Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32634) Danecay válasza Danecay (#32633) üzenetére


Danecay
őstag

Gondolok itt pl. a növénytáp adag csökkentésére vagy ideiglenes elhagyására. Easy-Life ProFito tápot használok és ezen kívül gyakorlatilag csak folyákony CO2-t. Előbbinek már csökkentettem az adagját, utóbbinak pedig egy picit növeltem. A világítás időtartamát is visszább vettem abból kiindulva, hogy van aki sötétkúrával próbál megszabadulni az algáktól, ill. a sok fény is vezethet algásodáshoz. Én nem akartam drasztikus lenni de lecsökkentettem a megvilágított órák számát 8-ról 6 órára, viszont olyat is olvastam, hogy a világítás azért segíthet az alga elleni harcban mert minél tovább megy a világítás, a növények annál hosszabb ideig tudják felvenni a tápanyagot a vízből ami által kevesebb marad az algáknak. Na most akkor melyik? Olvastam olyat is, hogy a nem megfelelő szűrés és a gyenge áramlás is okozhatja, meg persze ennek az ellentettjét is, egyik munkatársam pl. éppen ezért vett Lily Pipe-t az esőztető helyett. Én is kb. 2 hete cseréltem le a 2213-as Eheim szűrőmet egy JBL e901 CristaProfira mely által remélhetőleg megoldódik a heti rendszerességű szűrőtakarítás és melynek köszönhetően jelenleg biztosan nincs gond az áramlással. Olyan mélyre van a vízfelszín alá tolva az esőztető amennyit annak a kiképzése enged és srégan felfelé irányítva több centivel a víz alól is megdolgozza a víz felszínét. Az algásodásom már a régi szűrővel is jelen volt. Szerencsére más fajta algám nincs, szerencsétlen alganyaló próbál az üvegre rácuppanva valamit begyűjteni de látszólag nem nagyon van mit. Vettem egy mágneses üvegtisztítótis, már meg van egy ideje de csak kipróbálva volt mert szerencsére nem nagyon van mire használni. Próbáljam meg esetleg gyakrabban cserélni a vizet? Ha igen akkor milyen időközönként és mennyit? Nincs akkor baj szerintem, majd csinálok képet is de jobb lenne ha algamentes lenne az akvárium.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.