Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12001) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

Megjött a LiitoKala Lii - 202 töltőm, van hozzá egy Ugreen USB Charger 5V3.4A adapterem.

Két kérdésem lenne.

1. Az adapteren az 1 vagy a 2.4 amperes slotot használjam? (vagy mindegy max az 1-esen lassabban tölt föl)

2. A LiitoKala Lii-n a Mode gombbal mit állítsak?
Első sorban Ladda aksikat töltenék, illetve van 2 "régi" GP aksim.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#12002) Kernel válasza Met (#12001) üzenetére


Kernel
nagyúr

A két USB aljzat 5V kimenete párhuzamos, külön-külön nem korlátoz áramot.

Az áramot mindig az adott típusú telefon állítja be magának, ehhez az USB-adatvonalon keresztül információt olvas ki a csatlakozó terhelhetőségéről.

Tehát itt az a kérdés, hogy az Lii-200 foglakozik-e ennek az információnak a kiolvasásával (amire egyébként sincs általános szabvány, inkább gyártófüggő), vagy csak simán ráterhel, bármibe dugod. Ha gyenge tápba dugod, akkor pedig hibát jelez, gondolom.

De ez is inkább csak elvi kérdés, vagy bedugod a nagyobbikba és kész.

A töltő felismeri az akku fajtáját, feszültség alapján, ezért azt normális esetben nem kell helyesbíteni a Mode gombbal. Gombot hosszan nyomva lehet váltani a töltőáramot. Ha nem sürgős, maradhat 500 mA.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#12003) Dluinet válasza Met (#12001) üzenetére


Dluinet
nagyúr

1 2.4A
2 Csak akkor kell a mode gomb, ha nem ismerné fel a Ni-MH cellákat

Ni-MH 500mA a jó beállítás

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12004) Met válasza Kernel (#12002) üzenetére


Met
nagyúr

Köszönöm a részletes választ :R

Dluinet Köszi Neked is.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#12005) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Tesztelgettem az elmúlt néhány napban Lii 500-assal régi laptop akkukból bontott 18650-es cellákat.
Mindet 1A-s normál teszttel, több mérést is elkövetve a cellákon (kétszer egy cellát nem teszteltem ugyanazon a napon).

Az adatokat kiírogattam táblázatba is és nem igazán azt vártam, amit az adatok igazolnak. Azt gondoltam, hogy az ismételt normál tesztelgetések frissítőleg hatnak majd a cellákra, de ellenkezőleg néz ki a dolog (legalábbis a táblázat első 6 cellája esetében). Miért lehet ez? :F

Táblázat

Ti amúgy használnátok valamire 1000mAh-s cellákat? Elég idejétmúlt kapacitásnak tűnik már ahhoz képest, hogy viszonylag olcsón 3500-asokat is lehet már kapni.

(#12006) Kernel válasza fery02 (#12005) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem láttam még én sem olyat, ami javult volna.

Lehet használni például zseblámpákba, amikor nem fontos a hosszú üzemidő és nagy teljesítmény. Több akkus csavarhúzót is átépítettem Ni-Cd helyett betéve, azokat is elviszi.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#12007) fery02 válasza Kernel (#12006) üzenetére


fery02
addikt

Akkor valóban felesleges sorra újravégezgetnem a méréseket.

Igen, úton is van egy Convoy S2+, nagyon kíváncsi leszek mire lesznek elegek nála ezek a cellák.
Amiket nagyon nem tudok mire használni azokat meg powerbankként használom majd lehet.

Bár powerbank háznál, kicsi kapacitású cellák esetében lehet érdemesebb lenne inkább olyat nézni, amibe minél több cella fér? A fizikai méret nem számít, csak bírja minél tovább.

Ja és még valami, amit már korábban is szerettem volna kérdezni:
Lii 500-nál hogyan derül ki a cella zárlat?

[ Szerkesztve ]

(#12008) Kernel válasza fery02 (#12007) üzenetére


Kernel
nagyúr

Természetesen, minél több cella köthető párhuzamosan, annál jobb.

Ha teljesen zárlatos, az rögtön látszik, nem fogja tölteni. Részleges átvezetésnél erősen melegszik és nehezen éri el a 4,2 V végfeszültséget vagy sehogy, mindeközben irreális nagyságú Ah-érték mehet bele.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#12009) fery02 válasza Kernel (#12008) üzenetére


fery02
addikt

Köszönöm! :R

(#12010) pimmi


pimmi
senior tag

Sziasztok, szeretnék megosztani veletek egy esetet, vettem egy ilyen töltőt i-tec Battery Station pár éve, nagyon szeretem, de történt egy kis baleset, véletlen a forrasztópákára tettem rá, és az alja elolvadt, a működést nem befolyásolta , de mégis azért.... eléggé elszomorodtam, aztán gondoltam egyet és írtam a gyárnak, próba szerencse, nem számítottam a válaszra ami hamar érkezett, ezt írták:

Dear Mr. xxxxxxxx,
I will send you spare bottom cover.
But please, let me question first. Is it melted bcs. charger of malfunction or is it melted another way?
If it´s melted by charger malfunction there is warranty claim by seller needed.
If it´s melted another way. I can send you bottom cover to address you write me.
Thank you for your understanding.
S pozdravem / Best regards / Mit freundlichen Grüßen
David Rechtoris
Service & Technical Manager
i-tec, Dicota, Pretec

elküldtem a címem, és nagyon gyorsan itt volt az új burkolat, ingyen gyors postával.
bocs hogy ide írtam de meg akartam osztani veletek, vannak még ilyen gyártók.

(#12011) blattida válasza pimmi (#12010) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Azt írtad neki, hogy a töltő "hibájából" olvadt meg a burkolat? (Gondolom, hogy igen.)
A válaszodtól függetlenül is nagyon korrektek voltak.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#12012) pimmi válasza blattida (#12011) üzenetére


pimmi
senior tag

Nem, megírtam hogy mitől, ezt írtam neki: Thank you very much, the charger is flawless, an accident occurred, soldering iron touched a coincidence. ő írta is, ha a töltő miatt az szavatosság (mondjuk már lejárt rég), de ha más akkor küld burkolatot.

[ Szerkesztve ]

(#12013) Szoles


Szoles
senior tag

Sziasztok, kis tanácsot kérek szépen.

18650-es akkut vennék lámpába illetve kis powerbankba.

Itthonról vagy ebayről, Aliról rendelném.
Honnan, és még inkább melyik típust szabad megvenni? Egyáltalán nem ismerem ezeket az akkukat, fogalmam sincs, hogy melyik a jó. Összevissza dobálóznak hatalmas mAh számokkal, fogalmam sincs, hogy azokból mi igaz. Meg azt tudom, hogy létezik védett és nem védett, gondolom nekem védett kellene.

Ha tudtok konkrét típusokat írni, az nagy segítség lenne, előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#12014) And válasza Szoles (#12013) üzenetére


And
veterán

Első szabály: amelyikre 3000..3200 mAh-nál lényegesen nagyobb kapacitást írnak, azokat kerüld nagy ívben! Védett vs nem védett: előnyei és hátrányai is vannak mindkét módszernek (például a védettnek kicsit nagyobb a belső ellenállása a védőáramkörben lévő kapcsoló félvezető miatt, ugyanakkor nem tudod hosszú távon mélykisütésbe vinni vagy túlterhelni / felforralni), de ha kész / meglévő áramkörbe teszed, akkor az eredeti kivitel szerint is választhatsz, ha az a típus alapján kideríthető. Konkrét típusokat nehéz ajánlani, ha nincsenek nagy igényeid, a 'közepes' kapacitású, 2,5Ah körüli típusokat keresheted a nevesebb gyártóktól. Ha gyártó / típusszám elérhető, és normális adatlapot is fel lehet hajtani hozzá, akkor az már jelent egy minőségi szintet. Ha nem foglalatba megy, forrfüles kivitelt keress, illetve nálunk is van olyan webshop, ahol kérésre ponthegesztéssel forrfülekkel látják el a cellákat. egy néhány éves összehasonlító teszt egy valag 18650-es méretű akkuról: [link]. Látható, hogy vannak igazán extrém típusok, brutális áramterhelhetőséggel (alacsony belső ellenállással), cserébe az átlagosnál jóval kisebb kapacitással, de ezek a ritkábban előforduló típusok. Magyar tesztoldal: [link], sajnos az első néhány helyen álló ócska 18650-esekkel Dunát lehet rekeszteni a távolkeleti / aukciós oldalakon, úgyhogy az ottani összegzésnél leírtakat érdemes észben tartani.
Mod.: még több (nem csak 18650-es), a magyar nyelvű oldalon található hozzászólásból: [link].

[ Szerkesztve ]

(#12015) Szoles válasza And (#12014) üzenetére


Szoles
senior tag

Nagyon köszönöm! :R

(#12016) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Kellene jó pár bliszter elem, és ráakadtam IKEA Alkalisk elemekre. Ezekről van valamilyen vélemény hogy mennyire váltak be, mennyivel tudnak kevesebbet mint pl egy Varta High Energy AA elem?

:R

Héten szerintem benézek IKEA-ba, ha már úgyis minden nap arra járok, és volt már olyan akinek segítettem és postán küldtem neki LADDA akkut mert messze van. Ha esetleg valaki szeretne és messze van, dobjon egy privit és megoldjuk. Természetesen semmit nem kérek cserébe pluszba. ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#12017) moma


moma
őstag

Egy jó elemtöltöttség mérőt tudtok ajánlani. Olcsó is legyen :) és vigye az újratölthetőket is.
Esetleg ez jó?

we all deserve a bit of luck.

(#12018) Kernel válasza moma (#12017) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az elnevezés is csak fenntartásokkal értendő, pontossággal is lehetnek gondok, ha ugyan számít ez valamit.

Azt nem írja a cikkben, hogy az 1 V körüli tartományban is működik-e még. Egyébként egy kis feszültségnövelő áramkör van benne, ami a kijelző működését lehetővé teszi.

A másik változatnál egyértelmű, hogy 4 Ω műterhelést kapcsol rá, ami egy akkunak nem sok terhelés, de attól még tesztelni jó.

Például egy gyengülő akkura ráakasztok 4 Ω-ot, az is elkezdi húzni lefelé.

A digitálisnál ez nem derül ki, hogy pontosan mennyivel terheli az akkut.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#12019) moma válasza Kernel (#12018) üzenetére


moma
őstag

Köszönöm! Szerinted van értelme megvenni egy ilyet azért? segít dönteni mikor kuka az elem? a nem digitálisat akkor. Elég laikus vagyok. vagy ha egy másikat linkelsz ami nem túl drága és van értelme az is szuper. de ha azt mondod, hogy inkább ne vegyek semmit, mert drága lenne ami már használható akkor is hallgatok rád :)

we all deserve a bit of luck.

(#12020) Kernel válasza moma (#12019) üzenetére


Kernel
nagyúr

Segít dönteni mindkettő, bár én nem próbáltam, mert vannak egyéb műszereim. Többnyire az egyszerű feszültségmérés is már árulkodó. De néha előfordul, hogy egy jónak tűnő elem (nem akku) a terhelést már nem bírja.

A mutatós teszterben lévő 4 Ω terhelés épp elég ahhoz, hogy ezt is kimutassa. Mivel olcsó is, nagyot nem bukhatsz vele. Akkunál kisebb a feszültség, ezt idővel ki lehet tapasztalni, hogy mi számít jó értéknek.

Valószínűleg a digitális változat is terhel valamennyit az akkura / elemre, de ez nem derül ki a leírásból.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#12021) fery02 válasza Kernel (#12018) üzenetére


fery02
addikt

Ha már így szóba jött a téma, multiméterek tudnak reális eredményt adni alkáli elemre?
Lidl-ös, nem annyira alap multiméterem van, 1.5V battery teszt funkcióval és gondolnám azért, hogy ha egy elemre már azt mondja, hogy 0.8 vagy 0.9V, akkor az adott elem már valóban kuka állapot.

[ Szerkesztve ]

(#12022) Kernel válasza fery02 (#12021) üzenetére


Kernel
nagyúr

A teszfunkcióval ellátott multiméterek is azt csinálják, hogy ráterhel egy ellenállással. Ezt vagy megadják a leírásban, vagy rá is lehet mérni, egy másik műszerrel, hogy mennyivel terhel.

De nagyjából úgy van méretezve, hogy alkalmas legyen a célra, tehát a hibás, nem terhelhető elemet szerintem ki fogja mutatni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#12023) fery02 válasza Kernel (#12022) üzenetére


fery02
addikt

Köszönöm! Akkor tehát egy ilyen multiméterrel ki tudok váltani egy ilyen cél eszközt ebben az esetben.

(#12024) moma válasza Kernel (#12020) üzenetére


moma
őstag

Köszi a segítséget :R Rendeltem is egyet :)

we all deserve a bit of luck.

(#12025) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!
Van egy bringás hátsó lámpám. Jó a fénye. Múlt évben vettem az Aldiban.
6V/0.5W-os. 4 db. AAA elemmel működik.
Tehát soros kapcsolásban vannak.

Azt tapasztaltam, AAA akkukkal is jó a fénye.
Van 4 db. azonos típusú AAA akkum, Ni-MH, CR3012. (1.2V)
Eredetileg vezetékes (lakáson belül vezeték nélküli) telefonban voltak.
De a probléma, hogy ebből 2 db-ot 1.35 volt, a másik kettőt 1.25 volt feszültségre tudok felölteni (annyit mérek a kivezetésein). (Gondolom ezt üresjárati feszültségnek nevezik.)
Szeretném ezekkel a lámpát működtetni.
A kérdésem, hogy ha így nem teljesen egyeznek a feszültségek, a soros kapcsolás nem károsítja-e az akkukat?

Lehet, majd valamikor visszatenném a telefonokba és szeretném ha továbbra is jól működnének.

Köszönettel várom válaszotok.

[ Szerkesztve ]

(#12026) Kernel válasza peter889 (#12025) üzenetére


Kernel
nagyúr

Soros kapcsolásnál nem jelent problémát az eltérő feszültség, mindenképpen összeadódnak. (Gyakorlatilag párhuzamosan is lehetne kötni, csak egyik rátölt a másikra, szépen kiegyenlítenék egymást egyformára.)

Viszont soros cellákat csak annyi árammal szabad terhelni, amit a leggyengébb tag is elbír.

De még ennél is kellemetlenebb a soros kapcsolás örök átka, amikor először a leggyengébb lemerül, majd túlmerül, sőt átpolarizálódik, de ez használat közben esetleg nem tűnik fel rögtön, mert az eszköz még működik.

Nem mondom, lehet határeset is, tehát feltűnik egy bizonyos gyengülés, amikor az egyiken letörik a feszültség. Ekkor fogy el belőle az energia. Ilyenkor azonnal ki kell kapcsolni, nem szabad tovább kínozni. Felügyelet nélküli eszközöknél persze ez is külön gond.

Laptopakkuban a védelmi áramkör egyik leglényegesebb feladata ennek figyelése, csak itt ugyebár ilyen elektronika nincs.

CR3012 más téma, a 3 V-os lítium gombelemek mérete, de ilyen talán nincs is.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#12027) peter889 válasza Kernel (#12026) üzenetére


peter889
őstag

Ok, nagyon szépen köszönöm a részletes választ! :R
Akkor ügyelni fogok arra, hogy időben töltsem.
Pedig ez van ráírva a 4 db. AAA akkumra:"CR3012" - én sem értem.
Nem tudom, max. mekkora árammal szabad terhelni az akkukat, de remélem nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#12028) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Voltcraft IPC-3 töltővel kapcsolatban milyenek a vélemények? lygte info-n sajnos tesztet nem találtam róla, ha esetleg tud valaki olyan tesztet ahol megnézik rendesen hogy mit tud, mennyire megbízható, pontossága, az írjon már egy linket. Köszi!

:R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#12029) Kernel válasza jozsi252 (#12028) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mert az nem Voltcraft fejlesztés, csak átnevezték a ventilátoros Opust, ami már régebben is szerepelt a topikban:

Charger Opus BT-C2000

Charger Opus BT-C3100

Charger Opus BT-C3100 software V2

Charger Opus BT-C3100 V2.1

Az elsőnél ugyan nincs ventilátor, csak a sorrendiség miatt linkeltem így.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#12030) peter889 válasza Kernel (#12026) üzenetére


peter889
őstag

Emiatt aggódom: "Viszont soros cellákat csak annyi árammal szabad terhelni, amit a leggyengébb tag is elbír."
Próbáltam utánanézni, mekkora árammal szabad terhelni az akkuimat, de nem találtam. Még a márkanevüket sem találom az akkukon. 500 mAh-sak.
Mi több, az netes hirdetéseknél sem függesztik ki az áramterhelhetőséget.
Honnan lehetne megtudni?

A másik, hogy a tudnátok ajánlani helyet, ahonnan elfogadható minőségű (nem csúcsminőségre gondolok) akkukat vásárolhatnék az itt írt lámpámba ? (Vidéken, megyeszékhelyen lakom.)
Külföldről is tudnék rendelni ha érdemes.
Külön megköszönném, ha konkrétan be tudnátok linkelni.

[ Szerkesztve ]

(#12031) jozsi252 válasza Kernel (#12029) üzenetére


jozsi252
veterán

Ha az árat nem veszem figyelembe akkor érdemes az IPC-t venni a hazai 3 év gar miatt? Vagy az OPUS többet tud 1-2 dologba?
A ventilátor viszont engem zavar ha túl hangos, szóval emiatt OPUS-t nem vennék.

iPhone 13 Pro Max

(#12032) jozsi252 válasza Kernel (#12029) üzenetére


jozsi252
veterán

Illetve még valami.

Gondolom akkor az IPC-3 se CC/CV szerint tölti a Li-ion akkukat mint ahogy az OPUS sem mi? Így meg akkor lehet hagyom mind a kettőt a fenébe, aztán inkább rágyúrok a Xtar Dragon VP4-re. Úgyis azt akarom már egy ideje, csak sajnálok rá annyit kiadni.

iPhone 13 Pro Max

(#12033) Kernel válasza peter889 (#12030) üzenetére


Kernel
nagyúr

Annyi áramot még elbír, amit egy 0,5 W / 6 V-os lámpa vesz fel, de ez egyébként is kiderül, ha megfigyeled a cellák melegedését.

Leginkább persze a feszültséget lenne jó mérni, hogy mikor esik össze, a leggyengébb cellán.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#12034) Kernel válasza jozsi252 (#12031) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ugyanazt rendelik elvileg a Conradnál is, csak más néven címkézve. Gondolom, a Voltcraft hátán is ott van a ventilátor, csak nem látni. Paramétereket nem figyeltem, van-e eltérés.

Épphogy CC/CV karakterisztikával tölti a Li-ion akkut, mivel azt másképp nem is szabad. Viszont a görbékből láthatóan ugyanúgy tölti a Ni-MH akkukat is (az egyiknél egy kis lépcsős trükközéstől eltekintve), nem pedig -dU technikával, amivel jobban tele lehet nyomni általában.

De elképzelhető, hogy a CC/CV viszont kíméletesebb. Ez kiderülhet egy kisütési teszttel, hogy melyik tölti tele jobban, már ha valakinek van mindkét fajta.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#12035) jozsi252 válasza Kernel (#12034) üzenetére


jozsi252
veterán

Rosszul fogalmaztam.

Szimulálja csak a CC/CV töltési metódust. Szóval nem annyira egyenes pl. az áram görbe mint az Xtar töltőknek.

Itt a példa: Opus - - Xtar

Opus-nál meg is jegyzi hogy

"Charging a 18650 cell at 1A, it is a nice simulated CC/CV curve."

Xtar-nál pedig

"First charge curve shows a very nice CC/CV curve with a termination about 70mA. This is a very good charge curve."

iPhone 13 Pro Max

(#12036) fery02


fery02
addikt

Ha már a bicajlámpáknál tartunk. :)

Amibe 2db 1,5 V-os AAA-t kell rakni sorosan, az a bicajlámpa átalakítható úgy (nem érdekel, ha szét gányolom), hogy 1 db laptopakkuval hajtható legyen? Nem lesz az túl sok a ledeknek vajon? Vagy az inkább használatkor fog kiderülni?

(#12037) Kernel válasza fery02 (#12036) üzenetére


Kernel
nagyúr

Próbáld megfigyelni a melegedést (LED és áramköri részek egyaránt), ha nem vészes, akkor mehet.

Ennyi különbség elvileg még nem vágja agyon azonnal, lesz annyi idő, hogy a melegedés ellenőrizhető legyen.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#12038) fery02 válasza Kernel (#12037) üzenetére


fery02
addikt

Rendben, köszi! :R

(#12039) peter889 válasza Kernel (#12033) üzenetére


peter889
őstag

Köszi szépen a választ! :R
Azt meg tudnád mondani, hogy max. mekkora feszültségig szabad lemerítenem a cellákat?

(#12040) Kernel válasza peter889 (#12039) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha valaki folyamatosan figyeli, észre lehet venni egy gyors letörést, amikor elfogy belőle a töltés. Ez függ a kisütőáramtól is, de nagyjából 1V alatt.

Ha ez felügyelet alatt történik, ennyitől még nem megy tönkre azonnal, csak amikor "beesik", rögtön le kell kapcsolni a terhelést.

Ugyanez vonatkozik egyébként a Li-ion cellákra is, csak annak 2,5 V alatt fogy el az ereje.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#12041) peter889 válasza Kernel (#12040) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm szépen a tájékoztatást! :R Akkor igyekezni fogok, hogy soha ne menjen 1 V alá.

[ Szerkesztve ]

(#12042) gulac12


gulac12
tag

Kérem, hogy nézzétek meg egy másik topikban írt kérdésem Liitokala Lii500 töltővel kapcsolatban, nem ismételném itt meg, rémlik, hogy a topik-szabályok szerint ez nem engedélyezett (lehet, hogy eredetileg nem a legjobb topikot választottam a kérdésemnek).

(#12043) Kernel válasza gulac12 (#12042) üzenetére


Kernel
nagyúr

Akárhol nézed, ezt a töltőt csak kétféle adapterrel forgalmazzák, a szöveg elvileg arra vonatkozik. Csak itt szerintem nem kell külön üzenni az eladónak, mert a rendelésnél tudsz választani, hogy EU vagy US pluggal kéred.

Amellett még bemásolták azt a zavarkeltő szöveget is, feltételezésem szerint csak figyelmetlenségből. Ez a szöveg ugyanis szerepel más oldalakon, ahol ténylegesen van szerepe. Itt nincs szerepe, csak úgy átmásolták ész nélkül, gondolom.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#12044) pibácsi


pibácsi
senior tag

A mult héten vásároltam egy LiitoKala Lii-500-as töltőt. Elolvasgatva a használati utasítást és hát követve is sajnos nemigazán akart összeállni a kép, nem jó a mellékelt használati utasítás, de a net-ről letöltött sem. Sok benne a kavarás. Én AA akksikra szeretném használni. Ezután elkezdtem kisérletezni és kb. két napig szórakoztam - merítettem, töltöttem jegyzeteltem (időigényes). Mostmár kitisztult a kép, kialakult az egyértelmű, gyakorlati, teljes használati utasítás az eredeti angol szöveg fordítás/magyarítás némi felhasználásával, minden funkciója világos és érthető. Mondjuk nem az alapfunkcióval - töltés - volt bajom.
Ha esetleg valakinek szüksége van rá, szivesen átküldöm privibe, vagy e-mailban, mivel 3 oldal.

Üdv. Pibácsi

(#12045) gulac12 válasza pibácsi (#12044) üzenetére


gulac12
tag

Írtam neked privátot.

Tőled és mindenkitől kérdezném, hogy a LiitoKala Lii-500 milyen összegű vételárban számít jó vételnek. Érdemes-e teljes csomagot vásárolni vagy például a nekem meglévő BlitzWolf BW-S1 Charger, illetve Xiaomi Car Charger alkalmas a töltőhöz és elegendő csak a töltő megvásárlása (még töltőkábel is van itthon jónéhány).

(#12046) gulac12 válasza gulac12 (#12045) üzenetére


gulac12
tag

Az előzőekben leírt kérdések rájöttem tévesek, sajnos törölni már nem tudom.

(#12047) draco31


draco31
veterán

Hello!

Van egy OPUS BT-C3100 V2.2-esem. Ismerős szeretne valami hasonlót, ami tud egyszerre 4db 18650-est tölteni, de nem ilyen áron. 4000Ft környékén van ami használható? Természetesen külföldről.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#12048) tomcsi23 válasza draco31 (#12047) üzenetére


tomcsi23
veterán

Liitokala Lii - 402-es pl. [link]

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#12049) draco31 válasza tomcsi23 (#12048) üzenetére


draco31
veterán

Köszönöm!

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#12050) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani NiMh akkuhoz valami jó töltőt, ami
- 4 akkut tud egyszerre tölteni,
- van tesztelés, regenerálás üzemmódja is,
- háttérvilágításos a kijelzője,
- nincs benne ventillátor.

Opus BT-C700-ast próbáltam, de elég fura dolgokat adott elő. Lii 500-asom is volt, de állítólag az nem a legjobb NiMh akkuk töltésére.

Külföldi rendelés nem akadály.

Köszönöm :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.