Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) Zola007 válasza Pilács (#1150) üzenetére


Zola007
veterán

Hát én úgy tudom, hogy IPC-1l-t csak conrádék forgalmaznak, a koppintásokat is csak pesti boltok honlapján találtam meg eddig.
Szerintem kérj meg vkit, hogy hozza ez, de egyébként 1000 pengőért elküldi a conrad is.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1152) ottkar válasza Zola007 (#1151) üzenetére


ottkar
addikt

A BC jelzésű az nem koppintás az USA-ban ezen a néven adják.

(#1153) Zola007 válasza ottkar (#1152) üzenetére


Zola007
veterán

bocs, de van asszem más gyártótól is ugyanez. A lényeg, hogy Pesten kívül én még nem láttam máshol. Inkább azt írd meg, hol kaphatna közelebb v. egyszerűbben.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1154) ottkar válasza Zola007 (#1153) üzenetére


ottkar
addikt

A Conradtól kell megrendelni. Honnan tudjam hogy az ország melyik városában lehet esetleg.

(#1155) Pilács


Pilács
senior tag

BC-700 névre is hallhat... ha jól emlékszem... Úgy nézem marad a rendelés :) Azért köszi :R

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#1156) Pilács


Pilács
senior tag

Olvasgatok ezt is azt is az optimális töltőáramról, hogy az akkukat mennyivel érdemes tölteni. Vki C/3 ugye C/10 a gyári adat. Szal a kérdésem, hogy mennyivel rövidül az élete, ha gyorsabban töltöm? Szal 500mAh nem sok egy 2500mAh-ás akkunak?

Köszi. :B

Még annyi, hogy az IPC-1L hogy ír ki 4 jegyű számot? Már mint olvastam, hogy kiírja mennyi benne a töltöttség... szal hogy írja hogy 1800mAh ? :U

[ Szerkesztve ]

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#1157) ottkar válasza Pilács (#1156) üzenetére


ottkar
addikt

500mA még elmegy én már régóta azzal töltöm. Az első szám helyén csak egyes van két Amper alatt tehát kiírja hogy 1987mAh.Majd átvált Amperre, pld 2,65 Ah.

(#1158) Zola007 válasza Pilács (#1156) üzenetére


Zola007
veterán

Attól függ milyen akku, de egyébként Ottkarnak igaza van. Mondjuk, ha nem kell sebtiben, inkább maradj a 200-nál, az is C/12,5 és pont optimális. (még 1,4 C-vel számolva is C/17,5)
Nem árt ha hagysz időt a fizkémnek is .

Egyébként ha mégis Conradtól vennéd a +4 akkus kivitelben, azokra rá van írva, hogy optimális töltés 16 órán át 200-zal. De amelyik akkun van olyan felirat, hogy "fast rechargeable" annak elvileg mehet nyugodtan az 500, de ismétlen, ha az idő nem sürget, akkor maradj nyugodtan a 200-nál

És mivel gondolom új akksikkal nyomod majd, ha lemerült, töltsd fel használat után, mert állni hagyni is töltve célszerűbb és így bármikor is kell, nem kell fejbevágni őket 500 meg 700 mA áramokkal, hogy gyorsan kész legyen.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1159) Pilács válasza Zola007 (#1158) üzenetére


Pilács
senior tag

Ezek 1 éves energizer akkuk, és kb 3 nap alatt lemerült álló helyzetben. Vettem ipc-1l-t és bele tettem, majd kiderült gyorsan hogy 2 db az akku teljesen le volt merültve a másik 2 meg kb 800mAh-át tárolt még. Most tolok rájuk 250/500-as regenerálást... remélem megbírják. De most azon filózok, hogy mivel a gyári töltőket használtam hozzá (energizer) lehet hogy annak ment tönkre az első vagy a hátsó fele, és lehet azért volt gyenge 2 db akku, ami miatt a fényképező (ami 4 elemmel megy) keveset bírt. Nincs rajta a fast rechargeable felirat az akkukon, de több helyen olvastam, hogy vkik így töltik az akkukat kb 1 éve és még mindig nagyon jó állapotban vannak, nem esett a teljesítményük. De persze olvastam ellen pétdát is :) igazodjon el vki :U Azt hiszem be fogom tartani a 200mAh-ás töltést, csak ezen a programon legyenek túl az akkuk. Kár hogy nem lehet pl 50mAh-ként léptetni a beállítást, csak fix 200-500-700 van. De mindenképp megérte a töltőt megvenni... Még 1 kérdés. Lehet kapni szivargyújtó konvertert vagy adaptert, aminn lehet állítani a feszltséget mennyit adjon le. Van rajta 3V-os érték is, és ez mellett 2A-t tud leadni. Ezt szerinted használhatom ipc-1l-hez? Nyilván 200mAh-ás töltéshez 4 db akkun, az 500 necces lehetne.
Köszi :R

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#1160) ottkar válasza Pilács (#1159) üzenetére


ottkar
addikt

"Van rajta 3V-os érték is, és ez mellett 2A-t tud leadni."

Csakhogy az nem elég mert az adaptere 2,8 A-es az L-nek. Meg minek, van hozzá stabilizált tápegység még az hiányzik hogy egy stabilizálatlant rácsatlakoztass. Csak 3V-ra stabilizált tápegységet lehet hozzá használni és 2,8A-t leadót, több A lehet de kevesebb nem .

[ Szerkesztve ]

(#1161) Pilács válasza ottkar (#1160) üzenetére


Pilács
senior tag

De ha kisebb árammal töltöm az akkukat, akkor nem elég a 2A ? Meg ez a kütyű elvileg stabilan tartja a feszkót, az autó akkuja meg nem ingadozik, bár menetközben amikor töltődik az is akkor lehet. Na mind1 igazad lehet, ezért nem kockáztatom meg... jó kütyüt ne vágjak már tönkre :K (lehet elkerülte a figyelmed, hogy autóba való 12/3V átalakítóról beszéltem :) )

szerk: azért ha van ötlet, hogy lehet e ehhez autóba való adaptert kapni, akkor osszátok meg velem :)

[ Szerkesztve ]

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#1162) ottkar válasza Pilács (#1161) üzenetére


ottkar
addikt

Ha egyenáramot veszel le 12V-ról 3-ra akkor is kell stabilizátor hacsak a csökkentő nem a stabilizátor maga. Az IPC-1L-nél a stabilizátor a tápegységben van a töltő már csak használja a stabil feszültséget.

(#1163) Zola007 válasza Pilács (#1159) üzenetére


Zola007
veterán

Így már más a helyzet, főleg ha 3 nap alatt lemerül. Nem valószínű, hogy a 250/500-as edzés is mindegyiken többször végigmegy.
Egyébként nekem 300-350 mA-es töltőáram hiányzik nagyon a készülékből. Szerintem ez lenne a mai akksikhoz egy optimális áram, ami még szép lassan tölt, de azért 8-10 óra alatt végez is ilyen 2500-as akkukkal.
A tápellátás megoldására pedig szivarcsújtós dolgoknál nagyon is érdemes figyelni, mint fentebb írták.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1164) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok
bocs hogy ide írok de nem találtam megfelelő fórumot a kérdésemnek...
Adott egy használtan vett töltő nélküli AKG Hearo 777 Surround(gold) 12V és 300mA igénnyel. Otthon talált 12V-os 500 mA-es töltővel használom 3 éve és semmi baja, de eddig csak használatkor kapcsoltam be +használattal egyenértékű töltésnél. Most használatba veszem az out put-ot és huzamosabb ideig lesz bekapcsolva.
Ezzel hazavágnám és inkább vegyek egy 12v 300mA-s töltőt vagy (már)egál?
ha éligazítotok a megfelelő helyre az is jó
még egyszer bocs
előre is köszönöm :R

Aurea mediocritas

(#1165) Pilács válasza AXisBOLD (#1164) üzenetére


Pilács
senior tag

A töltőből annyit vesz fel magának amennyi a működéséhez kell. Az hogy a töltő többet tud az egy dolog...

szerk: az IPC-1L-nél előfordulhat az, hogy nem egyformán értékeli ki az akkukat más és más szlotban? Most átrendeztem őket, mert nekem az a gyanúm, hogy a 2 szésőben másként viselkedik mint a középső kettőben. Vkinek van hasonló tapasztalata? Holnap többet tudok nyilatkozni erről :)

[ Szerkesztve ]

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#1166) AXisBOLD válasza Pilács (#1165) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi
ha jól értem akkor használhatom egyfolytában bekapcsolva ezzel a 200mA töblettel is...
:R

Aurea mediocritas

(#1167) Pilács válasza Pilács (#1165) üzenetére


Pilács
senior tag

ok, az ipc-1l -el minden okés :) rendben teszi a dolgát... :R

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#1168) ottkar válasza Pilács (#1165) üzenetére


ottkar
addikt

Az akkuk között elég nagy különbségek lehetnek, pláne még ha a töltések se voltak jók.

(#1169) Pilács válasza ottkar (#1168) üzenetére


Pilács
senior tag

na ja ki gondolta volna... azt hittem a hozzá tervezett töltő az a legjobb az akkuknak... de ez nem így van, 2 akku 2400mAh-ét tud a másik 2 akku 1900mAh-t. Most tornázom a két gyengébbet, talán lesz belőle vmi, de gyanítom ezzel a töltővel töltve eleve több kihozható belőlük... :C

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#1170) Hujikolp


Hujikolp
őstag

A LiPolymer mennyire megbízható? Mennyire jobb mint a Li-ion? (Telefonba lenne :B )

(#1171) BEE válasza Hujikolp (#1170) üzenetére


BEE
addikt

Nyugodtan megveheted !
Telefonba teljesen jók lesznek.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1172) Pilács


Pilács
senior tag

Litium-ion AA akku nincs véletlen? Vagy drága, esetleg ennyivel jobb a Nikkelmetál cuccos? Mert hogy a telefonokból már ez kihalt... szal nem értem...

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#1173) And válasza Pilács (#1172) üzenetére


And
veterán

Sajnos létezik, pedig a közelmúltig nem nagyon volt ilyesmi. Azért sajnos, mert a Li-ion cella névleges feszültsége háromszor akkora, mint a NiMH akkué, így nem szerencsés sima ceruzaelemek helyére a fogyasztókba néhány ilyet betolni, nem is beszélve a töltőkről. A Li-ion akkuk teljesen másképp paraméterezett töltést igényelnek, mint NiMH-s társaik. Amíg a Li-ionok mérete eltér a megszokott 1.2V-os cellákétól, addig nincs baj..

(#1174) Pilács válasza And (#1173) üzenetére


Pilács
senior tag

Na ja ennek csak a mérete stimmel a feszkó elég gáz... Köszi

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#1175) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!
Digit tükörleflexesbe (pentax k200D) szeretnék valami jo kis telepet venni, ezügyben kérném a segítségeteket :)

Mostolvastam ezekröl az önkisütésmentes telepekröl, egyértelmű, h közülük választanék, de eneloop, vagy varta ready2use?
Van vmi difi közöttük minőségben,tartósságban, stb?

A másik része amire kiváncsilennék:
Aztmár olvastam h az enloopot nemnagyon ajánlott más töltöben tölteni, de a vartát elvileg lehet bármiben.
Most ien töltőm van [link], de a telepek már arra se jók h kidobjam őket :DDD , tudnám ebben tölteni a vartát? és akkor megusznék 1 garnitura faja elemet 2,5ropibol..
Változan a töltési idő? mert ez a régi elemeket 12óra alatt töltötte, ami nekem rengeteg.

Az eneloop 4es töltője [link] mennyi ideig tölti a telepeket? Kb 5-6órát olvastam, az már elfogadható.. ha igaz akkor inkább ezt választanám 5,5 ropiért (többet nemnagyon szeretnék/tudok költeni rá). Tudom nem 1 csúcstöltő, de nekem nembaj h egyszerre csak 2-4telepet és nem 1-4 et tölt, a kamerába ugyis 4kell, 4et töltenék mindig egyszerre...

Még 1 kérdés ezekröl az akkukrol...érdemes megvárni amig lemerül vagy rálehet tölteni.. teszemaszt elmegyek fotozni, este hazamegyek, még kb félig van de estére felraknám, h másnapra megint fullon legyen, vagy ez hazavágja?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#1176) neduddki válasza Hooper (#1175) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

bof

udv

neduddki

p.s. mult heten egy aprokat sietnem kellet, ezert .7A-val kuldtem a Varta Photo es Energyzer 2500asokat, az akuk finoman fogalmazva is forrok voltak, a 2db Ergyzernel pedig le is kapcsolt toltes kozben /0 A-ra/. pedig meg nem votl tel, sajna idom nem votl kivarni, hogy vajjon visszakapcsol-e

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1177) blattida válasza Hooper (#1175) üzenetére


blattida
nagyúr

Eneloop. A régi töltőd is maradhat, bár egy normálisabb nem ártana...
Rá lehet tölteni, de egy minimális memória effektusuk ezeknek is van, így akkor jársz a legjobban, ha teljesen lemerítve kerül a töltőbe vagy olyan töltőt veszel, amivel ki is tudod sütni őket, azaz lemeríteni a töltés előtt.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1178) ottkar válasza Hooper (#1175) üzenetére


ottkar
addikt

A Li-ion akkura lehet rátölteni a NiMH-re nem ajánlatos. Az hogy egy töltő mennyi idő alatt tölti fel az akkut a kapacitástól és a töltőáramtól függ.Egy 2500-as akkut 250mA -el 12-13 óra.

(#1179) Szten Márs válasza ottkar (#1178) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Létezik Li-ion ceruzaelem formájú aksiból? :F
Nem csak NiMH van belőle?

(#1180) ottkar válasza Szten Márs (#1179) üzenetére


ottkar
addikt

Én azt írtam hogy NiMH-re ne töltsön rá a kandúr. Különben van ceruzaakku Li.ion-ban csak 3,7 V a cellafeszültsége.

(#1181) Hooper


Hooper
őstag

Köszi a válaszokat!

Akkor a régi töltöm vartát is kb 10óra alatt töltené fel ha jolsejtem.. az kicsit sok.
Bár ha 2 garniturát veszek, és csak akkor töltöm ha full lemerül, a másik meg ott pihen zsebemben feltöltve (és elvileg nem merül magátol, akkor megfelel a céljaimnak..)

A varta ready2use mivel gyengébb az eneloopnál???

Eneloopot vennék, csak 2garnitura elemmel árban duplájában lennék :(

(#1182) Szoles válasza Hooper (#1181) üzenetére


Szoles
senior tag

Miért sok az a tíz óra? Teljesen normális (sőt, az ideális még ennél kicsit több is), a gyostöltés csak kinyírja előbb-utóbb az aksikat. 10-14 óra az pont egy esti-éjszakás töltés.

Szerintem (ahogy olvasom a tapasztalatokat) nyugodtan vedd a varta ready2use-t, vagy a GP recyko-t, nem rosszabbak, mint az eneloop. Nekem pl. GP recyko van, szépen muzsikál.
Én inkább az olcsóbb aksit venném (2-2,5 ezerért lehet már találni 4-es csomagot), és hozzá egy jó töltőt.
Sokkal bölcsebb megoldás egy olcsóbb aksi (persze nem a piaci 65416841684184 mAh-s szonira gondolok :) ), plusz hozzá egy jó töltő (IPC-1), amivel helyesen tudod tölteni, mint egy csúcs aksi egy szar töltővel, ami hamar tönkreteszi.

[ Szerkesztve ]

(#1183) fradigy


fradigy
tag

hello,
eneloop aksikhoz vegyek inkabb IPC-1L-t vagy eleg hozza a gyari sanyo tolto?
ugye ipc+enelook kb 2x annyiba kerulne mint a gyari pack....van meg egy marek regebbi aksi is azokat is kell majd toltogetni, mert a wii eszi az elemeket ;)
thx

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it ;-)

(#1184) philoxenia válasza fradigy (#1183) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha van ilyen szuper lemerítési lehetőséged, mint a wii, akkor először akár a régi normál NiM akkukkal is próbálkozhatsz, ha van belőlük sok, a régebbi gyengébb akkuk is bírják pár napig tartani a töltést.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1185) fradigy válasza philoxenia (#1184) üzenetére


fradigy
tag

de Sir, most valami gagyi toltom van (ill 2 is van) es akarok valami normalis elemet normalis toltovel (k200dcskenek kell am az ;))
es ezert kerdem h kell e a IPC, vagy eleg az eneloop kit? :D

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it ;-)

(#1186) philoxenia válasza fradigy (#1185) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából akkor inkább IPC, mert az Eneloop-ból eleve ajánlott volna két garnitúra, meg előbb-utóbb az is a wii-ben kötne ki...... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1187) Hooper válasza Szoles (#1182) üzenetére


Hooper
őstag

Ha lemerülten töltögetném a VARTA-t és mindig 4et egyszerre, akkor is tré lenne az a töltő hozzá? Róla lenne szó:[link]
IPC kicsit borsos lenne + még az elemek...

(#1188) ottkar válasza Hooper (#1187) üzenetére


ottkar
addikt

Ez a töltő csak páronként tölti az akkukat ha az egyik gyenge azt nem tudja feltölteni. Nem tudja ráadásul egyforma szintre se sütni azért az akkuk hibája nem múlik el csak hurcolódik tovább. Ha a rossz töltő miatt gajra megy két garnitúra már nem olyan drága az IPC.

(#1189) ottkar válasza fradigy (#1185) üzenetére


ottkar
addikt

A fehér Eneloop töltő egy 14 órás párosával töltő ketyere. elég gyenge.

(#1190) fradigy válasza ottkar (#1189) üzenetére


fradigy
tag

mit jelent az h parossaval tolto?
ugye nem azt h csak 2 elemet toltom, mert en arra a toltore gondoltam, ami 4 elemet tolt...
amugy igenis ertettem, eneloop + ipc, igenis :)

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it ;-)

(#1191) philoxenia válasza fradigy (#1190) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem egyenként tölti az egyes akkumulátorokat, hanem kettőt egyszerre.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1192) ottkar válasza fradigy (#1190) üzenetére


ottkar
addikt

A töltőfeszültség nem külön van minden csatornán hanem kettőn kettőn van 2,8 V és ebbe sorba két akkut lehet tenni egy akkut nem lehet tölteni evvel pld. Míg a 4 csatornás töltőn minden csatornán van 1,4V és az adott töltőáram is csatornánként áll rendelkezésre. De az IPC nem csak ezért jó hanem meg lehet nézni egyenként minden akku töltöttségét és állapotát. És azonos szintre kisütve lehet tölteni ami az akkuk állapotát jelentősen javíthatja. Pont most van egy garnitúrám ami 3 hete lett feltöltve és 70%-on áll míg régebben egy hét alatt 40%-ra sült ki. Ez persze nem Eneloop, hanem Varta.

[ Szerkesztve ]

(#1193) fradigy válasza ottkar (#1192) üzenetére


fradigy
tag

ertettem, koszonom a hasznos infokat

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it ;-)

(#1194) Szoles válasza Hooper (#1187) üzenetére


Szoles
senior tag

ottkar és mások is közben megválaszolták, azt hiszem. A tuti megoldás az IPC-1 és hozzá kis önkisülésű aksik.

Nem is olyan régen volt (van?) a Conradnál IPC-1 töltő összecsomagolva 4 GP recyko aksival. Én is így vettem (azt hiszem 10 ezer volt így), az aksik hibátlanok, a töltő pláne. Szerintem hívd fel őket, és kérdezd meg, van-e még ez az akció!

Én is sokáig szívtam a fogam, mire rászántam magam az IPC-re, de azóta megnyugodtam, bőven megérte.

(#1195) neduddki válasza Szoles (#1194) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

bof

udv

neduddki

p.s. ma meregetem: ipc1-l-bol frssen kigyutt powerbase 2500 ~1.4V, maasfel-2 honapja piheno ~1.2V /par100mAh-ra volt szeritn benne/, a ~.9V-s aszonta egybol toltes

mod: ipari aaa-s akukat nem lattarok aruolni vhol? koszi

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1196) blattida válasza neduddki (#1195) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha ipari akksikat szeretnél, nézz szét mondjuk itt: akkuk.
De azt ugye tudod, hogy ezek lényegesen drágábbak és mindegyik forrfüles. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1197) neduddki válasza blattida (#1196) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

koszi, a voltas, saft es gp, valamint a vartak kozott vannak rendesek is:- )))
amugy mnar 1 eve iparizok es nincs affinitasom visszaterni a consumerre:- )))

udv

neduddki

mod: a twicell aaa-sak is rendesek /aszem a aa-sak is, de azok a saft-ok miatt nem erdekelnek/, csak ne lennek annyir aocsok, de mar ugy tunikmegvan az amerikai forras es szallito is, ha minden igaz gyuvo honaop vggen itt lesz az elso szallitmany:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1198) Szoles


Szoles
senior tag

Láttam, páran bevállaltátok EZEKET az aksikat. Érdemes foglalkozni velük, mit gondoltok? (Ha nem is elsősorban fotógépbe, inkább lámpába, szerszámokba, játékokba gondoltam.)

Másik: néhány eltérő gyártmányú AA-s aksi súlya közöt hihetetlen nagy különbségek vannak. Le lehet vonni valami közetkeztetést a súlyból a minőségre? (Az általában be szokott jönni, hogy amiben van anyag, az jobb. De itt?)

[ Szerkesztve ]

(#1199) neduddki válasza Szoles (#1198) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

igen, es kifejezettesn szeretik vakukba es fotomasinakba is /mar megit varom a kovetkezo szallimat mert megint elvittek az osszeset, es megint nem jutott a csaladnak egy darab sem:- )))/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1200) Szoles válasza neduddki (#1199) üzenetére


Szoles
senior tag

Ja, hogy te vagy a "forgalmazó"??? Vagy csak vásárló? Ha utóbbi, akkor hogyan váltak be?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.