Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) tomcsi23 válasza neduddki (#1850) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hi!

Azért sok embernek jutott, s használja ezeket a szaftos cuccokat, megelégedve. :K

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1852) neduddki válasza tomcsi23 (#1851) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ugy 2k db mehetett at a kezem kozott /tan par db meg dilereknel felleheto, de annyi:- (/
legjobban a profi fotosokat szeretem, hitetlenkedve elvitt probara 5-10db-ot majd a kovetkezo korban 50-100-at:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1853) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Egy két alap töltős kérdés?
4 elemes töltőm van, azt írja hogy először dugjam be konnektorba aztán bele az elemeket... ez megoldható de bonyolult, 1. kérdés: nem gond ha bepakolom az elemeket aztán dugom be a konnektorba?
Illetve külön led jelzi, hogy az egyik illetve másik pár elem feltöltött-e, 2. kérdés: ha az egyik pár ledje kialszik akkor azokat szedjem ki és a másik párat hagyjam tovább tölteni?
bocs a hülye kérdésekért, de nem akarom elcseszni őket.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#1854) stop válasza JoolsNOS (#1853) üzenetére


stop
aktív tag

miért bonyolult előbb bedugni a konektorba? :F

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#1855) JoolsNOS válasza stop (#1854) üzenetére


JoolsNOS
veterán

hát mert kicsit nehéz bebűvészkedni az elemeket mivel kb 1 cm marad a hátsó elemhelyek és a konnektor között

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#1856) stop válasza JoolsNOS (#1855) üzenetére


stop
aktív tag

ja, gondolom melyik fajta lehet (elöl 2 hátul 2)
próbáld ki, hogy egy 'T'-elosztóba dugod be és jobban hozzáférsz

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#1857) JoolsNOS válasza stop (#1856) üzenetére


JoolsNOS
veterán

ok! megoldottam. akkor már olyat kérdeznék: a táblázat szerint 14 órát kell tölteni, de neten olvastam hogy 8-10 is elég. és azt irja hogy túltölteni nem szabad. namost ha 14 óra után is ég a led akkor szedjem le? Most raktam fel hogy reggelre elvileg feltöltsön.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#1858) ottkar válasza JoolsNOS (#1857) üzenetére


ottkar
addikt

Meg kell nézni hogy az adott akkuhoz mennyi töltőáram van és a kapacitásba hány órás töltés fér bele és azt 1.2-1,4-el kell szorozni. Nem tudom ki ír ilyen marhaságot hogy 75%-os töltés elég.

(#1859) JoolsNOS válasza ottkar (#1858) üzenetére


JoolsNOS
veterán

A táblázatban max 2600 mAh-ra ír 14 órát 250mA-val. Na most gyárilag van a töltőhöz 2700as elem. uh gondolom 14 óra lesz kb a töltés.
egyébként erről van szó:

[link]

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#1860) ottkar válasza JoolsNOS (#1859) üzenetére


ottkar
addikt

Időkapcsoló van benne ezért egy idő után úgy ís kikapcsol valószínűleg 14 óra után.
Mellesleg azért ajánlják egyenként betenni az akkukat a konnektorba dugott töltőbe mert akkor fokozatosan fut fel az áram míg ha előre beteszik mindet akkor egyszerre rántja meg a terhelés a processzort.

[ Szerkesztve ]

(#1861) JoolsNOS válasza ottkar (#1860) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Aham. Köszi! Sikerült beleraknom őket egyenként. Még világít, 13 órája van fenn. Biztos leáll akkor.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#1862) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

16 óra és még világít :(((
Lehet hogy van ennél is kisütés vagy vmi hasonló?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#1863) kugyu21 válasza JoolsNOS (#1862) üzenetére


kugyu21
senior tag

Na, ezért jó az IPC-1. Tudom, hogy lényegesen drágább, de mindent kijelez, mindig tudom mikor mit csinál és ebből sok esetben azt is meg lehet állapítani kb mikor fog végezni.
Egyetlen egy dolgot hiányolok belőle. Ahhoz, hogy az alacsony kisülésű aksikat is nyugodtan magára lehessen hagyni vele, nagyon jó lenne egy kapcsoló vagy jumper amivel ki lehetne választani , hogy a végére kérek-e csepptöltést avagy nem.
Ha még ezt is tudná maga lenne a tökély.

[ Szerkesztve ]

(#1864) And válasza kugyu21 (#1863) üzenetére


And
veterán

(Pedig ezt már kitárgyaltuk: ha a hagyományos akkura pl. 30mA-es csepptöltést enged, ami épp 29-cel több annál, mint ami a szükséges szintentartáshoz kell, akkor nem hinném, hogy egy alacsony önkisülésű fajtánál problémát jelentene, hogy annál ugyanaz a csepptöltőáram meg 29,9mA-rel több a szükségesnél.. Mindkettő lazán elfűti azt a nagyságrendileg 40mW-nyi felesleges teljesítményt.)

(#1865) kugyu21 válasza And (#1864) üzenetére


kugyu21
senior tag

Igen erről valóban volt már szó és el is fogadom a gondolatmenetedet.
De senki nem tudja (legalábbis a mi szintünkön) mi az új ebben a technológiában, lehet hogy valamelyik porcikájának valóban nem használ a csepptöltés. Valami azért lehet abban, ha a saját töltő sem csinál csepptöltést.
A bogarat már beleültették a fülembe, és notoszkál odabent.

(#1866) And válasza kugyu21 (#1865) üzenetére


And
veterán

Szerintem nem kell ennyire túlmisztifikálni a dolgot, a fejlesztés kizárólag az önkisülésre van hatással, az összes hasonló technológiájú NiMH-akkunál.
"Valami azért lehet abban, ha a saját töltő sem csinál csepptöltést."
Ajánlom figyelmedbe ezeket az adatlapokat: AR05, AR04, AR03, de lehet, hogy az összes töltőt linkelhetném erről az oldalról. Ezek a GP Recyko akkukhoz való hivatalos töltők, és mind végeznek csepptöltést, méghozzá az akkukhoz képest elég nagy (akár 80..100mA-es) árammal. Márpedig ezen akkuk kialakítása szinte biztosan ugyanolyan, mint a Sanyo Eneloop-oké.

(#1867) kugyu21 válasza And (#1866) üzenetére


kugyu21
senior tag

Na jó, de mivel tudták elérni, hogy kisebb legyen az önkisülése, lehet hogy belül tök más mint a hagyományos NiMH vagy a Sanyo/GP-re is csak azt mondtad: "ezen akkuk kialakítása szinte biztosan ugyanolyan, mint a Sanyo Eneloop-oké".
Egyébbként az AR01, AR02 manuáljában nem esik szó a csepptöltésről. AzAR03-nál már tényleg ott van és nem is kicsi.
De ez már csak okoskodás, szőrszálhasogatás a részemről. Ennyit nem ér az egész, valóban túlpörgettem a dolgot. Azért nem hiszem, hogy olyan megoldhatatlan probléma lett volna plusz egy kapcsoló és akkor 100%-ig elégedett lennék és nyugodtan aludnék, nem érdelkelne meddig marad a töltőben a cucc.

(#1868) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Köszi a válaszokat! 16 óra után levettem, azóta szuperálnak, vszinü nem áll le a pilács és azért van a táblázat. Mind1. Csak 1-2 évet bírjon azért ki...

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#1869) Kernel válasza JoolsNOS (#1868) üzenetére


Kernel
nagyúr

Téged aztán jól átvágtak egy rosszul megírt kezelési utasítással, pedig kár vele szenvedni. Merem ezt állítani annak ellenére, hogy már az angol eredetiben is úgy írják, ahogy a magyarban:

http://www.x4energy.com/en/chargers/xact/xact.html

Eleve, ha jól veszem ki, az első és hátsó slot van sorba kötve (ennél is, mint hasonló társainál), tehát simán berakhatnád először csak a hátsó cellákat, attól még nem záródik az áramkör, nem történik semmi, nem jelez a LED sem. Csak mikor behelyezed elől is. De egy nagy hülyeség az egész, berakhatod kézben az összeset, utána mehet be a konnektorba. Nincs ebben semmiféle processzor, főleg ennyi pénzért, hiszen a töltőt szinte ingyen mellékelik 4 db akkuhoz.

A leírás még csak biztonsági időzítőt sem említ, nem úgy mint a másik tültőjüknél, ahol szépen felsorolnak mindent:

http://www.x4energy.com/en/chargers/xpert/xpert.html

Pedig ilyen 250 mA nagyságrendű töltőknél már szoktak beépíteni legalább biztonsági időzítőt, más cégek. Mivel főleg kisebb kapacitású akkukra, ilyen áramon veszélyes lehet a túltöltés. Itt ezt elintézték egy kis szóbeli figyelmeztetéssel: Fennállhat a túltöltés veszélye!

Bizonyára szemfényvesztés az automatikus töltőáramválasztás, gondolom a műanyagfoglalat van úgy kiképezve, hogy másképp érintkezik AA vagy AAA cella berakása esetén. Tehát nem elektronikus, csak mechanikus védelemről van szó, de nem is lehetne ezt elektronikusan (legalábbis a realitásokat tekintve) megoldani.

De ugyanez lehet a helyzet a polaritásvédelemmel is. Egy műanyag perem játszhatja a védelmi szerepet, így fordítva berakva egyszerűen nem érintkezik.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1870) Kernel válasza ottkar (#1860) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mellesleg azért ajánlják egyenként betenni az akkukat a konnektorba dugott töltőbe mert akkor fokozatosan fut fel az áram míg ha előre beteszik mindet akkor egyszerre rántja meg a terhelés a processzort.

Ez nem így működik, ilyet csak az írhat le, akinek elektronikus áramkörökről nem sok fogalma van. A terhelés nyilván nem a processzorra hat (nem számítógép ez), de több más szempontból is értelmetlenség az egész, különösen értelmetlen ennek a töltőnek az esetében. Képernyőket írhatnék még részletekről, csak minek...

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1871) Kernel válasza kugyu21 (#1867) üzenetére


Kernel
nagyúr

Na jó, de mivel tudták elérni, hogy kisebb legyen az önkisülése, lehet hogy belül tök más mint a hagyományos NiMH vagy a Sanyo/GP-re is csak azt mondtad: "ezen akkuk kialakítása szinte biztosan ugyanolyan, mint a Sanyo Eneloop-oké".

Hogyhogy mivel:

http://www.eneloop.info/hu/fooldal/technologia.html

Ezt ugyan még nem fordították le magyarra, de a régi eneloop honlapon ott virított magyarul is. Hogy alapvetően ugyanaz, mint a hagyományos Ni-MH, ugyanaz a Ni-MH töltő alkalmazható stb.mindez sokszor le volt már írva, be volt másolva a fórumokra.

Azért nem hiszem, hogy olyan megoldhatatlan probléma lett volna plusz egy kapcsoló és akkor 100%-ig elégedett lennék és nyugodtan aludnék, nem érdelkelne meddig marad a töltőben a cucc.

Ha annyira zavar (bár szerintem sem kell foglalkozni vele, pont annyit maradhat csepptöltésen, ameddig rajtafelejted), használhatsz külön "biztonsági időzítőt" is:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1872) Ati_X_321


Ati_X_321
aktív tag

heyho!

olvasgattam az utolsó hozzászólásokat, de nem nagyon van közöm a témához:)
digit fényképezőhöu kellene nekem 4 db elem, legjobb ár/érték arányban + töltő, a töltő magától kapcsoljon ki a töltés végeztével, ha lehet, töltési idő nem lényeg annyira, inkább veszek még két elemet

[ Szerkesztve ]

(#1873) philoxenia válasza Ati_X_321 (#1872) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Fényképezőgéphez mindenképp az alacsony önkisülésű akkumulátorokat javasolnám. /Tölthető elemek nincsenek./
ilyet ilyet vagy ilyet

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1874) ottkar válasza Kernel (#1870) üzenetére


ottkar
addikt

Csak egy baj van a processzor ugyanúgy elenőrzése alatt tart minden műveletet mint a számítógépnél, mert azért van és nem dísznek!
Ilyet ki talál ki hogy mindegy hogy egyszerre négy akkuval dugom be a töltőt vagy a már bedugott töltőbe teszem egyenként az akkukat. Ugyanis az IPC technológiája pont az utóbbit kívánja az a normális üzemi metódus, nem tudod?

[ Szerkesztve ]

(#1875) ottkar válasza ottkar (#1874) üzenetére


ottkar
addikt

Ugyanis az IPC-knél pont azért lehet 8mp-en belül állítani a töltőáramot hogy a kandúr egyenként betéve leolvashassa az üresjárásit.

(#1876) And válasza ottkar (#1874) üzenetére


And
veterán

(Csak az a probléma, hogy az a bizonyos XACT-250 töltő az eredeti adatlapja szerint nem rendelkezik egy darab olyan feature-rel sem, amit a digitalplaza.hu-n lehet olvasni róla. Se delta-U érzékelés, se hőmérsékletfigyelés, se időzítő, túlfesz-felügyelet meg pláne nincs benne. Tehát ez egy darab időzítetlen áramgenerátor, semmi más, processzort sosem látott.)

(#1877) Kernel válasza ottkar (#1874) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezt nem értem, a hozzászólásomból hogyan bírtad levonni, hogy a filléres vacakban processzor lenne...

Csak a húsvéti iszogatásnak tudhatom be, de semmi gond, egészségünkre... :)

Nem különb az, mint a fotón láthatók, amiket Ni-CD akkukhoz kaptam ajándékba. Csak amaz nagyobb áramot tud, ezért nagyobb méretű trafó van benne. Mi fér el egy ilyen belsejében (és árában)?

1 db trafó
2 db LED
2 db dióda
4 db ellenállás

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1878) Kernel válasza JoolsNOS (#1853) üzenetére


Kernel
nagyúr

...4 elemes töltőm van, azt írja hogy először dugjam be konnektorba aztán bele az elemeket... ez megoldható de bonyolult

Mondjuk, egészen pontosan nem ezt írja, hanem dugd be és tegyél bele 2 vagy 4 akkut, a német szöveg szerint is. Eszerint a két műveletet végezhetjük egy időpillanatban is, ha elég gyorsak vagyunk.

Az x4energy.com webhely láthatóan Edgar Ansmann tulajdona, talán ezek is kínai származású cuccok, mint manapság annyi minden, esetleg nyíltan nem akarja adni hozzá a nevét, vagy ki tudja, miért fut ez külön néven.

De ha úgy lenne, írhatták volna másképp is, kellő német precizitással:

Először dugja be a töltőkészüléket egy aljzatba, utána helyezze be a töltendő cellákat, csak vigyázzon, mert könnyen falba ütközhet! Használjon esetleg borotválkozótükröt (vagy hölgyek esetében sminktükröt) a korrekt behelyezéshez! Mindezt azért találtuk ilyen módon, hogy Önt direkt jól megvicceljük, elszórakoztassuk, ámbár tisztában vagyunk vele, a dolog meglehetősen életszerűtlen. Főleg, ha Ön véletlenül egy szakember, akit úgysem tudunk rászedni. Pláne, ha szétszedi és megnézi belülről. Sebaj, mi megpróbáltuk, hiszen mégiscsak érdekesebb így az élet...

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1879) JoolsNOS válasza Kernel (#1869) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Hát az angol szöveg szóról szóra ugyanaz volt uh nem a fordítás volt a gond, de jó hír hogy az elem azóta is az első töltéssel szuperál lassan egy hete és a képek is készülnek rendesen. Ja és ha csak hátra rakok elemeket akkor is tölti őket külön.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#1880) ottkar válasza JoolsNOS (#1879) üzenetére


ottkar
addikt

Mivel két csatornás töltő kettőt párban tölt, csak egy akkut szólóban nem tölt vagy ha egyet teszel előre és hátra

(#1881) Kernel válasza JoolsNOS (#1879) üzenetére


Kernel
nagyúr

Eszerint így vannak sorbakötve, "oldalirányban". Egymás mellett, nem pedig egymás felett, ahogy én a magyar szövegben láttam.

Az angol szövegben nincs is ilyen, ott csak annyit írnak, hogy párban kell behelyezni.

[I]Vegye figyelembe, hogy a cellákat párosával kell behelyezni
egymás fölé úgy, hogy a bal vagy a jobb oldali LED jelezze a töltés
folyamatát.

Please ensure that the cells must are
inserted in pairs, so that the left or right LED can indicate the charging
is in progress.[/I]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1882) Zozzant válasza Kernel (#1877) üzenetére


Zozzant
addikt

.sztak...a micsoda dzsunka gagyi...:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1883) Kernel válasza Zozzant (#1882) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem egy komoly szerkezetek, de azért az egyszerűség az elektronikában, önmagában nem hátrány. Amire valók, azt tudja.

6-700, esetleg 800 mAh cellákat bedugni akár egy napra is, had tolja neki. Nem kell törődni a túltöltéssel, mert úgysem bírja túltölteni. Így automatikára sincs szükség, mert minek, egy akkunak pedig ilyen szinten mindegy, miből kapja az áramot. Legfeljebb az akkuk a sima egyenáramnál jobban kedvelik a pulzáló áramokat.

A fotón látható töltők szerkezetileg masszív, strapabíró felépítésűek, 50 Hz lüktető egyenárammal töltenek. Félszínusz az egyik párt, másik fél a másikat, így szimmetrizálták a trafó terhelését. Hibaforrásként leginkább annyi képzelhető el, hogy ilyen apró trafók primer (vagyis a 230 voltos) tekercse néha megszakadhat, mivel ezek hajszálvékony huzalból, párezernyi menettel készülnek. De ez kiszámíthatatlan, hogy melyik romlik el, ugyanúgy lehet örökéletű is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1884) JoolsNOS válasza Kernel (#1881) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ja az fel se tűnt :) De azt értelemszerűnek gondoltam hogy melyik az 1 pár.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#1885) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Ja és van nekem egy ilyen töltőm is: (Vanson v-680)
[link]
de nem tudom hogy jól működik-e vagy csak a régi elemeimet nem tudta feltölteni...
Mert ugye van rajt egy start gomb, de ha berakom az elemeket akkor a start gombra zöld lesz a jelző, ami elvileg a töltés végét jelenti :F
Illetve a régi 1800as elemet (ami vszinü rossz) azt 24 óra alatt sem töltötte fel. Belepróbáljam sztetek az új elemeket?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#1886) Nagya21 válasza JoolsNOS (#1885) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Ha jobban megnézed a feliratot akkor látod, hogy a zöld led a disccharge felirattal rendelkezik!!!!! Ami lemerítést jelent!!!!!
Piros led a charging, töltést jelent.
Gondolom ha végzett akkor meg nemvilágít semmi.
Nekünk (melóhely) ugyanez a töltő van, Varta felirattal, és tökéletessen mükszik.
Csak itten folyamatos piros a töltés, villogó piros a merítés, és zöld ha készen van.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1887) JoolsNOS válasza Nagya21 (#1886) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Aha! Tehát ha nyomok egy startot, akkor meríti(zöld világít), utána pirosra vált, és aztán ha feltöltött akkor elvileg semmi?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#1888) Tikakukac


Tikakukac
titán

Sziasztok!

Erről mi a véleményetek? A töltő az faja, az akksik érdekelnének inkább, hogy megéri-e így megvenni az egészet. Amúgy egy Fuji 1000-ben fognak szolgálni nemsokára.

Köszi előre is a hsz.-eket :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1889) ottkar válasza Tikakukac (#1888) üzenetére


ottkar
addikt

Untig elég volna az IPC-1L-t megvenni. Ezek az akkuk átlagosak Az Eneloopok jobbak sokkal.

(#1890) Tikakukac válasza ottkar (#1889) üzenetére


Tikakukac
titán

Azért gondoltam arra mert kapásból jár hozzá 8 akksi meg ő a nagytesó, de akkor marad a kisöcsi meg megy hozzá 2 garnitúra akku. :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1891) TeeJay válasza ottkar (#1889) üzenetére


TeeJay
félisten

IPC-1L teszt --> http://pixinfo.com/cikkek/voltcraft_vpc-1l
szerintem én is beszerzek majd egy ilyet az Ansmann Powerline 5 mellé :R
jónak tűnik

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1892) tomcsi23 válasza TeeJay (#1891) üzenetére


tomcsi23
veterán

Másnak jobban hittél? :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1893) ottkar válasza TeeJay (#1891) üzenetére


ottkar
addikt

Mellesleg az említett AT3 még véletlenül se egyezik meg az IPC-kkel. Nincs számjegy kijelzése. És a tudása se közelíti meg.

[ Szerkesztve ]

(#1894) TeeJay válasza ottkar (#1893) üzenetére


TeeJay
félisten

amikor vettem akkor még nem nagyon lehetett olvasni IPC-1L töltőkről...
és teljesen jó amúgy, és beszerzek mellé egy IPC-t ha lesz pénzem
szóval a két töltő lesz majd együtt használva :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1895) Nagya21 válasza TeeJay (#1894) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Nekem is Ansmann Traveller(cellánkénti)+IPC1L+Noname(9v miatt) töltőim vannak :DD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1896) Nagya21 válasza Nagya21 (#1895) üzenetére


Nagya21
addikt

Ja igen és van még egy Klick-8000-es töltőm, meg egy cr-v3-as is :C

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1897) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

mi a feszkes fene ez a 1500/1600/1700/1750mAh-s AAA-s akku domping szerte a amgayr weben??? gyoran veszek si beluleuk sok darabot nehogy elfogyon:- )))

udv

neduddki

p.s. aa-s 4Ah-s sony-k utan most ez a memo???:- (((

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1898) Szoles


Szoles
senior tag

Tegnap láttam Tesco-ban saját márkás AA és AAA akkukat.
A 600mAh-sAAA 1200 pénz volt 4-es csomagban. Sajnos nem derült ki a csomagról, hogy kivel gyártatják. Nem tesztelte valaki?

(#1899) tomcsi23 válasza neduddki (#1897) üzenetére


tomcsi23
veterán

Na, vettél? ;]

Más: akksik esetében az nem vészes, ha úgy tárolom, hogy amikor már a készülék nem megy vele, akkor kiveszem (ilyenkor még van benne jócskán 1.1-1.2V feszültség), és csak akkor töltöm, ha szükség van rá?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1900) ottkar válasza tomcsi23 (#1899) üzenetére


ottkar
addikt

Nem szerencsés kimerítve tárolni mert amikor 1,1-1,2V van csak benne az már eléggé ki van merülve és így tárolva könnyen mehet mélykisülésbe, és az káros pláne nem alacsony önkisülésű akkuknál. A jól feltöltött ceruzaakkuk 1,4V fölött vannak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.