Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11001) flash- válasza And (#10997) üzenetére


flash-
veterán

köszi, értem.

vannak itthon eneloop fehér elemek és 2400-es energizer elemek.

mindkettőre igaz az hogy ha kisütés módban használom, vagy frissités módban ezzel a voltcraft töltővel akkor mindig a legkisebb töltőáramot válasszam ki?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#11002) And válasza flash- (#11001) üzenetére


And
veterán

"vannak itthon eneloop fehér elemek és 2400-es energizer elemek."
Talán inkább akkumulátorokra gondolsz, elemeket nem töltünk.
"mindkettőre igaz az hogy ha kisütés módban használom, vagy frissités módban ezzel a voltcraft töltővel akkor mindig a legkisebb töltőáramot válasszam ki?"
Nem igaz, és a kisütési áram a kevésbé lényeges, bár az is része a fent említett programoknak, és az értéke (aránya) a töltőáramhoz kötött. Nem azért készítenek nagyobb áramú töltőket, hogy ne legyenek kihasználva. Akkora árammal kell / lehet tölteni, amennyi az akkukra nézve még nem káros. Hogy ez honnan derül ki? Elsősorban a melegedésből, de az IPC-1(L) és társai vannak annyira kifinomult töltők, hogy nem engedik megfőzni a behelyezett akkukat, bármekkora töltőáramot választasz ki. Túlmelegedés esetén leállítják a töltést. Ha azt tapasztalod, hogy túlságosan forróak a cellák vagy a hővédelem közbelépett, akkor legközelebb kisebb áramot állítasz be. Az AA-méretű akkukra jellemző 2...2,5 Ah kapacitáshoz egyébként az IPC-1L legnagyobb (0,7 amperes) árama sem túlzó, C/3 közeli értéket jelent. Jó állapotban lévő LSD-k ennél többet is elviselnek, az eneloop-oknak is bírniuk kell. A régebbi Energizer-ekkel nem volt túl jó tapasztalatom, azok hajlamosabbak voltak melegedni, ezért inkább 0,5A-rel töltöttem. De ez csak egy gyártó egy bizonyos típusa volt, biztos nem csak olyan létezik Energizer-ből.
A legkisebb beállítható töltőáram nyilván nem árt egyiknek sem, de sokan azt gondolják, hogy ettől majd hosszú lesz az élettartama, pedig ha egyébként nem forraljuk fel az akkukat töltéskor, akkor a nagyobb töltőáramnak sincs jelenősen káros hatása. Na bumm, lehet hogy a megadott 1800 ciklus helyett csak 1500-ig lesz használható (adott kapacitáscsökkenés mellett), de a általános használat mellett a gyakorlatban ennek nincs jelentősége. Ha egy cella 500 vagy 700 mA-es töltésnél sem melegszik túlzottan, akkor felesleges a jóval hosszabb idővel járó 200 mA-t választani.

(#11003) kugyu21 válasza And (#11002) üzenetére


kugyu21
senior tag

Sőt a nagyobb áramú töltés sokkal markánsabb letörést eredményez ezért biztosabb a kész állapot érzékelése. Ráadásul FLASH-nek adott válaszod szerint is a magasabb áramú töltés esetén mellérendelt magasabb kisütő áram is nagyobb, így az is közelebb fog állni a valóságos kapacitáshoz, mint egy éppen-csak-kisütés.

(#11004) Kernel válasza kugyu21 (#11003) üzenetére


Kernel
nagyúr

Valós kapacitás mondjuk relatív, akinek fényképezőgépbe kell, annak kétségtelenül a nagyobb áramú kisütés a valós.

De a szabványos tesztnél van egy pihentetési időszak is, mivel általában nem rögtön a töltés után kezdjük használni, kisütőáramot is például 0,2C értében adják meg:

Egy IPC / BC attól még persze jól használható összehasonlításokra, bár talán többen tapasztalták, hogy ugyanazon akku is képes eltérő eredményeket produkálni, szeszélyeskedni.

Erre jól rávilágítanak itt:

"Ez nem teljesen tisztázott, legfeljebb tudomásul kell venni, hogy ezek elektrokémiai eszközök, melyek szinte emberi tulajdonságokkal bírnak. Például a mi IQ-szintünk is változó a napszak és egyéb körülmények függvényében. Mindamellett a lítium- vagy nikkelalapú áramforrások még mindig következetesebb kisütési eredményeket produkálnak, mint ólom-savas társaik."

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11005) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Hali!
Mivel járnék jobban? Panasoniec Basic Charger + 4 akku esetleg a Lidl-ös Tronic akksik + ott a töltő (az amúgy milyen árban megy?) vagy valami Varta, Energizer akku + valami sima töltő (HA-ról egyik fórumtárstól)?
2 Xbox360 kontrollerbe kellenének az AA akksik. Minél olcsóbban szeretném megúszni. :R

[ Szerkesztve ]

(#11006) Gézengúz válasza Tomi0703 (#11005) üzenetére


Gézengúz
addikt

Tavaly nyáron volt egy elb@szott (részükről) edigis akció, akkor 2000-ért mentek ezek az eneloopos szettek!

Azóta még mindig árulnak aprón egy-két ilyen szettet! Azokból csapj le egyet!

(#11007) Tomi0703 válasza Gézengúz (#11006) üzenetére


Tomi0703
őstag

Az jó ár volt értük. A fent említett HA-s kollégánál találtam csak ilyet, újonnan.

Akkor ez az eneloopos lenne a legjobb megoldás?

(#11008) flash- válasza And (#11002) üzenetére


flash-
veterán

köszi a választ,

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#11009) Audison


Audison
senior tag

Sziasztok.

Eneloop pro 2450mah-es akkukhoz jó a sima fehér ( a butábbik) Eneloop töltő? Úgy tudom a pro-hoz is külön töltő van...

(#11010) Kernel válasza Audison (#11009) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem emlékszem már, ha 250 mA árammal tölt, akkor még épp belefér, mivel C/10 árammal 14-16 óráig kell tölteni, a timer pedig nagyjából ennyi idő alatt kapcsol le ezeknél a töltőknél.

200 mA már kevés, vagy a leállás után újra kell indítani egy időre.

De amúgy mindkét esetben csak szükségmegoldás.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11011) Audison válasza Kernel (#11010) üzenetére


Audison
senior tag

0.2A x 2(AA)

Akkor inkább maradok az 1900asnál.

(#11012) szab13 válasza Kernel (#11010) üzenetére


szab13
aktív tag

Én is pont most rendeltem eneloop 2450-est.
Töltőm 300mA-es (sanyo) akkor még elmegy, csak tovább kell tölteni. ugye?
köszi

(#11013) Kernel válasza szab13 (#11012) üzenetére


Kernel
nagyúr

C/10 körüli áramon másfélszeres töltést kell bevinni:

2450 x 1,5 = 3675 mAh

3675 mAh / 300 mA = 12,25 h

Tehát elvileg ennyi ideig mehet bele a töltés, 300 mA áramon.

Ez a lemerült akku feltöltése, de egy akku általában nincs teljesen lemerülve, tehát elképzelhető, hogy a maradék már feleslegbe megy a végén, amit az akku egyszerűen elfűt.

Ha az előálló hőmérséklet nem jelentős (márpedig ilyen kis áramon nem nagyon bír túlmelegedni), akkor a túltöltés nem okoz problémát.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11014) Audison válasza Kernel (#11013) üzenetére


Audison
senior tag

Egyébként létezik ezekből az eneloop aksikból hamisítvány? Itt aprón árul egy tag és nagyon jó áron adja...

(#11015) Dluinet válasza Audison (#11014) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ááá nem, az igazán jó cuccokat direkt nem hamisítják, mert óriási lenne rajta a haszon

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11016) szab13 válasza Kernel (#11013) üzenetére


szab13
aktív tag

Köszönöm a részletes választ :R

(#11017) Audison válasza Dluinet (#11015) üzenetére


Audison
senior tag

Nem tudom... nekem ezek eredetinek tűnnek. Gondolom, ha grammra pontosan egyezik a boltban vásárolt akkuval, akkor eredeti. Egy próbát lehet, hogy teszek.

[link]

(#11018) szab13 válasza Audison (#11017) üzenetére


szab13
aktív tag

Nézz körül a mall.hu -n is

(#11019) Audison válasza Audison (#11017) üzenetére


Audison
senior tag

Megkaptam az említett tagtól az eneloop akkukat. Garantáltan eredeti termékekről van szó, ajánlott! :K

[ Szerkesztve ]

(#11020) Ádyka válasza Audison (#11019) üzenetére


Ádyka
őstag

Ennyiért el is várható! OMG :Y Pláne, hogy a fentebb említett üzletben sem drágább... sőt.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#11021) Audison válasza Ádyka (#11020) üzenetére


Audison
senior tag

Nekem ez volt a legkényelmesebb, mert helyben van. :) Ja..meg én az extreme digitálból indultam ki.. :DDD

(#11022) lord_m


lord_m
senior tag

Csak emlékeztetőül: mától van a Lidl-ben a Tronic LSD, színes 8db-os akku csomag.

(#11023) joe979 válasza lord_m (#11022) üzenetére


joe979
aktív tag

Megyek, megyek, de csak 8 körül jutok oda az ecseri útiba, ha nem lesz felgyújtom ;]

Szissz

(#11024) g@bo válasza lord_m (#11022) üzenetére


g@bo
nagyúr

riasztás... ;)

én is néztem, megéri az árát?

(#11025) lord_m válasza g@bo (#11024) üzenetére


lord_m
senior tag

Még nem bontottam ki, nem teszteltem.

Külföldi tapasztalatok szerint nem rosszak. Ha mondjuk vakuba nem is, minden másba nekem megfelelő lesz. :K

(#11026) zsola32 válasza lord_m (#11025) üzenetére


zsola32
őstag

én lego vasúthoz vettem ilyen elemeket.
egy mozdony+távirányítóhoz 9 db kell.
négy szerelvényem van, ez 36 elem
a LIDL-s elem szerencsére jó árérték aránnyal bír, még simán belefér árban ekkora beruházás.

(#11027) MájMekk


MájMekk
tag

Sziasztok!
Erről a 2500-as Auchan aksiról lehet valamit tudni, milyen minőség lehet, érdemes-e megvenni?
Köszi!

(#11028) Dluinet válasza MájMekk (#11027) üzenetére


Dluinet
nagyúr

vegyél inkább (4db) VARTA Ready 2 Use 2100 mAh ceruza akksi 2000 Ft-ért

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11029) alex89 válasza MájMekk (#11027) üzenetére


alex89
senior tag

Ha nem alacsony önkisülésű (úgy látom nem az) akkor én nem foglalkoznék vele. Lidl-s tronic akksi 1000-1200ft/4db szokott lenni. Ha jól tudom most is van 8db-os kiszerelésben kétezer párszáz forintért, én inkább azt választanám.

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#11030) MájMekk válasza Dluinet (#11028) üzenetére


MájMekk
tag

Köszi szépen!

(#11031) MájMekk válasza alex89 (#11029) üzenetére


MájMekk
tag

Köszi szépen!
Ilyenre gondolsz?

Találtam az Auchan-ról egy francia tesztet [Link]]itt, nem tűnik vészesen rossznak.

[ Szerkesztve ]

(#11032) alex89 válasza MájMekk (#11031) üzenetére


alex89
senior tag

Igen, akár ilyenre is. Egy átlag felhasználónak szerintem megfelel és az ár-érték aránya is elég jó. A lényeg, hogy alacsonyabb az önkisülése, tehát "álltában" nem merül le olyan hamar mint az auchan-os.

[ Szerkesztve ]

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#11033) hramon94


hramon94
tag

Sziasztok. Fejlámpába szeretnék AA akkumlátorokat venni, sokan ajánlották az Eneloop PRO akksikat de más felé is hajlok ha tudnátok ajánlani. Ezeket tudom tölteni az Aldis Active Energy töltővel?

(#11034) Dluinet válasza hramon94 (#11033) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ha az Eneloop drága lenne, akkor ez

ha sokáig akarod használni, akkor előnyösebb a 2000-2100mAh kapacitásúakat választani, még Eneloop-ból is

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11035) joy_k


joy_k
tag

Sziasztok Létezik IPC-L vagy társai olyan kivitelben ami egyszerre több (4-nél) aksit tud egyszerre tölteni és érdemes meg venni? Eneloop aksikra kellene Úgy vettem észre a saját töltővel nem érem el a megfelelő töltöttséget Köszi

(#11036) Diabo6


Diabo6
senior tag

Sziasztok!
Egy másik fórumról ajánlottak titeket. Van egy régi, hama 46613-as töltőm. Ez ugye már nem mai darab. És van egy nemrég vásárolt AA-s 3000 mAh-s (ez lehet kamu érték, tudom) NiMH akksim (8db). Lehet problémám abból, ha a hama töltővel töltöm? Tudom, hogy több, mint 24 óra egy teljes feltöltés, engem nem zavar.
Milyen töltőt tudnátok ajánlani, ami elfogadható áron van? Számomra az elfogadható annyit jelent, hogy kiskorom óta most használok először ismét akksit. Max gyerekjátékokhoz, légzésfigyelőbe, faliórába és hasonló kisebb dolgokba használnám az akksikat. Tehát nem szeretnék vagyonokat költeni töltőre.

Köszönöm a válaszokat.

(#11037) tomcsi23 válasza joy_k (#11035) üzenetére


tomcsi23
veterán

Egyszerűbb kivitelben találtam, bár a leírás szerint hasonlóan kezelik az akkukat. Tapasztalatom nincs velük.
Voltcraft UFC-8
Basetech BTL 12
Ansmann Powerline 8

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#11038) alex89 válasza Diabo6 (#11036) üzenetére


alex89
senior tag

Az a kapacitás érdekes valóban...milyen akksikról van szó pontosan? Ha valami nagyon "gagyi" Enowko és társai akkor nem biztos, hogy érdemel jobb töltőt mint a hama, mert hiába töltöd bármivel is, ha nem jön ki belőle több mondjuk 300-400mAh-nál.

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#11039) Kernel válasza Diabo6 (#11036) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az egy 160 mA-es töltő, csak a példa kedvéért írom, hogy értsd a számítást, kis áram lévén másfélszeres töltés szükséges, tehát egy 2000 mAh kapacitású akkuba 3000 mAh.

3000 / 160 = 18,75 óráig kellene tölteni.

3000 mAh kapacitású akkuról beszélni is kár, mert az nem 2000, hanem sokkal kevesebb szokott lenni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11040) Diabo6 válasza alex89 (#11038) üzenetére


Diabo6
senior tag

ilyen akksiról van szó

Ilyen akksiról van szó. A töltési idő nem zavar, el van a konnektorban, én pedig ráérek :)
Azt sejtettem, hogy nem lehet valós a 3000, de ha még 2000 is akkor is megérte. Főleg amikre használni fogom.

[ Szerkesztve ]

(#11041) Diabo6 válasza Kernel (#11039) üzenetére


Diabo6
senior tag

A töltési idő számítását én máshogy tudtam. Javíts ki ha rosszul tudom: 3000*1,4/160=26,25 óra elvileg.

(#11042) Ádyka válasza Diabo6 (#11040) üzenetére


Ádyka
őstag

Sok reményt nem fűznék azokhoz az aksikhoz ez alapján: [link]
Ez mind1 milyen olcsó volt. Ha pénzt adtál érte, már nem érte meg. :F

Egy pozitívuma lehet mindössze. 160-as töltővel 2 óra is elég nekik.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#11043) Diabo6 válasza Ádyka (#11042) üzenetére


Diabo6
senior tag

Na arra nem is gondoltam, hogy youtubeon található ilyen videó. köszönöm. Ezek szerint átlagban 200as darabja? Az szép :) A faliórát meg az illatosítót csak elviszi 1 hónapig :D

(#11044) Ádyka válasza Diabo6 (#11043) üzenetére


Ádyka
őstag

Vagy magától lemerül hamarabb is, hiszen kétlem, hogy alacsony önkisülésű lenne. :D

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#11045) Kernel válasza Diabo6 (#11041) üzenetére


Kernel
nagyúr

Lényege ugyanaz, általánosságban 1,4-1,6 szorzóról beszélünk, ami átlagban 1,5.

Láttam gyári adatlapokat is, ahol szimplán 1,5-ről beszélnek. Pontosan úgysem lehet tudni, a kémia nem hajszálpontosan dolgozik ilyenkor, tehát ez egyfajta ökölszabály, hogy C/10 áramon 15 (14-16) óráig kell tölteni.

De ha azt mondom, hogy 150 %-ot kell belerakni, az is ugyanaz.

Vannak timeres töltők, azokat is 14-16 óra közé időzítik, nem véletlenül. Mivel ezeket általában úgy párosítják, hogy a töltőáram kb. a kapacitás tizedének felel meg, vagyis olyan töltőt mellékelnek az akkuhoz, ami ennek a feltételnek nagyjából megfelel.

Laikus csak bedugja a konnektorba, végén kikapcsol, örül. Nyilván, ha más akkut használ hozzá, másképp alakulnak a dolgok.

Az akkuk egyébként sem mindig merülnek le teljesen, akkor pedig túltöltés van, de ez nem gond, mert elfűti a többletet. Kis áramon ez így megoldható, mert nem bírja túlmelegíteni.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11046) Diabo6 válasza Kernel (#11045) üzenetére


Diabo6
senior tag

Értem. Köszönöm mindenkinek.
Kutyát dobálni csak jó lesz, vagy szomszédot :D

(#11047) joe979


joe979
aktív tag

Lidliben lesz a szokásos Tronic töltő . Csütörtökön !

Szissz

(#11048) kaszaf


kaszaf
aktív tag

Sziasztok!

Vezeték nélküli egérhez (Logitech G602) keresek tölthető akkumulátort (AA) és töltőt.
Egész pontosan van egy ilyen töltőm: [link] de nem tudom ez használható-e vagy vegyek újat? Lehet nem is működik már de nincs amivel kipróbáljam.

Amit szeretnék:
- Lehető leghosszabb használati idő (gondolom ez az aksi kapacitás függvénye),
- Teljesen "hülyebiztos" töltőt szeretnék (ha bedugva felejtem akkor se legyen gond, ne tegye tönkre az aksikat).

Mit tudtok ajánlani?

(#11049) kaszaf válasza kaszaf (#11048) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Kieg:

Tudom itt digitális fényképezőhöz való töltőkről van szó de a problematika ua.

(#11050) Ádyka válasza kaszaf (#11048) üzenetére


Ádyka
őstag

Szia!

A töltőd a legbutább töltőknél valamivel jobb kategória.
Ha bármilyen neves LSD akksit veszel akkor tutira elégedett leszel az üzemidővel. A töltőd legnagyobb hátránya, hogy párosával tölt, de egy neves LSD-nek ez nem lehet gond, hiszen nincsenek a cellák között nagy eltérések.
Egérbe 2000-2300 mAh fölé nem mennék. Szerintem így is legalább 1-2 hónap lesz mire újra tölteni kell, használattól függően.

Ansmann MaxE
Duracell Active charge / Stay charged
Energizer Extreme
GP Recyko
Kodak Ready 2 use
Panasonic Infinium
Sanyo Eneloop
Uniross Hybrio
Varta Ready2Use Professional/Long life/power

Amelyik a környezetedben a legjobb áron beszerezhető.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.