Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5901) Borokafa válasza Atlantis (#5899) üzenetére


Borokafa
őstag

Az AC Freezer13 is jó választás lehet még.

(#5902) Borokafa válasza atti_2010 (#5894) üzenetére


Borokafa
őstag

Ez nem csak ezen az oldalon van így :)

(#5903) miresz válasza Borokafa (#5902) üzenetére


miresz
veterán

Hi!

Na összeállt a második(LAN) Bull rendszer is. Nagyon tetszik a "kis" FX4100. A 6870-et mindenhol fullon hajtja,ha lehet hinni az MSI Afterburnernek. 1,2V-on viszi a 4,2ghz-t (ez tetszik a legjobban :DDD ) és Prime alatt 40C'-ig megy fel a hőmérséklet a régi PH II-es hőcsöves gyári hűtőjével. Hangja semmi,mivel a ventillátor cserélve lett rajt. :) Az alaplapban is pozitívan csalódtam pedig nem egy csúcs. Asus M5A78L-M LE 760-as chippel. Ez az egész egy NZXT Vulcan házban van ami igen csak jó mATX ház. :K Jah és rendszer Win8 ami baromi gyors lett bullal. :)

[ Szerkesztve ]

(#5904) Asbee válasza miresz (#5903) üzenetére


Asbee
veterán

Win8 az nálam is baromi gyors bullal. Milyen játékokat néztél rajta?

(#5905) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Sőt nálam is,pedig én nem bullal használom :DDD

miresz:Azt nekem tessék úgy berendezni a Vulcant,mint ahogy én is tettem! :K

(#5906) miresz válasza Milka 78 (#5905) üzenetére


miresz
veterán

Akkor küld a képet had nézzem meg. :K :D Próbálkozom,majd holnap dobok fel képet róla.

(#5907) Gamer30


Gamer30
csendes tag

Sziasztok!

Valaki majd tudna segíteni abba,hogy nemsoká lesz egy AMD FX 8120 procim!Esetleg valahogy nem lehetne úgy beállítani keveset fogyasszon?Válaszokat előre is köszönöm!

(#5908) miresz válasza Gamer30 (#5907) üzenetére


miresz
veterán

Hagyd alapon,kapcsold ki a turbót,és feszeld alul.

(#5909) Gamer30 válasza miresz (#5908) üzenetére


Gamer30
csendes tag

köszönöm szépen a gyors választ!

(#5910) kovsol válasza miresz (#5903) üzenetére


kovsol
titán

az nem gyenge, nekem 1,2875V on viszi 4Ghz -t, mondjuk ez se olyan rossz még szerintem

May the Force be with you!

(#5911) Atlantis válasza Borokafa (#5901) üzenetére


Atlantis
veterán

Azt hittem, az AMD-nél nem jó ,mert a tápra fújja a levegőt, nem pedig kifelé.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5912) Zsocó


Zsocó
aktív tag

Nekem egy GA-880GMA-USB3 lapom van. Fekete CPU foglalat. Ez egy 880g chipsetes lap.
Az lenne a kérdésem, hogy milyen támogatástól esnék el AMD FX CPU használata mellett.
Mivel régebben lehetett olvasni, h teljes mértékben csak a 9xx lapok támogatják majd. Értek én arra, h energia takarékosság, órajel kapuzás, stb...
Kérem segítsetek, mert ilyen téren nem sok infó kering.
:F

(#5913) MiklosSaS válasza Zsocó (#5912) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

100 %-ban tamogatnia kell. Hogy nem lesz anyira meno mint a 9xx, az mas mese.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#5914) hossszú


hossszú
őstag

Kedden vettem egy 8120-at. :)
Kicsit furcsának érzem a maghőfokokat az Aida64 15-20 fok közötti értékeket mutat 23 fokos szobában, melyik progival nézzem, hogy pontosabb értékeket kapjak?

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#5915) miresz válasza hossszú (#5914) üzenetére


miresz
veterán

Mindegyikkel ez lesz. :K Hűtő milyen van rajt? Húzni akarod?

(#5916) Zsocó válasza hossszú (#5914) üzenetére


Zsocó
aktív tag

BIOS-ban nézted mennyi ?

(#5917) Zsocó válasza hossszú (#5914) üzenetére


Zsocó
aktív tag

Milyen lapba vetted, meg milyen cpu-t cseréltél?
Tapasztalatok? Értem én arra, h miben látod nagyon erősnek...
:))

(#5918) Zsocó válasza hossszú (#5914) üzenetére


Zsocó
aktív tag

A legfrissebb bios van a lapon ?

(#5919) hossszú


hossszú
őstag

ASRock 990FX Fatal1ty Professional lapom van 1.48-as biossal és Thermaltake Frio Advanced hűtővel.
Húzni mindenképpen akarom az egész konfigom arra termett :) éppen ezért jó lenne, ha viszonylag pontosan tudnám a maghőfokokat.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#5920) miresz válasza hossszú (#5919) üzenetére


miresz
veterán

Huh.Reméljük,hogy kifogtál egy jó Fatal1ty-t mert nekem 3-ból 3 hibás volt. Nem igazán az ajánlottak közé tartozik. Ha terhelve van a proci,akkor már a valóshoz megközelítő értékeket ír pl az AIDA64 is. Én kikapcsoltam a turbót és alulfeszeltem 3,4Ghz-n mert így is visz mindent. De persze azért megnéztem mit megy én is. ;] 3Dmark11 4,8Ghz 5Ghz-nél már nem mertem rá engedni semmit. :DDD

(#5921) hossszú válasza miresz (#5920) üzenetére


hossszú
őstag

Jól megvígasztaltál :) bizzunk benne, hogy bírni fogja még egy ideig, ha nem akkor meg azért van a gari. A bios-t érdemes lefrissíteni a 1.50-re?

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#5922) miresz válasza hossszú (#5921) üzenetére


miresz
veterán

Ha kifogtál belőle egy jó példányt akkor egy baromi jó lapod lesz. :K Persze Bios-t frissíts. :K

(#5923) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap megvettem az FX-8150-es procit. Hasít mint állat! :DD Aida64-vel mérem a hőmérsékletét és eddig Win7 újrahúzása és a többi progi feltétele közben nem ment 41 fok fölé. Játékkal még nem próbáltam. A procit egy Zalman PCNS9500 A LED hűti ([link]) Ez a hűtő szolgálta az ezelőtt lévő procimat ami egy Phenom II 965 BE volt.

Mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a procit!

Egy kérdés azért:
Kell valamilyen patch-et letölteni a windows 7-hez, hogy teljesen kitudja hajtani a tudását? Mert régebben olvastam valami ilyesmit.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#5924) polonic válasza Adler (#5923) üzenetére


polonic
félisten

(#5925) Atlantis


Atlantis
veterán

Közben én egy kicsit elbizonytalanodtam...valami miatt azt hittem, AMD-nél már natív az USB 3.0 támogatás, de sajnos nem. Lehet mégsem "zöldülök" be.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5926) Adler válasza polonic (#5924) üzenetére


Adler
aktív tag

Köszi!

Sikerült letölteni. :)

Amúgy érezhető a javulás?

[ Szerkesztve ]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#5927) Atlantis


Atlantis
veterán

Na, most megint visszatértem, az Intel Z77-en meg nincs sima PCI...

6100 vagy 8120? Melyik a jobb választás? Gondolom tuningolva kb. ugyanazt tudják.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5928) #21346560 válasza miresz (#5920) üzenetére


#21346560
törölt tag

Milyen érdekes, eddig a Fatal1ty-t istenítették és a gyagyabájtot szidták!
Köszönjük a "másik oldal" véleményét is ;]

(#5929) lee56 válasza Atlantis (#5927) üzenetére


lee56
őstag

Attól függ mire használod, ha nem használsz ki sok szálat, akkor elég lehet a 3 modulos is. Hát jah, ha az egy modulnyi különbséget nem nézed, akkor kb ugyanazt :)

No Comment

(#5930) miresz válasza #21346560 (#5928) üzenetére


miresz
veterán

A Fatal1ty-t eddig sem istenítette senki sem,mivel köztudott,hogy volt köztük sok hibás darab.Attól függetlenűl az ASRock lapok még nagyon jók. Viszont a Gigánál rengeteg a hibás lap,mint Intel,mint AMD fronton,és rengeteg a hibás VGA AMD,és Nvidia fronton. Maga a gyártó kerz kurvulni sajnos. De reménykedjünk,hogy a következő generációs lapjaik,és kártyáik már jobbak lesznek.

(#5931) hossszú válasza miresz (#5922) üzenetére


hossszú
őstag

A BIOS-t lefrissítettem a hőfokokban semmi változás. :( Valami ötlet?

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#5932) miresz válasza hossszú (#5931) üzenetére


miresz
veterán

A hőfokok nem fognak változni,mert hibásan mér szinte az összes lap. Talán az Asus Sabertooth ami nem mér félre.

(#5933) franc0


franc0
őstag

Urak, létezik az, hogy nincsen 9xx chipsetes mATX alaplap? Nem akarom elhinni...

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#5934) miresz válasza franc0 (#5933) üzenetére


miresz
veterán

Sajnos nincs az én nagy bánatomra is. :( De remélem majd a 1xxx-ek közül lesz.

(#5935) eszakas válasza hossszú (#5931) üzenetére


eszakas
senior tag

A processzor hőmérsékletet akkor méri közelebb a valós értékhez ha PWM módban megy a ventilátor szabályzás, "AUTO" módban jelentősen aláméri /szerintem/ a kupakhőt. A maghőt mind két módban.

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#5936) Yutani válasza franc0 (#5933) üzenetére


Yutani
nagyúr

A 890G mATX nem jó? Tud ez is USB3-at és Sata3-at. Ha nekem ilyesmi kellene, hezitálás nélkül megvenném.

#tarcsad

(#5937) miresz válasza Yutani (#5936) üzenetére


miresz
veterán

880-ast linkeltél. Tudomásom szerint ez az : MSI 890GXM-G65 az egyetlen 890-es mATX alp ami kezel bullokat. (bár ez is AM3-as foglaltú) MSI 890GXM-G65 Én is gondolkoztam rajt sokáig.

[ Szerkesztve ]

(#5938) franc0 válasza Yutani (#5936) üzenetére


franc0
őstag

Ennyit nem adok olyan alaplapért, ami nem csúcslap. Akkor már inkább veszek Ivy-t.
Most van egy B55 procim és mATX házam. A terv az lenne, hogy kap egy új lapot és amikor jönnek a jobb "nyolcmagos" FX-ek, akkor megy bele egy olyan.
Mivel 9xx nincs, ezért olcsóban gondolkodom. Ez eléggé megmozgatta a fantáziámat, kicsit perverz, de csak nem lehet olyan szar.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#5939) miresz válasza franc0 (#5938) üzenetére


miresz
veterán

Én egy ilyet: Asus M5A78L-M/USB3vettem a mATX házba. Nagyon jó kis lap ajánlom. A Biostart annyira nem. :DDD

(#5940) Zsocó válasza franc0 (#5933) üzenetére


Zsocó
aktív tag

Ha nincsenek túl nagy elvárásaid, akkor vegyél olyat amilyen nekem van:
GA-880GMA-USB3
http://hu.gigabyte.com/products/page/mb/ga-880gma-usb3rev_31/

Ebben a lapban demózták anno a bullt...
http://www.youtube.com/watch?v=sWmSrrn-x8c

[ Szerkesztve ]

(#5941) Zsocó válasza miresz (#5939) üzenetére


Zsocó
aktív tag

sb710 miatt nem ajánlom ! max sata2

(#5942) Atlantis válasza lee56 (#5929) üzenetére


Atlantis
veterán

Jelenleg nem használ egyetlen használt programom sem sok szálat, de ki tudja, mit hoz a jövő...ehh, ilyen hülyeségeken tépelődni... :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5943) miresz válasza Zsocó (#5941) üzenetére


miresz
veterán

Én meg a Gigabytet nem ajánlom,mert a gyártó megy lefelé a lejtőn rendesen. Semmi különbséget nem fogsz érezni SSD-vel sem Sata2,ill Sata3 közt. Én meg a Gigabytet nem ajánlom,mert a gyártó megy lefelé a lejtőn rendesen.

(#5944) franc0 válasza miresz (#5943) üzenetére


franc0
őstag

Így van, a Gigabyte-ot én sem favorizálom alaplap fronton. A SATA3 viszont kell, most is egy Samsung 830 van a gépben.
Node lelövöm magam, ez mégsem alaplap topik :)

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#5945) Zsocó


Zsocó
aktív tag

Én meg pont azt tapasztaltam, h fél-1 éve szarabb lapokat gyártott a gyártó, de most mintha megemberelte volna magát.

(#5946) Atlantis


Atlantis
veterán

Van valami hátránya ha a Sabertooth ASUS helyett az M5A99X EVO-t veszem a procihoz? Szolgáltatásait tekintve mindkettő megfelel és ugyan a Sabertooth jobban tetszik, de csak ezért nem biztos, hogy megéri a különbözetet.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5947) franc0 válasza Atlantis (#5946) üzenetére


franc0
őstag

Így első blikkre jobb a Sabertooth chipsete (990FX vs 990X, többkártyás rendszerhez jobb a Sabertooth, három kártyát csak ebbe tudsz tenni) és a tápellátása (8+2 vs 6+2).
Ha már nyíik a tárca, én a Sabertooth vinném.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#5948) gyiku válasza miresz (#5943) üzenetére


gyiku
nagyúr

lényeg, hogy a gyártó megy lefelé a lejtőn rendesen.

hüllő

(#5949) miresz válasza gyiku (#5948) üzenetére


miresz
veterán

A nyomatékot megadtam rendesen. :DDD Mire észre vettem,már nem tudtam szerkeszteni..... :DDD

(#5950) Zsocó


Zsocó
aktív tag

Na, a következő kérdésem az lenne, hogy :
Egy 2,6 Ghz-es Phenom 2 X4 910e proci kihajtana-e egy HD 7770-et ?
Ez a kari egy GTX 460, GTX 550 Ti és egy HD 6850 körüli szint kb. A felsorolt kártyákhoz képest +-5-10% kb a különbség. A procit mindenképpen alap órajelen hagynám ! Mire számíthatok ?
:F

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.