Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17451) ati012 válasza Silentfrog (#17447) üzenetére


ati012
senior tag

Régen volt akváriumom; most gondolkoztam el újra rajta.
Csak valamivel meg kellene magam győzni, hogy megéri :))

(#17452) jegenye77


jegenye77
addikt

Elkészítettem én is a barkács"twinstar-t"
Csak kíváncsiságból csináltam meg.Most napi 4x15 percet megy.
Eltelt egy hónap az indítás óta de szerencsére (kopp-kopp) még semmilyen alga nem jelentkezett!Már gyanús is kicsit :U

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#17453) Yayoh válasza ati012 (#17446) üzenetére


Yayoh
aktív tag

Ez csak nagyban hozhat egy kis pénzt szerintem , de elég idő igényes dolog , szóval szerintem nem túlzottan éri meg.. Ha arra gondolsz , hogy veszel egy akváriumot , és a szaporulatból akarod fenntartani az esélytelen..

"Csak valamivel meg kellene magam győzni, hogy megéri"
Sajnos pénzügyileg nem éri meg , mert rengeteg pénzt eltud vinni , viszont a látványért megéri :)

[ Szerkesztve ]

(#17454) bringasisti válasza ati012 (#17451) üzenetére


bringasisti
őstag

Még el se kezdted és máris kufárkodni szeretnél? Kapsz egy élmény, vagy az nem elég?

BENEFON DELTA--------N8

(#17455) Plebi


Plebi
senior tag

Sziasztok!

Egy kicsit hosszabb a poszt, elnézést érte.

Nemrég találtam erre a topikra, sok jót olvastam és látom pörög rendesen, gondoltam megmutatom nektek az akváriumomat.

2012 októberében lett indítva, sajnos az ezelőtti 240-esem merevítési elengedett, diy tető tartotta össze, bizalom már nem volt többet, eladtam, és az új amúgy is jobban bejön. Nem magas, viszont hosszú. 120x40x45; 216 literes.

Szűrés: Hátfal mögött 3db 5x10x45-ös szivacs, a meghajtásukat egy Atman AT-2219F végzi, kompletten mindennel, az is hozzáad még 3 szivacsot. Külső Eheim Ecco 2235. Saját csövezés, 1/2 colos vízcsővel, benzinslaggal (rugalmas, nem oldódik, nem keményedig meg) Eheim diffúzor a hátfali Atmanhoz, esőztető az Eheimhez.

Világítás: 2x36 watt Philips Aquarelle. Napi 11 órát megy.

Kezdet még halak nélkül

Kezdet halakkal

8 hónap múlva

Az akváriumi vízcserével és karbantartással nem követem a trendet, leírásokat.

Indításkor metilénkékezni szoktam a vizet + antiklór.

Vízcsere maximum annyi, ami a hátfali szivacsszűrők tisztításakor leszívok, mivel a hátfalban marad elég alj. Annyiban hálás a hátfali szűrő, hogy jól jelzi ha pucolni kell. Nyomás megmarad, de a vízszintet leszívja rendesen maga körül a szűrő. Max 20 liter, az is 3-4 havonta.

Külső szűrőt ritkábban tisztítom, általában fél év, az elején, mikor még "üres" szépen nyom, majd fokozatosan, ahogy telik, már csak alig az esőztető, de úgy vettem észre, hogy talán épp emiatt (kisebb átfolyási sebesség) a feladatot jól ellátja. Éppen emiatt még hagyom, had menjen, nem pucolom, amikor már a 2-3 cm-re lévő vízfelszínt nem tudja megfodrozni akkor pucolom. 4 rekeszes. Alul kerámia gyűrű, felette szivacs, megint gyűrű, megint szivacs. Jó sok trutyit összesed. A szobai növények a két szűrő tartalmától nagyon jól érzik magukat :)

Újabb 9 hónap

A növényeket jelentősen megritkítottam, már sok volt, de a víznek nagyon is jót tettek, halak meg velük. A fénycsöveket lassan cserélnem kell, már 4 évesek, előjöttek a fekete fonal algák, vettem ellenük vízi rókákat. Nagyon hatékonyak.

4 hónap és az alga szépen csökkent, persze azért kézzel is szedtem le néha.

Újból némi növény gyérítés, szerencsére, ahogy eddig mindig kaptam értük pénzt, kidobni soha sem szoktam.

Még két hónap és gyakorlatilag annyi alga van, amivel a rókák jól elvannak.

Szűrőrendszerről is dobok fel néhány képet:



[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#17456) ati012 válasza bringasisti (#17454) üzenetére


ati012
senior tag

Nem elég :))

Nyuszit is ezért tartok. Aranyosak, elvagyok velük, szeretem őket; meg emellé termelik a lóvét.

[ Szerkesztve ]

(#17457) farkas26 válasza jegenye77 (#17452) üzenetére


farkas26
tag

Képet tudsz küldeni barkács twinstáról?
Mikor jársz majd szeged fele? :)

"A jövő sem a régi"

(#17458) farkas26 válasza Plebi (#17455) üzenetére


farkas26
tag

Szép aki :C

"A jövő sem a régi"

(#17459) Pocee válasza ati012 (#17456) üzenetére


Pocee
senior tag

én inkább eszem a nyulat :P

Mr.Brightside

(#17460) jegenye77 válasza farkas26 (#17457) üzenetére


jegenye77
addikt

Holnap teszek fel működés közben.
Húsvétkor !

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#17461) Tarill válasza Plebi (#17455) üzenetére


Tarill
őstag

nagyon komoly! jól néz ki :)

(#17462) mdk01 válasza jegenye77 (#17460) üzenetére


mdk01
addikt

Meg esetleg videót. :)
Engem is izgat, azóta is.

(#17463) Mercutio_ válasza Plebi (#17455) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mi az a vízi róka?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17464) havri1 válasza Mercutio_ (#17463) üzenetére


havri1
félisten

Algaevő márna vagy mi a másik neve. Fonalalgázó.
Elég hatékony ugrobajnok.

[ Szerkesztve ]

havri

(#17465) Mercutio_ válasza havri1 (#17464) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vagy úgy ;]
Ahogy nézem ez nem nano akiba való :N

Töröm a fejem, hogy ha minimál akit csinálok egy hím bettával, akkor milyen algaevő anci, vagy egyéb talajmenti hal lenne jó a 25-30 lityis akiba.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17466) mdk01 válasza Mercutio_ (#17463) üzenetére


mdk01
addikt

Repülő róka - Crossocheilus siamensis

(#17467) mdk01 válasza Mercutio_ (#17465) üzenetére


mdk01
addikt

Miért akarsz algaevőt?

(#17468) Mercutio_ válasza mdk01 (#17467) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem feltétlenül azt - bár ahogy olvasgatom a topicot az alga elég nagy mumus - csak valamit, ami a talajszinten/-közelében mozog, mivel az 1 szem betta mellé csak jó lenne még valami. Vagy rosszul gondolkodom?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17469) Neoka válasza Mercutio_ (#17468) üzenetére


Neoka
aktív tag

Ha nem ragaszkodsz a halhoz és talajlakót szeretnél pl garnéla? amano

[ Szerkesztve ]

(#17470) havri1 válasza Neoka (#17469) üzenetére


havri1
félisten

Legjobb választás lenne szerintem is, olyan szépeket látni fillérekért!

Sziasztok.
Hobbitenyészet-felszámolás miatt baráti áron eladók a garnéláim:
Chocolate Sakura: 250 Ft./db.
CBS grade B-A-S: 300 Ft./db.
CRS grade B-A-S: 300 Ft./db.
Blue dream: 1500 Ft./db.
Panda - King Kong - Blue Bolt: 2400 Ft./db.
Wine Red: 2700 Ft./db.

havri

(#17471) bajtokarpi válasza Plebi (#17455) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia!

Amivel az esőztetőt megoldottad, annak a csőnek mi a pontos neve?

Köszi

battletag: bossi#2666

(#17472) Mercutio_ válasza Neoka (#17469) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kérdés nem enné /csípkedné őket a betta?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17473) Yayoh válasza Mercutio_ (#17465) üzenetére


Yayoh
aktív tag

Nekem is most garnéláim vannak 20 literbe . Jó pofák nagyon , és szépen takarítják az algát.

(#17474) mdk01 válasza Mercutio_ (#17472) üzenetére


mdk01
addikt

Igen, bennem is ez merült fel és úgy gondolnám, hogy de.....viszont nincsen tapasztalatom velük.

[ Szerkesztve ]

(#17475) havri1


havri1
félisten

Ma letelt a 4-5 napos sötét kúra, eddig siker :)
Most cserélek vizet.
Zöld teljesen eltűnt a vízből szerencsére, opálosodás meg majdnem teljesen.
Látta az aksit egy haver, régóta aksizik, azt mondta, biológia hiány, nem képes a kajából származó dolgokat lebontani a szűrő még.
Passz, már marad így asszem :DDD

havri

(#17476) jegenye77


jegenye77
addikt

Egy kupakból csináltam.Azért ilyen szép a színe :D A rácsokat meg egy konyhai rozsdamentes szűrőből vágtam ki.Tápnak egy laptop töltőt használok ami egy időzítőre van kötve.Napi 4x15 percre van állítva.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#17477) jegenye77


jegenye77
addikt

Eddig vízszintesen volt és annyi levegő alá vagy közé szorult,hogy ma reggel nem csinált semmit.Most függőlegesbe raktam hátha így nem szorul alá.
Sajnos így nem lehet elrejteni :(
Kellene egy szebb ház neki.Mondjuk nekem a gyári se tetszik.Esetleg ha a sűrű növény közé be van rakva.De akkor meg nem oszlik szét rendesen az akváriumban.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#17478) ati012 válasza jegenye77 (#17476) üzenetére


ati012
senior tag

Milyen szerkentyűt hajt a táp? :B

(#17479) Tarill


Tarill
őstag

1 db hím harcoshal el van guppykkal,mollikkal és neon halakkal? :D

(#17480) coqito


coqito
tag

Esetleg nincs valakinek jóárasítva eladó siporax? Székesfehérvár és budapesti átvétel érdekelne. Köszi!

(#17481) farkas26 válasza Tarill (#17479) üzenetére


farkas26
tag

1 darabig ;]

"A jövő sem a régi"

(#17482) farkas26 válasza jegenye77 (#17477) üzenetére


farkas26
tag

köszi :R
és tényleg nem jelent meg egy alga sem?
Valami áttetsző ház kéne neki.

"A jövő sem a régi"

(#17483) Tarill válasza farkas26 (#17481) üzenetére


Tarill
őstag

most komoly? azt nem akarom h kikezdjék... :/

(#17484) Silentfrog válasza coqito (#17480) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Az Akvaristán volt tegnap 1000 forint/ liter áron használt .Szerintem tökéletes, a siporax nem romlik el! :N

(#17485) coqito válasza Silentfrog (#17484) üzenetére


coqito
tag

Igazából átnyálaztam, de nem találtam meg. Tudsz esetleg valami linket dobni (forumtopik vagy hasonló)? Köszi :)

(#17486) jegenye77 válasza farkas26 (#17482) üzenetére


jegenye77
addikt

Az aksi falán van egy minimális de azt is csak ha nagyon azt figyelem akkor látszik.Persze akkor egyből zavar és már szedem is le.Hetente átmegyek rajta a mágneses kaparóval.
Hogy mit csinálok jól vagy rosszul azt ne kérdezd de valóban nincs más alga.
Talán az UV sterilizáló tényleg ilyen hatásos az aksi indításánál.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#17487) Silentfrog válasza coqito (#17485) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

akavakertész/ keres kínál eladó/ szűrő alkatrész. kopikon156 árulja,több dologgal együtt!

(#17488) jegenye77 válasza farkas26 (#17482) üzenetére


jegenye77
addikt

Már nevetek magamon,hogy a környezetemben folyton azt figyelem,hogy miből tudnám szépen megcsinálni.
Igen valmi áttetsző kellene.Üveg lenne a jó de azt házilag nem tudom megcsinálni.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#17489) havri1 válasza jegenye77 (#17476) üzenetére


havri1
félisten

És amúgy ez most mi is úgy különben? :B

havri

(#17490) Neoka válasza Mercutio_ (#17472) üzenetére


Neoka
aktív tag

Nincs tapasztalatom a Bettákkal kapcsolatban. :(

(#17491) mdk01 válasza jegenye77 (#17477) üzenetére


mdk01
addikt

Köszi a képet.
Az a füstszerű valami azok a buborékok?
Én most 2db plexi lap közé gondolkodom, csak a plexihez spec. ragasztó kell.

(#17492) bringasisti válasza mdk01 (#17491) üzenetére


bringasisti
őstag

Kloroform, Loctite Super Attak.

BENEFON DELTA--------N8

(#17493) jegenye77 válasza havri1 (#17489) üzenetére


jegenye77
addikt

Ez a valami ez a házi twinstar.
Igen az a füst szerű azok a kis buborékok.
Plexi az jó ötlet.
Milyen ragasztó kell hozzá?
De lehet ragasztó se kellene hozzá ha meglehetne csinálni valahogy összepattintósra.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#17494) jegenye77 válasza havri1 (#17489) üzenetére


jegenye77
addikt

Aztán,hogy mi igaz belőle :F

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#17495) Plebi


Plebi
senior tag

Akinek van atman powerhead plusz szivacs kombója, tudna képet küldeni, vagy kiposztolni, hogy mennyire van az akvárium falától.

Párom szüleinek most lett összerakva egy 80-as diversa szett, az aksi tető fűtés jó, de a szűrés kuka. Atman vennék a fentiek szerint, de a jelenlegi szűrő a kis távolság miatt öli a halakat. Bemennek mögé, de ki már nem tudnak, még a tápkábel kis bemeneténél is befúrta magát egy neon. Ilyet még nem láttam, de úgy néz ki lehetséges.

Melyik powerhedet vegyem tisztán 112 literhez. 201 500l/h vagy 202 600 l/h?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#17496) havri1 válasza Plebi (#17495) üzenetére


havri1
félisten

Mármint a szivacs a faltól?
Az Nullára, ráfeszül nálam, függetlenül, milyen head van rajta. Atman 203 pont ugyanígy állt.
10cm vastag négyzet alapú a szivacs, szóval vastag.

Szerk.: Na annyi van Atmannál, hogy a szívócső állítható.
Itt a két végállás, tartóval:

Távoli:

Közeli:

[ Szerkesztve ]

havri

(#17497) Pocee válasza Plebi (#17495) üzenetére


Pocee
senior tag

Sziasztok!

Nagyon sürgős lenne mert indulok Pestre.Ferihegyre megyek de estig várnom kell,Ferihegyről befelé menet találok nagy akvás boltokat?belvárosba nem akarok bemenni?europark?valami :)?

Mr.Brightside

(#17498) havri1 válasza Plebi (#17495) üzenetére


havri1
félisten

Amúgy nekem a neonok csak akkor mentek be szűrő mögé, ha meg akartak halni, betegség, félelem stb..
203-as at iszonyat erős, 2000l/h, én most árulom, mert a 120cmes hosszúségú aksiba a végén kiforgatta a vizet (!!!).
Szóval óvatosan a teljesítménnyel :DDD

havri

(#17499) Plebi válasza havri1 (#17498) üzenetére


Plebi
senior tag

Köszi!

A szivacsod mekkora?

Nem tudom, mi kergeti őket a szűrő mögé. A guppik is oda vesztek. Zebra dánió hajtja meg őket olykor, de az ötsávos márnák megvannak, igaz azok a búvókba vannak javarészt. Lehet, hogy azok miatt félnek? Mindegyik új telepítés, nem kifejlett még egyik sem.

Azt nem tudom eldönteni, hogy az at-200-tól 202-ig melyik legyen. Az AT-202-től adnak 3 év garit. 400-500-600 l/h a teljesítményük, az aksi 80 cm széles.

Nekem a saját nagyba (fentebb), ami 120 cm széles, egy 1200 l/h atman powerheades belső szűrő van. (at-221f) Azzal jól elvannak a halak és jól is szűr, igaz ott hozzájön 3 nagy szivacs is a hátfalba.

Emiatt vennék inkább 202-őt mert a 600l/h nem tűnik olyan rettentően soknak egy 80 cm széles aksiba.?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#17500) havri1 válasza Plebi (#17499) üzenetére


havri1
félisten

Van kapcsolatom a két kisebb atmanra is, megnézzem az árát? Nála is van 3 év garancia, de ő állította ki, elvileg hivatalos, de se pecsét, semmi..Szal érdekes.

A danio nálam agresszív volt, meg azokat az öt sávos márnákat sem szokták ha jól tudom vegyes aksiba, ők is agresszíven viselkednek.

Névleges 600l/h az nem sok, nekem éppen csak pisil a 650l/h eheim. Sztem simán vállalható ;)

Szivacs : 10x10x20 és 10x10x30, TM30as,sűrű

havri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.