Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7851) Mercutio_ válasza Because (#7849) üzenetére


Mercutio_
félisten

A leírtak alapján nem biztos, hogy az első félévet bármelyikből megugraná :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7852) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Szerintetek ez kamu gyanús állás hirdetés?
"Keress havi 300 000 Ft-ot havonta heti egynapos munkával, reklámfilmek, filmelőzetesek nézésével"
Telefon 15 óra után

(#7853) #30734848 válasza aprokaroka87 (#7852) üzenetére


#30734848
törölt tag

:D

Miért, szerinted nem?

(#7854) Oppenheimer válasza aprokaroka87 (#7852) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem kamu, hívd fel őket. Bárki kereshet ennyi pénzt semmittevéssel, csak meg kell ismerni a titkot hozzá.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#7855) aprokaroka87 válasza #30734848 (#7853) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hát mondjuk 90% biztos vagyok benne

Szerintem ez valami "internetes pénzkereső" lehet.

Openheimer: na igen a titok...

[ Szerkesztve ]

(#7856) KMan válasza aprokaroka87 (#7855) üzenetére


KMan
őstag

A titok nalam van. Elado. Irj privit es vedd meg. Mar az elso honapban visszajon a befektetesed, utana tiszta haszon minden honapban. :DDD

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#7857) 1eske


1eske
tag

Sziasztok!

Kinek mi a véleménye párban való programozásról? (Pair programming)

Találtam egy pozíciót, de ott XP-t (Extreme programming) alkalmaznak, ami nem túl szimpatikus a fent említett pár programozás miatt.

Mi a véleményetek?

(#7858) Cathfaern válasza 1eske (#7857) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Világ legjobb és leghasznosabb dolga :)

(#7859) 1eske válasza Cathfaern (#7858) üzenetére


1eske
tag

És miért?

----

Egyúttal akkor leírnám azt, hogy én hogyan látom:

Alapvetően nehéz találni két olyan embert aki hasonló gondolkodásmóddal és munkaritmussal bír, így ha valaki burstösebben szeret dolgozni, tehát rövidebb időközönként nagy teljesítménnyel, de a másik inkább mindent 10x átgondol és órákat rágódik valamin akkor nagyon feszélyezett helyzet alakulhat ki. (Ez most csak egy szélsőséges példa volt)

De tegyük fel, hogy találni 2 olyan embert akinek a munkaritmusa megegyezik, akkor is a két ember élete és életritmusa különbözik. Tehát étkezés és WC szokások különbözőek stb.

A szakmai képzettségről nem is beszélve. Lehet, hogy az egyik visszafogja a másikat, mondjuk egy idő után lehet beérik egymást, de az egyik fél biztosan nem tud úgy haladni mint a másik.

Várom az ellenérveidet! :R

(#7860) Cathfaern válasza 1eske (#7859) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A pair programming nem arról szól, hogy téged összekötnek Kis Bélával, és onnantól kezdve ti mindig együtt fogtok dolgozni. Hanem arról, hogy amikor van egy összetett, vagy a rendszer szempontjából alapvető rész, akkor összeültök ketten és úgy írjátok meg. Vagy ha pl. valaki kezdő, akkor összeül egy haladóval és tud tanulni tőle és/vagy a haladó tud segíteni neki a megfelelő szokások és kódolás kialakításában.
Senki nem csinál pair programmingban olyan dolgot ami rutinmunka, vagy nem túl kritikus rendszer.
Szóval lehet csináltál is már pair programmingot, csak nem így hívtad :)

Amúgy pontosan azért jó, mert minden ember eltérő gondolkodásmóddal bír, és ami felett az egyik elsiklik, az rögtön szemetszúr a másiknak.

Másik oldalról ha egy munkahelyen ezt nem csak eszközként (tehát amikor szükség van rá), hanem általános munkamódszerként használják (tehát munkaidő jelentős része így telik), akkor onnan menekülni kell.

(#7861) 1eske válasza Cathfaern (#7860) üzenetére


1eske
tag

Másik oldalról ha egy munkahelyen ezt nem csak eszközként (tehát amikor szükség van rá), hanem általános munkamódszerként használják (tehát munkaidő jelentős része így telik), akkor onnan menekülni kell.

Ezt kifelejtettem, hogy napi 6 órában folyna a párban való programozás...

Tehát az első részével amit írtál nekem se lenne semmi bajom, sőt kifejezetten jó dolognak tartom én is, ha bizonyos problémákat alkalmanként ketten-hárman oldanak meg.

(#7862) Cathfaern válasza 1eske (#7861) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

:Y Annak nem sok értelmét látom én se...

(#7863) beherit válasza 1eske (#7857) üzenetére


beherit
tag

(#7864) djgeg válasza beherit (#7863) üzenetére


djgeg
őstag

:C

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#7865) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Proffession-on van egy állás, földmérőt keres magyar cég hollandiai kiküldetéssel.
Általában mennyire hitelesek ezek a Proffession-on felrakott hirdetések? Eddig egyikre se jeleztek vissza. :(((

Korábbi munkahelyeimen kiviteleztem sok mindent, címenként leírva. Nem lenne jobb, hogy ha csak a tevékenységet írnám csak?
Pl.: Kerékpárút építése Mobilaréna és Loguot között.

(#7866) golfvariant válasza grizlisandor (#7865) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Fogalmam nincs a proFFession-n mennyire hitelesek a hirdetések, de én a proFession-ben nem kételkednék :U Ha tetszik az állás, jelentkezz nyugodtan :)

(#7867) bobsys


bobsys
addikt

Ha az ember kilepett, mert nem ertett egyet az uj vezetoseggel es ezt elmondja az interjun a miert mondtal fel kerdsre az teljes rendben van?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#7868) Tapsi válasza bobsys (#7867) üzenetére


Tapsi
addikt

Nyilván ennél konkrétabb ok kell. Az, hogy "nem tetszett az új főnök arca" nehezen védhető.

Engem speciel elküldtek az előző helyemről, amikor elmondtam az okát, akkor az összes interjún megértő volt a HR-es csaj, és simán továbbmentem a következő körbe.

[ Szerkesztve ]

(#7869) Mercutio_ válasza bobsys (#7867) üzenetére


Mercutio_
félisten

Itthon vagy külföldön?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7870) bobsys válasza Tapsi (#7868) üzenetére


bobsys
addikt

Nem nem tetszett az uj fonok arca hanem a ceg osszebutorozott egy masik ceggel, jottek uj vezetok, varialtak es az uj irany, a management hozzalassa ahogy inteztek a napi munkat az mindennapos surlodashoz vezetett.

(#7869) Mercutio_ kulfold

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#7871) Mercutio_ válasza bobsys (#7870) üzenetére


Mercutio_
félisten

Passz, nem tudom ott milyen a cégkultúra/szokások.

Itthon is cégprofil/-méret és tulajdonosi kör/mentalitás függő a dolog.
Volt olyan kolléga, aki elmondta mi volt a gondja, aztán kiderűlt, hogy az új helyen a vezető ismeri a régit és visszajutott az infó, kollégának belengettek egy hitelrontás/üzleti titok kombót.
Másik cégnél ugyanezen okokat megértették és elfogadták.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7872) Cathfaern válasza Mercutio_ (#7871) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem ha annyit mond, hogy tulajdonosváltás történt, ezzel irányváltás is, és ez nem tetszett neki, de ennél többet nem mond, az elég is, és üzleti titkot se árul el. Az mondjuk már más helyzet ha még nem ment végbe a felvásárlás, csak menekül a süllyedő hajóról, akkor üzleti titok is lehet, hogy tárgyalások mennek az eladásról. De akkor is lehet annyit mondani, hogy a vezetésben irányváltás történt.

(#7873) Mercutio_ válasza Cathfaern (#7872) üzenetére


Mercutio_
félisten

Itt nem volt tulajváltás, csak vezető- és ezáltal "szemlélet"-váltás.
Szerintem ott szúrta el, hogy konkrét folyamatbeli problémákat is említett, ami nyilván alátámasztja miért nem tetszik az új irány, csak ugye.... :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7874) Jhonny06 válasza bobsys (#7867) üzenetére


Jhonny06
veterán

Lehet, hogy rosszul gondolon, de ez a "miért mondtál fel" számomra csak egy kötelező HR-es kérdés, szerintem túlzottan őket se nagyon érdekli és pont ezért felesleges nehezíteni a helyzetedet azzal, hogy belemész valami olyan témába, ami esetleg negatívan sülhet el. Valami félig-meddig bullshit válasz bőven elegendő, ami pont arra elég, hogy "ok, következő kérdés".

[ Szerkesztve ]

(#7875) dkaro válasza Jhonny06 (#7874) üzenetére


dkaro
őstag

Teljesen egyetértek, valami sablon választ kell adni és ugorni. Ha nagyon feszegetik a miértet az amúgyis gyanús.

(#7876) PazsitZ válasza Jhonny06 (#7874) üzenetére


PazsitZ
addikt

Mindig is érdekesnek tartottam ezt a dolgot. Bizonyos helyeken egész részletekbe menő titoktartási szerződés van.
Amikor pedig egy új helyen ilyenekről kérdeznek, nehéz jól válaszolni, mert vagy a titoktartásit sérted meg, ami nem jó (ki szeretne olyat alkalmazni, aki simán kibeszéli és konkrétan megsérti a korábbi cégével kötött ebből a szempontból még hatályos szerződését), vagy nem válaszolsz.
Bár nálam amikor ilyen volt, amennyire tudtam válaszoltam a kérdésekre, de jeleztem, h elvileg erről nem beszélhetek. Velem megértőek voltak.

- http://pazsitz.hu -

(#7877) kzolee216


kzolee216
aktív tag

Sziasztok! Szoftvertesztelői munkakorre körülbelül milyen fizetést lehet kérni? Tapasztalatom korulbelul negy ev, de most valtanek. Programozasi tudas nem kell hozza.

(#7878) Ursache válasza kzolee216 (#7877) üzenetére


Ursache
senior tag

az mit jelent, hogy szoftverfejlesztoi munkakor, de programozoi tudas nem kell hozza?

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#7879) Alexios válasza Ursache (#7878) üzenetére


Alexios
veterán

Tesztelőt írt, nem fejlesztőt.

(#7880) Ursache válasza Alexios (#7879) üzenetére


Ursache
senior tag

Meg is lepődtem, elnézést.

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#7881) freaghill


freaghill
őstag

Sziasztok!

Visszahívtak egy utolsó körre, ahol leginkább a pénz fog számítani.
Ti mennyi időt kérnétek a helyemben, hogy legyen időm esetleg a jelenlegi helyemen megbeszélni a vezetőmmel? :)

(#7882) Mercutio_ válasza freaghill (#7881) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mit akarsz megbeszélni és mit értel az alatt, hogy a pénz fog számítani?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7883) freaghill válasza Mercutio_ (#7882) üzenetére


freaghill
őstag

Leginkább attól függ, hogy a most pályázott pozinál mekkora összeget tudnék megkapni.
Mostani fizetésemnél lejjebb nem szeretném adni.

Mert ha a szakmai részét tekintem akkor azt kell mondjam, hogy jobban tetszik több dolog miatt is, az egyik az, hogy itt nem szól bele a nagy vezetőség, hogy mit hogyan oldjanak meg, így szabad kezük van.

Mit szeretnék megbeszélni? Munkabeosztás változtatását, munkarendet, hogy mikor csináljuk valóban azt amire felvettek. Sajnos volt egy pár hónap amikor elég durván hajszoltak minket (új projekt), és ezt nem szeretném még egyszer megtapasztalni így, hogy nem is tanulok belőle.
Lehet kicsit értelmetlen meg burkolt de nem szeretnék konkrétumokat írni.

(#7884) Mercutio_ válasza freaghill (#7883) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem sikerült túl érthetően megfogalmazni mit szeretnél és melyik mondat vonatkozik melyik cégre/pozira :(
Az se derült ki, hogy mi a célod:
- átmenni egy másik céghez jobb pénzért
- átmenni egy másik céghez jobb pénzért és jobb poziért/feladatként
- egy másik cégnél kialkudott jobb pénz/pozi ígéretével valamelyiket az előző kettőből elérni a mostani helyeden
:U
Fentieket ha leírod ugyanúgy nem "konkrétum " csak épp érthető is...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7885) dkaro


dkaro
őstag

Bekerültél egy interjú utolsó körére, úgy hogy nem mondtál bérigényt? Azzal szokták kezdeni. Ha mondtál akkor abból a sávból fognak kb adni. Akkor tudod minél kell többet kérni a jelenlegi helyeden.

(#7886) freaghill válasza dkaro (#7885) üzenetére


freaghill
őstag

Egyáltalán nem volt még szó a bérigényről, pénz még nem került szóba.
Annyi, hogy "Versenyképes fizetés" áll a hirdetésben, ennél több semmi.

[ Szerkesztve ]

(#7887) dkaro válasza freaghill (#7886) üzenetére


dkaro
őstag

Hát ilyet se hallottam még. Az elmúlt 3 évben volt pár interjúm. A telefonon első körben alap, hogy mondok egy bérigényt ami minimum +30% a jelenleginél különben nem éri meg a váltás a kockázatot.Ez alól kivétel ha menekülsz egy helyről vagy ha álmaid melójával hívnak.

(#7888) freaghill válasza dkaro (#7887) üzenetére


freaghill
őstag

Elnézésedet kérem. Félrenéztem. Ez egy profession-os álláshirdetés volt, ahol megadtam a nettó bérigényemet. :)

(#7889) dkaro válasza freaghill (#7888) üzenetére


dkaro
őstag

Akkor az új hely a körül fog adni. Alatta nem nagyon szoktak csak ha bérenkívüli juttatással akarják megoldani, hogy meglegyen az általad kért fizu. Én az ilyet nem szeretem de ez egyénfüggő.
Ha az új jobb szakmailag és jobban is fizet akkor nem látom értelmét tárgyalni a mostani munkáltatóval. Persze ha a mostani helyen van olyan pozi ahova szeretnél átmenni akkor azt érdemes megpróbálni, természetesen több fizuért.

(#7890) Vadmeggy válasza kzolee216 (#7877) üzenetére


Vadmeggy
aktív tag

Csak manuális tesztelés?
Én 500-550 bruttóra tippelnék. A helyedben mindenképpen elindulnék automatizált irányba, mert a manuális tesztelők egyre kevésbé eladhatóak.

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#7891) freaghill


freaghill
őstag

Sziasztok!

Fel szeretnék mondani a jelenlegi helyemen, mert találtam egy kedvezőbb állást.
Ha ez a minta alapján írom a felmondást, azzal nem lehet baj?

(#7892) Melack válasza freaghill (#7891) üzenetére


Melack
veterán

Ha van HR-etek, bemész, elmondod mit akarsz, a többit intézik ők.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7893) freaghill válasza Melack (#7892) üzenetére


freaghill
őstag

Van. TL azt mondta, hogy neki alá kell írnia. Vagy ezt majd ők intézik?
Másik telephelyen van a csoportvezető.

(#7894) bambano válasza freaghill (#7891) üzenetére


bambano
titán

de, lehet. a munkával kapcsolatos törvényeket nem a régi, 1992-es szabályozza ma már, hanem a 2012. évi I-es törvény. tehát minimum a jogszabályi hivatkozás rossz, ráadásul a felmondással kapcsolatos dolgok változtak, így a régi formanyomtatvány szinte biztosan nem jó.

szerk: nem tudom, ki az a tl, de szerintem nemigen kell aláírnia semmit... a felmondást írásban közlöd a munkáltatói jogok gyakorlójával, az írást könyvelten átadod és kész.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7895) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sziasztok!

Kezdő fejlesztői állásokat nézegetek (C# vonalon), sajnos konkrét munkatapasztalat nincs, a mérnök infót félbehagytam. Belefutottam ebbe, elég érdekes, hogy nincs semmi követelmény, még a felsőfokú végzettség se, ha már tapasztalat nincs. Sőt, még konkrét programnyelvet se említenek, ilyen hirdetést még nem nagyon láttam. A Lufthansa-nál szeretik kinevelni az embert?

Ennek fényében azt se tudom, hogy milyen követelményekre számítsak. Eddig főleg 1st line support munkakörben dolgoztam 2-3 évet, fejlesztéssel az egyetemen és itthon foglalkoztam/ok, kisebb projektek, de nincs olyan, ami neten lenne és bele lehetne írni a CV-be. Szerintetek érdemes jelentkezni? Nem érzem magam elveszettnek, mert nagyon érdekel a dolog és gyorsan tanulok, de nem tudom, hogy mi a belépő szint.

[ Szerkesztve ]

(#7896) Cathfaern válasza Jhonny06 (#7895) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Valószínűleg van egy saját fejlesztésű keretrendszerük (feltehetőleg valami C / C++ közeli alapokon), abban zajlik a fejlesztés nagy része. Így igazából halál mindegy, hogy miben van gyakorlatod, nem mennek vele sokra, ezért nem írnak konkrét nyelvet. De ez csak tipp.
Olyan szempontból ideális kezdőhely lehet, hogy a fentiekből adódóan nem kell specifikus tapasztalat, viszont azt kalkuláld bele, hogy az itt szerzett tapasztalat nem fordítható át 1-1ben más cégeknél.

(#7897) Alexios válasza Jhonny06 (#7895) üzenetére


Alexios
veterán

Én anno(2-3 éve) voltam lufthansa interjún hasonló hirdetésnél, és egy elég durva C feladatsort kaptam, pedig külön kiemeltem hogy ha valami akkor az aztán végképp nem megy :DDD Azóta persze lehet változott

(#7898) dkaro válasza Jhonny06 (#7895) üzenetére


dkaro
őstag

Szerintem keress meg a lufinál egy hr-est nyugodtan linkedinen. Szokott lenni young professional program is, olyankor pár hónap oktatással kezdődik a meló. Persze meg kell ugrani egy szintet az interjún.

(#7899) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék munkahelyet váltani, ezzel együtt a fővárosba költözni. Jelenleg vidéki IT multinál dolgozom 5 éve, 24/7 monitoring főleg, most már szeretnék mást csinálni (a műszakozást meg végképp szeretném elfelejteni :) ).
A lényeg: én is nézegettem a szoftvertesztelő pozikat, talán még neki is ugrok az ISTQB foundation vizsgának, az oldalukon találtam magyar és angol nyelvű syllabust.
Kérdéseim:
- ez azt jelenti, hogy lehet angol és magyar nyelven is vizsgázni belőle? Nem mintha problémám lenne az angollal, csak érdeklődöm. Tanfolyam nélkül mondjuk lehet, hogy még magyarul is elég lenne megértenem...
- van lehetőség a későbbiekben tesztelőből fejlesztő pozícióba kerülni? (szívesen tanulnék programozást is)
- és végül: kb. mennyit keres egy junior szoftvertesztelő, ha előtte teljesen más munkát végzett? (ha eljutok odáig, mennyit kérhetek?)

Előre is köszi!

(#7900) FLx válasza Vesporigo (#7899) üzenetére


FLx
addikt

A legtöbb helyen simán lehet tesztelői poziból váltani fejlesztőibe, nagyon sokan így kezdik. Viszont junior manuál tesztelőként nagyon alja pénzt fogsz többnyire kapni, szóval ha nincsen Pesten lakásod, akkor komolyan számolj utána a dolgoknak, mert egy albérlet 100 körül indul per hó.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.