Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7801) Oppenheimer válasza Ursache (#7800) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Bármilyet küldhetsz

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#7802) Ursache válasza Oppenheimer (#7801) üzenetére


Ursache
senior tag

Köszönöm!

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#7803) Tapsi


Tapsi
addikt

Ti milyen bérigényt mondanátok az alábbi pozíciókra? Kíváncsi vagyok, hogy mennyire lőttem alá/fölé.

[link]
[link]
[link]

(#7804) Goose-T válasza Tapsi (#7803) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem vagyok nagyon otthon a témájában, de szerintem bruttó 1 milla fölötti pozíciók ezek.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7805) dkaro válasza Tapsi (#7803) üzenetére


dkaro
őstag

A GE-s csak szerintem lóg ki egy kicsit a 3 közül?:)
Én 1.2 Br-t mondanék az GE-re a másik kettőre kevesebbet.

(#7806) djgeg


djgeg
őstag

Prezivel kapcs van valakinek tapasztalat (Mint cég persze) ? Jöhet privátba is :)

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#7807) EnGarde válasza djgeg (#7806) üzenetére


EnGarde
csendes tag

Nem hiszem, hogy nagyon különbözne a többi multitól. A felvételi procedúrájuk hosszadalmas, a vezéreik próbálják máshogy csinálni, de attól még ugyanúgy a trendeket követik. Kis csoportok, scrum vagy esetleg kanban, fejlesztők (a tesztelői szerep is fejlesztői náluk), seniorok, lead-ek, managerek. Így volt ez már 100 éve is más iparágakban. ;)

(#7808) axioma válasza EnGarde (#7807) üzenetére


axioma
veterán

Azert en meg latom azt a reszet is, hogy a munkavallalok nem elhanyagolhato hanyada igenyli a minel jobban hangzo cimkeket... adott esetben adott cegnel nem is biztos hogy van kulonbseg, csak az elismeres egyik - es nem feltetlen anyagiakhoz kotott - formajanak hasznaljak a kulonbozo titulusokat. Es muszaj, mert egyebkent meg lemaradnak a munkavallalokert folyo versenyben...

(#7809) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Az mennyire reális, hogy valahová dec. 1-i kezdéssel vesznek fel? Van ilyen a cégeknél, hogy év végén elszámolás, egyebek miatt már erre az 1 hónapra nem vesznek fel, vagy nekik "mindegy"? Thx!

(#7810) xEon1337 válasza Jhonny06 (#7809) üzenetére


xEon1337
őstag

Én éppen tavaly december 1-el kezdtem a jelenlegi munkahelyemen.

"Less but better" - Dieter Rams

(#7811) adalbert1 válasza axioma (#7808) üzenetére


adalbert1
veterán

Engem a különböző titulusoknál sokkal jobban érdekel az hogy - tegyük fel, hogy két olyan munkahelyről van szó, ahol azonos munkát kellene végezni, azonos bérért -: milyen a munkakörnyezet, céges kultúra, kollégák, helyileg hol van a munkahely (milyen nehezen megközelíthető), van-e céges parkolóhely, házon belül vagy a közelben milyen éttermek/menüztető helyek/egyéb étkezdék vannak, milyen egyéb juttatásokat kínálnak ingyen, vagy a piaci árnál lényegesen olcsóbban (kávé, gyümölcsök, irodai masszázs, stb.), mennyire támogatják a home office-t, illetve a törzsidőt mennyire veszik komolyan.

(#7812) FLx válasza Jhonny06 (#7809) üzenetére


FLx
addikt

Cégfüggő, többnyire ilyenkor már nem vacakolnak ezzel, de vannak kivételek.

(#7813) Cathfaern válasza Jhonny06 (#7809) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Előző munkahelyemen december 1-ével vettek fel. Amúgy is cég függő, hogy mikortól van a gazdasági év kezdete, sokszor nem január. Plusz ha valakit fel akarnak venni, akkor felveszik holnappal, nem tökölnek ilyesmivel :)

[ Szerkesztve ]

(#7814) bambano válasza Jhonny06 (#7809) üzenetére


bambano
titán

mind a két verzió reális:
- nem vesznek fel, mert már nem akarnak papírozni
- felvesznek, hogy évfordulón ne legyen üres állás, mert azt elvehetik.

illetve szerencsés esetben arról van szó, hogy szükség van rád, és akkor felvesznek minden mástól függetlenül :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7815) Kleroo válasza Jhonny06 (#7809) üzenetére


Kleroo
veterán

Én dec29.-én kezdtem :D (hivatalosan)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#7816) dkaro


dkaro
őstag

Komolyabb poziknál nem foglalkoznak azzal, hogy mikor kezdesz, örülnek, hogy végre találtak egy alkalmas jelöltet.:)

(#7817) EnGarde válasza adalbert1 (#7811) üzenetére


EnGarde
csendes tag

Ezek is jó kérdések. A home office a gyenge pontja minden magyar cégnek, tapasztalatom szerint. Szinte minden esetben téged akarnak ellenőrizni, nem a munkádat.

(#7818) FLx válasza EnGarde (#7817) üzenetére


FLx
addikt

Ebben az is benne van, hogy a jó magyar hozzáállás a másik oldalon is megvan, home office-ban hajlamosak semmit sem csinálni az emberek.

(#7819) Cathfaern válasza FLx (#7818) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha valaki nem akar dolgozni, akkor munkahelyen ülve is megtalálja a módját, hogy ne dolgozzon.

(#7820) axioma válasza adalbert1 (#7811) üzenetére


axioma
veterán

Te egymagad nem vagy tul reprezentativ minta, de me'g az itt forumozok se kimondottan... :)
En lattam olyat aki kijaratta maganak csak a titulust, sulyosbito tenyezo hogy o is no volt. Az ilyenekert megertem a nok IT palyan negativ felhangok keletkezeset, mikozben intenziven gyulolom is oket.

[ Szerkesztve ]

(#7821) adalbert1 válasza axioma (#7820) üzenetére


adalbert1
veterán

Igazából, ha semmi extra juttatás nem jár azzal a titulussal, akkor kb. a munkáltató jár a legjobban vele, ha osztogatja, sokkal olcsóbb, mint egy fizetésemelés. :))

Cathfaern: igen, ezt én is így látom, aki akar dolgozni, az HO-ban is fog, aki meg nem, az bent is ugyanúgy lógni fog.

(#7822) djgeg válasza FLx (#7818) üzenetére


djgeg
őstag

Nem kell olyan embert felvenni akiből kinézed, hogy HO ban nem dolgozna. Mert az bent se fog egy idő után. :U

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#7823) Mercutio_ válasza djgeg (#7822) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez szerintem nem ennyire egyszerű.
Van aki képtelen a timemanagement -re, amit az office-ban a megfelelő munkaszervezés és/vagy teamleader megléte pótol.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7824) FLx válasza djgeg (#7822) üzenetére


FLx
addikt

Az emberek nagy része képtelen beosztani a saját idejét, akár munkáról van szó, akár másról. Ezért a home office hatékonysága többnyire zéró, persze egy kis százalék van, akinek meg inkább otthon jobb a hatékonysága. De mondjuk ebből a körből rögtön kizárható kb. minden kisgyerekes munkavállaló, mert a gyereknek nem magyarázod el, hogy apa most nem ér rá napközben.

(#7825) Jhonny06 válasza FLx (#7824) üzenetére


Jhonny06
veterán

Szerintem már alapból az se egészséges, ha valaki otthon dolgozik, azért minimálisan szocializálódjunk már/mozduljunk ki.. sok felnőttnek/családos embernek egyébként is problémát okoz a társasági élet, ha még munkába se jársz be az kb. agyhalál.

[ Szerkesztve ]

(#7826) bobsys válasza FLx (#7824) üzenetére


bobsys
addikt

A gyerekem 3 eves, jar ovodaba nincs itthon napkozben. Nem azert dolgozol otthonrol, mert hatekonyabb vagy hanem, mert jobb az ember kozerzete. Van olyan nap amikor nincs meg a 8 ora van meg mikor tobb is becsuszik, de szeretek nyugiban megebedelni vagy esetleg elugrani elintezni ezt azt, neha meg a kanapera is ledolok egy fel orara ha belefer vagy lemegyek a medencebe kicsit lubizkolni. Volt ugyfelem akinel minden heten oda kellett utazni, mert nincs otthoni munka. Sok ertelme volt a kutya nem torodott velunk, mit csinalunk, hol vagyunk csak lassak az arcunkat megerkezni hetfon, meg szemelyesen jelenjunk meg a meetingen. Cserebe mindig volt az ugyfeltol valaki aki baszott megjelenni es telefonon jelentkezett be.
Van itt is iroda, be tudnek menni ha akarnek csak minek. A kozvetlen fonokom 1000 kilometerre van, a mostani projecten meg van aki Kanadabol, Lengyelorszagbol nyomja, a 10 emberbol 1 van olyan aki 100 kilometeren belul lakik.
Jelentkeztem egy melora, kivalnak egy masik cegbol kell par uj ember. Direkt beirtam, hogy nem koltozom Philadelphiaba, de azert felhivtak, hogy beszelgessunk. Kotottek az ebet a karohoz, hogy koltozzek, mert ott kell lenni a fohadiszallason. Mikor rakerdeztem, hogy ezek szerint mindenki a csapatbol ott dolgozik akkor kiderult, hogy aaaaa nem, 70% az embereknek az Angliaban meg Indiaban szetszorva van. A kerdesre, hogy akkor nem tokmindegy-e, hogy itthonrol hivom fel a csokat 5000 kilometerre innen vagy egy irodabol a valasz az volt, hogy de, de o csak egy HR-es es ki lett neki adva, hogy no HO.

(#7825) Jhonny06 Azert mert otthonrol dolgozol meg nem jelenti azt, hogy egy buborekban vagy es soha senkivel nem beszelsz a kotelezo munkan kivul.

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#7827) FLx válasza bobsys (#7826) üzenetére


FLx
addikt

Mondjuk én már az első mondattal se értek egyet, én kifejezettem jól érzem magam a munkahelyen, nem szeretek feleslegesen otthon ülni. Szóval semmivel sem lesz jobb közérzetem otthon. Ügyet intézni meg munkahelyről is simán kiugrom és tudunk közösen ebédelni a többiekkel. 3 évig toltam home office-t, de egy életre elég volt, most max két hetente egy napot vagyok otthon.

[ Szerkesztve ]

(#7828) bambano válasza Jhonny06 (#7825) üzenetére


bambano
titán

te dolgoztál már huzamosabban homeoffice-ból?
és a többiek, akik lehúzták?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7829) beherit válasza bambano (#7828) üzenetére


beherit
tag

Én vagy 3 hónapig dolgoztam itthonról, nem volt rossz, de munkahelyen dolgozni jobban szeretek.. Nehezebb volt koncentrálni a melóra, meg bizony megesett, hogy elugrottam a kocsmába, vagy a strandra, aztán utána csúsztam a teljesítendő cuccokkal... De azért az előnyei is vitathatatlanok. De alapvetően munkahelyen lófrálni sokkal jobban szeretek, meg a mostani melómat nem is lehetne máshogy csinálni.

amor fati

(#7830) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Gépészmérnök vagyok, jelenleg tervezéssel, gyártástámogatással foglalkozom, de nem ezen a szakirányon végeztem, szóval annyira nem áll közel hozzám, nem annyira szeretem, szeretnék váltani valamerre. Érdekel a minőségbiztosítás, mert egyetemi éveim alatt dolgoztam ezen a területen gyakornokként úgy 1,5 hónapot a Knorr-Bremse-nél, és tetszett. Szóval azon gondolkodom, hogy levelezőn elvégeznék egy 1 éves minőségbiztosítási szakmérnök képzést valamelyik közeli suliban (Dunaújvárost néztem). Csak mondjuk a munkám miatt nem tudom, a pénteki napokat hogy oldanám meg, elengedne-e a főnök.
A másik, amivel most szemezek, egy PLC programozói tanfolyam. Az is izgalmas lehet, csak nem tudom, hogy tudnék elhelyezkedni vele. Sok álláshirdetésben olvasom elvárásként a PLC ismereteket. Csak fórumokon meg olvastam olyan is, hogy aki elvégez egy ilyen tanfolyamot, és nem rendes villamosmérnöki képzés keretein belül tanulja meg, az kb. gyártósoron szalag mellett tud elhelyezkedni vele havi 80-ért. Szóval kíváncsi volnék a véleményetekre. Ja, ami leginkább érdekelne, a polimeres irány, ezen a területen szívesen dolgoznék, szakdogámat is polimeres témában írtam, csak hát a gond az, hogy baromira nincsenek álláshirdetések ezen a vonalon.

(#7831) sutszi válasza beherit (#7829) üzenetére


sutszi
veterán

Ezek egyénfüggő hibák. Nem mindenki ugrik le a kocsmába...meg strandra... vagy tölti mással az időt. Viszont én a munkahelyen is látom, hogy egyes emberek nem halnak bele a munkába. Fél órás cigi szünetek...kávé, stb... Simán 1-2-3 órát elkóricálnak az irodában... Tehát mindkét esetnek megvannak a veszélyei. Én valahol a kettő között látom a optimális megoldást. Heti 1-3 nap iroda, többi HO lenne a jó. Bár esélytelen, hogy ezt összehozzam a közeljövőben. Sajnos ilyen a rugalmatlan a környezet...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#7832) beherit válasza sutszi (#7831) üzenetére


beherit
tag

Minden egyenfuggo. Ha a főnök nem enged otthonrol dolgozni az is. En csak azt mondom, hogy tok mas ugy dolgozni, hogy akkor csinálsz valamit amikor akarsz. Ha meg valaki ugyanolyan lelkiismeretesen húzza otthon mint bent, akkor meg mindegy. Most hogy a kényelem meg a környezet... Ha rendesen melózok azt se tudom hol vagyok.
Nem tudom hol élsz, de Magyarországon nem hamar lesz ilyen otthoni ugrálás, akiket külföldről ismerek es olyan teruleten dolgoznak azoknal siman lehet. Digital vagabonds es hasonlók. De egy sima booking irodas ticketkezelo is jelezheti, hogy ma inkabb itthonrol.

amor fati

(#7833) sutszi válasza beherit (#7832) üzenetére


sutszi
veterán

Magyarországon vagyok, ezért írtam, hogy a közeljövőben nem számítok otthoni munkavégzésre. A legtöbb helyen még mindig él az az előző rendszerből itt maradt csökevény hozzáállás, hogy ha nem látnak, akkor nem csinálsz semmit... Ez van. De azért nem feltétlenül így akarok elmenni a nyugdíjig... Egyre jobban igénylem a rugalmasságot, szabadságot. Abszolút ellenzem az idő alapú teljesítményértékelést. Türelmes típus vagyok, idővel másképp lesz.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#7834) 426os válasza Gabesz87 (#7830) üzenetére


426os
őstag

Minügyes téma: Szerintem a plusz papír nem annyira szükséges, ha abba az irányba indulnál, inkább a tudás. Azt pedig otthon is el tudod sajátítani szakkönyvekből (pl Koczor-féle Minőségbiztosítás - biztos van több/jobb is, én ezt ismerem, ez bőségesen lefedett mindent, ami a TÜV-féle vizsgához kellett és jó részét gyakornokként hasznosítani is tudtam).

.

(#7835) Gabesz87 válasza 426os (#7834) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ez jól hangzik, csak ha váltanék, én most 2 év munkatapasztalat után nem gyakornoknak szeretnék elmenni. A jelenleginél (ami nem mondható annyira rossznak) picit többet szeretnék keresni, mert jövőre már gyereket szeretnénk, és valahogy el kell tartani a családot, ha az asszony nem dolgozik :) Persze tudom, hogy 0 tapasztalattal egy új szakterületen elég nehéz érvényesülni. De azért gondoltam egy min.bizt. szakmérnök képzésre, mert akkor lenne valami papír is a kezemben, ami bizonyítja az ismereteket, és talán könnyebb volna úgy találni egy jó munkát akár egy multinál. De ettől függetlenül ezt a könyvet azért megnézem.ERRE gondoltál?
TÜV-ös képzést/vizsgát is néztem amúgy, nem semmi árai vannak. De ha meglesz hozzá a tudásom, akkor mindenképp szeretnék én is.

(#7836) 426os válasza Gabesz87 (#7835) üzenetére


426os
őstag

Igen ez volt az.
Nyilván nem gyakornoknak mennél, csak egy példa volt, hogy vannak benne való életben is használható dolgok. Szerencsére nekem a TÜV papír (majdnem) ingyen volt az egyetem miatt, cserébe tényleg csak papír értéke van. Nem nagy szám szerintem, de lehet rá hivatkozni. Mondjuk én más irányba mozdultam végül.

.

(#7837) grizlisandor


grizlisandor
addikt

A Június közepén küldtem el egy jelentkezést egy állásra, most írtak vissza. :)
Nem is akármi a beugró, hanem egy 4 oldalas kérdőív, 15 db kérdéssel.
Szakmai kérdésektől a jövőbeli terveimig, saját magam értékeléséig.
3 munkanapom van rá, ez komoly. :)

Szerk.: Az ilyen kérdőíveket, Word-ben vagy kézzel töltsem ki?

[ Szerkesztve ]

(#7838) dkaro válasza grizlisandor (#7837) üzenetére


dkaro
őstag

Én wordben tölteném. Szabad megkérdezni melyik cég?

(#7839) EnGarde válasza bambano (#7828) üzenetére


EnGarde
csendes tag

Ma kerestek meg egy Mo-i állás kapcsán. Csoportvezető.

Mondtam, hogy 10 évig csináltam azt a melót, amit hirdetnek, ráadásul most külföldön csinálom, szóval csak komoly ajánlat esetén váltanék. Válasz: nem probléma.
Mondtam, hogy mennyit kérek (sávot, 7 számjegyű a vége). Válasz: nem probléma.
Mondtam, h kellene 2 nap távmunka is egy héten, családi okok miatt. Válasz: ki van zárva!

Hát akkor jó keresgélést...nem egy Ferrarit kértem, banyek.

EZ nem egy komoly cég.

Világos, hogy nem mindenkinek való a távmunka.
De egy kalap alá venni mindenkit komolytalanság, illetve inkább úgy mondanám, amatőr hiba.

(#7840) djgeg válasza EnGarde (#7839) üzenetére


djgeg
őstag

Főleg egy 7 számjegyű csoportvezető. Ha nem abból ál ameló, hogy egész nap fizikailag rugdosni kell az embereket akkor miért ne férne bele 1-2 nap távmeló.

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#7841) Tapsi válasza EnGarde (#7839) üzenetére


Tapsi
addikt

Csoportvezetőnél szerintem nem igazán szeretik sehol sem a távmunkát. Főleg nem heti 2 nap.

(#7842) EnGarde válasza Tapsi (#7841) üzenetére


EnGarde
csendes tag

Jelenleg is így dolgozom. Nincs probléma belőle. Hogy Mo.-n nem szeretik, az igaz, de szerintem ez abből jön, amit írtam: az amatőr, avagy régimódi hozzáállásból.

Nem tudom, ez mikor fog változni...lehet, hogy előbb lesz 3. világháború.

[ Szerkesztve ]

(#7843) Kleroo válasza EnGarde (#7839) üzenetére


Kleroo
veterán

Attól függ mit csinálsz.
Szerintem rengeteg olyan terület van, ahol a csopveztől igenis gázos hogy nincs ott személyesen. Olykor 1-1 nap persze sima ügy, de ez a heti 5/2 nap fixen "home-office" ez azért nem feltétlenül magától értetődően alap.

Egy cég pedig sztem nem ettől lesz komoly vagy komolytalan.
És igen, ezt szerintem nagy kérés még felvétel előtt fixen bekérni azt, hogy 40%ban away vagy.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#7844) Cathfaern válasza Kleroo (#7843) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ugye homeoffice != 100%-ban kötetlen munkaidővel, lehet úgy is home office-ban lenni, hogy 8-tól 4-ig folyamatosan elérhetőnek kell lenned, szóval az nem indok, hogy ha valami van nem lehet elérni.
Leszámítva azt az esetet amikor minimálbérközeli munkásokat kell "motiválni" azzal, hogy ha meglátja a főnök, hogy nem dolgozol, akkor ejnye-bejnye lesz, mikor probléma, hogy a csopvez nincs ott fizikailag folyamatosan? (mondjuk hozzáteszem ez meg inkább hajcsár munkakör, nem csopvez, plusz ez a motiválás legrosszabb és legmegbízhatatlanabb formája, mert csak addig működik amíg ott van a főnök)

(#7845) Alexios válasza Kleroo (#7843) üzenetére


Alexios
veterán

Hát nem tudom, nekem a csoportvezetőm egy másik kontinensen van, és mégis megy minden ahogy kell

(#7846) Kleroo válasza Alexios (#7845) üzenetére


Kleroo
veterán

Ezért mondom h attól függ miféle csoportot vezet.
Ezért önmagában nem elég hogy csopvezető pozi.

Nálunk is van olyan csopvez akit soha életemben nem láttam, csak papíron ott van, és kész.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#7847) dkaro válasza Alexios (#7845) üzenetére


dkaro
őstag

Pont ez az. Egész nap skypeon megy a duma a másik kontinenssel. Kutyát nem érdekli, hogy valaki otthonról dolgozik vagy az irodából, ugyan az.

(#7848) #56691712


#56691712
törölt tag

Sziasztok!
Nem pont idevág, de érdekelne a véleményetek, hogy egy érettségivel mit tudnék kezdeni, illetve tanulni. Sajnos a családi körülményeim úgy engedték, hogy jóval később tudtam leérettségizni mint az átlag, és azt is csak levelezőn. Jelenleg 28 vagyok, és most tudnék tanulni tovább, viszont konkrét elképzelésem nincs, csak annyi, hogy nem akarok megrohadni egy gyárban. Informatika érdekel, viszont nyelvtudásom nincs mellé, csak nagyon minimal angol. Elsősorban valami okj-s képzés érdekelne.
Ha esetleg valakinek bármi ötlete, tanácsa lenne megköszönném.

(#7849) Because válasza #56691712 (#7848) üzenetére


Because
őstag

gépész, villamos, mechatronikai képzésekkel nem nyúlsz mellé. amellett, hogy a fizetésed is sávot lép, még a munkakör is teljesen más mint szalag mellett

(#7850) bambano válasza #56691712 (#7848) üzenetére


bambano
titán

szerintem nem azt kellene tanulnod, amit itt két sor elolvasása után válaszként kapsz, hanem azt, ami mellett saját indíttatásod alapján hosszú távon képes vagy elköteleződni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.