Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) Whysperer válasza SSJmeszes (#4800) üzenetére


Whysperer
addikt

lol 64 magos.

Erre msot van egy élet képem. múlt hónapba elmentünk emgnézni egy szobát itt Angliában és a csávesznak volt egy PH2 x6-a. nem tudom melyik fajta volt mert leszartam ez a modnata után! " Nekem jó ez 6x4 Ghz és nekem van akkro 24 Ghz-em most szóval midne nagyon gyors!" 8))))))

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#4802) Attix82 válasza Whysperer (#4799) üzenetére


Attix82
őstag

Nem éppen,BF3 ultra 6970 35-40 fps....egy kis i3 simán elég alá.

Hasraütök most, BF3 low az i3 tud 150 fpst monjduk (nincs VGA limit) , ahogy emeled a részletességet úgy terhelődik jobban a VGA, és rögtön VGA limitbe mész. ezért lesz a végén csak 40 fps mert már kiköpi a lelkét a VGA. (CPU meg vár a VGA-ra)

Az én 2500km 50-60 % dolgozik BF3 64 playeres map alatt....kicsit pihenőüzemben van.

Hát ugye felesleges húzni amíg VGa limit van, + erre rájön a fogyasztás amiben az i3 kb verhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#4803) Gabe123 válasza SSJmeszes (#4800) üzenetére


Gabe123
aktív tag

Szerintem .... Hannánál van a Black Box ő lett az új kezelő vagy ..... simán kinézem belőle hogy ő irányítja a Coriolanust...

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#4804) Whysperer válasza Attix82 (#4802) üzenetére


Whysperer
addikt

Értem!

De ugye bár akkor most sehol se érdemes semmi esetre FX-et venni ha jól értelek mert i3 jobb sok esetben és még az alap 8150-et is veri az előbb linkelt testben! MErt a SZoftver világ nincs felkészülve az FX processzorokra. Ha jól értelmeztem ezeket a dolgokat!

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#4805) Attix82 válasza Whysperer (#4804) üzenetére


Attix82
őstag

Nem azt mondom, hogy nincs értelme....de sajnos a jelenlegi játékok + szerintem sz.rnak a programírók, hogy faszán kihasználják a több magosat/szálat így az AMD mindig is gyengébben fog muzsikálni, mert 1 mag/modulon jóval gyengébbek.

Persze most játékokról beszélek, azok a progik amik 8 modulon tudnak menni, nincs azzal semmi probléma.

Nincs is felkészülve, de nincs is szerintem szükség :)...ott már lenne pl ha BF3ba lennének 800 playeres serverek :D ott már izzadna a CPU. Ha megírják 8 modulosra, akkor az i3 vért hugyozna az AMD 8 cores meg jobban futna.

Nem tudom érthető e ez a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#4806) Attix82 válasza Whysperer (#4804) üzenetére


Attix82
őstag

Megtaláltam neked: [link]

PL ezzel se lenne gond, ha faszán megírták volna. És ugye mostani játék ez, de lapozd végig.

(#4807) kovsol válasza Jack@l (#4796) üzenetére


kovsol
titán

bf3 nak 64 fős multihoz kell a cpu nem pedig egy scriptelt fostalicska teszthez mint itt ami van a linken ...

BF3 1680x1050 medium és VGA limites egy hd3870 512MB kártyával!! most csináltam egy 64 fős multi szerveren játszok épp, 32% terhelés amit mutat az alt tab miatt van, amúgy 65-70% körül szokta mutatni mikor épp kiváltok a játékból

May the Force be with you!

(#4808) miresz


miresz
veterán

i3-at a népnek. A világ legjobb processzora. :D Még viccnek is rossz. De aláírásnak jó lesz. A sok tudatlant aki kérdezi,hogy milyen procit vegyek,azt meg tudjátok vezetni,ott osszatok eszet,ne itt,mivel ez egy AMD FX topic,és bármilyen hihetetlen is kutyát nem érdekli itt az i3, és társai. Csak a sok szemetet lehet már olvasni itt amit beszórtok ide.

(#4816) Bali27 válasza kovsol (#4793) üzenetére


Bali27
addikt

Nekem a kedvenc játékomhoz pont procierő kell és kevésbé a VGA.. Unreal engine..

(#4817) Bali27 válasza Jack@l (#4795) üzenetére


Bali27
addikt

Ezek szerint nem olvastad el amit irtam.. Hogy a másikat kihasználta teljesen de szaggatott.. Ezt kb 40% ban és rohadtul nem szaggat.. sőt..
Akkor ez mitől van szerinted?

[ Szerkesztve ]

(#4819) dezz válasza Prof (#4782) üzenetére


dezz
nagyúr

"Megfizetni ma az árát egy hardvernek amire 3 év múlva lesz 10 program amin gyorsan fog futni"

Már most van 10 ilyen program. Én meg arról beszélek, hogy annak éri meg, aki ezeket vagy más hasonlót használ. (Nem számítva azt, aki ebben leli örömét, azért veszi, stb.)

"Engem a programok 99%-a érdekel, nem az az 1% amiben talán, valamikor FX optimalizácó révén gyorsabb lesz."

Akkor ne vegyél 8150-et, ilyen egyszerű... De tévhiteket sem kell terjeszteni vagy megerősíteni. Egyébként meg nem kell ide feltétlen külön FX optimalizáció, elég, ha sokszálas és az sem árt, ha nem direkte Intelre optimalizált.

(#4787) Runo: "Cinebench-el kell tesztelni. Szépen nyúzza az összes magot."

Kár, hogy Intelre optimalizált. [link]

(#4824) Bali27


Bali27
addikt

Nagyon tetszi... Tök jókat vigyorgok rajtatok..:D
De tényleg nem értem az I3-al mi a fenének jönnek ide?:D
Mielőtt vettem volna az Fx6100at rengeteg tesztet végignéztem.. Régebbi játékokban, és a mostaniak egy részában ami nem többszálra optimalizált, az I52500K val vagy mi a rákkal hozták a 6100at párba.. Igaz az még erősebb valamivel tőle, de az I3 ra az Fx4100at irták..

Egyébként ha meg nekünk jó az Fx akkor miért akarnak meggyőzni az ellenkezőjéről, miközben látom, érzem , tapasztalom hogy mennyivel jobb mint az előző 2 magos inteles procim..

(#4826) AMD!4ever


AMD!4ever
őstag

Na még pár nap,és itt lesz a kis Fx6100am :)
Kiváncsi leszek mennyiben jobb mint a jelenlegi phenom cuccos

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#4834) kovsol válasza miresz (#4833) üzenetére


kovsol
titán

épp most olvasom ezt tesztet, és én az 1920x1200 -t figyelem csak, és még a FC2 ben ami tisztára intel dominanciát szokott mutatni kisebb felbontásban, ott is elenyésző az eltérés ilyen felbontás mellett.
Végszó:
"Azt természetesen most is el kell mondanunk, hogy Full HD-hoz és a fölé az esetek döntő többségében erős VGA, és nem pedig erős CPU szükséges."
Annak különösen örülök, hogy most már a minimum FPS értékek is fel vannak tüntetve.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#4837) AMD!4ever válasza kovsol (#4834) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Részemröl is a minimum fps SOKKAL meghatározóbb egy gaméban mint bármi más.
Le se **som azintölt hogy 200fps el megy ha 60-70 felett ugyse látom :DDD a minimumban meg alig van különbség még egy I7 3960x al is.

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#4838) miresz válasza AMD!4ever (#4837) üzenetére


miresz
veterán

+ elég sok függ a game motorjától is lásd az imént linkelt teszt BFBC2.

(#4839) Attix82 válasza miresz (#4808) üzenetére


Attix82
őstag

Nem éppen azt írtam, hogy i3 2100-at kell venni, hanem elég magas részletességbe. Sok ember ott van megtévedve , és megnyugodva, hogy igen 6-8 szálon is tud futni a CPU és az jó...jónak jó csak sok játék kb lesz.rja , hány magos/szálas.

Csak két példa.

ez egy jól optimalizált: [link]

ez egy nagyon rosszul:[link] 1,5 mag és kész, amennyit tud azon a CPU annyit is kapsz.

de ebben megfigyelhető mi is hiányzik: [link]

miresz: kicsit felfogási problémákkal küzdesz, nem nagyon érdekel ki mit vesz...viszont a kolléga akinek lett címezve : [link] + csak egy példa volt, hogy mennyire sokat számít sajnos manapság is, hogy 1 magon/szálon mit tud a CPU, rengeteg fpst jelenthet....

Jah és ne reménykedj, hogy jobban fogják megírni a játékokat :)...ez az üzletpolitika, vegyen az ember jobbat mindig , hogy faszán fusson.

[ Szerkesztve ]

(#4840) Lucifer6280 válasza Borokafa (#4773) üzenetére


Lucifer6280
aktív tag

Természetesen:

i5 750 (4.1Ghz)

Az egész élet 1 kibaszott szépségverseny, Suliba járunk aztán egyetemre, aztán meló. Kapják be! Csináld amit szeretsz! A többit meg szard le..

(#4843) Lucifer6280 válasza miresz (#4842) üzenetére


Lucifer6280
aktív tag

Szerintem nem neked írtam, a másik meg az hogy, nem is akartam eredményt feltenni, csak mivel megkértek rá feltettem, tudtommal szólás szabadság van.. A másik ha annyira odavagy a FX-edért akkor miért nem mersz tesztelni? Félsz hogy, elszáll vagy mi? az meg erősen hülye duma: "Mert csak egy szálat használ" ÉS?? akkor használja, attól még jobban megy mint a tied.. amúgy meg ne csak szájhős legyél hanem tesztelgess, és most tényleg nem Trollkodni jöttem, a kérésemmel. Páran ezt fel is fogták, de látom még mindig van pár agyilag elmaradott, veled az élen..

Az egész élet 1 kibaszott szépségverseny, Suliba járunk aztán egyetemre, aztán meló. Kapják be! Csináld amit szeretsz! A többit meg szard le..

(#4844) Jack@l válasza Lucifer6280 (#4840) üzenetére


Jack@l
veterán

Nem rossz, de hol marad a nyóc szál? :D

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#4845) MontyCrew válasza Lucifer6280 (#4843) üzenetére


MontyCrew
senior tag

ezzel a HSZel pedig épp hogy trollkodsz. Sztem fejezzétek be mind a 2en mert én már kezdem unni itt is ezt az intel és amd hercehurcát. aki teheti ezt aki teheti azt veszi. Kész

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#4846) miresz válasza Lucifer6280 (#4843) üzenetére


miresz
veterán

"és most tényleg nem Trollkodni jöttem" Köszönjük. :R

(#4845) MontyCrew: Ugyan ezt untam meg én is! Talán magukra ismernek egy kicsit,mert már másról nem lehet itt olvasni,csak az Intelről.

[ Szerkesztve ]

(#4847) Lucifer6280 válasza miresz (#4846) üzenetére


Lucifer6280
aktív tag

Kezdetben nem is azért jöttem, olvasási tudásodért meg én kérek elnézést..

Az egész élet 1 kibaszott szépségverseny, Suliba járunk aztán egyetemre, aztán meló. Kapják be! Csináld amit szeretsz! A többit meg szard le..

(#4850) Whysperer


Whysperer
addikt

Más téma az megmondanátok,hogy működik az mert láttam ,hogy a 1600-as ramot ajánlotok . Ez jó lesz? Corsair Memory Vengeance Black 2x4 gb? Na msot a kérdésem ,hogy itt AMD-nél pontosan ez ,hogy működik ,hogy a memória sebességét növeled? mármint ha 1600-as a ram akkor annál nagyobbra nem tudom növelni vagy a memóriák is húzhatóak? Szóval ez a 1600-as feltolható 1800-ra vagy nagyobbra? Vagy itt alapból valami?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.