Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8851) ∂яσнυη válasza ∂яσнυη (#8850) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Illetve még az érdekelne, ha megkérdeznék a bérigényt, akkor egy nettó 200-220 reális lehet kezdő gépészmérnöknek?

(#8852) grizlisandor válasza Because (#8848) üzenetére


grizlisandor
addikt

Persze, a belső jelöltet választották...
Akkor a fszrt nem hirdetik meg első körben belül és ha nincs rá jelentkező, akkor kívül.
Nem szenvedtem volna ki a motivációs levelet. :U
Nyilvántartásba nem kell venni az önéletrajzomat, köszi. :(((

(#8849) sss:
Köszi, akkor hétfőn bescannelem.

(#8853) topjoyy


topjoyy
tag

Sziasztok!

Próbaidős vagyok egy cégnél és megkaptam a havi fizetésem és kaptam plusz még ennek a 40%-át. Nem értem miért. 2 hónapja dolgozom ott. Tudtok segíteni?

(#8854) grizlisandor válasza topjoyy (#8853) üzenetére


grizlisandor
addikt

Bérpapír?

(#8855) topjoyy válasza grizlisandor (#8854) üzenetére


topjoyy
tag

Van. De azt, nem tudom, hogy szabad-e megmutatnom :)

(#8856) grizlisandor válasza topjoyy (#8855) üzenetére


grizlisandor
addikt

Le van írva rajta részletesen, hogy arra a hónapra milyen járandóságokat kaptál és milyen levonások terhelnek.
Meg kellene nézni, ha nem tudod értelmezni meg kérdezd meg a főnöködet.

(#8857) topjoyy válasza grizlisandor (#8856) üzenetére


topjoyy
tag

A járandóságot pontosan megkaptam amennyi szerepel.

(#8858) Because válasza grizlisandor (#8852) üzenetére


Because
őstag

szerintem ez már el volt döntve csak a kötelező köröket futották, hogy meg kellett hirdetni :D

[ Szerkesztve ]

(#8859) grizlisandor válasza topjoyy (#8857) üzenetére


grizlisandor
addikt

Hasonlítsd már össze kérlek az előző havi bérpapíroddal, és egyből kiderül milyen jogcímen kaptad azt a x+40%ot.

(#8858) Because:
Persze, a tipikus. :DDD

(#8860) topjoyy válasza grizlisandor (#8859) üzenetére


topjoyy
tag

Összehasonlítottam ott is annyit kaptam amennyit írtak, csak akkor még kp-van, mert nem volt számlám.

(#8861) 0xmilan válasza Egon (#8847) üzenetére


0xmilan
addikt

Elofordulhat, hogy ezen a helyen dolgozom. Ha privatban leirod a ceg nevet, akkor lehet, hogy tudok ilyen kerdesekre valaszolni.

(#8862) theuprising válasza ∂яσнυη (#8851) üzenetére


theuprising
tag

Nettó 200-220? Gépészmérnöknek? Olyan hirtelen ültem fel, hogy "beszorult a levegő" és még mindig fáj ;]
Gondold át, mennyit dolgoztál meg azért, hogy gépészmérnök lehess. Reális a nettó 200?
Szerintem nettó 400 legyen a tárgyalási alap, aztán kiderül hogy ők mit ajánlanak.

(#8863) 426os válasza theuprising (#8862) üzenetére


426os
őstag

Azért netto 400-hoz (~br 597) kezdőkánt gépészként már le kell tenni valamit az asztalra, még MSc-vel, BP-en is. De én lennék a legboldogabb, ha ez lenne az alap.
Asztalra teendő dolog szerintem:
- Mintatanterven felüli projektek, adott területen nagyobb tapasztalat (>0,5 év gyakornokság pl vagy kutatási téma stb)
- Jó idegen nyelv tudás (angol ugye alap, ezen felül még valami)
- Valami speckó tudás (mondjuk egy hardcore-abb szakirány)
Kíváncsi vagyok Te mire tartod elvárásnak az általad megjelölt összeget. Hasznos infó lenne nekem is.

[ Szerkesztve ]

.

(#8864) Egon válasza 0xmilan (#8861) üzenetére


Egon
nagyúr

Nehezen tudom elképzelni, de ment privát.

Többiek: LinkedIn-es kérdésekkel kapcsolatban senki?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8865) theuprising válasza 426os (#8863) üzenetére


theuprising
tag

Kicsit más amiben én dolgozom, bár mérnökinformatikus/villamosmérnök vagyok, IT világban dolgozom, szoftverfejlesztés, IT infrastruktúra (DevOps), nálunk ahol jelenleg is vagyok a kezdő fizu egyetemről kilépett embernek br 650 pl C++ra.
Múltkor pont erről dumáltam főnökkel, pont azért ilyen a fizetés, mert olyan tudása és gondolkodása egy mérnöknek ami már alapvetően felemeli a fizetést, tehát és az értékét, hisz lehet hogy 3-6 hónapig csak "betanul", de azután olyat fog csinálni nap-mint-nap, ami kemény milliókat hoz a cégnek.

De ha ez nem érvényes a gépészre, akkor sorry, benéztem, bár így akkor jó hogy régen nem gépészre mentem, pedig tervben volt, de végül villamos lett (+mérnökinfo előtte).

(#8866) 426os válasza theuprising (#8865) üzenetére


426os
őstag

Mindenképpen nagyobb a szórás, meg ugye a "gépész" elnevezés sokkal nagyobb területet/több képzést fed le. Ha megpróbáljuk megfeleltetni egymásnak a kettőt, pl fejlesztést nézzük mindkét oldalon, akkor nincsenek hatalmas különbségek, de villamosmérnöki/sw. fejlesztői fizu szerintem mindig magasabb lesz valamivel. Utóbbihoz elvontabb gondolkodás kell kicsit és talán kevesebben is végeznek arányaiban a munkáltatói igényekhez képest (ami egyre inkább növekszik).

.

(#8867) Kleroo válasza theuprising (#8865) üzenetére


Kleroo
veterán

Ez melyik cég?

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#8868) htomi85 válasza Egon (#8847) üzenetére


htomi85
tag

Az egyik legfontosabb alapszabály az üzleti életben, hogy soha, de soha nem szabad megsértődni, sértődötten viselkedni.

(#8869) ∂яσнυη válasza theuprising (#8862) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Reálisnak érzem egy fél évig mondjuk. De én nem érzem, hogy hűde szétdolgoztam magam. Nekem a tanulás nem nehézség... Attól még, hogy szivatják az embert az egyetemeken, nem fogok többet tudni vagy jobban érteni valamihez. Nem leszek szakértője. Csak nehezebben jutok át a vizsgán, több pénzt zsebelhetnek be, növelik a presztízsét a sulinak("A képzés nehézségét mutatja, hogy a diákság mindössze 60%-a végzi el a képzést. Van aki 7 félév alatt és van aki több időt tölt el nálunk....."muhaha) stb.

Éppen ezért, nagy esélyt látok arra, hogy Msc-re mennyek, de ahhoz tudnom kell, hogy miben vagyok jó, érdekel e az a dolog, nem pedig név alapján választok valamit... Szerzek egy kis önbizalmat, tapasztalatot, nyelvtudást, aztán kiderül, mit kezdek vele.

[ Szerkesztve ]

(#8870) dugo_ válasza ∂яσнυη (#8851) üzenetére


dugo_
veterán

A legtöbb helyen eköré próbálnak leszorítani, tehát ne ezzel nyiss.

Haver tavaly két hét alatt talált magának végzés után 270 nettóért állást. De voltak 190 nettós viccajálnlatok is.

(#8871) bambano válasza htomi85 (#8868) üzenetére


bambano
titán

az egyik legfontosabb szabály a munka világában, hogyha hagyod, hogy átgázoljanak rajtad, át fognak gázolni. és az ilyen dolgoknak rögtön az elején érdemes gátat szabni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8872) ∂яσнυη válasza dugo_ (#8870) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Rendben, de ő gondolom megfelelő kiállással, önbizalommal volt felvértezve... Én mindig tettem/teszem a dolgaimat, de sosem éreztem azt, hogy hú na ebben jó vagyok és valaki elismeri a munkámat.

Tudom mi kell a munkaadóknak, mégsem tettem érte: tdk, szakmával kapcsolatos hobbi, saját projektek, gyakornokság min. fél éves valahol stb... Nekem egyik sem volt meg.

És, mivel nem érzem azt, hogy a hazai egyetemeken tudást kapnánk(igen 1 helyre jártam, de számtalan egyetemista ismerősöm van), de a munkavállalók mégis ezt várják el, így még bizonytalanabb vagyok. Egyszerűen nem volt elég gyakorlatorientált a képzés. Nem igyekeztek azon, hogy mindenki megfelelő helyen próbálhassa ki magát stb.

De ez nem kívánságműsor, nem az ovi, csinálni kell és menni fog.

(#8873) Ursache válasza Kleroo (#8867) üzenetére


Ursache
senior tag

+1

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#8874) Egon válasza htomi85 (#8868) üzenetére


Egon
nagyúr

Jelen esetben ez nem releváns, mert az adott céggel nem stimmel valami. LindekIn-en több ember adatlapján is az van, hogy jelenleg ő az IT security Manager a cégnél, miközben a cég méretéből adódóan, nem valószínű, hogy egynél több ilyen ember lenne. Az egyik ráadásul idén január óta van a cégnél, tehát valami komoly probléma lehet, hogy így cserélődnek a munkatársak...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8875) xxxjjjkkk válasza Egon (#8874) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

kérdezz rájuk finoman szvsz most 3 eset lehet(azthiszem lehet linkedinen irni, de fb on is megtalálhatod)
-kitállal
-nem ír vissz, vagy kikerüli
-esetleg kiderül a cégnél, hogy érdeklődtél a körülményekről, akkor meg mi van?

lehet van valami kretén főnök, az meg akkor derül ki, amikor már ott vagy

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#8876) Tufa_ válasza Egon (#8874) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Itt UK-ban (es szerintem mindenhol) megszokott dolog hogy az ember kint hagyja a regi munkahelyet az oldalan amig vagy talal munkat, vagy az uj munkahely stabilizalodik szoval ezert is lehet hogy tobb van.

(#8877) Egon válasza Tufa_ (#8876) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez még önmagában valóban nem adna okot aggodalomra, ugyanakkor, mint írtam, az egyik ember idén január óta dolgozik ebben a pozícióban a profilja szerint, tehát sokáig nem bírta... Ráadásul tavaly májusban hirdették ugyanezt, azaz még az is lehet hogy ketten is dolgoztak ebben a pozícióban másfél év alatt... Ez mindenképpen gyanús.
Inkább kihagyom ezt a lehetőséget.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8878) Mercutio_ válasza ∂яσнυη (#8872) üzenetére


Mercutio_
félisten

A második bekezdésed után a harmadikat magyarázkodásnak érrzem.

Bár az utolsó mondatodban ott van, hogy te magad is tudod valójában nem az egyetem dolga fogni a kezed.

Egon: miből gondolod, hogy csak a cég lehet a hunyó nem a 2 munkavállaló? (És náluk se tudod az okot )

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8879) Egon válasza Mercutio_ (#8878) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem gondolom, hogy csak a cég lehet a hunyó, nem is írtam ilyet. Viszont az ügy van annyira gyanús, hogy nem fogok kockáztatni (nem vagyok egy ugrálós típus, húsz éve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen, nehezen szántam rá magam a váltásra, nem hiányzik hogy esetleg igen rövid időn belül ismét állást kelljen keresnem).
Szerintem túl tárgyaltunk ezt a témát. ez

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8880) Mercutio_ válasza Egon (#8879) üzenetére


Mercutio_
félisten

OK, így már teljesen érthető.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8881) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni.

Jelenleg is informatikában dolgozom, közintézményben mint rendszergazda. A csapat nagyon jó, a munka könnyű, nem kell megszakadni, ezzel párhuzamosan ugye a pénz is kevés. (ha valakit érdekel d4 kategória). Busszal járok minden nap, szokásos támogatás van erre.
Most adódott a lehetőség egy új munkára, ez viszont multi (külföldi cég helyi telepe), bejárás itt valamivel több lenne, viszont lehet autóval, többedmagammal. Ez is infós munka,kliens oldali support, nyilván több pénzért, plusz juttatások is vannak. (cafeteria, 13. havi). A bejárás most majdnem egy óra, ha mindent beleveszek, ez meglenne az új helyen is, mivel valamivel messzebb van, de autóval működne.

Dilemmában vagyok, hogy váltsak-e. A mostani munkahelyemen minden nagyon jó a pénzt leszámítva, ami éppen elég a pároméval együtt, de plusz nincs. Viszont szakmai továbbfejlődés se nagyon van, hiszen nincs rá mód se igény.
Nem tudom, hogy érdemes e feladni a "kvázi" szabadságomat, a több pénzért. Viszont a több pénzzel ki tudnánk jutni a gödörből, úgymond, nem lennénk pl. szülőkre szorulva, többet tudnánk tervezni, önerőből megvalósítani. Valamint azért szakmailag is fejlődhetnék, gyakorlati tapasztalatot tudnék szerezni.

Ti mit tennétek a helyemben? Beszéltem már pár ismerőssel, rokonnal, azt javasolták, hogy pro és kontra érveket soroljak fel, ezek nagyjából a fentiek.

Az új munkától nem félek, inkább attól, hogy egy nagyon jó csapatból kell kilépnem egy ismeretlenbe, amit nem tudok, hogy milyen.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#8882) Poultier válasza Flowtation (#8881) üzenetére


Poultier
tag

Számomra nem lenne kérdés, hogy több munkával a magasabb bért választanám, mint a semmittevős langyosvizes közalkalmazotti lötyögést. A kemény munka és a befektetett idő/energia hosszú távon ki fog fizetődni. :R

(#8883) sutszi válasza Flowtation (#8881) üzenetére


sutszi
veterán

Félsz kilépni a komfortzónádból... Fejlődés és eredmény csak azon kívül van. Ezt kell eldöntened, hogy mit akarsz.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#8884) ksanc válasza Flowtation (#8881) üzenetére


ksanc
őstag

Szia!

Sok a duma :D

Nem tudom, hogy érdemes e feladni a "kvázi" szabadságomat, a több pénzért. Viszont a több pénzzel ki tudnánk jutni a gödörből, úgymond, nem lennénk pl. szülőkre szorulva, többet tudnánk tervezni, önerőből megvalósítani. Valamint azért szakmailag is fejlődhetnék, gyakorlati tapasztalatot tudnék szerezni.

Nem értem, ezek után mi a kérdés? Sajnos a magyarok egyik rákfenéjétől szenvedsz te is, mármint, hogy semmi kockázat, az a biztos, ami van, mi van, ha rosszabb lesz? Ja, benne van a pakliban, de ami halálbiztos, az az, hogy ha nem mersz váltani, akkor jobb biztosan nem lesz. Ráadásul itt most nem is kérdés, hogy hova, a legnehezebben túl is vagy.
Én is 15 évet húztam le közalkalmazottként, mocsok jó volt, stabil, de melózni is kellett, hétvégén, ünnepnap is, de jöttem-mentem, amikor akartam. Aztán minden korábbi elképzelésemmel szemben megnősültem, családot alapítottam, a közalkalmazotti fizetésem így már karcsú volt. És mivel abban a pozícióban szintén esélytelen volt a feljebb lépés, hát muszáj volt eljönni. Ez két éve volt, az új hely bevált arra, amire szántam, azonban most már ez is kevés, éppen most váltok megint :) Kockázatos a dolog, persze, de kell.

[ Szerkesztve ]

(#8885) Flowtation válasza Poultier (#8882) üzenetére


Flowtation
őstag

és (#8883) sutszi

Mindenekelőtt köszönöm a választ! Annyit még nem írtam le, hogy a mostani főnököm próbál afelé terelni, hogy végezzek el egy fősulit, mert akkor ugyanezt a melót csinálhatom pedagógus fizetésért. Viszont ez 4 év még legalább, addig ugyanez marad, én pedig nem tudom lenne-e ilyen irányú motiváltságom. És azt sem, hogy ez mennyiben maradna ugyanez a meló, mármint a tanórákon kívül, persze.

Ezekkel együtt értem és elfogadom a véleményeteket, sőt igazat is adok.

Persze akinek még van véleménye, ne tartsa magában.

(#8884) ksanc
:) Értem. Egyébként lehet hogy hülye vagyok, mire gondolsz, a legnehezebbjén? Arra, hogy adódik a következő szint? Amúgy család nekem is van, gyerekek, stb. szóval karcsú a lóvé és ki kell törni valahogy.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#8886) ksanc válasza Flowtation (#8885) üzenetére


ksanc
őstag

Arra gondolok, hogy azt írtad, adódott egy lehetőség. Tehát nem arról van szó, hogy neki kéne állni munkahelyet keresni, hanem van, csak menni kéne. Én is így váltottam annó, megkérdezték, hogy mennék-e :)
Annyiban volt még más a helyzet, hogy én akkor már jártam egyetemre, most lesz az utolsó félévem :) Levelezőn persze. Igazából a legnehezebb dolog a tandíj volt, maga a tanulás nem volt nagy ügy. Végül is állandóan tanultam valamit eddig is, a saját hasznomra :)

[ Szerkesztve ]

(#8887) Flowtation válasza ksanc (#8886) üzenetére


Flowtation
őstag

Ahha. Én most fejeztem be a sulit, igaz csak felsőoktatási szakképzés, de szakmába vágó. Ha már képezném magam, akkor maradok a saját területemnél, valamint az biztos, hogy gyakorlati tapasztalatot nem az iskola ad, mármint ahová tanulni jár az ember.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#8888) sutszi válasza Flowtation (#8885) üzenetére


sutszi
veterán

Az állami széfárban minden szempontból korlátozott vagy. A versenyszférában jobb esélyed van arra, hogy nagyobb ütemben növeld a fizetésed, és a ugyanígy fejleszd magad és ezáltal előrébb lépj. Felsőoktatásban való tanulást, azért elég sok helyen támogatják... Ez egyéni megbeszélés kérdése...

Viszont az új lehetőség körülményeit érdemes lenne tisztázni. Tehát biztosan várnak téged? Vagy még lenne 1-2 interjú?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#8889) Flowtation válasza sutszi (#8888) üzenetére


Flowtation
őstag

Nem, még nem biztos az új hely. Haver szólt, h van üresedés, viszont meghirdetve nincs az állás. Ketten tudnának szólni az érdekemben, ha kellene, meg van egy jó kontakt feljebb is. Egy hetem van rá gondolkodni. Persze azzal tisztában vagyok, hogy nem tuti biztos az állás, gondolom interjú ígyis-úgyis lenne. A munka konkrét körülményeire is gondolsz? annak most érdeklődtem utána, még várom az infokat.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#8890) sutszi válasza Flowtation (#8889) üzenetére


sutszi
veterán

Akkor azt még érdemes lenne tisztázni, hogy saját meglátásod szerint alkalmas vagy-e a pozícióra. Ha igen akkor a fentieket fenntartom... Ha nem, az megint más téma...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#8891) velizare válasza Egon (#8843) üzenetére


velizare
nagyúr

1, én azokat jelöltem be magamtól, akikkel szerettem együtt dolgozni, és azoknak a jelölését fogadtam el, akikkel együtt dolgoztam. érdemes, legalábbis ahol én dolgoztam, és kisebb cég volt (tehát ahol még megismered, ki jön szembe a folyosón), ott mindig megkérdezte a hr, hogy mi a véleményem az emberről, ha be volt jelölve ismerősnek. ergo ha be volt jelölve, tudtam ajánlani, ha nem, akkor meg csak azzal indított, amit ő prezentált magáról. egy zárkózottabb fejlesztő kollégát emiatt nem ért hátrány, hanem megfelelően álltak hozzá.
2, a legmagasabbat írtam be, ami szakmai végzettséget adott. nekem ilyenből csak egy van, de ha pl. víz-gáz-és fűtésszerelő lennék, beírnám mindhármat. a közgázt beírnám, mert akkor pl. billinges témakörökben előnyöd lehet.
3. szerintem education.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#8892) axioma válasza velizare (#8891) üzenetére


axioma
veterán

A linkedin es ismeros, ez nekem is gondot okoz neha... most pl. egyesuletbol jeloltek ismerosnek - ezt, ha ismerni ismerem mint embert, me'g ha szakmai munkassagat nem is, el szoktam fogadni, de most olyan jelolt ram, akire baromira nem emlekszem. Vagy peldaul mit csinalsz, ha egy nem napi kapcsolatban levo rokon jelol be?
En HR-esek kozul a legtobbet visszautasitottam, de a guglie meg mindig ott van, meg talan 1-2 olyan akivel vegulis talalkoztam is. Peldaul nem tudom, hogy ha en most igy hogy nem tul aktualis, kidobnam ezeket az ismeroseim kozul, arrol kap ertesitest, ha amugy a valtozasaimrol senkit nem ertesitek?

(#8893) velizare válasza axioma (#8892) üzenetére


velizare
nagyúr

rokonokat/haverokat gyűjtögetni ott a fácsé. linkedinen nem jelölök be senkit, akihez nem munka miatt van/volt közöm. szóval a kedves régen látott atyámfia számára ott van a facebook.
a hr-esek jelölését elfogadom, mert munkát akar ajánlani. aztán ha read-only módban mellélövöldöz az ajánlataival, akkor törlöm.
gőzöm sincs, kap-e róla értesítést, ha törlöd. engem leginkább nem érdekelt. próbáld ki egy kollégáddal, hogy törlöd, és kérdezd meg. annyit tudok mondani, hogy én még nem kaptam ilyesmit.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#8894) section9 válasza Flowtation (#8887) üzenetére


section9
őstag

Így viszont elég egyértelmű a dolog. A közszférában szerzett tapasztalat és a diploma hiánya hosszú távon elég erős hátrány a munkaerőpiacon a többi munkavállalóval szemben, úgyhogy én váltanék amint tudok.

(#8895) xxxjjjkkk válasza Flowtation (#8881) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Ugyan nem info, de 2hónapja komolyan, előtte fél évet rágódtam ezen. Végül is most várom, hogy mikor tudok bemenni beszélgetni, nagy nehezen elküldtem az ön3letrajzot. Ami fontos, hogy döntsd el, hogy mit akarsz, több pénzt, vagy nyugalmat, mert a kettő nem fog menni.
Végül is ott tartok, hogyha mondanak egy szép összeget, akkor átmegyek, ha nem, akkor maradok.
Csak ezt tudom tanácsolni, ha arányban áll a kettő, akkor menj.
Nem kell sokat gondolkodni a mai világban, bár szeret az ember elkényelmesedni, de én azt veszem észre, hogy előrelépés, és érdemi fizetésemelés csak váltással lehetséges, még akkor se akarnak többet adni, ha tudják, hogy nincs más. Nem tudom ezt honnan tanulták.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#8896) ksanc válasza xxxjjjkkk (#8895) üzenetére


ksanc
őstag

Onnan, hogy mi fa****t adnának többet, ha annyiért is megcsinálja valaki? Most a versenyszféráról beszélünk, ugye.
Egyik kedvenc viccem:

Két gyártulajadonos (már nem aktuális, legyen inkább multicég, de még inkább magyar vállalkozó) beszélget:
- Figyejj mán, te fizetsz az embereidnek?
- Én-e? Há' nem.
- És bejárnak dolgozni?
- Be...
...
- Te, nem kéne ezektől pénzt kérni...?

(#8897) Mercutio_ válasza Flowtation (#8887) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha a leendő suli/szak a mostani szakképzésed tárgyait elfogadja mint credites tárgyak/vizsgák, (azaz csökken a terhelés), akkor én a diplomát (akár mégy, akár maradsz) magas prioritással kezelném, és ennek lehetőségére az új cégnél is rákérdeznék.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8898) axioma válasza velizare (#8893) üzenetére


axioma
veterán

Ize, en csokkent ertelmu medvebocs vagyok, tokures - ferjem sincs bejelolve - face regisztracioval, azt is csak mert a hackercup versenyen reszveteli feltetel igy evente 1x kell... szoval nekem mas nincs, es nem is akarok. De ugy altalaban kozossegi mediazni se.
OK, ertem, nem kell szivbajoskodni, mehet a torles, foleg ha ugyse tudjuk egymasrol, hogy ki kicsoda. Majd teszteljuk munkatarssal, jo otlet.
A HR-esek nekem ne ismeroseim legyenek. Amig nem keresek melot, addig csak akkor irjon, ha nagyon engem keres, es tul jo ajanlata van (advice to connect-ben ott az email cimem). De amikor itt vagyok majdnem 20 eve a szakmaban, minusz gyerekezes legyen netto 16, ne toljon mar nekem junior ajanlatokat... Viszont majd ha ugy alakul hogy melot keresek, en is rajuk tudok irni mar attol, hogy valaha probalkozott bejelolni.

(#8899) MATEO6600


MATEO6600
őstag

mi a véleményetek arról, hogy ha szoftverfejlesztőként dolgoztok egy cégnél, BSC-s mérnökinfós diplomával, és ha elvégzitek az MSC-t, nem kaptok fizetésemelést, vagy csak max 10%-ot?
Szerintetek ez normális?
Szerintem nem.

Arról is érdekelne a véleményetek, hogy mennyire érdemes elvégezni a mestert manapság. NAgyon megoszlóak a vélemények

(#8900) inferno88 válasza MATEO6600 (#8899) üzenetére


inferno88
őstag

Szerintem az MSc nem alap a "csakúgy" fizetésemelésre, max közszférában tudom elképzelni. Attól még ugyanazt a munkát végzed másnap is.
MSc-re nem mentem a BME mérnökinfo BSc után, nem is bántam meg. Nem hiszem, hogy nagyon vesztettem volna(max nyertem pénzt és több szakmai tapasztalatot amellett, hogy a hétvégén nem kellett benyalni a sok értelmetlen anyagot).

Semper fi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.