Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) ottkar válasza politikus (#750) üzenetére


ottkar
addikt

Van link feltevés pont az alsó sorban azzal tegyél fel linket. Az IPC-nek egyik töltő se ér a nyomába se. Ez jelenleg a legtöbbet tudó 4 csatornás töltő a világon

(#752) Szoles válasza politikus (#750) üzenetére


Szoles
senior tag

Az első linked nem jó, a második töltőt szerintem hagyd a francba. Én tegnap döntöttem el, hogy jövő héten megveszem "a rendes tőtőt" a Conradnál. Eddig persze én is halogattam, de talán a tegnapi történetem tanulságos lehet:

Rendezvényen kattogtattam, majd az akkuk lemerültek a gépben. Semmi probléma, gondoltam, előkaptam a zsebemből a másik -egy hete feltöltött- garnitúrát. Beraktam, bekapcs, majd abban a pillanatban ki is írta a gép, hogy az akkuk lemerültek. Nem hittem el, kikapcs-bekapcs ("hátha"), de semmi. Lőttek a további fotózásnak. Megszívtam.

Itthon megmértem őket, 3 db fullon volt, 1 darab pedig nulla Voltot mutatott. Pedig szépen töltöttem őket, mindig kisütve, kiszámolgatva mennyi ideig is kell benne lenniük a normál töltőben.
Most akkor ebből a garnítúrából van 3 jó aksim, és egy, amivel a fene tudja, mi van. (Bár szerintem meghótt.) A hármat nem is tudom feltölteni a párosával töltő masinámmal, mert páratlanok. A "döglött" darab életre keltésére pedig nincs esélyem rendes töltő nélkül.
Ezen kívül még egyszer nem szeretnék úgy járni,mint tegnap. Szóval séta a Conradhoz...

Ui: Egyébként mi a véleményetek az esetről? Van esély rá, hogy még életre kelthető az aksi? Fél éves Energizer 2500 mAh, eddig kb. ötször tölve. Ha kuka, akkor vajon kapok-e valahol egy darabot, hogy meg legyen a garnitúra? Kösz.

[ Szerkesztve ]

(#753) ottkar válasza Szoles (#752) üzenetére


ottkar
addikt

Egy darabot seholse kapsz. Három hete töltöttem 2500-as energizert és a kijelzésnél azt mutatta hogy az egyikben 350 mA van. én is pofáraestem volna ha nem IPC-m lenne. Mert a töltés végén azt írja ki hogy FULL csakhogy az azt jelenti hogy többet nem vesz fel nem azt hogy a névleges érték bele is megy.A nulla Voltos akku zárlatos abból nem lesz semmi.Nekem volt Vartám ami a harmadik töltésnél döglött meg.

[ Szerkesztve ]

(#754) ottkar


ottkar
addikt

Az Energizer egy szikrával nem jobb mint bármelyik akku. A reklámokban hazugság van. Elektromosságtanhoz elemi szinten értő olyat nem mond hogy akár tízszer tovább tart mert ostobaság nagyfokú hozzánemértést mutat. Hogy van pofája valakinek olyanról reklámot írni amihez csonthülye.A eneloopok most jók még nem rontották el őket azt kell venni.Persze azt nem szabad a feltöltődés után sokáig csepptöltésen hagyni, de egy félóra azért nem árt neki.

[ Szerkesztve ]

(#755) Szoles válasza ottkar (#753) üzenetére


Szoles
senior tag

Kösz, én is úgy gondolom, hogy qka. Persze nem gondolom, hogy az Energizer jobb lenne mint a többi, csak éppen ilyet vettem anno.
Ha megveszem a töltőt a Conradnál, válasszam a 4 db GP REcyko-s verziót plusz egy ezresért? Azok jó akkuk, nem?

Más: ha van egy darab aksi, amit be kellene indítani normál töltővel (ami kettesével tölt), akkor lehet-e úgy, hogy a másik aksi helyét rövidre zárom? (pl. egy rozsdás szöggel :-) )

(#756) Szoles válasza ottkar (#754) üzenetére


Szoles
senior tag

A reklámokat nem azok írják, akik értenek az áruhoz, hanem akik értenek az eladáshoz (butításhoz). Ilyen világ ez, a "fogyasztók" már eléggé be vannak hülyítve. Sajnos.
Egyébként én is utálom a reklámokat, pont emiatt.

(#757) neduddki válasza ottkar (#754) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

En nem tudom, hogy a Sanyo a twicell-be mit rakott, meg hogy ugyanaz aminoseg-e mint 6-7 eve /ara megvan hozza:- )/, de hogy a strapabirasaval eddig kommercialban versenyre nem kellt senki
Most en voltas 2000-as ill. 700as iparikat hasznalok, de nem tunik ugy mintha szarabbak lennek a 2500asaoimnal mod: ill a 1000eimnel

udv

neduddki

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#758) Szoles válasza Szoles (#756) üzenetére


Szoles
senior tag

Kifutottam az időből, amíg ezt kerestem. Ékes bizonyítéka, hogy általában a fogyasztót mennyire érdekli, hogy mit is vesz, engem valahogy, valamiért nem győzött meg :-) :

A Power Play Töltők trendi formájukkal messze túlszárnyalják a hagyományos töltőket. Az elegáns ezüst, fiatalos színekkel kombinálva, tökéletesen illeszkedik a modern elektromos berendezések sorába.

(#759) ottkar válasza Szoles (#755) üzenetére


ottkar
addikt

Ezzel egy akkura rázárod a 2,8 V-ot a töltőre meg a rövidzárt mert az akku át fog égni és a töltő is. A siker biztos.Olyant csinálsz minha a hálózati készülékre 400 V-ot adnál. A lakástűzet nem is kalkuláltam. Egy ezrest azért megér négy akku, mert az is lehet hogy tartanak valamennyi ideig.

[ Szerkesztve ]

(#760) Szoles válasza ottkar (#759) üzenetére


Szoles
senior tag

Köszönöm, belátom, f@sz voltam! :W
Tanácsot is, az akkus verziót veszem.

[ Szerkesztve ]

(#761) politikus válasza ottkar (#751) üzenetére


politikus
csendes tag

Értem én, hogy nagyon jó az IPC.

De nekem, totál laikusnak leírnátok, hogy ez [link]

mennyiben tud kevesebbet, mint az IPC-1L?
Azért kérdezem, mert a Varta csak 8 ezer, 4db 2700-as aksival.

Még egyszer köszönöm, ha válaszoltok szegény halandónak.

(#762) politikus


politikus
csendes tag

Ja, a Varta ár természetesen nem a Conradnál van (és jé, tudok linket beszúrni :K )

(#763) *Ropi* válasza politikus (#761) üzenetére


*Ropi*
félisten

Különbség? :) Golyós számológéppel is tudsz számolni, de egy Texas Instruments Scientificcel azért egészen más, nem? ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#764) ottkar válasza politikus (#761) üzenetére


ottkar
addikt

Nézd meg az IPC külsejét meg ezét magad is rájössz.

(#765) ottkar válasza politikus (#761) üzenetére


ottkar
addikt

Pld kisütésről egy szó sincs. márpedig az a töltő ami nem tud egységes szintre kisütni az nem kezelheti megfelelően az akkukat. Minek az 1,3 A-es tölőáram? Hogy minél előbb tökremenjen az akku? Pont az IPC-1L-nél vették vissza a töltőáramot 1A-ről és szüntették meg az 1,8 A-es hídtöltést. A gyorstöltési őrület már kifújt, azoknak lett igaza akik megmondták hogy káros az akkukra tönkreteszi őket.

(#766) medium84


medium84
aktív tag

Szombat óta van meg az IPC-1l-em, azóta egyfolytában teszteltem, leírom hát a tapasztalataimat.

Először is azzal kezdem, hogy azért vettem új töltőt, mert a régi nem volt hajlandó feltölteni jó néhány aksimat (MW 1270), valószínűleg azért, mert mélykisülésben voltak. Az új töltővel már nem voltak ilyen gondok, egyetlen egy aksim maradt, amivel nem tudott mit kezeni. Nem indítja el a töltést, annak keresek majd valahol egy teljesen fapados töltőt.
Szóval csak jó tapsztalataim vannak ezen kívül, íme:
Hihetetlenül jó dolog, hogy cellánként tölt, nem is értem eddig miért gyártottak olyan töltőket amik párosával töltötték az aksikat. Mondok egy példát: van 2 aksim, 2300 mAh-sak, kb 4 évesek, mindig együtt töltöttem őket, és ami csak most derült ki, hogy az egyik aksinak kerek 500 mAh-val kisebb a kapacitása! Hiába jó az egyik aksi, ha a másik kevesebbet bír. Így párba tudom válogatni a kb. ugyanolyan tulajdonságokkal bíró aksikat, gyengébbek mehetnek távszabályzókba, stb, erősebbek fényképezőbe, időjárás állomásba, dartsba...
Elképesztő dolgok derültek ki. Pl egy 850 mAh-snak mondott AAA aksim 200!!! mAh-t tud csak, pedig nem is régi. Ellenpélda, egy éve használt Ansmann és Sanyo 2700-as aksik még mindig tartják ezt a szintet ( a régi töltőmmel is mindig kisütöttem őket persze).
De ami a lényeg, hogy egy rakás aksimat rendberekta, ezzel nem kevés pénzt megspórolva. Ja és még egy dolog: nem egyszer előfordult a régi töltővel, hogy olyan forró volt a töltés végén az aksi, hogy nem lehetett megfogni (2700-as aksiknál)! Ezt persze nem szereti egyik sem. Az IPC érzékeli ha az aksi túlmelegszik és egy rövid időre leállítja a töltést, majd he lehűlt újraindítja.

Végszóra, csak ajánlani tudom mindenkinek, mióta megvettem mindenki csak csodálja, és én is végtelenül meg vagyok vele elégedve, megérte a pénzét, főleg így, a 4 db ReCyko+ 2050mAh-s aksival 9990 Ft-ért.

[ Szerkesztve ]

(#767) plömplöm válasza medium84 (#766) üzenetére


plömplöm
őstag

nade, tudod, azok nem recyko-k, csak kondenzátorok... :DDD
kivéve ha van nálad túrótudi, az más :)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#768) *Ropi* válasza plömplöm (#767) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem a ReCyko-kra mondtam a kondenzátort, hanem a Conr@d saját márkanév alatt futó "csodáira". :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#769) ottkar válasza *Ropi* (#768) üzenetére


ottkar
addikt

Ahhoz képest hogy 2600-as Ansmann semeddig se tartott a Conrad jelű akkuk egészen jók.

(#770) medium84


medium84
aktív tag

Ez furcsa, nekem az Ansmannok 2700-asok nagyon bejöttek...

(#771) ottkar válasza medium84 (#770) üzenetére


ottkar
addikt

Amit írtam az nem azt jelenti hogy minden Ansmann gyenge, én kifogtam rosszat.De a várakozásnál több rossz akku van a nagykapacitásúak között.

(#772) medium84 válasza ottkar (#771) üzenetére


medium84
aktív tag

Hát ja, gondolom feszegetik a technológia határát. Egyre nagyobb a lehetősége egy hibának, gondolom könnyebb kinyírni is őket. Azt nem vágom miért nincsenek Li aksik.

(#773) ottkar válasza medium84 (#772) üzenetére


ottkar
addikt

Nem véletlen hogy az Eneloopot 2000-esre csinálták.

(#774) philoxenia válasza medium84 (#772) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Végülis vannak.ez ?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#775) ottkar válasza philoxenia (#774) üzenetére


ottkar
addikt

Ezek elemek.

(#776) drkbl válasza ottkar (#771) üzenetére


drkbl
őstag

Százalékos szórás is nagyobb?

(#777) drkbl válasza medium84 (#772) üzenetére


drkbl
őstag

Van Li-polimer akku, csak nehezebb tölteni, túltöltésre tűzzel reagál, és talán még kevesebb ciklust bír.

(#778) philoxenia válasza ottkar (#775) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ceruzaformátumban egyáltalán nincs lítium? Akku.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#779) BEE válasza philoxenia (#778) üzenetére


BEE
addikt

Nincs.
És ennek az az oka, hogy a ceruza 1,2-1,5V-os,
míg a lítiumos 3,6V.
Ha egyforma méretűek lennének, állandóan összecserélnék a hozzáértő júzerek.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#780) philoxenia válasza BEE (#779) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezt nem tudtam, érdekes. A fiamnak van egy órája, amit elvileg lithium akku hajt, amit napelemről tölt az óra. Ez is 3,6 V-os lehet?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#781) gye válasza ottkar (#765) üzenetére


gye
csendes tag

Csak úgy megkérdezlek : létezik ventilátorhűtéses akksi töltő ? De nehogy azt mond, hogy nincs ! Pontosan a magas töltési inpulzus és a melegedés miatt. Amerikai gyártmány, csak ti leragadtatok a Conrad dicsőitésénél.

(#782) BEE válasza gye (#781) üzenetére


BEE
addikt

Van olyan.
Nagyáramú gyorstöltő, hűteni kell benne az aksikat.
Szerintem erősen csökkenti az aksik élettartamát.

BEE

Ja, és szerintem azt is Kínában gyártják ! ;]

[ Szerkesztve ]

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#783) BEE válasza philoxenia (#780) üzenetére


BEE
addikt

Ha lítium, akkor 3,6V.
Ez fizikai adottsága ennek a tipusnak.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#784) medium84 válasza philoxenia (#780) üzenetére


medium84
aktív tag

Akku órában?

(#785) gye válasza BEE (#782) üzenetére


gye
csendes tag

És ha amerikai kódszáma van ? Akkor is máshol gyártják ? Mert a kinai cucco ;] ;] kon se mindegy, hogy P:R:C van irva, vagy Made in China. A kettő nem uaz. Mert az egyik állami és ellenőrzött cég, a másik meg vmelyik dzsunkán készült termék.

(#786) gye


gye
csendes tag

Bocs , de gépem összekeveredett, azt akartam irni, hogy nem mindegy, hogy az van egy termékre irva, hogy P:R:C, vagy pedig Mada in China. Az egyik államilag ellenőrzött, a másik termék meg vmelyik dzsunkán készült.

(#787) BEE válasza gye (#785) üzenetére


BEE
addikt

ŐŐŐŐ...
Akkor a kérdésnek ez volt a lényegi része ? :F

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#788) ottkar válasza gye (#781) üzenetére


ottkar
addikt

Na azt biztos nem kell dícsérni mert nem is lehet. Úgy rossz az ahogy van.Különben nem nehéz felfogni hogy 10A-es töltés értelmetlen és káros az akkura. Túlerőltetett kémiai folyamatot nem lehet semilyen hűtéssel ellensúlyozni mert az akku belsejét nem lehet hűteni. És van mégegy alaptörvény, a kémiai folyamatoknak van egy optimális sebessége amit túllépve a folyamat rossz irányba megy.

(#789) BioNiCMaN válasza gye (#786) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

P, mint People's Republic of China? ;]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#790) BEE válasza ottkar (#788) üzenetére


BEE
addikt

Nem tudom hogy mennyivel tölt, de a 10A nagyobb mint a cellák zárlati árama.
Biztos jót tesz neki !

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#791) ottkar válasza BEE (#790) üzenetére


ottkar
addikt

15 perces töltő 2500-as akkut még többel is.

(#792) philoxenia válasza medium84 (#784) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igen, én is csodálkoztam, a megvétele után derült ki.iyen.

" Ezt az órát kizárólag a fényenergiából nyert energia táplálja. A TOUGH SOLAR cella gyűjti össze......Ezt az energiát egy akkumulátorban (Lithium-Ion) tárolja az óra."
a használati utasításból...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#793) *Ropi* válasza gye (#781) üzenetére


*Ropi*
félisten

Persze. A Conrados IPC-1-re tettem ventillátort. ;] ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#794) philoxenia válasza ottkar (#791) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Folyamatosan 10 A :Y a csatlakozások is felmelegedhetnek. Ad abszurdum turisták a szállodában ilyeneket dugnak a hálózatba szobánként kettőt és leold a főmegszakító.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#795) *Ropi* válasza philoxenia (#794) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az csak szekunder oldalon 10A, a hálózat felé a töredéke. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#796) philoxenia válasza *Ropi* (#795) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Jaaaa... :D Már megijedtem. :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#797) ottkar válasza *Ropi* (#795) üzenetére


ottkar
addikt

Ja és azt se felejtsük el hogy 10 A akkunként 4 akkunál az 40A-nél több

(#798) *Ropi* válasza ottkar (#797) üzenetére


*Ropi*
félisten

Persze, ajándékba adnak minden töltő mellé egy klónozott mini Paksot. ;]

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#799) philoxenia válasza ottkar (#797) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sorba kötve az áram ugyanaz....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#800) ottkar válasza philoxenia (#799) üzenetére


ottkar
addikt

A csatornánkénti töltésnél párhuzamosan kapják az áramot és feszültséget. 4 akkut meg egyetlen töltő se tölt sorban legfeljebb kettő kettőt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.