Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) Allien


Allien
veterán

Sorry, jól értem, hogy az IPC-L akkor van kész, ha kiírja, hogy full? :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1652) And válasza tomas (#1650) üzenetére


And
veterán

Az én példányomon (kb. 4 hónapja vettem) 2N8 és V00 feliratok vannak. Vettem ma egy másikat is valakinek, arra ugyanaz van írva, mint a tiédre. Mindkét manuálon version 09/06 áll. De mi a péket akarsz ebből kihámozni?
#1651: Ha egyszer azt írja, hogy tele, akkor bizony befejezte ;).

(#1653) tomas válasza And (#1652) üzenetére


tomas
tag

Egy régi Energizer 2500mAh akkumra, Test módban (500/250mA) "000 mAh / 6 h" írt ki eredményül. Legközelebb viszont már 2.00Ah körül jelezte. De akkor biztos az akku hibás.

(#1654) Allien válasza And (#1652) üzenetére


Allien
veterán

Igen, köszi, de amikor azt írtam, még nem tartott ott. :DDD Csak itt olvasgattam, és tűnt fel, mert pl a használatiban ez nincsen bele írva, még ha elvileg logikus is LENNE. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1655) And válasza Allien (#1654) üzenetére


And
veterán

Magyar nyelvű használati útmutató:
"g) Fenntartó töltőáram
Miután az akku az adott üzemmódban teljesen fel lett töltve, a töltőkészülék áramimpulzusokat küld az akkuba, hogy a teljes töltöttségi állapotot fenntartsa. Ez az üzemmód automatikusan indul az akku teljes feltöltése után, ha az akku a töltőben marad. A
kijelzőn "Full" (tele) szimbólum jelenik meg."

(#1656) Allien válasza And (#1655) üzenetére


Allien
veterán

Lehet, átsiklottam felette. :B Majd megnézem otthon, de azért köszi! :R

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1657) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

Sziasztok!
Megjött ma a Canon Powershot SX1-es gépem,az lenne a kérdésem hogy, hogy kell feltölteni?Kaptam 4db elemet,de töltőt nem. :F Pedig ahonnan vettem oda van írva a tartozékokba hogy akkumulátor, akkumulátortöltõ.[link]

[ Szerkesztve ]

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#1658) manutdzoli válasza manutdzoli (#1657) üzenetére


manutdzoli
senior tag

???

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#1659) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

Ha vennem kell töltőt+elemet,ajánlhattok valami jófajtát :)

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#1660) philoxenia válasza manutdzoli (#1659) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A legjobban az Eneloop-pal jársz szvsz. Ha van pénz rá akkor hozzá a töltő ez a legalkalmasabb fotósakkupakk töltésére. Olvass vissza a topikban a magyarázatért. [link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1661) Davey7


Davey7
senior tag

nekem van egy ilyen kb. 2 éves töltőm...
Az akksik azok már nincsenek,meg és most vettem fényképezőgépet és szeretnék hozzá valami jó használható akkumulátort. Az eneloop-ot használhatnám ezzel?vagy inkább ne próbálkozzak?
Jó lenne ha nem kellene töltőt is vennem...
Mit ajánlanátok? Vagy inkább húzzam össze magam és szánjam rá az eneloop-ra?

(#1662) And válasza Davey7 (#1661) üzenetére


And
veterán

Általánosságban: amelyik töltővel lehet a szokásos mai NiMH-akkukat tölteni, azokkal lehet az Eneloop-ot (meg a többi, hasonlóan alacsony önkisülésű fajtát) is. Ebben nincs különbség, az Eneloop ugyanúgy NiMH, csak valamivel kisebb a névleges kapacitása, mint a kétezer-párszáz mAh-s hagyományos NiMH-típusoké, de ezt a kisebb töltésmennyiséget jóval tovább megtartja. Ettől különleges. A leírása szerint kerülni kell a normál töltés utáni kisáramú csepptöltését, mert nincs rá szüksége, de rövid ideig csepptöltve biztos nem lesz baja. A töltő, amelyet linkeltél, egy sima normál (leírása szerint 18 órás) készülék, és a csepptöltési képességét sem említik.

(#1663) Davey7 válasza And (#1662) üzenetére


Davey7
senior tag

köszönöm!

Akkor ezzel a töltővel bármilyen akkut is veszek 18órát töltöm és aztán pedig kész is...De erről az eneloop-ról jókat olvastam eddig és meggyőzött!

(#1664) And válasza Davey7 (#1663) üzenetére


And
veterán

(A 18 óra nem biztos, hogy fix, csak irányadó. Mivel ezek a töltők szokásosan az áramot tartják állandó értéken, a pontos töltési idő inkább az akku kapacitásától függ. Feltéve, hogy ez tényleg olyan, és - remélhetően - nem fixen időzített.)

(#1665) dik


dik
őstag

Olyan kérdésem lenne nemrég vettem (komplett csomagban adták) Sanyo eneloop elmeket és töltőt. Ez a gyári töltő milyen minőségű? Eldobandó vagy.....? Ha nem nagyon vészes meddig töltsem vele ezeket az elemeket(hány óráig szükséges)?
/Ne haragudjatok de nem volt időm visszaolvasni ha véletlenül valahol leirtátok volna./

Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1666) Kernel válasza dik (#1665) üzenetére


Kernel
nagyúr

Közepes áramú, időzítős töltő, ld. kezelési utasítás és a következő hozzászólást.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1667) Kernel válasza Davey7 (#1661) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezek a töltők három fő kategóriába sorolhatók, ami általában kitalálható a töltőáramból is.

Main Features:
Uniross X-Press 150 charger for Ni-Cd and Ni-Mh Batteries.
Supplied with four AA Ni-Cd 800mAh batteries.
Charging current : 50mA for AAA, 150mA for AA 11mA for 9v .

Ez egy (általam) közepes áramú kategóriába sorolt töltő, melyek jellemzően biztonsági időzítővel vannak ellátva.

A töltési időt a megadott áram és kapacitás alapján a felhasználónak kell kiszámítani, vagy a mellékelt táblázat alapján megállapítani. A töltést manuálisan kell megszakítani.

A biztonsági időzítő feledékenység esetén egy fix időpontban lekapcsol. Ezt a megoldást az teszi lehetővé, hogy ilyen közepesnek mondható áramon némi túltöltést még elvisel (elfűt) az akku, elvileg károsodás nélkül.

Kisáramú töltőknél nem szükséges kikapcsolás, mivel nem képesek túlhevíteni az akkut, nagyobb áramokon pedig (400-500 mA és felette) töltésvége érzékelő nélkülözhetetlen, mivel az akku másképp túlhevülne.

----------------------------------------

Illetve kénytelen vagyok szerkeszteni, 150 mA elég kevés, inkább 200-250 mA-nél szoktak kezdődni a közepes áramú töltők. Akkor viszont esetleg időzítő sincs benne, pontos információt nem láttam róla.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1668) Kernel válasza And (#1662) üzenetére


Kernel
nagyúr

A leírása szerint kerülni kell a normál töltés utáni kisáramú csepptöltését, mert nincs rá szüksége...

Konkrétan hol van ez leírva? Mármint, hogy kerülni kell. Neten megtalálható, mint hivatalos, gyártótól származó információ?

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1669) dik válasza Kernel (#1666) üzenetére


dik
őstag

Ok köszönöm a választ kicsit zavaros mert nem épp ebben a témában vagyok jártas de felfogtam úgy ahogy. Az tuti első töltés alkalmával fent voltak vagy 16 órát! A végére elég jó melegek voltak az elemek. Papirja szerint 10 óra a 2000mAh(jól elkerülte a figyelmemet)
Többi adatot is leírom ha már itt irkálok(ha senkit sem érdekel akkor bocs):

Bemenet:50Hz 5w
Kimenet: DC2,4V 250mAhx2AA
120mAhx2AAA
Időkapcsoló kb. 16 óra
Akumlátor töltési idő: eneloop NI-MH AA 2000mAh névl. 10 óra
eneloop NI-MH AAA 800mAh névl. 8 óra
NI-MH AA 2700mAh névl. 13 óra
-II- 2500mAh -II- 12 óra
-II- 1700mAh -II- 8 óra
-II- AAA 1000mAh-II- 10 óra
-II-AAA 900mAh-II- 9 óra

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1670) And válasza Kernel (#1668) üzenetére


And
veterán

(Való igaz, hogy a hivatalos oldalakon nincs semmilyen infó a cseptöltésről se pro, se kontra. Az Eneloop-hoz ajánlott töltők leírásában egyáltalán nincs szó csepptöltésről, a részletesebb adatlapokon se, ezek úgy tűnik, nem végeznek csepptöltést. Maga a Sanyo több helyen említi, hogy más töltők használata esetén nem vállal garanciát az akkukra, persze ennek is megvan az oka ;). Magyar oldalakon ezt lehet találni: [link], de ez ténlyeg nem tekinthető teljesen hivatalos álláspontnak. Úgy gondolom, ha valaki nem kapja ki ész nélkül a töltés végeztével a töltőből, akkor sincs nagy probléma, mert párszor 10mA-es csepptöltés néhány óra alatt nem valószínű, hogy végzetes károsodást okozna. De az önkisülési rátából következően egyszerűen teljesen felesleges az Eneloop és a hasonló akkuk csepptöltése.)

(#1671) znagyznagy


znagyznagy
csendes tag

Én is "megtörtem" és megrendeltem egy IPC-1L+endurance akku készletet.
Tekintettel az ünnepi időszakra, utánakérdeztem a vevőszolgálatnál, s jól tettem, mert kiderült, hogy nem 4db endurance-szel jön, hanem 4 db 2400-as NEM alacsony kisülésűvel.

Visszaolvasva a topikban, azt láttam, hogy általában nincs nagy véleménnyel a tisztelt úri közönség az Endurance-ről, de azért mégis kíváncsi lennék, hogy szerintetek küzdjek az átvételkor az Endurance-ért (hiszen a 2400-as is ugyanabba az akku szériába tartozik)??

Általában ragaszkodom a jogaimhoz, s a weben endurance szerepel, de annak nincs értelme, hogy neadjisten egy kisebb értékű dologért küzdjek. Ha az árakat nézem, akkor a Conrad kb 300 Ft-tal többre taksálja a 4 db 2400-as értékét, de tényleg többre megyek vele, mint az Endurance-szel?

Kösz.

(#1672) znagyznagy válasza znagyznagy (#1671) üzenetére


znagyznagy
csendes tag

Skaccok, nekem miért nem szólt senki, hogy év végével megszűnik ez a topik? : :D

(#1673) gyiku


gyiku
nagyúr

hi,
lumix ls-80hoz akarok venni egy enegizer akksitoltot, cerkaakksival egyutt.
jo lesz ez neki? 3k korul van az ara 2 akksival.

hüllő

(#1674) philoxenia válasza gyiku (#1673) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha tartasz mellette állandóan két alkáli elemet is, akkor jó lehet.
Másképp a legalkalmatlanabb időpontban merülhet le az akksi, mivel pedig ezeket csak lemerülés után érdemes tölteni, enélkül problémák lehetnek...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1675) gyiku válasza philoxenia (#1674) üzenetére


gyiku
nagyúr

mediaban most ugy aruljak, hogy 4 akksi van 1 toltohoz.
azert vagyok kicsit bizonytalan, mert a gyari kifogyott, volt itthon vmi noname AA elem, beraktam, erre azt irja nekem, hogy csereljem ki az elemet, es kikapcsolt. nem akarok igy jarni az akksikkal, vagy azokkal nem lehet? :F

hüllő

(#1676) philoxenia válasza gyiku (#1675) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sima AA elem könnyen lehet rögtön rossz, én is jártam már úgy, tartós, azaz alkáli elemet érdemes tartani melette. A négyes pack se rossz, csak a fotózási szokásoktól is függ,
milyen sűrűn, mennyit fotózol egy alkalommal, hogy jobb-e a kettesnél. A sima NiMeh akkuk önkisülése nagy, azaz álltó helyükben is lemerülhetnek akár hetek alatt is.
A legjobban az alacsony önkisülésű akkukkal jársz: Eneloop ; GP ReCyko

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1677) hzcs


hzcs
senior tag

Hali!

Van nekem egy HAMA DELTA 4 órás processzorvezérelt töltőm, anno még 4 darab 2000mah-s HAMA akksival vettem egyben. Ezek az akksik hamar tönkrementek, ezért vettem helyette 2 darab 2500mah VARTA Photo Accu-t. Viszont teljes feltöltés (ugye 4 óra) után pár nappal már be sem kapcsol a fényképező (ez se nagy szám, HP Photosmart 735, nem is szeretem). Az akksik azok ilyen hamar lemerülnek állásukban? Vagy csak a töltő nyírja ki az akksikat? Elvileg ezek a varta akksik nem rosszak.

Vettem egy vezetéknélküli egeret, amibe 2 darab AAA elem vagy akksi kell. Adtak hozzá 2 darab energizer alkálielemet, de 1 hónap alatt lemerült, ezért szeretnék akksit venni, ami nem merül le állásában hamar. Hiába akksi, ha 1 hét alatt használat nélkül is lemerül.
Régebben valamelyik pc újságban volt egy teszt, hogy melyik akksi milyen hamar merül le, vagy időegység alatt mennyi %-ot merül, de sajnos nem találom. Tudtok ilyen tesztet valamelyik oldalon?
Egy egérnél sokat számít, hogy 850mah vagy 1000mah az akksi?
És szeretnék egy lassútöltőt is venni, mert inkább töltsön sokáig, de jól. Az a pár óra már nem vág földhöz. Ilyet néztem ki: energizer, vagy külön töltő plusz elem kombináció, amiben a töltő ez lenne: vagy EZ, vagy EZ. Második ellen az szól, hogy nem kapcsol le automatán.
Varta ready2use akksikra azt írja a marketing, hogy 1 évig tárolható energia. Igaz lehet? Mert akkor ez nekem megfelelne.
Mit, vagy melyiket vegyem szerintetek?

Köszönöm!

(#1678) pitman válasza hzcs (#1677) üzenetére


pitman
őstag

Nem ismerem az említett töltőt, de lehet, hogy érdemes lenne egy rendes töltőben megnézni, hogy ez mennyit töltött valójában az akkuidba (pl. IPC-1L-ben kisütni). Új akkuknak nem illene ilyen gyorsan lemerülniük, ha rendesen fel voltak töltve és a fényképezőnek sincs baja.

Sanyo 2700-as akkuk két hónap alatt kb. 12-15%-ot vesztenek a töltöttségükből.

(#1679) wwhy válasza hzcs (#1677) üzenetére


wwhy
veterán

gondolom az is számít, h miylen márka. nálam a logitech egérbenben kb. 2 héttel hamarabb kipurcan az 1700-es energiz. akksi, mint a M$ egérben

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#1680) hzcs válasza wwhy (#1679) üzenetére


hzcs
senior tag

Microsoft Bluetooth® Notebook Mouse 5000. Ebbe AAA elem kell, nem tudok 1700-ast tenni bele, mert az már AA. Amit adtak vele energizer alkáli elemet, az 1 hónapig húzta.

Nincs ipc-1l kisütőm :) A fényképező már elég régi, még a sulinet legelején vettük, nem energiatakarékos, és eléggé érzékeny az akksi töltöttségére. Merem állítani, hogy ami ebből a gépből merülten kijön, más még csinálna vele jópár képet.

Néztem éjszakai töltőt is, ami kb 16 óra alatt tölt fel, csak az riaszt el tőle, hogy ha rajtmarad, nem kapcsol ki, és akkor akksicsere. Pedig az a töltő csak 990 forint :)

Van valami tapasztalat, hogy AAA akksikból melyik merül le magától a leglassabban? Sanyoban csak AA-t láttam, de az is horror áron kelleti magát.

(#1681) And válasza hzcs (#1680) üzenetére


And
veterán

Pedig pl. az #1676-ban említett alacsony önkisülésű típusok nem csak ceruza méretben léteznek, hanem AAA-ban is. Igen, az áruk magasabb, mint a hagyományos társaiké, de ezek hosszú távon érnek is valamit, a normál NiMH-akkumulátorokkal ellentétben. Az IPC-1L pedig nem csak kisütő készülék, hanem egy intelligens töltő, többek között kisütés- és kapacitásmérés funkciókkal, a tudásához mérve igen jó ár/érték aránnyal. Hosszú távon bőven megéri egy ilyet beszerezni. Az olcsó, normál 14-16 órás töltéshez való készülékek semmilyen túltöltés elleni védelemmel nincsenek ellátva: akkor fognak 14h-n át tölteni, ha te utána kiveszed belőlük a cellákat ;). A gyorsított v. ultragyors töltők szinte kivétel nélkül rendelkeznek lekapcsolási automatikával ill. védelmi időzítővel, mert ezeknél már muszáj.
#1677: Nem kell ehhez teszt. A NiMH-cellák a töltés befejezését követő 24 órán belül elvesztenek pár százalék töltöttséget, az első néhány napon az önkisülés relatíve gyors, mindenfajta NiMH esetén. A normál kivitelűek ezután szobahőmérsékleten kb. 1%/nap rátával önkisülnek (a nagyobb névleges kapacitásúak valamivel gyorsabban, mint az alacsonyabbak), tehát a nagyobb kapacitásuk csak rövidtávon használható ki. Az alacsony önkisülésűek névleg kb. 15%-ot vesztenek a töltésükből egy év alatt, de ez az adatlap szerint is csak 20°C-os környezetre igaz. Én ennél valamivel gyorsabb önkisülést tapasztaltam: egy fél éves gyártású, AA-méretű Eneloop 20..22%-ot vesztett (mivel ezeket gyárilag feltöltve árulják) a névleges kapacitásának megfelelő töltöttségéből, de egyrészt messze nem 20°C-on volt hónapokig tárolva, másrészt ez még mindig jóval kevesebb egy hagyományos NiMH várható önkisülésénél. Több hetes v. hónapos távra tervezve, alacsony fogyasztású készülékekbe egyszerűen nincs értelme normál NiMH-akkukat tenni.

(#1682) pitman válasza hzcs (#1680) üzenetére


pitman
őstag

Esetedben én inkább arra tippelnék, hogy az akkuk párban töltődnek. Ha ez így van és nem egyforma kapacitás lesz beléjük töltve, akkor a használat során az az akku igen hamar megadja magát, amelyikben a legkisebb töltés van. Ezért kapcsol ki a fényképező.
Ezt csak úgy tudod ellenőrizni, ha egy megfelelő töltőben kisütöd (lásd a korábban említett típus).

(#1683) hzcs válasza pitman (#1682) üzenetére


hzcs
senior tag

Párban töltődnek, de nem ez a bajom, hanem feltöltöm, megnézem gépben: 100% töltés, kikapcsolom, kiveszem, majd 2 nap után már be sem kapcsol vele a digitgép. Nagyon hamar lemerül állásában.Nem mindig volt ez ilyen, szerintem a töltővel lehet valami. Egyébként processzorvezérelt, rá van írva, de nekem elég gyanús, hogy valamikor lekapcsol 1 óra után (4 órás töltő), hidegek az elemek, fénykéepző be se kapcsol, majd ha visszadugom újra, akkor rendesen telerakja (még 2-3 órát rátölt), ilyenkor már forróak az akksik, de bekapcsol vele a gép, viszont 1-2 nap után lemerülnek.Ezért szeretnék egy lassútöltőt.
Ha senki sem mond mást, akkor kénytelen leszek megvenni azokat az igendrága eneloop akksikat :) De ahhoz sincs lassútöltő.
Lehet mégiscsak egy 12-14órás töltő lesz belőle meg 2 darab varta ready2go.

(#1684) pitman válasza hzcs (#1683) üzenetére


pitman
őstag

Továbbra is azt mondom, hogy meg kellene nézni, a töltőd mennyit tölt az akkukba.
Ha pedig töltőt kell venned, nézd meg az IPC-1L-t. Ezzel tudsz lassan és gyorsabban is tölteni, ráadásul látod is, hogy mennyit tesz bele, illetve az akkuid milyen állapotban vannak.
Ha a töltőd a rossz, akkor az rövid úton ki fogja nyírni az új eneloop akkuidat is.

(Én láttam már olyan vadiúj akkukészletet, aminek egyik darabjába 800 mAh sem töltött a töltő. Egy egyszerű led visszajelzős töltő használatakor az ember nem értette volna, hogy miért csak néhány percig képes működtetni a fényképezőt...)

(#1685) Kernel válasza hzcs (#1680) üzenetére


Kernel
nagyúr

A 2 cellás Varta Mini töltő 180 mA körüli áramon tölt, a 4 cellás Varta Pocket töltőhöz hasonlóan, de utóbbi biztonsági időzítőt is tartalmaz. Legalábbis a 2 cellásnál nem említik a timert (hacsak nem pontatlan a leírás), a 4 cellást magam is ismerem.

http://www.varta-consumer.hu/1506_1191510627.html

http://www.varta-consumer.hu/1324_1191510627.html

Kb. 16 óra után kapcsol le, de ez nem azt jelenti, hogy 16 óra a töltés.

A töltési időt az akku kapacitása és a mellékelt táblázat alapján kell megállapítani, majd manuálisan (esetleg az üzletekben kapható dugaszolható kapcsolóórával) célszerű megszakítani a töltést. 180 mA töltőáramról beszélünk, ilyen áramon egy mai nagykapacitású AA cella kibírja épp 16 óráig is, káros túlmelegedés nélkül, de a töltöttségi állapot elérése után fokozódhat a melegedés, mivel innen kezdve a betöltött energia hővé alaku, az akku nem képes többet felvenni.

Így néz ki az időzítős Varta töltő belseje:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1686) Kernel válasza hzcs (#1683) üzenetére


Kernel
nagyúr

Egyébként processzorvezérelt, rá van írva, de nekem elég gyanús, hogy valamikor lekapcsol 1 óra után (4 órás töltő), hidegek az elemek, fénykéepző be se kapcsol, majd ha visszadugom újra, akkor rendesen telerakja (még 2-3 órát rátölt), ilyenkor már forróak az akksik, de bekapcsol vele a gép, viszont 1-2 nap után lemerülnek.

Ez önmagában inkább csak arra utal, hogy gagyi az akku. Mégha újkorában jó is volt, de túl hamar lepusztult, megnőtt az önkisülése és a soros belső ellenállása is. Egy processzorvezérelt töltő helyes működéséhez megfelelő minőségű, állapotú akku is szükséges, hogy az elektronika pontosan tudja érzékelni a töltési görbe alakulását. Továbbá az akkunak bírnia kell az adott töltőáramot is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1687) hzcs válasza pitman (#1684) üzenetére


hzcs
senior tag

Azt, hogy mennyit töltött, csak multiméterrel tudom megmérni, mert másom nagyon nincs.
IPC-1L: igenjó töltőnek tűnik,de nekem nem hiszem hogy megérné havonta vagy kéthavonta feltölteni 2 darab AA és AAA akksit :) 9k erre húzós. Nem mondom, hogy ha megnövekszik az akkufelhasználás, akkor nem veszek, de most nem éri meg.

(#1688) hzcs válasza Kernel (#1686) üzenetére


hzcs
senior tag

Az akku nem gagyi, Varta Photo Accu 2500mAh. De az, hogy hamar lepusztult, meg megnőtt az önkisülése, az igaz.

(#1689) philoxenia válasza hzcs (#1688) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Lehet, hogy régi gyártású, nekem is van olyasmi, de már több éves. A NiMh akkuk két-három év alatt álltó helyükben is öregszenek....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1690) hzcs válasza Kernel (#1685) üzenetére


hzcs
senior tag

A mini az cellánként tölt? A 2 led a 2 cellára erre enged következtetni.
Pocket a lekapcsolás szempontjából jobb, de az kettesével tölti az elemeket, nekem jobb lenne a cellánkénti, plusz úgysem kell kettőnél több elemet töltenem.

Viszont ha az én esetemben kikapcsol az egér, akkor honnan tudom meg, hogy még hány milliamper van benne? Mert a töltési idő kiszámolásához ez is kéne. (tudom ipc-1l, de nekem az nincs :) )

(#1691) hzcs válasza philoxenia (#1689) üzenetére


hzcs
senior tag

Jól mondod, kb 2 éves,akkor ez a baj. A mostaniakkal mi a helyzet? Varta ready2use akksit néztem, igaz az csak 800mah,de egérbe jó lesz, talán nem merül le olyan hamar mint pl az1000mah-s hama. Vagy a hosszú ideig való kapacitásmegőrzés megint csak marketing?

(#1692) And válasza hzcs (#1687) üzenetére


And
veterán

Multiméterrel gyakorlatilag nem lehet töltöttséget vagy akkukapacitást mérni (hacsak nem áramot mérsz, meg mellette időt). A pillanatnyilag mért kapocsfeszültség NiMH akkuk esetén nincs egyértelmű összefüggésben a bevitt vagy épp a kisütött töltésmennyiséggel.
#1690: "Viszont ha az én esetemben kikapcsol az egér, akkor honnan tudom meg, hogy még hány milliamper van benne?"
Közvetlen méréssel ezt sem tudod meg, a maradék töltésmennyiség (mAh, nem mA!) méréséhez egy adott feszültséghatárig (0,9..1V), szokásosan állandó árammal ki kell sütni a cellákat. Ennek igazából nem kellene, hogy köze legyen a következő töltés idejéhez, mivel NiMH esetén sem illik rátölteni egy olyan cellára, amelyben jelentős maradéktöltés van. Ezért célszerű olyan töltő beszerzése, amely ha nem is méri a kapacitást, de legalább képes a töltés megkezdése előtt az említett pontig kisütni az akkut. Ez megakadályozza a memóriaeffektus kialakulását, így nem fogsz olyan gyakran találkozni a 'hirtelen lemerüléssel', és a teljes töltés-kisütés ciklusok miatt az akkupakk élettartama is hosszabb lehet.

(#1693) Kernel válasza hzcs (#1690) üzenetére


Kernel
nagyúr

A két LED kétségtelenül 2 cella független töltésére enged következtetni, bár ilyen egyszerű töltőnél ennek csak annyi előnye van, hogy 1 db-ot is lehet tölteni.

Nekem van egy egyszerű infrás egerem, ami még 1,5 V alatt is működik, vagyis mire akadozni kezd a monitoron, már túlmerítette az akkuk legalább egyikét. (2 cella esetén 1,7 V alá menni már nem lenne tanácsos.) De így is jól bírja, mikor akadni kezd, rögtön feltöltöm.

Tehát Voltmérővel ezt érdemes megnézni, hány Voltig meríti az akkut, mikor az már észre is vehető? Főleg az üresjárási kapocsfeszültség számít. Az egérből kivéve még lassan feljebb kúszik a feszültség, majd beáll egy értékre. Amíg üresjárásban képes visszakapaszkodni "saját erőből" a görbe letörési szakaszára, az még a jobbik eset, de ha alatta marad, az már a túlmerítés esete, káros. De azért ez nem jelenti, hogy egészséges lenne terhelés közben is gyakran a letörési szakasz alá menni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1694) Kernel válasza hzcs (#1691) üzenetére


Kernel
nagyúr

Varta ready2use akksit néztem, igaz az csak 800mah,de egérbe jó lesz, talán nem merül le olyan hamar mint pl az1000mah-s hama. Vagy a hosszú ideig való kapacitásmegőrzés megint csak marketing?

Nem, az R2U valóban jó, igen sokáig tartja a töltést. Mint az eneloop stb. társai. A marketing mögött ezúttal valóban technológiai feljlesztés áll. Most látom, megszüntették a régi eneloop honlapot, aminek magyar változata is volt, jelenleg ez van:

[link]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1695) pitman válasza hzcs (#1687) üzenetére


pitman
őstag

Azt neked kell eldöntened, hogy mi a jobb: megvenni egy jó töltőt, amivel az akkuid évekig elmehetnek, vagy venni x havonta új akkukat. Nem tudom hosszú távon melyik lesz gazdaságosabb, ezt tényleg csak a Te igényeidtől függ.

(#1696) Kernel válasza Kernel (#1685) üzenetére


Kernel
nagyúr

Azért azt tegyük hozzá, a tojássárga cucc nekem csak azért van, mert akcióban kvázi ingyen adták, 4 db R2U akkuhoz. Amúgy ilyen komolytalan szerkezetre külön nem ruháznék be.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1697) znagyznagy válasza znagyznagy (#1671) üzenetére


znagyznagy
csendes tag

Elmentem, 2400-s Energy-t akartak adni, de végül kiharcoltam az Endurance-t (2050)

Itthon elkezdtem az IPC-1L-t használni ,a gagyi 1500-s Minhwa (Minwha?) akkuk esetében szépen kiszűrte, hogy melyik 1100mAH-s még(!), s melyik már csak 200-300-s.

Aztán miután a sok refresh charge-t megcsináltam az összes Minhwa-n, sort kerítettem az Endrance-ekre. Kisütéskor 1600-1800 mAH-t mért az IPC-1L, ami logikus volt, hiszen ez az átlagos 15%-os önkisülés várható volt egy legalább 1 hónapja gyártott akkunál.

Viszont a töltéskor a következő kapacitások jöttek ki: 2,27Ah-2,72Ah (s ráadásul a 2,72-esnél még nem jelzett full-t, azaz most is tölt.

Hogyan lehet ez? Más is tapasztalt már ilyet vagy egyszerűen más akkut rejtőzik az Endurance felirat alatt, vagy ne adj isten rossz a töltőm?

(#1698) hzcs válasza pitman (#1695) üzenetére


hzcs
senior tag

Hosszú távon mindig az olcsó a drága :) Nekem most csak annyira kéne, hogy kb havonta feltölteni 2 darab AAA akksit az egérbe. Most vettem 2 AAA elemet, valami gagyit 40 forint per darab áron, megnézem meddig megy, mert ha ez is elmegy 1 hónapot, akkor az egy évben kb 1000 forint. Egy normális töltő (pl az IPC) 8-10 ezer, normális akksi is 1-2 ezer körül mozog, azok is használódnak, 2-3 évente cserélni kéne. Ezen még rágódok. Miért ilyen nehéz dönteni mindenben? :D

Nekem nem akadozik az egér, kikapcsolás előtt villog egy piros led, de az is csak max 1 napig.
De azt nem értem, hogy az elemben miért van 1.5 volt, akksiban meg 1.2. Akksi is kb annyi voltig merül le, mint az elem?

Kernel, And: :R

[ Szerkesztve ]

(#1699) znagyznagy válasza znagyznagy (#1697) üzenetére


znagyznagy
csendes tag

2,91 Ah-nál állt meg végül a győztes

(#1700) Kernel válasza znagyznagy (#1699) üzenetére


Kernel
nagyúr

A betöltött energia egy része hő formájában távozik, ezért töltéskor többet mutat, kisütés a mérvadó. Előfordulhat, hogy többszöri töltés-kisütés (formázás) szükséges, hogy a töltő helyesen tudja érzékelni a töltés leállításának szükségességét. Ha irreális érték után sem áll le, be lehet avatkozni, kisütni, ismét tölteni. Főleg, ha rendellenes melegedés tapasztalható, amit esetleg a hőérzékelő sem "akar" észrevenni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.