Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7051) Atos23 válasza F_Gergely (#7048) üzenetére


Atos23
senior tag

Nekem 3 hónapos felmondási időm van, ez elég sok céget elriaszt, amikor megkeresnek. Hogyan tudtad a 70 napot 30-ra redukálni?

(#7052) F_Gergely válasza FLx (#7050) üzenetére


F_Gergely
őstag

Szerzodest en sose lattam elore az elmult 11 evben, mindig akkor tudtam elolvasni mielott alairtam. Olyannal meg nem talalkoztam hogy 1 honappal elotte megmutatjak a szerzodest, hogy majd ezt kell alairni.

(#7051) Atos23:
Mindent meg lehet beszelni, illetve en tudtam a kiskapukat, legrosszabb esetben kirugattam volna magam, olyan nincs hogy nem engednek kilepni. Pl nalunk 2 napig nem mesz dolgozni es nem indokolod meg/igazolod a tavolmaradas okat automatikusan megszunik a munkaviszonyod. Volt tobb alternativam ha nem engednenek el, de elengedtek szajat huzva. En igy is sok allast buktam mert nem tudtam azonnal kezdeni :(

[ Szerkesztve ]

(#7053) Atos23 válasza F_Gergely (#7052) üzenetére


Atos23
senior tag

Az én utolsó két multis cégemnél még aláírás előtt láttam a szerződést.

Kicsit off, de mikor anno 2005-ben elkezdtem dolgozni, tudta a kisvállalkozó, hogy még a szüleimnél élek, és zöldfülű vagyok, így a főnök azt mondta: Vidd haza, mutasd meg a szüleidnek, hogy jó-lesz-e a szerződés? :DDD

Szóval az utolsó két cégemnél mindkettőnél másfél hónappal a munkakezdés előtt írtam alá.
Szerintem tuti kérhető, hogy aláírás előtt áttanulmányozhasd a "jövődet". Én kértem, így a 30 napos felmondási időm megkezdése (sőt, a felmondás bejelentése előtt) láttam a szerződést, és mindkét fél részéről alá lett írva. Nyilván, ha egy orbitális hülyeséget kínálnak papíron, akkor fel sem mondok a biztos helyen.

Mindenesetre, ha nem tetszik a meló, akkor a piac sok más lehetőséget kínál :)

Én azért szeretem becsülettel letölteni a felmondási időt, szóval ha ki kell majd várnom a három hónapot, akkor kivárom. Legalább tudom, hogy akik várnak rám, azoknak (talán) nem tűzoltás kell a háznál.

[ Szerkesztve ]

(#7054) Nimrod válasza polonic (#7033) üzenetére


Nimrod
addikt

Nekem meg az elso honap kornyeken azert szolt be egyik kollega, mert akkoriban nem hordtam ovet. ;]

(#7055) dkaro


dkaro
őstag

Sziasztok!
Morgan Stanley-nél dolgozik valaki vagy van velük tapasztalata? Sok jót hall róluk az ember, kíváncsi vagyok tényleg így van-e.:)

(#7056) Tapsi válasza dkaro (#7055) üzenetére


Tapsi
addikt

Így. Most cost cut van egyébként, de a fejlesztőknek általában jó életük van mindenhol. A munkaidő viszont kevésbé rugalmas, mint más helyeken. Ha van konkrét kérdésed, akkor írd le, többen is dolgoztak ott a fórumról, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#7057) Mercutio_ válasza dkaro (#7055) üzenetére


Mercutio_
félisten

Attól függ milyen pozi, könyvvizsgáló "gyakornokok" simán este 8-10-ig bent vannak, vagy otthon tolják. Persze cserébe olyan tudásra tesznek szert 2-3 év alatt amit máshol 2x ennyi idő alatt se biztos.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7058) dkaro válasza Tapsi (#7056) üzenetére


dkaro
őstag

Nem fejlesztői munkakörröl, lenne szó hanem üzemeltetésről. Igazából a munkahelyi légkör, hangulat érdekelne.

(#7059) emvy válasza dkaro (#7058) üzenetére


emvy
nagyúr

Teljesen normalis, egyebkent meg amerikai ceg, amerikai stilussal.

while (!sleep) sheep++;

(#7060) dkaro válasza emvy (#7059) üzenetére


dkaro
őstag

Még csak német multihoz volt szerencsém, ahol baromi nagy a szabadság.

(#7061) dellfanboy válasza Mercutio_ (#7057) üzenetére


dellfanboy
senior tag

a konyvizsgalo altalaban harmadik fuggetlen ceg, akik auditaljak a tarsasag beszamoloit, megfelelt-e stb, ergo nem MS alkalmazottak. valo igaz sokat dolgoznak es sok tapasztalatra tesznek szert.
szerintem akikre te gondolsz az a sima penzugyi csoport/osztaly akik valo igaz minden multinal zaraskor, tuloraznak.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#7062) Mercutio_ válasza dellfanboy (#7061) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én azokra gondolok akik ezt a szolgáltatást végzik külső cégeknek az MS "nevében ". Nyilván nem azon cégekről van itt szó, akiknek az egyéb pénzügyi tevékenységet ők végzik.
Aztán lehet kolléga párja a big4-ból egy másik cégnél tolta, ezeket mindig keverem :B de tuti, hogy nem a hóvégi zárós brigádban tolta :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7063) KMan válasza dkaro (#7060) üzenetére


KMan
őstag

Ez melyik nemet multi volt? En nem igy ismerem a nemet cegeket... :DDD

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#7064) dkaro válasza KMan (#7063) üzenetére


dkaro
őstag

Lufthansa

(#7065) kovsol válasza dkaro (#7064) üzenetére


kovsol
titán

Ahol még azt is mérik hány percre mentél ki az épületből? Az tényleg baromi nagy szabadság. :D

May the Force be with you!

(#7066) dkaro válasza kovsol (#7065) üzenetére


dkaro
őstag

A 8 órát bent kell tölteni ha nem homeoffice-ba vagy illetve elég rugalmasan oszthatod el, mert negyedéves munkaidőkeret van, azért az elég rugalmas.

(#7067) polonic válasza dkaro (#7066) üzenetére


polonic
félisten

Itt meg nem neznek erkezesi, tavozasi idot. Napkozben mehetsz ugyet intezni.
Ami szamit, a munka kesz legyen.

(#7068) djgeg válasza polonic (#7067) üzenetére


djgeg
őstag

"Ami szamit, a munka kesz legyen."
Több ilyen helyet!

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#7069) Mercutio_ válasza polonic (#7067) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, máshol is ez a duma, csak azt nem teszik hozzá, hogy ahhoz 8 óra nem elég :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7070) j0k3r! válasza polonic (#7067) üzenetére


j0k3r!
senior tag

"Ami szamit, a munka kesz legyen."

Ja, ez tök jól hangzik, de valójában kétélű fegyver...

some men just wanna watch the world burn...

(#7071) dkaro válasza polonic (#7067) üzenetére


dkaro
őstag

Az itt az MS-t jelenti, amire az eredeti kérdés vonatkozott?:)

(#7072) Oppenheimer válasza dkaro (#7071) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem, ő nokiás

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#7073) polonic


polonic
félisten

Igen, volt már olyan, hogy nem volt elég a 8 óra. De a 2 év alatt nem sűrűn fordult elő. Egy kezemen meg tudom számolni.

Nem az MS ez a hely.

(#7074) dkaro válasza Oppenheimer (#7072) üzenetére


dkaro
őstag

Akkor továbbra is él a kérdésem.

(#7075) Tapsi válasza dkaro (#7074) üzenetére


Tapsi
addikt

Pontosan mi is a kérdés? A munkahelyi légkör mindenhol csapatfüggő, open office van, a munkaidő pedig kevésbé rugalmas, mint máshol (3 és 6 között benn kell lenni a meetingek miatt). Az iroda modern, van ingyen kávé-tea-forrócsoki. Gondolom EI-ra jönnél, jó világ van ott.

(#7076) dkaro válasza Tapsi (#7075) üzenetére


dkaro
őstag

Nagyjából erre voltam kíváncsi. Thx.

(#7077) Ursache válasza polonic (#7067) üzenetére


Ursache
senior tag

Ez melyik cég? Misysnál sincs gond, nagyon rugalmasak itt is, mondjuk csak alvállalkozóként vagyok ideküldve.

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#7078) polonic válasza Ursache (#7077) üzenetére


polonic
félisten

Nokia Networks

(#7079) Cathfaern válasza Tapsi (#7075) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

3 és 6 között? :Y

(#7080) Lortech


Lortech
addikt

Meltwaterről valaki, aki interjúzott, esetleg dolgozik, vagy dolgozott nálunk?

Thank you to god for making me an atheist

(#7081) Tapsi válasza Cathfaern (#7079) üzenetére


Tapsi
addikt

Nyilván délután és nem éjjel. ;]

(#7082) Lortech válasza Tapsi (#7081) üzenetére


Lortech
addikt

A du 6-ig "törzsidő" nem túl szimpatikus. Függetlenül attól, hogy most is gyakran melózok még 6-kor, pedig 5-ig tart a munkaidőm, de ha kötelező volna, azt nehezen viselném. Munkaidő végére meetingeket szervezni egyébként is problémás. Meetingek egyik alaptulajdonsága, hogy el tudnak húzódni.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#7083) Cathfaern válasza Tapsi (#7081) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Értettem, hogy délután 3-6 között, de szerintem az is borzalmasan hangzik :) Én késő délután - kora este otthon szeretnék lenni, nem munkahelyen, vagy úton hazafele... Nálunk 9-től 15-ig van a törzsidő, ami véleményem szerint kicsit túl hosszú, de sokkal szimpatikusabb, mint hogy este 6-ig muszáj legyen bent ücsörögnöm...

[ Szerkesztve ]

(#7084) -v- válasza Lortech (#7082) üzenetére


-v-
addikt

Az időeltolódás miatt nincs sok választás :)

(#7085) FLx válasza Lortech (#7082) üzenetére


FLx
addikt

America cégeknél kevés választásod van, nem mehetsz haza amikor még fel sem keltek.

(#7086) stickermajom válasza Cathfaern (#7083) üzenetére


stickermajom
addikt

Akkor ausztrál anyacégű munkahelyet kell keresni és ennyi. :)

(#7087) Tapsi válasza Cathfaern (#7083) üzenetére


Tapsi
addikt

Nagyjából arról van szó, amiről előttem írtak: NY-i kollégákkal ekkor van átfedés. Egyébként logikus a dolog, 1 órás ebédidővel + reggel 9-es kezdéssel pont este 6-ig tart a munkaidő. :)

(#7082) Lortech

Meetingek egyik alaptulajdonsága, hogy el tudnak húzódni.

Ilyen viszont nálunk nincs. n*fél órás slotokban lehet gondolkodni, és ezt szigorúan tartani kell.

(#7086) stickermajom

Akkor meg az lenne a baj, hogy korán kell kelni. Ha tengerentúli cégnél dolgozol, akkor mindenképpen kompromisszumot kell kötni.

(#7088) Jhonny06

Főszabály szerint bent kell lenni, de suli miatt volt, hogy én is rendszeresen leléptem 5-kor. Viszont ez már a főnök jóindulatán múlik.

[ Szerkesztve ]

(#7088) Jhonny06 válasza Tapsi (#7087) üzenetére


Jhonny06
veterán

Mondjuk feltételezem, hogy nem kell minden nap bennmaradni meeting miatt. Vagy igen? :))

(#7089) stickermajom válasza Tapsi (#7087) üzenetére


stickermajom
addikt

Valami baja valakinek úgyis lesz mindig :D Nekem nincs gondom a reggel 8 órás meetingekkel, legalább megúszom a dugót. :))

(#7090) Cathfaern válasza Tapsi (#7087) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Persze értem én ezt, de attól még nem szimpatikus :) Lényegében 12-ből 6 hónapban sötétben ér már az ember haza.
Mondjuk a szoros időkorláttal vett meetingek annál inkább, sose értettem miért jó úgy meetingelni, hogy se fix megbeszélnivaló lista, se fix végidőpont, aztán csak nyúlik minden, mint a rétestészta :( (legjobb ha 2x olyan hosszú a meeting, mint eredetileg el lett tervezve, és még ígyse történik semmi)

(#7091) polonic válasza Cathfaern (#7090) üzenetére


polonic
félisten

Én azt sem értem, hogy minek meetingelni egyáltaláni? :D
A hasznos munkától veszi el az időt. Nem is nagyon szoktam bemenni.

(#7092) Tapsi válasza polonic (#7091) üzenetére


Tapsi
addikt

Talán hogy megértsd, mit is kell a "hasznos" munka közben csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#7093) polonic válasza Tapsi (#7092) üzenetére


polonic
félisten

Megértem én azt anélkül is.

(#7094) Lortech válasza -v- (#7084) üzenetére


Lortech
addikt

Persze dolgoztam sokat velük.
Értem az okát nyilván, a cég részéről is érthető. Mint munkavállalónak viszont van azért választásom, hogy dolgozom-e ilyen cégnek. :)

polonic: azért sok esetben elkerülhetetlenek a meetingek, a pozíciódból és munkakörödből fakad valószínűleg, hogy nem szükséges meetingelni a munkád hatékony elvégzéséhez. Ez is csak egy kommunikációs eszköz mint sok más, lehet okosan művelni, és lehet bután. Normális cégnél szigorúan van véve a meghívottak köre, hogy tényleg csak az legyen ott, akire szükség van, a meeting célja, szkópja, végig mederben van tartva, kezdés és max időintervallum szigorúan tartva, késések, hiányzások büntetve vannak. Láttam a totál ellenkezőjét nagy magyar multinál, na az tényleg időkidobás.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#7095) -v- válasza Lortech (#7094) üzenetére


-v-
addikt

Persze, nekem se begyere ez .. :)

(#7096) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Mennyi idő után érdemes érdeklődni állásinterjú eredményével kapcsolatban?
Június 28 -án voltam, azt az infót kaptam, hogy 1 héten belül tehát július 5 -ig mindenféleképpen kapok visszajelzést.

Arra gondoltam, hogy e-mailben megpingetem a HR -es interjúztatót, hogy mikorra várható visszajelzés.

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#7097) dkaro válasza pvt.peter (#7096) üzenetére


dkaro
őstag

Szerintem felesleges pingetni őket. Olyan nincs, hogy felvennének de elfelejtenek szólni.:)

(#7098) F_Gergely válasza pvt.peter (#7096) üzenetére


F_Gergely
őstag

Nalam volt hogy eltelt 1 honap is mire szoltak.
Ha meg nem szolnak mentel a levesbe kar oket baxtatni, valszeg valaszolni se fognak :)

(#7099) bundli


bundli
tag

Sziasztok!

Arra gondoltam, hogy összeszedhetnénk a nagyobb informatikai cégeket amelyek Budapesten találhatóak. Biztosan hasznos lesz később másoknak is.

Kezdem én a listát:
- Ericsson
- GE (General Electric)
- IBM
- Microsoft
- Morgan Stanley
- Nokia
- Oracle
- Prezi
- SAP
- T-Systems
- Vodafone

+ Különböző bankok

Esetleg vélemények is kerülhetnek mellé címszavakban, pl.:megközelíthetőség, fizetés, munkakörnyezet, fejlődési lehetőség stb.

Tudom ez így elég kezdetleges, de hátha kialakul valami jó belőle.

:R

(#7100) dkaro válasza bundli (#7099) üzenetére


dkaro
őstag

ITSH
Lufthansa
EPAM
HP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.