Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) ->Raizen<- válasza Abu85 (#249) üzenetére


->Raizen<-
veterán

És ha ICenhancer 1.25-ös modot felraknátok rá? Akkor mindenhol ugyan olyan brutális lesz a grafika és nagyon kell neki a sok magos proci magas órajelen. Nyertem jó pár fps-t az x6-os tuningjával.

[ Szerkesztve ]

(#252) SzlobiG válasza Abu85 (#249) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én megkockáztatom, hogy vannak trükközések driver oldalon ezért érdekelt volna engem is NV-s kártyás teszt, de majd akkor ez külföldi oldalon kiderül.:(

(#253) Chosen válasza Abu85 (#249) üzenetére


Chosen
addikt

Oliverdával beszéltél erről? Neki csináltam tesztet amiben 4 mérés eredménye egy egész FPS-en belül volt.

[ Szerkesztve ]

(#254) Cybertrone válasza Abu85 (#231) üzenetére


Cybertrone
veterán

Magas felbontasban vga limit van... Oda nem fognak platformot ujitani mikor egy bloomot se hajt ki semmi se...

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#255) lee56 válasza Plazmacucci (#250) üzenetére


lee56
őstag

De ez az egyik legtöbb magot kihasználó szarul optimalizált konzolport :) Szóval ha van rá mód hogy a tesztbe kerüljön, érdekes lenne látni hogyan skálázódnak alatta a procik.

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#256) Abu85 válasza Chosen (#253) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Adott gépen ez logikus. De a GTA4-gyel az a baj, hogy az indítás elején beállítja a rendszerhez illő paramétereket, és ezeket semmilyen formában nem lehet egységesíteni.

(#254) Cybertrone: Eddig én is úgy hittem, de a Bulldozer valamiben más, egyelőre lövésünk sincs miben. A legnagyobb előnyöket állítólag Eyefinityvel lehet mérni, amin meglepődtem én is.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#257) Cybertrone válasza Abu85 (#256) üzenetére


Cybertrone
veterán

Biztos hogy driverel táp van akkor... eleve semmit sem számol úgymond magas felbontásban, legalábbis töredékét annak amit alacsony felbontásban... szart vág itt a gumi, de majd kiderül! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#258) Chosen válasza Abu85 (#256) üzenetére


Chosen
addikt

Milyen paramétereket?

Egyébként ha be is állítja miért lenne baj? Pl amit nálatok beállít egy 2500K-ra, azt egy másik 2500K-ra is beállítja majd, tehát teljesen jó.

(#259) Cybertrone válasza Chosen (#258) üzenetére


Cybertrone
veterán

Mi erre a garancia... nem tudjuk hogy éppen most ugyan az a beállítás, avagy sem... ilyenekre nem lehet alapozni!
BFBC2 is használja a magokat derekasan, azt is lehetne nyomni! :K :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#260) Abu85 válasza Chosen (#258) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A világ dinamikus felépítése. A teljes várost nem tölti be soha, hanem blokkokra osztja. A processzor ereje dönt arról, hogy hány blokk van egyszerre számolva. Ez termékenként eltérő. Ha gyorsabb a procid, akkor több blokk párhuzamosan feldolgozása lehetséges, így hátrányt szenved a rendszer. Lehet, hogy a képernyőn többnyire ugyanazt látod, de egy 2600 és egy 990X már lehet, hogy nem ugyanazt számolja. Ezért nem alkalmas a GTA 4 mérésre.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#261) Cybertrone válasza Abu85 (#260) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ez esetben a 6 magos cucc több blokkot számol a 4 magos cuccal szemben, és így jobb eredményt lehet elérni? vagy fordítva? :F Nem egy ember járt úgy hogy ment kocsival a városban és egyszer csak elfogyott a város, és a semmiben volt majd pár sec múlva töltődött a city :D
(Halkan jegyzem meg ha előbb tudok a tesztről, akkor adtam volna egy 580-at a teszthez, és akkor azzal meg lehetett volna ejteni nv-re is tesztet, mert ha egy full AMD cuccal jobban megy mint egy nv + AMD kombóval az azért elég nagy görénység! :U

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#262) Abu85 válasza Cybertrone (#261) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen. Ez ilyen. Ezért nem az igazi a motor. Persze értem a fejlesztőket is. Honnan tudná a júzer, hogy milyen beállítás kell az adott géphez.

Igazából már mindegy, mert a mérések csak a Bulldozerre nincsenek meg. A többi procival már van eredmény. Gyakorlatilag már csak azt kell mérni, és meg kell írni a cikket. Olinak ez gyerekjáték lesz.
Az AMD már egy ideje platformszintű támogatást készít. Elég nyilvánvaló, hogy azt akarják, hogy teljesen AMD-s gépet építs, és ehhez számtalan extra optimalizációt vetnek be, amit az Intelhez nem tudnak alkalmazni, mert nem ismerik a hardvert, sőt nincs is olyan hozzáférésük hozzá. A platform általános előny a külön gyártókkal összeállított PC-nél. Jelenleg még kicsi, de egyre több értelme lesz teljes platformot építeni. Idővel persze másra nem is lesz lehetőséged. :D
Persze fogalma sincs, hogy mi lehet a trükk. Lehet, hogy szimplán jobban szereti VGA-limites szitut a Bulldozer. A Core 2 procik megjelenésénél is láttunk erre példát. Egy-egy szituációt VGA-limitesnek hirdettünk aztán jött a Core 2 és kiderült, hogy nem azok.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#263) Oliverda válasza Chosen (#248) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem. Fél nap sz@rakodás után meguntam a hülyeségeit. Egy 2600K és egy HD 6970-nel szaggatott 1920x1200-ban full beállítások mellett. A részletességet sem lehet normálisan belőni, arról nem is beszélve, hogy minden felbontás váltásnál újra kell indítani az egész játékot. Nálam ez így felejtős. Majd valamelyik lelkes fórumozó leteszteli. Erre így nálunk nincs idő sajnos.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#264) Oliverda


Oliverda
félisten

a hűtő

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#265) Solten


Solten
addikt

Donanimhaber... :)

Saor Alba

(#266) Novver válasza Solten (#265) üzenetére


Novver
senior tag

interesting...

Life is a game... The game is my life!

(#267) Novver válasza Novver (#266) üzenetére


Novver
senior tag

Mennyi lehet majd vajon itthon a maximális végfelhasználói ára a 8150-esnek?

Life is a game... The game is my life!

(#268) siriq válasza Novver (#267) üzenetére


siriq
őstag

Otthon kb annyi mint ezen az oldalon [link]
Az arazas magaert beszel.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#269) siriq


siriq
őstag

Ez is egy vegleges proci ultra gyors tesztelese:[link]
Mar elore latom, hogy itt majd az MS patch-t meg nehany dolgot fognak felhozni.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#270) Novver válasza siriq (#268) üzenetére


Novver
senior tag

Ergo kb 68-70 ezer lesz itthon?

Life is a game... The game is my life!

(#271) siriq válasza Novver (#270) üzenetére


siriq
őstag

Az itt fellelheto arak kb megegyeznek. Persze atvaltas utan.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#272) Fooler89


Fooler89
őstag

LááL
Gyárilag túlhajtott oem processzor?

(#273) siriq válasza Fooler89 (#272) üzenetére


siriq
őstag

Az ott van a listan amit linkeltem. Amugy ezeken a webes oldalakon a gyarilag tulhajtott procik telejen normalis kategoriat kepviselnek. Nincs benne semmi extra.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#274) siriq


siriq
őstag

Egyebkent mar van annyi teszt. Meg ami nemregen jelent meg az utolso 30 percben...
Latszik ezt a procit is aprolekosan kell beallitani.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#275) Cybertrone


Cybertrone
veterán

Mik az elso benyomasok?

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#276) siriq válasza Cybertrone (#275) üzenetére


siriq
őstag

Az amit mar paran mar irtunk csak akkor meg nem volt szabad negativ velemenyt alkotni.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#278) siriq válasza bognar110 (#277) üzenetére


siriq
őstag

Guru3d-n mar kint van egy ideje: [link]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#279) ->Raizen<- válasza siriq (#278) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Én tudtam hogy nem lesz értelme az x6-ost lecserélnem. 3.8 4.0 ghz-n tudja a procim azt amit az fx 8150 4.6 ghz-n pár szintetikus tesztben. :U

(#280) atti_2010 válasza ->Raizen<- (#279) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Kimondtad a bűvös szót, a szintetikus.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#281) ->Raizen<- válasza atti_2010 (#280) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A bull gyengébb ha a deneb alapot összehasonlítjuk ezzel az fx-el ha a cpu hatékonyságáról van szó. phenom 2 3 cores vs amd fx 3 cores=win phenom 2. A mai alkalmazások többsége max 3 szálat terhel le. :(

(#282) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Clock to clock lassab mint a deneb: [link]

(#283) Chosen válasza Oliverda (#263) üzenetére


Chosen
addikt

Patchelve volt? A hsz-ből ítélve nem hiszem. Patchelve ennyi beállítás érhető el: [link] Ennél több nem hiszem, hogy kellene. A legújabbra frissítve még egy 4 magos Phenomon is jól fut, az 1.0.0 az amiben semmiben optimalizáció sincs, ott el is hiszem, hogy a 2600K-n is szaggat.

[ Szerkesztve ]

(#284) Mozsa válasza atti_2010 (#280) üzenetére


Mozsa
tag

Itt meg Te linkelsz szintetikus teszteket: [link]
;]

(#285) atti_2010 válasza Mozsa (#284) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Tehetek én róla hogy minden oldal csak szintetikus tesztet nyomatott, ezen felül egy olyan fogyasztást is megnéznék amikor csak 2-3 mag működik ugyanis elég ritkán használ az ember 8 magot, legalábbis én.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#286) ->Raizen<- válasza atti_2010 (#285) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Játék teszt is van ám. Én nem cserélem ki az 1055t-t. Mire jön a windows 8 begyorsul rendesen a bull addig nem érdekel szerintem. [link]
A windows 7 feladat ütemezője se támogatja normálisan a bulldozert. :U

[ Szerkesztve ]

(#287) gtasystem


gtasystem
őstag

ezekszerint a szandálka előtti szériát megfogja de a lépéshátrány megmaradt.. :U
kíváncsi vagyok a ph tesztre..

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#288) atti_2010 válasza ->Raizen<- (#286) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Játékokra a 4-6 magos Bull tökéletesen elég lesz, és annak igen baráti az ára.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#289) ->Raizen<- válasza gtasystem (#287) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ez olyan pont mint amikor megjelent a 8800 gtx ellen az ati hd 2900 xt. Új felépítés szinte semmi nem támogatta a kezdetekben normálisan a kártyát és nézd meg ma milyen szépen felzárkózott.

(#290) ->Raizen<- válasza atti_2010 (#288) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Én szerintem már nem fejlesztek am3+-ba új proci nem lesz invesztálva. Szerintem 2013-ig életbe hagyják a platformot aztán foglalat csere. Egy 10 magos cpu-t még el tudok képzelni am3+ba de sztem ennyi is lesz a max.

(#291) Zohan válasza ->Raizen<- (#282) üzenetére


Zohan
senior tag

ha nagy csalódás nem is de meghökkenés biztos kinekmiért

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#292) Klikodesh


Klikodesh
senior tag

"AMD has delivered what will be a disappointment to many. The Intel fanboys have won this round. There just isn't any way around it. AMD fans, get ready to eat crow. " - Kyle Bennet Hardocp. Van egy stilusa a Texasi uriembernek.

[ Szerkesztve ]

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#293) Zohan válasza Klikodesh (#292) üzenetére


Zohan
senior tag

vagyis?

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#294) ->Raizen<- válasza Zohan (#293) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Intel fan boy fröcsög hogy az intel nyerte ezt a menetet és üzent az amd fanoknak hogy egyenek ......... ;]

(#295) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

A jelenlegi tesztek alapján egyenlőre nekem is csalódást volt a Bull. Bár az ára még kis hazánkban nem tudható, bár kétlem, hogy olyan nagyon "irreálisan" olcsó legyen. Egyenlőre én is maradok az E8400-emnél (rossz forint->drága 2500k->várok).

(#296) korcsi


korcsi
veterán

The Bulldozer Review: AMD FX-8150 Tested

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#297) atti_2010 válasza korcsi (#296) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Mindenhol kevesebbet eszik idle a Bull, Anandtech-ek meg csak kihozták valahogy hogy több legyen, ennyit róluk.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#298) Chosen válasza Chosen (#283) üzenetére


Chosen
addikt

Rosszat linkeltem, a véglegesben még több beállítás van: [link]

(#299) Attix82 válasza atti_2010 (#297) üzenetére


Attix82
őstag

[link]

Konfigtól változik mennyi az IDLE. De 4,6 Ghzre húzva elég brutál a fogyasztása.

(#300) ->Raizen<- válasza korcsi (#296) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Játék tesztekbe is totális csalódás. :K

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.