Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) BEE válasza TeeJay (#1499) üzenetére


BEE
addikt

Ennek a töltőnek a legnagyobb hátránya az IPC-vel szemben az,
hogy minden cellát egyszerre vált át kisütésből töltésre.
Tehát ha az egyik cellában sokkal kevesebb van mint a többiben,
akkor a többi nem lesz kisütve.
És erről semmiféle visszajelzést nem ad a töltő !
Voltak garnitúráim amikkel nem tudott mit kezdeni, alig voltak használhatóak.
Ezeket az IPC elég jól helyrehozta, bár ha egy aksit sokáig töltögetünk
hibásan, akkor az már nem lesz 100%-os.
Az IPC nagy tudása, amit másik töltőnél még nem láttam,
az hogy az egyik cellát képes már tölteni, míg a másikban még kisüt.
Ezzel minden cellát a neki megfelelő módon kezel, és még pontos képet is
kapok az állapotáról.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1502) ottkar válasza BEE (#1501) üzenetére


ottkar
addikt

Nekem van Energy 4 töltőm ami állítólag kisüt.Van egy bajom vele pedig nem a legócskább töltő. Ha beteszek akkut öt percig süt ki ha kihasznált akkut teszek bele ha majdnem telét. Márpedig ez problema mert kiderül hogy egyáltalán nem mennyiséget süt ki hanem időre.Még szerencse hogy a töltési idő nem egyforma.

(#1503) pitman válasza Degeczi (#1479) üzenetére


pitman
őstag

Amennyiben jó minőségű az akku és jó töltővel van töltve az önkisülés nem ilyen drámai mértékű.

Kíváncsiságból folytattam a múltkor leírt "tesztem" folytatását. Sanyo 2700-as akkukban két hónappal a feltöltésük után (eközben egy 430ex vakuban beltérben, indirekt villantással készült velük kb 60 kép, majd egy stablizátoros kompakt géppel beltérben, részben vakuval kb. 140) maradt még 1800mAh a töltő szerint. Véleményem szerint ez azért nem rossz.
A kompakt gép még nem jelezte az akku merülését, teljes töltöttséget mutatott, mindössze a kíváncsiság miatt sütöttem ki az akkukat.

(#1504) TeeJay válasza BEE (#1501) üzenetére


TeeJay
félisten

ezt honnan tudod?
én már csináltam tesztet vele mikor csak 1 akksit tettem bele, és kimerítettem
aztán megnéztem mikor vált át töltésre, majd betettem egy olyat is ami majdnem teli volt aztán újraindítottam a merítést és azt ami már le volt merülve közbe töltötte míg a másikat még merítette mert órákkal hamarabb végzett azzal az akksival amit előtte egymagában én már kimerítettem.
ebből én arra következtetek hogy 4 csatornán megy a merítés is függetlenül egymástól

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1505) ottkar válasza pitman (#1503) üzenetére


ottkar
addikt

Egy Varta meg Ansmann nem márkás? Jó minőségű? Nem feltétlenül. Nekem sok teljesített gyalázatosan, de nemcsak nekem.Pedig az én töltőmnél jobb nincs. A rossz gyenge akkut nem lehet semmivel megjavítani.

(#1506) pitman válasza ottkar (#1505) üzenetére


pitman
őstag

Azt nem tudhatod, hogy az adott típus tényleg az-e vagy csak annak matricázták. Ettől függetlenül simán lehet igazad, de az is lehet, hogy nincs. Maximum a véleményedet tudod leírni, mint ahogy más is teszi. (Láttam már egyébként olyan vadiúj Ansmann akkut, amire az IPC csak "pislogott". Ennyit arról, hogy mi a márkás és mi nem)

"Pedig az én töltőmnél jobb nincs."
Ezt én így nem merném kijelenteni. (Véleményem szerint számos hozzászólásod esetén ebből adódnak a nézeteltérések és a hosszú viták is. Kijelentesz valamit, mint igazságot, legtöbbször sejteni is lehet, hogy hogyan gondolod, de amit leírtál az önmagában mégsem fedi teljesen a valóságot.)

"A rossz gyenge akkut nem lehet semmivel megjavítani."
Ezt sem merném ilyen ketegórikusan kijelenteni, nekem ugyanis volt már olyan akkum, ami látszólag halott volt, mégis helyre lehetett hozni. Azóta is tökéletes. Mellesleg éppen olyan töltő nem tudott vele mit kezdeni, amit te is igen jónak tartasz.

(#1507) ottkar válasza pitman (#1506) üzenetére


ottkar
addikt

Az IPC-nél jobb töltő nincs a világon. Nem véletlen használják még amerikában is. Egy kikristályosodott akkut nem lehet semmivel megjavítani, kémiai képtelenség. A reakció irreverzibilissé válik.

(#1508) BEE válasza TeeJay (#1504) üzenetére


BEE
addikt

Különösebben nem teszteltem a dolgot, csak a ledek villogásából totóztam.
Az IPC-ben meg már az első töltésnél kiderült a hiba.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1509) BEE válasza ottkar (#1507) üzenetére


BEE
addikt

Azért ne essünk át a ló túlsó felére ! :Y
Mondjuk azt, hogy házi használatra perpillanat ez a legjobb ami kapható !

BEE :(

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1510) pitman válasza ottkar (#1507) üzenetére


pitman
őstag

"Az IPC-nél jobb töltő nincs a világon."
Ezt megintcsak nem merném így kijelenteni. Adott kategóriában valószínűleg tényleg jó, vagy akár a legjobb, de ettől még lehetnek jobbak nála. Pont az ilyen hozzászólásokról beszéltem korábban. A mondandómnak ez lett volna a lényege.

Más:
Egyébként már többször mondtad, hogy az ipc figyeli a hőmérsékletet és ha magas akkor lekapcsol. Ilyenkor jelez valamit? Honnan lehet tudni, hogy éppen emiatt felfüggesztette a töltést?
Kiír valamit, vagy csak a töltőáramot csökkenti és ebből látni?
Én még nem futottam bele ilyesmibe, de azért jó volna tudni, hogy mi történik ilyenkor.

(#1511) ottkar válasza pitman (#1510) üzenetére


ottkar
addikt

Nem csökkenti a töltőáramot hanem teljesen lekapcsolja az adott csatornát.Külön nem jelez ha kiíratod akkor látod.

(#1512) ottkar válasza pitman (#1510) üzenetére


ottkar
addikt

Egy 48 akkut töltő állomás miért jobb? Ha ez az állomás 01%-on belüli feszültségeket tud adni az meg nem töltés.

(#1513) pitman válasza ottkar (#1512) üzenetére


pitman
őstag

Pl. azért, mert valakinek arra van szüksége. Neki az jobb lesz, jobban megfelel az igényeinek, neked nem. Ennyi.

(#1514) pitman válasza ottkar (#1511) üzenetére


pitman
őstag

Köszi. Értem.

(#1515) And válasza ottkar (#1511) üzenetére


And
veterán

Ez engem is érdekelne, mivel az IPC-ben nincs mind a négy csatornához külön hőszenzor. A pozitív pólusok közelében lévő két fémcsúcs alatt van 1-1 érzékelő, tehát az 1..2-es és 3..4-es csatornák közös hővédelemmel vannak ellátva. A lekapcsolás ezek szerint párosával történik?

(#1516) plömplöm válasza And (#1515) üzenetére


plömplöm
őstag

azt hogy az IPC-ben hogy van megoldva azt nem tudom, de az IPC-L-ben úgy van ahogy írtad, két darab 2lábú feketeség (sztem termisztor) van beszorongatva a két fémpánt tetejébe némi hővezető anyaggal javítva a dolgon. én is a két-két csatorna egyidejű lekapcsolására szavazok.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#1517) ottkar válasza And (#1515) üzenetére


ottkar
addikt

Akkor áruld el miért csak a melegedő akku kapcsolódik le? A melegedő akku felől sokkal nagyobb a hővezetés. Az érzékelő nem egy közönséges lemez hanem hőelem. Teljesen értelmetlen és logikátlan lenne a nem melegedő akkut lekapcsolni Mi értelme lenne. Mindent csatornánként kezel akkor ezt miért nem?

[ Szerkesztve ]

(#1518) And válasza ottkar (#1517) üzenetére


And
veterán

Ember, ez kérdés volt, nem kinyilatkoztatás :U. Természetesen IPC-1L-ről van szó. Senki sem mondta, hogy az a lemez az érzékelő, csak azt írtam, amit láttam: egyetlen érzékelő van két csatornára. Most az hullamindegy, hogy dióda, RTD vagy éppen hőelem.
Mod. Tehát visszajutottunk az alapkérdéshez: párosával kapcsol le túlmelegedéskor, vagy nem? Ha csak egyet kapcsol le, akkor azt összesen két szenzorral hogy a pékbe'?

[ Szerkesztve ]

(#1519) plömplöm válasza ottkar (#1517) üzenetére


plömplöm
őstag

szedtél már szét ilyet? mert én igen. két darab fekete izé, két darab lábbal. mármint egyenként kettővel. ha ebből ki tudja matekozni, hogy a fémpánt melyik feléből jön a meleg, hát... :DDD

"Az érzékelő nem egy közönséges lemez hanem hőelem.", tessék?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#1520) Nagya21 válasza And (#1518) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Nah szóva, hogy bekapcsolódjak a vitába tapasztalataim szerint párosával kapcsolja le.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1521) And válasza Nagya21 (#1520) üzenetére


And
veterán

Thx!
Egyébként valóban NTC-termisztoroknak tűnnek a szenzorok.

(#1522) Findzs


Findzs
addikt

Ottkar biztos pénzt kap az eladott töltök után azért favorizálja ennyire :)

emberek ne legyetek már ennyire szűk látókörűek gondoljátok hogy japánba is ilyen töltőt használnak ?
amit Ázsiában lehet kapni annak a híre se nagyon jut el kis hazánkba, szerintem egy igazán spéci japánba gyártott akármilyen márkájú töltő köröket ver a voltcraftra

csak példának írom mert szoktam járni külföldön, hogy akármelyik határt átlépve egy teljesen más világ van még a fanta se ugyanolyan még ukránba vagy görögbe se

én így fogalmaznék: a hazánkba kapható kategóriájában legjobb töltő a voltcraft IPC1-L

más
nekem 9v os és AA AAA töltő kéne valamilyen elfogadható nem kell a legjobb
ötlet ?

köszi

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1523) ottkar válasza Findzs (#1522) üzenetére


ottkar
addikt

"én így fogalmaznék: a hazánkba kapható kategóriájában legjobb töltő a voltcraft IPC1-L"

Most mondjam azt hogy teljesen fals dolgot állítasz? Egész európában kapható az USA-ban is, ott BC 700 és BC900 a neve. Mivel két fajta van. Ennél többet mint amit a töltő tud nem szükséges tenni az adott akkukért. Ennél jobban kezelni nem lehet az adott akkukat.

(#1524) ottkar válasza Findzs (#1522) üzenetére


ottkar
addikt

"egy igazán spéci japánba gyártott akármilyen márkájú töltő köröket ver a voltcraftra"

Én rengeteg topicban láttam hozzászólást az adott témában olyanoktól is akik japánban tartózkodnak, nem tudnak olyan csodatöltőről amit te csak feltételezel.Egyáltalán fel tudod fogni hogy miben jobb az IPC bármrlyik töltőnél ami nem ugyanilyen? A márkának semmi köze ehhez.
Áruld el hogy japánban tartózkodó kandúr miért az USA-ból rendelt BC 900-at? Ami 100%-ban azonos az IPC-1-el ha esetleg nem tudnád.
Ha visszaolvasnál csak ebben a topicban látnád hogy nemcsak én mondom jónak a töltőt.

[ Szerkesztve ]

(#1525) pitman válasza Findzs (#1522) üzenetére


pitman
őstag

Szerintem azért favorizálja, mert jó az a töltő, és az ára is kellemes.

(#1526) Findzs válasza ottkar (#1523) üzenetére


Findzs
addikt

valamit félreértettél
én azt mondtam ahogy idézted is hogy Magyarországon a legjobb töltő amit kapni lehet (leírtam mégegyszer)
biztos van ettől jobb is max nem ilyen árban meg nem kishazánkban
meg ahogy olvastam a topikot ez a töltő sem tökéletes mert nem egyesével végzi a hőmérséklet mérését az akkuknak

én egy szóval nem mondtam hogy nem jo töltő én is ilyet vennék ha 9v -ost tudna tölteni

[link]
pl: ez is mintha többet tudna csak hát az ára

a forumokon teljesen mindegy mit ír az ember ugyis belekötnek azért szoktam ritkán írni

tudtam hogy most is ez lesz

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1527) Findzs válasza pitman (#1525) üzenetére


Findzs
addikt

neked is elmondom ahogy a szmájli is jelzi hogy csak poénbol írtam azt a favorizálás dolgot

de hát mindegy

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1528) ottkar válasza Findzs (#1526) üzenetére


ottkar
addikt

Most írjam hogy házi használat, meg egy laboratóriumi állomás?
Máshol se lehet házi használatra ennél jobbat kapni.

(#1529) Kernel válasza Findzs (#1526) üzenetére


Kernel
nagyúr

a forumokon teljesen mindegy mit ír az ember ugyis belekötnek azért szoktam ritkán írni
tudtam hogy most is ez lesz

Persze, mert már megint hülyeséget írtál. :) Esetleg nem magadban kellene keresni a hibát?

én így fogalmaznék: a hazánkba kapható kategóriájában legjobb töltő a voltcraft IPC1-L

Nem csak kis hazánkban és nem csak IPC1 néven létezik, mert BC900 néven is, és külföldi szakemberek által is elismert. Az én véleményemre ne adj, csak 25 éve foglalkozom elektronikával, tv-video szervizemben szoktam barkácsolgatni ezt-azt, vagyis nem biztos, hogy értek is a témához.

Csak sajnos — ár/érték arányt tekintve — nem tudnék jobbat ajánlani senkinek, ez van.

Hozzáteszem, egy időben, mikor rá voltam kattanva a témára, számos külföldi weboldalt is átböngésztem, töltőkről, akkukról, köztük olyan szakemberek honlapjait, akik modellezéssel, illetve saját építésű töltőáramkörökkel is foglalkoznak, mellesleg BC900-at is ajánlgatva másoknak. Mondjad csak nyugodtan, hogy szűklátókörű vagyok... :)

emberek ne legyetek már ennyire szűk látókörűek gondoljátok hogy japánba is ilyen töltőt használnak ?

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1530) pitman válasza Findzs (#1527) üzenetére


pitman
őstag

A többi után nem tettél, és rögtön magyarázkodnod is kellett...

(#1531) Krump-Lee válasza Kernel (#1529) üzenetére


Krump-Lee
csendes tag

Amit belinkelt az nem ipari töltőkészülék ? Szerintem elem-akksikhoz nem jó. De lehet, hogy nem igy van .

Drágám a parancs az parancs : hajolj csak szépen előre.

(#1532) Findzs


Findzs
addikt

beszéltek jobbra, beszéltek balra, de nekem még egy nagyokos se tudott ajánlani egy normális töltőt

lépjetek már túl a dolgon
én már túlléptem nem fogok megint mindenkinek magyarázkodni hogy mennyire félreértettétek amit írtam

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1533) ottkar válasza Findzs (#1532) üzenetére


ottkar
addikt

Valótlant ne állíts! A legjobb töltő ajánlva lett.

(#1534) ottkar válasza Krump-Lee (#1531) üzenetére


ottkar
addikt

Laboratóriumi töltőállomásnak hívják, minden típusú akkú tölthető vele feltéttel. Azonkívül a laboratórium részére különböző feszültségeket és áramokat szolgáltat. Hülyeség azt mondani hogy jobb az IPC-nél mert házi használatra értelmetlen hacsak nincs házi laborja az illetőnek.

(#1535) Findzs válasza ottkar (#1533) üzenetére


Findzs
addikt

már megint nem figyelsz :)

9v ot ha jól látom nem tud az ipc-l
olvass már vissza leírtam már párszor 9v ot kéne tudnia

(ez is azt bizonyítja mennyire figyelmesen olvassátok a kommenteket végülis még csak 4x írtam le :) )

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1536) plömplöm válasza Findzs (#1535) üzenetére


plömplöm
őstag

az a baj, hogy a "25évetévészerelővagyok ezérténvagyokazász" és az "IPC1alegeslegeslegeslegjobbtöltő mindenkieztvegye" pojácák miatt pld én is csak röhögni járok ide

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#1537) ottkar válasza Findzs (#1535) üzenetére


ottkar
addikt

Olyan nagyon jónak nevezhető töltő ami 9V-ot is tud nincs! Ami már 9V-ot is tud az gagyigyanús.Nekem itt hányódik egy Varta töltőm ami tud 9V-ot csak Fehérváron van.

(#1538) ottkar válasza plömplöm (#1536) üzenetére


ottkar
addikt

Olyanról beszélsz amihez tök nem értesz óvodás szinten se. Azért felesleges koptatni a billentyűzetet.Itt azoknak válaszolnak akik igénylik és hogy milyen a hozzáértésük azt csak olyan tudja megítélni aki ért is elemi szinten hozzá. Összetéveszted ezt a topikot a gumiszobával.

(#1539) Findzs válasza ottkar (#1537) üzenetére


Findzs
addikt

milyen típus ?
esetleg megvenném ha találok róla valami jót a gugliba (márha eladod postai utánvéttel)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1540) Findzs válasza plömplöm (#1536) üzenetére


Findzs
addikt

:))

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1541) plömplöm válasza Findzs (#1540) üzenetére


plömplöm
őstag

na erről beszélek, látod... :)

amúgy pld itt egy olyan töltő, ami "nincs", érted... :DDD MH-C1090F
jótanács, olyan hogy 9V-os nimh akksi, na olyan nincs. gondolj bele, egy cella 1.2V, két elterjedt félefajta van, a 7 és a 8 cellás, de létezik állítólag 6cellás is, én olyat még nem láttam.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#1542) philoxenia válasza plömplöm (#1541) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez konkrétan melyik fényképezőgéphez való akkut tölt?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1543) ottkar válasza Findzs (#1539) üzenetére


ottkar
addikt

Én nem postázok. A postaköltség jóval több lenne mint amit a töltő ér. Varta 57039
Nézd meg a Vaterán.

(#1544) plömplöm válasza philoxenia (#1542) üzenetére


plömplöm
őstag

konkrétan fogalmam sincs. engem is érdekelne, ha érdekelne, mert nem láttam még 9V-ról üzemelő pékfényelőt, de kolléga biztos tudja hogy mihez kell neki.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#1545) philoxenia válasza plömplöm (#1544) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csak azért kérdem, mert itt igazából a fényképezőgépekhez való akkukról és töltőkről van szó a topik címéből is következően. Arról beszélt Ottkar is, nyilván, hogy fényképezőgéphez nem látott még 9V-os töltőt. Igazából írhatna itt az ember 12V-os autóakkuhoz való töltőkről is, /Trabantba 6V-os :D / de nem sok értelme lenne. Az AA méretű NiMh akkuk valók azokba a fényképezőgépekbe, aminek nem egyedi akkuja van /azokhoz adnak töltőt is/ az AA méretű akkukhoz való töltőkről van itt tehát általában szó, amennyiben mást nem írnak a szövegben.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1546) ottkar válasza plömplöm (#1541) üzenetére


ottkar
addikt

Arról is regélj mi a nyavajának egy 10! töltőhelyes töltő olyannak aki egyet kettőt használ és tízezerért? Tudhatnád hogy a 9V-os szárazelem se 9V Azt is tudhatnád hogy az AA akku mikor fel van töltve 1,45-1.47V feszültséget mutat, ha az üresjárási feszültség eléri az 1,2V-ot már egyetlen fényképezőgép se működik.

(#1547) plömplöm válasza philoxenia (#1545) üzenetére


plömplöm
őstag

ment egy priv :)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#1548) ottkar válasza Findzs (#1539) üzenetére


ottkar
addikt

[link]

Mondtam hogy van a Vaterán is.

(#1549) Nagya21 válasza Findzs (#1539) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Vagy vegyé a Nyugdijastól olcsón adja itten az eccerü töltőjét :C
(nekem is ollan van az 9v-hó)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1550) Norbi_888


Norbi_888
csendes tag

ottkar: Köszi a segítséget a fényképezőgépes topicba. Én újra Energizer töltőt akartam venni, eddig azt hittem jó márka és mi rontottuk el az akkukat, de azóta láttam másnak is volt vele ilyen gondja. :(

Megnéztem az IPC-7L-t, de egy kicsit húzós az ára, 13e lenne elemekkel :U Tudom, hogy profi a gép, de én inkább valami olcsóbbra gondoltam 6e alatt.

Csak a fényképezőgépbe kéne, amit nem használunk sűrűn. 2-3 hetente pár kép.

Tudtok ajánlani jó töltőszettet ilyen árba? Én ezt néztem ki: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.