Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) *Ropi* válasza harry (#545) üzenetére


*Ropi*
félisten

[link]

Hehe...Ki lopott kiről? :D :DDD :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#552) TeeJay


TeeJay
félisten

skacok

azt ki lehet valahogy számolni hogy
2darab 2500mAh-s 1,2V-os akksi bírja-e tovább
vagy pedig 1darab 960mAh-s 3,6V-os lítium akksi

cska mert így tudnék viszonyítani hogy azt a fényképezőgépet vegyem-e amibe 2darab cerka akksit lehet tenni vagy azt amibe 1darab 960mAh-s 3,6V-os lítium akksi kell :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#553) cigam válasza TeeJay (#552) üzenetére


cigam
félisten

Így nemtudod összehasonlítani. Mivel két különböző gépet táplál, különböző fogyasztással, ezért nem összehasonlítható.
Ha arra vagy kíváncsi, hogy 1 töltéssel melyik készít több képet, nézz utánna a tesztekben adatlapon, és keresd a várázszót: cipa

''CIPA szabvány: 23 fokon bekapcsolt LCD kijelzővel az optikai zoomot nagylátószögből teljes tele állásba mozgatva, majd vissza, 30 másodpercenként minden második felvételnél maximális vakufényerővel, minden 10 kép után ki- majd bekapcsolva.''

[Szerkesztve]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#554) TeeJay válasza cigam (#553) üzenetére


TeeJay
félisten

úgy 300fotót írnak a gépre

kár hogy nem lehet összehasonlítani
gondoltam abból lehetettt volna valamit következtetni hogy az akksi hány Wh-s de inkább nem számolok :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#555) cigam válasza TeeJay (#554) üzenetére


cigam
félisten

Az akkumulátorok közötti különbség inkább más szempontok a döntőek.
Sztem egész jó összefoglaló pro és kontra: [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#556) belluska válasza harry (#545) üzenetére


belluska
tag

Nekem is ilyen van., szerintem a Conrad legjobb gépével egyenértékü, ha nem jobb, mert több szolgáltatást nyújt.

(#557) Batman2 válasza TeeJay (#552) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Ha összeszorzod az áramerőt (A-ben) és a feszültséget, akkor megkapod a teljesítményt (W-ban).
Ezt tudod így elsőre megállapítani és összehasonlítani.

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#558) belluska


belluska
tag

Akkus gépre váltás miatt eladósorba kerül 1ANNSMAN Photo Cam 4 töltő+ 4 akksi, valamint 1 ENERGIZER front és back töltőhelyes+ 4db akksi. Keveset használtak. 4-4eft.

(#559) kutymorg


kutymorg
tag

Sziasztok!

Fuji S5600-hoz kellene nekem 4db AAakksi+ töltő max 8k-ért!

A Photo Cam III tapasztalatok?

Milyen akksit ajánlotok?

Üdv.!

(#560) cigam válasza kutymorg (#559) üzenetére


cigam
félisten

Sztem Eneloop+töltő.[link]

Kodak gyárt még hasonlót, de boltban még nem láttam.

[Szerkesztve]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#561) kutymorg válasza cigam (#560) üzenetére


kutymorg
tag

Uniross Xpress 300 töltő + Hybrid Akksi?
Nincs valami megbízható 1-4 töltő + akksi ilyen árban, ami nem fél napig tölt?

(#562) yakuza.tora válasza kutymorg (#559) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Én VARTA Ready2Use akksikat használok a 600fd-hez. Lassú kisűlésű, mint az Eneloop. Sztem nagyon jók!!! Nyugodt szívvel ajánlom!

Alléz Olympique de Marseille!

(#563) kutymorg


kutymorg
tag

Ez mennyire jó töltő?

X4energy Xpert 800 Kompakt

Vagy mit tudtok ajánlani?

Üdv!

(#564) kutymorg


kutymorg
tag

Ansmann Photo Cam III Power Set - 2400 vagy X4energy Xpert 800 Kompakt töltő szett?
Főleg a töltő lenne a döntő?

Ansmann 2700 Digital akku?

(#565) kutymorg válasza Batman2 (#362) üzenetére


kutymorg
tag

Szia!

Linkeld már be a kisütőarámkör leírását4

Köszi!

(#566) Batman2 válasza kutymorg (#565) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Ok, majd megteszem.

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#567) Batman2 válasza kutymorg (#565) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Itt az áramkör: [link]

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#568) péter007


péter007
senior tag

hy mindenkinek

tanácsot kérnék hogy a leendő Canon S3 IS géphez milyen akksikat vegyek? van a családban egy hp photosmart 935 ami felzabálja az összeset és ennek példáján tudom hogy az 1850 Mha-es Hamak jobban bírják mint a 2500Mha-es GP csodaakksik.

A lényeg hogy ne gp legyen, min. 2500Mha, tartós legyen és gyorsan fel lehessen tölteni.
Az ár nem lényeges szempont hiszen gy közel százezes gépnél nem számít de azért ne tízezrekbe kerüljenek.
Ja és jó lenne hozzávaló rendes töltő is.
Köszi a válaszokat előre is.

(#569) péter007 válasza péter007 (#568) üzenetére


péter007
senior tag

nem nagyon pörög a topic
nincs senkinek sem javaslata?
azt elfelejtettem leírni hogy 4 db kéne belőlünk

(#570) belluska válasza péter007 (#569) üzenetére


belluska
tag

Kicsit olvass vissza és minden kérdésedre megtalálod a választ.

(#571) péter007 válasza belluska (#570) üzenetére


péter007
senior tag

Láttam hogy vagy varta vagy energizer ami szóba jöhet de nem tudom melyik lenne a jobb

(#572) Ádyka válasza péter007 (#571) üzenetére


Ádyka
őstag

Esetleg az aláírásomból valami? :)

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#573) kutymorg válasza Batman2 (#567) üzenetére


kutymorg
tag

Köszi szépen!

Bár nem sok mindenre megyek vele így elsőre. Nincs valami leírás hozzá? 4 cellás megoldás?

Üdv.!

(#574) Batman2 válasza kutymorg (#573) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Lehet négy cellás belőle úgy is, hogy készítesz négy független áramkört, de úgy is, ahogy én terveztem, hogy az akkuk bevárják egymást, ezt egy logika biztosítja, mármint, hogy amelyik már megfelelelően kimerült, az abban az állapotban stabilizálódik. De ennek csak akkor látom értelmét, ha valami következik is utána, pl. töltés !
Én ezért terveztem így mert akkor mindegyik kisütött állapotban marad, ugyanazon a feszültségen, míg az utolsó is ki nem merül megfelelően, azután vált át csak töltésre.

Amúgy meg annyi cellásat készíthetsz belőle, ahány áramkört építesz egy panelra, vagy egy dobozba ! :)

A működése annyi lenne, hogy folyik a cella kimerítése a tranyón és a kisütő/terhelő ellenálláson keresztül, amíg a cella el nem éri a mgfelelő feszültséget, amit én 1.00V-ra állítottam be, stabil feszültségről táplálva !
Ekkor átbillen a komparátor és lekapcsolja a tranyót, de mivel a cella feszültsége hamar megint emelkedni kezd terheletlenül, így rövidesen megint bekapcsol és ezt csinálja egyre kisebb intervallumokkal és egyre nagyobb frekvenciával, amire képes a komparátor, ezzel stabilizálva a feszültséget az ellenállásos feszültségosztó csomópontjában mérhető és azzal beállított értékre.

A komparátor és a feszültségosztó tápfeszültsége lehet akár 3V is, csak akkor a feszültségosztó ellenállások értékeit is annak megfelelően kell megválasztani, de lényeg az, hogy stabil legyen, csak akkor megy rendesen az áramkör !

Üdv.:

[Szerkesztve]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#575) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Vettem egy Delkin 90 perces töltőt 4db 2500mah-s akkuval.

Namost ez elvileg pirosan világit ha tölt és zöld ha kész. Legalábbis ezt bogarásztam ki a kis füzetéből.
Kis piros után azonban zölden kezd világitani. Beteszem gépbe az aksit, lemerül pár mp alatt... Ok vissza, ua...
Próbálom kettővel, szintúgy.
Most rátettem az akkukat egy másik töltőre (több órás....)

Szerintetek létezik hogy rossz lenne a töltő? Most filózok hogy visszavigyem-e. Hát csak nem vagyok ennyire láma....

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#576) tshiga01 válasza Batman2 (#574) üzenetére


tshiga01
csendes tag

Szia Batman2 !

A rajzon amit belinkeltél a kisütő áramkörről a 3 és 12 lábak be vannak kötve? Az IC előtt meg vannak szakítva a vonalak? Te mekkora kisütő árammal sütöd ki az aksikat, azaz mekkora a kisütő ellenállás?
Üdv.

(#577) Batman2 válasza Cyberslider (#575) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

A piros az esteleg nem kisütést jelent, a folyamatos zöld meg a töltést?
Szerintem nézd át mégegyszer a füzetét!

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#578) Batman2 válasza tshiga01 (#576) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

A 3-as és 12-es láb az a két tápfeszültség láb, természetsen be kell kötni, azért nem folyamatos a vonal, mivel ez a háromszög az IC-ből csak egy kaput jelent, nem mind a négyet, akkor nem szokták végigrajzolni.

A kisütő ellenállás, az egy pár ohmos és vagy 2-4W-os kell legyen, nem emlékszem már pontosan, hogy mekkora volt, talán 3ohm körül.
A lényeg, hogy előszőr nagyobbal próbálkozz, aztán tegyél be kisebbt, ha kell és a kisütő áram az úgy max. 190mA körül legyen, ezt még bírja a tranyó -ilyen feszültség mellett- hűtés nélkül is.

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#579) Batman2 válasza tshiga01 (#576) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

No. mi a helyzet?
Megcsináltad, müxik?

Kérdezzél bátran, segítek, amiben tudok!

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#580) Ryan927


Ryan927
tag

Sziasztok!

Nagyon ügyesen sikerült elhagynom a digi gépem töltőjét, és így elég nehéz feltöltnem az aksit... :)

Neten találtam 2 fajtát ami jó lenne a géphez, csak nem tom melyiket lenne érdemesebb megvenni. Ebben szeretném a segítségeteket kérni.

A gépem: Sony DSC-T9
Aksi:NP-FT1

1. [link]

2. [link]

Egyik haverom azt mondta, hogy csak gyárit érdemes megvenni, mert ezek a több aksi töltésére is alkalmas töltők hazavágják az aksit. A másik haverom meg azt mondja, hogy szerinte maximálisan jó. Most mi az igazság???









[Szerkesztve]

(#581) Batman2 válasza TeeJay (#552) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

A ceruza akksiknak van két tagadhatatlan előnyük:

1. több garniturát is vihetsz magaddal, töltötten,

2. sokkal olcsóbb, mint a spéci akksik

Jah és ahogy emelkedik az AA akksik kapacitása, vehetsz egyre nagyobbakat, míg a másiknak gyárilag adott a kapacitása !

Ezeket vedd figyelembe.

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#582) Szoles


Szoles
senior tag

Sziasztok!
Tanácsotokat kérném, mert nem vagyok egy akkumágus, viszont szeretek vigyázni az akkukra (is). Tehát lehetőleg mindig szépen lemerítem, majd amennyire kell, feltöltöm őket.
Egy egyszerű, de jól működő Sanyo töltőt használok, és kiszámolom, hogy melyik akkunak mennyi idő kell a töltéshez, az ő töltőáramával.

Nos, ma bementem az Ósanba, és beleszaladtam egy akcióba: Varta töltő (ronda sárga, agyondizájnolt csepp alakú), hozzá 4 db 2500 mAh akku 3200 pénz. Ez jó ár még csak akkukért is, hát elhoztam. Gondoltam jó lesz tartalék töltőnek, vagy esetleg első számúnak, ha ez jobb.

Itthon kicsomagoltam, és számolgatni kezdtem. Ők a következőt írják: 2500 mAh akkuk töltési ideje kb 12 óra (mellesleg a papír hátoldalán meg 13-at írnak, ez már mindjárt ellentmondásos volt).
A töltő hátulján a következő van: Output: 160-185 mA .
Az akksin pedig a következő nagyon apró betűs felirat: "Charge: 15h * 250 mA (mellesleg ez az, ahogy én is kiszámolom az akkuk töltését)

Tehát akkor hogy is van ez? Mert ugye ez a töltő átlagosan lead kb. 172 mA-t. 2500 / 172 = 14,5 * 1,5 = 21,75 óra !!!
Ez valahogy nem 12 vagy 13...

Vagy a lényeg csak az, hogy a madár megvegye,mert jó kis számok vannak a töltési időnél a csomagolásra írva, meg az, hogy: "No memory effect!", mert ez is rajta van. A kb 10 soros primitív kis leírásban meg sem említik, hogy illene lemeríteni ezeket az akksikat, és hogy ez a használat, amit ők javasolnak, bizony ártalmas az akkuknak.

Én bizony 21 és fél óráig tölteném ezeket az aksikat, akármit is mond a Varta. Vagy beteszem a Sanyo-ba, és 225 mA átlaggal töltöm 16,5 - 17órát.

Elnézést, de kicsit berágtam rájuk, hogy ennyire hülyének néznek. Vagy esetleg az is vagyok? Lehet, hogy eddig rosszul tudtam mindent?

(#583) Kernel válasza Szoles (#582) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ilyen sárga tojást én is vettem, nem önmagáért persze, hanem az akksik miatt. 2AA+2AAA R2U cellával együtt 2k volt a Corában.

Gyorsan szét is kaptam: [link] (Signal néven.)

A mellékelt táblázat alultöltést mutat, kétségtelenül. Képtelenek azt is normálisan, félreérthetetlenül odaírni, hogy a 12 óra a beépített biztonsági időzítő körülbelüli lekapcsolási ideje.

Nemes egyszerűséggel odaírja: töltési idő kb. 12 óra. A töltés leáll, amikor a LED "elalszik". Kész, ennyi.

Laikus számára egyszerűen nem derül ki, hogy kevesebb idő igénye esetén manuálisan kell megszakítani a töltést. Hiszen sokféle automatikus töltő van a piacon, lehetne gondolni bármit, ha valaki nem ért hozzá. Bónuszként a magyar fordításnál lazán kihagynak egy mondatot. Ami angolban még arról szólt, hogy a lemerült cellát mihamarabb töltsük fel (vagyis ezzel arra utalnak, hogy töltve tároljuk, nyilván nem ok nélkül).

A feltüntetett töltőáramok valószínűleg úgy értendők, hogy a nagyobb érték 2 cella, a kisebb 4 cella egyidejű töltésére vonatkozik. (4 cellánál 2 töltőkör terheli a trafót.)

Megmértem műszerrel a töltőáramot 2 AA cellával 220 mA-t mutatott indulásnál, de itt kétoldalasan egyenirányított, pulzáló egyenfeszültségről van szó, a közönséges multiméter egyenáramnál jó esetben átlagot mér, nem effektív értéket, szóval ilyenkor biztosra nem nagyon lehet menni.

Ha csak 200 mA-rel számolok, 11 óra alatt 2200 mAh tolható fel az akksiba, ez kb megfelel a táblázat egyik adatának, de akkor eltekintettünk a 1,5-szeres veszteségi szorzótól. Ami egyébként a töltőáram növekedésével csökkenne, bár a cellára írva egyértelműen látható, hogy 0,1C esetén ennek az akksinak is kijár a másfeles szorzó.

Valószínűleg arról lehet szó, hogy a gyakorlatban megfelel így is, nagyon pontos számításokat úgysem lehet végezni, a kémiai bizonytalanságok miatt. A pulzáló egyenáram is némileg odafelé hathat, hogy kisebb veszteségi szorzóval lehet számolni, mint sima egyenáramnál. (Bár más esetben, egy 500 mA töltőáramú impulzus-gyorstöltőnél még mindig 1,25 szorzó jön ki átlagban.)

Nem biztos, hogy a használat során észrevehető különbség adódik az élettartamot tekintve, de aki nagyon igényes, nyilván használjon komolyabb töltőt. Eleve olyat, ami cellánként külön tölt. A Varta tojás sorosan kettesével tölt, ez csak úgy ad elfogadható eredményt, amíg két cella egyforma állapotú.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#584) Kernel válasza Batman2 (#574) üzenetére


Kernel
nagyúr

LM339 alapú kisütőt én is építettem, némileg másképp. A BD139 emittere testre megy, terhelőellenállás a kollektorkörben van, közbenső meghajtótranyót nem alkalmaztam. Az LM339 kimenete elbír annyi áramterhelést, ami egy kisértékű ellenállást választva elegendő a BD139 bázisának felhúzásához.

Az egyszerűség kedvéért egy kisütő áramkört készítettem csak, a cellák párhuzamosan kapcsolódnak, egy ócskapiacról származó töltőt átalakítva/kibelezve.

Tápellátásként 6 Voltos mobiltöltő dugasztápot használtam, referenciafeszültséget egy LM317 biztosítja.

Nagyobb kisütőáramnál kellemetlenségként jelentkezett a C-E maradékfeszültség, ezért a BD139 helyett később inkább relét építettem be. További két kondenzátor beépítésével lomhává téve a szabályzókört, elértem hogy a relé periodikus kattanásokkal jelzi a kisütés végét.

Külső táp nélküli kisütő áramkörök: [link]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#585) Mercutio_ válasza Batman2 (#581) üzenetére


Mercutio_
félisten

Emlékeim szerint a tölthető ceruzaaksik elérték a fizikai méretükből adódó max kapacitást, itt már csak valami másféle alapanyagból történő gyártás tehet csodát, ettől függetlenük egyetértek a véleményed többi részével, praktikusabb a tölthető cerkaaksi, mint a spéci alakú.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#586) ftc


ftc
nagyúr

BC aksikrol vélemény? 2800mAh-s.... kb átszámolva 1400FT 2 db

(#587) Mercutio_ válasza ftc (#586) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ammegmi?
Egyébként Varta Ready2Use árban ott van, de ez ellentétben a standard aksikkal amik akkor is merülnek, ha nincsenek használva tartja a töltést akár hetekig is. Ugyanaz mint a sanyo eneloop, de csak 2/3-ába kerül, és ha jól tudom eneloop a saját töltőt szereti és az még további pénz.
(Persze hosszútávon, van aki a csatornánként állítható töltéses, kisütős, elemenként külön töltős, spécibb töltőkre esküszik, de ez már igény, ízlés, meg pénztáca függvénye)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#588) Szoles válasza Kernel (#583) üzenetére


Szoles
senior tag

Kernel! Elolvastam itt is, ott is, amiket írtál. Lenyűgöztél a tudásoddal! :R És megnyugtattál, hogy nem is vagyok akkora marha. Köszönöm.

Amit továbbra sem értek, hogy Te egészen más (nagyobb) töltőáramot mértél, mint ami a tojáson fel van tüntetve. Az a 200 mA, amit az elején mértél, az végig meg is marad? Mert akkor egészen másképpen kell számolgatni, nem a hátuljára irogatott adatok alapján.

Bár hozzáteszem, tulajdonképpen nem is ez az a töltő, amelyiket használom, csak a törvényszerűséget probálom megtudni. A 12 órás időzítő mindenképpen kevés a 2500-as aksiaimhoz. Inkább használom a Sanyo tőtőt, aminek kb. 17 óra a kikapcs ideje, és többet ad le. A hátoldalán ez áll: Output: DC 2,4 V 180 - 270 mA x 2 / 100 - 180mA x 2
Meg mérni sajnos nem tudom, hogy mi az igazság, de azért szeretném kiszámolni, hogy mennyi idő is kell neki.
Sajnos ezt a töltőt 2100-as akkukkal adták, ezért nem tudom, hogy a 2500-asokat mennyi idő alatt töltemé fel. 2100-as akkukra egyébként 13,5 órát, 1850-esre 11,5 órát, 1700-asra 10 órát ír a Sanyo. No, ezekből az értékekből sehogyan sem tudom kiokoskodni, hogy mennyi kellene a 2500-asoknak.

Mérés nélkül te mit tanácsolnál?

(#589) ftc válasza Mercutio_ (#587) üzenetére


ftc
nagyúr

Ezek közül választhatok

Varta volna de kitudja mikorra felénk illetve Philips 2700-ak?

GP-ket nézegettem....gyorstöltővel..

(#590) Mercutio_ válasza ftc (#589) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azok közül inkább ezt venném, de azért olvass utána, nekem olyannak tűnik technológiaiag, mint a ready2use és az eneloop.
Esetleg aki jár feléd azzal beszéld meg, hogy hozzon neked a belinkelt aksiból, auchan-okban is lehet kapni, imikor akciós, akkor a 2darabos csomag 1250.-, ha nem, akkor 1490 emlékeim szerint.
A mAh csak egy jellemzője az aksiknak a sok közül, ha fotózásra használod elsősorban, akkor legalább annyira fontos az, hogy mennyire tartja a töltést.

Okosabbak majd még pontosítanak, ha valamit rosszul írtam:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#591) Kernel válasza Szoles (#588) üzenetére


Kernel
nagyúr

15-16 óráig elmehet, de 17 óra is belefér.

Az értékek alapján kb. 250 mA töltőárammal számolnak, kerekítve. Amennyiben 1,5-ös veszteségi tényezőt veszek alapul, ami ebben az áramtartományban reális. 0,1C áram még nem olyan jelentős, hogy egy kis túltöltés gondot okozna, főleg ha közben figyeljük a hőmérsékletet is, esetleg hűtjük.

Nem tudom, hogy néz ki az a töltő, ha külön slot van az AA és AAA cellákhoz, akkor valószínűleg a 180-270 mA áram vonatkozik AA-ra, 100-180 mA pedig AAA-ra. Ezen belül pedig a kötőjel előtti kisebb érték 4 cellára, a nagyobb érték 2 cella egyidejű töltésére.

Az áramváltozást hosszabb távon én nem figyeltem, de elvileg a cellafeszültség emelkedésével valamennyit csökken a töltőáram, ennek mértéke függ a beépített trafótól, mármint ezeknél az egyszerűbb megoldású töltőknél.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#592) Kernel válasza Mercutio_ (#587) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az Eneloop töltő 600 mA (AA) 380 mA (AAA) árammal tölt, csepptöltőáram nincs a dokumentáció szerint. Kikapcsolás a -dU feszültségesés érzékelésével történik (mint a gyorstöltőknél általában).

Olyan kis áramok egyébként, mint a csepptöltőáram, nem ártalmasak a cellára nézve, a feleslegben bevitt energia egyszerűen hővé alakul. Mindegy ilyen szempontból, hogy Eneloop vagy más Ni-Mh, Ni-Cd, ólomakkksi stb.

http://www.eneloop.info/home_hu.html

[I]Más töltők

Az eneloop alapjában egy modern Ni-MH akkumulátor, amely éppen úgy tölthető, mint bármely más Ni-MH akkumulátor.

Ezért az eneloop más olyan modern töltővel is feltölthető, amely alkalmas Ni-MH akkumulátorok töltésére.[/I]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#593) Szoles válasza Kernel (#591) üzenetére


Szoles
senior tag

Kernel, köszönöm szépen. Értem, azt hiszem ebből az ügyből kihoztuk a maximumot. Merítek, töltök 16-17 órát, oszt jó napot! Azt hiszem ezzel a töltővel ezt lehet, de legalább nagy marhaságot nem csinálok. Idővel majd veszek egy rendes töltőt, addig így üzemelek.

Még egyszer köszönöm.

(#594) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

/MEgboldogul az ascom 265-os telfonunkban az akku 5-6 ev utan, megneztem mi van benne: Sanyo Twicell, ha ez eddig birta akkor en surgosen csdak ijjen akukat akarok:- ) /a gyari panak 1-1.5 evet birnak/ /
Szoval a kerdesem: Sanyo Twicell akkut hol lehet szerezni???
koszi

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#595) neduddki válasza neduddki (#594) üzenetére


neduddki
nagyúr

H!

Talaltam!!!:- )))
bof

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#596) sulep


sulep
senior tag

Sziasztok!

Hazsnál valaki köztetek Sony H9-et? GYakorlatban mennyit bír ennek az akksija? Mennyire igaz az hogy csak 150 képet bír ki?

(#597) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Augusztus közepén vettem magamnak 4 varta akkumulátort, konkrétan ezt. Tökéletesen meg vagyok vele elégedve, mert akkor (aug közepe) fetöltöttem és jópár napot használtam a gépet. Tegnap szedtem elő újra, a holnaputáni túrára és látom, hogy még mindig van erő az akkumulátorba, szóval le a kalappal. :R
Kérdésem: energizer aksikat használtam eddig és ilyen típusú töltőim is vannak. Jobb teljesítményt kapok-e varta töltővel, mint az energizer-rl, ha a varta aksikat töltöm? :F Én úgy gondolnám tökmindegy, csak a gyorstöltésre kell figyelni, de azt amúgysem használom.

(#598) Kernel válasza _stick_ (#597) üzenetére


Kernel
nagyúr

Teljesítmény nem épp a töltőtől függ, meg aztán kérdés, mit értesz teljesítmény alatt? Számomra az áram és feszültség szorzata a teljesítmény.

Az eltárolható energia mennyisége sem annyira töltőtől függ, bár komolyabb, igényesebb töltővel esetleg valamivel jobban fel lehet tölteni, lehet regenerálni, frissíteni.

De itt gondolom nem erről van szó. Sokféle töltő van, mindennek kulcsa a töltés közbeni melegedés.

Kisáramú töltőknél, amely semmiféle lekapcsolási védelemmel nem rendelkezik, az Ansmann állítása szerint is (ld. Ansmann honlap: FAQ) maradhat töltőn az akksi, egészen a felhasználás időpontjáig. Miután ugyanis eléri a maximális töltöttséget, a feleslegben bevitt energia egyszerűen hővé alakul. Kis áram, kis hő, ez teljesen ártalmatlan elvileg a cellára nézve. Ugyanez vonatkozik más töltők esetében a csepptöltőáramra is.

Közepes áramú töltőknél időzítős védelem van beépítve, mert bár kisebb túltöltés itt sem ártalmas, de azért szükséges szabni egy biztonsági határt. Érezhetően jobban is melegít, ezért ezeknél javasolt kiszámolni, illetve táblázatban megnézni a kellő töltési időt és azt be is tartani. Kisebb tévedés még nem okoz gondot, illetve nem is lehetne pontosan számítani. (Például az sem mindegy, mennyire volt lemerítve.)

Nagyobb áramú gyorstöltőknél a túltöltés nem megengedhető, túlmelegedést, ezáltal károsodást okozna. Ezért egy fizikai jelenséget kihasználva, a dU feszültségest érzékelő áramkört építenek be + biztonsági időzítőt is, arra az esetre, ha az érzékelés netán nem sikerülne.

Meglátásom szerint, ha ráér az ember, töltsünk kis áramon, ha pedig sietünk, használjunk dU érzékelős gyorstöltőt. Közepes áramú, időzítős töltők talán nem a legideálisabbak, élettartam rövidülés is hamarabb előfordulhat, de ez részben szerencse, illetve minőség kérdése is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#599) sulep


sulep
senior tag

Én eddig elég sokféle ceruzaakkut használtam, de szerintem a Duracell a leges legjobb mind közül. Hiába vettem Energizert, Vartát, GP-t szinte egyik se ért semmit, nagyopn hamar lemerültek, mígnem a Duracell azért ténleg tovább bírta mint a társai. Igaz ez a tapasztalatom egy régebbi digitálsi fényképezőnél tapasztaltam, mely falta az elemeket.

(#600) muci válasza sulep (#599) üzenetére


muci
tag

Hogy lehet beszélni elemről, amikor mindenki tölthető akksikat használ ? És ha valamihez nem értesz ( mint sok másik fórumban is ) akkor inkább hallgass és ne osszad az igét. :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.