Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1021) Zola007


Zola007
veterán

Helló mindenkinek!
Nekem is lett egy kis cash, így rögtön beruháztam egy IPC-1 L-re.

Eddig volt
- két szett Uniross 2100-es aksim gyári töltővel (~5-6 éves, márnem is tudom)
- egy szett Minwa 1800-as a hozzá adott Watson töltővel (talán ez volt a legjobb, legalább lemeríteni is tudott) és már minimum ez is 5 év körül (azért vettem ezt is töltővel, még mielőtt megkérdezné valaki, mert 2000 forint volt cakkom-pakk)
- 2szett 2600-as Ansmannom (~1,5 év) (ezek most már semmit se érnek, feltöltés és jó ha 2 napig tartják a szuflát, de azért ha éjszaka telenyomom, akkor aznap még tolok vele 400 képet egy S6500-al szettenként)
- 1 szett Ansmann Photo III-as pakk 4 2400-as akkuval
(+ a 4 ajándék recyko, ezek rendben vannak)

És igen, kellet a sok szett, mert bringalámpa, zseblámpa, rádiós egér+bill, pároméval együtt 3 fotógép, discman, stb. ment róluk.
Amennyire lehetett helyrepofoztam őkt az IPC-vel, de felgyülemlett néhány kérdésem:

1, A unirossnál (átlag 3200 mAh és 1,38-39 V) és a minwanál (átlag 2300 és 1,37 V) teljes feltöltés után rátolja a zárójelben lévő értéket és feszt, de amikor berakom a gépbe, bekapcsoláskor csak a motor hangját hallani egy pillanatra, semmi más meg sem moccan. Érdekes, hogy rögtön utána mérve is megvan a fesz, nem esik le, sőt például a discman elmegy 8-10 órát 2 akkuról

2, Mikor beraktam az 1 starthelyre az akkut, belőttem 500-as töltésre, minden pöpec, második helyre berakom az akkut, néha nem enged 200-nál nagyobbat beállítani, mintha az első hely miatt már ez lenne a limit

3, Berakok és beállítok egy akkut, s mikor az első már nem villog (tehát fixálta a beállításokat), berakom a másodikat és elkezdem belőni, akkor néha átállítja az előtte lévő akku opcióit a később berakottéra és kezdhetem előről.

4, Egy másik dolgot pedig a 2600-as Ansmannál vettem észre (azért, mert csak ennél jut el ekkora értékig), hogy tölt-tölt-tölt, de akármilyen töltőárammal nyomatom (200, 500, 700 is volt már próbálva), mindig pontosan 3,7 Ah-t tölt rá, többet egy fikarcnyival se.

Köszönöm a válaszokat előre is a profiknak,
további szép napot, üdv: Zola

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.