Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8151) ziyan


ziyan
tag

Sziasztok!
Úgy néz ki, lehetőségem lenne egy külföldi (EU-n kívüli) cégnek távmunkában, otthonról dolgozni (akár hosszú távon, teljes munkaidőben). Mivel nem vagyok jártas ebben a témában, fel tudna valaki világosítani az adózási lehetőségekről, kötelezettségekről, és az adók mértékéről (csak hogy tudjam, milyen fizetést célozzak meg, ha úgy alakul)? Köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#8152) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

Van itt a fórumon olyan, akinek pozitív tapasztalatai / sikerélményei vannak az állásbörzékkel? (A HVG börze miatt kérdezem... :) )

(#8153) fantest1 válasza Tapsi (#8148) üzenetére


fantest1
csendes tag

MI Morgannél? Én úgy tudom eléggé gyerekcipőben jár még a dolog. Talán egy csapat foglalkozik vele hosszabb ideje, egy meg kóstolgatja 2 emberrel. Lemaradtam volna valamiről?

(#8154) 7s26c válasza Vesporigo (#8152) üzenetére


7s26c
senior tag

Kilencvenes években röhej volt a legtöbb, de mostanában érdemes a legtöbbet megtekinteni. HVG- t nem tudom.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#8155) Tapsi válasza fantest1 (#8153) üzenetére


Tapsi
addikt

Az automata kereskedési rendszerek jó pár éve üzemelnek már, szerintem a Morgannél is. Az más kérdés, hogy ezek fejlesztése nem biztos, hogy hazánkban zajlik.

(#8156) emvy válasza MATEO6600 (#8147) üzenetére


emvy
nagyúr

Kisebb cegekbol csomo ilyen van. Kepfeldolgozas teren van jopar orvosi temaju, MI-bol most hirtelen nem jut eszembe konkret, de tuti van :)

while (!sleep) sheep++;

(#8157) Oppenheimer válasza MATEO6600 (#8147) üzenetére


Oppenheimer
veterán

MI-re Mortoffot és egy másik M betűset mondanék ami most nem jut eszembe, de a belvárosban van az irodájuk

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#8158) lacy86


lacy86
addikt

Oneletrajz kerdes!

Szerintetek az mennyire "ciki", ha ilyen elore elkeszitett sablon alapjan csinalok CV-t?
( pl. ami a Profession oldalan van, stb... )

Vajon mennyire "nezik le" a cegek ...

Illetve word vagy pdf legyen? :)

(#8159) Tapsi válasza lacy86 (#8158) üzenetére


Tapsi
addikt

Ha IT-s vagy, akkor úgyis a tartalom a lényeg. Az esetek 99%-ában a pdf a jó választás.

(#8160) Cathfaern válasza lacy86 (#8158) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Grafikus designernek vagy kiadványszerkesztőnek jelentkezel? Ha igen, akkor ciki.
doc-ban meg akkor küldünk valamit, ha szeretnénk, hogy a fogadó fél bele- és/vagy átírkáljon (meg ha szeretnénk hogy esetlegesen szétessen a formázás mert más verziós office-a / nem offica-a van).

Nyilván a fentieket mindig a szokásos mantra mellett kell értelmezni, miszerint mindig mindent úgy kell küldeni ahogy az álláshirdetésben kikötötték. Magyarul ha ott az szerepel, hogy .doc-ban küld, akkor nyilván küld abban, még ha amúgy hülyeség is. Ugyanígy ha álláshirdetésben kikötik, hogy kézzel rajzolj virágmintát az önéletrajz köré, akkor ne profession.hu-s sablont küldj :)

[ Szerkesztve ]

(#8161) MATEO6600 válasza emvy (#8156) üzenetére


MATEO6600
őstag

Az érdekelne, hogy hogyan talál rá az ember ezekre... vagy hirdessem magam és majd ők megtalálnak? :)

Köszönöm a tippeket, utánanézek párnak!
Azt azért megjegyezném, hogy az orvosi/diagnosztikai képalkotásnak nincs sok köze az image processinghez. Tudom, mert én is ilyen területen dolgozok :) képalkotás =/= képfeldolgozás

[ Szerkesztve ]

(#8162) lacy86 válasza Tapsi (#8159) üzenetére


lacy86
addikt

Semmi ilyen nem vagyok :)

De koszi 😜

(#8163) Roxy27


Roxy27
tag

Sziasztok!

Egy kisebb elektronikai gyártó cég vezetőjeként írok ide is... Mivel jómagam is elektronikában jártas szakember lennék... :K És itt a Prohardveren is gyakran megfordulok... már évek óta.
Sajnos nem nagyon találni a környékünkön megbízható, stabil elektronikai ismeretekkel rendelkező fiatal, vagy akár idősebb jelentkezőket. (nincs elvárás lehet ambíciózus pályakezdő, vagy "jófajta öreg szaki"... a tudás számít és a szorgalom)
Akik jelentkeznek, nincsenek képben az SMT területen...
Amire nekem szükségem lenne:
- magabiztos, akár hobbyként is elektronikában tevékenykedő, bütykölő személy
- jártasság az SMD alkatrészek körében
- ne ilyedjen meg a műveleti erőlködő, Schmitt-trigger, Darlington és társai hallatán... :DDD És ha még azt is tudná, mi az a Multiplexer... az maga lenne a kánaán! ;)
- tudjon magabiztosan alkatrészt cserélni, akár TQFP-t is...

Előny a forrasztási tréning és IPC ismeretek
Abszolút műszerész pozícióról lenne szó, ahol a napi feladat a gyártás során esetlegesen előforduló hibák javítása is, de javarészt az SMT-n lejövő első darabok ellenőrzése. Nálunk ez Prototípusoknál beültetési rajz és Stücklista alapján megy. (sajnos csak 1 offline AOI-unk van, amit nem erre használunk)

Ha felkeltettem valakinek az érdeklődését, illetve van olyan ismerőse aki Veszprém megyében szeretne egy jó csapatban elhelyezkedni, irjon Privit. Küldjön egy önéletrajzot és a részleteket megbeszéljük.
Ami még fontos lehet:
- svájci, 2013 óta folyamatosan fejlődő cég (az anyacég 1967-óta a piacon)
- 1 műszak
- abszolút jó, már már családias munkahelyi légkör (jelenleg 60 fő)
- Bejárást is támogatunk
- kiegészítő motivációs elemek...
Fizuról majd személyesen, de a pozícióhoz és az elvárásokhoz illeszkedő

Várom az érdeklődőket...hátha :)

Hogy egyszerűbb legyen...Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=roxy27

(#8164) krisztianAMG válasza Roxy27 (#8163) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Ötödéves elektronika szakos hallgató vagyok, és pont ilyen pozíciót keresek, csak Pozsonyban. :( Az OnSemi-től várom most, hogy behívjanak interjúra.

(#8165) Roxy27 válasza krisztianAMG (#8164) üzenetére


Roxy27
tag

Szia,
az kicsit tényleg odébb van... bár van két kolléga akik költöztek miattunk...
Van lehetőség albitámogatásra is. De tényleg jobb lenne a környékről. (és valószínű ebben a pozícióban azért nem tudnék annyit fizetni... bár, ki tudja)
Ha mégis érdekes lehet, nyugodtan küldj egy önéletrajzot. Egy interjúval senki nem veszt semmit. :K
További szép estét!

Hogy egyszerűbb legyen...Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=roxy27

(#8166) kicsako


kicsako
őstag

Sziasztok!
Erettsegivel, kozepszintu angollal, minimalis infos ismeretekkel es hamarosan jogositvannyal milyen munkat ajanlanatok ami 200k(netto) korul fizet? Most dhl-hez lehet felvesznek 180+juttatasokert de ha nem jon ossze akkor erdekelne mas melo.

[ Szerkesztve ]

(#8167) 7s26c válasza kicsako (#8166) üzenetére


7s26c
senior tag

Voltam futárcégnél. Autóba semmiképp ne ülj, kegyetlen élet.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#8168) kicsako válasza 7s26c (#8167) üzenetére


kicsako
őstag

Monitoring lenne a munkam. Kamionok kovetese/kommunikalas a soforokkel ilyenek. Ha valamit elbaszok 20-30millios kart okoznek legalabb :(

[ Szerkesztve ]

(#8169) 7s26c válasza kicsako (#8168) üzenetére


7s26c
senior tag

Az más. Az okés :DD

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#8170) Jhonny06 válasza kicsako (#8166) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nettó 180-200 körül 1st line support/SD-s pozik is vannak, ha érdekel ez a vonal. Mondjuk ebben baromi könnyen ki lehet égni.

(#8171) kicsako válasza Jhonny06 (#8170) üzenetére


kicsako
őstag

Barmi erdekel ha nem jon ossze a dhl-es melo.
Mit csinal pontosan egy 1st line support? Mihhez kellene ertenem?
Mostani melohelyen (vagyonor) is vannak olyan emberek akiktol mas a falra maszik, de kibirom. Jol turom az idiotakat :DDD

(#8172) Jhonny06 válasza kicsako (#8171) üzenetére


Jhonny06
veterán

Melack kolléga remekül összefoglalta múltkor.

(#8173) kicsako válasza Jhonny06 (#8172) üzenetére


kicsako
őstag

:R

(#8174) florameow


florameow
csendes újonc

Ezen jót mosolyogtam, gondoltam megosztom veletek is.

December 27-én jelentkeztem egy HR asszisztens munkára, tegnap küldtek e-mailt, hogy bocs mást választottunk. :D Legalább válaszoltak.

(#8175) HummeRC válasza florameow (#8174) üzenetére


HummeRC
senior tag

Pedig ilyen átfutási idővel látszik, hogy nagy szükségük lett volna rád... :)

(#8176) 7s26c válasza florameow (#8174) üzenetére


7s26c
senior tag

Pedig ritkaság a válaszolgatás..

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#8177) Tapsi válasza florameow (#8174) üzenetére


Tapsi
addikt

Elutasító választ általában a kiválasztási folyamat legvégén küldenek.

(#8178) pethYeti


pethYeti
addikt

Junior Business Analyst állásról van valakinek tapasztalata? Budapesten mi lehet a reális fizetési igény? :R

(#8179) Tapsi válasza pethYeti (#8178) üzenetére


Tapsi
addikt

Nekem seniorként 600-700-at akartak fizetni kínkeservesen, szóval 400 lehet a reális juniorként.

(#8180) pethYeti válasza Tapsi (#8179) üzenetére


pethYeti
addikt

Köszi! És magáról a munkakörről? Juniorként milyen feladatokra lehet számítani?

Nyelvtudásra kíváncsi leszek, mert Fluent Englisht kér és bár jó az angolom de azért azt se mondanám, hogy nagyon választékosan vagy tökéletes helyességgel tudok beszélni. De ha a folyamatosság, a viszonylag gyors válasz adás az elsődleges akkor talán bele esek a kalapba.

(#8181) 7s26c válasza pethYeti (#8180) üzenetére


7s26c
senior tag

De az alapok megvannak, tudsz csiszolni rajta

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#8182) Tapsi válasza pethYeti (#8180) üzenetére


Tapsi
addikt

Ez erősen cégspecifikus.

(#8183) Slownz


Slownz
senior tag

Sziasztok!

Elképzelhető olyan forgatókönyv a közeljövőben, hogy egyszerre több cégtől is fogok kapni ajánlatot. Van a fejemben egy befutó, viszont pénzben egyáltalán nem biztos, hogy ők fogják a legjobb ajánlatot nyújtani. Ilyenkor lehet kérni tőlük egy counter offert a többi ajánlat fényében? Félek ugyanakkor, hogyha sokat variálok, még elkezdek alkudozni, végül elküldenek a francba.

(#8184) dkaro válasza Slownz (#8183) üzenetére


dkaro
őstag

Ha speciális tudásod van és vadásznak rád a cégek akkor persze lehet játszadozni. Ha nem akkor csak komolytalanná teszed magad és eljátszhatod az esélyed.

(#8185) 7s26c válasza dkaro (#8184) üzenetére


7s26c
senior tag

Pontosan

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#8186) Slownz válasza dkaro (#8184) üzenetére


Slownz
senior tag

Relatíve speciális tudásom van, de annyira azért nem, hogy én legyek az egyetlen befutó. Köszönöm a megerősítést, én is erre gondoltam!

(#8187) prozodus válasza bambano (#7179) üzenetére


prozodus
őstag

Ez csak nekem jön be öres oldalként, v közben törölték miattad? :)

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#8188) prozodus válasza Mister_X (#7355) üzenetére


prozodus
őstag

Mert nem tudnak :D
De ennek a miértje igen hosszú.

A SAP-ról a leggyakoribb emlékem, h már megint nem megy, már megint nem lehet belépni, és megint várni kell a kollégára, mert nem tudja a tempót tartani a SAP miatt...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#8189) Mercutio_ válasza prozodus (#8188) üzenetére


Mercutio_
félisten

Személyes negatív felhasználói élményed miatt nekiálltáll túrni egy 1/2 évvel ezelőtti hsz-t, hogy ezt leírhasd? :U

A SAP is csak egy eszköz, lehet jól és rosszul összerakni/testreszabni/erőforrás-méretezni/üzemeltetni és akkor még a userek megfelelő oktatásáról és támogatásáról nem is beszéltünk...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8190) 7s26c válasza Mercutio_ (#8189) üzenetére


7s26c
senior tag

Illetve amikor olyat oktatnak aki képtelen befogadni az infót...

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#8191) topjoyy


topjoyy
tag

Sziasztok!

Az 1-es típusú cukorbetegség megváltozott munkaképességű munkavállalók közé tartozik? Voltaképpen én az volnék és azt szeretném kérdezni, hogy mik vonatkoznak rám, ha állást szeretnék találni?

(#8192) topjoyy válasza topjoyy (#8191) üzenetére


topjoyy
tag

Illetve hol lehet érvényes komplex szakvéleményt igényelni?

(#8193) prozodus válasza Mercutio_ (#8189) üzenetére


prozodus
őstag

Alaposan mellélőttél. Mki magából indul ki? :U

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#8194) topjoyy válasza topjoyy (#8191) üzenetére


topjoyy
tag

Légyszíves segítsetek nekem.

(#8195) 7s26c válasza topjoyy (#8194) üzenetére


7s26c
senior tag

[link]

nem akarlak félrevezetni , de nekem az jön le, hogy nem. Azért nézz utána.

[ Szerkesztve ]

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#8196) topjoyy válasza 7s26c (#8195) üzenetére


topjoyy
tag

És ez?

[link]

(#8197) 7s26c válasza topjoyy (#8196) üzenetére


7s26c
senior tag

igen, itt tényleg szerepel. ismertem olyat aki epilepsziás volt de nem volt mmk munkavállaló. de lehet csak nem kérte.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#8198) topjoyy válasza 7s26c (#8197) üzenetére


topjoyy
tag

Hol érdeklődjem meg ezt?

(#8199) 7s26c válasza topjoyy (#8198) üzenetére


7s26c
senior tag

Munkaügyi központ, oep, tb, ....

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#8200) kicsi83 válasza topjoyy (#8198) üzenetére


kicsi83
tag

Lehet jogász topikban jobban tudnának segíteni. Egy próbát megér.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.