Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) blattida válasza *Ropi* (#849) üzenetére


blattida
nagyúr

Használom már pár éve a töltőmet és az akksijaimat és nincs gondom. Te mióta használod az IPC-1L-t? ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#852) BEE válasza blattida (#850) üzenetére


BEE
addikt

Csakhogy az IPC automatikusan megoldja ezeket a problémákat
anélkül, hogy a júzernak értenie kellene hozzá.
Ráadásul pontos értéket mutat az aksi állapotáról,
amit semelyik másik töltőnél nem tudhadsz, csak annyit hogy vége a töltésnek.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#853) belluska válasza Vamp (#836) üzenetére


belluska
tag

Szia szép napot . Végre egy hozzáértő ember, aki tudja, hogy milyen az igazi töltő. Nekem egy Anssman Photo Cam 4-es töltőm van, 4 éve használom. Engem soha nem érdekelt, hogy ennyi, vagy annyi van az akksikban, van elég dolog az életben amire jó, ha odafigyel az ember. Mielőtt készülök valamilyen fotozásra, este beteszem a töltőbe, 9 óra múlva pedig kiveszem. Emlékezetem szerint kb. 4-5000 képet csináltam és mindig kitartott a fotozás végéig. Sokan pedig a Conrad seggét nyalják ( tisztelet a kivételnek, de az meg erősiti a szabályt ) Bocs, de nem emlitettem, hogy még a töltővel kapott, eredeti akksikat (2000mAh-s) használom !!!

(#854) *Ropi* válasza blattida (#851) üzenetére


*Ropi*
félisten

1 éve kb. :) De nem véletlenül van mellette egy CM 2020 is. ;) Nálam egy munkába menetel minimum 40 :Y darab cellával kezdődik. Nem engedhetem meg, hogy rosszak legyenek köztük. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#855) BEE válasza belluska (#853) üzenetére


BEE
addikt

" Sokan pedig a Conrad seggét nyalják..."
Ez elég érdekes megállapítás, főleg hogy a töltőt nem ők gyártják, csak forgalmazzák.

BEE :(

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#856) ottkar válasza blattida (#850) üzenetére


ottkar
addikt

Nem jelentkezne? Az akku nem fogja megkérdezni hogy megengeded e neki hogy szakadás vagy éppen zárlat lépjen fel nála a legnormálisabb töltés mellett is. A kémiai tönkremenést nem is említve.És azt sem kérdezi meg hogy a harmadik töltésnél következzen e ez be, vagy épp az elsőnél.Eléggé általános hogy az Eneloopon kívül minden márkánál elég sok a gyenge akku és érdekes módon ez a 2400-as kapacitás túllépése körül növekedett meg számszerűen.Nem beszélve a 10A-es töltésekről.

(#857) *Ropi* válasza belluska (#853) üzenetére


*Ropi*
félisten

Itt nem a Conrad segge nyalásán van a hangsúly, hanem a töltő tudásán. :W Vehettem volna Maha - Powerex-et is, csak azt azóta sem kapni Magyarországon. Lehet, hogy Neked, aki hetente elkattintgatsz pár 10 képet tét nélkül, nem számít az akkuid állapota, de nekem, aki pénzt keresek azzal, hogy egy 1 órás divatbemutató alatt csinálok átlag 600-800 képet, igenis számít, hogy tudjam, hogy nem hal meg a gépem a 151. expó után, mert "battery exhausted". :U

Bocsánat, ha kissé nyers voltam, kialvatlan vagyok. :B De a lényegen ez nem változtat. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#858) ottkar válasza belluska (#853) üzenetére


ottkar
addikt

Akkor neked különösen nagy szerencséd volt de ha visszaolvasnál sokaknak ez nem adatott meg. Bár lehet hogy csak nem imádkoztak eleget. Az IPC meg csak a legjobb 4 csatornás töltő az USA-tól Ausztráliáig ismerik és használják.

[ Szerkesztve ]

(#859) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Lassan átnevezhetjük IPC-1(L) dicsőítő topicnak... ;]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#860) BEE válasza *Ropi* (#859) üzenetére


BEE
addikt

Dehogyis !
Conrad seggnyalók lesz a helyes cím. :(

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#861) *Ropi* válasza BEE (#860) üzenetére


*Ropi*
félisten

:D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#862) blattida válasza ottkar (#856) üzenetére


blattida
nagyúr

Az akksi nem fogja megkérdezni, de az általad is említett szélsőségek egy normális töltőben is kiderülnek, hiszen rossznak, hibásnak, halottnak fogja minősíteni a gépezet.
Gyárilag szar akku esetén meg mindegy. A gyors töltés sosem volt hasznos dolog hosszabb távon, az ilyen extrém töltőáram pedig baromság, píárfogás, semmi más.
A kapacitás probléma megoldása technológia váltást igényelne, de a gyártóknak ez nem érdeke, majd ha a nikkel-metál hibrid lufi kidurran, gyorsan előhúzzák a tarsolyból az utódot.
Az eneloop jelenleg jó, de ő is duzzadni fog és hasonló sorsra jut, ám ez még a jövő zenéje.
Én szeretném, ha nem így lenne... :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#863) Vamp válasza ottkar (#845) üzenetére


Vamp
senior tag

Hm, hát nem tudom... Ha jól emlékszem, 200 mA-val süti ki az elemeket. Namost. Nem értem, ha tele elemet teszek bele, akkor 1-2 percig "frissíti", aztán kb 3 percet tölti, és késznek nyilvánítja.

Ha viszont kampós akkut nyomok bele, ott van, hogy egy órán keresztül is süti kifele, aztán 3-4 órán át tölti. Mivel annyira nem ráz meg, ha egy akku meghal a 6-ból, nem fogok multiméterrel méricskélni. Persze jobb lett volna egy töltő, ami kiírja a felvett energiamennyiséget, de most már mindegy.
Egyébként nem értem, nem teljesen kisütött NiMh elemet nem szabad töltőre tenni, vagy mi?

(#864) blattida válasza Vamp (#863) üzenetére


blattida
nagyúr

Azért célszerű lemeríteni az akksikat, mert van memória effektusuk, ami miatt ha úgy töltöd fel őket, hogy nincsenek lemerítve, akkor a későbbiekben azon a nem teljesen lemerített szinten fogja azt mondani az akku, hogy lemerült, ergo kisebb kapacitásra áll át, kevesebb energiát tárol, hamarabb lemerül. Ezért kell őket kisütni, a megfelelő terheléssel természetesen, nem rövidre zárva, illetve a későbbiekben több töltési-kisütési ciklust levezetni rajtuk, frissíteni.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#865) ottkar válasza Vamp (#863) üzenetére


ottkar
addikt

Olyan nincs hogy a fényképezőgépben egyformára merülnek le az akkuk hiszen +- 10%-al is eltérhetnek egymástól töltöttségben meg ellenállásban is.Az IPC-n ha kisütéssel kezded akkor egyformára süti őket és arra tölt. Ez a baj az Energy-nél hogy nem süti ki valójában. Az IPC a beállított töltőáram felével süt ki és amennyit ki lehet sütni annyi óráig is süt, És utána tölt.Multiméterrel feszültséget hiába mérsz az akkunál mert a töltőről lejövő akkuk egyforma feszültségűek lesznek akár 2000mA van benne akár 250. Ha feszültségesést mérsz akkor lehet látni hogy az egyikben jóval kevesebb van.

(#866) Vamp válasza ottkar (#865) üzenetére


Vamp
senior tag

Értem, ezzel is okosabb lettem. Szerintem az lesz, hogy ha komolyabb felhasználási területre tévedek (mondjuk picit jobb fotómasina, mint a Kodak C330), akkor beruházok egy ilyenre, ezt pedig eladom. Addig pedig majd figyelem az akksik tartósságát.

Jó lett volna tudni erről a töltőről, de ez egy elég eldugott topic volt:D

Eyébként a maradék kapacaitást milyen módszerrel méri meg egy ilyen töltő?

[ Szerkesztve ]

(#867) ottkar válasza Vamp (#863) üzenetére


ottkar
addikt

"Egyébként nem értem, nem teljesen kisütött NiMh elemet nem szabad töltőre tenni, vagy mi?"

Nem csontig kisütött akkuról van szó hanem normál szintig. Ez kb 0,9V üresjárási feszültség. Ezért követnek el sokan olyan hibát hogy a fényképezőgépben használt akkut amikor a gép már nem megy vele átteszik egy igen kisfogyasztású készülékbe amiben az akku mélykisütésbe megy és ezt nem szabad csinálni mert káros. Az akku töltéskor használatkor kémiai folyamatokat produkál és ezeket nem szabad aránytalanul egyirányba eltolni mert irrevezibilissé válhatnak.

(#868) Vamp válasza ottkar (#867) üzenetére


Vamp
senior tag

Úgy értettem, normál használat mellett. Mondjuk lemerül a fényképezőben. De elolvastam pár dolgot, ezek szerint itt sem árt lemeríteni az elemeket töltés előtt.

(#869) ottkar válasza Vamp (#866) üzenetére


ottkar
addikt

[link]

Csak ennyi leírás áll rendelkezésre.

(#870) ottkar válasza Vamp (#868) üzenetére


ottkar
addikt

Én mindíg lemerítéssel kezdem mert nem egyformán merülnek ki.

(#871) BEE válasza Vamp (#868) üzenetére


BEE
addikt

A jó töltés alapja a jó kisütés.
Ha ezt meg tudod tenni egyéb módon, akkor jól fog tölteni egy átlag
négycsatornás töltő is.
A kapacitáskijelzés meg hab a tortán, látod hogy mit várhatsz az adott aksitól.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#872) Szoles válasza blattida (#850) üzenetére


Szoles
senior tag

bocs, semmi

[ Szerkesztve ]

(#873) g@bo


g@bo
nagyúr

2*2650 mAh duracell a mediamarktban 995 huf... / az ecseri piac utániban nemtom a böbbi, hogy áll /

(#874) g@bo válasza *Ropi* (#859) üzenetére


g@bo
nagyúr

szerintem meg is érdemli. lehetne az eneloop akkuk alját is nyalni, lassan.

alig árulják öket pár helyen...

(#875) Kernel válasza belluska (#853) üzenetére


Kernel
nagyúr

Fotósoktól már megkaptad a kellő kiosztást, kiderült az is, hogy az IPC töltőknek a Conrad csak egyik forgalmazója. Más néven (BC900 stb.) Európában és Amerikában is beszerezhető, meg még ki tudja hol.

Nem csak itt, hanem számos, a témával foglalkozó hazai és külföldi fórumon "nyalnak be" a forgalmazóknak és rajtuk keresztül voltaképpen a Voltcraft német műszergyártó cégnek, ahol előállítják. A cég termékpalettáján egyébként olyan komoly, nagyértékű precíziós műszerek is szerepelnek, melyek között az IPC (Intelligent Power Charger) szinte játékszer, melléktermék, amit valamelyik mérnök csak úgy hobbiból összerakott. Viszont eléggé "ütősre" sikeredett melléktermék. (Részletkérdés, ha Kínában vagy akárhol is gyártatják, attól még nem kínai színvonalú.)

Én mondjuk túl sokat nem fotózok, de "független szakértőként" talán vehetem a bátorságot, hogy véleményt mondjak egy akkutöltőről. TV-video (stb.) szervizt üzemeltetek, elektronikában eléggé otthon vagyok, nem csak javítás, hanem építés, kisebb tervezések szinjén is, meg nem is tegnap kezdtem a szakmát.

Itt egyszerűen például arról van szó, a technika mai állása simán megadja a lehetőséget, hogy ilyen háztartási eszközzel ma már mindenki meggyőződhet, mennyi villamosenergiát képes tárolni egy akkucellája. Ezáltal figyelemmel követhető az "egészségi" állapot, kellemetlen meglepetések kerülhetők el.

A termék zsenialitása, hogy még profi igényeket is kielégít, noha nem drága, sőt ára még meg is térülhet, amikor kevesebbet kell költeni akkubeszerzésre.

Aki nem él ezzel a lehetőséggel, az kb. olyan, mintha fekete-fehér tévét nézegetne még manapság is, noha van színes is. (Nem mondom, hogy a legjobb hasonlat, most ez jutott eszembe.)

Értem, én hogy neked jól bevált eddig más fapados töltő, de ha rászoknál egy ilyenre és átlátnád az előnyeit (amit most jobban nem részletezek, sokszor leírták, -tuk, lassan már nekem is unalmas) később olyan lenne visszatérni a régihez, mint beülni egy Trabantba. Közlekedni persze azzal is lehet, csak...

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#876) Vamp


Vamp
senior tag

Egyébként van akkuteszt az Ansmannban is. Persze nem kiírja pontosan, hogy mennyi van az elemben, de végülis hasznos.
Az első 5 secnél, mikor behelyezel egy elemet, a névleges kapacitás %-nak megfelelő töltöttséget jelez színekkel. Zölddel, ha 80% fölötti a töltöttség, sárgával, ha 25 és 80% közötti, és pirossal, ha 25% alatti. Nem kapsz tehát pontos képet, de arra elég, hogy megállípítsd, az elemet mondjuk nem érdemes feltenni, ha zöldet mutat, illetve nem árt jobban kisütni, ha pirosban van, de mondjuk a fényképeződ még működik vele, töltés előtt.

(#877) ottkar válasza Vamp (#876) üzenetére


ottkar
addikt

Az az akkuteszt nem azt jelzi hogy a 2000-es akkuban 2000 van hanem azt hogy nem lehetett többet bele tenni. Ha az IPC befekjezi a töltést azt írja ki mindegyik csatornára hogy FULL. Csak amikor kiíratod a töltöttséget akkor derül ki hogy van e olyan akku ami nem vett fel számottevő töltést.Az félrevezető információ hogy a névleges töltöttséghez viszonyítva mutat mert azt egy diódával nem lehet.

(#878) Vamp válasza ottkar (#877) üzenetére


Vamp
senior tag

Ezt megnézem majd rossz akkuval is (bár ilyen itthon még nincs). Tehát azt mondod, nem a felvett/felvehető arányt írja ki? Akkor mi alapján adja a színjelzéseket?

(#879) ottkar válasza Vamp (#878) üzenetére


ottkar
addikt

A feszültség alapján.A töltő nem a feszültség alapján fejezi be a töltést hanem az áramlás alapján.Ha egy 1l tartályba 4l levegőt nyomsz akkor 3 Bar túlnyomást kapsz.Ha 10l-es tartályba 40l-t akkor is 3 Bar-t kapsz.A feszültség nem mutatja soha a töltést, a feszültségesésből már lehet következtetni rá.

(#880) ottkar válasza ottkar (#879) üzenetére


ottkar
addikt

Persze a levegős hasonlat sántít mert az akkuba a töltés kémiai átalakítással megy. Nem olyan mint a tartály amibe nyomhatok többet is. Ha a vegyület visszaalakíthatalanná alakul akkor nincs hova tölteni. Feszültség attól még lesz csak áramot nem lehet kivenni.

[ Szerkesztve ]

(#881) Vamp válasza ottkar (#880) üzenetére


Vamp
senior tag

Így világos. Viszont. Csökkent kapacitással (tehát mondjuk max 300 mA a 2600ból) is képes elérni az akku mondjuk a "zöldhöz" szükséges feszültséget? Nagyon nem emlékszem a fizikai képletekre, de úgy sejtem, igen. (Remélem nem tartalak fel a hülye kérdésekkel).

Egyébként, így utólag, mivel lenne célszerű megmérni az elemek töltöttségét? Tehát nem egy IPC-t vennék, hanem csak ami megméri, mennyi ment az elembe töltés után.

[ Szerkesztve ]

(#882) ottkar válasza Vamp (#881) üzenetére


ottkar
addikt

A feszültségmérés nagy ellenállással történik. Felesleges az IPC-be be van építve külön 50-100 ezerbe kerülne.

(#883) Vamp válasza ottkar (#882) üzenetére


Vamp
senior tag

Várj, konkrétan arra gondolok, hogy kijelzi, hány mA van az elembe töltve. Feszültséget meg egy egyszerű voltmérővel is mérhetek, nem?

(#884) ottkar válasza ottkar (#882) üzenetére


ottkar
addikt

[link]

Nem olyan egyszerű mint egy fesz.mérés.

(#885) Vamp válasza ottkar (#884) üzenetére


Vamp
senior tag

Ezek alapján az IPC hogy képes megbízható adatokat szolgáltatni? Ha egy különálló feszmérő ennyibe kerül?

(#886) blattida válasza Vamp (#883) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem azt jelzi, hanem terhelés alatt megméri a kivehető áram nagyságát, amit számodra átkonvertál kapacitás értékre, lévén a kettő között egyenes arány van.
Feszt egyébként pontosan, egy voltmérővel is eszközölhetsz.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#887) blattida válasza ottkar (#884) üzenetére


blattida
nagyúr

De nem is olyan bonyolult, mint amilyennek beállítod.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#888) ottkar válasza Vamp (#885) üzenetére


ottkar
addikt

Nem feszmérő, kapacitásmérő.Az IPC töltötte x árammal y óráig hogyne tudná hogy mennyit vett fel az akku.Azért van a processzor. Azért azt ne hidd hogy az IPC egy 2%-os pontosságú műszer akkor nem ennyibe kerülne .

[ Szerkesztve ]

(#889) blattida válasza ottkar (#882) üzenetére


blattida
nagyúr

Már ne haragudj, de ez hülyeség.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#890) blattida válasza Vamp (#883) üzenetére


blattida
nagyúr

A legegyszerűbb módszer az, ha töltés után megméred az akku zárlati áramát. Ez nem tart tovább fél másodpercnél. Ha legalább tíz ampert kapsz egy 2500-ös akksiból, akkor az akksi megfelelő...
Nem a legprecízebb megoldás, de tökéletesen használható, hosszútávon is. :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#891) Vamp


Vamp
senior tag

Ebből számomra az következik, hogy csak kisütött, majd az IPC-re kapcsolt, folyamatosan az IPC-n levő elem kapacitását tudja megmérni a cuccos. Ha viszont a töltést megszakítom, mondjuk kiveszem az elemet, majd vissza, az IPC sem fogja tudni, hogy pontosan mennyit tett bele, lévén a proci csak 0-ról töltött elem felvett kapacitását képes meghatározni, vagyis az aktuálisat nem. Tehát az IPC-nek csak egy esetleges akkuhalálkor van szerepe, egészen addig pedig bőven megfelel egy Ansmann is, a 4-eshez hasonló funkciókkal.

(#892) blattida válasza Vamp (#891) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem. Mert a kapocsfeszültségből és a kivehető áramból megvan a kapacitás, pontosabban a töltöttség.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#893) blattida válasza Vamp (#891) üzenetére


blattida
nagyúr

Meg arra is jó, hogy a hibás de még nem beszart akksikat kiválogasd vele.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#894) ottkar válasza Vamp (#891) üzenetére


ottkar
addikt

Csakhogy az Ansmannál nem tudod hogy az egyik aku esetleg kinyiffant.

[ Szerkesztve ]

(#895) Vamp válasza ottkar (#894) üzenetére


Vamp
senior tag

Itt azt írják, a refresh funkció a az akkuk kondíciójának megőrzését szolgálja, és nem egyenlő a kisütéssel, értelmezésem szerint. Azonban az Ansmann leírásában 200 mAh-s kisütési áram szerepel, akkor most végülis mit csinál ez a töltő a refresh alatt?

Egyébként továbbra is fenntartom, hogy ha kisütött akkut teszek bele, akkor számomra mindegy hogy kiírja-e a kapacitást, vagy sem. Ha defektes az akku, az előbb-utóbb kiderül. Amúgy van error-jelzése a cuccosnak defektes akku esetén.

(#896) ottkar válasza Vamp (#895) üzenetére


ottkar
addikt

Minden töltő a refresh alatt kisüt és tölt. Ezért írtam hogy az IPC-nél kisütést nyomva is azt csinálja csak épp egyszer. Ha két ciklus után nem lesz jó az akku akkor kampó.

(#897) TeeJay


TeeJay
félisten

látom itt sok akksi szakértő van
légyszi segítsetek nekem
a héten kell megvennem öcsém egyik ballagási ajándékát
egy kompakt gépet (Canon A570IS) ami 2 darab AA akksival megy.

mivel kompletten fog menni az ajándék
szeretnék mellé 4 darab AA akkumulátort is venni

az lenne a kérdésem hogy manapság hol és melyik márkát vegye az aki stabil teljesítményt szeretne?

Ansmann Powerline 5 mobil töltőm van
Íme
ez tud kisütni is és csatornánként vezérelt mikroproci által

amiket én néztem akksit a Fotomarket-ben a 4darab Energizer 2500-as elég jó árban van
vagy az Edigital-ban 4 darab Sanyo 2700-as

mondjátok meg a frankót hogy melyiket éri meg venni és esetleg hol.
thnx :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#898) *Ropi* válasza TeeJay (#897) üzenetére


*Ropi*
félisten

A Sanyo HR sorozatú cellái elég jók, de az Energizerben is az van, egykutya. ;) Ha igazán jót akarsz, akkor Sanyo Eneloop-ot vegyél: alig van önkisülése, hosszú ideig eláll. :R De azoknak saját töltőjük van.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#899) neduddki válasza TeeJay (#897) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

legyszi probald ki Nyugdijas SAFT-jait, igen kivancsi lennek egy osszevetesre!
nalam a taviranyitok nem mervadok /szerencsere:- )/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#900) *Ropi* válasza neduddki (#899) üzenetére


*Ropi*
félisten

Most ezt kinek mondtad? Nekem vannak SAFT-jaim. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.