Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) kovsol válasza Zsocó (#5950) üzenetére


kovsol
titán

szia
javaslom a kérdésedet a 7770 saját topicjában tedd fel. Ez a topic AMD FX procikkal foglalkozik. ;)

May the Force be with you!

(#5952) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Sziasztok!

Egy hónapon belül tervezem lecserélni a régi számítógépemet (Athon 64 x2 5200+), természetesen továbbra is maradok AMD vonalon. Olvasgatom egy ideje a prohardver fórumokat és az alábbi konfig állt össze a fejemben:

alaplap: Asus M5A99X EVO
cpu: AMD FX-8120 X8 Black Edition Box
cpu hűtő: Cooler Master Hyper TX3 EVO
VGA: Sapphire HD7770 1GB GDDR5 GHz Edition...
SSD: OCZ 60GB Agility 3 Series AGT3-25SAT3-60G
HDD: Seagate Sata II (nem tudom pontosan fejből, nem otthonról írok)
memória: Corsair DDR3 1600MHz 8GB Vengeance Kit CMZ8GX3M2A1600C9R
táp: Corsair cx 430 (nem ver2, hanem a legelső széria)
ház: Thermaltake V3 black

A kérdésem az lenne, hogy a táp kábelei elég hosszúak-e, mert alsótápos házról van szó. Valamint, olvastam hogy néhány alaplapnál a cpu hűtő miatt nem fértek el a memóriák és ezek a corsairek is elég méretes hűtőbordával rendelkeznek, el fognak férni egymástól?

Mondjatok véleményt is légy szíves a konfigról, mert most még változtatok rajta ha valami nem passzol, én próbáltam egy valamennyire időtálló konfigot összerakni. A ház, táp, hdd, memóra az már megvan, azokon lehetőleg nem változtatnék. A gépet filmnézésre, játékra (world of tanks, skyrim, fallout 3, stalker, metro), netezésre használnám. Egy nagyobb IPS paneles monitor beszerzését is tervezem a közeljövőben.

Tudom, hogy inkább a "Milyen gépet?" topikba kellett volna írnom, de én a bull tulajok véleményére lennék kíváncsi, nem az intel fanatikusokéra. :)

Előre is köszi!

(#5953) miresz válasza Dobi 562 (#5952) üzenetére


miresz
veterán

A táp az elég karcsú,szerintem ez alá ne menj: Corsair CMPSU-600GEU 600W Gamer Series és hűtésben se add ez:Corsair A50 vagy ez:Thermaltake CL-P0588D Contact 29 BP alá. A többi jónak tűnik. Viszont a VGA-hoz még annyi hozzáfűzés,hogy pl a Sapphire HD6850 1GB DDR5 11180-00-20R olcsóbb és azonos,vagy néha még a 7770 felett is teljesít. De persze a 7770 még gyorsulhat az újabb driverekkel majd.

(#5954) eszakas válasza kovsol (#5816) üzenetére


eszakas
senior tag

Ez azért nem semmi lenne :)

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#5955) miresz válasza eszakas (#5954) üzenetére


miresz
veterán

Szép búgos,nekem a mínuszos értékek a kedvenceim. :DDD Van egy két ilyen gyöngyszem ha vissza olvasol. Pl itt az enyém is: [link] :DDD Ezt az okozza,hogy a z Nb feszültsége magasabb,mint a Vcore feszültsége,az Nb-t is próbéld meg alulfeszelni.

[ Szerkesztve ]

(#5956) Milka 78 válasza Dobi 562 (#5952) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én is csatlakoznék az előttem szólóhoz.VGA terén 6850,de itt a PH-n 40 ropiért 2 év garival utánnad dobják a 6870-e is.A tápod épp,hogy elég egy masszív tuningnál így én ezt nem feszegetném.Bár a 600-ast túlzásnak tartom,de egy minőségi 500-est azért alá dobnék(ha meg akarsz majd cf-et akkor jöhet a 600-as),mondjuk ha olcsón akarsz kijönni belőle akkor egy Chifi CTG-500-80P.

(#5957) miresz válasza Milka 78 (#5956) üzenetére


miresz
veterán

A CTG-500-80P-nek szintén fel van szabdalva a 12V-os ága,ezért ajánlottam a GS600-ast. De igaz pl a A-Data 550W AHM550-BZ-CEU is megfelelne a célnak,vagy még olcsóbban egy Sharkoon 600W WPM Series ami még moduláris is,és elég jó kis táp. Én ezek alá már nem mennék. :N

(#5958) Atlantis


Atlantis
veterán

Fentebb még azt írta valaki, hogy a 400W-os Enermax is elég. Akkor ez nem helytálló?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5959) DeadMeat válasza Atlantis (#5958) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ez egy jó kérdés, feltenném én is:6100 5750+8600 gts 4 hdd 4 optikai mellé elég lesz egy vx 450 ?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#5960) Asbee válasza DeadMeat (#5959) üzenetére


Asbee
veterán

elég

(#5961) Atlantis


Atlantis
veterán

Ahogy elnézem Oliverda cikkében a mért fogyasztásokat, max. 300W körül kért a konnektorból a legnagyobb FX HD 6970-es VGA-val, ami ha a táp hatásfokát is számoljuk, akkor 240-250W-ot jelent az alaplap felé. Eszerint egy 400-asnak még tuning esetén is bírnia illene, pláne, hogy kisebb VGA-m lesz.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5962) AMD!4ever válasza Atlantis (#5958) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Nekem egy 360as Zalman viszi a konfigom,elbirja.Pedig van némi túúning is és a 4850esem is kéri a saját kis tápoldadát(kicsit húzva az is) :)

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#5963) Milka 78 válasza miresz (#5957) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha nem lesz cf akkor lényegtelen.Nekem mindig is felszabdalt tápjaim voltak(a mostanit kivéve).Az 550-es A-Data gagyi belsős(nem cwt beles),így az inkább kerülendő.A Chifi az ára miatt nyerő(13 ropi körül megy) és a kombi 400w-att 12 v-n,2x20Amperes ággal azért mindenre elég(kivéve ugye minket :DDD )

Atlantis:Ez igaz is addig amig nem tol neki egy laza 1.45v-t+odaküld egy kis feszt az NB-nek is és mindjárt nem 300watt a dolog.1.42v körül brutálisan zabál a bull,de a jóval tartalékosabb I5 is hasonlóan viselkedik.Persze ha alapfesz és semmi kínozás akkor a 430-as is simán elviszi,de szerintem nem árt a tartalék.
Különben az a grafikon is érdekes a cikkben.
Alapon teljes fogyasztás(9.oldal) Dirt 3 alatt 289w.
4.6ghz-n tuning alatt(15.oldak) teljes fogyasztás Cinebench alatt 289w???Ugyan annyit eszik alapon mint tuningal,vagy nincs benne a 6970?Itt látszik,hogy a kari nem volt terhelve így azt hozzá kell adni.Így mindjárt nem elég a dolog...

[ Szerkesztve ]

(#5964) Atlantis válasza Milka 78 (#5963) üzenetére


Atlantis
veterán

Igen, ezt én is láttam, de szerintem nem furcsa, Cinebench nyilván nem használja nagyon a VGA-t. Azt azért le lehet szűrni, hogy durván 90-100W-ot jelent a tuning. Ez még mindig 400W alatt van, hatásfokkal számítva ~320W a lap felé, amit illik bírnia egy (szerintem) minőségi tápnak( bár mondjuk már 4 éves elmúlt szegény)...lehet nem kéne sajnálnom a tőkét a tápcserére, ha már ennyit költök a gépre. Inább akkor elég lesz a kisebb lap+proci. Évekig úgysem nyúlok hozzá terveim szerint.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5965) miresz válasza Milka 78 (#5963) üzenetére


miresz
veterán

Az Adata CWT beles. :K Nem gagyi. :N

Channel Well Tech fejlesztés:
A-data Horus (modell: HM-550,Hm-650,HM-750,HM-850,HM-1200)
Chieftec Arena (modell: 405w)
Chieftec Super (modell: CFT-600-14CS, CFT-650-14CS, CFT-700-14CS, CFT-750-14CS)
Chieftec Turbo (modell: CFT-600-14C, CFT-650-14C, CFT-700-14C, CFT-750-14C, CFT-850-14C, CFT-1020-14C)
Chieftec Nitro (modell: BPS-350S, BPS-400S, BPS-450S, BPS-500S, BPS-550C, BPS-650C, BPS-750C, BPS-850C, BPS-950C,BPS-1200C)
Corsair TX (modell: TX750w,TX850w)
Corsair VX(modell: VX550w)
Corsair HX (modell: HX750w,HX850w,HX1000w)
Corsair CX (modell: CX 430)
Corsair GS(modell: GS600,GS700,GS800)
Gigabyte Odin PRO (modell: GE-M550A-D1, GE-M680A-D1, GE-M800A-D1, GE-MK20A-D1)
Gigabyte Odin GT (modell: GE-S550A-D1, GE-S680A-D1, GE-S800A-D1)
Gigabyte LC Series (modell: 400w)
Gigabyte PoweRock (modell: GE-N300N-A2 (70+)
Gigabyte PoweRock (modell: GE-N500N-A2)
Thermaltake Toughpower (modell: TPG-650M,TPG-750M)

Én sosem szerettem a felszabdalt 12V-os ágat. (kitudja mit hoz még a jövő,esetleg rámszakad a bank és egy 7970 CF? :DDD De ez nálad sem kiszámítható. :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#5966) lee56 válasza Atlantis (#5964) üzenetére


lee56
őstag

Ha tényleg tuningolsz, és nem csak a pontvadászat kedvéért hanem mondjuk tartósan, akkor nem hiszem hogy jót tenne bármelyik tápnak (minőségieket is beleértve), hogyha állandóan 90% körül kéne teljesítenie, ráadásul jobban fűt, hangosabb nagy terhelésen a legtöbb táp. Persze alapjáraton és nem túl zabagép videókártyával nem gond a 400W 50% körüli max terhelésen.

No Comment

(#5967) Borokafa válasza Milka 78 (#5963) üzenetére


Borokafa
őstag

Nekem minden konfigomat egy 350-es békebeli FSP visz (vitt), és simán bírja. Néha integrált, neha 5670 vga-val. Bírja az órültségeimet is mikor szárazjegezek :D
A 6100-al szerintem bírnia kell egy Enermaxnak még vga-val is. Nem látom értelmét a túl nagy tápoknak, az is általában a hatásfok rovására megy.

[ Szerkesztve ]

(#5968) Milka 78 válasza miresz (#5965) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Bocsi! :B Bekevertem az A-Data BN-450-550-es tápokkal amik HEC belsősök és ez a belső már bukott más tápokban(igaz az A-Dataákban nem volt gond). Persze,hogy jobb az egyben ág,de én is 4x18Amperel toltam a cf-et agyonfeszelve.
Ahogy ismerlek rád fog szakadni :DDD Nálam már kevésbé,de most ez van sajnos...Amúgy meg van elég craftom arra,hogy a 7-es szériát átugrom.Talán a 8-asra már rám szakad a bank is8vagy elmegyek tarhálni "Ször Gyiku Földesúr Mesterhez",hogy szánjon már meg egy kis alamizsnával! :DDD

Borokafa: Na jó,de neked mindig mákod van.Nálam viszont most is egy 500-as vinyó és egy H80-as van gariba.Képzeld el mit művelnék egy kis táppal! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5969) Atlantis válasza lee56 (#5966) üzenetére


Atlantis
veterán

Pontvadászat nem érdekel, ha tuningolni fogom a gépet, akkor tartósan.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5970) miresz válasza Borokafa (#5967) üzenetére


miresz
veterán

Ok,de a békebeli FSP-be van is anyag.... :K

Milka78: Sajnos szerintem rám sem fog rám szakadni a nemzeti,de hát a remény hal meg utóljára. :DDD Szerintem ezek után már minden jóra fordul.,nálad is :K De ha tényleg szakad a húr majd "elmegyünk az úrnőhöz a ribanchoz,vállalunk robotot és ad nekünk kosztot és kvártélyt" :DDD

Nah,lőttem a Vulcanról pár képet igaz csak telóval: NZXT Vulcan+FX4100

[ Szerkesztve ]

(#5971) Dobi 562 válasza miresz (#5953) üzenetére


Dobi 562
addikt

Köszi mindenkinek a válaszokat!

Olyan 140e Ft körüli összeget akarok rászánni a gépre és a lambda computer webáruházából akarom rendelni, mert ha egy helyről rendelem úgy spórolok a postaköltségen is. :)

Ha a 8120 proci helyett a 6100-as kistestvérét választanám, akkor elég lenne a corsair tápom, vagy mindenképpen felejtős?

És ezen a vonalon elindulva, a Cooler Master Hyper TX3 EVO elég lenne a 6100-as procihoz, vagy annyival jobbak az általad ajánlott hűtők (Thermaltake CL-P0588D Contact 29 BP és Corsair A50)? Végül is az általad ajánlottak nem sokkal drágábbak, ha tényleg annyival jobbak akkor e kettő közül választok.

Videokártya: azért esett a választásom a Sapphire HD7770 1GB GDDR5 GHz Edition-re, mert újabb technológia és remélhetőleg a jövőben gyorsul az újabb driverekkel. Meg aztán jövő hónap elején szándékozom venni a gépet, addigra valószínűleg kapható lesz az nvidia 560se is, hátha lesz egy kis árverseny és olcsóbb lesz.

(#5972) miresz válasza Dobi 562 (#5971) üzenetére


miresz
veterán

A lambda computer jó választás nagyon korrektek,és jó áron dolgoznak. :K Elégnek elég szerintem a 430-as Corsair,is de nem a legjobbak. Bár 3 év gari van rájuk. Akkor inkább ez: Sharkoon 500W WPM igaz erre csak kettő,de erősebb,és moduláris is.

Az általad linkelt hűtő-n 9cm-es ventilátor van ami elég sovány. Amiket én linkeltem sokkal hatékonyabbak,és még hangosak sem lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#5973) Milka 78 válasza Dobi 562 (#5971) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A Lambdánál is van Chifi és az bőven elég lesz neked.Erősebb mint a Corsair,minőségi belsővel van szerelve,halk is és egy centel sem drágább.Különben szerintem elég lesz a Corsair is csak ne túrd szét elmebeteg módon a procit és a vga-t se feszeld.Jobban belegondolva a TX3 nem egy dúvad hűtő így nem is fogod tudni agyonfeszelni a procit,mert az már rég túlmelegedne.A másik része,hogy egy 7770-et alapon is kihajt full.hd-ban egy 8120-így értelem sem lenne szénné tuningolnod a procit,mert úgy is a vga fog elfogyni.

[ Szerkesztve ]

(#5974) Asbee válasza Dobi 562 (#5971) üzenetére


Asbee
veterán

Szerintem is egy ctg 500-at válasszál, nekem is az van és nagyon jó halk táp, ha nem tervezel későbbre cf-et vagy nagyon extrém tuningot bőven elég.
Hűtőből még xigmatek Gaia ami nem rossz hűtő és csak picit drágább.

(#5975) kovsol válasza Atlantis (#5961) üzenetére


kovsol
titán

Javaslom nézz be a milyen tápegységet vegyek topicba. Ha minőségi az a 400W akkor bőven elég tud lenni. Nekem egy FSP Aurum 400w van ami 384W -t tud leadni 12V on ami csak 16W al kevesebb mint a chieftek ctg 500W os modeljének az értéke ! pedig névlegesen 100W az eltérés köztük. Nekem fx6100@4Ghz 2db 3870 512MB VGA CF ben és ezt elviszi a 400as FSP vígan, még a vga kártyán is van tuning.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#5976) Asbee válasza kovsol (#5975) üzenetére


Asbee
veterán

Az aurum 400 14 ezres árán best buy volt, csak már sajnos megint 20 ropi.

(#5977) Milka 78 válasza kovsol (#5975) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Jó kis táp csak az a 21 ropis ára eléggé meredek és én úgy vettem ki a kolléga szavaiból,hogy véges az összeg(tehát 13-14 ropis minőségi tápot keresünk).

(#5978) kovsol válasza Milka 78 (#5977) üzenetére


kovsol
titán

Jó én mondjuk pár hete vettem 13200Ft ért 5év garanciával, nem tehetek róla, hogy most meg felemelték mindenhol sajnos :((( Kíváncsi lennék mi az oka ennek az egyik napról a másikra történő +7-8k növelésnek.
mod: mondjuk most nézem 60 hónap garit adnak rá ott is ahol eddig 24hó volt csak, lehet ezért emelték fel?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#5979) franc0 válasza kovsol (#5978) üzenetére


franc0
őstag

Nézd meg mennyi volt előtte. A 13K egy akciós ár volt, az akciónak vége, ennyi.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#5980) Atlantis válasza kovsol (#5975) üzenetére


Atlantis
veterán

Voltam abban a topicban is. Az enyém 360W-ot tud 12V-on.

Ha tápot kell cserélnem, nem lesz AMD-m. Úgy már jobban megéri az 50-60W-tal kevesebbet fogyasztó Intel SB proci.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5981) jozsef m. válasza Atlantis (#5980) üzenetére


jozsef m.
tag

Melyik az az intel proci, amelyik 50-60W-al kevesebbet eszik mint a 6100 vagy a 8100 és egyenértékű vele? :U

(#5982) miresz válasza Atlantis (#5980) üzenetére


miresz
veterán

Mennyivel fogyaszt kevesebbet? Celeront akarsz venni vagy mit? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5983) lee56 válasza miresz (#5982) üzenetére


lee56
őstag

Tuningról beszéltünk, úgy már (talán) lehet ennyi különbség.

De a legfontosabb tényező itt Atlantis az a videókártya szerintem, azok jóval többet tudnak fogyasztani főleg a csúcs szerű modellek (kérdés te milyet tervezel). Processzornál az igazán dúrva fogyasztás extrém tuningnál indul be, szóval ha csak nem akarod nitrózni 24/7, akkor talán elbírja majd a 400W-os jó tápod is vele. Ezért még nem kell intelboltba rohanni :)

Amúgy ha kicsit visszanézel, vannak itt egy páran már akik (nyilván ehhez szerencse is kell) feszültséget visszavéve is tudtak húzni az FX-ükön, úgy meg még kevesebb az extra fogyasztás.

No Comment

(#5984) miresz válasza lee56 (#5983) üzenetére


miresz
veterán

Az i5 2500K szinte ugyan annyit evett 4,8Ghz-n mint az FX8100. Minimális volt a különbség.

(#5985) Atlantis


Atlantis
veterán

Természetesen a maximális fogyasztást vettem figyelembe (amit lehet jó eséllyel szökőévente egyszer csalogat ki az ember a gépből) A már említett Oliverda-írás 9.oldala szerint a 8150 max fogyasztása 289W, itt a 2500K-2600K 228W-ot fogyaszt. Ez ugyebár ~60W. Mivel a 8120 is 125W TDP, nem feltételezem, hogy sokkal kevesebbet fogyasztana.

De ha ennek hiszünk, 100%-on itt is megvan ez a különbség.

6100 persze kevesebbet fogyaszt kb. 30W-tal, de még így is az Intel fölött jár és azért gyengébb is annál (meg olcsóbb is természetesen, de a különbözetből nem jön ki egy új táp).

Nem kötözködni akartam, csak keresem a legjobb megoldást.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5986) lee56 válasza miresz (#5984) üzenetére


lee56
őstag

Natessék :) , nem mertem írni semmi konkrétumot, mert intelem egy 0.6 GHz-es Celeron volt utoljára :D

No Comment

(#5987) miresz válasza Atlantis (#5985) üzenetére


miresz
veterán

Ez egy nagy baromság. Az enyém még 5Ghz-n sem evett 289W-ot konnektorból mérve.Az FX8120-am 3,4Ghz-ra húzva alulfeszelve 1,125V-ra belefér 95W-ba.

(#5988) Atlantis válasza miresz (#5987) üzenetére


Atlantis
veterán

Hát jól van, én laikusként elhiszem, amit itt írnak.Pláne, ha több tesztben is hasonlót látok.

A VGA egyébkén egy FirePro V4900, ami AMD szerint max. 75W-os TDP-vel rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5989) miresz válasza Atlantis (#5988) üzenetére


miresz
veterán

Most olvasom,hogy CAD-re lesz többnyire használva a gép.Akkor minek neked 8120? Egyszálas programok futtatásában erősebb az Intel,lehet tényleg azt kellene venned.

(#5990) kovsol válasza miresz (#5987) üzenetére


kovsol
titán

289W az egész gép, nem csak a proci fogyasztása

May the Force be with you!

(#5991) lee56 válasza Atlantis (#5988) üzenetére


lee56
őstag

Na hát ezzel a VGA-val tényleg a proci lesz a fő fogyasztó :)
De igaz is, CAD-ra még a mostani core2-d is elég nem? Miért akarsz akkor 6v8 magost?

No Comment

(#5992) Atlantis válasza miresz (#5989) üzenetére


Atlantis
veterán

Igen, ebben van igazság, de a CAD szereti a sok cache-t, amiben AMD jobban áll. Legtöbben Intelt vesznek CAD-hez, ugyanakkor munkaállomások között akad nem kevés Opteron-os. Mivel a Bulldozer nem áll távol a mostani Opteron sorozattól, szerettem volna kipróbálni CAD alatt. Ha nagyon nem tetszik, eladom, oszt veszek Intel-t. :)

Ugyanígy voltam a FirePro-val. NVidia Quadro eléggé egyeduralkodó ezen a területen, magam is azt favorizáltam eddig, azt ajánlottam eddig mindenkinek, de gondoltam megnézem a másik oldalt. V4900 újabb GPU-ra épül, mint az árban vetélytárs Quadro 600, próbát megérdemel.

lee56: Megdöglött a mostani lapom, 775-re meg nem akarok pénzt költeni. Amúgy is terveztem őszre a fejlesztést, így most előbbre hoztam.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5993) miresz válasza kovsol (#5990) üzenetére


miresz
veterán

Na úgy már mindjárt más a gyerek fekvése. :DDD

(#5992) Atlantis: Erre egy FX4100,vagy maximum egy FX6100 is bőven sok. Az asszony is CAD-el dolgozik (építész) Neki egy FX4100 van a gépében de méd sosem panaszkodott,hogy kevés lenne.

[ Szerkesztve ]

(#5994) Atlantis válasza miresz (#5993) üzenetére


Atlantis
veterán

Elhiszem, a többit ld. pü.

Az ésszerűség keretein belül amennyire lehet, időtálló gépet szeretnék, tényleg évekig nem akarom bolygatni, ezt a mostanit se bántottam 4 éve, mióta összeraktam.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5995) lee56 válasza Atlantis (#5992) üzenetére


lee56
őstag

Aham, hát akkor nem tudom mit filozofálsz ennyit a témán, végy egy jó AM3+ lapot, bele egy 6100-at (ár-értékben jó, és hátha írnak majd többszálas CAD-et később :D ), tuning nélkül (Ha meg mégis lesz tuning, arra meg marad még 200, csak elég lesz :DDD) a 200W határt se fogod megkarcolni, hacsak nincs 10-20 winyód tömbökben még, amiről eddig nem szóltál :) , szóval a tápoddal se lesz gond, mire vársz még? :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#5996) Atlantis válasza lee56 (#5995) üzenetére


Atlantis
veterán

"..hacsak nincs 10-20 winyód tömbökben még, amiről eddig nem szóltál..."

Nincs, a jelenlegi 2 vinyó+2 SSD lesz benne.

"...hátha írnak majd többszálas CAD-et később..."

Szólna belőled a proféta, kétlem, hogy írnak, de ez másik hosszú történet.

"...mire vársz még?"

Mérnök ember óvatos, mindent 20 irányból kétszer megvizsgál, oszt akkor is konzíliumot kér. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5997) lee56 válasza Atlantis (#5996) üzenetére


lee56
őstag

Oh, értem, akár egy politikus :D Szóval akkor jó vásárlástervezést :)

..De konzíliumot kérnek azért, és 20x nekifutnak mire nemsikerül valami :DDD

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#5998) Atlantis válasza lee56 (#5997) üzenetére


Atlantis
veterán

Ellenkezőleg. Ők nem gondolkoznak döntéshozatal előtt... :D

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5999) Ricsiii1992


Ricsiii1992
tag

Mértem egy kis fogyasztást...hát ő....jó sok lett :D

-FX 8120 4,5GHz---1,45V
-GTX 460 768mb 821/4080-ra húzva

Battlefield 3 alatt a fogyasztásmérő által megjegyzett csúcs 413,8W, átlagban 390W körül volt. Ha hozzászámoljuk a táp hatásfokát, akkor ez max. 350W
a táp felől. Szépen bírja a kis Corsair VX 450. Ja igen, idle 100W körül fogyaszt a gép.

Szerk.: Cinebench alatt 323W 1,45V--4,5GHz-en.
Az 1,3875V--4,3GHz sokkal kényelmesebb, ilyenkor 300W alatt marad.

[ Szerkesztve ]

(#6000) Ricsiii1992 válasza Ricsiii1992 (#5999) üzenetére


Ricsiii1992
tag

:DDD a legjobb az egészben, hogy a 4+1fázisos AM3as lapom köszöni szépen, jól van. Nem tudom milyen feteket tettek rá, de itt már régen nem 140W a tdp.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.