Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) tomcsi23 válasza ottkar (#1349) üzenetére


tomcsi23
veterán

Reggelre a 4-ből 2-be 1600 mAh körül töltött, egy Saft-ba 800-at, a negyediket meg még töltötte (ezt sokáig merítette este). Persze, ez még csak az első kör, majd pár ciklus után rendeződik igazán a helyzet.
Azt hogy érted, hogy a végén kiíratni?

mod: ON: a töltő viszont faján megy, ez a lényeg. :K

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1352) Szoles válasza tomcsi23 (#1351) üzenetére


Szoles
senior tag

Szerintem arra gondolt, hogy amikor befejezte a töltést, és azt írja: FULL, akkor (mielőtt kivennéd az aksikat) meg kell nyomni a MODE gombot. Akkor a FULL felirat helyett kiírja, hogy mennyit nyomott bele.
De vigyázz, ez csalóka lehet, mert nem a valós kapacitást fogja kiírni, hanem a beletöltött áramot, magyarán többet mutat,mint amit tud az aksi. A valós kapacitást TEST vagy REFRESH üzemmódban tudod kideríteni.

(#1353) tomcsi23 válasza Szoles (#1352) üzenetére


tomcsi23
veterán

Oké, értem.
Nyomogattam rendesen, így reggel is megnéztem. Majd kiderül, hogy mi mit jelent a gyakorlatban, egyelőre csak számokat láttam. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1354) ottkar válasza tomcsi23 (#1353) üzenetére


ottkar
addikt

Nincs kezelésid? Amikor kiírja hogy FULL akkor a display gombbal sorban ki lehet íratni az adatokat mekkora a feszültség mennyi van az akkukban stb. Máskülönben honnan tudnád hogy mi a helyzet? Ne a mode gombot nyomogasd csak akkor ha újra akarsz kisütni tölteni. Ami akkor indokolt ha kevés van valamelyik akkuban.
A töltöttség kiíratásánál 2000-ig milliamper órában jelez 2000 fölött Ah-ban.

[ Szerkesztve ]

(#1355) tomcsi23 válasza ottkar (#1354) üzenetére


tomcsi23
veterán

Bocsánat, kicsit félreérhető voltam. Nem azért nyomkodtam, mert nem tudtam, hogy mit kell nyomkodni. :K Ismerkedés volt a készülékkel.
Van kezelési is, de a linkelt oldalról is le lehet tölteni.
Mi számít jó töltött mennyiségnek egyébként? (akkuk: a régi duracell 2650-es, az "új" a Hadnagy-féle).

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1356) Szoles válasza ottkar (#1354) üzenetére


Szoles
senior tag

Bocs, akkor rosszul emlékeztem a MODE gombra. DISPLAY-t kell nyomogatni. Jogos.

(#1357) ottkar válasza tomcsi23 (#1355) üzenetére


ottkar
addikt

Ha +- 10%-on belül vannak az akkuk a névleges értéken az már elfogadható. Az Eneloopjaimnál lényegesen kisebb az eltérés. Ha többször töltöd látni lehet hogy közelítenek az értékek egymáshoz ha jók az akkuk. Ha valamelyik gyenge annak az értékei csökkennek.Volt nálam olyan hogy a 2600-nál az egyik akku 350-et vett fel, ez az akku döglött. A nem kijelzős töltőnél ilyenkor nem tudod miért nem jó az egész garnitúra.

(#1358) Nagya21 válasza ottkar (#1346) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali Ottkar
Én vadiuj 2300mAh-ás Sanyo akksikat töltöttem az IPC1L-lel. Első töltésre 400-600mAh-át vettek fel (na, mondom, jól kezdődik) kb 20-30 refresh, és töltés-kisütés után beálltak 2000-2300mAh-re.
Tehát ÚJ KÓKADT akku esetében használ a töltés kisütés :DD
Üdv

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1359) philoxenia válasza Nagya21 (#1358) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

20-30 !!!!! :Y
Annyiszor töltöttem fel összesen a legtöbb akkumat.... :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1360) ottkar válasza Nagya21 (#1358) üzenetére


ottkar
addikt

Hát ha 20-30-tól javul meg :U

(#1361) tomcsi23 válasza ottkar (#1357) üzenetére


tomcsi23
veterán

Oké, köszi. Majd pár kör után kiderül. ;)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1362) *Ropi*


*Ropi*
félisten

A lényeg, hogy a kisütés-töltés minél kissebb áramon történjen. Nagyáramú formázás árt a cellának.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1363) Nagya21 válasza philoxenia (#1359) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!

Hát hát "jó munkához idő kell" :DD
Én is befostam amikor az első töltésre megláttam mennyit vesz fel (valszeg már jó régiek lehettek aztán akcióban kiárusították), de mondom próba cseresznye és szép lassan kezdtek egyre több töltést felvenni.
A pentax optió 35 áramfelvételét nem birta a shaft 1500-ös de ezzel most vigan megy.
(A lányom Nikonja meg vigan elvan a shaft 1500-el)
Üdv

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1364) *Ropi* válasza Nagya21 (#1363) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tényleg sok idő kell hozzá, anno a frissen vett 2700 mAh-s Varta cellákat több, mint 1 hétig :Y formázgattam. :)

Rájöttem a trükkre: :) mindig a kisütés a 2x lassabb a feleakkora áram miatt, hát kisütni átrakom a CM2020-ba, az 3x gyorsabban meríti le őket, majd vissza az IPC-be tölteni. :R Az IPC-nek az a baja, hogy lassú a kisütése, a CM2020-nak meg az, hogy gyors a töltése. :DDD Így aztán mindegyikből egy kicsit, a megfelelő funkciót kell csak használni. ;)

Mi van abban a Pentaxban, hogy egy Shaft akkku nem bír vele? Paks II.? :F

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1365) ottkar válasza *Ropi* (#1364) üzenetére


ottkar
addikt

Mit gondolsz miért csinálták az IPC-t úgy meg hogy annyival süt ki?

(#1366) *Ropi* válasza ottkar (#1365) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mert akkor nem ugrik vissza az akku feszültsége terheletlenül az egekbe. :U De ez engem nem zavar, tudok vele együttélni. ;) BTW az IPC is tud 500 mA-rel kisütni. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1367) philoxenia válasza *Ropi* (#1364) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kábelezd össze..... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1368) *Ropi* válasza philoxenia (#1367) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem, inkább moddolom a CM 2020 firmware-jét. Akkor annyival tölt, amennyivel akarom. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1369) ottkar válasza *Ropi* (#1368) üzenetére


ottkar
addikt

??? Egy töltőnél nem úgy van hogy szoftverrel annyi áram leadására kényszerítem amennyire akarom. A tápegységnek van egy áramleadása. Az IPC-1L-nél pld csatornánként 700mA áll rendelkezésre és kész.

(#1370) *Ropi* válasza ottkar (#1369) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szvsz a 16A-s áramhatárolásába beleférne bőven, így is 2A jut cellánként. Több is van a tápjában, csak ott tilt az elektronika. Ez egy számítógéppel (is) vezérelhető töltőállomás, egyszerre 8 cellát kezel.

Viszont én amúgy sem feljebb akarom tekerni a kraftot, hanem lejjebb, hogy lassabban töltsön, viszont gyorsabban süssön ki, vagy legalább ugyanúgy. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1371) Findzs


Findzs
addikt

az intersparban láttam 4db 2600 mah akksit+töltö ami 9v osakat is tud tölteni 2990.- ért

valamiféle fbn, vagy fmb vagy esetleg fmn márkában (nem emlékszem pontosan és a gugli se tudja)

szerintetek milyen ? találkoztatok már vele ? gyorstöltö vajon vagy csak sima

a csomagoláson az ég világon semmi felirat nem volt ami erre utalna

köszi

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1372) ottkar válasza Findzs (#1371) üzenetére


ottkar
addikt

Magad is gondolhatod hogy gagyi.

(#1373) Findzs válasza ottkar (#1372) üzenetére


Findzs
addikt

de gyors vagy :)

gagyinak gondolom én is csak azért gondolkodtam el rajta mert csak nem piaci hanem egy áruházban található
meg lehet a töltöje jo és az megérne anyit

azért kérdeztem hátha vett már valamelykötök

köszi

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1374) *Ropi* válasza Findzs (#1373) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az áruház is a piacról veszi. ;) ;]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1375) ottkar válasza Findzs (#1373) üzenetére


ottkar
addikt

Nézd az Eneloop akkuk gyári (Sanyo) töltője is gagyi egyszerűen azért mert gyenge a tudása műszakilag. Mikor tanácsot adunk akkor azt úgy adjuk hogy mi is mit használnánk még. Pláne hogy ne okozzon a berendezés kárt a kérdezőnek. Pár éve megjelentek a szuper gyorstöltők ahol én intettem mindenkit hogy ezeket alkalmazza. Azóta sokan a saját kárukon jöttek rá hogy hallgatni kellett volna rám mert elég két garnitúra tönkremenetele már jobb lett volna a drágább töltő. Az akkukat kisütni is tudni kell mert csak úgy lehet az optimális kapacitást elérni. Bármelyik töltő a befejezést jelző diódával nem azt jelzi hogy az akkukban a névleges kapacitás van hanem csak azt hogy nem lehet bele többet tenni mert nem veszi fel. Ez lehet egy 2000-es akkunál 300 mA is. Egyedül az IPC töltőkkel lehet kiíratni hogy valójában mennyi van benne.

(#1376) Chapel


Chapel
addikt

Üdv!

Mivel itt veszem a gépet,vennék hozzá kapásból akksit is.

Pentax K200D-hez kellene.

Előre is :R

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#1377) ottkar válasza Chapel (#1376) üzenetére


ottkar
addikt

2000-es Sanyo Eneloop.

(#1378) Kernel válasza ottkar (#1375) üzenetére


Kernel
nagyúr

Egyedül az IPC töltőkkel lehet kiíratni hogy valójában mennyi van benne.

Egy feltöltött akkuról megmondja, mennyi van benne?

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1379) ottkar válasza Kernel (#1378) üzenetére


ottkar
addikt

Természetesen.

(#1380) ottkar válasza ottkar (#1379) üzenetére


ottkar
addikt

[link]

Mindahogy látszik is.

(#1381) Kernel válasza ottkar (#1379) üzenetére


Kernel
nagyúr

Baromság, egy akkuban lévő Ah mennyiséget nem lehet megmérni anélkül, hogy ne sütném ki. Kisütés közben mérhetem, mennyit adott le a terhelésen.

Töltés közben csak a töltő által leadott Ah mennyiséget lehet mérni, ez a veszteségek miatt nem azonos az akkuban tárolódó Ah mennyiséggel. A kivehető pedig még ennél is kevesebb. Egyrészt az akku melegszik töltés közben, a processzor azt is beleszámolja, ami a cellán elszáll hő formájában, hiszen a mérés szempontjából a kettő nem választható külön.

Kivételkor további veszteség van, terhelőáram hatására szintén melegszik az akku, minél nagyobb a kisütőáram, annál több energia vész el plusz még eközben is.

Fizikát nem ártana ismerni...

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1382) And válasza Kernel (#1381) üzenetére


And
veterán

(Az IPC1/L tud kisütés funkciót is, és akkor valóban a "kiszedhető" kapacitást mutatja. Az is igaz, hogy a töltéskor mutatott mAh-érték ebből a szempontból nem mindig releváns. Múltkor nálam sikerült egy 300 mAh-s AAAA-méretű - ilyen is van ;) - NiMH cellába a kijező szerint 2000 mAh feletti töltést tuszkolnia. Tudom, hogy eleve állatság volt erre a töltőre tennem még a legkisebb beállítható töltőáram mellett is, de ezt azért nem gondoltam volna. Mindenesetre látszólag nem lett baja, de valszeg. tényleg csak látszólag..)

(#1383) ottkar válasza Kernel (#1381) üzenetére


ottkar
addikt

Neked meg nem ártana azt a berendezést megismerni amiről állítasz valamit.

(#1384) Kernel válasza ottkar (#1383) üzenetére


Kernel
nagyúr

Normális választ vártam, érvekkel alátámasztva (mint a másik fórumon), de Veled láthatóan reménytelen szakmailag értelmesen kommunikálni.

Ezt már régeben is megfigyeltem, nem vagy egy fejlődőképes figura. Mit neked fizika (pedig ez még nem is bonyolult), csak hajtogatod a magadét...

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1385) Kernel válasza And (#1382) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nyilván, ezzel tisztában vagyok, csak a "benne lévő Ah" megmérése vicc, fizikailag.

A töltést addig tuszkolja bele, amíg nem érzékeli a kapocsfeszültség visszaesését. Ha az érzékelés különféle okokból meghiúsul, nem fogja tudni, mikor kell leállni. Ebben az esetben a túl kis akku okozhatott számára bizonytalanságot, más esetben hibás cella miatt nem érzékel helyesen stb.

De ez is csak azt bizonyítja, hogy ilyenkor nem az akkuban tárolt Ah-t mutatja (hiszen 2000 mAh nyilván "bele se férne" a 300-asba) hanem csupán amennyit a töltő leadott.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1386) Krump-Lee


Krump-Lee
csendes tag

Nehéz kérdés számomra : egy akkumulátoron milyen jelzés az, hogy Wh ?

Drágám a parancs az parancs : hajolj csak szépen előre.

(#1387) ottkar válasza nelli23 (#49) üzenetére


ottkar
addikt

téves.

[ Szerkesztve ]

(#1388) ottkar válasza Krump-Lee (#1386) üzenetére


ottkar
addikt

Wattóra.

(#1389) Krump-Lee válasza ottkar (#1388) üzenetére


Krump-Lee
csendes tag

Ha a " V " és a " mAh" azonos értékü, akkor mennyiben változik a használhatósága az akksinak, ha eltér az eredeti " Wh " ?

Drágám a parancs az parancs : hajolj csak szépen előre.

(#1390) ottkar válasza Krump-Lee (#1389) üzenetére


ottkar
addikt

Nem értem mit akarsz kérdezni mert nem egymástól függő adatokat vonsz össze. A Wh teljesítmény amit az akku aszerint ad le hogy mennyi a fogyasztó áramfelvétele. Ki lehet egy akkuból 20mA-t is venni meg 1000-et is csak kérdés mennyi ideig.

(#1391) belluska válasza ottkar (#1390) üzenetére


belluska
tag

Sony NP-FM500H-ra van irva, hogy 7,2V 1620mAh, és 11,8Wh. Az utángyártoott pedig 15Wh. Gondot okoz ez ?

(#1392) ottkar válasza belluska (#1391) üzenetére


ottkar
addikt

Nem. Az a lényeg hogy a V érték megegyezzen.

(#1393) And válasza belluska (#1391) üzenetére


And
veterán

A Wh nem teljesítmény, hanem energia. Az a 11,8Wh pedig nem más, mint a kapacitás (Ah-ban) és a névleges feszültség szorzata, így igazából nincs jelentősége. Ha az utángyártottra nagyobb Wh-érték van írva, és a névleges feszültsége ugyanakkora, mint az eredetié, akkor remélhetőleg a kapacitása nagyobb.
Mod: Különben az utángyártó cég furcsán számolja az akkuból kiszedhető energiamennyiséget, ha a ráírt kapacitásuk is egyezik ;).

[ Szerkesztve ]

(#1394) Kernel válasza belluska (#1391) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az nem gond, ha nagyobb egy akku tárolóképessége, feszültség legyen azonos.

http://www.camerahacker.com/Definitions/Battery_Capacity_Conversion.shtml

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1395) Kernel válasza ottkar (#1390) üzenetére


Kernel
nagyúr

A Wh teljesítmény...

Ismét egy kis fizikaóra: A teljesítmény mértékegysége a Watt. A munka (energiamennyiség) egysége a Wh, ezt méri pl. a villanyóra is.

Akkuk tárolóképessége Ah és Wh egységekben egyaránt megadható, bár a kettő nem teljesen ugyanaz. Az átszámítást ebben az esetben az teszi lehetővé, hogy ismerjük a kapocsfeszültséget. Egyébként a Wh és Ah egymásba nem lenne átszámolható, mivel az Ah kapacitás fogalma nem tartalmazza a feszültséget, így teljesítmény (W) és munka (Wh) sem számolható belőle.

Akkunak nyilván van egy bizonyos feszültsége, de az is változó, ezért átszámításkor a névleges értékkel szoktak kalkulálni, ami csak közelítő eredményt ad. Az is előfordulhat, hogy ha tényleges mérésre kerül sor, kissé eltérő értékek jönnek ki, nem mindegy, terhelés hatására mennyire esik le a kapocsfeszültség, ezt pedig a belső ellenállás befolyásolja.

Ki lehet egy akkuból 20mA-t is venni meg 1000-et is csak kérdés mennyi ideig.

Nyilván, de ezt az Ah-val kapcsolatban is hozzá lehetne tenni, tulajdonképpen nem ez itt a lényeg.

Szerk: ezzel a hozzászólással részben lemaradtam, de ez van, most már csak nem törlöm...

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1396) ottkar válasza Kernel (#1395) üzenetére


ottkar
addikt

A WATT/H TELJESÍTMÉNY IDŐHÖZ KÖTVE! NE KELTSÜNK MÁR OLYAN LÁTSZATOT HOGY TELJESEN ROSSZAT ÍRTAM!

(#1397) And válasza ottkar (#1396) üzenetére


And
veterán

W/h: az miaz? A teljesítmény nincs időhöz kötve, az maga az időegység alatti energia, ha egyszer az energia= teljesítmény*idő.

(#1398) Kernel válasza ottkar (#1396) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezen nincs mit szépíteni, az én fogalmaim szerint olyat írtál, amiért iskolában 1-es jár, fizika meggyalázása, meg ilyesmi... :) Ennél rosszabbat nem lehet írni. Esetleg azt a zavarosságot, amit most nagybetűvel írtál.

A Wh egy olyan mennyiségi egység, ami alapján pl. a villanyszámlát is fizeted. Szinte mint ahogy a krumplit megmérik kilóra, a vizet literre vagy köbméterre stb.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1399) Kernel válasza belluska (#1391) üzenetére


Kernel
nagyúr

Válaszoltam az emailre, de eléggé akadozik most a szolgáltatás, remélem odaér.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1400) dany27


dany27
őstag

Hnap jön az IPC 1L töltőm ;)
Az akkuért csak sajna hétfőn meek az extrem-be mert tesómhnap jön haza és hétfőn megyünk nyaralni és ferihegy előtt beküldöm érte hamár úgyis BKV bérlete van ;)
REmélem a 2pá akku mindíg bírja majd az iramot ;)
Majd ha meglesz minden írok én is véleményt! Köszi mindenkinek a segítséget! ;)

Jah és egy kérdés van két pár 2400mAh Energizer akkum ami igen csak halott olyan színten h kb 10 képet tudok vele csinálni és vége!

IPC 1L tud rajta segíteni??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.