Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8601) bambano válasza Vegha (#8599) üzenetére


bambano
titán

itt kezdődne a hr másik fontos feladatköre, a hr controlling, amiről a magukat hr-esnek tartók zömének fogalma sincs.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8602) Vegha válasza Jhonny06 (#8600) üzenetére


Vegha
senior tag

Szerintem viszont eleg szoros az összefüggés, de ha Te ezt ennyire kategorikusan másként latod akkor inkább jobbnak latom nem vitatkozni Veled ezen.

(#8603) bear_ válasza Vegha (#8594) üzenetére


bear_
aktív tag

Kíváncsiságból visszanéztem a leveleimet, a jelenlegi munkahelyemre történő jelentkezés után 3 hétre kaptam választ (előtte volt telefonos egyeztetés), és rá 2 hónapra kezdtem.

(#8604) Vegha válasza bear_ (#8603) üzenetére


Vegha
senior tag

Es ez mit bizonyit ?
Most komolyan: azt mertem írni a kollega erdeklodesere, hogy egy átlagos multis felvételi process meghaladHATja a több honapot. Vagyis lehet 3 het es 3 honap is. Mit nem lehet ezen felfogni ?

(#8605) Shade45 válasza Vegha (#8604) üzenetére


Shade45
senior tag

Valóban eltarthat ennyi ideig, én is tapasztaltam!

Előző munkahely váltás első interjúja egy szeptemberi hónapban történt, és a következő év (!!!) márciusában álltam munkába náluk! :DDD

A jelenlegi pedig: hétfőn interjú, kedden már csörög a telefon az ajánlat tétel miatt, felmondási idő kitöltése, adminisztratív ügyek intézése, és ott tartok, hogy ~másfél hónap alatt már az új helyen leszek.

Mind a két esetben multiról beszélünk!

Szerintem nagyon sok dolog játszhat közre egy-egy kiválasztási folyamat elhúzódásában, mennyire égető a pozíció betöltése, mennyire érnek rá a "legjobb" jelöltet megtalálni, stb. stb.

A múlthéten volt egy telefonom, hogy a 3 hónappal ezelőtti interjúmmal kapcsolatban keresnének, és szeretnének ajánlatot tenni, érdekel-e a még...? :D Szintén multi, na ott sem kapkodják el! :D

Vagy másik sztori: 3 körös kiválasztási folyamat (ez is multi), az utolsó egy ún. "hosszú nap", találkozás a csapattal, gyártásban körbevezetnek stb. Majd hetek telnek el válasz nélkül, végül jön az infó, hogy az anyacég befagyasztotta a felvételt, költségcsökkentés címszó alatt, meg kell oldaniuk annyi emberből, amennyi van. (Ez nem a hivatalos kommunikáció volt, van ismerős a cégnél, és egy sörözés alkalmával súgott egy picit :D).

Szóval elég változatos a dolog, ahány cég, ahány pozíció, annyiféleképpen változhat a felvételi idő hossza.

(#8606) Xbean


Xbean
tag

Valaki esetleg megtudja mondani, hogy az Audiban robotcella üzemeltető állásra milyen tesztek vannak? Nem tudom mire számítsak, pedig tanulnék/ gyakorolnék rá, ha tudnám nagyjából mi vár rám a teszteken. Gyakorlati tesztet volt lehetőségem előre választani, hogy mechanikus vagy elektronikus tesztet szeretnék-e. Mechanikus mondtam, de igazából fogalmam sincs, hogy mit kell majd csinálni. :(

[ Szerkesztve ]

(#8607) section9


section9
őstag

A múltkori Vmware interjú és offer után a havi one-on-one-on mondtam a manageremnek, hogy lehetőleg 1-2 év múlva szeretnék külföldi officeba költözni. Mondta, hogy semmi akadálya, meglátja, hogy mit tehet.
Múlt héten a managerem managere mondta, hogy van egy pozíció kaliforniában amire nemigazán találnak embert, érdekelne-e. Rábólintottam és a héten szóltak, hogy az itteni és a kinti HR is igent mondott, szóval jövő héten érkezik a hivatalos offer. Hát tényleg nem érte volna meg váltani. ;)

(#8608) freaghill válasza section9 (#8607) üzenetére


freaghill
őstag

Na ez szép, remélem up-to-date-n tartasz majd minket :)

(#8609) 1eske


1eske
tag

Van itt valaki aki foglalkozott Eclipse-based toolok fejlesztésével?

Kicsit tudna írni esetleg itt vagy privátban, hogy mennyire érdekesek az ilyen projektek és hogyan kéne ezt elképzelni? Junior pozíciónak gondolkozok ilyenben, de még sose hallottam ilyenről sehol.

(#8610) skot92


skot92
csendes tag

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy olyan munkatapasztalatot érdemes beleírni az önéletrajzba, ami nagyon nem szakmabeli?
pl. egy fejlesztő gyakornoki állás esetén, azt, hogy dolgoztam egy pékségben mint árukiadó.

(#8611) Cathfaern válasza skot92 (#8610) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Munkáltatót alapvetően az érdekli, hogy mivel tudod bizonyítani, hogy alkalmas vagy az állásra. Szóval nem nagyon van értelme beleírni olyat, aminek semmi relevanciája nincs.

(#8612) #32256704 válasza skot92 (#8610) üzenetére


#32256704
törölt tag

"egy fejlesztő gyakornoki állás esetén, azt, hogy dolgoztam egy pékségben mint árukiadó."

Pályakezdőként nem rossz ilyeneket beleírni, mert látják azt is, hogy dolgoztál már korábban és nem vagy naplopó.
Majd ha már nem férsz el egy oldalra, akkor kell kiszedni ezeket a fölösleges információkat.

(#8613) 426os válasza skot92 (#8610) üzenetére


426os
őstag

Írd bele, hogy junior sales manager :))
Az a jó taktika, amit előttem írnak.

[ Szerkesztve ]

.

(#8614) axioma válasza #32256704 (#8612) üzenetére


axioma
veterán

Ezzel ertek egyet, egy kicsit mas oldalrol. Nalunk kezdo szoftveres volt olyan, aki egyszeruen nem tudott mit kezdeni a munkahellyel mint fogalom. Legalabb torzsidoben megjelenni, fonoknek munkajat (kesz kod) bemutatni, egyaltalan a dolgok mukodeset olyan minimalis szinten ertelmezni, hogy beleptetes, hierarchia, kotelessegek es jogok, stb. Biztos nem tul surun van ilyen, de teny, hogy akinek volt mar munkahelye, kevesebb ilyen jellegu utbaigazitos figyelmet, azaz idot igenyel. Aprosag, de sztem rosszul nem johet ki belole.

(#8615) Cathfaern válasza #32256704 (#8612) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha semmi más nincs, akkor tény, bele lehet írni, jobb mint az üres lap. De ha bármi más releváns dolog van, akkor én már kihagynám.

(#8616) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

LinkedIn-en nincs lehetőség endorsement reqeust-re? Jó lenne ha a kollégák nyomnának pár plusszt a releváns skilljeimre. Vagy lesz@rják ezt a munkaerőpiacon?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#8617) Lortech válasza skot92 (#8610) üzenetére


Lortech
addikt

Hacsak nem 3x éves vagy, ami miatt már nagyon gyanús volna, ha nincs semmi munkatapasztalatod, akkor inkább feleslegesnek tartom beleírni. Csak a WTF-ek számát növelnéd a túloldalon. Be kell írni, hogy pályakezdő vagy. Szóban úgyis elmondhatod az élettörténeted, ha kíváncsiak rá, CV-ben hülyén mutat.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#8618) Mercutio_ válasza TheProb (#8616) üzenetére


Mercutio_
félisten

Céges e-mail, vagy a linkedin belső üzenetküldő rendszere?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8619) axioma válasza TheProb (#8616) üzenetére


axioma
veterán

Hat ha te beirkaltad a skill-jeidet, akkor nekik azt dobja fel. Ha nem irtad be, akkor random valamit, amit kinez beloled... (ertsd: a kategoriadnak megfelelo).
Amugy meg nekem ismerosok esz nelkul nyomtak a visszaigazolast olyanra is, ami nem is igaz ram. Mert olyan kollega aki nem ismert, es mert azt hittek, hogy csak olyanokat dob fel nekik, amiket en vittem fel. Igy volt evekig fuggoben levo "embedded sw dev." skill-em.
Nem tudom, mennyire nezi a hr. Elso koros tuti nem, azok akik ramirnak legtobbszor azt se nezik, hogy nem dolgoztam sose C#-ban vagy hogy 44 evesen talan nem kene junior allast ajanlgatnia.

(#8620) Oppenheimer válasza axioma (#8619) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Lehet azért ajánlott junior C# állást, mert látta, hogy nincs benne tapasztalatod! :P ;]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#8621) TheProb válasza axioma (#8619) üzenetére


TheProb
veterán

Mondjuk azt én is megfigyeltem, hogy ha valaki épp "endorszol" (szép magyar szó ;] ), akkor tök random módon kattingat a meglévő skilljeimre. Pl. főnök rátolt a java-mra is, holott sose látott engem programozni. Vagy a JRE framework telepítésre gondolhatott? ;]

Na mindegy, annyira nem forszírozom a dolgot. Itthon nagyon nincs ez az egész linkedin-es téma elterjedve és komolyan véve amúgy. Küldem egy recommendation req-et az EU+afrikai régió nagy IT vezérének is, aztán egyből visszaírt (ő egyedül), hogy szívesen írna ajánlást, de közvetlenül sose dolgoztunk együtt. :D (Amiben teljesen igaza van.)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#8622) TheProb


TheProb
veterán

Amúgy Pesten mennyire pörgősek az IT üzemeltetési pozíciókra való megkeresések a CV leadását követően?
Beadtam egy helyre múlt kedden, azóta se méltóztattak felhívni. Azt hittem ez pörgősebben megy.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#8623) bambano válasza skot92 (#8610) üzenetére


bambano
titán

én beleírnám, hogy más szakmában már dolgoztam x évet. ha érdekli, rákérdez.
pályakezdőnél szerintem fontos.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8624) savoo válasza TheProb (#8622) üzenetére


savoo
addikt

Pont mint más pozíciónál. 1 nap, 1 hét, 1 hónap... :)

(#8625) axioma válasza Oppenheimer (#8620) üzenetére


axioma
veterán

Nem nyert, ket kulon eset volt, senior C# es junior java... Jo, hozzateszem, hgoy azert szeretnek teljes csomagot irni, egyreszt akkor szabvanyt kuld mindenkinek, masreszt beleirja, hogy ha nekem nem, terjesszem, es igy mar magyarazva is van... (ettol fuggetlenul ruhellem, mikor beleirja hogy megnezve a profilomat blabla, aztan ir tok mast mint ami illeszkedik).

(#8626) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Csak szerintem van baromi kevés _igazi_ junior fejlesztői állás, ahova nem kérnek 1 év tapasztalatot? Eddig 3-at találtam, ebből 1 mentoring az EPAM-nál, 1 hasonló a Lufthansa-nál és 1 volt az, ami tényleges munka az elejétől kezdve.

Nem akarom elővenni ezt a kártyát, de amikor mindenhol azt nyomatják, hogy mennyire hiányoznak az emberkék a piacról..

[ Szerkesztve ]

(#8627) #32256704 válasza Jhonny06 (#8626) üzenetére


#32256704
törölt tag

Nem juniorok hianyoznak a piacrol, hanem normalis tudasu szakemberek.

Az a "junior" pedig aki nem dolgozott diakmunkan egyetem mellett (ahova tenyleg keresnek juniorokat) / a szakmai gyakorlatat is ellebecolta (hisz az a legjobb indulasi pont egy kezdonek) meg is erdemli a szenvedest. Ez nem az a szakma, ahol helye van a tenni nem akaro embereknek (igyis tul sok van mar beloluk).

Aki pedig papir nelkul tolja, az tudta elore is, hogy nehez lesz a menet.

[ Szerkesztve ]

(#8628) Vegha válasza Jhonny06 (#8626) üzenetére


Vegha
senior tag

Lufthansarol eleg rosszakat hallottam. Igaz, kb. 3 eve.

(#8629) bambano válasza Jhonny06 (#8626) üzenetére


bambano
titán

szerintem meg nincs munkaerőhiány a szó klasszikus értelmében.
olyan emberekből van hiány, akik hajlandóak lennének balkáni bérért nyugati melót végezni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8630) dkaro válasza Vegha (#8628) üzenetére


dkaro
őstag

Pedig a fejlesztőknek ott jó dolga van, még ha arra a young prof programra mennek, akkor is.

(#8631) Oppenheimer válasza axioma (#8625) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Vicc volt

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#8632) Tapsi válasza #32256704 (#8627) üzenetére


Tapsi
addikt

Aki a BME mellett diákmunkázik, az nem végzi el időben az egyetemet.

(#8633) axioma válasza #32256704 (#8627) üzenetére


axioma
veterán

A mai helyzetet nem tudom, de mikor en jartam oda, jate progmaton egyaltalan nem volt resze az oktatasnak a szakmai gyakorlat...

(#8634) inferno88 válasza axioma (#8633) üzenetére


inferno88
őstag

BME-VIK-en néhány éve bevezették a kötelező 6 hetet. Nekem még nem volt kötelező, de az uccsó 1 évben már dolgoztam.
Viszont a fiatalabb ismerősök közül hallottam olyat, aki azzal kérkedett, hogy faterék cége lepapírozza, no comment, pedig ha nem alibizi el valaki, akkor jó ugródeszka.

@Tapsi: Ez nagy valószínűséggel igaz, viszont talán mégis megéri emiatt csúszni(és most arról ne is beszéljünk, ha nincs más választásod).

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#8635) krisztianAMG válasza inferno88 (#8634) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Ötödéves, elektronika szakos vagyok, és épp ez miatt döntöttem úgy, hogy hosszabbítok. Már több, mint fél éve dolgozom a jelenlegi helyen, de nem adnak lehetőséget továbbfejlődésre (és a fizuval sem olyan, amilyet szeretnék). Így van nyugodtan időm jó helyet találni, ahol suli után már teljes munkaidőre is maradhatok, és valóban azzal foglalkozhatok, amivel szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#8636) Jhonny06 válasza #32256704 (#8627) üzenetére


Jhonny06
veterán

Persze, tudtam, hogy nem lesz könnyű és küzdök érte, nem veszem alapnak, hogy az ölembe pottyanjon egy pozi. Ennek ellenére a hirdetéseket nézve nem érzem, hogy az a néhány hónap tapasztalat hiánya választ el attól, hogy felvegyenek. De lehet, hogy rosszul gondolom.

(#8637) Melack


Melack
veterán

Van itt olyan, aki a Deloitte-nál dolgozik?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#8638) bambano válasza axioma (#8633) üzenetére


bambano
titán

amikor én jártam egyetemre (88-93), akkor volt kötelező szakmai gyakorlat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8639) axioma válasza bambano (#8638) üzenetére


axioma
veterán

(91)94-97, de nem mernok szak hanem tudomanyegyetem, azt tedd hozza... a bme-n akkor is volt, de azt konkretan nem tudom, hogy most van-e mar az szte-n

[ Szerkesztve ]

(#8640) 426os válasza inferno88 (#8634) üzenetére


426os
őstag

Gépész vonalon bsc-n 6 hét, msc-n 4 hét szakmai gyakorlat van a tanterv szerint, de véleményem szerint egyik sem elég arra, hogy valós gyakorlatot szerezz (max, hogy milyen egy munkahely), mert ha bekerülsz egy nagyobb céghez, akkor pár hét eleve csak betanulással, meg tréningekkel megy el, főleg ha 0 tapasztalatod van. Legalábbis én anno ha csak 6 hetet dolgoztam volna, nem sok érdemleges munkát végeztem volna. Szerencsére ezzel azért az egyetemen is tisztában vannak és pl az msc-s gyakorlat az csak papíron létezik, elfogadják a bsc-set helyette. Azon a 4 héten már semmi nem múlik, aki dolgozni akar úgyis fog, cserébe egy adminisztrációs körrel kevesebb..
Több értelmét látnám, ha minél több projektfeladat lenne, külsős cégekkel (szerencsére GPK-n azért ez jelen van, de máshol még hírből sem hallottak ilyet).

.

(#8641) section9 válasza Melack (#8637) üzenetére


section9
őstag

Van kontaktom a pentester csapatban, mi érdekelne? Ne privátban tedd fel a kérdést, hátha más is okulna belőle. :)

szerk.: Szakmai gyakorlatnak nálunk a BGE Gazdaságinformatikus szakon két hónapot vártak el és előbb vagy utóbb mindenki talált is munkát utána.

[ Szerkesztve ]

(#8642) Melack válasza section9 (#8641) üzenetére


Melack
veterán

Szia!

IT Audit pozi, ami kint is van a honlapjukon.

Köszönöm!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#8643) section9 válasza Melack (#8642) üzenetére


section9
őstag

Ottani ex-kolléga szerint ott tényleg kőkemény az élet, reggeltől estig munka, napi 10-12 óra, gyakran hétvégén is. Ha bírod a hajtást és nincs barátnőd, akkor tapasztalatnak elsőrangú, mint bármelyik audit pozíció a Big 4-nál. :)

(#8644) grizlisandor


grizlisandor
addikt

MÁV-csoportról, mint munkáltatóról valakinek van tapasztalata?
Találtam egy Műszaki szakelőadó állást és egész jól hangzik.

(#8645) bambano válasza grizlisandor (#8644) üzenetére


bambano
titán

pokol.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8646) [KgP].Robot


[KgP].Robot
aktív tag

Sziasztok!

Junior Android fejlesztotol miket erdemes kerdezni egy allasinterjun? Illetve milyen egyszeru feladatot csinaljon meg, hogy nagyjabol kideruljon milyeb szinten all?

Elore is koszonom!

(#8647) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Sziasztok!

Félbehagyott egyetemi tanulmányt milyen formában illik feltüntetni/"tálalni" egy önéletrajzban? Az ott töltött időszakon kívül van értelme olyan tárgyakat felsorolnom, amik a pályázott munkakörrel kapcsolatban állnak?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#8648) grizlisandor válasza bambano (#8645) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ez jól kezdődik, kicsit kifejtenéd?

(#8649) Jhonny06 válasza haromegesz14 (#8647) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nincs értelme feltüntetni tárgyakat. Simán odaírod, hogy mettől-meddig és utána zárójelbe, hogy unfinished.

(#8650) Tapsi


Tapsi
addikt

Erre a pozira milyen bérigényt mondanátok?

Brüsszeli lokáció.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.