Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) péter007 válasza sulep (#596) üzenetére


péter007
senior tag

Sztem ha dok helyen ezt állítják akkor lehet hogy van valami valóságalapja is ;)
mintha pixinfo-n is említették volna de ez nem biztos, nézd meg

(#602) sulep válasza muci (#600) üzenetére


sulep
senior tag

Na sikerült értelmezned az írásomat? Tudom mostanság elég nehezen megy ez az embereknek de hátha sikerül neked is. Azért mert nem hallottál vagy nem láttál még újratölthető duracell akksit azért még ne osszad éppen te az észt. Hát ez a hozzászólásod nem jött be. :DDD :DD :D :W

Legközelebb ajánlom hogy próbálj meg gondolkodni előtte mielőtt írsz..

(#603) johnjohn válasza sulep (#602) üzenetére


johnjohn
addikt

Minden attól függ, hány mAh kapacitású az aksi.Az 1000 mAh-s akkuk keveset bírnak, Én a Fuji gépemhez anno 2500-as Ansmann akkut használtam az soká bírta.A gyorstöltés nem a legjobb az akkuknak, csak parasztvakítás.

(#604) sulep válasza johnjohn (#603) üzenetére


sulep
senior tag

Amiket írtam kb mind azonos kapacitású volt és nem gyorstöltővel töltöm sose hanem ilyen kb 14 órás töltővel. És ahhoz képest írtam hogy nekem eddig a Duracell az ami bejött. De ez csak az Én véleményem ettől még más típusok is jók lehetnek..

(#605) Rowboy


Rowboy
csendes tag

Sziasztok! Akkutöltő vásárlását tervezem, 2 töltő tűnik szimpatikusnak, ráadásul egy árban vannak: Ansmann Energy 4 ill. IPC-1L. Ti melyiket ajánlanátok?

(#606) Kernel válasza Rowboy (#605) üzenetére


Kernel
nagyúr

IPC1-L teljesen korrekt töltő, simán megvenném, ha nem lenne több töltőm is + házilag épített kisütőm.

Nem szeretnék dicsekedni, nem tegnap kezdtem a szakmát (TV/video/audio szerviz stb.) úgyhogy valamit csak értek az elektronikához, de amennyire szimpatikus számomra az IPC-1L, annyira felesleges pénzkidobás is, így aztán jó ideje nem tudok dűlőre jutni, hogy vajon kell-e nekem, vagy sem... :)

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#607) Rowboy válasza Kernel (#606) üzenetére


Rowboy
csendes tag

:) Köszönöm a választ, Signal néven már megtapasztalhattam hozzáértésed, ami azért elég ütős referencia! :R A nagy döntéshez pedig sok sikert! :D

(#608) ócskás


ócskás
aktív tag

Üdv,Uraim!

valaki látott mostanság CR2 akkut és hozzá töltőt valami honi üzletben?
ha igen,dobjon meg a címmel,plíz!

Előre is köszönöm a segítséget :R

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#609) ócskás válasza ócskás (#608) üzenetére


ócskás
aktív tag

Uraim!

#608-ra senki? :F

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#610) Rowboy válasza Kernel (#606) üzenetére


Rowboy
csendes tag

Megjött az IPC-1L, eddig meg vagyok vele elégedve, viszont a vadi új GP akksik közül 1-et nem hajlandó tölteni, kicsit megijedtem, hogy hibás a 3. csatorna vagy ilyesmi, de végül is rájöttem, hogy túl kevés a kakaó az akksiban, mert a régieket ill. töltötteket simán viszi.

(#611) Batman2 válasza ócskás (#609) üzenetére


Batman2
őstag

Hidd el, segítenék, ha tudnék, csak nincs infóm ! :)

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#612) Batman2 válasza Kernel (#584) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Én nem, vagyok szakember, mármint az elektronikában, csak lelkes amatőr.
Szóval amit alkottam, az bizonyára nem tökéletes, de azért működik, a saját logikám és tudásom alapján hoztam össze, megh leírások, stb. :)

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#613) ócskás válasza Batman2 (#611) üzenetére


ócskás
aktív tag

Elhiszem!
Úgy látszik nem egyszerű, amit keresek. akkut még csak-csak be tudnak szerezni,de töltőt nem!szvsz ha valaki forgalmazza az akkut,lehet,hogy megérné tartani a töltőt is. Jó,rendben,ne álljon készleten neki 5-6 db,elég csak max 2 hátha beszédül valami elvetemült és akar venni...

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#614) ócskás válasza ócskás (#613) üzenetére


ócskás
aktív tag

Ma kaptam kölcsön egy ilyen töltőt egy garnitúra aksival(teszteljem,és ha beválik,hoznak nekem azeu nyugatabbik feléből).
Eredmény: lehangoló! A teljesen feltöltött aksikkal nem indul el a gépem ( a fesz alacsonyabb mint az eldobós CR123-é,és ezért a Fujim sztrájkol)

Summázat. már nem akarok ilyen akkut,töltőt!

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#615) sK0t


sK0t
tag

Üdv.!

Cucc

Erről tudtok véleményt mondani ?
Van valakinek?
Tapasztalat?
Megéri ennyiért?

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint birkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi.

(#616) Bikeman válasza sK0t (#615) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Én is most néztem ezt, elvileg jó, mert a töltő (a felirata szerint) 250-280 mA árammal tölt.

A másik amit még érdemes lenne venni az a Sanyo 2700-es pakkja, ami "csak" 250 mA árammal tölt, jó ez? Itt egy jó leírás.

Melyiket érdemesebb megvenni?

Eneloop-ból még mindíg csak 2000-res a legnagyobb? :O

[ Szerkesztve ]

(#617) Bikeman válasza Bikeman (#616) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Na, valaki? :U

De hajlok a Sanyo felé. ;]

(#618) Ádyka válasza Bikeman (#616) üzenetére


Ádyka
őstag

Jó az a Sanyo is annyiért. :R
Bár akkor ez [link] egy ezressel drágábban jobban megéri. Ez 500 mA-rel tölt. Ez még pont ideális az akksinak is, utána pedig csepptölt. Viszont kicsit buta, mert ha 2 fullra töltött akksit raksz vissza + 2 lemerültet, akkor a fullra töltöttek miatt pár perc múlva azt jelzi, hogy kész van, miközben a 2 lemerültbe még szinte semmit nem töltött. Ezért érdemes csak két akksit belerakni egyszerre. ezt leszámítva szerintem jobb mint a Sanyo.
Á

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#619) Bikeman válasza Ádyka (#618) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Köszi. Azt nem tudod véletlenül, hogy a Sanyoba lehet kettőt is meg négyet is tölteni ugye?

Mod: De gondolom igen, mert 2 kontroll lámpája van... :))

[ Szerkesztve ]

(#620) Bikeman válasza Bikeman (#619) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Sanyo megvéve, most töltődik, eddig nagyon pofás, de majd kiderül mit tud.. :))

(#621) attilav


attilav
tag

Sziasztok
Van egy ilyen töltő:
Varta AA+AAA
Sec:. AA-2x(2.8V 170mA) 0.95VA max
AAA-2x (2.8V 70mA) 0.40VA max
Az öcsém használja, 600mah-os elemeket tölt benne a rádiós billzetéhez.
Viszont a digitális fényképezős boltban csak 2000Mah körüliek vannak, ezzel a töltővel érdemes e próbálkozni, nagyobb teljesítményű elemekkel ? Vagy jobban járok esetleg egy Sanyo enelooppal (4 elem + töltő 2000Mah) majdnem 5 rugóért ? A 4db-os tölthető elemek 2-3 rugó körül vannak.
Egy K100D-be kellene.

(#622) Kernel válasza attilav (#621) üzenetére


Kernel
nagyúr

Fel lehetne tölteni éppen a Vartával is (relatíve elég lassan), de az eneloop pack megéri a többletköltséget, egyrészt az akku minősége + gyorstöltő, ami nem csak egyszerű időzítős, hanem dU érzékelős automatikus kikapcsolással rendelkezik, korrektebb, kényelmesebb.

Ha már úgyis beruház az ember, mert aztán ilyenkor szokott jönni az, hogy "a francba, inkább rátettem volna még két ezrest, sokkal jobban jártam volna..." :)

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#623) BEE válasza Kernel (#584) üzenetére


BEE
addikt

Van némi infód, hogy az itt belinkelt kapcsolásokban az a bizonyos LAMP
mi is akar lenni ?
Mert alig van rajta fesz, de még párhuzamosan van kötve egy kis ellenállás is.
Mi az ami ennyinél még jelzi a kisütés végét ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#624) ottkar válasza attilav (#621) üzenetére


ottkar
addikt

Én megtisztelném a K100D-t azzal hogy egy IPC-1L töltőt vennék most 8900 a Conradnál és akkor minden probléma elhárulna.
Kernel utolsó mondatával mélységesen egyetértek.

[ Szerkesztve ]

(#625) ottkar válasza attilav (#621) üzenetére


ottkar
addikt

A töltönek legalább 0,1 C-vel kell tudnia kell tölteni mert annál kevesebb az nem töltés. Ez az érték egy 2000-es akkunál legalább 200mA, de jobb a 0,2 C-s töltés. A 2000-es Eneloop akku azért jó mert kicsi az önkisülése.

(#626) p_adam


p_adam
addikt

Most vettem egy IPC-1L kitet. 4 db 2050mAh-s GP akksit adtak hozzá összesen 10e-ért.

Kezdő vagyok a témában, szóval rögtön itt egy gagyi kérdés: (két) 2700 mAh-s akksinak mennyi ideig tart a frissítése (alapértelmezett beállításon)? Honnan tudom hogy milyen állapotban van? Elolvastam amit kell, de azt nem értem hogy az állapotot hol látom és hogy ez mennyi idő lesz.

(#627) ottkar válasza p_adam (#626) üzenetére


ottkar
addikt

Ne használd a refresh-t mert az előfordul hogy több napig adjusztálja az akkukat.Nyomj egy kisütést mikor kisütött feltölti az akkut és ki lehet iratni a displayvel hogy mennyi van benne ha rendesen feltöltötte akkor felesleges tovább vinni a ciklust, de estleg még egyszer meg lehet ismételni. De ha kétszeri regenerálás után is keveset vesz fel az akku akkor ki lehet dobni.Nagyon jó ez a töltő de döglött akkukból újat nem csinál. A display gombbal lehet az állapotokat sorban kiíratni, A mode gombbal lehet az üzemmódokat váltani és a currenttel lehet az akkuk betétele után 7 másodpercen belül a töltőáramot beállítani. A kisütőáram mindíg fele lesz a töltőáramnak.

[ Szerkesztve ]

(#628) p_adam válasza ottkar (#627) üzenetére


p_adam
addikt

Köszi Csak már arra állítottam tegnap este azért kérdeztem hogy ez most hány ciklusos lesz és hogy azt hol írja hogy most kisüt v. tölt.
Update: Jah most nézem már az egyik töltésre váltott (látszik hogy ezekszerint eltérő mértékben használódnak el), ezután megint ki fogja sütni vagy kész lesz?

[ Szerkesztve ]

(#629) ottkar válasza p_adam (#628) üzenetére


ottkar
addikt

Azt így nem tudhatom hogy mennyi ideig fog vele szütyörögni. azért mondtam tedd bele az akkukat nyomd át discharge-ra és amikor full-ra értek nézd meg hogy mennyi van bennük ha kevés ezt ismételd meg, de kettőnél több ciklust felesleges csinálni mert az az akku már nem lesz jó. Az meg teljesen természetes hogy nem lesznek egyszerre készen. Így látszik hogy milyen rossz a két csatornás töltő.

[ Szerkesztve ]

(#630) BEE válasza ottkar (#629) üzenetére


BEE
addikt

Erről a töltőről tudsz valami linket adni ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#631) ottkar válasza BEE (#630) üzenetére


ottkar
addikt

[link]

Parancsolj. Csak a Conrad forgalmazza. Az USA-ban B 900 néven fut.

(#632) ottkar válasza BEE (#630) üzenetére


ottkar
addikt

[link]

BC-900 Két fajta van. IPC-1 és IPC-1L az utóbbi csak 700mA-el tud tölteni, az első 1A-el.

(#633) BEE válasza ottkar (#632) üzenetére


BEE
addikt

Köszi !
Már többször hallottam a tipusról, de nem ismertem.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#634) Batman2


Batman2
őstag

[link]
Na ez sem semmi, amilyen képességekkel ez a masína rendelkezik . . .

persze az ára sem semmi . . .

[ Szerkesztve ]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#635) p_adam válasza ottkar (#629) üzenetére


p_adam
addikt

És miután kiírja a fényképező ahogy akksi lemerült, utána is discharge-ra tegyem be mert nem biztos hogy mind a négy lemerült 0-ra, ugye?

(#636) ottkar válasza p_adam (#635) üzenetére


ottkar
addikt

Igen mert nem egyformán merülnek le sose az akkuk.
0-ra nem merülhet le egy akku mert az káros. A fényképezőgép már 1,1 V cellafeszültségnél nem működik, az IPC 0.9 V alapszintig meríti le és onnan tölti fel az akkut. Ha mélykisütésben van az akku akkor az IPC döglöttnek nyilvánítja azt az akkut.Ilyenkor egy mezei töltővel meg kell indítani a töltést amíg 0,9 V fölé megy a feszültsége mindegyik akkunak, és az IPC-ben lehet folytatni kisütés töltéssel.

(#637) perempe


perempe
addikt

Érdeklődnék, hogy a Sanyo Eneloop akkuk tölthetők-e Voltcraft UFC3 töltőmmel.
[link]

Már megvan a töltőm. Kompatibilis, jó akkuk vásárlását tervezem.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#638) ottkar válasza perempe (#637) üzenetére


ottkar
addikt

Fejből nem tudhatjuk minden töltő adatait.Ha 4 csatornás, kisütős, és legalább 300 mA töltőárama van akkor minden további nélkül. Csak feltöltés után mihamarabb ki kell venni, nem hagyni csepptöltésen. Néztem a lapját ha csak 1 A-el tud ceruzát tölteni akkor nem ajánlom az Eneloophoz.

[ Szerkesztve ]

(#639) neduddki válasza Batman2 (#634) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ennek a kistestveret gyarcsak itthon conradnak voltcrsft neven, de agyak matrica nelkul is kb 2/3ad arban

udv

neduddki

mod: vhol a 17 keruletben vannak, cska mindig elfejtema nevuket, dajna az ipc1(l)-t nem akarjak jol meglenek ebbol is:- (

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#640) perempe válasza ottkar (#638) üzenetére


perempe
addikt

[link]

Ezek szerint jó. Nem túl sok az az 550mA?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#641) ottkar válasza perempe (#640) üzenetére


ottkar
addikt

Azt még elviseli az Eneloop.

(#642) Snakeiboy


Snakeiboy
aktív tag

Gyerekek sok utanna olvasas utan es gyotrodest kovetoene elhataroztam hogy veszek egy szett uj generacios akut (Eneloop,Ready2use,Recyko+). A GP Recyko+ melett dontottem es ebay-en Hongkongbol hozattam jo aron. Elso tapasztalataim :Y :Y :Y
Aztan :C :C :C
Es :R :R :R
Betettem a kicsikeket kicsomagolas utan az S6500asomba es a 800dik(!!!!!!!!) kep elkeszitese utan mar nem volt idegzetem megvarni mig lemerul. Ezutan betttettem a toltobe hogy mar legyen oly kedves susse ki nekem az akukat es meg ezek utan is 4oran keresztul meritette oket. Hat ha ez igy fog mukodni torjon le a karom ha veszek sima NiMh akut :DDD

Miert?????

(#643) johnjohn válasza Snakeiboy (#642) üzenetére


johnjohn
addikt

Mindezt mennyiért, mert itthon 13 900.- ba kerül.

[ Szerkesztve ]

(#644) plömplöm válasza johnjohn (#643) üzenetére


plömplöm
őstag

GP Recyko+

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#645) Snakeiboy válasza johnjohn (#643) üzenetére


Snakeiboy
aktív tag

4drb AA GP Recyko+ volt 7.2 font.

Miert?????

(#646) johnjohn válasza Snakeiboy (#645) üzenetére


johnjohn
addikt

Nem tudom az a kagylópénz mennyik ér,de itthon 1800.- a 4 db.

(#647) Snakeiboy válasza johnjohn (#646) üzenetére


Snakeiboy
aktív tag

Es hol kerul annyiba???? Ezenkivul en Szlovakiaban lakom es itt a 2darabos kiszereles a legolcsobb helyen is 220SK = 1650Ft.

Miert?????

(#648) johnjohn válasza Snakeiboy (#647) üzenetére


johnjohn
addikt

#644 -ott a link.

(#649) Snakeiboy válasza johnjohn (#648) üzenetére


Snakeiboy
aktív tag

Nezd meg jobban azt a linket ugyanis 1drb kerul 900Ftba, szal a 4 darab az mar 3600Ft ami = 480Sk. Amit meg en hozattam az 7,2Font volt ami = 333SK = 2500Ft. Szoval tobb mint 1000Ft sporoltam :)
Ezenkivul nem szamit az ar mert a lenyeg az hogy nagyon megiri az aku az arat. :P

[ Szerkesztve ]

Miert?????

(#650) plömplöm


plömplöm
őstag

ma lett conrad-ból egy IPC-1L töltőm, az ajándékakksis kivitelben, ez jelen esetben 4db recyko, nem nehéz kiszámolni hogy brutto 250pééz egy darab, ami sztem elég jó dolog :)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.