Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Jack@l válasza Abu85 (#191) üzenetére


Jack@l
veterán

Akkor lehet hogy lassan megint beköszönt a két külön "processzormag" egy tokozásban (mint anno a P4 dual core), de azokon belül is lesznek egyenként 4-6 magos procik?

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#202) #95904256 válasza Abu85 (#180) üzenetére


#95904256
törölt tag

Kis kiegészítés, hogy mi is az a "Dark silicon" ugyanis ez nem közvetlen oka annak, hogy nincs 8 magos 32nm-es processzor.

"Dark silicon" az a terület a processzoron belül, ahol nincs működő tranzisztor. Erre azért van szükség, mert ha 100%-ban telitömnék tranzisztorral a lapkát és azokat mind magas órajelen működtetnék, akkor oly nagy lenne a hőtermelés amit a jelenlegi módszerekkel nem lehet elszállítani. A "dark silicon" jelenleg kb. 20%-a lapkának...

szerk.: Mire sikerült befejeznem a hozzászólást, márt Abu rég leírta a dolgot. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#203) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Nem kel sem Pista sem Józsi, de ha az Ivy kollégák olyan biztosak nem kellene ilyen módon előre szaladni mert jön a pofa + az esés..

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#204) Jack@l válasza Oliverda (#198) üzenetére


Jack@l
veterán

Elfelejtődött odairni, hogy amit most novemberben szándékoznak kiadni, igen, kevertem biztos a kettőt, kösz hogy kijavítottál.
Ha nem ajnározom a cuccod, az már flamenek minősül?

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#205) Cybertrone válasza atti_2010 (#203) üzenetére


Cybertrone
veterán

Mindennek eljön az ideje... az Ivynek is... A munkagépet is elhalasztották egy párszor.... :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#206) Jack@l


Jack@l
veterán

Hogy konstruktív is legyek:
[http://wccftech.com/amd-bulldozer-fx8120-retail-demonstrated-specs-benchmarks-unveiled/]
Illetve gyorsan vissza is szívom mert fake -elnek a fórumjában, csak hirtelen ráakadtam 8 magos sandy keresés közben. (de a képek szépek)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#207) bognar110 válasza Jack@l (#206) üzenetére


bognar110
őstag

De jó :) Fém doboz :C

(#208) ->Raizen<- válasza bognar110 (#207) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A gyári hűtőn nem nagyon változtattak semmit az is ordítani fog.

(#209) Jack@l


Jack@l
veterán

Itt a topic ahol még töb kép van:
[link]
Meg itt a video is a tesztelésről(bár elég szutyok minőség):
[link]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#210) FireKeeper válasza bognar110 (#207) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Lesz mibe tárolni a teafüvet oh yeah. :K

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#211) bognar110 válasza ->Raizen<- (#208) üzenetére


bognar110
őstag

Én azt cserélném is le egy Corsair Hydro H40-re.

(#212) Novver válasza FireKeeper (#210) üzenetére


Novver
senior tag

Az enyém is fű, csak nem tea :D

Life is a game... The game is my life!

(#213) Oliverda válasza bognar110 (#211) üzenetére


Oliverda
félisten

A 8150-hez Antec KÜHLER H2O 920 lesz majd csomagolva elvileg.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#214) kop8 válasza Oliverda (#213) üzenetére


kop8
őstag

Ez álat lessz, de remélem lessz viz mentes 8150 is!!

Nem akarok plussz lóvét adni érte nekem nem kell a víz :K

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#215) cowboy_bebop válasza Oliverda (#213) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Nem 920? Hírben azt írtátok. :U

(#216) Oliverda válasza cowboy_bebop (#215) üzenetére


Oliverda
félisten

De, 920.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#217) bognar110 válasza Oliverda (#213) üzenetére


bognar110
őstag

Igen de az drága lehet, én ilyen 40-50 között veszek hogyha veszek.

(#218) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Na már nem sok idő és kiderül minden. Ezek a találgatások...

(#219) gyiku válasza Izzé (#182) üzenetére


gyiku
nagyúr

dik.

hüllő

(#220) Oliverda válasza bognar110 (#217) üzenetére


Oliverda
félisten

Amennyiben még hozzáadod a H40 árát akkor lehet ugyanott leszel.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#221) SzlobiG válasza Jack@l (#209) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jóvan itt a képen ki is derült, hogy 8szálon dolgozik.:D

(#222) gyiku válasza Oliverda (#213) üzenetére


gyiku
nagyúr

mondtam, hogy tudod ;)

hüllő

(#223) bognar110 válasza Oliverda (#220) üzenetére


bognar110
őstag

Hát lehet majd meglátjuk. :)

(#224) lee56 válasza SzlobiG (#221) üzenetére


lee56
őstag

8 szálon képes dolgozni, ezért is bátorkodtak 8magosnak nevezni, még ha nem is teljesen 8 különálló magos, érthető nem? :)

Itt az a kérdés mennyire tudja jól kihasználni majd több szálon a windóz a proci képességeit. Azért az AMD féle modulrendszer még mindíg előnyösebb a HT-nál, ami néha egyáltalán nem gyorsít a munkavégzésen..

No Comment

(#225) SzlobiG válasza lee56 (#224) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen csak ezidáig találgatás volt, hogy 4v8 szálon fog dolgozni a win.

Az hogy előnyösebb a HT-nál vagy nem ez majd kiderül egy átfogóbb tesztből a HT már bizonyított itt az ideje AMD részről is. ;)

(#226) Cybertrone válasza SzlobiG (#225) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ott a linkelt teszten a képeken ez teljesen megbízható forrás? Csak mert 1-2 képen olyan adatok vannak mint pl egy q6600-as adatai... benchek, linx teszt közbeni gflops stb stb :F
Ez a nagy bulldozer? :U
Mégis hol fog ennek az ereje kijönni? :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#227) Jack@l válasza Cybertrone (#226) üzenetére


Jack@l
veterán

Amit kihámoztam az az, hogy az amd hívők nagybetőkkel fake-elnek, viszont a tesztekről ott vannak a szép képek, egy srác ukrán haverja hozta vagy tesztelte a procit, de 1333-as ddr3 volt mellette. Szóval vagy vagy, de szerintem a doboz meg a cumók képei elég eredetinek tűnnek, ha megmár megvan a keresekedelmi proci... (de ez csak egy 8120-as)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#228) Cybertrone válasza Jack@l (#227) üzenetére


Cybertrone
veterán

Fenntartásaim vannak nekem ezekkel a képekkel... ilyen gyenge cuccost csak nem dobnak piacra :F No majd jön valaki aki felvilágosít :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#229) SzlobiG válasza Cybertrone (#226) üzenetére


SzlobiG
félisten

Pont ezt néztem én is a tesztekhez nem volt alapon ezért gyorsan futtattam egy wprimeot így már van.:D

Az aidas ram eredmények meg nagyon kevésnek tűnnek én remélem hogy tényleg fake...bár kétlem csodát nem kell várni jó eséllyel bloom szinten lesz ami döntő lehet az ára meg a tuningolhatósága számomra így ezek a tesztek alapján. :U

(#230) DonDennis válasza Cybertrone (#228) üzenetére


DonDennis
senior tag

Majd holnap megtudjuk de az biztos hogy az 1100 T nél biztos erősebb lesz . Ha holnap is ilyen teszteket képeket kapunk akkor lehet majd a fejvakarás :Y addig meg csak a tenyér dörzsölés :)) :))

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#231) Abu85 válasza Cybertrone (#226) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem a szintetikus tesztekben. Oda nem jó a Bulldozer. Minél magasabb felbontásban játékra, akár Eyefinity-hez. Mérhető különbségek vannak.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#232) Jack@l válasza SzlobiG (#229) üzenetére


Jack@l
veterán

Előző hsz-embe kivastagítva, DDR3-1333.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#233) Möhe


Möhe
addikt

Rossz nézni ahogyan itt megy a vadászat a minőségi képek/videók/tesztekre,miközben pár óra és minden világos és tiszta lesz. Ennyire már nem kelljen itt agyalni fölöslegesen,még a végén fekélyt kapnak és gyógyszerre elmegy a bull ára.Megéri? Nem,ez nem mászterkárd ,hogy az élmény megfizethetetlen. Nyugodtság van ,holnap meglesz a várva várt tényközlés, nah utána lehet agyérgörcsöt kapni vallás és felekezet szerint kinek mi a szimpatikus . ;] :DDD

(#234) SzlobiG válasza Abu85 (#231) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na erre kíváncsi leszek mert pont az a fontos számomra nem a szintetikus tesztek.:)

(#232) Jack@l Az oké de nézz meg egy I7-et 1333-as rammal..:D

(#235) Jack@l válasza Abu85 (#231) üzenetére


Jack@l
veterán

Ha nem nagy kérés kaphatunk kissebb felbontásokban (pl 1280*1024) is és régebbi játékokkal is eredményeket? Meg NV kártyásat is?

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#236) Abu85 válasza Jack@l (#235) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tőlünk kaphatsz kisebb felbontású eredményeket, arról, hogy régi játék ... hát eléggé újakat tesztelünk. A régi játékok bármin futnak, míg az újak nem igazán. Az AMD-től nem fogsz, kapni ilyen eredményeket, de majd bemásolom, amikor lehet, azokat amik mérve vannak a test guideban. Radeon HD 6970-nel mérünk. NV-t most nem izzítunk be, mert sok lenne a meló vele, így is nyolc proci eredményét kell mérni egy csomó játékban. Elég azokat egy VGA-val. :) Így is elég komoly meló az.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#237) Jack@l válasza Abu85 (#236) üzenetére


Jack@l
veterán

BC2, Far Cry2, CodMW2, Dirt2 szerűekre gondoltam. Ahol még szabadon kapaszkodhatnak a frameszámok.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#238) lee56 válasza Jack@l (#237) üzenetére


lee56
őstag

Pedig már azt hittem CoD2-re vagy kiváncsi 640x480-ban :DDD

No Comment

(#239) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

(#240) Attix82 válasza Abu85 (#231) üzenetére


Attix82
őstag

Miért lenne gyorsabb egy VGA limites környezetben?:)

(#241) mdraco válasza Hakuoro (#239) üzenetére


mdraco
őstag

Úgy néz ki hogy 2500k és 2600k között lesz, de majd holnap meglátjuk.
Az utolsó vacsora ;]

(#242) Jack@l válasza Hakuoro (#239) üzenetére


Jack@l
veterán

Winrar, blender nekem gyanus... (mit csinált benne ami second pass-os? :) )

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#243) DonDennis válasza Hakuoro (#239) üzenetére


DonDennis
senior tag

kicsit jobbra számítottam :( de még bízok a holnapban :D

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#244) Jim74 válasza mdraco (#241) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ha 2500k teljesítményt kapok 40k-ért, akkor az nekem teljesen jó :DDD (és hopp felébredtem) :DDD

(#245) Abu85 válasza Jack@l (#237) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

BC2 és Dirt 3 lesz. A Dirt 2 kimarad az új rész miatt. A Far Cry 2 és az MW2 túl régi.

(#240) Attix82: Ez előttünk is hatalmas rejtély. Konkrét bizonyítékom nincs rá, de láttam régebben egy kikódolt CAP profilt (pontosabban csak egy képet, hogy hogyan néz ki), és vannak benne beállítási opciók a CPU-ra is. A Catalyst egy ideje platformdriver, így a játékokhoz készülő profilok nem csak a GPU, hanem a CPU oldaláról is bekerülhetnek. Ez az én tippem minderre. Az AMD is platformokat készít, komplett platformszintű támogatással. Régebben volt róla szó, hogy aki teljesen AMD-s gépet vesz, az előnyben lesz. Ebbe nyilván extra optimalizálás is beletartozik, és platformmal a kezében erre az AMD képes.
A másik, ami opció, hogy mára rengeteg játék készül a Gaming Evolved programon belül, és az AMD az Open64 fordító használatát megköveteli a partnerprogramon belül.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#246) Crytek válasza DonDennis (#243) üzenetére


Crytek
veterán

Akkor szomorú leszel holnap az biztos ha jobbra számítottál!

Next PC Upgrade: 2022

(#247) Jack@l válasza Abu85 (#245) üzenetére


Jack@l
veterán

Köszi, azt a kettőt sajnálom.
---
Pont emiatt kértem volna NV-t is meg régi játokokat, hogy annyira ne legyen a driver trükközésre lehetőség. (ne csak egyoldalról lássuk performance-t, de biztos lesz neten dögivel olyan is)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#248) Chosen válasza Abu85 (#245) üzenetére


Chosen
addikt

GTA IV lesz?

(#249) Abu85 válasza Jack@l (#247) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez a kari volt kéznél, már abból a szempontból, hogy ez volt gyors (GTX 570 és 580 nem volt). De nem tudjuk, hogy driver oldalról vannak-e a trükközések. Ezt csak gyanítom, de nincs rá konkrét adatom, vagy bizonyítékom.

(#248) TheChos3nOne: Nem. Nem lehet beállítani a motort úgy, hogy mindenhol ugyanazt a részletességet adja. Ez pedig így nem jó.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#250) Plazmacucci válasza Chosen (#248) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Akkor keresni kel még egy szarul optimalizált konzolportot. Nem lesz nehéz ;]

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.