Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7901) stalker1019 válasza Vesporigo (#7899) üzenetére


stalker1019
csendes tag

Szia!

ISTQB fl nem nehéz, lehet magyarul is, nem szükséges hozzá tanfolyam, én az angolt ajánlom, magyarban nehezebb megérteni a szakmai dolgokat (nekem legalábbis angolul könnyebb volt).
Van lehetőség fejlesztői pozícióba kerülni.
Fizetésről nem sok tapasztalatom van, azt inkább másra hagynám, nem akarok hülyeséget írni.
A fővárosba költözést viszont mérlegeld, mert nem olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#7902) wark92


wark92
tag

Weboldal és egy script megírásához keresek embert aki esetleg jártas a STEAM Api-ban is.
Írj PM-et és leírom a pontos elképzelést. :)

Ugyanakkora hatalmam van, mint a pápának. Csak nem hisznek benne annyian.

(#7903) djgeg válasza wark92 (#7902) üzenetére


djgeg
őstag

Csak nem "szerencsejáték"? :D :C

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#7904) wark92 válasza djgeg (#7903) üzenetére


wark92
tag

Nem nem attól komolyabb :D

Ugyanakkora hatalmam van, mint a pápának. Csak nem hisznek benne annyian.

(#7905) Vesporigo válasza stalker1019 (#7901) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Köszi FLx és stalker1019.

Persze tisztában vagyok vele, hogy a kezdő fizu nagyon kevés, mondjuk konkrétan fogalmam sincs mennyi, vagy mennyit mondhatok egy interjún, de eddig mindenkitől ezt hallottam. :) Párom már BP-en dolgozik, ingázik, együtt vennénk ki albérletet, így azért egyszerűbb lenne fizetni is.

Azért ha valakinek van konkrét infója a kezdő szoftvertesztelők fizetéséről, bátran ossza meg. :)

(#7906) ToMmY_hun válasza Vesporigo (#7905) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

glassdoor.com, cégenként lebontva meg tudod nézni milyen fizetési kategóriákba esnek az adott pozíciók.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#7907) kzolee216 válasza Vadmeggy (#7890) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Köszi a választ, de végül oda nem sikerült. Harmadik kör után sajnos nem én lettem a nyerő választás. Egy másik cégtől viszont kaptam egy ajánlatot, amit elfogadtam. (egy nagyobb multinál leszek rendszergazda)

Köszi a segítséget :)

(#7908) Vesporigo válasza ToMmY_hun (#7906) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Köszi, megnéztem, de épp azt nem találom, amit keresek.

(#7909) csibi826


csibi826
csendes tag

Sziasztok,

Üzemeltetői állást kaptam bp-en egy banknál. Vidéki vagyok, és 90km-re lakom a leendő melóhelytől. Kértem egy nettó 230ezres fizetést, amit meg is kaptam.
Namost egy kicsit elszámoltam magam, már ami a bp-en albérletben való lakást illeti. A legszarabb 20-35nmes lakások is 80-100e +rezsiért mennek. Így már nem annyira éri meg a buli.. Gondolkodom még a napi bejáráson mivel azt téríti a cég. Van itt olyan aki ilyen távolságról jár be?

(#7910) Tapsi válasza csibi826 (#7909) üzenetére


Tapsi
addikt

Jártam be 60 km-ről, bár a távolságnak semmi jelentősége. Sokkal fontosabb: járatok sűrűsége, közlekedési eszköz, menetidő, átszállások száma, munkahely lokációja. Nekem reggel fél5-kor kellett kelnem, hogy 8-ra beérjek, mert busz-átszállás-busz-dugó-metró volt a felállás. Nyilván ezt hosszú távon nem lehet csinálni, én egy nyarat bírtam így. Aki mondjuk IC vonalon lakik, az sokkal jobb helyzetben van.

Namost egy kicsit elszámoltam magam, már ami a bp-en albérletben való lakást illeti.

Ezt pedig nem tudom, hogy hogyan sikerült elkövetned, miközben minden 2. cikk arról szól a neten, hogy mennyire felmentek az albérletárak. :U

(#7911) sss válasza csibi826 (#7909) üzenetére


sss
senior tag

Sokan hirdetnek szobákat. Szóval ha egyedül mennél (vagy ketten) akkor azért jóval olcsóbban ki lehet hozni.

(#7912) juliabrilke válasza csibi826 (#7909) üzenetére


juliabrilke
addikt

Szerintem nagyon nem éri meg, maximum átmenetileg.
Nagyvárosból IC-vel még talán elfogadható vagy autópályán közlekedve, de a 90km buszozással+helyi közlekedés nagyon sok idő lenne.

Viszont nagyon alálőttél a fizetésnek, ha fel is akarsz költözni és egyéb költségeket fizetni. :(

(#7913) Cathfaern válasza csibi826 (#7909) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Be lehet járni ekkora távolságra is ha kényelmesen meg tudod tenni (lásd #7910). Viszont sose becsüld alá az idődet. Munkahelyen igazából az idődért fizetnek. Ha az utazási időt nem tudod kihasználni értelmesen, akkor még ha 100%-ban is térítik a bejárást, akkor se 230k nettót keresel, hanem jóval kevesebbet, mert nem napi 8 órát dolgozol, hanem ~10-12-t.
Szóval szerintem nagyon gondold át, hogy megéri-e ez neked. Ha az a célod, hogy legyen egy munka amivel Bp-n tudsz dolgozni, és már abban a körökben mozogsz és így könnyebben tudsz váltani, akkor ok. Ha azt tervezted, hogy itt dolgozol huzamosabb ideig, akkor viszont jobban jársz ha visszamondod ezt az ajánlatot és mégis maradsz a jelenlegi helyeden (persze ha ezt meg tudod tenni) és inkább tovább keresel. De ha ezt nem tudod megtenni, én a helyedben akkor is abban gondolkoznék, hogy lehetőleg még próbaidő vége előtt keresni egy másik helyet. Mert itt nem fogsz jelentősen többet kapni az idők folyamán, azzal ne is kalkulálj.

(#7914) Tapsi válasza sss (#7911) üzenetére


Tapsi
addikt

Igen, szobát fele ennyiből ki lehet hozni. 50-60+rezsihányad a realitás.

(#7915) csibi826 válasza Cathfaern (#7913) üzenetére


csibi826
csendes tag

Kényelmesen nem tudom megoldani. Reggel 6kor indul a busz, 1:45perc alatt ér újpest városkapuhoz. Onnan még kb. 25perc míg a nyugatihoz beérek metróval, kaját veszek stb... Délután ugyanez visszafelé.
Valóban alálőttem a fizetésnek, inkább 280nettó lett volna reális. Lehetett volna egyezkedni velük de a számból már nem akartam segget csinálni, így elfogadtam.
Belevágok, mert itt vidéken jelenleg kultúrális közfoglalkoztatott vagyok nettó 67ezerért, gondolom nem kell magyarázkodni.. Lehetőség a szakmámban dolgozni, itt nulla.

(#7916) szabi325


szabi325
tag

Sziasztok!
Mostanában találtam rá a Sophos Hungary Kft.-re viszont semmi releváns infót/ tapasztalatot az intrjúikkal kapcsolatban nem találtam a neten róluk.

Ha valaki volt ott interjúzni (C#), megtudná osztani a tapasztalatait?

Pl.: Végig angol nyelvű-e? Hány órás az interjú? Milyen jellegű a szakmai tudás felmérése ( példafeladat vagy próbanap vagy csak 1 teszt) ?

Előre is köszönöm az infókat.

(#7917) Jhonny06 válasza csibi826 (#7915) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ez kurva sok idő, hosszú távon kicsinál. Én kertvárosból jártam be BP-re és "csak" 80 perc volt egy irányban (annyira nem volt messze, csak ugye az átszállások), de már ez is idegőrlő, soha többet.

[ Szerkesztve ]

(#7918) Cathfaern válasza csibi826 (#7915) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Jah tiszta sor... hát akkor hajrá, szerezz szakmai tapasztalatot, fél - 1 év, utána már esélyesen könnyebben találsz új állást. Ha beválsz az adott helyen, akkor (ha már amúgy látod, hogy van esélyed máshol is dolgozni) be lehet adni a felmondást azzal az indokkal, hogy elkalkuláltad a pesti költségeket, és nem esélytelen az emelés.
Tényleg arra próbálj figyelni, hogy az utazási időt töltsd el hasznosan, pl. nyelvtanulás, szakmádban továbbképezni magad, stb...
Vagy ugye a szoba bérléses verzió is megoldás lehet, az vérmérséklet függő, hogy kinek mennyire hosszú távon jön be.

(#7919) -v- válasza csibi826 (#7915) üzenetére


-v-
addikt

Ha a nyugatinál van a meló, akkor a Dunakeszi-Göd-Vác tengelyen néznék albit .. na persze jóval kisebb a választék, de hátha kifogsz valamit [link] - igaz folyton késnek, de onnan elég jók ezek az elővárosi vonatok, még Vácról is pikk pakk bent vagy nyugatiban [link] .. sűrűn is járnak. Ha olcsó albit akarsz pesten, az úgysem a belvárosban lenne, szóval onnan is utaznál valószínűleg legalább fél órát, amit most írsz utazás otthonról szerintem totál felejtős.. pesti albi drága, így meg értelmes áron laknál, elfogadható utazási idővel.

(#7920) csibi826 válasza -v- (#7919) üzenetére


csibi826
csendes tag

Vác-Göd-Dunakeszin gondolkodtam én is

(#7921) Tapsi válasza csibi826 (#7915) üzenetére


Tapsi
addikt

Szerintem próbáld meg a szobabérlést, februárban van a turnusváltás, januártól már hirdetik őket serényen. 230-ból meg lehet élni normálisan, de nem nagy lábon Budapesten, és legalább bekerülsz az itteni vérkeringésbe.

(#7922) Vasinger! válasza csibi826 (#7920) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Vácon érdemes albit keresni, mert onnan zónázóval nagyon gyorsan bent vagy. (Gyorsabban mintha közelebb laknál) Gödön és Dunakeszin is megáll a gyorsított, így még az se rossz, de a személy már elég sok idő tud lenni.

Sajnos rossz idő esetén, de főleg télen sokat szokott késni a vonat feslővezeték szakadás miatt, de ezzel együtt lehet élni.

(#7923) csibi826 válasza Vasinger! (#7922) üzenetére


csibi826
csendes tag

Közben átfutottam az albérleteket a nevezett városokban, egyet találtam vácon ami jónak tűnik, amúgy ugyan olyan drágák mint pesten..

(#7924) SOAD19 válasza csibi826 (#7915) üzenetére


SOAD19
addikt

Átmenetileg lehet tényleg úgy járnál a legjobban, ha nem egyedül veszel ki egy albérletet. Hosszabb távon meg csak lesz barátnőd (ha jól vettem ki, akkor egyedül költöznél fel Pestre), és azért két fizetésből már csak jobban el lehet éldegélni még egy albérletben is.

[ Szerkesztve ]

(#7925) Alexios válasza SOAD19 (#7924) üzenetére


Alexios
veterán

És ha nem akar barátnővel lakni? :DDD Én elég régóta élek egyedül bp-en, de meg sem fordult a fejemben ez a lehetőség :D

[ Szerkesztve ]

(#7926) SOAD19 válasza Alexios (#7925) üzenetére


SOAD19
addikt

Csak egy ötlet volt, azért csak kellemesebb egy barátnővel együtt élni... Kivéve, mikor nem... :D Sajnos egyedül nagyon nehéz fenntartani egy albérletet... Sokkal több bérlakás kellene, mert a mobilitás legnagyobb hátha, pont a magas albérletárak.

(#7927) SOAD19 válasza SOAD19 (#7926) üzenetére


SOAD19
addikt

*mert a mobilitás legnagyobb gátja a magas albérletárak. Szerintem.

(#7928) savoo válasza Alexios (#7925) üzenetére


savoo
addikt

Jó akkor baráttal, na. ;]

(#7929) FLx válasza csibi826 (#7909) üzenetére


FLx
addikt

Nem tudom mennyi tapasztalatod van, de ez a pénz majd 10 éve volt reális, nem most. Vegyél ki egy albérletet 80-ért, 3 hónap próbaidő alatt találsz olyan melót, ahol legalább nettó 300-at adnak, aztán ennyi.

(#7930) Goose-T válasza FLx (#7929) üzenetére


Goose-T
veterán

Viszonyításképpen én öt éve kerestem 400 nettót adatbázis-üzemeltetőként banknál. Mondjuk az egy szinttel magasabb szakmai fok, mint a sima szerverüzemeltetés, de akkor is öt éve volt.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7931) csibi826 válasza FLx (#7929) üzenetére


csibi826
csendes tag

2003óta foglalkozom ezzel. Üzemeltető vagyok, windowsos vonalon. De most nem szerverrel foglalkozom majd, hanem van kb. 500munkaállomás a dolgozóknak, és azokat kell üzemeltetni.
Nem munkáltatót kell váltani, én mondtam alacsony összeget sajnos..
Nézem a lakáshirdetéseket de továbbra sincs megoldva a lakhatásom :(
19-én kezdek

(#7932) -v- válasza csibi826 (#7931) üzenetére


-v-
addikt

Én itt azért látok csomót Vácon:

http://ingatlan.jofogas.hu/pest/vac/ingatlan?st=u
http://www.ingatlantajolo.hu/vac+kiado+ingatlanok+olcsobb-elol
http://apro.vac.hu/Alberlet/
http://hu.flatfy.com/kiad%C3%B3-lak%C3%A1s-v%C3%A1c
http://ingatlan.com/lista/kiado+lakas+dunakeszi+god+vac+ar-szerint

Mindet végigtelefonáltad és egyik sem :F

2003óta foglalkozom ezzel. Üzemeltető vagyok

Én ezt se értem ... a bp-i átlagfizu 200e nettó kb.. és abban a takarító meg pénztáros is benne van, meg mindenki aki félig van csak bejelentve. Te 13 év tapasztalattal az IT-ban elmész 230-ért :F No offense, de baj van a tudással vagy egyéb gond van? Egy normálisabb helyen a titkárnő többet kap .. :U

(#7933) Cathfaern válasza -v- (#7932) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha vidéki bérekhez van szokva az ember, akkor nagyon más az elképzelése a reális bérekről. Én nyugati határszélen élek, de az itteni bérekhez képest is irdatlan összegnek tűnnek a budapestiek. El tudom képzelni, hogy az ország elmaradottabb részeiből nézve milyen lehet a helyzet.

(#7934) FLx válasza Cathfaern (#7933) üzenetére


FLx
addikt

Na ja, Magyarország már csak ilyen. De ugye Pesten 30 milla alatt lakást se veszel, az ország más részein meg kettőt is ennyiért.

Amúgy nem tudom mi ez a 13 év tapasztalat és milyen mély, de ha csak annyira ért a kollega a dologhoz, mint átlag üzemeltető 3-5 év után, akkor is brutálisan kevés a nettó 300 is. Nulla tapasztalattal, egyetem után kapnak ennyit Pesten.

(#7935) sss válasza FLx (#7934) üzenetére


sss
senior tag

Nulla tapasztalattal, egyetem után mi számít reális kezdőfizetésnek Bp-n? Én látatlanban olyan nettó 2-300k-ra tippeltem volna.

(#7936) FLx válasza FLx (#7934) üzenetére


FLx
addikt

Attól függ, A nettó 200 max akkor, ha bölcsész diplomával akarsz IT területre menni és annyit is értesz hozzá, vagy ha valaki csak simán túlélte valamelyik releváns egyetemet, de semmit nem jegyzett meg. Aki egy kicsit is képezte magát közben és normális helyen volt szakmai gyakorlaton, az nettó 200-ért manapság meg sem mozdul. Ha még fejlesztő is, akkor 300-ért is alig mozdulnak meg.

[ Szerkesztve ]

(#7937) kzolee216 válasza FLx (#7936) üzenetére


kzolee216
aktív tag

En se keresek csak 200 korul es 10 ev tapasztalatom van... (rendszergazda, grafikus, webdesigner, Erp). Pesten...

[ Szerkesztve ]

(#7938) Cathfaern válasza kzolee216 (#7937) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Akkor ideje munkahelyet váltani, mert erősen alul vagy fizetve, még vidéki szemmel is.

(#7939) freaghill válasza Cathfaern (#7938) üzenetére


freaghill
őstag

:K

Most kaptam junior sysadminra ajánlatot 220k nettó, vidék.

[ Szerkesztve ]

(#7940) csibi826 válasza FLx (#7934) üzenetére


csibi826
csendes tag

Van benne informatika termek, irodák vezetékelésétől/dugózásától kezdve szervíztechnikusi(gépek, szerverek javítása, összeszerelése..)feladatok, általános Windows rendszergazdai teendők(Pl. AD, Exchange, IIS, fájl-nyomtatószerver, virtualizáció, desktop stb.. üzemeltetés.
Mint írtam a banknál PC üzemeltető leszek. Amit lehet hogy nem néztek sok szarba ezen a fórumon, de én örülök hogy visszakerülök a szakmába, mert amilyen fos helyzet van itt nógrád megyébe, sokan cserélnének velem és szakadnának ki a minimálbér körüli világból

(#7941) Vadmeggy válasza Vesporigo (#7899) üzenetére


Vadmeggy
aktív tag

300 bruttó diplomával, nélküle picit kevesebbre tippelnék (~280).

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#7942) Alexios válasza Vadmeggy (#7941) üzenetére


Alexios
veterán

Nekem nem az a tapasztalatom, hogy a diploma megléte emelne a fizetésen

(#7943) Tapsi válasza csibi826 (#7940) üzenetére


Tapsi
addikt

Simán lehet, hogy cégen belül is mozdulhatsz majd. Ha nem, akkor legalább itt vagy helyben, nyugodtan járhatsz majd interjúkra. Egy év múlva pedig befigyelhet egy jobban fizető munka. Ezt most átmeneti időszakként fogd fel!

(#7944) sutszi


sutszi
veterán

Tegnap hallottam egy elég számomra érthetetlen dolgot, és gondoltam rákérdezek itt, mert nehezen hiszem el.

Ha valaki munkahelyi baleset miatt táppénzre kényszerül akkor 100%-os táppénztfizetést kap. De a baleset súlyossága miatt ez már több hete tart, így újabb fizetési ciklusra is átér a történet. Amit hallottam az volt, hogy állítólag a fizetés egy részét utalták 10-én, kb a felét. A maradékot pedig akkor ha leadja a táppénzes papírt. :F Ezt nem értem. Ha folyamatban lévő táppénzről beszélünk akkor hogy lehetne azt leadni. Én úgy tudtam, hogy a táppénz utáni első munkanapon kell az háziorvos által kitöltött papírt leadni. Mi a helyes eljárásrend ebben a helyzetben?

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#7945) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Van itt olyan aki HR-es vagy ismeri es tudja a munkajogot? Kellene nekem egy kis segitseg/tanacs.

Koszonom elore is.

(#7946) Mercutio_ válasza F_Gergely (#7945) üzenetére


Mercutio_
félisten

Inkább munkajogászt kérdeznék meg, vannak ingyenes jogsegély helyek, esetleg index munkajogos topic, de azt fenntartásokkal.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7947) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Mennyire jellemzo, hogy IT szakmaban magyar nyelvu oneletrajzot kerjenek?
Most megkeresett linkedinrol egy HR-es, az egyik pozi nem is hangzik rosszul, de azzal zarja, hogy kuldjem el a magyar es angol nyelvu szakmai oneletrajzomat.
Angol meg van is, de magyarnak sok ertelmet nem latom IT-ban(foleg, hogy a pozi leiras is angol volt...), majdnem azt mondom, hogy par dolog leforditva meg hulyen is nezne ki(mint pl. leforditott konyvek/cikkek eseten, neha azt se lehet tudni mirol beszelnek :) ).
Szoval legszivesebben azt mondanam, hogy tessek, itt az angol, erd be vele, eddig mas ugysem kert ilyet.
Plusz lehet, hogy epp egy rosszul megvalasztott forditas miatt tennek rossz benyomast.

[ Szerkesztve ]

(#7948) bambano válasza birno (#7947) üzenetére


bambano
titán

az alapvető kérdés az, hogy valójában akarsz-e másik melót vagy sem.
ha nem akarsz, akkor ne küldj magyar cv-t.
ha épp nem vagy kiszolgáltatva a hr-eseknek, akkor se.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7949) birno válasza bambano (#7948) üzenetére


birno
addikt

Ratapintottal a lenyegre, csak fel akarom merni a terepet, tehat egyaltalan nem vagyok kiszolgaltatva a hr-esnek, nem akarok valtani, csak ha nem tudunk megegyezni fizuban.
Szoval erje be angollal. :)

(#7950) juliabrilke válasza birno (#7949) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ez a beszéd, köpj a szabályokra! :DDD
Max. első körben landol az iratmegsemmisítőben az önéletrajzod.

Aktuális munkahelyen kértek tőlem magyar önéletrajzot, kínszenvedés volt megcsinálni főleg az előző ITs munkaköröket lefordítani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.