Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13201) -Gabesz- válasza Piftuka (#13200) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

A lámpához adott workkos akkuk elég jók, én használom őket.

(#13202) Piftuka válasza -Gabesz- (#13201) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi az info-t!

Az még a kérdésem, hogy az Aliexpress-ről rendelhető "Liitokala Lii-S8" jobb eszköz, illetve hozza ugyanazt a tudás- és minőségi szintet, mint a Vapcell S4?

Mert több akku tölthető vele, és ami nekem szimpatikus, hogy tud 9 Volt-os "tégla" akkut is tölteni, és én olyat is használok. (Eddig a TRONIC töltőmmel töltögettem őket.)

Van ezekre egyébként extra VÁM, Posta díj, stb. (akár innen, akár onnan rendelem), amikor megérkeznek a határra? :F

"Aquila non captat muscas."

(#13203) -Gabesz- válasza Piftuka (#13202) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

A vapcell kicsit többet tud. Merít, regenerál.
A Liitokala viszont eleve 8 ágyas, más elvárásoknak felel meg

Szerintem mindkettő jó töltő alapvetően.
A linkeken idehaza is megvásárolhatóak.

(#13204) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Avacom-nál nem lehet lekérni, hogy a frissen vásárolt akkumulátorban mennyi lehet a töltöttség?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#13205) Nerazim válasza -Gabesz- (#13203) üzenetére


Nerazim
őstag

Szia.
A Vapcelnel es ugy altalaban a toltolnel hol latszik, hogy ha merit is?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#13206) tomcsi23 válasza Nerazim (#13205) üzenetére


tomcsi23
veterán

Onnan, hogy van ilyen funkciója/üzemmódja (discharge).

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#13207) Nerazim válasza tomcsi23 (#13206) üzenetére


Nerazim
őstag

Ezt értem, de én a leírásban nem láttam ilyet a Vapcel esetében.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#13208) tomcsi23 válasza Nerazim (#13207) üzenetére


tomcsi23
veterán

Pedig ott van:
1.2.2 Merítés
Ez a funkció képes mérni az akkumulátorok kapacitását.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#13209) tomcsi23 válasza GoodSpeed (#13204) üzenetére


tomcsi23
veterán

Akkut berakod, mode gombbal kiválasztod a funkciót, hogy merítsen, mellé áramerősséget is tudsz állítani, aztán elkezdi meríteni. Az elején rövid ideig van erre lehetőség erre, mert a beállított program fog elindulni (ami a töltés) - legalábbis így szokott működni a hasonló töltőknél.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#13210) golyani


golyani
addikt

Sziasztok!

Xtar VC4SL töltőt vennék. Bármilyen adapter jó hozzá? Mert 5V/2A-es van itthon több is, itt pedig azt írják, hogy QC3.0-ás szükséges és ez most megkavart. Főként Ni-MH-t töltenék vele, illetve ritkán 1-1 18650-es cellát.

Tárgytalan :DDD . User manuálban benne van, hogyha az adapter nem támogatja a QC3.0-at, akkor max 2A-rel tölt, az meg nekem több mint elég.

[ Szerkesztve ]

(#13211) GoodSpeed válasza golyani (#13210) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Gyárilag nem adnak, mint mobiloknál? :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#13212) golyani válasza GoodSpeed (#13211) üzenetére


golyani
addikt

Párezerért kérhető hozzá gyári :DDD

(#13213) GoodSpeed válasza golyani (#13212) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Hát ez lol :D. Akkor már megérte az Avacom-ot választani, amúgyis kiköpött Voltcraft UPC-1l :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#13214) Ferike81


Ferike81
senior tag

Sziasztok!
Van egy Lii 500-as töltőm, ami mostanság csak 1db 18650-est hajlandó tölteni, ha többet teszek bele egyszerűen kikapcsol. :F
A kérdésem az lenne, hogy ajánlott töltő még mindig, vagy van valami ajánlott helyette? Már van vagy 5 éves. Rendelni honnan érdemes? Az alin van 3500 tól 12000-ig.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#13215) tomcsi23 válasza Ferike81 (#13214) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem lehet, hogy az adapter vagy a kábel, csatlakozás rossz?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#13216) Ferike81 válasza tomcsi23 (#13215) üzenetére


Ferike81
senior tag

Igazából meg sem néztem mi baja lehet. Az volt a gyanúm, hogy lejárt az ideje, de megnézem este. Rámérek az adapterre is. Mondjuk lehet szétszedhető, és javítható. De egyébként még most is ajánlott töltő?

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#13217) tomcsi23 válasza Ferike81 (#13216) üzenetére


tomcsi23
veterán

Persze az is lehet, maga a töltő makkant meg, rá kell nézni, esetleg másik táppal is megpróbálni.
Sokan használják még most is, nem rossz töltő. Ám, ha a sok funkcióra nincs szükség, csak töltésre, egy egyszerűbb is megteszi.
Amúgy ennek a töltőnek is van már utódja, új töltő házon belül is, és persze más márkáknál is akadnak egyszerűbb és sok funkciót is tudó, megbízható töltők. Pl. a Vapcell S4+ is elég népszerű töltő manapság.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#13218) Ferike81 válasza tomcsi23 (#13217) üzenetére


Ferike81
senior tag

Köszönöm szépen!

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#13219) Nerazim


Nerazim
őstag

Udv!
Ez jo ar ennyiert? Szerintetek ebben van merito funkcio? Ez mennyire fontos egyebkent, az akku elettartamat jelentosen befolyasolja?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#13220) tomcsi23 válasza Nerazim (#13219) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem tud meríteni, ez kb csak tölteni tud, automatikusan beállított árammal.
Milyen akkukhoz szeretnéd használni?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#13221) Nerazim válasza tomcsi23 (#13220) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi a választ. Lidl/Aldi esetleg Ladda később.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#13222) tomcsi23 válasza Nerazim (#13221) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ha az adott eszköz viszonylag jól lemeríti az akkukat, akkor nem feltétlen szükséges minden töltés előtt lemeríteni. Sajnos az Lidl/aldi akkukról nincs túl jó tapasztalat, főleg, hogy annyiért van ladda is. Ettől függetlenül lehet beválik.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#13223) Qtya123


Qtya123
őstag

Sziasztok!

Kb fél éve vettem néhány alzapower AA 2500 mAh akkut. Egy ilyen Varta töltővel töltöttem őket: [link]
A 2500 mAh Varta akkukhoz teljesen jó volt, annyi, hogy ezer év alatt töltötte fel őket, de utána sokáig bírták.

Az alzapowerek viszont feltöltés után elég hamar lemerültek egyszerű ledes éjjeli lámpában, távirányítóban. Kb 5 alkalommal voltak feltöltve eddig.

Beszereztem egy normálisabb töltőt, azzal ezt mutatja:

Jelentős eltérések vannak. A harmadikat még mindig tölti, 1478-nál jár. El lettek cseszve az elemek a varta töltővel, vagy ezek ennyire gagyik és ilyen szórás van?

Amúgy mekkora áramerősséggel érdemes tölteni a Ladda AA és AAA akkukat? Tervezek beszerezni párat azokból.

[ Szerkesztve ]

(#13224) tomcsi23 válasza Qtya123 (#13223) üzenetére


tomcsi23
veterán

Grading módban meg kéne nézni, mennyi a kivehető kapacitás ezekben az akkukban, esetleg 1-2 ilyen kört lefuttatni rajtuk. Sima töltésnél nem feltétlen tudni, mennyire voltak lemerülve.

A laddákra 250/500mA mehet nyugodtan, de adott esetben az 1A töltőáram sem probléma nekik. Töltőktől függ, mennyire tudja jól detektálni a töltés végét, illetve mennyire melegíti fel az akkukat.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#13225) Qtya123 válasza tomcsi23 (#13224) üzenetére


Qtya123
őstag

Rendben, elkezdtem Grad. módban.

Érdemes egyébként mindig így Grad-ban tölteni, vagy felesleges?

(#13226) tomcsi23 válasza Qtya123 (#13225) üzenetére


tomcsi23
veterán

Feltöltés előtt lenne érdemes néha teljesen kisütni, de ha jól láttam, ez a töltő nem tud olyat. A grand mód meg először feltölti, aztán süti ki.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#13227) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok, van bárkinek tapasztalata a Jysk-ben kapható EIMILL akkukkal? [link]

PSN ID: marquuard

(#13228) flash-


flash-
veterán

sziasztok

Elem töltéssel kapcsolatban kérdezném (Voltcraft IPC 1L) az alábbiakat:
-ha veszek új tölthető elemet, akkor az úgy jó ha az az első hogy discharge üzemmóddal rakom bele az elemeket alapértelmezett feszültséggel(tehát azt nem állitom csak a módot discharge-módra teszem és úgy kezdem)

-néha van hogy berakom az elemeket és később nem sokra rá( van hogy pár sec, vagy pár perc mulva)látom hogy kikapcsol a töltő vagy újraindul... ez mi lehet? aztán elfeledve a megadott programot( pl discharge) már csak charge-el tölti.mintha kapott volna egy "resetet"
-vagy pl egy illyen 2450mha ikea elemet(vagy a 750-es kicsiket) ha megveszek mi legyen az első lépés milyen móddal és fesszel töltsem,stb?

illetve régebben javasoltátok az ikea tölthető elemeket. Ezek még mindig Eneloop elemek? legalábbis az AA és AAA elemekből a legnagyobb mah képességüek?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#13229) Zedroxine


Zedroxine
tag

Sziasztok!

Ugyan nem digit fényképezőhöz keresek de ezt a topikot találtam legrelevánsabbnak.
Kislányom sok zenélő, világító vacka, meg anya pepcos LED-es fényfüzérei eszik az elemeket ezért nagyobb kapacitással rendelkező akksikat gondoltam beszerezni illetve ezekhez töltőt.

Akku illetve töltő kombót keresek AA illetve AAA egyaránt tudjon.
Nem lenne rossz ha ~15k alatt meg lehetne úszni de kompromisszumképes vagyok a jó deal-ért.

Remélem nem hagytam ki semmit sem.

PUBG: WonderMonkey ||"Én normális vagyok, a hangok is ezt mondták"

(#13230) Alex91 válasza Zedroxine (#13229) üzenetére


Alex91
félisten

Ikea LADDA akkuk, ha olcso es viszonylag jo kell. Tapasztalatom szerint az Eneloop eddig a legjobb nala, de ez meg regi Sanyo gyartas.

Toltobol meg valami komolyabb, diagnosztikara, refreshre alkalmasat erdemes venni, hosszu tavon megeri!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13231) Nerazim válasza Alex91 (#13230) üzenetére


Nerazim
őstag

Esetleg töltőhöz tudnál linket adni, lehet hazai és külföldi (kínai) is :DDD Olyat ami tudja meríteni az akksikat is. :R

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#13232) neo81 válasza Nerazim (#13231) üzenetére


neo81
senior tag

Pl: [link]

(#13233) Dluinet válasza neo81 (#13232) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Kicsit ez túlzás, a pepcos LED-es fényfüzérhez

Ikea Ladda aksi + ez a töltő (a linken megbízható eladó van, aki nála olcsóbban adja, azokkal ráfázhatsz) 2 hét alatt itt van. Az olcsóbbhoz nem jár dugasztám, ahhoz kell egy telefon gyorstöltő (minimum 2A-es)

Vagy usb c tölthető 1,5v-os (a linken megbízható eladó van, aki nála olcsóbban adja, azokkal ráfázhatsz) ez legkésőbb május 6-ra itt van, ha most rendeled

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#13234) tomcsi23 válasza Dluinet (#13233) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem biztos, hogy neki is pepcos fényfűzérhez kell. Ahhoz még a sima ikeás töltő is elmegy a Laddákkal.
Ez a Liitokala M4 meg csak teszt módban tud kisütni, miután feltöltötte az akkut. Amitől még nem feltétlen rossz nyilvàn, csak kevesebb funkciót tud.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#13235) tomcsi23 válasza neo81 (#13232) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ráadásul ez a Vapcell most $36.79 wurkkos oldalon.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.