Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) drkbl válasza BEE (#1100) üzenetére


drkbl
őstag

Egy IC-vel megoldható az öt feltételt vizsgáló töltő: pl: bq2002/F, ár, kapcsolás

(#1102) Kernel válasza wwenigma (#1099) üzenetére


Kernel
nagyúr

Időkapcsolóval épp nem vészes. Enélkül az a gond, hogy vagy felejtődik, vagy pont éjszakára jön ki az idő, vagy pont máshol van az ember stb. Ha nem is ehhez a töltőhöz, de más célokra párszor már bejött:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1103) Kernel válasza wwenigma (#1099) üzenetére


Kernel
nagyúr

http://logout.hu/iras/polaroid_i834_2.html

...az olcsóbb gépeket legfeljebb lehúzni és nem ajánlani tudják a legtöbben, de ez igaz néhány másik hardveroldal hasonszőrű fórumaira is. (Elnézést azoktól akik véleményt mondtak és nem próbáltak meg rábeszélni további "kuporgatásra"...)...

Itt nyilván nem az áron van a hangsúly, ilyen alapon lehetne ajánlani forintban többszázezres nagyságrendű labortöltőket, melyekhez képest az IPC csak gyermekjáték. Ám az IPC mégis profi színvonalúnak mondható, ahhoz képest még olcsó is, vagyis ár/érték aránya kiváló.

Ha egy fórumon nem ajánlok mondjuk egy töltőt, azt legjobb szakmai tudásom, sőt lelkiismeretem alapján teszem. Tehát például belegondolva, hogy esetleg mennyire lehet ártalmas a használata egy akkura nézve. Vagy más esetekben is, amikor technikai tanácsot kérnek, ilyen hülye az ember, én legalábbis nem szeretnék még látatlanban/ismeretlenül sem kárt okozni senkinek. Nyilván ezzel nem vagyok egyedül, hiszen általában mindenki így áll hozzá, inkább csak tudatlanságon, elhamarkodottságon alapuló tévedéseket lehet látni a neten.

De nem ajánlható valami pusztán az olcsósága miatt, ha az nem tűnik korrekt megoldásnak.

Kernel panic. :)

Pánikról szó sincs, csupán nem tartom egy normális dolognak, hogy az ember mondjuk fórumozgat hobbiból, mert épp ráér, és akkor még piszkálódó, önérzetet sértő megjegyzéseket is el kell viselni. Én nem ezért fórumozom, ezért nem sok értelme, persze fóruma válogatja, vannak ilyen helyek, meg vannak olyan helyek...

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1104) Kernel válasza Kernel (#1091) üzenetére


Kernel
nagyúr

Természetesen Ah és Wh csak egy adott feszültségű cella vagy telep esetében számolhatók át egymásba. A Wh ugyanis önmagában meghatároz egy energiamennyiséget, míg az Ah kapacitáshoz ismerni kell még a feszültséget is, ha energiamennyiséget szeretnénk belőle számítani.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1105) Szoles válasza Kernel (#1103) üzenetére


Szoles
senior tag

Remélem azért maradsz. Bár nem pofázok bele, de azért olvasom a dolgokat, és speciel Tőled (is) sokat tanultam már. :)

[ Szerkesztve ]

(#1106) Kernel válasza Szoles (#1105) üzenetére


Kernel
nagyúr

Köszi, ez azért téma függvénye is, nem minden kérdéshez van lövése az embernek. :)

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1107) TeeJay


TeeJay
félisten

olvasgattam megint a hozzászólásokat :D

nos én úgy szoktam feltölteni az akksikat fotózgatás előtt
hogy bevágom az Ansmann Powerline 5 töltőbe
kisütésgomb lenyom, töltést kivárom majd mikor végzett az akksikkal és átvált csepptöltésre, benne szoktam hagyni még 1-2-3órát max hogy hátha még csepptöltéssel tud beleküldeni valamennyit.

én úgytudom az nem káros sőt így legalább tényleg maxra van töltve

notiknál mobiltelóknál is szokták mondani hogy lemerülés és feltöltés után nyugodtan hagyjuk néha a töltőn a cuccot 12órára hogy teljesen feltöltse a lítium akksikat
nemtudom hogy NiCd és NiMH akksiknál árt-e ez valamit :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1108) ottkar válasza TeeJay (#1107) üzenetére


ottkar
addikt

De az Eneloop akkuknál van arról szó hogy ne hagyjuk sokáig csepptöltésen nem az általános NiMH-ekről.

(#1109) TeeJay válasza ottkar (#1108) üzenetére


TeeJay
félisten

ja értem már
hát aki olyan akksit vesz az meg figyeljen erre :D
nekem tökéletes a 2700-as Sanyo is és 2-3óra ráadás csepptöltés szerintem belefér mindig :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1110) wwenigma válasza Kernel (#1103) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Itt a zárójeles rész az 1:1-ben Rád vonatkozik szerintem. :) Továbbolvasva a hsz-ed, még mindig. :)

A Varta töltőnél igazából ott jön ki egy pozitívum, hogy az elemárak mellett gyakorlatilag 10 töltés után már spórol az ember. Mivel túl vagyok ezen, így szerintem nem rossz.
Szintén tanultam elektronikát, valamelyest ebben is dolgozom (hibakereső műszerész - debugos) így látom mik lehetnek az előnyei és a hátrányai egy töltőnek, de ettől függetlenül azért szívesen látom egy hozzáértőbb véleményét. Megmaradva a fotós hasonlatnál, hiába tudom hogy van jobb gép is, akár ár/érték arányát tekintve is, de nem mindegy, hogy a képletben az ár mekkora. (20ezres kompakt vagy 200ezres DSLR)
Korrekt megoldás bizonyos kötöttségekkel. (lásd időre figyelni) 10x-es árért nem kell.

A panic! pedig tipikus, ha valaki segíteni akar de belekötnek, az kihozhatja az embert a sodrából. Saját tapasztalat, csak az életben ez jobban működik, ha engem kihoznak a sodromból, a delikvens gyakran többet kap mint kellene. De megérdemli ha kötözködik.

ui: az 1400as aksikat, amiket mellékelnek, ha végig benne hagyom, bizony tényleg nem langyosak, hanem forróak lesznek... 1x kipróbáltam.

Peace. :R

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1111) #41133696


#41133696
törölt tag

(#1112) blattida válasza #41133696 (#1111) üzenetére


blattida
nagyúr

A mignon az az AA vagy ceruza méret.
A NiMH akkuk formázása 4-5 teljes töltés-kisütés sorozat. Ez azt jelenti, hogy teljesen feltöltöd, majd teljesen lemeríted az akkukat és ezt ismétled négyszer-ötször. Utána lehet akkor is tölteni, ha nincs teljesen lemerülve, de időről időre el kell játszani velük ezt a sorozatot, hogy karban legyenek tartva és ne alakuljon ki bennük memória effektus.
A Voltcraft töltőd használd, a hama-t inkább ne.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1113) Kernel válasza wwenigma (#1110) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez van, mikor eléri a full telítettséget, onnan kezdve a bevitt energia gyakorlatilag teljes egészében hővé alakul. Ezen alapul a -dU érzékelés is: a gyorsan emelkedő elektrolit-hőmérséklet miatt kismértékben lecsökken a kapocsfeszültség. Gondolom, ezt a belső önkisülési áram hirtelen növekedése váltja ki. Bár az önkisülés amúgy igen kis áram, de felforrósodva valószínűleg elér egy olyan értéket, ami így nyilvánul meg.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1114) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok

Kinéztünk egy gépet, Kodak Z812 IS. Utánajártunk és kiderült, hogy sehol sem adnak hozzá tölthető akksit de még töltőt sem.
Beleástuk magunkat a géppel kapcsolatos infókba és kideritettük, hogy ez a gép 3V-os rendszerű, ezért nem működik a NiMh akkumlátorokkal.
Ellenben a 3V-os CRV3 nevű hagyományos (vagy Li-ion) elemmel illetőleg az ezeket helyettesítő Li-ion tölthető CRV3 akksival igen.
Sőt azt is hallottam, hogy még a Kodak KLIC-8000 tipusu utángyártott akksikkal sem mindegyik gép megy. A gép topikjában volt erről szó.
Arra a megoldásra jutottunk, hogy CRV3 Li-ion akksit veszünk, és megvesszük hozzá ezt a töltőt.
Szerintetek is ez a legjobb megoldás, vagy tudnátok mást ajánlani helyette?
ui.
A gyári Kodak KLIC-8000 és a hozzávaló töltő K7500-C és K7600-C horror árúak...

üdv, Péter

[ Szerkesztve ]

(#1115) blattida válasza tpeter77 (#1114) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez a megoldás teljesen rendben van.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1116) TeeJay


TeeJay
félisten

nos nyugodtan mondhatom azt hogy nálam jól vizsgázik a 2700mAh-s Sanyo akksi :R
Canon A570IS gép (IS folyamatosan megy) rengeteg ideig bírja vele
a 2300-as GP akksim már nem olyan kraftos úgyhogy csak vésztartaléknak használom.

érdekes tesztbe kezdtem tegnap
Ansmann töltővel csurig töltöttem múltkor négyesével az akksikat
majd most egyesével sütöm ki őket és figyelem melyik az amit nagyon hamar kisüt a töltő
azok valszeg már elfáradtak úgyhogy ami sokára sült ki azokat használom tovább :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1117) Nagya21


Nagya21
addikt

Hali Mindenki!!
Meg kell , hogy mondjam szerintem @rva jó a töltő :DD :)) :) :D :C
Üdv

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1118) ottkar válasza Nagya21 (#1117) üzenetére


ottkar
addikt

Melyik töltő jó?

(#1119) Nagya21 válasza ottkar (#1118) üzenetére


Nagya21
addikt

hali!!
Mind a kettö :DD
Az univerzális Li-ion átbuherált ami az olcsó Delkin cr-v3-as akksit tölti,, meg az IPC-1L voltcraft is :DD :C
Üdv

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1120) Morris


Morris
veterán

Sziasztok!
Van egy töltőm ami 2,4/4,8V-os (attól függően, hogy 2 vagy 4 akkut rakok bele) =500mA (AA)
Na most van nekem 1 pár duracell 2050mA-es és 1 pár 2700mA-es Sanyo akkum. Ha feltöltöm fullra (legalábbis a töltő szerint) és belerakom a digitgépembe egyből azt írja a gép akku alacsony. Még az optikát sem tudja kinyitni.
Valamelyikkel gond van. vagy az akkuval, vagy a töltővel. Lehet hogy kevés a az 500mA???
ergo rossz töltőm van?

(#1121) philoxenia válasza Morris (#1120) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mennyi idősek az akkumulátorok? Eddig milyen módszerrel töltötted merítetted őket?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1122) ottkar válasza Morris (#1120) üzenetére


ottkar
addikt

Természetes hogy ha kettőből vagy négyből akár egy is rossz akkor az egész garnitúra nem működik. A diódás mezei töltők nem azt jelzik hogy az akkuban névleges kapacitás van hanem azt hogy nem vesz fel többet, az meg lehet 200mA is.

(#1123) Morris válasza philoxenia (#1121) üzenetére


Morris
veterán

asszem 3 évesek. kb.
viszont ha feltöltöm őket (ugye megint a gép szerint), és belerakom a discman-be, akkor ott meg full töltést jelez mindkét akku garnitúra.
nem értem...
eddig is ugyanezzel a módszerrel töltöttem őket.

(#1124) Morris válasza ottkar (#1122) üzenetére


Morris
veterán

viszont azt figyeltem meg, hogy a 2700-as sanyo hamarabb elveszíti a töltöttségét, mint a 2050-es duracell.
azonos töltési idő mellett. és a discman a sanyoval bírja kb 1 hétig, a duracell, meg legalább 3 hétig.

(#1125) ottkar válasza Morris (#1124) üzenetére


ottkar
addikt

A nagyobb kapacitásúnak jóval nagyobb az önkisülése. Én már évekkel ezelött megírtam hogy a kapacitásnövelés nem vezet semmi jóra.Nem véletlen hogy az Eneloopokat csak 2000-esre csinálták.

(#1126) Morris válasza ottkar (#1125) üzenetére


Morris
veterán

értem, akkor a következő akku is maradhat éppen 2000mA fölött ugye?
lenne még egy kérdésem. Mindkét akku garnitúra 1,2V-os. A géphez (HP Mz65) 1,5Vos energizer elemeket adtak. Nemrég írta ki a gyáriaknál, hogy battery low. most visszatettem, megnéztem és még az optikát is kinyitja :F
érdekes

(#1127) ottkar válasza Morris (#1126) üzenetére


ottkar
addikt

Az 1,2V csak névleges feszültség. A jól feltöltött akku eléri az 1,45V feszültséget is. 1.2 V üresjáráson már a legtöbb fényképezőgép nem is működik. Eneloop akkukat kell venni azok még eddig megbízhatóak.

(#1128) Morris válasza ottkar (#1127) üzenetére


Morris
veterán

akkor már veszek egy normális töltőt is, mert ez a lengyel sz@r egy vicc.
duracell, energizer töltőkről mi a véleményed?

(#1129) ottkar válasza Morris (#1128) üzenetére


ottkar
addikt

[link]

Ha igazán nagy tudású töltőt akarsz venni ennél jobb nincs. Ez kisüt tölt és a töltés végén ki lehet íratni mennyi van az egyes akkukban.

(#1130) Morris válasza ottkar (#1129) üzenetére


Morris
veterán

Na, felmérgeltem magam és vettem egy enrgizer-t. akciós volt. adtak hozzá 4x2000mA AA és 2x 850mA AAA-t 5k-ból megúsztam. remélem bírni fogja egy darabig
:R

(#1131) *Ropi* válasza Morris (#1130) üzenetére


*Ropi*
félisten

:W

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1132) Morris válasza *Ropi* (#1131) üzenetére


Morris
veterán

elcsesztem??? vagy mi? :F

(#1133) ottkar válasza Morris (#1132) üzenetére


ottkar
addikt

Hát el. Az IPC töltő maga 2000-el lett volna több valójában de a különbség óriási.

(#1134) Morris válasza ottkar (#1133) üzenetére


Morris
veterán

semmi sincs veszve. ha nem válik be, akkor megy ajándékba :DD

(#1135) *Ropi* válasza Morris (#1134) üzenetére


*Ropi*
félisten

Most megvárod, amíg ezek az akkuk is elromlanak? :O Előre megmondom: nem fog beválni, de amire ez kiderül x hónap múlva, addigra ezeket az akkuidat is tönkreteszi (mivel pont abból fog kiderülni). :(

Az akkukat tartsd meg és vegyél melléjük egy IPC-1-et.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1136) Morris válasza *Ropi* (#1135) üzenetére


Morris
veterán

energizer töltőt is vettem hozzá. Ilyen kit volt vagy mi!
A régi töltő megy a szemétbe. kevés már az a mai akkuknak
kb ilyen:

[ Szerkesztve ]

(#1137) *Ropi* válasza Morris (#1136) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem az a baj, hogy "kevés", vagy "sok" az akkuknak, hanem az, hogy párosával tölti a cellákat, így töltés közben azok elhúzzák egymást: az egyik jobban feltöltődik, a másik meg nem. Hosszútávon ez a szakadék csak nőni fog köztük, míg végül az egyik cella meg nem hal. Ezt csak olyan töltővel lehet kivédeni, ami egyenként kezeli a cellákat. Lásd a már említett IPC-1.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1138) Morris


Morris
veterán

a töltő ugyanez, csak az akkuk mennyiségében és tipusában van különbség.
az AA akkuk 2000mA-esek, az AAA-k pedig 850mA-es

(#1139) *Ropi* válasza Morris (#1138) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mondom: azt a töltőnek nevezett viccet ásd el valahol, használj helyette igazit. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1140) Nagya21 válasza Morris (#1138) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Csatlakozom az elöttem szólóhoz, ezt a sz@rt amit töltőnek neveznek sürgössen juttasd el a boldog töltőmezőkre :W :W :W
Üdv

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1141) Zola007 válasza Morris (#1138) üzenetére


Zola007
veterán

Szerintem vidd vissza!!!!!!
és legalább cseréld ki vagy 2 garnitúra normális elemre v. vegyél rajta gumicukrot, de szerintem mind a kettővel jobban jársz.
IPC-1l :R (már az érzés megéri, ha ránézel mikor tölt, komolyan)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1142) fefe1968


fefe1968
csendes tag

Energizer felejtős. 2x4db-ot vettünk a családba, egymástól független helyről, más-más gépbe. Egy azonos volt a dologban: néhány feltöltés után teljesen tönkrementek. Egyáltalán nem tartja az áramot, használhatatlan zárlatos lett mind.
Kifejezetten ajánlom az IPC-1-et én is, mint töltőt! A Conrad akkukat is! Nagyon jók! Erős, sokáig tartja az energiát, önkisülés semmi (én tapasztalom).

(#1143) Morris


Morris
veterán

wow. akkor lehet tényleg érdemesebb olyat venni.
oksa. megszerzem rá a kavicsot, aztán rendelem is meg. Ez meg jó lesz öcsémnek. neki úgyis csak mp3-ba kell.
thanks all! :R

(#1144) Ádyka válasza *Ropi* (#1137) üzenetére


Ádyka
őstag

Renben van hogy nem egy szuper töltő, de 5000 Ft-os bolti árért nem igazán van csatornánkélti töltő + esetleg még 4 akku. Sajna ennyi pénzért ennyi jár. :U

Amúgy a nagyon haldokló őreg akksikat néha tényleg 3,7 Ah-ig tölti az IPC1-L, de tulajdonképpen szar se megy olyankor beléjük.
Meggányoltam, hogy tudjam tölteni a régi zseblámpába az 1500 mAh-s góliát VARTA akkukat. Az IPC1-L az egyikbe kb 2Ah-t töltött a másik rendszeresen kiakadt 3,7-nél.
Utána a rövidzárási áramuk a következőképpen alakultak:
Amelyikbe 2Ah-t töltött, annak 17A lett a rövidzárási árama
a 3,7 Ah töltöttségűnek 5-6 A, és rohamosan merült még ebből is.

Majd próba képpen az ezer éves NI-Cd töltöbe raktam őket, amely kemény 50mA-rel tölt egyszerre 2 akkut. Kb 1,5 nap töltés után egalizálódott a 2 akku rövdzárási árama, és közel egyformán merülnek.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#1145) Zola007


Zola007
veterán

Nektek is van olyan kis felirat az akkukon, hogy do not short circuit? :)
Az egészséges szerintetek, hogy ilyen mérésnél a kimenő rövidzár áram mondjuk 10x nagyobb a névleges kapacitásnál és cirka 1000-1500x az önkisülési áramnál?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1146) Zola007 válasza Ádyka (#1144) üzenetére


Zola007
veterán

Az nem igaz, hogy 3,7-ig töltésnél nem megy semmi az akkukba, csak hamar ki is jön.
Próbáld ki, hogy egy ilyen limitig töltött régi szar (persze ami még bekapcsolja a gépet), simán elvisz (legalábbis nekem) 300-400 képet. Így aznap még tök jól használható, ha egy kicsit előrelátó (legalább egy nappal) az ember.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1147) Ádyka válasza Zola007 (#1146) üzenetére


Ádyka
őstag

Persze, hogy nem szabad rövidre zárni, de egy akku életébe belefér 2-3 alkalommal, egy 1 mp-es rövidzárási áram mérése. Főleg, ha feltűnik, hogy az utóbbi időkben nem úgy teljesített az akku, mint azelőtt. Így valamivel pontosabban képbe kerülhetsz az akksi kondíciójával, és nem csak azt látod, hogy milyen jó az akku, mert mondjuk 2,8 Ah ment bele.
Döglődő autóakkukat is pillanatnyi rövidzárral mérnek be.

Asszem te írtad, hogy valami Fuji S6500-öd van. Na az 4 akkuval megy, és ha mind a 4 ilyen 3,7-Ah-ig "tölthető", akkor necces lehet másnap a 3-400 kép. De ha a 4 akkuból csak 1 ilyen "brutál kapacitású", akkor lehet, hogy csak a maradék 3 van még sokkal jobb kondiban. :)

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#1148) Zola007 válasza Ádyka (#1147) üzenetére


Zola007
veterán

Nekem mikor a legelső szett akkum elkezdett szarakodni, akkor mentem el gelkás ismrőshöz, hogy mondja már meg kell-e újat venni és vele tárgyaltam ki az akkutémát. Miszerint az akksik nagy része elég jól viseli a pillanatnyi rövidzárt, de van amelyikben kinyírhatod vmelyik cellát az elsők közül és az már probléma.

Hát nekem meghalt 4 db Ansmann 2600. Ha 2 nap múlva nézem 3,7-ig töltés után, akkor meg se nyikkan.
De én aznapot írtam, nem másnapot. Ezt úgy értem előző délután felrakom tölteni 200-zal (v. igazságszerint mindegy, ha csak éjszaka és 500-zal, ezeknek már tökmindegy), akkor reggel levéve aznap még bőven használom.
Mindegyiket 3,7-ig tölti és 250 képet még mindig kibírt aznap (2x bírt 400 illetve 440-t). Nekem erre tökéletesen megfelel

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1149) *Ropi* válasza Ádyka (#1144) üzenetére


*Ropi*
félisten

Persze, 5k-ért nem kapunk már szinte gyufát se ;] , de az ember hosszútávra tervez, nem? Én legalábbis nem szándékozom már töltőt venni az életben, hacsak nem jön be egy olyan új szabványú akkumulátor fajta, amit a már meglévők nem kezelnek.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1150) Pilács


Pilács
senior tag

Hali!

Kecskeméten nem tudjátok hol lehetne venni ilyen IPC-1L vagy BC-700 névre keresztelt töltőt?

Köszi

Tom, conrad.. de szeretem helyben intézni ezeket a dolgokat :)

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.