Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7301) attiati válasza emvy (#7299) üzenetére


attiati
veterán

Feldobtam egy témát konkrétumok nélkül. Tudom, így nehéz tanácsot adni.
De nincs konkrétum. Engem vagyonkezelés érdekel, de B forgatókönyvnek keresek IT tudásanyagot, ami pár év múlva várhatóan felkapott lesz a munkaerő piacon.
SQL-t, makro eladható most. Azon kívül?

És kilépve a pénzügyi területről?

[ Szerkesztve ]

(#7302) bambano válasza attiati (#7301) üzenetére


bambano
titán

it tudás meg szakképzettség nélkül amit feldobtál, az le is esett. placcs.
azt a marhaságot hagyjuk már, hogy az it egy olyan szakma, amibe bárki csak úgy beeshet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7303) Mercutio_ válasza bambano (#7302) üzenetére


Mercutio_
félisten

Esetleg nézz utána mennyivel több eséllyel végez gazdinfo szakon az akinek pénzügyi előképzettsége van mint aki a nulláról kezdi, mielőtt megmondod a tutit ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7304) kovsol válasza Mercutio_ (#7303) üzenetére


kovsol
titán

IT tudásanyag alatt kétlem, hogy egy gazdinfo diplomára gondolt attiati :U

May the Force be with you!

(#7305) attiati válasza bambano (#7302) üzenetére


attiati
veterán

Távol áll tőlem, hogy lenézzem a szakmabelieket és félvállról vegyem, pláne, hogy életemben nem programoztam. És mivel ez egy IT fórum, gondoltam megkérdezem, akinek van rálátása. De azért jöhetne 1-1 javaslat, ötlet.

Akár level 1-ről indulva a kötelező elvárható szint a következő 3-5 évben az állásinterjúkon (azért az office programokon kívül)

Akár a haladóbbaknak a következő 3-5 év slágerterülete

bármi

[ Szerkesztve ]

(#7306) Mercutio_ válasza kovsol (#7304) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nyilván, de a gazdinfó infós szeletével otthon is netes tutorialokkal / egyetemi anyagokkal elkezdhet ismerkedni, aztán eldönti érdekli-e valamelyik irány annyira, hogy beleássa magát.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7307) bambano válasza Mercutio_ (#7303) üzenetére


bambano
titán

a harmadik diplomám közgázos. csak ráesett a páncélszekrény :)
ezt elfogadod "utánanézésnek", vagy kotorásszak még a gugliban?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7308) D@ve89 válasza attiati (#7305) üzenetére


D@ve89
tag

Fejlesztőkre hatalmas a kereslet most, sejtésem szerint belátható időn belül így lesz a jövőben is. Már vagy 10 éve söpör a pénzügyi szektoron belül a mindenféle automatizálás, egyre bonyolultabb szoftvereket akarnak a bankok/biztosítók, nekem nem úgy tűnik, hogy ez kifulladna gyorsan. Több és bonyolultabb termékek -> több és bonyolultabb üzleti logika.

Ahogy tapasztalom, a magyar pénzügyi szektorban a Java fejlesztők és IBM termékismerettel rendelkezők tarolnak utóbbi időben leginkább (és a beruházások miatt ez így is fog maradni valószínűleg).

(#7309) emvy válasza attiati (#7305) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem az a velemenyem, hogy az IT altalaban rendkivul szar melo, ha nem szereted kifejezetten. Ha konkret otlet kell, akkor pl. az mondanam, hogy a szabalyozasok (regulaciok) implementalasaban kezdhetnel peldaul dolgozni, mert ott fel lehet szedni a technikai tudast, csomo domen tudasra van szukseg es az automatizalas eleg alacsony szinten all. Amit ne kezdj el: algoritmikus kereskedes, HFT.

A lenyeg szerintem, hogy ne egy menetben dontsd el, hogy mit akarsz csinalni, nincs erre recept. Csinalj meg egy Coursera tanfolyamot algoritmusok/programozas temakoreben. Az is fontos, hogy ne higgy azoknak, akik szerint nem is erdemes elkezdeni, stb. -- a lenyeg az, hogy tudd automatizalni azt, amikor adatokkal kell dolgoznod. Ez nem IT. IT-s ne legyel, ha nem kifejezetten az erdekel, de ettol meg programozni megtanulhatsz. Pelda: parom termeszettudos, de tobb kodot ir, mint en (aki IT-ben dolgozik), mert irtozatos mennyisegu adatot kell feldolgoznia, szimulaciokat kell csinalnia, etc. Szoval nezd meg, hogy a te erdeklodesi teruleteden mik azok a feladatok, ahol sok az adat.

Java programozast meg egyeb marhasagokat felejtsd el, neked nem az a lenyeg, hogy az idei design patternt ismerd, hanem hogy ha valami gazdasagi/penzugyi problemat meg akarsz oldani, akkor tudd algoritmizalni. Ha Excelben el tudsz vele indulni, mar az is jo. Onnantol lehet tolni a Mathematica-t, R-t, Matlabot, Pythont, ami jolesik.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#7310) attiati válasza emvy (#7309) üzenetére


attiati
veterán

elég kocka vagyok, sokszor fejlesztői oldalról előbb látom a megvalósíthatóságot az adott programban, mint üzleti oldalról

Egyelőre csak körbenézek, érdeklődök. Telítődik a szakma. Van még korosztályból fakadó előnyöm, de gyorsan elfogyhat. Köszi az infókat!

D@ve89: neked is!

[ Szerkesztve ]

(#7311) KAMELOT válasza D@ve89 (#7308) üzenetére


KAMELOT
titán

Hát ez, így van ahogy írod! Azért is fizetik meg olyan jól.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#7312) Mercutio_ válasza bambano (#7307) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor nem értem miért írsz zöldségeket :D

Persze ki mit ért IT alatt, de amit envy leírt szerintem tök járható út.

Kellő IQ és logikus gondolkodás képessége esetén az IT egy elég széles spektruma megtanulható, néha kicsit túl van misztifikálva.
Nyilván mint minden szakmában itt is vannak kiemelkedő képességű /tehetséges és átlagos arcok.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7313) Jhonny06 válasza Tapsi (#7300) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ez így van. Sokan 2020-2030ra repkedő autókat jósoltak, de messze nem fejlődik olyan ütemben a világ, mint ahogyan azt sokan gondolják. Ezek a folyamatok se tudnak néhány év alatt végbemenni. Nem lesznek itt hatalmas változások még 10 év múlva sem (és most nem az országot értem ezalatt, máshol sem).

[ Szerkesztve ]

(#7314) Mercutio_ válasza Jhonny06 (#7313) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az iparban az ipari robotok árának csökkenése és képességeik fejlődése elég szépen tervezhető változásokat vetíteelőre, illetve már most is szorítják ki az élőmunkát.
Nyilván magasabb szinten ezzel párhuzamosan hozzájuk kapcsolódó szakember igényt generálnak.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7315) Tapsi válasza bambano (#7307) üzenetére


Tapsi
addikt

Nappalin végezted el? Csak mert ha nem, akkor annyit is ér. :P

Ha már állandóan "vered" magad a diplomáidra. ;]

.
.
.
Bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#7316) deliveryman válasza Predator2 (#6300) üzenetére


deliveryman
csendes tag

Szia!

Üdv és sok sikert!

[ Szerkesztve ]

(#7317) attiati válasza Tapsi (#7300) üzenetére


attiati
veterán

Bankszektorban más a helyzet.
Ott jelenleg és középtávon nem egy munkaerőpiaci bővülő iparágról beszélünk. (persze jól képzett munkaerőre mindig szükség van).

Nő a szabályozás, nő a tőkekövetelmény, csökken a profit. Ebből kifolyólag olvadnak össze a bankok.
Mo-on ez hatványozottan igaz. És e mellé társult be az automatizálás.

(#7318) KMan válasza bambano (#7307) üzenetére


KMan
őstag

az mit jelent hogy raesett egy pancelszekreny? :DDD komolyan nem ertem :B

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#7319) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

Sziasztok,

Rövidesen megkezdem az utolsó főiskolai évemet, és év közben szeretnék (egyelőre részidős) állást találni. A Szlovák műszakin vagyok elektronika szakos (félvezetők, integrál áramkörök tervezése, sötöbö...) ez mellett IT adminként dolgozom egy kis pozsonyi irodában (Csak néhány gép + adatbázist kell karbantartani. Nem nagy cucc, viszont már 3 éve náluk vagyok.) Szükségszerűvé vált egy komoly életrajz megírása. Egy ismerős ismerőse mutat is némi érdeklődést irántam, viszont még semmi konkrét, ezért egyelőre egy viszonylag általános életrajzot kellene összehozni (ha minden igaz telekomunikációs munkakörről lenne szó). Ehhez lenne szükségem valami irányadóra, mi mindent és hogyan írjak bele. Persze, gugliztam egy csomó találatot, viszont ezeknek a nagy része használhatatlan bullsh*t. Amolyan "neszesemmi".
Nem volt követelmény a sablon, ezért ezt szeretném is elkerülni.

Tudnátok valami használható anyagot linkelni, ami alapján hozzá tudnék látni?

Illetve nem tiszta, hogy mi különbség a sima életrajz és a szakmai életrajz közt. Vagy ez a kettő valójában egy és ugyan azt dolgot jelenti?

(#7320) bambano válasza KMan (#7318) üzenetére


bambano
titán

a seregben volt az a duma, hogy nem engednek haza, mert ráesett a páncélszekrény a kimenőkönyvedre. vagyis nem tudják kiszedni alóla.
ezt alakítottam át a helyzetre, és azt jelenti, hogy mivel nincs nyelvvizsgám, ezért a harmadik diplomám az iskola páncélszekrényében maradt :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7321) bambano válasza krisztianAMG (#7319) üzenetére


bambano
titán

jobb felső sarokban ott van a védangyalunk linkje. nála vannak linkek cv mintákra.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7322) Mister_X válasza bambano (#7321) üzenetére


Mister_X
nagyúr

De el is küldheti neki és jó ötleteket ad, hogy miként javítson rajta. True story.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#7323) adalbert1


adalbert1
veterán

Ugyan van átfedés a jövedelem topic és e között, de azért hátha páran azt nem látogatják és esetleg van hasznos infójuk:
A Raiffeisennél dolgozott már valaki IT üzemeltetésben? Mi a véleményetek, mennyire voltatok elégedettek, milyen volt a céges kultúra, mennyire támogatták a home office-t?

(#7324) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy találkozott e már valaki olyannal, hogy a munkáltatója munkaerő kölcsönző cégen keresztül alkalmazná? Minden feltétel, szabály és juttatás megegyezne azokéval akik közvetlenül a munkáltatóval szerződnek, egyedül annyiban lenne más, hogy nem ugyanarról a számlaszámról kapják a fizetést, ahonnan a többiek.

Hallottam olyan "legendákat", hogy hajlamosak ezek a munkaerő kölcsönző cégek nem fizetni nyugdíj járulékot, illetve egyéb adózáshoz kapcsolódó tételeket, amellyel csak akkor szembesülne az ember, ha nyugdíjba megy, nyilván esetemben ez nem mostanában történne meg.

Bármilyen tanácsot szívesen fogadok, akiknek volt már ilyennel dolguk, vagy kicsit jobban informáltabbak a témában!

Köszönöm előre is! :R

(#7325) Nimrod válasza Vasinger! (#7324) üzenetére


Nimrod
addikt

Törvényi előírás egy ideje, hogy a kölcsönző cégnek ugyanazt a juttatást kell adnia, mint amit a másik cég rendes alkalmazottai is kapnak.

Tapasztalatom velük felemás. Alapvetően normálisak szoktak lenni, persze kivételt tudok. Fizetésben szokott időbeli különbség lenni (1-2 nap többnyire), illetve adott cégnél lehet nehezebb lesz az előremenetel. Az is lehet, hogy például céges flottába nem csatlakozhatsz, mert közvetítő cégen keresztül vagy alkalmazva.

OEP-nél, illetve online le lehet kérdezni, hogy az egészségügyi járulékokat fizetik-e. Nyugdíjnál szintúgy (Ügyfélkapu). Szóval ez elég könnyen ellenőrizhető.

Ami tipikus, hogy nem végleges szerződést kötnek, hanem fix időtartamra - jellemzően fél év, egy év. Szokásos papírok mint havi jelenlét, táppénz papír vagy elszámolások külön Canossa-járásként működnek. Cégtől függően ezzel is lehet még jól is járni.

(#7326) sss válasza Vasinger! (#7324) üzenetére


sss
senior tag

Anno én is közvetítő cégen keresztül dolgoztam, mert a cégnél volt valami kvóta a felvehető emberek számára. Szóval ez nem feltétlen jelent rosszat, nekem nem volt velük problémám, mindenben segítettek.

(#7327) EnGarde


EnGarde
csendes tag

DevOps területen keresek távmunkát (automatizálás, ci, cr, cd, python, bash, jenkins, maven, ansible). Szerintetek mennyi az esélyem Mo-n? NULLA egész nulla null nulla egy %. Szörnyű.

(#7328) emvy válasza EnGarde (#7327) üzenetére


emvy
nagyúr

Sok-sok honapja kerestunk tavmunkara devopsos embert, hirdettunk online mindenfele.. most vegre lett, mondjuk nem Magyarorszagrol. Szoval ha ertesz hozza, akkor van lehetoseg. Tenyleg rengeteg melo van, es remote melokkal sokkal jobb fizut meg lehet csipni, mint altalaban a magyar cegeknel. (Tehat 4000-8000 euro/ho korul.)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#7329) adalbert1


adalbert1
veterán

Szerintetek ha az ember az üzemeltetés egy területén dolgozik, akkor merre érdemes elmozdulnia (jelen esetben dba)?
Jelenleg ugyan jól érzem magam itt, de egyrészt nem tudom, hogy mennyire elégítene ki a következő 20-30 évben is ez a pozíció, illetve az is kérdés, hogy hosszú távon mennyire lesz a feladatok nagy része automatizálva, és így mennyire szűkül pl. ez a piac (az meg mondjuk szívás lenne, hogy ott áll az ember mondjuk 50 évesen 20-30 év tapasztalattal, de egyszerűen már nincs szükség a munkájára, és akkor észbe kapni már kicsit késő lenne)?

(#7330) bambano válasza adalbert1 (#7329) üzenetére


bambano
titán

ha jó dba vagy, sap programozás felé érdemes lehet nézelődni.
amíg hülye jogszabály van, addig okleveles félreklikkelő gizi is lesz, és 20-a előtt áfaadatbázis helyrepofozásáért nem fognak szűkmarkúskodni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7331) lorcsi válasza emvy (#7328) üzenetére


lorcsi
veterán

jó helyen kerestetek kollégát?

nézek pár állásos oldalt, de ha jól emlékszem minden oldalon ugyan az egy hirdetés ismétlődik :F (devops)
mintha az egész országban egyetlen iylen állás lenne üresen :U
elég fura

tök más területen keresek, ezt csak kíváncsiságból néztem meg

általánosságban:
szerintem bazi nagy kamu ez a nagyon sok üres állás van..divat ezt mondani
a gyakorlatban még mindig azt látom, h ismétlődő hirdetések vannak ...
különböző oldalakon is..meg egyen belül is..kb. havonta megújítva
és még mindig rengeteg a területi képviselői is..ami tudjuk milyen :U

inkább csak azért hirdetgetnek, h hátha találnak olcsóbb munkaerőt..ugyanolyan minőségben ---kint csami nincs..+ fillérbaszás :W

[ Szerkesztve ]

(#7332) emvy válasza lorcsi (#7331) üzenetére


emvy
nagyúr

Hat nemtom. Most meg epp front-endes kellene (foleg JS, nemi JSP, meg ne legyen elveszve, ha le kell forditani egy Java projektet). Nehéz.

Pedig fizetnenk erte.

HN-en, Stack Overflow-n, stb. hirdetünk. (Ha valaki azt se tudja, hogy ezek mik, az nem a mi emberünk.) Magyar oldalakon nem szoktunk hirdetni (mondjuk egyszer sikerült két embert felvenni a HUP-on keresztül, de pl. a PH-s hirdetesre konkrétan senki nem reagált. )

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#7333) bundli


bundli
tag

Interjú után, ha visszajeleznek, hogy megfeleltem és ajánlatot tesznek akkor kb. mennyi idő gondolkodási időt lehet kérni? Szeretném megvárni a többi cég visszajelzését is, kb. 1 héten belül jönnie kéne mindegyiknek.

(#7334) KMan válasza bundli (#7333) üzenetére


KMan
őstag

En iratlan szabalykent 2 hetrol tudok, de az 1 het biztosan belefer. (meg kell beszelned asszonnyal, stb...)

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#7335) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Van egy jó történetem, kb 2-3 hónapja történt. :W
Felhívtam 2 szimpatikus álláshirdetésnél megadott telefonszámot. Egy mérnöki iroda csoportvezetőjével beszéltem és egy maszek földmérővel. Mind2 szimpatikus dolgokat mondott, kérdeztek rólam(korom, mit csináltam/ok, stb.). Eddig a pontig mentek jól a dolgok, de mikor kiderült, hogy az ország másik felén vagyok; jött a fekete leves. Csoportvezető elkezdi, hogy miért akarok én onnan eljönni, meg hogy mi lesz a családdal, meg nem igaz, hogy ott nincs munka. Ráadásként, tudom én, hogy mennyibe kerül ott az albérlet(mondom igen) és azt is tudom, hogy ez a meghirdetett állás egy helyi kezdő embernek van hirdetve, aki otthon lakik?(a hirdetésben nem volt semmi ilyen megadva, de mind1) :U Itt megköszöntem az úrnak a tájékoztatást és további szép napot kívántam... Áhh mondom jól van, hát kicsit lefagytam, de megértettem a dolgot.
Beszéltem a maszekkel, hogy ő jól érti, hogy én nem környékbeli vagyok. És tudom én, hogy ott mennyibe kerül az albérlet és nem fogad annyit fizetni, meg miért akarom otthagyni a családomat? Az előző beszélgetésből tanulva, megköszöntem a beszélgetést és bontottam egy sört. :DDD

Tudom, nem HR-ssel beszéltem, de ez kicsit nagyon abszurd.
A lényeg, hogy a maszek megint felrakta a hirdetését, ilyen hatásvadász szöveggel:(kimásoltam azokat a részeket a hirdetésből)
"fiatal ambiciózus szakembereket" "versenyképes fizetéssel".
Szerintetek próbálkozzak megint? ;]

(#7336) adalbert1 válasza bambano (#7330) üzenetére


adalbert1
veterán

Magában a SAP-ban az nem tetszik, hogy itt egy vendor-hoz vagy kötve, és vajon a megszerzett tudásból mennyi vihető át máshová, ha már valamiért nem ez lesz az egyik legnépszerűbb erp (ok, persze, ennyi erővel minek tanuljak bármit is, ha esetleg elavul, inkább csak üljek itthon :) )?

(#7337) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Annyiszor hallottam már ezt az SAP-t, elmagyaráznátok kérlek, hogy ez micsoda? Nézegettem az oldalukat, de homályosabb az egész :F

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#7338) dellfanboy válasza Mister_X (#7337) üzenetére


dellfanboy
senior tag

vallalatiranyitasi (erp) szoftver. a vilagon a legnagyobb

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#7339) Mercutio_ válasza Mister_X (#7337) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha az oldalukat nézegetve se tiszta, akkor mindegy is.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7340) Jhonny06 válasza adalbert1 (#7336) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ez kb. olyan, mint a Microsoft platformra való fejlesztés. Elég nagy ahhoz, hogy nem kell attól félni, hogy hirtelen eltűnik a piacról, te meg mehetsz az utcára. Sőt, az SAP esetében ez méginkább így van.

(#7341) Mister_X válasza Mercutio_ (#7339) üzenetére


Mister_X
nagyúr

[link]

Hát én kérek elnézést, hogy nem igazodok ki rajta. :DDD Ha majd lesz fölös pár órám, akkor átrágom magam rajta, de igazából itt egy mondatban kértem egy összefoglalót. Megkaptam, nem tőled.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#7342) Oppenheimer válasza Mister_X (#7341) üzenetére


Oppenheimer
veterán

mert amúgy beírni googlebe, hogy SAP, és az összefoglaló 1 mondatot elolvasni róla olyan lehetetlen feladat.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#7343) Mercutio_ válasza Mister_X (#7341) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gugli első találat, én kérek elnézést :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7344) Mister_X válasza Oppenheimer (#7342) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nem beszólni is olyan lehetetlen feladat, ugye.

@Mercutio: nálam a wikipedia találatot a hatodik helyre rakta. De dobhatjuk a témát, mert ugye ti vagytok az okosok, én meg a sötét középkorban megragadt.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#7345) bundli


bundli
tag

Még egy kérdésem lenne:

Az interjún mondott bérigény az általában hogyan szokott változni, mikor úgy alakulna, hogy megfeleltem és ajánlatot tesznek telefonon? Tehát ha kevesebbet mondtam, mint amennyit ugyanazon munkáért mások kapnak, akkor többet fognak adni, vagy annyit adnak, amennyit mondtam és kész?

(#7346) lorcsi válasza emvy (#7332) üzenetére


lorcsi
veterán

ez esetben nekem az is kínai, hogy iylen spéci állásokra vajh' miért nem éri meg fejvadásszal embert keresni

ill. azt sem egészen értem, hogy nem éri meg a diplomás munkanélküliekből olyanokat kiképezni max félév alatt akikekkel az üres fejlesztői-tesztelői stb állásokat fel lehetne tölteni

iskolákkal együttműködve szerintem ti is könnyebben találnátok..
pár hét-hó alatt tuti fel lehetne készíteni a leendő munkavállalókat a megfelelő oktatási cégekkel

gyakornokoknak adtok esélyt ?

[ Szerkesztve ]

(#7347) bambano válasza adalbert1 (#7336) üzenetére


bambano
titán

oldalfüggetlenül mindig lesznek idióta politikusok -> újabb és újabb jogszabályok -> sap-ban mindig lesz munkád :)

egyébként a sap-ban az is fontos, hogy a cég, ahol bevezetik, a sap szintjére legyen korszerűsítve. az a tudás önmagában sokat ér, hogy hogyan kell egy cégnek kinéznie, működnie ahhoz, hogy egy erp-t sikeresen be lehessen vezetni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7348) emvy válasza lorcsi (#7346) üzenetére


emvy
nagyúr

> gyakornokoknak adtok esélyt ?

Nem. Nalunk mindenki teljesen tavolrol dolgozik, nincs iroda, stb. A kommunikacio sokkal 'ertekesebb' eroforras, mint altalaban, masreszt startuprol van szo, ergo tenyleg nincs ido valakit betanitgatni. Olyan ember kell, aki hozzad a csapat tudasahoz nehany teruleten, a maradek teruletet pedig vagy ismeri, vagy nagyon gyorsan belejon. Ez nem jellemzo a friss egyetemistakra, de 4-5 ev tapasztalat mar eleg lehet, ha az illeto tenyleg motivalt.

> iylen spéci állásokra vajh' miért nem éri meg fejvadásszal embert keresni

Mert nem talaljak meg; a megfelelo emberek egyaltalan nem biztos, hogy azok, akik mittudomen, egy multinal gyorsan szep karriert csinaltak.
Egyebkent semmi speci nincs az allasban, ha megnezed a HN hirdeteseket, minden honapban van egy rakas tavmunka, tok hasonlo feltetelek mellett.

while (!sleep) sheep++;

(#7349) FLx válasza lorcsi (#7346) üzenetére


FLx
addikt

Mennyit interjúztattál mostanában friss diplomás munkanélkülit? Tudod mit lehet ezekből képezni fél év alatt? Eladód a burgerben, de oda is milliós bérigénnyel menne, meg nagy mellénnyel, aztán azt se tudja, hogy néz ki élőben egy darab hús. Na nagy átlagban ennyit értenek a leendő szakmájukhoz is, hát ezért nem köllenek senkinek, se most, se fél év elpazarolt oktatás után se. :)

ps. Elnézést a kivételektől, de millió az egyhez arányban léteztek.

(#7350) FLx válasza bundli (#7345) üzenetére


FLx
addikt

Amit mondtál, azt kapod, azért kérdezték, nem viccből. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.