Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) ottkar válasza konyv (#1300) üzenetére


ottkar
addikt

Mondok neked valamit. Senki nem fog neked tudni segíteni.

(#1302) *Ropi* válasza konyv (#1300) üzenetére


*Ropi*
félisten

Csak egy tipp: a hozzá kapott használati utasításban le van írva. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1303) konyv válasza *Ropi* (#1302) üzenetére


konyv
csendes tag

Akkor legalább arra válaszoljatok, hogy ha feltöltötte az elemeket akkor ki kell aludni a led-eknek ? (egyébként, nem az én ócskaságomnak).

[ Szerkesztve ]

(#1304) *Ropi* válasza konyv (#1303) üzenetére


*Ropi*
félisten

Valahogyan jelölve kell legyen a leírásban, hogy mivel jelzi a töltés végét.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1305) konyv válasza *Ropi* (#1304) üzenetére


konyv
csendes tag

Oké, köszi.

(#1306) pitman válasza konyv (#1303) üzenetére


pitman
őstag

Ha jól látom a leírásában, a zöld led addig világít, amíg tölt.
A töltési időt pedig (szintén a leírásból): 1,4*akkukapacitás/töltőáram.

(#1307) konyv válasza pitman (#1306) üzenetére


konyv
csendes tag

Értem, bár ehhez hülye vagyok! :S Akkor 1,4x2400/135=24,8 óráig kellene tölteni ?

(#1308) pitman válasza konyv (#1307) üzenetére


pitman
őstag

Amennyiben 135mAh-val tölt, akkor igen.

(#1309) konyv válasza pitman (#1308) üzenetére


konyv
csendes tag

Igen a kisebb méretű elemeket 65-el, de a fényképezőbe valót 135mAh-el, húha, ez sok idő :D. Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#1310) Kernel válasza konyv (#1309) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ilyen kisáramú töltőbe nem szoktak aktív elektronikát építeni, még csak időzítős lekapcsolót sem. Mivel ennyi árammal szinte nem is lehet tönkretenni az akkut, nem lehet túlhevíteni, vagyis túltölteni. Persze napokig azért nem kell rajta tartani, de az sem gond, ha a kiszámított időnél tovább marad töltőn.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1311) konyv válasza Kernel (#1310) üzenetére


konyv
csendes tag

Ezt jó tudni köszi, páran mondták már, hogy ne töltsem sokáig, de ha nem sütöm szét az elemeket akkor maradok a kiszámított idő töltésénél.

(#1312) TeeJay válasza pitman (#1280) üzenetére


TeeJay
félisten

na ez tökjó hír
nekem is van 4darab 2700-as Sanyo akksim és jól mennek szóval a kompakt gépen hamarabb televan a 2gigás kártya mint ahogy az akksi merülne
pedig Canon A570IS-em van amibe ugye ott a képstabi és állandóan be is van kapcsolva :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1313) ottkar válasza TeeJay (#1312) üzenetére


ottkar
addikt

A stabilizátor áramfogyasztása jelentéktelen a zoomhoz v. a monitorhoz pláne a vakuhoz képest.

(#1314) *Ropi* válasza ottkar (#1313) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem mondanám. 17-55 IS vagy 70-200 F4L IS obival feleannyit megy a gépem (40D) bekapcsolt stabilizátorral. :U

Bár attól is függ, milyen képstabi: optikai (lencse vagy szenzormozgatáson alapuló), vagy elektronikus (ISO-t emel). Utóbbi tényleg nem fogyaszt számottevően, de a két előbbi elég rendesen.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1315) philoxenia válasza *Ropi* (#1314) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Télen az érzékenységemelés is sokat fogyaszthat, hiszen melegíteni kell az érzékelőt.... :U
Stabilizátornak nevezhetjük -e azt, ha nem a kép mozog, hanem a sok kis képzajpont? :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1316) TeeJay válasza ottkar (#1313) üzenetére


TeeJay
félisten

de ha megy a képstabi meg a 2,5"-os kijelző plusz minden fotó vakuval készül
akkor bizony sokat számít hogy 2700-as Sanyo akksim van :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1317) *Ropi* válasza TeeJay (#1316) üzenetére


*Ropi*
félisten

Persze. Akkor nem 3 képet tudsz készíteni, hanem 4-et. ;] ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1318) dany27


dany27
őstag

sziasztok

Kodak Easy Share Z740hez szeretnék akkukat venni eddig energizer volt ha jól emléxem 2400asok de sajnos meghaltak teljesen ha feltöltöm már nem sokat bír ezért most szeretnék újat venni, ezt ami nekem volt elég sokan szidták.

Szerintetek milyent vegyek?
Valami olyan kéne ami jó minőség és esetleg ha meghalnak akkor tudjak a töltőhöz venni másikat. Jah és ha lehet akkor gyors töltő legyen!

Előre is köszi!

(#1319) ottkar válasza dany27 (#1318) üzenetére


ottkar
addikt

A 4 órás töltő gyorstöltő. Ennél nagyobb árammal tölteni bebizonyosodott gyakorlatban hogy az akkuk élettartamát jelentősen csökkenti. Az Eneloop a megbízható kicsi önkisülésű akku. Az IPC-1L-nél jobb töltő nem létezik mivel ez valóban ki is írja hogy mennyi került az akkukba.

(#1320) dany27 válasza ottkar (#1319) üzenetére


dany27
őstag

és ezt hol lehet kapni ??

MErt nem találtam sehol??

(#1321) ottkar válasza dany27 (#1320) üzenetére


ottkar
addikt

Eneloop akkut az Edigitálnál meg máshol is lehet kapni. IPC töltőt meg a Conrad árul.

(#1322) dany27 válasza ottkar (#1321) üzenetére


dany27
őstag

mekkora akkut vegyek bele?? 2000mAh??

(#1323) ottkar válasza dany27 (#1322) üzenetére


ottkar
addikt

[link]

Eneloop-ban csak 2000-es van de jobb mint egy 2600-as másik. A megbízhatósága és a minimális önkisülése miatt.

(#1324) dany27 válasza ottkar (#1323) üzenetére


dany27
őstag

és ez mennyi idő alatt "döglik meg", ez alatt azt értem hogy hiába töltöm fel de nem ér semmit se mint amilyen állapotban most van az energizerem..

Am van 800mAh-es eneloop a conradnál :D

[ Szerkesztve ]

(#1325) ottkar válasza dany27 (#1324) üzenetére


ottkar
addikt

Egy akku a kezeléstől függően megy tönkre ha nem biztosítja semmi a normális töltést akkor hamar. És sokan tették tönkre az 5-10 A-es erőltetett töltésekkel.Nagyon sok a szemét gagyi töltő. AA akku nincs 800mAh-s

[ Szerkesztve ]

(#1326) dany27 válasza ottkar (#1325) üzenetére


dany27
őstag

remélem ez nem lesz a szemetek közé sorolható amit most fogok venni.
És ez a te javaslatodra lesz IPC-1L. És hozzá olyan akku amit mondtál egyelőre csak 2 pár de lehet veszek még két párat mellé!

(#1327) ottkar válasza dany27 (#1326) üzenetére


ottkar
addikt

Nem kell sokat visszamenni hogy megtaláld az IPC-t és az Eneloopot mindenki ajánlja.
Én már 3 éve megmondtam hogy baj lesz ha 2400-2500 fölé emelik a kapacitást mert megbízhatatlanná válnak az akkuk. Természetesen nekem lett igazam. Nem véletlen hogy azEneloopot csak 2000-esre csinálták. Mellesleg nekem is IPC-1L-em van és két garnitúra Eneloop Az IPC-vel a töltés végén ki lehet íratni hogy az akkukban mennyi van.

(#1328) ottkar válasza dany27 (#1326) üzenetére


ottkar
addikt

[link]

A hozzáadott Endurance akku is elég jó és csak 1000-ért kapod a 4 darabot.

(#1329) dany27 válasza ottkar (#1328) üzenetére


dany27
őstag

hát nem tudom konkrét tapasztalatom nincs am ezek hány mAh-esek??
Mert azt nem írja a leírásban...
De inkább szerintem maradok a másik akkunál az a 2E Ft plusz már ide vagy oda...

(#1330) Szoles válasza dany27 (#1329) üzenetére


Szoles
senior tag

Solymári ósanban pénteken láttam GP Recyco aksikat, kettes csomagban, csomagonként 1000 pénzért. Talán másik ósanban is árulják. Ez most marha olcsó.

Vehetsz ilyet is, ez is olyasmi, mint az Eneloop. Kis önkisülésű, és kapacitásra is ugyanaz (2050 mAh).
Én használok két garnitúra ilyen aksit, teljesen rendben vannak.

Töltőn ne gondolkozz, fogadj szót Ottkarnak, és IPC-1 -et vegyél!

(#1331) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Üdv!

IPC-1 és IPC-1L között mi a különbség? Csak annyi, hogy a maximális töltőáram az IPC-1-es esetében nagyobb? Vagy más is van még az 5-6 ezerben? :B
Köszi.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1332) ottkar válasza tomcsi23 (#1331) üzenetére


ottkar
addikt

Lényegileg nincs más.Ami még van egy teljesen értelmetlen használhatatlan opció, ami szót se érdemel.Pont a jobb eladhatóság miatt hagyták ezeket ki.A 700mA untig elég.

(#1333) tomcsi23 válasza ottkar (#1332) üzenetére


tomcsi23
veterán

Köszi.
Bőven elég (de ugye lehet kisebbel is tölteni?! ;)).

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1334) ottkar válasza tomcsi23 (#1333) üzenetére


ottkar
addikt

Sőt ajánlatos. Én 500-nál többel soha nem töltök.

(#1335) tomcsi23 válasza ottkar (#1334) üzenetére


tomcsi23
veterán

Mi a legkisebb érték töltésnél?
A hozzá adott 4 akksival érdemes szórakozni (megvenni)?
Szintén köszi. :R

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1336) *Ropi* válasza tomcsi23 (#1331) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az "L" nélkülihez adnak egy hordtáskát, 12V-os autós adaptert, hogy menet közben is tölthess és 4 db átalakítót, amivel az AA-s akkukból baby és góliát méretűt is tudsz csinálni. Meg maga a töltő 1,8A-rel tölt max.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1337) *Ropi* válasza tomcsi23 (#1335) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nekem a nagytesó van, annál 200 mA a legkissebb töltőáram. A GP Recyko akkuk jók, annyi pénzt mindenképpen megérnek. Csak ki kell venni őket rögtön, ha feltöltöttek, mert nem szeretik a csepptöltést. :W

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1338) ottkar válasza *Ropi* (#1336) üzenetére


ottkar
addikt

"Meg maga a töltő 1,8A-rel tölt max"

De csak akkor ha két akkut teszel bele, az 1-es és 4csatornába.

(#1339) tomcsi23 válasza *Ropi* (#1336) üzenetére


tomcsi23
veterán

Köszi szépen Neked is. Holnap megsasolom, de szerintem az L-es lesz, a többinek nagyon nem is érzem szükségét. :K

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1340) tomcsi23 válasza tomcsi23 (#1335) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ejj, most esik le, hogy inkább veszek a Hadnagynál 1000-ért 4 db-ot. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1341) *Ropi* válasza tomcsi23 (#1339) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ok, csak mondtam, hogy ezek vannak még a dobozban. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1342) tomcsi23 válasza *Ropi* (#1341) üzenetére


tomcsi23
veterán

Na, jól van, meglett - L-es verzió, sallang nélkül. 2 Hadnagy-féle akksit, meg 2 régit már rá is nyomtam. Eddig nagyon szimpi ez az új cucc. :R
Egyébként 200-500-700mA lehet a töltési áram.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1343) ottkar válasza tomcsi23 (#1342) üzenetére


ottkar
addikt

Én azt javaslom hogy minden töltés elött nyomj kisütést mivel az akkuk egyik gépben se pont egyformán merülnek le és a kisütés egy szintre hozza őket, arra kapják a töltést.

(#1344) tomcsi23 válasza ottkar (#1343) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ja, bocsi, ez lemaradt. Természetesen kisütéssel kezdtem (az egyiket még mindig süti, lassan 300mAh). Majd idővel elszórakozok a refresh-sel is.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1345) *Ropi* válasza tomcsi23 (#1344) üzenetére


*Ropi*
félisten

A refresh-sel vigyázz, napokig eltarthat az akkuk kapacitásától és a választott kisütő / töltőáram függvényében.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1346) ottkar válasza tomcsi23 (#1344) üzenetére


ottkar
addikt

Felesleges a refresh. Ha két kisütés töltés után az akku kókadt akkor arra keresztet vethetsz. Én minden töltés elött kisütök olyan stabilak az akkuim hogy magam sem hiszem.

(#1347) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Akkor a refresht hanyagolom. ;]
A stabil akku jól hangzik, most majd bizonyíthat. Előtte a nyomi töltővel úgy töltött, ahogy jónak látta, semmi visszajelzés nem volt (csak használat közben). Így azt sem tudom, hogy a régi akksik normálisan fel voltak-e töltve egyáltalán. Már most látom, hogy megérte rá beruházni. :R

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1348) tomcsi23 válasza tomcsi23 (#1347) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ha már így belelkesültem, itt van egy kis infó a töltőről - ha esetleg más is gondolkozna rajta. :B
IPC-1 - IPC-1L

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1349) ottkar válasza tomcsi23 (#1347) üzenetére


ottkar
addikt

Persze azt az akkut ami dögrováson van nem tudja feléleszteni. Nekem volt tavaly olyan 2600-asom amibe csak 350-et lehetett beletenni. Ezért jó az Eneloop csak azt nem ajánlatos órákig csepptöltésen hagyni.Azt ne felejtsd el hogy a töltő FULL-nál nem azt jelzi hogy az akkuban a névleges kapacitás van, hanem azt hogy nem megy bele több. Ezért kell a végén kiíratni.

(#1350) ottkar válasza ottkar (#1349) üzenetére


ottkar
addikt

A túlzottan lemerített akkut (amit elvben nem szabad), néha már hibásnak ismeri fel és ezért nem tölti. Ilyenkor egy másik (nem automata) töltővel kell egy kicsit tölteni azt a cellát, utána már jól kezeli az IPC-1 is..."

Ez jellemzője az IPC-knek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.