Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7501) FLx válasza bernel (#7500) üzenetére


FLx
addikt

Ez egy index-es cikk, minden hülyeséget bevesztek?

(#7502) bernel válasza FLx (#7501) üzenetére


bernel
tag

Azért írtam kérdőjelesen, hogy ha így lenne, akkkor... Egyébként lejjebb a portfóliós cikk is írja a Prezinél a bölcsészprogramozókat. Esetleg ha van itt valaki a prezitől, akkor írja be, hogy tényleg vannak-e ilyenek ott. :)

(#7503) FLx válasza bernel (#7502) üzenetére


FLx
addikt

Jaj, hagyjuk már a prezit, mindig ezekkel a cégekkel példálóznak mert hűha, aztán egy miniatűr kis pötty a piacon. Aztán megint kiragadtak gondolom egy félmondatot és abból lett a vezércikk. Én is kapásból mondok 5 embert nálunk aki valami tök más diplomával fejlesztő nálunk, mindig lesz ilyen, csak nem ez az átlag.

(#7504) EnGarde válasza FLx (#7503) üzenetére


EnGarde
csendes tag

Akkor szerinted melyik médium nem ir hülyeséget?

(#7505) FLx válasza EnGarde (#7504) üzenetére


FLx
addikt

Olyan nincs, mindenhol ferdítve vannak a tények, meg kiragadnak mondatokat. Néphülyítés, annyi értelme van, mint a migráncskampánynak.

(#7506) kovsol


kovsol
titán

Közmunkásokat be kell fogni informatikusnak, probléma megoldva. :DDD

May the Force be with you!

(#7507) Jhonny06 válasza kovsol (#7506) üzenetére


Jhonny06
veterán

Vagy informatikus-migráns betelepítés

(#7508) -v- válasza FLx (#7505) üzenetére


-v-
addikt

Szerintem ennyi erovel egyikunk se nagyon tudja, egy ilyen gyorsan meg dinamikusan valtozo piacon megmondani, mi is az "atlag" .. dolgoztam n helyen (n az sok :D), nyilvan voltam eletemben sokszor n interjun, meg az embernek dolgozik ismerose szerte szana minden cegnel ... lattam meg hallottam ilyet is, olyat is. Nem nagyon erzem, ki tudnek jelenteni ezt vagy azt ...Nem tudom, lehet a prezi nem mervado, de ennyi erovel sok nagy ceg se, mert mar akkor is le voltak maradva 10 eve, amikor meg kevesbe volt emberhiany (jo emberbol mindig is hiany volt) .. azt se tudom az mekkora szazalekot fed le, csak mert nagy, cserebe csomo startup van meg egyre tobb helyre kell fejlesztes, olyan helyre is ahova regen nem. Raadasul mentalitasban is nagy kulonbsegek vannak, oszinten szolva nem hiszek benene, lenne aki marha objektiven erre ralat. Nem lehet kijelenteni, hogy bullshit ez a cikk, mert sok igazsag van benne. Nyilvan feltetel nelkul elhinni se kell dolgokat, de igy kijelenteni hogy ez igy bullshit..nekem az legalabb annyira fura.

Csak egy pelda: birom amikor eljon a "hat de mi interjuztatunk is, latom milyen emberek vannak a piacon" .. aha, azokat latja, akik _arra_ a hirdetesre jelentkeznek, meg arra a helyre mennek interjura. Oriasi kulonbsegek tudnak lenni, kiket es hogyan ernek el a cegek, recruiterek, mennyire vonzo a ceg vagy tenyleg mennyire tudja eladni magat. Bme-rol se azert jonnek ki nagy szazalekban jo emberek, mert ott annyival jobb az oktatas, siman aki gimiben jo, es a legjobbra torekszik, jobb esellyel oda megy, nem pedig a mucsarocsogei foiskolara - ott hiaba mondjak, na mi aztan latjuk milyen diakok jonnek ki a kozepiskolabol..ok azt latjak akik oda mennek. Sok projektnel meg cegnel az ember nem csodalkozik, latvanyosan nem talalnak embert :D szoval ezek mind ilyen dolgok szerintem.

(#7509) djgeg válasza Jhonny06 (#7507) üzenetére


djgeg
őstag

Mondjuk Indiából nem? :DDD

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#7510) bambano válasza pvt.peter (#7499) üzenetére


bambano
titán

szerintem ez csak sima bulvármocsok.
egyszer készített az ivsz egy felmérést, első körben azon csámcsogott minden híroldal. második körben meg azon csámcsognak, hogy a másik mit böfögött össze a felmérésről. így úgy tűnik, hogy az egeket veri a probléma, miközben egy nyamvadt felmérést csócsálnak jobbról-balról elölről hátra, hátulról előre.

kosárszám voltak ilyen "hírek", mind úgy kezdi, hogy az ivsz felmérése.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7511) denko válasza bambano (#7510) üzenetére


denko
senior tag

eggyetértek...

Engem ezek a kamu felmérések felb*sznak leginkább.
Főleg az informatikus hiány. Alig ha emlitik hogy leginkább programozokról van szó és fejlesztőkről. minden más kilőve. .

(#7512) Tapsi válasza denko (#7511) üzenetére


Tapsi
addikt

Alig ha emlitik hogy leginkább programozokról van szó és fejlesztőkről. minden más kilőve. .

Ez egyszerűen nem igaz. IT BA-ből, hálózatosból, üzemeltetőből is nagy hiány van, rengeteg ilyen álláshirdetést találni.

(#7513) Cathfaern válasza Tapsi (#7512) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mondjuk abban igaza van, hogy windows és office telepítőből, meg számítógép összerakóból nincs hiány :)

(#7514) denko válasza Tapsi (#7512) üzenetére


denko
senior tag

hát nem tudom...én hálozatos munkákat nézegettem valami kezdő pozit.
És hát nem lehet azért " nagyon válogatni". Arról pláne nem beszélve, hogy majd "jól kiképeznek'"..

NA DE, meglátjuk 2 hét mulva, akkor feszülök neki igazán a munkakeresésnek...

[ Szerkesztve ]

(#7515) Tapsi válasza denko (#7514) üzenetére


Tapsi
addikt

Szó nem volt pályakezdőkről! Tapasztalt szakemberből van igazán hiány.

(#7513) Cathfaern

Jó, az ilyesmit felesleges is említeni. :P

[ Szerkesztve ]

(#7516) kovsol válasza Tapsi (#7515) üzenetére


kovsol
titán

Én azt figyeltem meg a legtöbb ember képzeletében az informatikus a programozót jelenti, vagy aki egy összerakja a gépet, és windowst telepít rá.

May the Force be with you!

(#7517) Jhonny06 válasza kovsol (#7516) üzenetére


Jhonny06
veterán

Már önmagában az "informatikus" szónak sincs semmi értelme. Régebben talán még lehetett használni, de manapság már nem, sajnos még mindig sokan haználják.

(#7518) kovsol válasza Jhonny06 (#7517) üzenetére


kovsol
titán

Csak amikor megkérdezi egy nem IT-ban jártas ember, hogy mit dolgozom, akkor én annyit mondok informatikus vagyok. Ha azt mondanám, hogy SAP Basis Consultant akkor csak forgatná a szemét, hogy az meg mi. :U :D Volt egy idő amikor azt mondtam vállalatirányítási rendszereket adminisztrálok. Az se volt sokkal érthetőbb.
Egyébként az egyetemi szakok nevében is "informatikus" szerepel.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#7519) Tapsi válasza Jhonny06 (#7517) üzenetére


Tapsi
addikt

Pontosan annyi, mint ha valaki azt mondja, hogy közgazdász, bölcsész, vagy mérnök. Tudományterületet jelöl, és segít nagyjából elhelyezni az embert a térképen. Ezen többet rugózni szerintem felesleges.

(#7520) lkksioskdl3 válasza Tapsi (#7515) üzenetére


lkksioskdl3
aktív tag

Csak a számtekbótosok meg ne lássák ezt :DDD

(#7521) topjoyy


topjoyy
tag

Sziasztok megint! :)

Önéletrajz készítés előtt állok és az lenne a kérdésem, hogy hogy álljak neki? Ez alatt értem azt, hogy milyen honlapon csináljam, sablon, tömör legyen-e stb.. Nem egy nagy állást fogok meg pályázni. Raktáros, csomagoló, esetleg ilyen irodai adatrögzítő szerűségekre gondoltam.

Hogy kezdjek neki? :)

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#7522) Tapsi válasza topjoyy (#7521) üzenetére


Tapsi
addikt

JobAngelen találsz mintákat. Itt felül jobbra van a link.

(#7523) topjoyy válasza Tapsi (#7522) üzenetére


topjoyy
tag

Nem nagy tudást igénylő munkáknál is "komoly" interjú lesz?

Az önéletrajzban muszáj magamról írni? Pl: Gondolok ilyenre: [link] Nem elég, csak annyit írni miket tudok? :)

(#7524) danih válasza pvt.peter (#7499) üzenetére


danih
addikt

Alatta rögtön cikkajánló:
Elfogytak a takarítók is Magyarországról
k

(#7523) topjoyy: simán el tudom képzelni (vagyis hogy komolyabbnak próbálják beállítani mint amilyet valójában megkövetelne). Magamról mondatszerkezeteket használva önéletrajzban nem írnék - arra jó lesz a motivációs levél (amit a fent említett takarító-szakmában is megkövetelnek manapság).

[ Szerkesztve ]

(#7525) Nimrod válasza danih (#7524) üzenetére


Nimrod
addikt

Mar volt... :U
Tobbek kozott ezen is csamcsogunk.

Mondjuk en reszemrol az a tapasztalat, hogy amibe nem szeretnek befektetni a cegek (nem csak Magyarorszagon), az a kepzes. Persze, kapsz belsos online trainingeket, meg felszivhatsz cegspecifikus tudast es azzal annyi.
Most is verik nalam az ajtot, hogy probaljam meg ismet beajanlani. Elsonek visszautasitottak, mert nem vett eszre egy auto-correction atirast a CV-jeben. A szakmai resz mar nem is volt erdekes, kuka.
Olyan ismerosom is van, aki evek ota nem tud elhelyezkedni, mert rossz omen a korabbi munkaltato neve (BKV HR).

En beleuntam es inkabb eljottem Magyarorszagrol (jopar volt kollegaval egyutt, szerte-szet EU-ban). Tobbek kozott azert is, mert nincs semmi megbecsules es nem lehet normalisan egyrol a kettore jutni.

A masik, szerintem sincs mar olyan, hogy informatikus. Kegyetlenul szerteagazo lett ez a terulet es keptelenseg minden teruleten a toppon lenni.

[ Szerkesztve ]

(#7526) Mercutio_ válasza kovsol (#7518) üzenetére


Mercutio_
félisten

Elég, hogy áj-tí :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7527) Nimrod válasza Mercutio_ (#7526) üzenetére


Nimrod
addikt

Meg mi a private sector... :U

(#7528) Mercutio_ válasza Nimrod (#7527) üzenetére


Mercutio_
félisten

:U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7529) bernel


bernel
tag

Melyik a legjobb magyar álláskereső portál informatikai témában manapság? Úgy értve, hogy ha szét akarok nézni, hogy most éppen hol kit keresnek, akkor a sok közül melyik az, amelyiket rendesen frissítenek, illetve ahova biztosan feltöltik a fejvadászok a legújabb ajánlataikat?

[ Szerkesztve ]

(#7530) lorcsi


lorcsi
veterán

(#7531) denko válasza lorcsi (#7530) üzenetére


denko
senior tag

Nagyon beindultak, napokban már több ilyen ajánlatot láttam tölük- Volt is egy ami érdekes lett volna.
Itt special fiszint 300k bruttó nem igen jövedelmes :( De kezdőknek tényleg érdekes lehet.

(#7532) bernel válasza Ursache (#7489) üzenetére


bernel
tag

Ez a hackerrank-es kérdés engem is érdekelne, hogy milyen szintű feladatok lehetnek egy interjún. Megncsináltam egy pár feladatot, és az időm fele azzal ment el, hogy keresgéltem, milyen API függvényt kell meghívni. Ha valaki pl. nem naponta csinál szöveg beolvasást a konzolról Java-ból, akkor valószínűtlen, hogy a fejében van, hogy hogyan kell ezt megcsinálni, de egy google keresés pillanatok alatt kidob egy stackoverflow megoldást.

Egy ilyen interjún megengedett a google használata pl.? Mármint nem magára a feladatra, hanem pl. hogy hogyan kell beolvasni számokat a konzolról, meg hasonlók, amiket a való életben is a google-n keres ki az ember.

Ha nem, akkor nem sok értelme van a feladatoknak, mert az, hogy valakinek valami API a fejében van, nem sokat mond arról, hogy mennyire ír a mindennapi munka során tiszta, átlátható, jól olvasható kódot. Pláne hogy a teszt időre megy, itt csak gyorsan összedob valami működő megoldást az ember, arra már nemigen van idő, hogy letisztázza, hogy szép legyen a kód.

(#7533) Jhonny06 válasza bernel (#7532) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Ha valaki pl. nem naponta csinál szöveg beolvasást a konzolról Java-ból, akkor valószínűtlen, hogy a fejében van, hogy hogyan kell ezt megcsinálni"

Ez mondjuk pont annyira alap, hogy illik megjegyezni.

(#7534) Ursache válasza bernel (#7532) üzenetére


Ursache
senior tag

en ide regelve vagyok, van egy rahedli domain, nagyon hasznos oldal szerintem. most linearis algebrara vagyok rakattanva.

meg nehany hasonlo kaliberu oldal:
projecteuler
codingame
ck12.org
khanacademy

ha tudtok meg, akkor pls.. :)

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#7535) bernel válasza Jhonny06 (#7533) üzenetére


bernel
tag

Ez mondjuk pont annyira alap, hogy illik megjegyezni.

Én arra szoktam emlékezni, amit sokszor használok. Dolgoztam pl. egy elég komplex Java projektben, ahol soha nem volt szükség arra, hogy a konzolról olvassak bármit, mindenre volt belső API.

Ha pedig valami gyors szövegfeldolgozási feladat van, akkor azt Python-ban fogom csinálni, nem a nehézkes Java-ban. Konzolról utoljára akkor olvastam Java-ban, amikor a Java-tutorialt csináltam meg először nagyon sok éve, azóta nem volt rá szükségem (mármint Java-ban, különböző script nyelvekben természetesen rengeteget csináltam ilyet).

(#7536) EnGarde


EnGarde
csendes tag

Van értelme annak, hogy interjún kódot írassanak valakivel?

Hiszen

1. ha nem tudja pont azt a feladatot megoldani, de másik 500 problémát igen, akkor buktak egy jó fejlesztőt
2. az emberek általában nem fejből kódolnak, hanem keresnek a neten
3. a tanulóképesség és akarat sokkal fontosabb, mint az aktuális tudás
4. az első 2 napban ki fog derülni, hogy ki hogy kódol

Érvek, ellenérvek?

(#7537) Cathfaern válasza EnGarde (#7536) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Attól függ. Ha juniort veszek fel, akkor pszeudo kódot iratnék vele, hogy egyáltalán van-e lövése a témához. De ilyen "ha nem fordul le, akkor nem veszünk fel" szintű dolognak ott sincs értelme.
Seniornál meg úgyse az a lényeg, hogy egy pár soros kódot meg tud írni, meg akkor már inkább "házi feladat".

(#7538) Vasinger! válasza EnGarde (#7536) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én azt vettem észre, hogy nem feltétlenül azt nézik, hogy ismered e az adott szintaktikát, illetve, hogy meg tudod e tökéletesen oldani a problémát, hanem a gondolkodásmenetedre kíváncsiak. Ha látják azt, hogy ha még nem is tudod megoldani a feladatot, legalább jó úton kezdtél neki és nem adod fel fél perc után stb.

Jellemzően egyébként amikor kódolós feladat van interjún olyat adnak, ahol azért tényleg ki fog derülni, hogy mennyire jó a problémamegoldó képességed, tehát főleg általánosabb logikai feladatról van szó, mintsem valami specifikusról.

[ Szerkesztve ]

(#7539) FLx válasza EnGarde (#7536) üzenetére


FLx
addikt

Nálunk szinte mindig kell kódolni, legtöbbször whiteboard-nál is. Az érveiddel szinte egyáltalán nem értek egyet.

1, Ebben még lehet is valami, de azért aki egy 5 forintos kódot nem tud fejből mondjuk pseudo nyelven, az mást se fog tudni.

2, Ez nagy baj, a neten keresgélős emberekkel tele van a padlás. Persze csomó dolgot muszáj neten kitúrni, de aki csak arra hagyatkozik és fejből semmi nem megy, az kuka. És elég sokan jöttek valóban ilyen kifogásokkal, még teszteken is volt aki odaírta, hogy hát ő rákeresne a neten inkább, mi meg kerestünk más embert.

3, Nem, a jelenlegi tudása miatt veszünk fel valakit, mert egyébként hogy végzi el day0-tól a munkakörét? Megvárjuk amíg a nagy szorgalmával megtanulja? Fontos persze az akarás meg stb. de nem ez a fő hajtóerő amikor egy munkára akarok egy embert.

4, Nem veszünk fel potyára embereket, senkinek nem jó ha próbaidő alatt percenként kell cserélni őket és esetleg aki a lista második, harmadik helyén volt már nem is lesz elérhető mire gugli keresős pistikéről kiderül, hogy semmihez se ért magától.

Amiket írtál azok nekem ilyen eléggé kifogás szagúak, azok szokták ezeket elsütni akik nagyon lebőgnek nálunk az interjún és utána kell valami miatt szidni a céget, interjú folyamatot, ahelyett, hogy magukba néznének.

(#7540) Tapsi válasza EnGarde (#7536) üzenetére


Tapsi
addikt

1. Itt általában nem túl komplex feladatokra kell gondolni, legalábbis amikor én felvételiztettem, akkor főleg logikai elemekre mentünk rá, és hogy ismeri-e a nyelvet.
2. Dehogynem. Aki állandóan guglizik, annak nagyon alacsony a produktivitása.
3. Gyakornokoknál.

(#7541) EnGarde válasza FLx (#7539) üzenetére


EnGarde
csendes tag

1. Pseudo kód az más, de nem erre gondoltam, hanem konkrét programnyelvre.

2. "Persze csomó dolgot muszáj neten kitúrni," - hát ez az, ha te most az interjún pont egy olyant kérdezel, amit nem tud, akkor kuka? Ez eléggé merev hozzáállás. Hogy döntöd el, mi az, amit ki lehet túrni, és mi az, amit nem? Saját vélemény? Az sosem elég jó.

3. "Megvárjuk amíg a nagy szorgalmával megtanulja?" - Igen. Szinte minden munkahelyen az első két hónap betanulás. Van, ahol több. Ha valaki pseudo kóddal megold vmit interjún, akkor ebben a két hónapban megtanulhatja simán azt, h a konkrét nyelven hogyan kell azt megirni. Az első két napban megtanulhatja, hogy pontosabb legyek. Meg ezer más dolgot is. Én már vettem fel olyan embert, akin látszott interjún, hogy nagyon okos, de a Rubyhoz nem ért semmi. 1 éven belül ő lett a Ruby guru, mert érdekelte.

"Amiket írtál azok nekem ilyen eléggé kifogás szagúak"

Amiket pedig te írtál, azok rettentően merev, maradi felfogásra utalnak, persze lehet, hogy nem így van.

Mondom ezt úgy, hogy 20 éve programozok és szeretem is csinálni.

(#7542) Lortech válasza Jhonny06 (#7533) üzenetére


Lortech
addikt

Alap, de mégsem, senkit nem érdekel. Java fejlesztőként tudod hányszor használtam az évek alatt a Scannert munkám során (tesztet kivéve)? 0-szor.
A hackerrank egyik nagy hibájának tartom ezt a béna környezetet és a sallangokat.
Aki a saját, kényelmes, testreszabott környezetét bámulja éveken keresztül napi 8+ órában, annak nagyon zavaró lehet ez a felesleges bohóckodás a beolvasásokkal. Nálam már ha az editor más, vesztek a hatékonyságomból.
Mindenkinek ajánlom, hogy néhány órát gyakorlatozzon a környezettel, mielőtt éles felvételi tesztet csinál, ez bármelyik hasonló teszt / gyakorló oldalra is áll. Sőt, előre készítsen be boilerplate kódokat - pl. ezeket a beolvasós kódokat -, amivel időt spórolhat meg. Ezek nagyban befolyásolhatják a végeredményt.

#7489 Ursache
Most láttam csak a kérdésed. Én inkább interjúztatni szoktam mostanság. Nincs jó válaszom, bármilyen szintűt kaphatsz. Konkrét feladatok a fizzorbuzz szinttől kezdve a komplexebb algoritmusokig. Leginkább algoritmizálással találkoztam, ritkább esetben kód szervezésre, kódolási stílusra mennek rá. Eltérokra célokra használják a cégek, többféle megközelítéssel találkoztam.
Van cég, amelyik..
-seniorral és juniorral ugyanazt csináltatja, csak az elbírálás más.
-pozícióra/szintre szabja a feladatokat.
-annyi feladatot ad olyan kevés időre, amit szerintük se lehet megcsinálni és már 50%-nál is továbbjutsz.
-csak olyan feladatot ad, amit elvárható hogy meg tudj csinálni .

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#7543) Jhonny06 válasza EnGarde (#7541) üzenetére


Jhonny06
veterán

"a te most az interjún pont egy olyant kérdezel, amit nem tud, akkor kuka?"

Igen, mivel interjún pont ezért nem szoktak a szintaktikára rámenni, hanem olyan dolgokat kérdeznek, amiket illik tudni az adott nyelvvel kapcsolatban. Guglizni általában az előbbit szokták, tehát nincs miről beszélni. A feladatok is inkább osztályokra, öröklődésre mennek, vagy más fundamentális dolgokra, nem arra, hogy tudod-e az adott kulcsszót.

"Szinte minden munkahelyen az első két hónap betanulás"

Igen, csak nem azt tanítják be, ami már a bekerüléshez is feltétel volt, hanem a cégspecifikus dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#7544) Lortech válasza FLx (#7539) üzenetére


Lortech
addikt

Aki táblánál kódot írat >= senior pozíciónál, azon csak mosolyogni tudok. Ilyennel hoztam már zavarba interjúztatót, mikor olyan megoldást adtam, amit nem értettek ketten se. :) Legtöbb ilyen whiteboardos algoritmizálós feladatot 10 éve könnyebben meg tudtam csinálni csípőből, mert akkor ebben éltem, versenyekre jártam. Azóta meg inkább architektúrát gyártok, tervezek, reviewzok, és olyan üzleti logikát írok, ami 90+%-ban triviális algoritmusokból áll. Nem lettem sokkal hülyébb pedig, és most is problémákat oldok meg dögivel, csak más jellegűeket. Ezért járok pl. codewarsra algoritmizálni időnként.

2, Aki ebben a szakmában azt mondja, hogy neki nem kell guglizni, az vagy zseni vagy hülye, de mivel előbbiből kevés van, ezért valószínűbb, hogy utóbbi. Itt szerintem az az érdekes, hogy ki milyen esetben és mire guglizik. Nem mindegy, hogy egy váratlan problémába fut bele (lehet a használt fejlesztői eszközökben is hiba), vagy alapvető megoldásokat nem tud magától kitalálni. Van, aki meg tudja oldani a google nélkül is a fejlesztői teendőit és csak megerősítést vagy egy még jobb megoldásra ötleteket vár ettől, van aki meg nem tud létezni stackoverflow nélkül. Érdekes lenne megnézni az egyes személyek guglizási szokásait.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#7545) djgeg válasza FLx (#7539) üzenetére


djgeg
őstag

"2, Ez nagy baj, a neten keresgélős emberekkel tele van a padlás. Persze csomó dolgot muszáj neten kitúrni, de aki csak arra hagyatkozik és fejből semmi nem megy, az kuka. És elég sokan jöttek valóban ilyen kifogásokkal, még teszteken is volt aki odaírta, hogy hát ő rákeresne a neten inkább, mi meg kerestünk más embert."

Ezt így kijelenteni 2016-ban... eléggé gáz. Nem csak muszáj dologra google-zol? Na húzzál innen... :C Mi a nem muszáj? Az alap amit tudnia kéne?
Csak egy kérdés, azért fizeted az embert, hogy megoldja a feladatokat amiket adsz neki, akkor nem mindegy, hogy Google-zott közben vagy nem?
Természetesen kell alap tudás, és ha valaki arra google-zik, hogy mennyi 2+2 akkor nem kell felvenni, de ha nem alap feladatot adsz, akkor szerintem igenis egy pár perc google bőven beleférne még az interjún is.
Probléma megoldás számít h az alapok megvannak nem az, hogy mekkora a "tárolt" tudás.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#7546) Tapsi válasza djgeg (#7545) üzenetére


Tapsi
addikt

...azért fizeted az embert, hogy megoldja a feladatokat...

Csak nem mindegy, hogy mennyi időt alatt. És ez itt a lényeg manapság.

(#7547) djgeg válasza Tapsi (#7546) üzenetére


djgeg
őstag

"...azért fizeted az embert, hogy megoldja a feladatokat...
Csak nem mindegy, hogy mennyi időt alatt. És ez itt a lényeg manapság."

Az se mindegy, hogy mennyiért veszed fel az illetőt. Én is ismerek irdatlan nagy komponyát és szerintem bármit feladatot vinnék oda neki Google nélkül megoldaná... Más kérdés, hogy csilliókat is keres.

Szerintem ma 2016-ban már fordúlt a világ. Kell egy alap tudás, de nem az van mint régen, hogy volt pár szaki aki irdatlan mennyiségű tudást hallmozott fel és ha nem napok hetek kutatómunkájával akartad megoldani akkor őket hívtad.

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#7548) axioma válasza Ursache (#7534) üzenetére


axioma
veterán

Hat, ez nem biztos, hogy ebbe a topikba illik legjobban, de most mar ide rakom.

Ezeken kivul a hackerearth-on vagyok is. A tobbi csak fel van irva, hogy majd egyszer valamikor... de ezek online versenykent inkabb (attol me'g van archivum, bar az ch24, a face hackercup es a google codejam-en is, utobbi ki is ertekeli a gyakorlaskent bekuldottet, facenel meg lehet trukkozni hogy letoltod valaki kodjat ami elfogadott lett, es annak futtatasahoz ellenorzod a sajatod...). Meg az alabbi linket me'g tedd hozza, tartalma pont ilyen oldalak kiertekelese: http://www.microprof.hu/classification/
Nalam me'g (prog.versenyes "naptar" alkalmazasokbol) a codechef es a codeforces van felirva.

(#7549) #Chris


#Chris
tag

Ki az aki az n+1-ig framework k+1-ik buildjét fejből vágja naprakészen...?

(#7550) Alexios válasza #Chris (#7549) üzenetére


Alexios
veterán

na jó, de nem is mennek ennyire részletesen bele az interjún azért a kérdéseknél, a konzolból beolvasás messze nem ennyire összetett

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.