Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) Alex91 válasza lord_m (#5000) üzenetére


Alex91
félisten

:W :W

Meg mindig nem erted...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5002) lord_m válasza Alex91 (#5001) üzenetére


lord_m
senior tag

Figyi, azt vettem ki, hogy energizer felejtős, van aki szerint számít a nagyobb mAh, van aki szerint GP Recyko, Varta Ready2Use, Eneloop 2000mAh a jó.

Ezeken kívül még mit kéne értenem? :B

(#5003) Alex91 válasza lord_m (#5002) üzenetére


Alex91
félisten

Hogy kulonbozo technologiakrol van szo... A lenyeg, hogy alacsony onkisulesu, es azon belul esetleg nagyobb mAh-ju legyen az akksi... Te meg jossz megint a "nagyzasi hobortoddal" :DD! Megmondtak mar az elso hozzaszolasban, hogy mit erdemes venned, azokbol valogass...!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5004) lord_m válasza Alex91 (#5003) üzenetére


lord_m
senior tag

Rendben, akkor azt veszem alapul. Köszi a türelmet. ;] ;)

Viszont a töltőm Energizer, lehet az tönkre is vágja az akksikat...Úgyhogy egyúttal lehet, azt is cserélem...

(#5005) Alex91 válasza lord_m (#5004) üzenetére


Alex91
félisten

Igen, minimum egy Voltcraft BC-500-as ajanlott...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5006) kaliber


kaliber
aktív tag

Sziasztok!

Ment valakinek tönkre a BC-500-as töltője?
Az enyém (Conrádnál 2010 januárban vásárolt) sajnos tönkre ment, nem akar tölteni egyetlen akkut sem, berakás után kiírja az akkuban levő feszültséget aztán pár perc múlva "defect" felirat jelenik meg, most vettem 8db vadiúj eneloop akkut azokkal is ugyanaz a helyzet régebbi töltőmmel (nem mikroprocesszoros) simán feltöltöttem őket. Talán annyi a szerencsém a gari rá 2év úgyhogy holnap viszem vissza conrád-hoz.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#5007) Epiph


Epiph
tag

Én egy ilyen töltőt használok már kb 6 éve. Mi erről a véleményetek?

(#5008) Ádyka válasza Epiph (#5007) üzenetére


Ádyka
őstag

Létezik rosszabb is, jobb is. Ez ennyit ér.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#5009) Nagya21 válasza Epiph (#5007) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Anyámnak is ilyen van, idönként elkobzom az akkujait, és csinálok egy rendes cellánkénti frissítést az IPC 1L-el. :DD
A hátránya, 2-esével tölt.
elöny: van merítés. és van delta U.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#5010) Kernel válasza Epiph (#5007) üzenetére


Kernel
nagyúr

Legfőbb gond ezekkel, hogy 2-2 cellát sorosan kezel, ami sem töltésnél, sem kisütésnél nem egy jó megoldás. Vagy nagyon egyforma, és egyforma állapotú, töltöttségű példányokat kell párban használni, amint azt a kezelési utasításban is le szokták írni. De az egyensúly idővel úgyis felborul.

Nincs gond egyébként a soros töltéssel, amikor C/10 áramon történik. 14-16 óra múlva levesszük és kész. Amelyik hamarabb feltöltődött a kettő közül, annak sem fog megártani egy kis többlet, mert ahhoz kevés az áram nagysága.

Viszont -dU érzékelős töltőnél már nem olyan jó a soros töltés, meg persze soros kisütés sem, amennyiben nem egyforma állapotúak cellák.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#5011) kaliber válasza kaliber (#5006) üzenetére


kaliber
aktív tag

Úgy néz ki nem csak nekem van problémám vele, így több mint egy év elteltével [neki is az értékeléseknél] vissza vittem az üzletbe (előtte telefonos egyeztetés volt) természetesen az üzletben (conrádnál)azt mondták igaz ők két év garanciát vállalnak, de csak a 10.000ft feletti termékekre és ezért erre a termékre (6.990ft) már nincs garancia, na most ennek ellenére az oldalukon ill. online boltjukban a fő oldalon ezt írják:

'A német tulajdonban lévő Conrad Electronic több, mint 85 éves fennállása óta kínál termékeket és nyújt megoldásokat a világ minden táján. Mindegy, hogy a háztartási elektronika, szerszámok, akkuk, gépjármű felszerelések, modellezés vagy elektronikai építőelemek területéről van szüksége valamire, a Conrad katalógusokban, Szaküzletben vagy internetes áruházunkban közel 60 000 termék közül válogathat kényelmesen. Minden, jótállási körbe tartozó termékünkre 2 év jótállást és utánvételes szállítás esetén 2 hetes visszavételi garanciát biztosítunk!

Ügyfélbarát szolgáltatásaink, professzionális szervizünk és hozzáértő szakembereink mellett minőségi termékeket kínálunk mindenki számára.

Egy 85 éves múltú üzletnél nem ezt a hozzáállást várnám ennyi erővel piacon is vehetném a terméket.
Konklúzió: Nem biztos, hogy ajánlott a BC-500 megvétele mert 1 év után tönkre mehet, és dobhatod ki a kukába, sajna az IPC-1l-t is ugyanaz gyártja csak remélni lehet, hogy jobb minőségü.

[ Szerkesztve ]

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#5012) And válasza kaliber (#5011) üzenetére


And
veterán

"Konklúzió: Nem biztos, hogy ajánlott a BC-500 megvétele mert 1 év után tönkre mehet, és dobhatod ki a kukába [..]"
Nem tisztem védeni egyetlen gyártót vagy forgalmazót sem, de ne legyünk már ennyire (ál)naivak: ennyi erővel sose vásároljunk műszaki cikket, hiszen semmi nem garantálja, hogy az nem pont a garancia lejárta után egy hónappal fog meghibásodni. A piacon meg azért nem veszi meg az átlagember ezeket a Voltcraft-cuccokat, mert ott nem árulják.
Ami tény, hogy a Conrad elvi szerződési feltételei és a gyakorlatuk között némi ellentmondás tapasztalható, ugyanis az előbbi dokumentum szerint nincs szó tízezer forintos (egyáltalán: akármekkora) értékhatárról, aminek függvényében a jótállás (azaz garancia) időtartama változna. Mod: csak egy eléggé homályos utalás van, miszerint "A jótállási körbe nem eső termékeinkre a vonatkozó jogszabályok szerinti szavatossági időt vállalunk". A feltételek között azt írják, hogy az náluk márpedig két év (egyébként valóban a törvényi minimum duplája), punktum. Első körben nem a boltot, hanem a vevőszolgálatot cseszegetném ezzel a kérdéssel, az orruk alá dörgölve a saját elveiket. Ha a gyakorlat nem ez, akkor meg lesznek szívesek ezt a tényt a feltételek között leírni.
(Pont a héten vettem egy BC-500-ast, a pénztáros külön felhívta a figyelmemet, hogy a garancia a kapott számlával igazolva 12 hónap. A számlán viszont ez egyáltalán nincs feltüntetve.)

[ Szerkesztve ]

(#5013) Epiph


Epiph
tag

köszi a válaszokat és melyik a legolcsóbb töltő amit ajánlotok? Akkor jövőre benevezek egyre szerintem.. gondolom lerövidítem az akkuk életét így..

(#5014) kaliber válasza And (#5012) üzenetére


kaliber
aktív tag

Én ezt a konklúziót arra alapoztam, hogy két készülék (amiről tudunk ki tudja mennyi amennyiről nem, mert a tulaja nem írja meg) már tönkre ment, mit ad isten pont a gari lejárta után.

Egyébként lehet, hogy azért hívták fel a figyelmed az egy évre, mert az üzletben eme érveket felhoztam (mármint hogy két év lenne a gari) odahívtam az üzletvezető-helyettest is aki elég kioktató és arogáns stílusban említette, hogy "egy év az a kettő" mondjuk én is emelt hangon próbáltam az igazamat védeni. De folytatásként mint ahogy te is írtad felhívtam a vevőszolgálatot ahol a weboldalukon is főoldalon alján olvasható : Minden, jótállási körbe tartozó termékünkre 2 év jótállást és utánvételes szállítás esetén 2 hetes visszavételi garanciát biztosítunk szövegre hivatkozva, hogy itt semmi sincs az értékhatárról írva, nagykegyesen azt mondta küldjem vissza a terméket majd bevizsgálja. Nehogymár, nincs két éve, hogy vettem dobjam ki a kukába?

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#5015) Dluinet válasza Epiph (#5013) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Soshine

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5016) stellaz1


stellaz1
csendes tag

nekem az aldis töltőre 3 év garit adtak...

(#5017) Sucuka válasza stellaz1 (#5016) üzenetére


Sucuka
senior tag

Milyen töltő ez, van kép róla?

(#5018) Nagya21 válasza Sucuka (#5017) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
A Lidl-s re is 3 év van :DD :DD :DD
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#5019) Dluinet válasza Nagya21 (#5018) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ezeket a Lidlös és Aldis töltőket jó ha évente két nap lehet kapni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5020) Nagya21 válasza Dluinet (#5019) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Ez igaz, csak ha sok megmarad, akkor csinálnak +ba akciót.
De ez van az akkukkal is.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#5021) Sucuka válasza Nagya21 (#5018) üzenetére


Sucuka
senior tag

Nem ez volt a kérdés :D, hanem hogy az ALDI-s töltő milyen típus, meg képet tud-e valaki mutatni róla.

[ Szerkesztve ]

(#5022) stellaz1 válasza Sucuka (#5021) üzenetére


stellaz1
csendes tag

ilyen

[link]

csatornánként tölt, kisüt, lekapcsol, hővédelem, RAM elemet is tölt és én 4 mátyásért vettem

(#5023) kaliber válasza stellaz1 (#5022) üzenetére


kaliber
aktív tag

Egész jónak tűnik +az ára is, legalább van rá 3év gari (és nem találnak ki mindent ha garanciális hibás terméket vissza viszel) ha a conrad vevőszolgálattal nem jutok zöld ágra veszek egy ilyet.
Mikor vetted?
Havonta 3-4 alkalommal járok Aldiba, de én még nem láttam.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#5024) Dluinet válasza kaliber (#5023) üzenetére


Dluinet
nagyúr

(#5019) Dluinet

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5025) stellaz1 válasza Dluinet (#5024) üzenetére


stellaz1
csendes tag

2-3 hónapja vettem talán

figyelni kell a neten az aktuális kínálatot, mert elég ritkán van ilyesmi

mondjuk ez is akció után lett véve, mlg hetekig megmaradt pár daran a boltban

(#5026) DarkByte


DarkByte
addikt

Sziasztok!

Nem kimondottan kapcsolódik ide, de talán ez a topik van legközelebb. Bluetooth-os egérhez szeretnék AAA-s akkut és hozzávaló töltőt venni.
Ezeket néztem ki: [Varta Power Play Audio 2x1000 mAh akkukkal] és [GP 1000mAh AAA akkuk váltásnak]

Mennyire tudjátok ezeket ajánlani? Próbáltam intelligens töltőt választani illetve kellően nagy akkut hogy minél tovább bírja.

Ehhez az egérhez lesz: [link]

(#5027) DarkByte válasza DarkByte (#5026) üzenetére


DarkByte
addikt

Esetleg [ez] és [ilyen] elemekkel?

(#5028) Alex91 válasza DarkByte (#5027) üzenetére


Alex91
félisten

[link], töltenek meg egy BC-500-as mondjuk.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5029) DarkByte válasza Alex91 (#5028) üzenetére


DarkByte
addikt

Köszi! :R
Már csak az érdekelne hogy a linkelt BC-250 miért nem jó választás (hogy tanuljak is belőle)? Laikusként én úgy látom a töltési áramban van különbség, nekem viszont nem baj ha csak 3-4 óra alatt tölti fel az akkukat, mert jobbik esetben néhány napot kibír az egérben egy garnitúra.

Erről a BC-500-asról beszélünk egyébként, ugye? [link]

(#5030) Alex91 válasza DarkByte (#5029) üzenetére


Alex91
félisten

Meg nem tud kisutni.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5031) And válasza DarkByte (#5029) üzenetére


And
veterán

Ahogy Alex írta, nem csak a töltőárama a fele a BC-500-asénak, de az is épp elég. Az a 3-4 óra egyébként is inkább 4-5 (az adatlap szerint egyenesen 6, bár az kicsit túlzónak tűnik) óra. De véletlenül se forduljon elő, hogy egy nagyobb kapacitású AA-méretű pakkot kelljen vele töltened, mert az már fél nap lesz :U. A kisütési képesség hiánya is elég fájó egy ilyen kijelzővel szerelt készüléktől, igaz fele annyiba is kerül, mint a BC-500.

(#5032) DarkByte


DarkByte
addikt

Köszönöm!
Ebben az esetben inkább áldozok a BC-500-ra. Köszönöm! :R

(#5033) Nagya21


Nagya21
addikt

Üdv Mindenkinek!!
A Lidls Tronic töltő kisüti a 9V-os akkut is. :C :C :C
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#5034) kaliber válasza DarkByte (#5032) üzenetére


kaliber
aktív tag

Én mégegyszer nem vennék BC-500-at, de legyen vele szerencséd végülis sok embernek még működik.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#5035) kugyu21 válasza kaliber (#5034) üzenetére


kugyu21
senior tag

Volt itt már a fórumon akinek az IPC-je romlott el, én pedig már hónapok óta egy soha-meg-nem-hibásodó Toyotával szívok. Semmire nincs biztosíték, nyugodtan vegyen BC-500at ha a szolgáltatásai egyébként megfelelőek neki.

(#5036) yolan


yolan
őstag

Sziasztok!

Egy Pentax K-x-be szeretnék AA aksikat venni, illetve hozzájuk egy életképes töltőt.
A keretről nem tudok nyilatkozni, nagyon nem vagyok képben mi mennyi manapság, nem szeretnék bóvlit venni, de heroin árakat se kifizetni.
Mit tudnátok ajánlani?

Üdv, yolan.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#5037) Dluinet válasza yolan (#5036) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Sanyo Enelooop
Voltcraft IPC-1L

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5038) yolan válasza Dluinet (#5037) üzenetére


yolan
őstag

Sanyo Eneloop-ból van valami pontosítás? Láttam van 2000 meg 2500 mah-s, meg van sima fehér illetve színes csomag. Érdemes megvenni a 2500-ast, vagy amennyivel tovább bírja nem arányosan drágább? Illetve van valami különbség a színes csomag és a sima fehér között?

Töltő téren erről az IPC-1L-ről már hallottam, hogy korrekt cucc. Visszaolvasva még a BC-500-ast is ajánlották sokan. A kettő között sok a különbség? Ugyan az a kérdés, amennyivel az IPC-1L drágább, arányosan többet/jobban tud? :K

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#5039) Dluinet válasza yolan (#5038) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Legmegbízhatóbb, legjobb ár/érték arányú, mindenre jó:

Sanyo Eneloop 2000mAh (szín mindegy, csak marketing fogás)
IPC-1L

2500-as annyival nem jobb, inkább két garnitúra 2000-es
Ha nincsenek más akksiaid és csak Eneloop-kat vagy más LSD akkukat használnál, akkor tökéletes a BC-500-as is.
IPC-1L nagyobb választható töltő- és kisütőfeszültség, és frissítés funkcióval tud többet.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5040) Sucuka válasza yolan (#5038) üzenetére


Sucuka
senior tag

IPC-1L határozottan többet tud. Főleg ilyen nagy fogyasztású cucchoz ajánlott,mint a digit fotómasina.
Az Eneloop-ból a színes külső csak dekor, a belső ugyanaz, mint a fehérnél. A lényeg, hogy a sima 2000 mAh-sat válaszd, az jobb. Mondjuk ha sokat fotózol, akkor két garnitúra, hogy legyen váltás, vagy IPC-1, hogy gyorsabban tölthess, de ha választasz, inkább az előbbi.

[ Szerkesztve ]

(#5041) yolan


yolan
őstag

Értem. A színes 8-as csomag olcsóbb darab árra jön ki mint két garnitúra 4-es fehér.
Más aksim nincs, kifejezetten a fényképezőhöz szeretném mind a töltőt mind az elemeket.
Tehát az IPC-1L drágább, de jótékonyan hat az aksik élettartamára? Akkor valszeg ő lesz a nyertes.

Tudatlan vagyok ilyen AA aksik terén, ezek mit szeretnek és mit nem? Hideget, meleget? Teljes feltöltést, teljes lémerítést? Rátöltést? A nem használt aksik milyen tárolást, szobahő, hűtőszekrény?

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#5042) Dluinet válasza yolan (#5041) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Extrém hatásoknak ne tedd ki, de az LSD akksik mindenhol működni fognak, ahol hétköznapi ember megfordul.
Esetleg minden második-harmadik töltést kezdhetsz kisütéssel.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5043) yolan válasza Dluinet (#5042) üzenetére


yolan
őstag

Tehát ha nem merítem őket le teljesen, csak simán rátöltök. Ha feltöltöttem beteszem a táskába és elvan mint a befőtt. Ha beteszem a hűtőbe se nem ártok, se nem hatok rájuk pozitívan. Minden 2-3. töltést kisütéssel kezdeni és teljesen feltölteni. Megvettem és így használom rendben lesznek 1-2 évig?
Elnézést a szájbarágatásért, nem szeretnék melléfogni, gép+aksik+töltő+egyéb cuccok egybe lesznek kiadva, nem mindegy, hogy szart veszek 150k-ért vagy utánakérdezek és biztosra megyek. :B

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#5044) Dluinet válasza yolan (#5043) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Igen. Ha beteszem a hűtőbe se nem ártok, se nem hatok rájuk pozitívan, ezért fölösleges vele ilyenekkel szórakozni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5045) Sucuka válasza yolan (#5043) üzenetére


Sucuka
senior tag

Ezzel nem fogsz mellé, ez tuti.
Az IPC-1L ugyan nem az abszolút "faék" típusú embereknek készült, de lehet vele boldogulni. Itt a fórumon biztosan segítenek.
Ha megvetted, akkor töltsd le az IPC-1 használatiját innen, (mert a sajátja nem sokat ér), meg amúgyis csak a töltőáramban van köztük számottevő különbség. Valamint olvasd el ezt és ezt a leírást, hasznosak.
Sok sikert a vásárláshoz.

(#5046) Stirlitz


Stirlitz
senior tag

Megjött az én IPC1-L töltöm is, minden pénzt megér. Rögtön kiderült a 2*4db-os akku szettemből melyik 4db gyengébb teljesítményű, a refresh jelenleg folyik, ha még ezt sikerül is neki helyrehoznia némileg, már be is hozta a magasabb árát a készülék. Nagyon ajánlott a cucc, bár a gombjai tényleg az übergagyi kategóriába tartoznak.

Sucuka köszönet a linkekért. :R A saját használatija tényleg rossz, a linkelt jó.

[ Szerkesztve ]

(#5047) Sucuka válasza Stirlitz (#5046) üzenetére


Sucuka
senior tag

Nagyon szívesen.
Én egy ilyent nyúzok, ez tudásban effektíve több, mint az IPC-k, de ugyanakkor nagyobb is: Powerex MH-C9000

(#5048) DarkByte


DarkByte
addikt

Írtátok hogy a BC-500 is tud kisütési funkciót. Letöltöttem a kézikönyvét de abban semmi ilyen opcióra nincs utalás. Még nincs meg a kütyü, de érdekelne, hogy ezt majd hogyan tudom benne előcsalni. :) Vagy ez automatikusan történik?

[ Szerkesztve ]

(#5049) Dluinet válasza DarkByte (#5048) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Hibás a magyar kézikönyv, mert az a BC-300-hoz készült.
A BC-500 angol kézikönyvének a 12. oldalán van a kisütés funkció.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5050) DarkByte válasza Dluinet (#5049) üzenetére


DarkByte
addikt

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.