Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8551) Shade45 válasza djgeg (#8550) üzenetére


Shade45
senior tag

Ééértem, így viszont elég érdekes...

Milyen pozi, ha szabad tudni?

(#8552) Lortech


Lortech
addikt

Én nem tudom mi van még mindig ezekkel a cégekkel. Elvileg munkaerőhiány van. Fura az utóbbi hozzászólásokat olvasni.
Ha ajánlatig eljut egy pályázó, végképp nem értem, hogy miért nem lehet ezeket az alap dolgokat biztosítani pályázó felé, ezzel elbizonytalanítva a célegyenesben.
Pl. hivatalos írásos (e-mailes ) ajánlattétel, valamint a munkaszerződés tervezet átküldése nálam abszolút minimum feltétele annak, hogy elfogadjam az ajánlatot. És csak aláírt munkaszerződéssel mondok fel az előző helyen.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#8553) Vegha válasza djgeg (#8550) üzenetére


Vegha
senior tag

Add meg nekik a címedet : )

Shade45: és végülis hogy zárult ?

(#8554) Shade45 válasza Vegha (#8553) üzenetére


Shade45
senior tag

Jelenlegi helyen felmondtam, nem sokára szerződéskötés, majd Június közepén kezdés.

(#8555) Cathfaern válasza Lortech (#8552) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ismerek multi céget, folyamatosan mérnök hiány van (nem bp, nem informatika). Folyamatosan mondanak is fel mérnökök. Amikor beadják a felmondást, sokszor nem is próbálják marasztalni, vagy ha igen, mert tényleg annyira jó és régi ember volt, akkor 20-30k-s béremeléssel. Majd utána ha nagy nehezen találnak helyére embert (0 helyi tapasztalattal), akkor ugye kénytelenek neki kb. kétszer annyit adni, mint az elment dolgozó bére... biztos bennem van a hiba, hogy nem értem ez miért jó :)
Szóval a HR osztályok még láthatóan nem vették észre, hogy munkaerő hiány van :)

(#8556) Vegha válasza Cathfaern (#8555) üzenetére


Vegha
senior tag

Nem munkaerő hiany van, hanem normális munkáltatóból van hiány. Ezt az emlitett peldad gyönyörűen reprezentálja. Ki a fene akar egy ilyen helyen dolgozni ? Az a baj, hogy a munkaerő hiany mitoszt pont az ilyen semmirekellő cegek szondáztatása alapján krealtak. A madik oldalrol nezve meg erdekes hogy a munkavállalók álláspontja alig kerül megemlítésre.
Imádom mikor mindenki az alacsony berekrol papol, de nem esik szo az autoriter, kizsákmányoló cegvezetokrol akik szarba sem veszik az alkalmazottakat (kivéve ha túlórára van szukseg. Bar az utólagos kompenzáció esetében termeszetesen akkor is megy a cigánykodás).
Szvsz nincs itt munkaerő hiany, csak gonosz kapitalista multik a frissdiplomasok alacsonyberes felszipkazasaval akarjak romba dönteni a példátlan sikeru magyar gazdasági csodát. Allitsuk meg *.*-t !
(csak vicceltem : )

Arról nem beszelve, hogy a multik ostorozasanal valahogy mindig elfelejtik figyelembe venni, hogy elég ritka esetekben irányítják külföldiek az itthoni leányvállalataikat, akik viszont sz*patjak a munkavállalókat azok pont az említett Dobrogi uraságok. Eszkozeik a megfelemlites, szines almok es jovobe mutato ígéretek, túlterhelés es lehúzás válogatott módon.
Nagyon résen kell lenni hogy ne botoljunk ilyenekbe.

[ Szerkesztve ]

(#8557) Gyb001


Gyb001
senior tag

Sziasztok.
Holnap lesz megyek interjúra egy Felhős multihoz.

Szerintetek flölthetem kérdésént nekik hogy a wanna cry okott-e valami problémát náluk?
Linux alapú felhő tehát 95%ig biztos vagyok hogy nem. Esetleg valamelyik HR-es kolléga kaphata el.

Már egy tesztet kitöltötem, de még személyes intejúm nem volt.
(pályakezdő vagyok, egyetem mellet mennék gyakornoknak)

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#8558) bambano válasza Gyb001 (#8557) üzenetére


bambano
titán

bármilyen kérdést feltehetsz, legfeljebb nem fogsz ott dolgozni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8559) sss válasza Gyb001 (#8557) üzenetére


sss
senior tag

Hárombetűsökhöz? :)

(#8560) FLx válasza Gyb001 (#8557) üzenetére


FLx
addikt

Én biztos nem kérdeznék ilyesmit, még akkor sem nagyon ha a security csapatba mennék. Ezek az infók legtöbb esetben még vállalaton belül is nagyon bizalmasak, többnyire csak az érintettek és a sec team tud róluk. És nem is értem miért információ ez neked, mi köze a munkádhoz? Azért nem kell megkérdezni, hogy lássák mennyire naprakész vagy, látta mindenki a tévében már...

ps. Most látom, hogy gyakornoki állás, akkor meg főleg nem érdemes kérdezgetni, nem fognak válaszolni rá.

[ Szerkesztve ]

(#8561) Gyb001 válasza sss (#8559) üzenetére


Gyb001
senior tag

Igen.

FLx
Nem kérdeztem rá végül. De megemlítették hogy nagyon stresszesek amióta megjelent ez a vírus. :DD

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#8562) sss válasza Gyb001 (#8561) üzenetére


sss
senior tag

Hát, akkor GL!

(#8563) Slownz válasza FLx (#8560) üzenetére


Slownz
senior tag

Miért ne lehetne megkérdezni? Legalább nem tűnik kő merevnek az interjún. Legrosszabb esetben nem válaszolnak, de ha ezért nem veszik fel, akkor ez sokat elárul róluk

(#8564) juliabrilke válasza Gyb001 (#8561) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ha nagyon stresszesek, akkor pár alapszabályt nem tartottak be és lehet megérné felülvizsgálni a patch managementet, stb. :DDD

(#8565) Gyb001 válasza juliabrilke (#8564) üzenetére


Gyb001
senior tag

Nem tudom hogy fogalmaztak, de nem az jött le hogy gond van. Hanem hogy a rengeteg ügyfél újraellenőrzése és ennek a adminisztrációja okoz egy kis streszt.

Szerintem hanyagoljuk a témát, nem szeretnék semmi kamu híreket, pletykát... elindítani!

(#8562) sss
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#8566) juliabrilke válasza Gyb001 (#8565) üzenetére


juliabrilke
addikt

Értem én, ezért is veszélyes ilyet kérdezni, mert ködösen fogalmaznak és ebből kb. bármit lehet érteni amit akarsz. Nekem is most kell újra ellenőrizni pont a hálózatot, hogy az ügyfél boldog legyen. :D

(#8567) 1eske


1eske
tag

Átlagosan mennyi idő után szoktak az egyes cégek visszajelezni az év ennek a szakaszában? (megírt teszt után/első kör után)

Valakit írt már online tesztet az ESZÁPÉnál? (Ha igen, priviben keressen meg ha lehet)

[ Szerkesztve ]

(#8568) dkaro válasza 1eske (#8567) üzenetére


dkaro
őstag

Én 15 decemberében csináltam online tesztet náluk. Kb 2 nap múlva jelentkeztek.

(#8569) Vegha válasza 1eske (#8567) üzenetére


Vegha
senior tag

Ez tökre eltérő. Én több olyan esetről is hallottam, amikor akár 6 hónap is volt.

(#8570) daneel92


daneel92
tag

sziasztok! par honapja dolgozom c# programozokent diakkent egyik cegnel, es az lenne a kerdesem, hogyha felajanlanak egy teljes allast, es megkerdezik a berigenyemet, mennyit mondjak ra? mennyi a realis egy junior szoftverfejlesztonek?

[ Szerkesztve ]

Asrock B450 Pro4, AMD Ryzen 7 2700 @3.2GHz, Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse 8GB, Chieftec 600W

(#8571) Goose-T válasza daneel92 (#8570) üzenetére


Goose-T
veterán

Bruttó 300 felett mindenképpen, inkább 350-400 körül. Ha a 300-at sem hajlandóak megadni, akkor komolytalan a cég, az első adandó alkalommal tovább kell állni.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#8572) section9 válasza section9 (#8523) üzenetére


section9
őstag

Az egyik interjút az öt szakmaiból eléggé elkeféltem úgyhogy 65k lett a vége +20% bónusz +RSU négy évre leosztva. Ezen kívül relocation loan, repjegy viszont 6 hónap próbaidő. Kábé két és félszer annyi a pénz, mint amit most kapok, nem rossz, de nagyon meggondolandó és inkább a nem felé hajlok.

(#8573) djgeg válasza section9 (#8572) üzenetére


djgeg
őstag

Ezt ők ajánlották most arra hivatkozva, hogy nem ment annyira jól az egyik teszt?
Ha annyira nem ment jól akkor miért akarnak felvenni egy senior pozira? :D
Te mennyit mondtál?

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#8574) section9 válasza djgeg (#8573) üzenetére


section9
őstag

Nem, a menedzseri interjún mondták, hogy látták a gyengeségeim, ezért az első mittudomén milyen hosszú időszak tanulással menne és egy év után beszélhetnénk emelésről. Amúgy nem tudtam pontosan protokoll szinten, hogy hogy működik a Digest authentication, a WebSocket meg a TOTP, illetve benéztem az egyik block cipher mode of operationnél, hogy kell-e padding vagy nem, de ez csak egy interjú volt a hatból.

75-100k euro per év. Az általuk ajánlott meg bónusszal együtt, RSU nélkül 78k ugye, úgyhogy féligmeddig benne vannak a sávban, viszont így inkább maradok még egy másfél-két évet és ha váltok akkor mehetek seniornak.

(#8575) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Szerintetek felsőfokú informatikai végzettség nélkül el lehet helyezkedni webfejlesztőként úgy, hogy nincs semmi tapasztalatom, referenciám, kapcsolatom?
Gazdasági szakon tanulok jelenleg, de nemrég rájöttem, hogy jobban érdekel az IT, főleg a front end webfejlesztés. Az utóbbi néhány hónapban az összes szabadidőmet tanulással töltöttem, autodidakta módon, (PHP, JavaScript, AngularJS, jQuery) - tudom ez még kevés, de ha folytatom akkor lenne valamennyi esélyem?
Proginfo vagy mérnökinfo képzést nem szeretnék elkezdeni /legalábbis nem most/. Bár ahogy néztem a tanterveket, nem is nagyon tanítanak ilyesmit. :F
Láttam, hogy vannak ilyen pár hónapos webfejlesztő tanfolyamok, de gondolom azok semmit sem érnek.

(#8576) Cathfaern válasza section9 (#8574) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"ezért az első mittudomén milyen hosszú időszak tanulással menne és egy év után beszélhetnénk emelésről"
Nem neked mondom, mert írod, hogy valószínűleg nem fogod elfogadni, de ez csak HR trükk. Az esetek 90%-ban nem fogsz a szokásos évinél nagyobb emelést kapni. Biztos van aki már tapasztalta az ellenkezőjét, de a gyakorlat azt mutatja, hogy az lesz a fizetésed hosszú távon is, ami a (kezdeti) munkaszerződésben van.

(#8577) section9 válasza Cathfaern (#8576) üzenetére


section9
őstag

Abszolút egyetértek, ha már ott vagy, akkor lusták rendesen megemelni a fizetését az embernek. :K

(#8575) LadyTulip:
Simán el tudsz helyezkedni autodidaktán is, ha értelmes dolgokat tanulsz meg. CSS pre-processorok, frameworkok, git, continious integrationnek érdemes utána menni illetve úgy általában utánanézni, hogy mi az amit kérnek a multiknál ilyen poziknál. (Kis cégeket nem néznék mert ott a Photoshoptól az SQL-ig mindent rádtukmálnak költségminimalizálás érdekében)

(#8578) djgeg


djgeg
őstag

Olyanról hallotattok már, hogy a titoktartásiban a fizetésed mint üzleti titok van definiálva és nem oszthatod meg harmadik féllel?Harmadik fél... ennyi erővel még a bankba egy hitel kalkulálásnál se mondhatom el, hogy jelenleg mennyit keresek

Slusz poén, hogy a munkaszerződés+ a munka köri leírás teljes tartalma üzleti titokként definiálja. Tehát ha szigorúan vesszük ennyi erővel a CV-ben azt se írhatom bele, hogy X dátumtól Y dárumig itt dolgoztam, hiszen az a munkaszerződésem adata. Vagy nem használhatom a munkaköri leársban szereplő tartalmat mint leirást a munkámról.

Csak nekem fura ez?

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#8579) dkaro válasza djgeg (#8578) üzenetére


dkaro
őstag

A fizu a legtöbb multinal így szerepel, legalábbis ahol én voltam ott így volt/van.

(#8580) djgeg válasza dkaro (#8579) üzenetére


djgeg
őstag

Ennyire áltlaánosan, hogy nem ozthatod meg harmadik féllel a szerződés ideje alatt és utánna se? Amivel eddig találkoztam az ennél specifikusabb volt. Ennyi erővel az tényleg azt jelenti, hogy egy biztosítás/ hiteligénylést nem tudok intézni előzetes engedély nélkül (egy kalkulálást stb)

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#8581) dkaro válasza djgeg (#8580) üzenetére


dkaro
őstag

Az előzőben ez volt most néztem meg:
A munkavállaló köteles a munkabérre és egyéb, a munkaviszonnyal összefüggő juttatások körére és méretékére vonatkozó minden információt üzleti titokként kezelni és megőrizni.

(#8582) Vegha válasza djgeg (#8578) üzenetére


Vegha
senior tag

Ezzel Te valóban találkoztál vagy csak hallottad valakitol ? Eddig két olyan poziban dolgoztam ahol nagyon érzékeny adatokkal kellett foglalkoznom (tömegesen). Az egyik több eu ország ugyfeladatainak (nev, postacim) konverzioja, a másik meg egy nagy pénzügyi biztosító magyar leanyvallalatanak sw license parkja (több 100 millió HUF értékben) Egyik helyen sem volt külön titoktartási szerződés. Bezzeg ha fejlesztettem volna valamit, az mar a sablonszerzodes alapján is (mindkét cég esetében) a vállalat tulajdonát képezte volna (amennyiben munkaidőben készítem).

(#8583) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Nem tudja valaki, hogy az EPAM Autoint tesztje java specifikus, vagy általános algoritmikus gondolkodást mér?

(#8584) PazsitZ válasza djgeg (#8578) üzenetére


PazsitZ
addikt

Kissé szigorúnak tűnik.
Viszont egyfelől mindenki alapból titokként definiálja a fizetést, max nem konkrétan így a szerződésbe foglalva.
Másrészt -bár nem vagyok jogász-, de mondjuk egy hitel esetén a fizetést nem természetes személynek, hanem jogi zsemélynek adod ki. (nyilván a banki munkatárs látja, de őt is banki oldali szerződése kötelezi titoktartásra)

Szóval szerintem nem kell túlizgulni a dolgot. Ez ma itthon még sajnos ilyen.

- http://pazsitz.hu -

(#8585) grizlisandor


grizlisandor
addikt

A pécsi melóból nem valószínű, hogy lesz valami, beszéltem (még a múltkor) a hölggyel, talomba tett.

Múlt héten kerestek a bp-i cégtől, ahol volt az ígéretes skype interjú, hogy kecskeméti irodájukba keresnek embert, de kecsón is el vannak szállva az albérlet árak.

Most találtam egy szimpatikus álláshirdést(katt) és olvastam ilyet, hogy "Lakhatás megoldható." Ez tényleg azt jelenti, hogy fizetik a lakhatást? Nekem nem lenne rossz. :)

[ Szerkesztve ]

(#8586) Flowtation válasza bucihost (#8430) üzenetére


Flowtation
őstag

(#8426) prozodus és (#8430) bucihost!
Csak egy kis szösszenet, igaz régi a téma. Ma a felsőfokú okj-t úgy hívják, hogy felsőoktatási szakképzés. 54-es okj-nak megfelelő, ha jól tudom. Én most fejezem be ezt a GDF-en... Hát hogy mit ne mondjak, elk..tam. Bátortalan voltam, nem mertem beadni a jelentkezést alapképzésre, azt hittem kevés lesz a pont, sok jelentkező, stb. Aztán mint utólag kiderült, elég gáz. Ugyanannyiba kerül mint a bsc, ugyanazt tanuljuk, annyi különbséggel, hogy bsc-n van 30 óra, nekünk foksz-on 3 (!) óra. Pl. nyílt op.rendszerek (full linux) 15 óra elmélet 30 gyak, nálunk 3/6 óra ugyanez. Záróvizsga tételek ugyanazok, szakdolgozati elvárások szintén. Jó átjelentkezhetek bsc-re, asszem elsősnek...
Szóval szerintem ez a foksz a két szék között a padló esete. Nem panaszkodás képpen írom, inkább tapasztalatként, azoknak akik foglalkoznak ezzel a gondolattal. Azt most mellékeljük, hogy a GDF-ről mik a vélemények, az más tészta.

Igen az is igaz, hogy ez távoktatás és ez ezzel jár, de szerintem ez ebben a formában akkor sem egyenértékű, h ugyanazt várják el. Akkor is inkább levelező, ha már nem diák-korú az ember.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#8587) bambano válasza Flowtation (#8586) üzenetére


bambano
titán

egyrészt nem ugyanazt várják el. attól, hogy a tételsor ugyanaz, a kifejtés mélysége nem.
másrészt van pótjelentkezési időszak, ha februárban elrontottad, nyáron még lehet próbálkozni. infóra jellemzően van pótfelvételi lehetőség.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8588) Flowtation válasza bambano (#8587) üzenetére


Flowtation
őstag

Több tanárral is beszéltük ezt a "mit várnak el" dolgot. Az jött le, hogy nekik is a nyakukba lett tolva az a foksz, persze azért nem sajnálom őket.
De a próféta beszéljen belőled. :) Azért 3 óra szerintem nem elég mondjuk java prog alapra, a többi mellett meg főleg. De előnyöm is van, az itteni tanár hatására álltam/állok át linuxra, egy igazi kocka az arc, nagyon bírom. Igaz azóta már a bme-n van. :)

A pótjelentkezést mire érted, a bsc-re? Azt még nem döntöttem el, hogy bsc-re menjek vagy esetleg tanárira, ugyanis a főnököm nyúz, mert kelleni fog info tanár.(ált. iskolában vagyok). Előbbi nagyobb pénz, esetleg új lakhely, utóbbi kevesebb,(a mostani pénznél azért több) de halál nyugodt.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#8589) lkksioskdl3


lkksioskdl3
aktív tag

Hali!

Egy ismerősöm juni 12-től aláír Madridban egy full munkaidős munkaszerződést és közben az itthon szerződése június végéig tart. Ebből lehet valami baj, hogy a kettő átfedésben van?

Előre is köszönöm! :R

(#8590) bear_


bear_
aktív tag

Sziasztok!

Egy nagyobb multi állíshirdetésére jelentkeztem több, mint 2 hete. Akkor küldtek egy levelet, miszerint a pályázatomat rögzítették, majd értesítenek, azóta semmi. Várható, hogy fognak értesíteni? A hirdést is 2 hete leszedték. 25-én felrakták megint.

[ Szerkesztve ]

(#8591) Vegha válasza lkksioskdl3 (#8589) üzenetére


Vegha
senior tag

A magyar közigazgatásból kiindulva kétlem hogy ez bárkinek is feltűnne : ) Egyébként meg: gondolom a felmondási idejét tölti, miért gondolná bárki is, hogy abban az időben is dolgozik ? Már nem emlékszem pontosan, de azt egyik ilyen kilépésem is "munka alól felmentéssel" végződött (talán 30 napra).

bear_: szerintem legyél türelemmel.

(#8592) lkksioskdl3 válasza Vegha (#8591) üzenetére


lkksioskdl3
aktív tag

Köszönöm!

(#8593) kraftxld válasza bear_ (#8590) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Diszkrét nem nyert...

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8594) Vegha válasza kraftxld (#8593) üzenetére


Vegha
senior tag

Egy átlagos multis felvételi process simán meghaladhatja a tobb honapot.

(#8595) Jhonny06 válasza Vegha (#8594) üzenetére


Jhonny06
veterán

Dehogy haladja meg..

(#8596) bear_ válasza kraftxld (#8593) üzenetére


bear_
aktív tag

Pedig azt hittem egy interjúra azért behívnak.Tekintettel arra, hogy van szakmai tapasztalatom.
Nem mellesleg korábban is pályáztam ugyanennél a cégnél, igaz akkor még pályakezdőként. Küldtek is egy kedves levelet, miszerint nem nyertem. Akkor egy hónapot ültek rajta.
Érdemes ilyenkor zaklatni a őket, hogy hol tart a folyamat?

(#8597) kraftxld válasza bear_ (#8596) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szerintem teljesen fölösleges. Le kell sz*rni őket nagy ívben aztán keresni tovább. Hacsaknem valami nagyon alap munkára jelentkezel előbb-utóbb sikerülni fog mivel munkaerő hiány van :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8598) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Épp állásokat nézegetek Pesten, mert sajnos Győrben nincs semmi. Most fogok diplomát kapni, de már 2+ éves tapasztalatom van multinál, JIT üzemben. Mik a reális, nettó fizetési igények IT rendszermérnök, rendszergazda pozíciókra szerintetek? 330-350 nettó pl?

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#8599) Vegha válasza Jhonny06 (#8595) üzenetére


Vegha
senior tag

http://index.hu/gazdasag/2017/06/05/milliokat_er_ha_nem_valtunk_munkahelyet/

(#8600) Jhonny06 válasza Vegha (#8599) üzenetére


Jhonny06
veterán

Te azt írtad, hogy mennyi idő egy felvételi process egy multinál, a cikk meg azt említi, hogy mennyi idő alatt tudnak betölteni egy adott pozíciót. A kettőnek semmi köze egymáshoz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.