Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7201) lkksioskdl3 válasza Ursache (#7197) üzenetére


lkksioskdl3
aktív tag

Szerintem biztató. Ha van másfél év szabad időd mindenképpen érdemes elvégezni. Félmunka idő mellett is teljesíthető. Ami vonzó lehet, hogy az oktatást teljesen máshogy közelíti meg mint a felsőoktatás, és pont ezért nincsenek akkreditálva sem.

Jelenetezés után egy interjú van ahol felmérik, hogy alkalmas vagy-e. Az összeg nem kevés, de legalább nem bullshit okj.

(#7202) dkaro


dkaro
őstag

Valaki dolgozott már úgy multinál, hogy munkaerőközvetítő cégen keresztül volt alkalmazva, persze dedikáltan egy multihoz és állandóra? (like CPL és társai)
Bármi pro kontra ezzel kapcsolatban érdekelne.

(#7203) Ursache válasza lkksioskdl3 (#7201) üzenetére


Ursache
senior tag

Tehát okj < codecool < bsc? Sehol nem találtam "tantervi hálót", illetve, hogy címszavakban miről is lehet ott tanulni. Valaki tud ilyennel szolgálni?

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#7204) Tapsi válasza dkaro (#7202) üzenetére


Tapsi
addikt

Igen, hozzánk nagyon sok embert így vesznek fel. Túl nagy jelentősége nincs a dolognak.

(#7205) dkaro válasza Tapsi (#7204) üzenetére


dkaro
őstag

Ezt örömmel hallom, köszi.:)

(#7206) Mercutio_ válasza dkaro (#7202) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vannak bizonyos juttatások, amit adott esetben a multi saját dolgozójaként megkapsz, kölcsönzöttként nem.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7207) dkaro válasza Mercutio_ (#7206) üzenetére


dkaro
őstag

Igen ezzel tisztában vagyok, pl év végi bónusz nincs de akkor úgy alkudom ki a bért.:)

(#7208) csibi826


csibi826
csendes tag

Szerintetek mennyi fizetést lehet elkérni olyan általános Windowsos üzemeltetőként kb.10év gyakorlattal?(ebben van iskolai, kisvállalati, szerverfarmi, szervíztechnikusi, némi virtualizációs tapasztalat)
250nettóra gondoltam, de a bp-i bentlakásom ennek a felét vinné..

(#7209) dkaro válasza csibi826 (#7208) üzenetére


dkaro
őstag

Attól függ mennyire mélyek az ismereteid, mennyire tudod eladni magad és hol fogsz dolgozni.

(#7210) harylmu válasza csibi826 (#7208) üzenetére


harylmu
őstag

6 hónap tapasztalattal kaptam ennél egy picivel többet egy multinál (kifejeztten web application hosting egyébként). Mondjuk a folyékony angol az elvárás volt.
De ha ennyire nem érzed magad annyira nyeregben, lehet reális.

[ Szerkesztve ]

(#7211) Tapsi


Tapsi
addikt

Oracle Magyarországgal kapcsolatban van valakinek tapasztalata? DevOps BI production support Developer lenne a pozíció, amivel megkerestek.

[ Szerkesztve ]

(#7212) bpx válasza Tapsi (#7211) üzenetére


bpx
őstag

Hát én nagyon óvatos lennék :D

Közvetlen tapasztalatom nincs, de ismerősök, kollégák (köztük volt Oracle alkalmazottak) inkább csak rosszat meséltek. A szakembereket elküldték, vagy elmentek maguktól, maradt a sales és hasonló emberek. Akivel együtt dolgoztam tőlük valamilyen projekten, az is elment inkább máshova.

(#7213) csibi826 válasza harylmu (#7210) üzenetére


csibi826
csendes tag

Az angolom jelenleg sajnos nem kommunikációképes :((

(#7214) bambano válasza Tapsi (#7211) üzenetére


bambano
titán

ha velem dolgozóként úgy bánnának, mint ahogy vevőként bántak, akkor igen rövid lenne ott a pályafutásom...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7215) Goose-T válasza bambano (#7214) üzenetére


Goose-T
veterán

Úgy látszik, nem alaptalan az előítéletem, eddig nem is akartam leírni ezt, de megerősítettetek a véleményemben. Sok dolgom nem volt az Oracle-lel eddigi életem során, egyszer voltam egy DBA 1 tanfolyamon náluk, meg kicsit fejlesztettem Oracle adatbázisra, de ha olyan munkaadóként a cég, amilyen a terméke, akkor én sem szívesen dolgoznék náluk. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7216) Diggity_


Diggity_
csendes tag

Jövőhéten megyek egy audió és elektronikai eszközöket gyártó céghez technikus pozícióra. Azt mondták egész napos program lesz. Vajon mire készüljek? Milyen feladatok lehetnek? Lesz elektronikai teszt is, valami tipp, hogy mit érdemes átnézni elektróból?

Soha le nem mondani, soha el nem csüggedni, ha kell, mindig újra kezdeni.

(#7223) bundli


bundli
tag

Esetleg le tudnátok írni kicsit bővebben, hogy mi a baj az Oracle-el? Egyik esélyes következő munkahely jelölt volt, de most picit elbizonytalanítottatok.

Ha nem túl publkus jöhet priviben is.

(#7224) Atos23 válasza bundli (#7223) üzenetére


Atos23
senior tag

Nekem két fiatal fősulis tanárom volt, aki az Oracle után elment inkább tanársegédnek.

Ez persze semmit nem mond, hiszen lehet, ez volt az a hivatás, amire vágytak, csak furcsa, hogy egy 15 fős tanári gárdába egy éven belül rögtön két ember is közvetlenül az Oracletől jött :)

(#7225) Mercutio_ válasza Atos23 (#7224) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem bírták a multis tempót :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7226) Mister_X válasza bundli (#7223) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ha jól tudom, az Oracle kezében van a Micros, ami egy ipari hulladék szintjére süllyedt.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#7227) bambano válasza bundli (#7223) üzenetére


bambano
titán

egyszer kellett velük tárgyalnom, két problémám volt velük:
1. komolyan hitték, hogy megkerülhetetlenek, tehát minden nagyobb projektben nekik bérelt helyük van. ennek megfelelően az áraik igen durván elszálltak
2. értem én, hogy minden üzlethez kell egy kis rámenősség az eladótól, de amit kaptam, az túlment ezen, és nagyon durva agressziót tapasztaltam. a megkerülhetetlenségükbe vetett hitük azt eredményezte, hogy semmilyen szinten nem foglalkoztak a vevői igényekkel és a konkrét helyzettel, hanem erőszakosan tolták a saját dolgukat.

nem tudok mást gondolni, mint azt, hogy ez az erőszakosság céges elvárás, ezért nem biztos, hogy akarnék ott dolgozni.

pofáraestek, de ez már egy másik téma.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7228) stickermajom válasza Mister_X (#7226) üzenetére


stickermajom
addikt

Pontosan. :K Nem sok jót hallok onnan én sem.

(#7229) bundli


bundli
tag

Akkor megcsavarom picit a dolgot:

Attól, hogy 1-2 ember rossz/jó véleménnyel van egy multiról nem feltétlenül van így. Lehet, hogy csak az a részleg rossz a cégen belül, a menedzser hozzá nem értése miatt, egyébként a többi része kifejezetten ajánlott.

Ez a helyzet nem állhat fent esetleg?

(#7230) bambano válasza bundli (#7229) üzenetére


bambano
titán

de, meg az is, hogy ami nekem nem tetszett, az másnak jó.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7231) Mercutio_ válasza bambano (#7227) üzenetére


Mercutio_
félisten

IBM sales is hasonló stílusban tárgyal.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7232) kovsol válasza bambano (#7227) üzenetére


kovsol
titán

Ez szerintem nem sokat árul el arról, hogy milyen lehet ott dolgozni. Hacsak nem sales pozira akar menni valaki.

Egyelőre én úgy vettem le eddig senki nem tudott konkrétat mondani, csak ilyen mende mondákra alapozzák a véleményt. Egy olyant kellene meghallgatni aki tényleg dolgozott is ott.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#7233) Lortech válasza kovsol (#7232) üzenetére


Lortech
addikt

Csak külföldön dolgoztam velük/nekik/Orásként, az itthoni Oracle-lel nem volt kapcsolatom. A salesük leírása egybevág az én tapasztalataimmal, ugyanakkor az is teljesen helytálló, hogy ez nem sok relevanciával bír egy IT-s/fejlesztő pozíció kapcsán, legfeljebb technikai presales kapcsán találkozik ezzel az ember, és akkor is más, ha benne van, mintha a túloldalról nézné ugyanezt. A cég rendkívül nagy és tagolt, számtalan országban számtalan részleg, és megannyi különböző pozíció van IT-n belül is. Végtelen sok termék, platform, kutatás, termékfejlesztés, tanácsadás, támogatás, stb.
Általánosságban nem sok értelmét látom megítélni a céget egyedi tapasztalatok alapján. Amit én elmondhatok, hogy nagy a bürökrácia, hierarchia, vízfej, aki ide készül, általánosságban ne arra számítson, hogy state of the art technológiákkal, nagyfokú szakmai szabadság mellett, modern metodológiában, rugalmas, agilis környezetben, változatos kihívások (!= szopás) elé néz majd - persze biztosan van sok ilyen pozíció náluk is.

Thank you to god for making me an atheist

(#7234) pvt.peter válasza bambano (#7230) üzenetére


pvt.peter
őstag

én is ugyanebben a helyzetben voltam :DD

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#7235) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Jól tudom, ha munkahelyet váltok, akkor az új helyen az év hátralevő részével arányosan határozzák meg a szabijaim számát? Tehát érdemes kivenni a szabikat felmondási idő alatt. Olyat is hallottam, hogy a szabikkal meg lehet rövidíteni a felmondási időt, vagy ez csak céges megbeszélés kérdése lehet?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#7236) Lortech válasza Oppenheimer (#7235) üzenetére


Lortech
addikt

Igen, új helyre csak annyi szabit vihetsz magaddal, amennyi az évre arányosan marad, a másik részét pedig el kell lőni a jelenlegi munkahelyen vagy így vagy úgy - a jelenlegi munkáltató a fennmaradó szabik (már ha vannak) egy részére (vagy egészére?) mondhatja azt, hogy szeretné, ha inkább dolgoznál, de akkor természetesen ki kell fizetnie azokat a napokat.

Thank you to god for making me an atheist

(#7237) Oppenheimer válasza Lortech (#7236) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Köszi. Ma kiderül mit akar majd a munkáltató. :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#7238) pvt.peter válasza Oppenheimer (#7237) üzenetére


pvt.peter
őstag

Hogy hogy máris váltasz? :D
Ha jól tudom, akkor nem rég még álláskeresésben / interjúkon voltál.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#7239) Oppenheimer válasza pvt.peter (#7238) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Az már 14 hónapja volt, és nem adja annyira a meló, illetve nagyon sok + pénz lesz a váltás.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#7240) pvt.peter válasza Oppenheimer (#7239) üzenetére


pvt.peter
őstag

Értem.
Merre voltál (vagy) ha nem titok?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#7241) Oppenheimer válasza pvt.peter (#7240) üzenetére


Oppenheimer
veterán

GE Healthcare

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#7242) pvt.peter válasza Oppenheimer (#7241) üzenetére


pvt.peter
őstag

Pedig állítólag menő cég :U

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#7243) Oppenheimer válasza pvt.peter (#7242) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Akkor jó a marketing. ;]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#7244) kovsol válasza Oppenheimer (#7235) üzenetére


kovsol
titán

Én is most váltottam kb egy hónapja, aztán nekem dolgoznom kellett végig, így 9 nap szabadságomat végül kifizette a cég. Idén így nem sok szabadságra megyek.

May the Force be with you!

(#7245) Mercutio_ válasza Oppenheimer (#7243) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vagy csak az új más szint/ország? ;] megugye minden relatív :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7246) Sanyi.il válasza Oppenheimer (#7241) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

Csak nem S2P/B2P ? :DD

(#7247) Sanyi.il válasza Sanyi.il (#7246) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

ja nem, látom teljesen más terület :)

(#7248) PazsitZ válasza Oppenheimer (#7235) üzenetére


PazsitZ
addikt

Alapvetően a szabadság nem rövidíti a felmondási időt, vagy kiveszed és munkaviszonyban maradsz addig vagy kifizetik.

A felmondási idő pedig a szerződés és/vagy a mtk. alapján számítandó, kedvező mértékben persze eltérhet a munkaadó.
Tehát a felmondási idő kitöltése a szabadságtól ilyen értelemben független megbeszélés kérdése.

(Legalább is legjobb tudomásom szerint, de megjegyzem nem vagyok képzett se jogi se hr kérdésekben.)

- http://pazsitz.hu -

(#7249) Oppenheimer válasza Mercutio_ (#7245) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ország most nem, de szint az igen. :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#7250) Oppenheimer válasza PazsitZ (#7248) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Inkább megpróbálom ellőni azt az opciót, hogy nem veszem ki a szabit, hanem ledolgozom, és 7 napig dupla lóvé!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.