Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7651) Novics


Novics
senior tag

Urak!

Amióta egy kicsit pimpeltem - meg több helyre feltöltöttem - az önéletrajzomat - vagyis vasárnap óta :DDD - 2 számról is hívtak +44-es előhívóval. Ez elvileg UK, de a Rahul Sing Tomer - vele beszéltem is - nem annyira őshonos név. Van valami trükk a hívószámmal, vagy tényleg az UK-ból vadásznak "vendégmunkások"? Úgy hallottam, hogy a HR-t szeretik a multik Indiába kiszervezni, de mégis UK.beli fejvadászcégeket használnak? Különösebb jelentősége nincsen, csak érdekel. :B

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#7652) Tapsi válasza Novics (#7651) üzenetére


Tapsi
addikt

UK-ben rengeteg indiai bevándorló van, szóval nem lehet biztosat mondani.

(#7653) G.Zs. válasza Novics (#7651) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Szinte biztos lehetsz benne, hogy UK- bol hivtak. De ha beszeltel vele, hogyhogy nem kerdezted meg? :F

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#7654) Cathfaern válasza Novics (#7651) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

London 2/3-a bevándorló. Szóval ne lepődj meg, ha nem őshonos ember hív :)

(#7655) Novics válasza Tapsi (#7652) üzenetére


Novics
senior tag

Azt tudom. Meg paki van rengeteg, csak fura, hogy a fejvadászat nincsen kiszervezve valahová Ázsiába.

G.Zs. Akkor fel sem merült bennem a kérdés, mert annyira igazából nem fontos, puszta kíváncsiság.

De ma 4-kor elvileg megint hívnak, német nyelvű interjú. Vicces lesz, mert bár elég masszív alapokkal rendelkezek, de már baromi régen nem használtam aktívan, és most az angolt nyomom. Tapasztalatszerzésnek tökéletes lesz, mert amúgy sem volt még ilyen interjúm.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#7656) Melack


Melack
veterán

Kelerről van vkinek infója?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7657) savoo válasza Melack (#7656) üzenetére


savoo
addikt

Jó hely, viszonylag jól is fizetnek, de mióta rátette az állam a kezét, azóta elég lassan történnek a dolgok. (a felvételi folyamat is eléggé elnyúlik.)

(#7658) Tapsi válasza Novics (#7655) üzenetére


Tapsi
addikt

Szerintem pont ezt nem szokták kiszervezni Indiába, legalábbis én még nem találkoztam ilyesmivel. Ugye a fejvadászat eléggé speciális terület.

(#7659) Felipetukko


Felipetukko
újonc

Sziasztok. Érdekes szituációban érzem magam, és ki szeretném kérni a tapasztaltabbak tanácsát. 8 éve vagyok .NET fejlesztő 3. munkahelyemen, gazd info bsc képesítéssel. Angolul folyékonyan beszélek. Egy ideje foglalkoztat a gondolat hogy jó lenne nagy pénzért, komoly cégnek, jobb projecteken dolgozni. Elmentem 2 interview-ra de nem vettek fel (Mondjuk kértem is 1M környéki br. fizetést, ez br. ~2K-val több a mostanimnál). Én jó programozónak tartom magam, de kétségtelen hogy nem vagyok egy "Developer Rock Star". Alapabb képzést kaptam a főiskolán, nem ProgMat szint, kevesebb algoritmus elmélettel, már elvult nyelvek stb. Ezek után egyszerűbb csapatokban dolgoztam, ahol a második állasomtól kezdve rendszerint én voltam a legjobb fejlesztő a csapatban, ezért nem sokat tudtam tanulni másoktól. Greenfield projecteken dolgoztam, de kevés nyújtott igazi kihívást, sok CRUD-os rész volt, kevés komplex megoldandó feladat. Időről -időre Pluralsight-ozok, hogy a technológiákban képben legyek. Úgy érzem hogy legtöbbször jó megoldást találok a technikai problémákra, visszanézve kevés kód van ami miatt szégyenkeznem kellene (szerintem). Valószínu kicsit lassabban jutok a megoldásokra, de próbálok igényes lenni, SOLID és minden egyéb principles, értelmes design mellett, TDD módszerrel fejlesztek, stb. Ahol elvéreztem interview-kon, leginkább algoritmus elmélet, mit csinál ez a kód? tesztek, whiteboard kódolás. A logika, angol, személyiség, és technikai elméleti kérdések nem szokott gond lenni. A kérdésem remélem teljesen nem off itt, de szerintetek hogy tudok e fölé a szint fölé menni, hogyan lesz valaki igazán komoly proramozó, olyan, amit nevesebb cégek elvárnának 8 év tapasztalattal, abban az esetben ha munkatapasztalattal nem jött az a szint? Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#7660) G.Zs. válasza Felipetukko (#7659) üzenetére


G.Zs.
senior tag

A 'mit csinal a kod' tipusu feledatokban en sokat fejlodtem annak idejen, amikor OCP Java vizsgara keszultem.
Microsoft oldalon is megvannak ugyanezek a minositesek. Te probalkoztal mar vele?

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#7661) Melack válasza savoo (#7657) üzenetére


Melack
veterán

Ez már jó pont. Most kerestek meg oda. Ezért is érdekel, hogy mit lehet tudni róluk. A net nem bővelkedik ilyen információkbam.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7662) Goose-T válasza Felipetukko (#7659) üzenetére


Goose-T
veterán

Olvass, nekem sokat segített az utóbbi pár évben. Pár éve engem sem vettek fel sok helyre, mert nem volt elég .NET-es ismeretem, a tapasztalat csak féltudás. Mondjuk én pont az algoritmusokban voltam erős, a design patternekben és principle-ökben nem annyira, de ezt pótoltam sok olvasással. Kezdésnek ezt a könyvet ajánlom (régi, de sok dologban megvilágosíthat), aztán speciálisabbakkal is folytathatod, pl. ezzel és ezzel. Az Algoritmusok könyv megvan nekem még fősuliról, kölcsönadhatom, ha budapesti vagy.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7663) sigidi válasza Goose-T (#7662) üzenetére


sigidi
tag

Van már egy új 2009-es kiadás is a Cormen könyvből. (2003-as 2. kiadás magyarul is)

Expect the unexpected.

(#7664) Felipetukko válasza Goose-T (#7662) üzenetére


Felipetukko
újonc

Nagyon jók a könyvek amiket küldtél (algo, CLR), két finom 800-900 oldalas darab, el leszek velük :-) Közben azon is gondolkodtam hogy hasznos lenne-e komplexebb projectek jól megtervezett kódját fejtegetni, átlátni...? Hol lehetne ilyen projekteket találni, mintha mondjuk elkezdenék dolgozni egy nagy (jó) projekten és meg kéne értenem az eddig írt kódot. Köszönöm a segítséget.

(#7665) Goose-T válasza Felipetukko (#7664) üzenetére


Goose-T
veterán

Örülök, hogy segíthettem. Korábban itt már írtam egy bővebb irodalomjegyzéket .NET fejlesztőknek, érdemes ebből is mazsolázni.

Sajnos nagyobb projektek kódját senki sem osztja meg szívesen, főleg ha tényleg jól meg van tervezve. Kisebb példaprojekteket viszont találsz akár a Microsoft oldalán is, például ez vagy ez.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7666) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

itt illik cégekről kérdezni? Milyen a légkör, túlórák, lehetőségek, stb...? :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#7667) Tapsi válasza McSzaby (#7666) üzenetére


Tapsi
addikt

Illik.

Pont ott dolgozom. Pozíciófüggő. IT-sként jó világ van, Finance/Risk necces, de ez ugye mindenhol így van ezeken a területeken. Tréning most minimális, mert cost cut van, dresscode hivatalosan szigorú (szövetnadrág, ing), de nekem speciel bejön. Azért nyáron lehet néha lazázni.

[ Szerkesztve ]

(#7668) dkaro válasza McSzaby (#7666) üzenetére


dkaro
őstag

Naná hogy:)

(#7669) McSzaby válasza Tapsi (#7667) üzenetére


McSzaby
őstag

Akkor a Morgan Stanley-ről mit tudtok? Olvastam pár dolgot róluk, de nem tudom mennyi igaz belőle és mennyi nem. Elvileg dresscode van, elég erősen hajtós munkahely, viszont cserébe kitömik a zsebed és biztosítanak karrier lehetőséget, illetve sok a training.

Mennyi igaz ezekből? Engem inkább work-life balance része érdekelne.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#7670) Mercutio_ válasza McSzaby (#7669) üzenetére


Mercutio_
félisten

Keresőbe jobbra fent gondolom már beirtad és a találatokra adott válaszokat is megnézted :U

Az se mindegy milyen végzettséggel és tapasztalattal milyen poziba mennél.

Esetleg big four-ra is kereshetsz.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7671) bambano válasza McSzaby (#7669) üzenetére


bambano
titán

amit én hallottam róla, nem a work-life balance van középpontban :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7672) McSzaby válasza Mercutio_ (#7670) üzenetére


McSzaby
őstag

Beírtam és el is olvastam őket. Azért írtam, hogy olvastam róla bőven azért. :)

(#7671) bambano:
finoman hallottam én is :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#7673) polonic válasza McSzaby (#7672) üzenetére


polonic
félisten

Munkaidő elvileg 9-6-ig van, egyórás ebédszünettel.
Nekem az egyik állásbörzén ezt mondta a recruiter.

Ez nekem egyáltalán nem tűnik work-life balance szempontból nem jó, nagyon nem jó.

(#7674) sss válasza polonic (#7673) üzenetére


sss
senior tag

Elég sok helyen van így a munkaidő.

(#7675) polonic válasza sss (#7674) üzenetére


polonic
félisten

Kerülöm is az ilyen helyeket. Elég szar. Gyakorlatilag nincs élete az embernek a munka mellett..

(#7676) Cathfaern válasza sss (#7674) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem ez egy elég borzalmas munkaidő :Y 1 órás ebédszünet felesleges, 9 órás kezdés borzasztóan késői, ha 6-kor végzel 7 előtt nem érsz haza. Ráadásul infóban szerintem teljesen indokolatlan a fix munkaidő, minimum törzsidős rendszer kellene...

(#7677) sss


sss
senior tag

Nem feltétlen ebédszünetnek hívják. Meg el lehet használni több részletben is.
Előző vidéki munkahelyemen naponta változó műszakokban toltuk (8 óra munka, utána szabad 24 óra) az év minden napján, hétvégén 12 órás műszakokkal. Na nálam valahol itt kezdődik a borzasztó. :)

(#7678) FLx válasza Cathfaern (#7676) üzenetére


FLx
addikt

Mondjuk attól függ, én 10 után kezdek és még így is alig tudok felkelni. :D Soha nem fogok olyan helyen dolgozni, ahol 7-8 körül kell bejárni, nekem az a borzasztó.

Ja és utálok habzsolni, szóval az egy óra ebédszünet is bőven kell.

[ Szerkesztve ]

(#7679) kovsol válasza FLx (#7678) üzenetére


kovsol
titán

Időben kell lefeküdni :)

Én ahol most dolgozom 7-10 között kezdünk, és 8 óra letelte után lehet távozni. Szóval ha korán megy valaki akkor akár már 3kor indulhat.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#7680) emvy válasza McSzaby (#7669) üzenetére


emvy
nagyúr

Csapattol fugg. Volt srac, aki 11 es 1 kozott ert be, mert nem szeretett koran kelni, de viszonylag kesoig maradt.

while (!sleep) sheep++;

(#7681) bambano válasza emvy (#7680) üzenetére


bambano
titán

rendes ember. :)
megy ő normál időben, csak keleti parti időzóna szerint :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7682) emvy válasza bambano (#7681) üzenetére


emvy
nagyúr

pontosan

while (!sleep) sheep++;

(#7683) dkaro válasza McSzaby (#7669) üzenetére


dkaro
őstag

Van dresscode, a munkaidő úgy van ahogy írták de állítólag rugalmasak. Milyen pozira mennél?

(#7684) Ursache válasza kovsol (#7679) üzenetére


Ursache
senior tag

Blokkoló óra van vagy mi?

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#7685) kovsol válasza Ursache (#7684) üzenetére


kovsol
titán

Nem méri senki/semmi. Bizalmi alapon megy. És a 8 óra tartalmazza az ebéd időt is. Munka el van végezve, és a munkaidő rugalmas. Szóval ez így jó mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#7686) Cathfaern válasza kovsol (#7685) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mondjuk én jobban szeretem a blokkolós megoldást. Akkor nincsenek másik háta mutogatások meg pletykálások.

(#7687) SOAD19 válasza Cathfaern (#7686) üzenetére


SOAD19
addikt

Most Mo-ról beszélsz...?! ;]

(#7688) Ursache válasza kovsol (#7685) üzenetére


Ursache
senior tag

Oké, én úgy vagyok vele, ha nincs dolog, minek üljek bent? Viszont ha jut hétvégére, akkor sem sheetelem el. Persze korlátozott mértékben.. Rugalmasság fontos.

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#7689) polonic


polonic
félisten

Szörnyű lenne, ha este nem tudom meddig kéne bent rohadnom.
Most így el tudok jönni 3-4-kor attól függ, mikor megyek be reggel. Aztán délután még marad egy rakat időm asszonnyal foglalkozni, edzeni, mozizni, színházazni, vásárolni, stb.

(#7690) FLx válasza polonic (#7689) üzenetére


FLx
addikt

Ha nyugati és keleti parti kollégáid is vannak, ennek semmi realitása. Egy rakás meeting hatkor indul...

Cserébe megfizetik rendesen a szívást. Kinek melyik jön be. :)

[ Szerkesztve ]

(#7691) polonic válasza FLx (#7690) üzenetére


polonic
félisten

Multicég, elég sok helyen vannak kollégák.
A meetingek nem az én világom. Csak hátrláltatnak a munkavégzésben. Ha nagyon kell, mondjuk 2-3 havonta 1-2 meetingnél belefér, hogy 5-ig fél 6-ig maradok. Többi decline.
A jelenlegi helyzettel jelenleg elégedett vagyok minden téren.

(#7692) Tapsi válasza Mercutio_ (#7670) üzenetére


Tapsi
addikt

A Morgannek semmi köze a Big4-hoz. Csak a tisztánlátás végett.

(#7693) Mercutio_ válasza Tapsi (#7692) üzenetére


Mercutio_
félisten

Igaz, valamiért mindig keverem velük :B Mondjuk revenues tekintetében egy szinten áll velük :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7694) kovsol válasza Ursache (#7688) üzenetére


kovsol
titán

Én üzemeltetésben vagyok, szóval bármikor eshet be valami komolyabb incidens. Persze ha valami olyan munka van nem áll fel az ember és hagyja félbe. Másik meg, hogy éles rendszereket elég limitáltan tudjuk hétköznap babrálni, így előfordul hétvégi, vagy esti munka is, de ezek előre tervezett dolgok. Az Level 1-2 support meg műszakban van így ők az egész support időt lefedik.

May the Force be with you!

(#7695) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!

Suli mellet szeretnék diákmelózni, a pannonwork -nél találtam is megfelelő álláslehetőséget.
Kérdésem, hogy szerintetek önéletrajznak hagyományos kell, vagy jó az europass -os?

Írtam nekik is, de hétvégén nem hiszem hogy válaszolnak, nekem meg holnap, vagyis már ma, lenne időm megírni.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#7696) dabadab válasza anorche1 (#7695) üzenetére


dabadab
titán

Europass, mindenképpen.

DRM is theft

(#7697) lorcsi


lorcsi
veterán

faiparban is kevés a dolgozó

a Bútorszövetség honlapján szereplő állások: egy..azaz egyetlen daab
fasza..:W

(#7698) emvy válasza lorcsi (#7697) üzenetére


emvy
nagyúr

Anecdata, de mondjuk csomoszor kerestem asztalost az utobbi evben, es kb. ket dolgot hallok:
- majd harom honap mulva
- sajnos nincs emberem

while (!sleep) sheep++;

(#7699) lorcsi válasza emvy (#7698) üzenetére


lorcsi
veterán

ok, de itt szerintem valahol ennek a Bútorszövetségnek is van felelőssége -elég maszívan
ők fognak össze egy csomó céget, de gondolom magán személyt is simán felvesznek partner listára
adnak egy komplett interjút az üres állásokról..és náluk egyetlen van meghirdetve ?!?!?
az is egy nagy nulla..ter. képviselő...wtf?!?

ha azt feltételezem, h az asztalosok..faipari dolgozók nem igazán szeretnek-akarnak az it résszel foglalkozni..akkor pont ideális lenne a szövetség honlapján egy fasza lista, összesítő (helyileg lebontva..elérhetőséggel akár) a dolgozni kívánó faipari dolgozókról..
a fasorba nincs iylen.. :F

(#7700) McSzaby válasza dkaro (#7683) üzenetére


McSzaby
őstag

Nem volt konkrét pozi. Jelenleg az ITSH-nál dolgozom Pécsett. Jó hely, elfogadható állás, de sajnos úgy érzem nem fogok itt eleget fejlődni, ezért gondolkozom a váltáson. Sajnos itt Pécsett nagyon ki vagyunk szolgáltatva, a munkáltatóknak arany helyzetük van és ezért gondolkozom a Pestre költözésen, mert ott Pécshez képest úszni lehet a lehetőségekben. A probléma az, hogy Budapest központú az infós szakma, ami nekem nem tetszik, mert egy város van, ahol nem szívesen élnék MO.-n és az Budapest. De nagyon úgy néz ki, hogy meg kell majd szoknom, ha a szakmában akarok maradni.

(és ebben a beszélgetésben még a bérkülönbségekről nem is beszéltem..)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.