Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) Kernel válasza plömplöm (#1536) üzenetére


Kernel
nagyúr

Úgysem érted, csak azt próbálom alátámasztani, hogy nem postásként, asztalosként vagy könyvelőként írom, amit éppen írok, hanem szakmabeliként. Mindenki azt lát bele, amit akar, ez már téged minősít.

...pld én is csak röhögni járok ide

[OFF] Ha erre élvezel, azt is hozzátehetem, majd' 10 éve fórumozgatok, úgy mint szabadidőtöltésként, ezalatt nyilván sok hozzád hasonló, rosszindulatú figurával is találkoztam. Ilyenek mindenhol ott vannak, de szerencsére nem ez a jellemző. Inkább megköszönni szokták a tudás és tapasztalatok átadását, persze nem csak az itteni, szűk területet érintő témára gondolok. Vagy még csak nem is elektronikára, hardver, szoftver témára, amiben szintén ott voltam az évek során. De magadfajta szűkagyú szerintem ezt el sem tudná képzelni, nekem viszont csak hobby, nem érdekem, hogy az egész személyiségem és különféle "publikációim" egyben átláthatók legyenek.

De ezt úgysem értheted, hiszen csak röhögni és piszkálódni jársz ide.

Szívesen behúzok magamnak egy strigulát arcoskodásért, csak egy a bökkenő: van is alapja... [/OFF]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1552) philoxenia válasza Norbi_888 (#1550) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha ritkán fotózol és alkalmanként keveset, akkora legjobban olcsóbb alkálielemekkel jársz, szvsz.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1553) ottkar válasza Norbi_888 (#1550) üzenetére


ottkar
addikt

Hát pont az Eneloopot mondtam hogy az akkunak kicsi az önkisülése, ez gyárilag már fel van töltve és lehet használni rögtön. A töltője szintén kétcsatornás nem tudja az akkukat kezelni.14 órás a töltési ideje állítólag 16 óra után lekapcsol. Vedd meg ha többet nem akarsz költeni

(#1554) BEE válasza Findzs (#1535) üzenetére


BEE
addikt

Egyéb fórumokon nincsenek problémáid a többiekkel ?
Mert ezzel a stílussal nem csodálnám. :(

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1555) Norbi_888 válasza ottkar (#1553) üzenetére


Norbi_888
csendes tag

Igen, azért néztem az Eneloopot mert azt ajánlottad. :D

Viszont van egy másik fajta, Varta, az is hasonlónak tűnik. Direkt írja, hogy alacsony önkisülésű és 1 év tárolókapacitást ígér. Ez is teljesen ugyanazt tudja, én meg hajlamos vagyok bedőlni az ismertebb márkáknak...

Ár/érték arányba melyik éri meg jobban? Ez egy ezressel kevesebb. [link]

(#1556) ottkar válasza Norbi_888 (#1555) üzenetére


ottkar
addikt

Teljesen azonos típusú mint az Eneloop Ez is alacsony önkisülésű.Megveheted ezt is

[ Szerkesztve ]

(#1557) Norbi_888 válasza ottkar (#1556) üzenetére


Norbi_888
csendes tag

Ok, köszi :)

(#1558) RefeeZ


RefeeZ
tag

Sziasztok:)

Fényképező vásárlásra adtam a fejem, és szeretnék hozzá egy megbízható akku-t, úgyhogy érdeklődnék, hogy amennyiben egy canon powershot sx100 is-re fáj a fogam mégis milyen akksit lenne érdemes venni? Vagy ez pl. gépfüggetlen, és nincs is annyira behatárolva, hogy legjobb vagy legrosszabb, csak jól kell tölteni őket, hogy ne menjenek tönkre, amúgy pedig az összes hasonló?

Kernel írta az IPC1 / BC900 -t, ha jól emlékszem. Egy ilyenre fájjon az én fogam is? :)

Köszönöm előre is!

(#1559) ottkar válasza RefeeZ (#1558) üzenetére


ottkar
addikt

Untíg elég lesz az IPC-1L / BC700 is Sanyo Eneloop vagy Varta ready use akkukkal.

(#1560) Kernel válasza RefeeZ (#1558) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ott a külföldi népszerűség került szóba, de (főleg magyar pénztárcával mérve) az IPC1 nem nyújt annyival többet, mint amennyivel többe kerül az IPC1-L-hez képest. Az extrákat legtöbben ki sem használják, a két készülék alapjaiban viszont ugyanaz.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1561) RefeeZ


RefeeZ
tag

Köszönöm nektek az útbaigazítást! Akkor azt hiszem, hogy az olcsóbbal beérem (noha az is ugye 10k + akksi :DD).

(#1562) RefeeZ


RefeeZ
tag

Sziasztok ismét!

Kétségbeesetten írom következő soraimat.. :DDD

Körülnéztem varta és eneloop és ipc-1l ügyben vatera, kirakat, depo , google és ph-n..
Nem vagyok lenyűgözve a felhozataltól. Vaterán olyan arcok árulnak cuccokat akiktől hát...nem szívesen vennék akármit is. Depo és kirakat meddőnek tűnt, lehet ugyan, hogy kicsivel többet is tölthettem volna ott mint 2 perc, de nem láttam értelmét. Google is többnyire olyan linkeket dobott, ahol töltő+ akku egybe volt, mint szet, úgyhogy azokra nem haraptam. Ha rajtatok múlna, honnan vennétek / rendelnétek akkut és hozzá töltőt?

Köszi előre is ;)

(#1563) ottkar válasza RefeeZ (#1562) üzenetére


ottkar
addikt

A Conrad árulja az IPC-1L-t de a Vaterán is van ugyanannyiért. Eneloop az Edigitálban van.

(#1564) ottkar válasza RefeeZ (#1562) üzenetére


ottkar
addikt

[link]

Most akkuval együtt adják tízért. Az Endurance akku is alacsony önkisülésű.Jelenleg van a Conradban ( a zöld lámpa világít)

[ Szerkesztve ]

(#1565) RefeeZ válasza ottkar (#1564) üzenetére


RefeeZ
tag

Köszönöm a linket és az info-t is, remélhetőleg futja még erre a keretből ;)

(#1566) Norbi_888


Norbi_888
csendes tag

Tegnap vettem 4 db GP Recyko akkut. Eneloopot vagy Varta R2U-t akartam, de olyat nem találtam sehol a környéken, a Recyko pedig elvileg ezeknek a párja, szintén alacsony önkisüléssel reklámozzák, és feltöltve árulják.

Szóval... beraktam az elvileg feltöltött elemeket a fényképezőbe, de be se kapcsolt velük maga a fényképező üzemmód, csak a képnézegető... Gondoltam sokat állt az üzletbe, de ez nem valószínű, mivel új Wall-E-s csomagolásba vesztegették őket :(

Bedugtam töltésre, ma reggel akartam kipróbálni, de 3 vakus kép után már pirosan villogott a gép akkuszint jelzője. Most délután viszont teljesen feltöltöttnek jelezte őket a gép...

Ez így normális, vagy valami nem stimmel velük? Ki kéne őket sütni 3x hogy elérjék a teljes kapacitást? Vagy jobb lenne visszavinni őket? :F

(#1567) Dtomi válasza Norbi_888 (#1566) üzenetére


Dtomi
őstag

Először teljesen fel kell tölteni őket, de csak a normál feltőltési ideig, utána nem lesz velük semmi gond.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1568) Dtomi válasza RefeeZ (#1562) üzenetére


Dtomi
őstag

Én a lidl-be vettem az utolsó szettemet 800-azaz 800 magyar forintért Tronic Energy fantázia névvel 2500Mah és nagyon designos kinézettel grammra pontosan megegyezik a súlya a duracell 2300-as akkuéval és tovább bírja az 580EX II-ben, mint a duracell és az enengizer akkujaim.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1569) ottkar válasza Dtomi (#1568) üzenetére


ottkar
addikt

2500Mah és nagyon designos :F

(#1570) Dtomi válasza ottkar (#1569) üzenetére


Dtomi
őstag

Szerintem =>dizájnos :D csak egymásik fórum ércelődő "angolnyelvű" hagyatéka :D

[ Szerkesztve ]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1571) Nagya21 válasza Dtomi (#1570) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Óccsónak óccsó, de (sajnos) nézd majd meg fél év mulva :((
Én már kiszanáltam őket mert nem birták a gyürődést :W
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1572) RefeeZ


RefeeZ
tag

Sziasztok 'sokadszorra' is:)

Tudom-tudom, ajánlottatok már jónéhány töltőt, és akkut, azonban keresgéltem én is, próbáltam közelben beszerezhető darabokra szert tenni, és ezt találtam 7225 vagy 5780 Ft-os (Fene tudja,hogy vajon bruttó vagy nettó árat írnak-e..) áron. Két kérdésem volna, melyből az egyikre vélhetően nem kaphatok választ, csak a nekik írt e-mail útján, a másik pedig az, hogy ez a töltő, amit adnak hozzá : MQN04-E-4-3UTG , vajon jó lehet-e valamire, vagy ehelyett vegyek külön akku-t, és aztán egy töltőt valahol máshol? Nem kell, hogy csúcsszuper legyen, csak töltse fel, bírja egy darabig, és ne tegye tönkre az akkukat se ;)

Köszönöm előre is!

(#1573) RefeeZ válasza RefeeZ (#1572) üzenetére


RefeeZ
tag

Ezt csak most láttam meg..ismeri ezt a márkát valaki?Kicsit kételkedő vagyok,mert eddig senkinek nem ajánlottatok ilyesmi;)

(#1574) ottkar válasza RefeeZ (#1573) üzenetére


ottkar
addikt

Amiket itt bemutattál eggyikkel se lehet érdemben kezelni az akkukat ha csak egy gyenge is van közöttük, Fucsa hogy 7000 Ft-ot adnál érte mikor 9-ért olyan van ami valóban jó.

(#1575) tomcsi23 válasza RefeeZ (#1573) üzenetére


tomcsi23
veterán

Igy van, 2 ezerért nem érdemes szórakozni, meg amúgy sem, hisz töltőt akarsz venni.
Ja, meg: [link] ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1576) RefeeZ


RefeeZ
tag

Ráírtam erre a Conrad bolt vevőszolgálatára, és kb nem írtak vissza másfél napja..pedig számítana, hogy a megadott áruk bruttó vagy sem, illetve, hogy mennyi idő alatt szállítják Pécsre, és az sem mindegy, hogy a szállítással együtt mennyi. Igaz, máshonnan egyelőre nem tudom beszerezni, maximum vateráról, de ha jó áron lehoznák, akkor megrendelném tőlük..ellenben tényleg magasról leszarják, hogy mit sír nekik az ember..:\

(#1577) Zebu válasza ottkar (#1563) üzenetére


Zebu
addikt

sokág törtem a fejem az eneloop elemeken. Végül nehezen lehetett hozzájutni és nem volt kedvem 5500-zat kifizetni 4db elemért + a töltőért.

Tegnap vettem a Corában 4db SANYO 2500mAh Ni-mh elemet töltővel 3760HUF-ért. Nem gondolnám, hogy annyival gagyibb lehet az Eneloopnál folyamatos használat mellett (SB-600-ban muzsikálnak majd).

Amúgy megnéztem a SANYO töltőt, és eneloop elemeket is minden további nélkül tölti, ehhhh 10 óra egy füll töltés vele.... bár nem értem miért, mert 250mA/h sebességgel tolja elvileg..... szóval nemtom! :)

(#1578) And válasza Zebu (#1577) üzenetére


And
veterán

Azért, mert minden akkuba többet kell tölteni, mint amennyi töltést ki tudsz venni belőle később. NiMH-celláknál ez a többlet a töltőáramtól, a cella állapotától és korától függően kb. 10-50% lehet (normál C/10 áramú töltésnél kell nagyobb töltést bevinni, gyorsítottnál kevesebbet).
Más: a töltésnek nincs mA/h-ban kifejezhető sebessége. A töltési "sebesség" az maga az áram.

(#1579) Zebu válasza And (#1578) üzenetére


Zebu
addikt

Azért írtam ezt az adatot, mert ez volt a csomagolásra feltűntetve.

(#1580) ottkar válasza RefeeZ (#1576) üzenetére


ottkar
addikt

Ha elolvastad volna a Conrad szövegét le van írva hogy 5-7 nap a szállítás ha van a németországi raktárban. Ha nincs nekik akkor ők se tudhatják mikor érkezik.És 1000 Ft a házhozszállítás.

[ Szerkesztve ]

(#1581) Degeczi válasza Zebu (#1577) üzenetére


Degeczi
nagyúr

pont vakuba a legrosszabb választás hagyományos NiMh-et rakni!

hiszen azt nem használod állandóan, sokszor hetekig áll, mire ismét kell - és egy idő után kezdheted újra a töltéssel, vagy különben csak sokkal kevesebb képhez lesz elég az, ami addigra bennük maradt

ezzel szemben az Eneloop (vagy persze bármi más, önkisülésmentes akku) ideális terepe a vaku: pl amikor tavaly május elején vettem egy SB-800-ast, csomagolásból frissen kivett Eneloopokat raktam bele
utána legközelebb fél év múlva, októberben kellett kivenni azokat töltés miatt - és persze akkor sem az önkisülés miatt, hanem mert addigra jópárszáz kép készült velük

ilyesmi hagyományos NiMh-el elképzelhetetlen...

az azoknak való, akik profi célra, egyfolytában dolgoztatják őket (így az önkisülés elhanyagolható, mert a használat miatt amúgyis sűrűn kell tölteni)

[ Szerkesztve ]

(#1582) ottkar válasza Zebu (#1577) üzenetére


ottkar
addikt

Már leírtam hogy sok ceruzaakkunak a 2500 kapacitás, én már több éve leírtam ezt.Nem gagyik ezek az akkuk csak nem lehet megbízhatóra csinálni. Nem véletlen hogy a katalizált Eneloop csak 2000-es. Az Eneloop töltő meg egy egyszerű mezei kétcsatornás. Gyenge tudással. Nem ér semmit azt az ára is mutatja.

(#1583) RefeeZ válasza ottkar (#1580) üzenetére


RefeeZ
tag

Igazából olvasgattam, és 24órás házhozszállítást írnak. Betelefonáltam, és megerősítették, amennyiben adott nap du. 3 óráig megrendelem a terméket, ellenkező esetben két nappal a rendelés után hozzák házhoz, és 2e Ft a házhozszállítás (vidékre).
Az 5-7 nap nem tudom merre található, de remélem az info-s nénike nem vert át:DD

(#1584) ottkar válasza RefeeZ (#1583) üzenetére


ottkar
addikt

"1. Szállítási határidő a megrendelés beérkezésétől számított 5-7 munkanap vagy 24 óra (ez utóbbi feltételeiről a 3. Pont alatt tájékozódhat)
Nagy kereslet esetén egyes termékeknél a CONRAD ELECTRONIC központi raktárában is hiány keletkezhet, így előfordulhat, hogy a megrendelt terméket csak később tudjuk szállítani"

Nénikét nem ismerek a Conrad lapján található. Amit te leírsz az a 24 órás házhozszállítás és dupla díjat kell fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#1585) RefeeZ válasza ottkar (#1584) üzenetére


RefeeZ
tag

Így tiszta a dolog.Azt hiszem, hogy ettől függetlenül gyors házhozszállítással rendelem, hogy kiszámítható legyen mikor ér ide az emberke, nehogy nekem visszavigye Pestre a dolgokat..:DDD

A lényeg,hogy jó akku és töltő kombó kerül a birtokomba :)

(#1586) Dtomi válasza Nagya21 (#1571) üzenetére


Dtomi
őstag

Nálam ha fél évet kibírnak már elégedett vagyok. Vakuk meggyilkolják az elemeket, akármilyet veszel. CSak a környezetkímélés miatt használok tölthetőt, különben hetente kétszer vennék 1-2 garnitúra normál elemet.

[ Szerkesztve ]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1587) Nagya21 válasza Dtomi (#1586) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Sajnos a vaku nagy áramfaló!!
Ha sokat vakuzol akkor valami ni-cd akksi kellene(hidegben is müködik, és nagyobb áramot tud leadni), hátrány , hogy teljes töltés kisütést kell alkalmazni.
Legjobb lenne a li-ion akksi.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1588) Degeczi válasza Nagya21 (#1587) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a NiCd energiasűrűsége max félakkora a NiMh-hez képest - nem véletlen, h kb. 1000 mAh körül voltak a legnagyobb kapacitású példányok

a Li-Ion pedig más feszültségű - bár valszeg a legtöbb vaku elviselné a 6V helyett érkező 7.2-t (a Nikon SB-800 biztosan, hiszen ott opcionálisan egy 5. elemet is föl lehet rakni, amivel már 7.5V lesz a táp)

(#1589) Batman2


Batman2
őstag

Olavastam és hallottam is már olyan infókról, hogyan kell regenerálni lelustult, passziválódott, lecsökkent kapacitású akkukat.

Nekem sajnos elég sok ekkunál jelentkezik már ez, nem mindennak használom, és amikor kell, hiába voltak feltöltve már alig mennek.
Egyrészt az önkisülésük miatt, másrészt, mivel igencsak lecsökkent a kapacitása.

Erre olvastam olyanokat, hogy meg kell kicsit kopgtatni, kalapáccsal finomon a cella élét meg kell kocogtatni, hogy a kialakult sóhidak, amik a rövidzárt és a nagy önkisülést okozzák, széttöredezzenek (főként NiCd-nél) másrészt vagy egy percig impulzusokban vagy 10A körüli árammal meginjekciózni a cellákat és utána lehet normál módon tölteni.

Valamelyest működnek ezek a módszerek, de azért csak nem az igazi.

Halottam egy olyat is, hogy folymatosan, hoszabb ideig (1-3 nap) tölteni - mertíeni kell a cellákat, mozgatni, hogy 'bejáródjanak', aktiválódjanak, visszaálljon a kapacitásuk !
20 másodperc kisütés, 40 másodperc töltés, több széz milliamperrel (mármint egy 2000mAh-ás körüli akku esetében.
Erre készítettem egy vázlatos kapcsolást, ami a kisütést és a töltést folyamatosan tudja váltogatni: [link]

A kapcsolást még nem építettem meg, az alkatrészek értékei még nem biztosak, de eléméletben ilyesmi kell legyen.

Aki tud infókkal szolgálni a témában, vagy ismer ilyen, kész, kipróbált kapcsolásokat, az írjon ! :K

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#1590) Batman2 válasza Nagya21 (#1587) üzenetére


Batman2
őstag

Az bizots, hogy egy jó NiCd akku, az nagy kisütő áramokat is elvisel és le tud adni, nagyobbat mint a NiMH, de ugye kisebb a kapacitása, ez vitathatatlan és sokkal inkább érvényes rá a memória effektus, bár hangsúlyozom, hogy tapasztalataim szerint az NiMH-k is elég instabilak ilyen téren, azoknak is jó a teljes ciklus, legalábbis időnként mindenképpen.

Szóval alkalmazás függő, hogy melyiknek hol látjuk az előnyösebbik oldalát !

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#1591) ottkar válasza Batman2 (#1589) üzenetére


ottkar
addikt

Csak azt kellene elfogadni hogy az akku kémiai folyamatai irreverzibilissé válnak és utána érdemben nem lehet visszafordítani a folyamatot. 10 A-t meg ráadni egy ceruzaakkura, na az ilyen tanácsot ne fogadjuk meg. Azt meg kell érteni hogy egy idő után semmivel nem lehet a kapacitást visszaállítani.Ha zárlatos lesz egy akkuka, akkor kuka.

(#1592) Kernel válasza Batman2 (#1590) üzenetére


Kernel
nagyúr

Így nehezen fog működni, pont fordítva vannak a tranzisztorok (C-E csere). NPN tranyónál kollektor a pozitív, PNP-nél fordítva.

Nekem egyébként volt egy zárlatos Ni-CD akkum, csavarhúzhoz való. Bár én nem olvastam, de saját ötlet alapján, autóakkutöltővel ráküldtem vagy 10 Ampert, mondván hátha átszakad a zárlat. Nem hirtelen, hanem a szabályzójával fokozatosan növeltem az áramot. Még rá is hibáztam, mert egyszer csak megszűnt a zárlat. Utána tudtam rendesen tölteni, de egy idő után ismét elkezdte meríteni magát, egyre jobban. Még egyszer lekezeltem vagy 10 Amperrel, szintén csak átmenetileg javult meg, azóta ennyiben maradt.

AA akkuhoz visszatérve, Ni-CD akku okozhat nem várt meglepetést. Mivel kisebb a belső ellenálása, kevésbé esik a kapocsfeszültség, így még az is előfordulhat, hogy később kapcsol ki vele egy fényképezőgép, mint a nagyobb kapacitású NiMH társával.

Vakunál szintén előny lehet a kisebb belső ellenállás, már amelyiknél megengedett a Ni-CD használata. Némelyiknél állítólag tiltott, ezeknél gondolom betervezik a Ni-MH nagyobb belső ellenállását is a vakutöltéskor kialakuló áramba. Ni-CD akkuval túláram jöhetne létre, ezért az nem való hozzá. Ezek nem túl márkás (gagyi?) rétege a vakuknak, de ezt én is csak olvastam valahol.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1593) Kernel válasza Zebu (#1577) üzenetére


Kernel
nagyúr

bár nem értem miért, mert 250mA/h sebességgel tolja elvileg.....

Perjel a km/h-ban van, az Ah-ban nincs. Ennek "mélyértelmű" jelentése, hogy előbbi osztás, másik szorzás (Amper szorozva órával). Egyik valóban sebesség, másiknak köze sincs ahhoz, nem is vektoros, pusztán skaláris mennyiség.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1594) BEE válasza Batman2 (#1590) üzenetére


BEE
addikt

Egyrészt a NiCd aksik tudtommal azért kisebb kapacitásúak, mert a
gyártók abbahagyták a gyártásukat kb 7-800mAh környékén
és kivonták a háztartási használatból a környezetszennyezés miatt.
Az ipari NiCd akkukat ma is fejlesztik a NiMH-val párhuzamosan, ha jól tudom.
Másrészt a kapcsolási rajzon 1db aksira kötsz egy ellenállást, meg egy
tranzisztort a kisütő kőrben.
Az a tranyó ki fog nyitni 1,2V-on, meg alatta ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1595) Kernel válasza Batman2 (#1589) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az NE555 belsejében, a kimenetnél az alsó tranyó kollektora le tud ülni gyakorlatilag 0,1 Voltra, ehhez jön egy külső komplementerpár (de nem a rajzod szerint, hanem fordítva bekötve) alsó B-E átmenetnél 0,7-0,8 Volt (a nagy áram miatt inkább több), így mondjuk egy cella kisütése bajos lesz.

Megint más a helyzet, ha lent (is) NPN tranzisztorban gondolkodunk, de az újabb megoldandó problémákat vet fel.

Mikor házi kisütőt építettem, simán kollektoros-ellenállásos lezárással is gondom volt. Az említett 0,1 V C-E feszültség még feljebb kúszott, az áram miatt. Bár alkalmas volt kisütéshez, de az áram túl hamar lecsökkent, így időben elhúzódott. Végül korrektebbnek láttam egy relével kapcsolni a kisütőellenállást. Később egy komparátort is építettem hozzá, amivel a lekapcsolási feszültséget pontosan szabályozni lehet.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1596) ottkar válasza Kernel (#1595) üzenetére


ottkar
addikt

Figyelj Kernel! Van egy olyan tranzisztor összekötés ahol két tranzisztor van összekötve úgy hogy egy nagyobb erősítésűként működnek mert egy EBC kivezetésük van. Erősítő végén szokták használni. Mi ennek a neve mert ha megdöglök se jut eszembe.

(#1597) BEE válasza ottkar (#1596) üzenetére


BEE
addikt

Darlington pár.
Növeli az áramerősítést.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1598) ottkar válasza BEE (#1597) üzenetére


ottkar
addikt

Oksi! Csináltam vele régebben sztereó végfokot.

(#1599) Kernel válasza ottkar (#1596) üzenetére


Kernel
nagyúr

Kissé megkésve, de igen.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1600) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Olyan kerdesem lenne, hogy vettem egy csomag Energizer 2500 mAh akkut toltovel, feltoltottem, hasznaltam, megint feltoltottem, hasznaltam, megint feltoltotem es toredeket birjak az akkuk. Vettem egy ujabb csomag akkut az is ugyanilyen lett. Mi lehet az oka?

Tiszta Windows rendes ház

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.