Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17901) havri1 válasza Silentfrog (#17899) üzenetére


havri1
félisten

Ugyanilyen az apuka nálam is :)
Kb 3cm, most mintha megindultak volna..Naponta 3x etetem őket zúzott, morzsolt vegyes kajával.
tanagnyika és Spirulina, mert van ez is az is a medencében.
És hati 2-3 alkalommal cyclops.
Te?

havri

(#17902) havri1


havri1
félisten

13k-ért láttam most egy tetra 1200-ast, mindennel.
Fejtömítést iényel.

havri

(#17903) Silentfrog válasza havri1 (#17901) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Egy nap két etetés van nálam,de keveset kapnak.
Az óvoda akváriumba nem nőttek sehova,ott csak Sera szárazat kaptak,többfélét,és cyclops-t.
Ahol most vannak ott mysis,artémia ,és krill a fő étrend.
Most a két centis sügerek már meg tudják ennni az artémiát,most azt kapnak a nevelde akváriumba többnyire meg discus grantut. Kíváncsi vagyok, hogy jobban fognak e nőni.

A Tetratec szűrőt hol láttad? Engem érdekelne a következő akváriumhoz. /nem biztos, hogy fejtömítés a gond,mindig onnan folyik ha gond van bárhol./

[ Szerkesztve ]

(#17904) havri1 válasza Silentfrog (#17903) üzenetére


havri1
félisten

Én is kicsit, de inkább többször.
Nem merem átrakni őket, félek, megeszik. :(

Facen fent vagy?
Az adok-veszekbe. Sajószentpéteren van helyileg..

havri

(#17905) Silentfrog válasza havri1 (#17904) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha hiszed ha nem nálam vannak egy centis ivadékok is a 300 literesbe,őket nem bírtam kipecázni így benne maradtak.
Féltem,hogy elkapják őket de van bújóhely és elmenekülnek ha oda fordul hozzájuk valaki.
A kaja amit kapnak /krill/ nagyobb mit ők. :)
Etetéskor ott vannak a nagyokkal.
Nem is értem, hogy miért nem akarják megenni őket pedig a a fagyasztott halkaja fele bér egyik másik szájába egybe.

Azt meg pláne nem értem, hogy a 14 centis ani hátúszójára esett halkaját, hogy merik lecsipegetni. Honnan tudják, hogy ők nem bántják őket?

Ránézek a Fb-ra szerintem benne vagyok ebben a halas csoportba.

(#17906) havri1 válasza Silentfrog (#17905) üzenetére


havri1
félisten

5cm-t már betenném a nagyobbak közé, most is van 4-5cm, igaz együtt kerültek be. Nem tudom, hogyan viselkednének az új lakókkal szemben..

[link]

Ha bent vagy a csoportban, akkor a link elérhető.

[ Szerkesztve ]

havri

(#17907) Silentfrog válasza havri1 (#17906) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Szerintem simán berakatod őket,este lámpaoltás előtt, a nagy medencébe jobban is nőnek.

Igen igen meg is van már a tag! :R

(#17908) Capricornus


Capricornus
aktív tag

Sziasztok!

Az 1cm/liter "szabállyal" kapcsolatban lenne kérdésem. Ma voltam 2 halas boltban is, és az egyikben az volt a mondás, hogy halfüggő, és csapathalakból akár többet is lehet ugyan annyi literre számolni, illetve hogy pl. területvédő halaknál inkább többet számolni.
A másik boltban meg azt mondták, hogy számoljak nyugodtan 1cm/literrel minden esetben. Nektek mi erről a véleményetek?

Per aspera ad astra!

(#17909) Silentfrog válasza Capricornus (#17908) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Szerintem az első halas boltban lévő eladó mondta a frankót. ;)

(#17910) Vampire Bat


Vampire Bat
aktív tag

Valaki az én kérdésemre?

"Amikor megszülettél te sírtál és mindenki más körülötted nevetett,élj úgy,hogy amikor meghalsz te nevess és mindenki más körülötted sírjon!"

(#17911) bringasisti válasza Capricornus (#17908) üzenetére


bringasisti
őstag

Azt hogy 1 liter vízbe hány halat kell tenni azt neked kell kitalálni mert senki nem fogja megmondani mert aki tudja az nem ellensége saját magának.

BENEFON DELTA--------N8

(#17912) HTCX715 válasza Vampire Bat (#17910) üzenetére


HTCX715
tag

Ha alülról felfele kopaszodik akkor kevés a fény és előbb utóbb úgyis kirohad.
Ezeknél a harcsáknál azt szokták mondani, hogy egy vak harcsa jó bajusszal könyebben boldugul mint egy látó hatcsa bajusz nélkül. Nincs sok esélye, de egy akváriumban szerintem simán megmarad.
Az alga azt jelenti, hogy valami nincs rendben. Ebben az esetben a gyenge szűrés+ ritka vízcsere a gyenge láncszem. Csinálj heti vízcserét és én lejjebb venném a fény amíg be nem áll és akkor kezdeném emelni.(ezzel mondjuk a vizicsillagodnak szerintem meszeltek) Én a tápot is indokolatlanul soknak érzem nálad. Nálam profitóbol 0,6 mili van naponta sok növényhez, erősebb fényhez. Ha ritkán cserélsz vizet, de nyomod bele a tápot felhalmozódnak az anyagok ami kedvez az algáknak.(a túltápozás is káros pl.nem nőnek vagy nagyon lassan a növények amelyek kevesebb tápot igényelnek)

[ Szerkesztve ]

(#17913) Vampire Bat válasza HTCX715 (#17912) üzenetére


Vampire Bat
aktív tag

Már most is minden héten cserélek vizet.
A fényt meg nem tudom levenni,mert 1 T5-ös 24 Wattos világításom van.Víz tetején van békalencse is.Napi 12 óra világítás sok?

"Amikor megszülettél te sírtál és mindenki más körülötted nevetett,élj úgy,hogy amikor meghalsz te nevess és mindenki más körülötted sírjon!"

(#17914) HTCX715 válasza Vampire Bat (#17913) üzenetére


HTCX715
tag

Igen én időtartam csökkentésre gondoltam. Én 4 órával kezdtem és finoman emeltem fölfele. Van ugye időkapcsolód? Milyen fénycső?

[ Szerkesztve ]

(#17915) Vampire Bat válasza HTCX715 (#17914) üzenetére


Vampire Bat
aktív tag

Nincs időkapcsolóm.

"Amikor megszülettél te sírtál és mindenki más körülötted nevetett,élj úgy,hogy amikor meghalsz te nevess és mindenki más körülötted sírjon!"

(#17916) mdk01 válasza Vampire Bat (#17888) üzenetére


mdk01
addikt

Bocs átsiklottam a válaszod felett. Nekem is volt vizicsillagom és kellett neki a fény. Nem olyan őrült sok, de mindig elkanyarodott a fény felé ha fölé nőtt a crypto apf. Nekem akkor halt ki mikor elhanyagoltam az aksit és 4-6hetente cseréltem vizet. A tápozáshoz nem tudok hozzászólni, mert nem profitót használok, de a többlet táp legalább olyan rossz mint a táphiány és a tápmennyiséget a fényhez kell állítani mert az adott, a fényt meg a növényekhez. Biztos nem a talajjoddal van a baj, mert nekem is ilyenben volt. Én a helyedben azt csinálnám, hogy áttérnék egy kicsit nagyobb vízcserére kb. 30liter és raknék még egy fénycsövet, és levennném a békatutajt a vízfelszínről, meg egs mjnimálisan megritkítanám a vizicsillagot, kivágni1-2 szárat. Rakj fel egy egész képet is az aksiról.
Ja, és szerezz be egy időkapcsolót az nagyon kényelmes és hasznos a növényeknek és a halaknak.

[ Szerkesztve ]

(#17917) bringasisti


bringasisti
őstag

Az Akvarista. hu az egyik csóka Altolamprologus compressiceps forgató csapatot hirdet. Hátha valakit érdekel.

BENEFON DELTA--------N8

(#17918) HTCX715 válasza mdk01 (#17916) üzenetére


HTCX715
tag

Azt figyeltem meg ennél a növénynél, hogy mióta bekerült erősebb fény alá sokkal világosabb lett. Nálam fele annyi profito(viszont van carbo) és dupla erős fény mellett a fél akváriumot elnyomja úgy terjeszkedik, pedig kavics aljzatom van. Ebból azt veszem ki, hogy sokat tápoz.

(#17919) Vampire Bat válasza mdk01 (#17916) üzenetére


Vampire Bat
aktív tag

Oké,mindjárt teszek fel róla,de érdekes,mert a 98 literes akváriumomban 3 fénycső van,így 0,57 a Wpl,ott jobban elvan,csak algásodik,és ebben sokkal sötétebb a színe,mint a másikban.Időkapcsolót akkor megpróbálok beszerezni.
A profito úgy van,hogy 100 l /10 ml 1 héten,de napi adagra lebontva 0,8 ml azt meg hogy mértjem ki.

[ Szerkesztve ]

"Amikor megszülettél te sírtál és mindenki más körülötted nevetett,élj úgy,hogy amikor meghalsz te nevess és mindenki más körülötted sírjon!"

(#17920) HTCX715 válasza Vampire Bat (#17919) üzenetére


HTCX715
tag

Szerintem minél világosabb annál jobban érzi magát. A tápozást azt ki kell tapasztalni nem a gyári sablon alapján csomni. Kimérni meg lehet venni 1 milis fecskendőt a gyógyszertárben.

(#17921) Vampire Bat válasza Vampire Bat (#17919) üzenetére


Vampire Bat
aktív tag

Az aki: [link]
Ha olyan jól érezné magát nem pusztulna ki.

[ Szerkesztve ]

"Amikor megszülettél te sírtál és mindenki más körülötted nevetett,élj úgy,hogy amikor meghalsz te nevess és mindenki más körülötted sírjon!"

(#17922) Tarill


Tarill
őstag

asszem van egy kis gáz... két ékfoltoson is van egy kis fehér pamacska az oldalúszója tövében meg mintha(bár ebben nem vagyok biztos) a két piros guppin apró fehér pöttyök lennének, utánakerestem a betegégeknek, a két halpenészes ékfoltost kitettem egy dunsztos üvegbe de a guppikkal nem tudom mi legyen...? lehet csak beképzelem. ezekre milyen gyógyszeres cucc ajánlott? :/
erre a darakórra azt írják nem olyan komoly betegség de ez a penészesség dolog ez passz... nem tudom mitől jöhettek elő :S

[ Szerkesztve ]

(#17923) Yayoh válasza Tarill (#17922) üzenetére


Yayoh
aktív tag

A guppik talán darakórosak. Nekem is voltak annó , nekem Metilin kéket tanácsoltak , de semmit nemért azon kívűl hogy minden dekor bekékült..Szegények meg is haltak :(((

(#17924) ozsvar


ozsvar
tag

Segítsetek kérlek!

(..) Megőrülök, 2 db 4-5 centis kis anci annyit kakál, hogy egyszerűen nem bírom takarítani. Most teljesen átrendeztem az akváriumot (84 liter), jobb oldalra tettem a befúvó és elszívó ágat, hogy még jobban körbe járassam a vizet (Tetra Ex-800), ráadásul az egész terep jobb oldalra, a beszívó ág felé lejt, hogy még véletlen se akadjon el útközben a sok repülő részecske. (Ugyanis idővel a halkaki felbomlik, és körbe-körbe utazik az akváriumban.)
Reggelre mindig kitisztul az akvárium, nem esznek a halak, gondolom nem is kavarják a kavicsot, de napközben...de ez nem is zavarna, de ráülepszik a növényekre a sok szmötyi, és ettől néznek ki úgy, mint a hányás. (Miközben Seachem Matrix-ot, Eheim Substrat Pro-t, Purigen, Profito-t és Easy Life Carbo-t használok. Beleöltem egy vagyont, de sokkal undorítóbb az akvárium, mint amikor egy 54 literesem volt egy sima PickUp2008-al..:S )
Hetente aljzat porszívózok (motorossal), de igazából megtelik a vödröm miközben csak a negyedénél tartok. Már próbáltam leülepíteni, visszaönteni a leporszívózott leszűrt vizet, de...reménytelen.
Ti mit csináltok? Hetente kimossátok a komplett aljzatot? Vagy csak nem foglalkoztok vele?
Most néztem, megint lóg az anciból egy 10 centis kaka, rágcsálja a fákat...kaját még nem kaptak, nincsenek túletetve, de 5 óra alatt megint beterítettek egy tenyérnyi placcot kakával.. :S

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#17925) ozsvar válasza Vampire Bat (#17919) üzenetére


ozsvar
tag

Én nurofen-es (gyerek) fecskendővel mérem, 5ml-es a fecskendő, fél ml-enként van beosztva. Ha nálatok nincs, kisgyerekes családnál biztos előfordul : [link]

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#17926) Vampire Bat válasza ozsvar (#17925) üzenetére


Vampire Bat
aktív tag

Ilyen van. :DD
Én olyannal mérem,amin 0,5 ml van,aztán 1ml,de a következő már 2 ml.

"Amikor megszülettél te sírtál és mindenki más körülötted nevetett,élj úgy,hogy amikor meghalsz te nevess és mindenki más körülötted sírjon!"

(#17927) dugynok


dugynok
senior tag

Sziasztok,

Sikerült vennem red moor gyökeret :) Miként kell kezelni/fertőtleníteni akiba tétel elött?

Egyébként gyógyszertárba 50Ft egy fecskendő, ha nincs gyerekes család a közelbe.

[ Szerkesztve ]

(#17928) Silentfrog válasza dugynok (#17927) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A red moort nem színezi nagyon a vizet,de egy rövid ideig nem árt forrásba lévő vízbe rakni. Kis fertőtlenítés sosem árt! ;)

(#17924) ozsvar.: Ha esőztetőt használtál eddig próbáld meg az nélkül használni a szűrőt,az jobban keringeti a vizet.

Ha a nagyobb mulm zavar akkor ne használj perlon vattát ,ha meg az apró szemcsék akkor meg használj!
Kezdetbe nálam is potyogtattak hatalmasokat az anci szerintem 10 centiseket is potyogtattak. Lassan egy éve van már a a fa a medencébe, így már nem találnak rajta annyi finomságot! :)

[ Szerkesztve ]

(#17929) jegenye77


jegenye77
addikt

Jelenlegi állapot.
Sajnos egy kis zöld alga megjelent itt ott.Viszont más alga még mindig nem volt.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#17930) Silentfrog válasza jegenye77 (#17929) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nekem továbbra is nagyon tetszik! :C

(#17931) jegenye77 válasza Silentfrog (#17930) üzenetére


jegenye77
addikt

:R
Gondolkozok valami középmagas növényen amit hátra tehetnék.De még nem tudom jól mutatna e :F

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#17932) Tarill válasza Yayoh (#17923) üzenetére


Tarill
őstag

ezt a parakrillt írják mindenhol hogy a leg hatásosabb ez ellen a darakór meg penészgombák ellen is, ráadásul nem is drága, 360ft 40ml (ami levileg 200l vízhez elég)
azt is írták hogy ez a betegség 2 hét után szokott előjönni és 80%-ban már betegen lett elhozva a kereskedőtől... éshát pont holnap lesz 2 hete h betelepítettem őket :/ remélem még idő sikerül elkapnom a betegséget, holnap veszek gyógyszert nekik, még csak pár szem pötty van rajtuk de már gondolom fertőzött minden...

más: ezt a karanténozást hogy szoktátok megoldani, van egy 30l körüli aksim, de nincs hozzá semmim, nem akarok abba is szűrőt, fűtőt meg gazokat venni.... :/ csak úgy magába tiszta vízbe meg lehet nem tetszene nekik :D még arra a 2-3 hétre sem...

(#17933) Silentfrog válasza jegenye77 (#17931) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Szerintem elrontaná az összképet, a nagyobb növény. Nekem így tetszik

(#17934) myk74 válasza jegenye77 (#17931) üzenetére


myk74
senior tag

Nagyon rendben van.
Gratula! Én a két hátsó kő közé raknék 3-4 tő blyxat. Ott kicsit kihasználatlan a tér. Nem magas növény szerintem jól illene oda.:)
Na dönts okosan! Csak ami neked tetszik!

[ Szerkesztve ]

Nincs kéz Nincs csoki!

(#17935) jegenye77 válasza Silentfrog (#17933) üzenetére


jegenye77
addikt

Igen nekem is ez az érzésem.Valószínű ezért is nem találok olyat ami tetszene most.
Még amikor terveztem,hogy milyenek legyenek benne akkor szerettem volna Eleocharis sp - montevidensis is bele.Most valahogy ezt se tudom elképzelni.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#17936) jegenye77 válasza myk74 (#17934) üzenetére


jegenye77
addikt

Köszönöm!
Igen valami ilyenre gondoltam.Szerintem még alszok rá párat.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#17937) Yayoh válasza jegenye77 (#17929) üzenetére


Yayoh
aktív tag

Szép kis gyep :)

(#17938) bringasisti válasza Tarill (#17932) üzenetére


bringasisti
őstag

A Parakill turbót nem minden hal tolerálja a sima parakill - t próbáld ki előszőr.

BENEFON DELTA--------N8

(#17939) Tarill válasza bringasisti (#17938) üzenetére


Tarill
őstag

rendben :/

(#17940) Mercutio_ válasza jegenye77 (#17929) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezt az angol gyepet miből csináltad, és hogy éred el, vízcsere, tisztítás során, hogy ne sérüljön?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17941) jegenye77 válasza Mercutio_ (#17940) üzenetére


jegenye77
addikt

Jobb oldalt Parvula van ültetve bal oldalt és jobb oldalt a kő előtt meg Glosso.
Aztán szépen növekszik és összenő.Pár hét után ilyen egybefüggő "gyep" lesz belőle.
A vízcserés kérdést nem értem :F Simán cserélek vizet.Hetente kb egyharmadát.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#17942) Mercutio_ válasza jegenye77 (#17941) üzenetére


Mercutio_
félisten

Inkább a tisztítás része a lényeges, azt gondoltam, hogy talán vízcserénél nem akkora gond.

Tényleg manapság, nem is szokás teljesen kipakolni az akit, és úgy takarítani, ez csak régen volt divat, amikor még nem voltak megfelelő szűrők, és egyéb tisztító eszközök?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17943) jegenye77 válasza Mercutio_ (#17942) üzenetére


jegenye77
addikt

Egy cső segítségével kiszippantom a víz egyharmadát és aztán ugyan így vissza.Annyi,hogy visszafele egy kőre engedem rá,hogy az alját ne kavarja fel.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#17944) Tarill válasza bringasisti (#17938) üzenetére


Tarill
őstag

van esély arra hogy megmaradnak a halak vagy kb kezdhetek mindent előről? :/

(#17945) havri1 válasza Tarill (#17944) üzenetére


havri1
félisten

Hol vetted a halakat?

havri

(#17946) bringasisti válasza Tarill (#17944) üzenetére


bringasisti
őstag

Majdnem biztos hogy túlélik, tedd vissza a medencébe az összes halat nincs kaja és ahogy írják kezeld le.

BENEFON DELTA--------N8

(#17947) Tarill válasza havri1 (#17945) üzenetére


Tarill
őstag

egyik kereskedésben győrben... a vásárcsarnok mellett ami van

(#17948) havri1 válasza Tarill (#17947) üzenetére


havri1
félisten

Ha máshonnan nem vettél, csak ott, akkor oda ne menj többet.

Hőfokot emelni szokták 30 körülire, és gyógyszer. Ha idejében megkapták a kezelést, jó esélyt írnak. Nekem szerencsére sose volt.

[ Szerkesztve ]

havri

(#17949) Tarill válasza bringasisti (#17946) üzenetére


Tarill
őstag

a penészes uszonyút nem teszem vissza...

(#17950) mdk01 válasza Tarill (#17944) üzenetére


mdk01
addikt

Két lehetőség lehet, hogy te csinálsz valamit rosszul, vagy nem jó helyről vásárolsz.
Sztem a bolttal van a gond, nem veled.
Nálunk is csinálnak ám olyat, hogy bevesznek halakat és szívbaj nélkül eladják. Szóval az is lehet, hogy azok a halak amik hozzád kerültek, előző nap a város másik végében egy elhanyagolt akváriumban voltak, vagy a jóég tudja hol.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.