Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) antikomcsi válasza lee56 (#4086) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

A csúcs lapok ~50K körül kezdődnek AM3+ és 1155 fronton is, akár 100K-ig, vagy e fölé.

Viszont mindenki választhat igényeinek, és pénztárcájának megfelelőt bármely oldalról, akármelyik ársávból.

Pont ugyan úgy választhatok 100K-s amd-s lapot, és 35K-s intelt, mint fordítva. Nem hiszem, hogy ezen a témán kéne lovagolnunk ebben a topikban. ;)

(#4102) Borokafa


Borokafa
őstag

Én pedig megpróbálok továbbra is helytállni a kis 15k-s lapommal. Keddre itt a 6100 és a hővezető ragasztó is valószínűleg. A tápellátása megkapja a hűtőbordát és talán kevésbé kell félnem az elhalálozásától. :)

(#4103) Whysperer


Whysperer
addikt

Nekem a E7300-am van 3.6-on ,de msot csere lesz és régen amd voltam ez előtt igaz ez sokáig szolgált,de Most tutira AMD-t veszek Mert komolyan Inteles barátaimnál sűrűn látom a ez már nem elég kell még durvább gyorsan csere dolgot és akármelyik AMD-s barátomat szemügyre veszem ma is elindítja a jó ksi full hd high meg ultra minőséggen a játékaikat sé tökre élvezik és max cserélnek egy vga-t! de amég Én Intelemmel cseréken törtem az agyamat már akkor még mikor még sok is volt a amds barátaim ültek és élvezték a gamet! Én azt figyeltem meg AMD-t az vesz akit nem érdekli pár érték különbség és happy holday szinten elhasználják a configjukat 2-3 évig is! Intelesek az sok is kevés! Áhh 5 GHz is kevés egy i7-es usernek mert Nem elég gyors! "SDD-vel 10 másodperc alatt áll fel a rendszer ez miii?" gyorsan elszaaldok veszek vízhűtést meg mindent mert nekem 5 másodperc alatt kell 8)

Kb. ezt figyeltem meg itt fórumon és a való világba!

van egy haverom pc boltja van mindig i7 és az aktuális vga csúcsból 2 van benne! 27 volso moncsin játszik és minid koppon van a fps ultran és FULL HD-be! Nem hiszem el ,hogy ha egy 8120-at vesz valaki és mellé egy jó vga-t akkor olyan játék létezik ,hogy FULL HD-n max beállításokkal akadnak. mármint lehet ,hogy nem 70 fpsem lesz csak 47 ,de kit érdekel? Nem folyamatos?

Bocs Én ezt csak azért írtam le mert itt páran már mondták ,hogy NE AMD fórumba dicsérjük már az Intelt ,hogy de jó! Itt szerintem azoknak kellene tanácsot adni akik AMD-t szeretnének és elég nekik a 70 heylett a fix 45 fps és bőven ellvannak vele. azoknak segíteni tuningolgatni a pirosat vagy optimálisra kihozni a maxot abból ami az aktuális illetőnek van!

Ne hargudjatok ezért nem osztásnak akartam szánnít. Csak olvasom itt ezt a oldalt és február márciusba akarok FX-et venni és már rég megadtam a eséylt számomra az AMD-nek és az lesz csak próbálom az aktuális legjobb amd configot kihozni ami számomra jó! De utóbbi időbe csak azt olvasom itt kb ,hogy Gyerekek szar volt az FX_em gyorsan vegyetek apróról i7-et mert az csúcs!

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#4104) miresz válasza Borokafa (#4102) üzenetére


miresz
veterán

Már kb én is annyira várom mint te.:) Kíváncsi vagyok mit préselsz kibelőle,de főként az alulfeszelésre vagyok kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

(#4105) Oliverda válasza antikomcsi (#4101) üzenetére


Oliverda
félisten

100K-s alaplap AMD alá nem nagyon szokott lenni. Most a Crosshair V Formula a legdráfább a maga 70K-s bruttó árával.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4106) antikomcsi válasza Oliverda (#4105) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem ez a lényeg, nekem 70K sem kevés, de ha már ilyen lapot vennék, amit említesz, akkor csak is a hiper-szuper-gamer hang/háló kombóval, amitől ugye rögtön +30K. :) Mert megérdemeljük! :DDD

(#4107) BoB válasza Bali27 (#4079) üzenetére


BoB
veterán

Aida 64 nem képes file-ba logolni.

A GPU-Z képes erre, de csak a VGA-t lehet, viszont nagyon egyszerű, kiválasztható mit logoljon, a program is 1 MB összesen.

CPU-ra sajnos nem tudok, a CPU-Z nem tud az tuti.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#4108) lee56 válasza antikomcsi (#4101) üzenetére


lee56
őstag

Ezekben neked mind igazad van, de attól még nem cáfoltad meg amit mondtam, az intel alaplapok mindíg is drágábbak voltak, az hogy mikor mennyivel az eltérő, de attól még így igaz és nem fog változni a jövőben sem.
Ha hasonló árban hasonló "teljesítményű" lapot nézel a két gyártótól, azok között többmintvalószínűleg akkor az inteles lesz a kevésbé felszerelt.
De tényleg nem kell ezen itt lovagolni, ez egy olyan ritka helyzet hogy mindegyikünknek igaza van :D

No Comment

(#4109) #21346560


#21346560
törölt tag

Jövök fel minden alkalommal mert látom hogy 10+ hsz van megint, mondom lehet hogy lesz valami értelmes hsz, de csak az intel procikról beszél szinte mindenki... itt minek? Tessék átfáradni az i3-i5-i7 topikba és azt szemetelni, én sem megyek át oda hogy az FX mennyivel ilyenebb, vagy olyanabb...

[ Szerkesztve ]

(#4110) Bali27 válasza kop8 (#4097) üzenetére


Bali27
addikt

Ezt a pontot milyen beálításokkal kaptad? felbontás stb?

(#4111) kop8 válasza Bali27 (#4110) üzenetére


kop8
őstag

A vantage alapon volt, semmit nem álítottam el.
A többi pedig leolvasható a képekről :K

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#4112) ftc


ftc
nagyúr

4410MHz eddig 21x-es szorzo

(#4113) Whysperer válasza ftc (#4112) üzenetére


Whysperer
addikt

Milyen Fx-ed van?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#4114) ftc válasza Whysperer (#4113) üzenetére


ftc
nagyúr

6100-as ez gyári hűtővel :D

(#4115) antikomcsi válasza ftc (#4114) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

No, akkor nemsokkára csak egy gyári hűtőd lesz. :DDD

(#4116) Bali27 válasza ftc (#4114) üzenetére


Bali27
addikt

Nekem is 6100 van gyári hütövel.. Igaz 3.6-3.9 ig huzza de még 45 foknál melegebb nem volt a provi... Igaz iléyen házzal[link]

[ Szerkesztve ]

(#4117) jozsef m. válasza ftc (#4112) üzenetére


jozsef m.
tag

Az szép eredmény, gondolom a gyári hűtés ilyenkor azért már hangoskodik rendesen.

(#4118) Tidus válasza ftc (#4112) üzenetére


Tidus
addikt

[link], hol van?

(#4119) Whysperer


Whysperer
addikt

De srácok,ha most egy 6100-at vagy egy 8xxx-et húzol akkor itt is úgy tudod ha kevesebb mag aktív vagy hogy is van ez pontosan?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#4120) jozsef m. válasza Whysperer (#4119) üzenetére


jozsef m.
tag

Az extrém tuning az mindenképpen a lehető legkevesebb működő modul és RAM mellett történik. A mindennapi használatban ,stabilan levegővel hűtve a legtöbben a turbót tiltjuk le az APM-et kapcsoljuk ki, igy pl. az FX-8150-et 4 működő modul mellett alapfeszen olyan 4,4GHZ-ig lehet használni, legalábbis ahogy eddig láttam akár itthon, kár a kinti fórumokon.
Két modullal elmegy 4,8-5GHz-ig, de ez példányonként változó.

[ Szerkesztve ]

(#4121) AMD!4ever válasza Borokafa (#4102) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Én is várom már de még messze jár :O
Alulfeszelés,tuning stbstb :C csak tartsak már ott.

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#4122) jozsef m. válasza AMD!4ever (#4121) üzenetére


jozsef m.
tag

Ha még messze jár akkor te már valószínű az újabb C0-ás példányok valamelyikének a tulajdonosa leszel. ;)

(#4123) ftc


ftc
nagyúr

4200MHZ

[link]

egyenlőre hűtés végett ezt mondom stabilnak...fesz emelés nélkül

(#4124) jozsef m.


jozsef m.
tag

4400MHz

[link][link][link][link]

[ Szerkesztve ]

(#4125) Borokafa válasza jozsef m. (#4124) üzenetére


Borokafa
őstag

Ez szerintem teljesen rendben van :C

(#4126) Borokafa válasza ftc (#4123) üzenetére


Borokafa
őstag

Ennyire azért nem kell sajnálni ;]

(#4127) ftc válasza Borokafa (#4126) üzenetére


ftc
nagyúr

most keresem a legkisebb feszen a legnagyobb frekvenciat :D meg inkább memóriára gyúrok... ment ez fesz emelés nélkül 4,5Ghz-en is de ott már nem stabil

meg elvesztem a biosban :D

[ Szerkesztve ]

(#4128) jozsef m. válasza ftc (#4127) üzenetére


jozsef m.
tag

A RAM-al én megjártam, a GX-es XMP KINGSTON-t nem lehet elmozdítani 1600Mhz-ről, rögtön instabil lesz a rendszer.
Borokafa : kösz.

(#4129) ftc válasza jozsef m. (#4128) üzenetére


ftc
nagyúr

nekem is GX-es pedig ne mazt rendeltem

(#4130) Borokafa válasza jozsef m. (#4128) üzenetére


Borokafa
őstag

A Corsair Vengeance nagyon király, 1600@1960MHz 1,5V cl9

(#4131) jozsef m. válasza Borokafa (#4130) üzenetére


jozsef m.
tag

Melyik pontosan, és elfér 4 modul a Noctua NH-C12SE14 alatt?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#4132) Borokafa válasza jozsef m. (#4131) üzenetére


Borokafa
őstag

Az enyém a magas bordás, hát a laptól is függ, hogy milyen közel vannak a mem. slotok.
De van belőle alacsony is.
magas
alacsony

(#4133) jozsef m. válasza Borokafa (#4132) üzenetére


jozsef m.
tag

A hűtő teljesen eltakarja, és valamelyest hűti is, mind a 4 modult. Kellene egy pontos méret a magas bordás RAM modul teljes magasságáról, meg tudnád nekem mérni?

(#4134) Jack@l válasza Bali27 (#4078) üzenetére


Jack@l
veterán

Nemtom mért olyan egyértelmű, mert egy kis szutyok i3-2320-as vígan elvan a csúcskártyákkal :)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#4135) miresz válasza Jack@l (#4134) üzenetére


miresz
veterán

:DDD Erős túlzással. A 6870 amit ki tud még esetleg hajtani az nem igazán csúcskártya. Arról nem is beszélve,hogy 2012-ben nem vennék már 2 magos processzort. Gondolom i3 2120 akatr lenni. :)

(#4136) Jack@l válasza miresz (#4135) üzenetére


Jack@l
veterán

Igen, kihajt az simán nagyobbakat is, 2 mag+HT ellenére gyorsabb a legtöbb játékban mint egy x6-os... (semmi túlzás nem volt benne)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#4137) Whysperer válasza jozsef m. (#4120) üzenetére


Whysperer
addikt

Ertem,de ez az jelenti hogy ertsem mert eddig csak i5m volt hogy kb ugyan ugy tud a 8120 4.5-t mint egy i5? Marmint ugyan ugy jegy szalas lesz ha huzod mint a i5?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#4138) addamka


addamka
őstag

Lámer kérdés, de mennyinek kellene lennie egy 8120 alap vcore-jának? Mert 2 hónap után ráértem bekapcsolni, gondoltam BIOS frissítés nem árt meg. Feltűnt, hogy utána fűt, mint az állat alap órajeleken. A vcore 1.38V-on volt automata beállítás szerint, előtte ha jól rémlik kevesebb volt jóval. Egy NB voltage is jöhetne, az 1.25 most auton.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#4139) lee56 válasza Jack@l (#4136) üzenetére


lee56
őstag

Ha már ilyet írsz, akkor nyugodtan tedd hozzá hogy a régebbi 1-2 szálat megmozgató játékokról beszélsz, meg a superpííről, mert kb minden másban biztos hogy jobb lesz az x6,vagy bármelyik hatmagos, túlzás nélkül..

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#4140) Jack@l válasza lee56 (#4139) üzenetére


Jack@l
veterán

Mondom jááátéék! [link] Ha jól tudom ez a legmodernebb sok magra gyártott motor.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#4141) miresz válasza Jack@l (#4140) üzenetére


miresz
veterán

Ebből csak az látszik,hogy a béta után kénytelenek voltak lebutítani (optimalizálni 4 szálig) a gépigényt. A betával próbáltad volna meg egy i3-asal nem igazán lett volna folyamatos. Az FX-emen is csak 4 szálon fut a végleges játék.

[ Szerkesztve ]

(#4142) synthattik válasza Jack@l (#4140) üzenetére


synthattik
aktív tag

de ahogy néztem ezt a játékot nem mellékesen elég jól is van optimalizálva ,de ami nincsen jól azzal sajna a 2 mag elég kevéske.Nekem mondjuk gta 4 a nagy favoritom és hát oda 2 mag elég kevéske próbáltam én is és voltak bajok,nem naon ment röccenőmentesen.
Nem mondom azt ,hogy nem lehetséges esetleg ezzel a procival karistolni,de miután a phll x4 em sem hajtott ki normálisan 1 6870 et és abban 4 fizikai mag van.
Nem vagyok meggyőzhetetlen de józan ésszel gondolva ezzel a proccal szntem 1 6950 est már elég nehezen lehetne fullon kihajtani
Na elég volt az off ból mert asszem ez az fx topik,ugyhogy nem 2 magos intel csodákról kell beszélnünk

(#4143) toyone válasza addamka (#4138) üzenetére


toyone
őstag

A feszültségek reálisak.
Nálam az Fx 4100-al a vcore alapból 1.4125v volt. Az 1.25v NB is rendben van.
Meglehet hogy a BIOS frissítés következtében a ventilátor fordulatszám szabályozás megváltozott. Nem pörög annyira, ezért jobban fűt.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#4144) jozsef m. válasza toyone (#4143) üzenetére


jozsef m.
tag

Az 1,425V szerintem sok, nálam alapból így néz ki: [link]

(#4145) antikomcsi válasza addamka (#4138) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia!

Nálam a 8150 alap vcore 1.275V, az alap NB pedig 1.15V.

1.4V felett iszonyatosan fűt, és zabál nekem is.

(#4146) addamka válasza toyone (#4143) üzenetére


addamka
őstag

1.25re levettem, megy ugyan úgy.
1.38-on úgy fűtött, hogy levette az órajelét 2.8-ra a legtöbb esetben ha sok szál dolgozott (74fokot elérte simán). Jövő hónapban már kénytelen leszek a gyári hűtőt cserélni :)

Fura anomáliám van még, de az nem CPU-höz köthető. Nagyrészt TV-re kötve használom a gépet. Eddig egy fullhd LG volt rajta, de most egy nagyobb, régebbi, sima HD samsung van. Ezzel annyi a gond, hogy induláskor sípol 5 rövidet, nem érzékel kijelzőt, UEFI-be be tudok menni, de rosszul lövi be a felbontást, kinagyítva jön be a kép :) Néztem másik HDMI kábellel, semmi. Windows indulástól kezdve oké minden, de amíg a lap kezeli a kijelzőt, addig gáz.
Más kijelzővel nem csinált ilyet, pl. 15 éves CRT-vel se volt gondja.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#4147) kovsol válasza Jack@l (#4140) üzenetére


kovsol
titán

van ph i3 2100 teszt is, tenyleg nagyon jo, de nulla tuning es lehet most eleg, de kesobb jol jonne ha nem csak ht van benne, hanem fizikai negy szal

May the Force be with you!

(#4148) toyone válasza jozsef m. (#4144) üzenetére


toyone
őstag

Mihez adsz te 1.45v-s NB-t?

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#4149) jozsef m. válasza toyone (#4148) üzenetére


jozsef m.
tag

2600 MHz-hez ezt állítja auto-n. Sokallod?

(#4150) Borokafa válasza jozsef m. (#4149) üzenetére


Borokafa
őstag

Toyone-nak igaza van, ez nagyon sokk :D 1,3V elég kell hogy legyen

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.