Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17401) havri1 válasza Tarill (#17400) üzenetére


havri1
félisten

Dehogynem, ki fog, csak nagyon kevés, mert kicsi a felület, amin meg tud telepedni.
Én azért ajánlottam a 10x10x20cm bio szivacsot (T30), mert ennek már van akkora felülete, amin megfelelő számú baktérium tud megtelepedni, és már elég lehet (közel sem biztos, de azért láthatóan nagyobb a felület, mint a vett belső szűrőben lévő szivacsnak).

A külső szűrőben lévő biológiai szűrőanyagok speciálisan erre kialakítaott felülettel rendelkeznek. Porózus anyag, aminek a belsejében kismillió járat van, ezért a víz átjárja.
Vannak táblázatok, amikben az egyes anyagok össze vannak hasonlítva, hoyg mekkora valós felülettel rendelkeznek.

Matten szűrő és társai, cseh emelős megoldás, nagyon sok olcsó és hatékony kivitelezhető biológiai szűrés létezik ám!

Olvasnivaló

SZAT gyanta

LEGFONTOSABB OLVASNIVALÓ - SZűrés, akvárium indítása, vizikémia

[ Szerkesztve ]

havri

(#17402) Tarill válasza havri1 (#17401) üzenetére


Tarill
őstag

próba cseresznye, én két hetente 50% vízcserével terveztem... teknősökét is kéthetente cserélem. egyébként próbálok kezdőknek való halakat venni, neonok, guppyk, mollyk, meg ékfoltos pár db algaevővel, illetve még 1db harcoshal mert azok nagyon szépek... :) meg hinarasabb növényeket azok elvileg jobban segítik lebontani a káros dolgokat

(#17403) Tarill válasza havri1 (#17401) üzenetére


Tarill
őstag

a halak kezdeti kisebb létszámával mérsékelhető ez a "kritikus első 2-3 hét"?

jól olvasom hogy ilyen bejáratós szakaszban mikor még nincsenek halak érdemes kicsit sózni a vizet? :O

[ Szerkesztve ]

(#17404) havri1 válasza Tarill (#17403) üzenetére


havri1
félisten

4 hétig igazából halat sem szabadna tenni bele..
Én 2 hét után tettem, azóta is opálos a vizem :DDD

havri

(#17405) Tarill válasza havri1 (#17404) üzenetére


Tarill
őstag

serának nincs valami csodaszerje ami eleinte segíti a víz rendbenlétét? :D

(#17406) havri1 válasza Tarill (#17405) üzenetére


havri1
félisten

De vannak biológiai indítók, ezeket közvetlenül a szűrő szivacsába kell önteni.
Nem tudsz kérni valakitől bejáratott szűrőt, szivacsot? Belemosni az aksiba?

havri

(#17407) bringasisti válasza Tarill (#17403) üzenetére


bringasisti
őstag

"jól olvasom hogy ilyen bejáratós szakaszban mikor még nincsenek halak érdemes kicsit sózni a vizet?" Ahol ezt olvastad oda sose térj be mégyegyszer

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#17408) Tarill válasza havri1 (#17406) üzenetére


Tarill
őstag

Hát haveromnak van egy 100 l körüli akváriuma, kb 0 törődés egy belső szűrő, néha a párolgott vizet pótolja és Ennyi. Élnek mint hal a vízben :D amikről korábban írtál kb még nem is hallott, de én se :D jól be is ilyesztettél :D

Bringasisti: Az előbb linkelt fórumon olvastam :D

[ Szerkesztve ]

(#17409) Silentfrog válasza havri1 (#17381) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha békét akarsz a medencében akkor ilyen halat sose vegyél. Pseudotropheus elongatus (Nyasszai karcsúsügér)
Ezzel a kis növényevő kis görccsel van a legtöbb gond.
Soha semmi elongatust ne vegyél! :DDD

(#17410) bringasisti válasza Tarill (#17408) üzenetére


bringasisti
őstag

Ez az állítás egy majdnem profi kiadványból indul ki / nem idézem mert nem akarom hogy a nevemmel összefüggésbe hozzák / amelyik azt írja hogy bizonyos problémák kezelésére ajánlott. 1 nem kell hagyni hogy kialakuljon a probléma. 2 nem kell megvárni míg elhatalmasodik. 3 időben kell vizet cserélni. Egyszer szóltak a haverok megyünk Bécsbe. Csütörtökön ragasztottam egy 150 literest pénteken feltöltöttem szombaton hoztam bele halat

BENEFON DELTA--------N8

(#17411) mdk01 válasza Tarill (#17408) üzenetére


mdk01
addikt

Kell egy jó szivacsos belsőszűrő, meg a rendszeres vízcsere és nem sok gondod lesz.
Ha még teszel bele pár igénytelen de szép növényt akkor még kicsit beszélgessünk, de attól sem kell megijedni.
Lényeg a rendszerességen van és hogy ne okozz hirtelen nagy változást a vízparaméterekben, hanem egy átlagos normális szintet kell tartani állandóan és minden oké.

(#17412) mdk01 válasza bringasisti (#17410) üzenetére


mdk01
addikt

Csütörtökön ragasztottam egy 150 literest pénteken feltöltöttem szombaton hoztam bele halat

Mondjuk azt tudod te is, hogy ez nem jó példa, sztem ne terjeszd. :)
A halak még hagyján azt ha normális vízbe rakod még rendben is lehet, de egy aksit másnap feltölteni kockázatos, inkább még 2nap és miden oké.

(#17413) havri1 válasza Tarill (#17408) üzenetére


havri1
félisten

Ezért mondtam, van aki így, van aki úgy, és mégis működik, de van amikor nem.
A sózás inkább arra jó, hogyha megugrik a nitrit szint, akkor a halak könnyebben átvészelik, lehet nem pusztulnak el reggelig..
De erről is megoszlanak a vélemények.
Én olyan embertől is hallottam ezt, aki elismert szakember. Hiszek neki, én is sóztam..

Silentfrog, pedig szép hal :)
Kergeti a többit nálad?

[ Szerkesztve ]

havri

(#17414) bringasisti válasza mdk01 (#17412) üzenetére


bringasisti
őstag

Mikor medencét ragasztok akkor mikor kész teszek bele műanyag tálba forró vizet, és míg érzem az ecet szagát ott ülök és a hajszárítóval tolom be a forró levegőt. Így más a kötés idő

BENEFON DELTA--------N8

(#17415) Silentfrog válasza havri1 (#17413) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ő csak 8-9 centis nem kergeti mert a többiek nagyok,de próbál szemétkedni,kötekedik. A párját a nőstényt szokta leamortizálni. :O

bringasisti Neked nincs véletlen Eheim 2217-es szűrőd?
Vagy nem jól emlékszek?

[ Szerkesztve ]

(#17416) havri1 válasza Silentfrog (#17415) üzenetére


havri1
félisten

Tedd külön őket.
Csinálj nekik egy másik akváriumot, legalább nem fogsz unatkozni :D

havri

(#17417) bringasisti válasza Silentfrog (#17415) üzenetére


bringasisti
őstag

1000 L/ó Classic igen egy van

BENEFON DELTA--------N8

(#17418) Silentfrog válasza havri1 (#17416) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ne is mond ma állítottam be Fluval külső szűrőt a 20 literes óvoda akváriumba mert állandóan opálos nálam is a neveldébe a víza belső szűrővel.
Van benne egy liter aktív szén A másik szűrőből vettem ki siporaxot meg ment bele vastagon perlon vatta.
Tettem bele egy kávéskanál jódozott tengeri sót is.
Reggel óta ugyanaz minden,azt hittem az aktív szén és a bejáratott bacis siporax majd egy kettőre eltünteti az opálosságot.
Csak hittem... :(

bringasisti .: Véletlen se mérted le a fogyasztását ugye? Lenne egy 2217 eladó ami érdekelne,de már így is 6000 forint a villanyszámla a halaknál lévő konnektorból. /árammérővel mért/
Az asszony letépi a szervem ha veszek mégegy áram zabáló dolgot a halakhoz! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17419) bringasisti válasza Silentfrog (#17418) üzenetére


bringasisti
őstag


Nem mértem de múltkor beszéltünk róla hogy az induktív fogyasztást nem mérik pontosan

BENEFON DELTA--------N8

(#17420) Silentfrog válasza bringasisti (#17419) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Meglehet, hogy beszéltünk róla csak elfelejtettem. :B

[ Szerkesztve ]

(#17421) bringasisti válasza Silentfrog (#17420) üzenetére


bringasisti
őstag

Az én villanyszámlámhoz képest szerintem sok

BENEFON DELTA--------N8

(#17422) Silentfrog válasza bringasisti (#17421) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Tudom,ezért is érdekelt volna a fogyasztása. Bár most is megy 3 külső szűrő,nappal 150 watt+ 5 wattos világítás és egy 300 wattos és egy 15 wattos vízmelegítő. Ez persze 2 akváriumba oszlik meg.

(#17423) bringasisti válasza Silentfrog (#17422) üzenetére


bringasisti
őstag

A vízmelegítő fogyasztása nem folyamatos fogyasztás

BENEFON DELTA--------N8

(#17424) Silentfrog válasza bringasisti (#17423) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nálam sokat megy mert a nappaliban csak 18-20 fok van.

(#17425) Tarill válasza mdk01 (#17411) üzenetére


Tarill
őstag

Szeretnék még növényeket mindenképp persze, halakkal együtt veszek még. Főleg h a mostaniaknak nem biztos h tetszett a hirtelen hidegviz... :D egyébként a szűrő meg jó nagyon simán tudtunk mellette aludni úgy h a levegő fújó részét lezártam

(#17426) havri1 válasza Silentfrog (#17418) üzenetére


havri1
félisten

Nem tudsz még pár példányt szerezni a Pseudotropheus elongatus-ból?
6-8 egyed ha van, akkor eloszlik az erőviszony, nem lesz nagyon erős és nagyon gyenge.
Amióta tettem Labidochromis spec. "Hongi"-kat a medencébe, a Mainganok-nak is leáldozott, már nem kiskirályok ;]
Nem egy faj, de nagyon hasonlóak természetre.

[ Szerkesztve ]

havri

(#17427) Silentfrog válasza havri1 (#17426) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Lehet, de a létszám elérte a véglegeset,így több halnak nincs már hely. :)

(#17428) Tarill


Tarill
őstag

olvastam hogy vannak ezek a jó baktériumoknak könnyű telepedést nyújtó kis kerámia körök, amiket külső szűrőkbe szoktak tenni, esetleg ne próbáljak meg egy keveset tenni a belső szűrőm szivacsa mellé? valamennyi biztos befér normálisan...
ja meg van ez a sera toxivec, ilyet esetleg vegyek? eleinte?

(#17429) Silentfrog válasza Tarill (#17428) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nem akarok beleszólni és nem is olvastam végig a hozzászólásotokat,de miért nem veszel egy olcsóbb külső szűrőt? 13-15 ezerért már van új garanciás Eheim 2211-2213./ Nem tudom mekkora az akváriumod./

(#17430) Tarill válasza Silentfrog (#17429) üzenetére


Tarill
őstag

112l-es brutto, de ahogy számoltam a vödröket olyan 95l lehet benne max, egyébként már vettem egy belső szűrőt... szerintem nem olyan rossz... most üresben járatom az akváriumot csak virágok vannak még benne(meg kövek)

[ Szerkesztve ]

(#17431) Silentfrog válasza Tarill (#17430) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Egy Eheim 2213 elég lett volna 15 ezer ingyen postával 3 év garival. De már mindegy,ha megvan a belső.
Jól is teszed , hogy üresbe járatod,dobj egy pár szem halkaját a vízbe és ha van ismerősöd akinek van akváriuma akkor ha kérsz tőle egy pár liter akvárium vizet/esetleg kimosott szivacs vizét/ akkor az gyorsítja a hasznos bacik elszaporodását.
Ne költs drága szerekre inkább várj a betelepítéssel 2-3 hetet.

[ Szerkesztve ]

(#17432) Tarill


Tarill
őstag

háát teknőskajám van, abban vannak ilyen kockák amik préselt szunyoglárvák sztem az jó lesz nem? szétoldódik vízbe

(#17433) mdk01 válasza Tarill (#17432) üzenetére


mdk01
addikt

Nem, olyan kellene ami préselt darált akármi.
Valami granulátum, vagy lemezes kaja.

(#17434) Tarill válasza mdk01 (#17433) üzenetére


Tarill
őstag

teknős vitamin az granulátum, Reptomin baby azt ha pár szemet belemorzsolok a vízbe?

(#17435) mdk01 válasza Tarill (#17434) üzenetére


mdk01
addikt

Igen, az jó lehet, de csak nagyon keveset.

(#17436) Silentfrog válasza mdk01 (#17435) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nincs hal benne, ha felmegy a nitit akkor sincs nagy gond,de valóban nem érdemes elszennyezni a vizet

(#17437) Tarill


Tarill
őstag

akkor most tegyek vagy sem? :D 1-2 szemet esetleg?

de ha az úgy tuti akkor veszek egy ilyen sera káros anyag megkötőt az elejére...

[ Szerkesztve ]

(#17438) mdk01 válasza Tarill (#17437) üzenetére


mdk01
addikt

Morzsolj el benne kettőt jah, aztán hagyjad egy hétig mondjuk.

(#17439) Tarill válasza mdk01 (#17438) üzenetére


Tarill
őstag

hát 2 db nem hiszem h sok vizet zavar :D

(#17440) havri1 válasza Tarill (#17437) üzenetére


havri1
félisten

Inkább biológiai indítót tegyél, ne megkötőt ;)

havri

(#17441) Tarill válasza havri1 (#17440) üzenetére


Tarill
őstag

És annak mi a neve? :)

(#17442) havri1 válasza Tarill (#17441) üzenetére


havri1
félisten

Sera Bio Nitrivec
Sera filter biostart

Én ezeket láttam

havri

(#17443) ati012


ati012
senior tag

Üdv

Tudtok olyan webshopot ahol halakról is van fent ár?

(#17444) havri1 válasza ati012 (#17443) üzenetére


havri1
félisten

Szia, sugereset tudok.

havri

(#17445) claire78 válasza ati012 (#17443) üzenetére


claire78
senior tag

Igazából nem értem a kérdést.. :U
[link]
[link]

(#17446) ati012 válasza claire78 (#17445) üzenetére


ati012
senior tag

:R

Végig néztem 6-7 webshopot, de mindenhol csak a kellékeket láttam.

Nagykérdés: van olyan hal, amiből eredményesen lehet pénzt csinálni (megéri szaporítani) ?

(#17447) Silentfrog válasza ati012 (#17446) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Úgy számolj, hogy a bolti ár töredékért lehet csak halat eladni. Pl az 1000 forintos halakat 250 ért vitték el tőlem. /sok fajta szokott lenni,de én nem szaporítom őket csak kiveszem a nagy medencéből,mert a többiek úgyis megennék őket./

Vannak olyan halak amik meg nagyon nem nőnek,nálam vannak császársügerek fél évesek és még mindig csak 3-4 centisek. Egy évig eteted őket,melegíted a vizüket,szűröd,és cserélgeted a vizet.
Lehet , hogy aki nagyba csinálja és van egyből olyan hely ahol leveszik tőlük egyből annak megéri.

Egy nagyobb halas boltba kérdeztem, hogy kell e nekik hal, Ők 2000 ért adják de egyet nem is adnak csak 1 hím és 2 nőstényt. Tehát ha ilyen halat akarsz akkor a 3 darabot meg kell venni és az 6000 ft. Én eleséget kértem volna helyettük nem is pénzt. Azt mondták talán ingyen beveszik. Vicces fiúk! :P

[ Szerkesztve ]

(#17448) Tarill válasza havri1 (#17442) üzenetére


Tarill
őstag

esetleg használtad is őket?

(#17449) havri1 válasza Tarill (#17448) üzenetére


havri1
félisten

Nem, én igazából vegyszereket nem használtam sose. Néha vízcserekor 1-1et kipróbáltam, meg a növénytápszer, amivel be is szívtam :DDD

(#17447) Silentfrog: +1

Akinél jártam októberben sác, mondhatjuk tenyésztő, bár bevallása szerint hobbista :)
Van vagy 20-30 neveldés aksija. Minden köptetés külön aksiban, tehát havonta fajonként 20-40 kishal..
Így havonta tudja eladni a nagyobb példényokat.
Elmondása szerint, annyi jön össze belőle, hogy a hobbyt fent tudja belőle tartani.
1 neveldés aksival, 30-40 hallal, fél éve mire felneveled..10x többet elvisz.
100ft/cm mennek a halak általában (sügerek).

[ Szerkesztve ]

havri

(#17450) Pocee válasza havri1 (#17449) üzenetére


Pocee
senior tag

már akkor akartam írni,hogy nem túl bizalomgerjesztő az a növénytápsó,vannak azért nagy nevek amik bátran önthetők,nem is kell bonyolítani mint a GA-t,ott az easy life profito,komplex és lehet heti egyszer is,ilyen bizonytalan cuccokat én be nem öntenék.

Mr.Brightside

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.