Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8201) 7s26c válasza kicsi83 (#8200) üzenetére


7s26c
senior tag

Akár ott is, igen

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#8202) 7s26c


7s26c
senior tag

majd írd meg a végeredményt, kíváncsi vagyok

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#8203) topjoyy válasza 7s26c (#8202) üzenetére


topjoyy
tag

(#8204) 7s26c válasza topjoyy (#8203) üzenetére


7s26c
senior tag

Köszönöm, megjegyzem!

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#8205) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

Mi a helyzet olyankor, ha egy cégnél elutasítanak, de később meghirdetnek egy másik pozíciót, ami szintén tetszik? Mondjuk behívnak interjúra, de utána már csak egy mailt kapsz, hogy köszönjük, de találtunk jobb jelöltet. Jelentkeztek újra, vagy ilyen esetben már beskatulyáznak, és nincs értelme?

[ Szerkesztve ]

(#8206) gygabor88 válasza krisztianAMG (#8205) üzenetére


gygabor88
tag

Szvsz 1 éven belül nem érdemes próbálkozni ugyanott, akkor sem, ha másik állást néztél ki náluk. Ha úgy gondolnák, hogy megfelelnél a másik állásra, akkor behívnának egy interjúra, mivel már benne vagy az adatbázisukban.

(#8207) djgeg válasza gygabor88 (#8206) üzenetére


djgeg
őstag

Na az milyen, hogy az egyik interjú után (vezetővel való interjú után) nem feleltem meg (kevés szakmai tapasztalat címszóval) majd a másik osztályra behívnak egy senior-abb pozira. Kíváncsiságból elmentem majd ajánlatot is kaptam. :DDD

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#8208) gygabor88 válasza djgeg (#8207) üzenetére


gygabor88
tag

A seniorabb pozi ajánlat kicsit fura, viszont az simán előfordulhat nálunk is, hogy nem sikerül az interjú az egyik csapathoz, másik projektünkre meg tárt karokkal várják a jelentkezőt. Ilyen esetben a HR irányítja a jelöltet a másik csapathoz, nem kell külön jelentkeznie.

[ Szerkesztve ]

(#8209) bambano válasza djgeg (#8207) üzenetére


bambano
titán

egyrészt nem írtad, melyik osztály mit csinál, másrészt lehet olyan, hogy az egyik jobban meg van szorulva, mint a másik.
ha engem behívnának asp.net fejlesztőnek, oda én se lennék jó, de pl. hálózatüzemeltetésre simán. mondjuk asp.net-re nem hívnak be, mert nem jelentkezem...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8210) Mercutio_ válasza krisztianAMG (#8205) üzenetére


Mercutio_
félisten

Attól is függ mekkora cég, mennyire szegmentált a HR.
De mivel nem kerül semmibe nyugodtan küldd el.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8211) djgeg válasza bambano (#8209) üzenetére


djgeg
őstag

Budapesti iroda másik osztály PM pozi ugyan úgy (sokkal különb projektjük elmondásuk szerint nem volt) külhoni PMO alatt. (az egyik PM tapasztalatot kevesellte a másiknak elég volt.) Inkább emberi tényező szerintem, vagy nem bírta az első a pofám vagy az nagyok voltak az elvárásai. Attól még fun volt.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#8212) 7s26c


7s26c
senior tag

volt, hogy interjú után jött email, hogy a pozíciót mégsem hirdetik meg sorry. két nap múlva friss hirdetésben meghirdették....

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#8213) adalbert1 válasza 7s26c (#8212) üzenetére


adalbert1
veterán

Engem az érdekelne, hogy ilyen helyzetben hülyeség a HR-est megkérdezni, hogy szakmai vagy soft skillek miatt nem rám esett a választás (vagy erre úgyse fognak értelmes választ adni)?

(#8214) emvy válasza adalbert1 (#8213) üzenetére


emvy
nagyúr

Aha, felesleges. (Jogilag is necces egyebkent ilyesmit csinalni a HR reszerol.)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#8215) 7s26c válasza adalbert1 (#8213) üzenetére


7s26c
senior tag

Lepattintana.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#8216) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok. 1,5 hete voltam egy cégnél Debrecenben állás interjún. IT Helpdesk / support munka lenne. Nagyon szimpatikusnak tűntek, tetszene is a munka, pont a "profilomhoz" illene. Viszont még nem szóltak vissza, hogy "nyertem vagy sem". A hirdetés úgy szolt, hogy csak a részükről kiemelt jelentkezőket hívják be személyesen. Ilyennel kapcsolatban viszont nincs tapasztalatom, hogy ha mégsem engem választanak, akkor értesítenek? Vagy nagy tolakodás lenne részemről ha felhívnám őket, hogy hogyan áll a "pályázat?" Eddigi munkahelyeimen interjú után felvettek, és nem volt "várakozási idő". Szerintetek? :F

(#8217) Cathfaern válasza bucihost (#8216) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

1,5 hét az semmi egy nagyobb cégnél, simán lehet még mindig van olyan jelentkező akivel nem beszéltek. Ha 1,5-2 hónap eltelt, akkor van értelme gondolkozni ilyenen.

(#8218) Goose-T válasza bucihost (#8216) üzenetére


Goose-T
veterán

Ha máshol már a szerződést tolják eléd, akkor érdemes rákérdezni előtte, hogy nyertél-e vagy nem. Más esetben fölösleges, mert ha téged akarnak felvenni, akkor úgyis szólnak. Egyébként meg nyugodtan járkálhatsz más cégekhez is interjúkra. Csak az idődet vesztegeted, ha tényleg állást akarsz találni, és csak egy bizonyos cég válaszára vársz interjúkra járkálás helyett.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#8219) bucihost


bucihost
senior tag

Köszi mindkettőtöknek. Nem egy multicégről van szó, Hosting cég, 6xxx partnerrel, a debreceni irodában kb 5-10 alkalmazottal. Természetesen más interjúkra is járok, de a cégek 90%-nál feltétel, hogy 25 év alatti legyél. Nem tudom mi most ez a hülyeség, gondolom valami nagy összegű támogatás van rájuk :( :R

(#8220) Goose-T válasza bucihost (#8219) üzenetére


Goose-T
veterán

Valószínűleg a START kártya miatt van ez a feltételük.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#8221) Atomantiii válasza bucihost (#8216) üzenetére


Atomantiii
őstag

Ha tudsz németül / angolul akkor IT services-hez menj be.

(#8222) Jhonny06 válasza Atomantiii (#8221) üzenetére


Jhonny06
veterán

Feltételezem, hogy most is róluk van szó. :)

[ Szerkesztve ]

(#8223) Atomantiii válasza Jhonny06 (#8222) üzenetére


Atomantiii
őstag

5-10 alkalmazottal? Ennyire leadták? Inkább 100-as nagyságrendről beszélnék, de még lehet akkor is keveset mondtam.

(#8224) bucihost válasza Atomantiii (#8221) üzenetére


bucihost
senior tag

Köszi, sajna 5 éve nem használtam nyelvet (akkor jöttem haza németből) így egyenlőre valami nyelv mentes munka érdekelne, ami mellett rátudnék feküdni tanulni a nyelvet. Most a fő szempont a megélhetés. .

Nem IT nél voltam. Dima Kft. webtárhely szolgáltatók főként. De nagyon szimpi cég, a vezetők hozzáállása is korrekt. :R

(#8225) Jhonny06 válasza Atomantiii (#8223) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ja, afölött elsiklottam.. :D

(#8226) prozodus válasza Melack (#8136) üzenetére


prozodus
őstag

Unisys? Az nem kivonult Mo-ról?

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#8227) freaghill válasza prozodus (#8226) üzenetére


freaghill
őstag

Nem, Pécsen is vannak német, orosz, francia HelpDeskesek.

(#8228) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

Olyan cégeknek is szoktatok életrajzot küldeni, ahol éppen nem hirdetnek egy pozíciót sem, de tudjátok, hogy szinte mindig keresnek valakit?

(#8229) Tapsi válasza krisztianAMG (#8228) üzenetére


Tapsi
addikt

Mit veszíthetsz?

(#8230) kicsako


kicsako
őstag

Multkor mar ajanlottatok munkat (1st line support), de most olyan munka utan erdeklodnek amit max masfel ev alatt ki lehet tanulni es 250+t fizetne. Esetleg tudnatok valami tippet adni?

(#8231) Tapsi válasza kicsako (#8230) üzenetére


Tapsi
addikt

Prostitúció? ;]

(#8232) kicsako válasza Tapsi (#8231) üzenetére


kicsako
őstag

Parom nem hagyna pedig jo otlet :( esetleg valami mas? :DDD

(#8233) prozodus válasza kicsako (#8232) üzenetére


prozodus
őstag

Hehe, épp az előbb futottam bele egy cikkbe, ami a puncs.hu-ról szólt...

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#8234) 7s26c válasza kicsako (#8230) üzenetére


7s26c
senior tag

Vannak ilyenek de először neked kell beleinvesztálni a tanulásba.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#8235) kicsako válasza 7s26c (#8234) üzenetére


kicsako
őstag

Az nem problema, kiveve ha milliokrol van szo.
Legiiranyitos kepzesen meg fizetnek suli mellett hogy csinald :D lehet benevezek ra csak meg fejlesztem kellene az angolom.

(#8236) 7s26c válasza kicsako (#8235) üzenetére


7s26c
senior tag

cimbora órásmesterséget tanul neves helyen. most ő fizet, utána őt fizetik.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#8237) Mercutio_ válasza kicsako (#8230) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez azért sokban függ attól milyen képességekkel rendelkezel, mennyire vagy kitartó, fejlődőképes, stb.
Lehet, hogy ami A-nak 1 év az B-nek 1,5 vagy épp mission impossible hiába szánna rá "bármennyi" időt....

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8238) 7s26c válasza Mercutio_ (#8237) üzenetére


7s26c
senior tag

á, kolléga , szép napot! :)

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#8239) Mercutio_ válasza 7s26c (#8238) üzenetére


Mercutio_
félisten

Inkább legyünk A, mint B;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8240) 7s26c válasza Mercutio_ (#8239) üzenetére


7s26c
senior tag

:DD

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#8241) tequila2007


tequila2007
újonc

Sziasztok!

IT állást keresek. Abban tudnátok segíteni, hogy Programtesztelő munkakör miből áll, mit kell tudni, mit várnak el?

Másik ág, amiben gondolkodom, a Java. Ehhez sem volt még szerencsém. Honnan és átlagos infó-elmével kb mennyi idő alatt lehet megtanulni?

Vannak olyan cégek, akik felvesznek, és kitanítanak akár úgy, hogy aláírat x évre szerződést annak fejében?

Programozó érettségim + gazdinfós 2 éves okj-m van, amúgy kb adatrögzítőként dolgoztam az elmúlt közel 10 évben. A programozó tudásomat hagyjuk, amit tanítottak, lehúzhatom a wc-n. Konkrét tesztprogramot sosem használtam, nem kerültem vele fizikai kapcsolatba. Viszont azt tapasztalatból tudom, hogy programok használatát könnyen megtanulom. Bármi új munkát kellett csinálni, perfect megtanultam.
Angol nyelvvizsgám megvan, középfok, de 10 éve nem használtam, így most eléggé nyökögősen megy.

Most tanácstalan vagyok kicsit, merre induljak el, de mindenképpen IT vonal érdekel. Nem akarok örök életemre leragadni az adatrögzítő szinten!

(#8242) 7s26c


7s26c
senior tag

Hihetetlen mi megy szakmunkás vonalon. Vállalkozó haver mesélte, hogy napi 12k-ért sem talál embert könnyű fizikai faipari szakmunkára.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#8243) emvy válasza 7s26c (#8242) üzenetére


emvy
nagyúr

Az havi 200. Se, mert nem állandó állás. Az sok fizikai munkáért?
A takarítónő drágább ennél.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#8244) bucihost válasza emvy (#8243) üzenetére


bucihost
senior tag

Ez mind nézőpont kérdése. valaki annak a majdnem 200-nak is örülne..... Napi 5000, 16+ óra, havi 15 nap.... ez mivel jobb? és a szomorú az egészben hogy erre van lehetőség...

(#8245) 7s26c válasza emvy (#8243) üzenetére


7s26c
senior tag

240. Hétvégén duplát fizet és bejelent. Ezért nem értem miért húzzák a szajukat. De egy alkalmi munkás sem mozdul 1500-as órabér alatt. Sok magasan képzett szakember kisebb kezdővel helyezkedik el multinál

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#8246) Mercutio_ válasza emvy (#8243) üzenetére


Mercutio_
félisten

Max megbízható bejárónő, de az aki takarító cégnél dolgozik jó ha felét megkapja.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8247) 7s26c válasza Mercutio_ (#8246) üzenetére


7s26c
senior tag

sajnos ez így van

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#8248) bambano válasza 7s26c (#8242) üzenetére


bambano
titán

nemrég vízvezetékszerelőt kellett fogadnom. vagy két órán át tekeregtünk a városban, mire megkaptuk az anyagot, utána kb. 2 órát dolgoztak ketten. 28 rugó volt a munkadíj.

vagyis ha egy ilyen fickó jól rakja össze a napját, akkor egy százast megkeres /nap. ezért nem kap a nyolcadáért munkaerőt. 12 rugó egész jó ÓRAbérnek tűnik. más kérdés, hogy néhány éve ennyi volt a jó informatikus órabér...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8249) csiben1 válasza 7s26c (#8242) üzenetére


csiben1
tag

Azért az sem mindegy, hogy azért a 12ezer Ft-ért napi hány órát, mit és milyen körülmények között kell dolgozni. A vállalkozók túlnyomó többsége csodálkozik, hogy nem szaladnak hozzá az emberek és fel sem ismeri, hogy amúgy trágya munkát kínál, illetve a körülmények se ütik meg az elvárt mércét. Természetesen a kivétel itt is erősíti a szabályt, de az nem sok van. :U

You can walk straight through hell with a smile

(#8250) spiky03 válasza bambano (#8248) üzenetére


spiky03
veterán

Ez sajnos ilyen.
Én is ilyenkor bánom, hogy nem valami rendes szakmát tanultam. :)

Pl nálunk is a múltkor kellett az ajtóban zárat cserélni, biztonsági ajtó, 25 ezer zárral együtt. Talán ha fél órát itt volt a csávó. :)

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.