Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) And válasza taylorp (#1450) üzenetére


And
veterán

Javaslom, hogy szerezz be valami normális árammal dolgozó töltőt, mert az ilyen 100..200mA-es töltést biztosító vackok nem igazán megfelelőek a 2Ah feletti kapacitású cellákhoz. Nem elég, hogy a töltési idő irdatlan hosszúra (akár 24 órán túl) nyúlik, a pontos állapotot sem fogod sosem tudni. Egy névleg 2700mAh-s akku számára pl. 120mA már majdnem csepptöltés, de mindenképp kisebb, mint a kapacitás 5%-a.

[ Szerkesztve ]

(#1452) taylorp válasza And (#1451) üzenetére


taylorp
senior tag

Rendben.
Akkor az a lényeg, hogy minél nagyobb mA töltése legyen a töltőnek?

Ez kizárt dolog, mer nemtudom. XBOX Gamertag:taylorp79

(#1453) Szoles válasza taylorp (#1452) üzenetére


Szoles
senior tag

Nem, a túl nagy árammal való gyorstöltés sem jó az aksiknak! Az ideális a kapacitás 10% körül van, esetleg valamivel több. Az 1A körül leadó györstöltők gyilkolják az aksit.

Pár hsz váltás után úgyis oda fogunk kilyukadni, hogy vegyél egy IPC-1L töltőt :) , amivel beállíthatod a töltőáramot, cellánként tölt, kisütni tud, láthatod, hogy mit tud az aksid, ha meg feltöltött, akkor lekapcsolja a töltést.

Te először azt fogod írni, hogy ennyit (kb. 8 ezer) nem akarsz költeni egy töltőre, inkább számolgatsz, meg kidobálod a tönkrement aksijaidat.
Azután eltelik valamennyi idő, és belátod, hogy mégis kellene venni egy ilyet. Majd kicsit szívod a fogad, de megveszed, és kicsit később beszámolsz, hogy milyen qrva jó ez a szerkezet, és az aksijaidról tudod, hogy milyenek, és sokkal megbízhatóbban működnek. Azután te is elkezdesz mindenkit lebeszélni az ócska töltőkről.

Hogy ezt honnan tudom előre? Jövőbelátó vagyok! ;) (Jóslást, átoklevételt is vállalok! :D )

(#1454) taylorp válasza Szoles (#1453) üzenetére


taylorp
senior tag

Körülnézek, hogy mennyiért tudnék beszerezni egy IPC-1L-t.
De addig is jó lenne használni az akksikat.
Vagy nem kellene?

Ez kizárt dolog, mer nemtudom. XBOX Gamertag:taylorp79

(#1455) Szoles válasza taylorp (#1454) üzenetére


Szoles
senior tag

Fix áron adják az IPC-t, Conrad forgalmazza. Külföldről ugyanennyi, vagy még több.Használtan nem fogsz találni, nem árulja senki.

Persze használhatod addig is az aksikat -néhány töltéssel még nem nyírod ki őket-, de érdemes lenne legalább a töltési időt kiszámolni. (Mondjuk Kernel talán segít ebben, én nem akarok hülyeséget mondani neked.) A gond az, hogy a rendes kisütést nem tudod megoldani, emiatt a töltési időt sem lehet pontosan kiszámolni. De legalább valamennyire, az is valami.

A legjobb persze, ha megveszed az IPC-t. Kérdezd meg telefonon őket (az oldalukon nem biztos, hogy fent van!), van-e most aksikkal összecsomagolt szettben. Én ilyet vettem 10-ért, az aksik pedig nagyon jó, kis önkisülésű GP Recyco-k. Így a töltő kb 7500-8000-be került.

(#1456) ottkar válasza taylorp (#1452) üzenetére


ottkar
addikt

Én a múltkor siettem és 700mA-re tettem a töltést. A töltő hőérzékelője többször lekapcsolt, előtte ezek az akkuk 500mA-en simán végigmentek. Ez nem minden akkunál így van előfordul olyan akku amelyik az 500-at is zokon veszi. Általában 0,1-0,15 C-t jó akkunak el kell vinni. Ja és az IPC töltőről van szó. Azt senki nem adja el.

(#1457) taylorp válasza Szoles (#1455) üzenetére


taylorp
senior tag

Köszönöm.
Holnap felhívom a Conradot.

Ez kizárt dolog, mer nemtudom. XBOX Gamertag:taylorp79

(#1458) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Szombaton kapom kézhez IPC-1L töltőmet, majd rá 1-2 napra a Duracell HR06-os akkuim.

A kérdésem az lenne, hogy vadonatúj akkuk első töltésekor DISCHARGE vagy CHARGE módot kell választani?

Üdv ottkar és Szoles! :C

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1459) Szoles válasza Anubis_9 (#1458) üzenetére


Szoles
senior tag

Igen, ide valók az ilyen dolgok, már kellemetlen volt a sok offolásunk.

Érdemes mindig "discharge"-ot csinálni (kisüt-feltölt), hacsak nem sietsz nagyon. Így szépen, egyformára (0,9V) kisüti őket, majd feltölti. Ez az új aksikra is ugyanúgy áll.

Persze ha kíváncsi vagy a valódi kapacitásokra, akkor "Test"-et csinálj (feltölt-kisüt-feltölt). Ilyenkor a kisütés közben pontosan (terhelve) megméri a kapacitásokat.

A Duracellekre kíváncsi leszek. Van, aki dicséri, mások szidják. (Az én véleményem titkos. :) )

[ Szerkesztve ]

(#1460) ottkar válasza Anubis_9 (#1458) üzenetére


ottkar
addikt

Én nem javasoltam volna ezt az akkut. Sok baj van a nagykapacitású akkukkal. Nem véletlen hogy az Eneloopok 2000-esek csak.

(#1461) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Megvan az IPC-1L töltőm! :C

Be is tettem DISCHARGE üzemmódban 4 db 2500 mAh-s Energizer-t. 3 órája megy a folyamat, 100-110 mA-t és jelenleg 310 mAh-t ír ki. A 100-110 mA-ből arra következtetek, hogy pillanatnyilag a kisütés fázisában van, igaz? A 310 mAh meddig fog elmenni? Mikor kezdődik a tényleges töltés?

Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1462) Szoles válasza Anubis_9 (#1461) üzenetére


Szoles
senior tag

Na, helyes! :)

Igen, most kisüt, de hogy meddig, azt a fene se tudja, ez attól függ, mennyire voltak töltöttek az aksik. Ha sejteni akarod, hogy meddig süt kifele, akkor a feszültséget nézegesd. (Displa gomb nyomogatása.) 0.9V-ig fogja kisütni őket, majd átvált töltésre. Ilyenkor értelemszerűen azt fogja kiírni, hogy "csárdzs", a végén meg hogy "full".

A 310mAh-val (illetve ez változni fog persze) ne foglalkozz. Ez lenne a kapacitás (amennyit ki tud szedni az aksikból), de mivel nem biztos, hogy rendesen feltöltött aksikat merítgetsz (sőt szinte biztos, hogy nem), ezért fals eredményt fog mutatni.

[ Szerkesztve ]

(#1463) Anubis_9 válasza Szoles (#1462) üzenetére


Anubis_9
őstag

1.1-1.2V-on áll már 3,5 órája a fesz. Nem csökken, ahogy elérje a 0.9V-ot... :(

Kb. 420 képet csináltam az akkukkal, vaku nélkül mind...

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1464) Szoles válasza Anubis_9 (#1463) üzenetére


Szoles
senior tag

Hát annak csak örülj, hogy nem akar csökkenni! Ez egy jó jel, életképesnek tűnnek az aksik. Ki fogja sütni őket, ne aggódj! :)

A 420 kép nem sokat mond, ez borzasztóan változik gépenként, meg hogy hogyan fotóztál, mi volt bekapcsolva. Inkább azt figyeld, hogy mekkora különbségeket veszel észre az egy csomag aksin belül. (Kisütési idő, töltési idő, belenyomott áram.)

(#1465) Anubis_9 válasza Szoles (#1464) üzenetére


Anubis_9
őstag

LCD ki volt kapcsolva, csak átnézeti keresőt használtam végig. :DDD 1.20 V, 1.20 V, 1.16 V és 1.14 V-ot mutat folyamatosan 3,5-4 órája! :) Akkor ez jó jel. Mind a 4 akkura 369 mAh-t mutat, valamint a töltött kapacitások 106 mA, 104 mA, 107 mA és 107 mA-t.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1466) ottkar válasza Anubis_9 (#1461) üzenetére


ottkar
addikt

"valamint a töltött kapacitások 106 mA, 104 mA, 107 mA és 107 mA-t."

Azok a kisütőáramok.
Ha az akkuban1200mA maradt akkor 12 óráig süti.

[ Szerkesztve ]

(#1467) Anubis_9 válasza ottkar (#1466) üzenetére


Anubis_9
őstag

Igazad van, félreírtam, kisütőáramot akartam írni... :B

Hosszú menet lesz! :DD

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1468) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Akkor mi van, ha az akksi Full-ra töltött, de 0 órát és 0 mAh-t ír? Hajnal óta töltötte, még valami 1600-as állapotot láttam délután. :B Bug van a matrixban?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1469) ottkar válasza tomcsi23 (#1468) üzenetére


ottkar
addikt

A full állapotjelzés nem azt jelenti hogy az akkuban van töltés, hanem azt hogy nem tud a töltő beletölteni többet valami oknál fogva. Nem lett ott valami összekutyulva?

(#1470) tomcsi23 válasza ottkar (#1469) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ment rendben a töltés (előtte kisütés), délután ránéztem, akkor 1,6 Ah-nál járt. Aztán nemrég lett full, gondoltam, megnézem, mennyit nyomott bele. Mellette a másik akksi rendben megy, 1,7-nél jár éppen. Ugyanúgy töltötte, mint a többieket, csak ilyet eddig még nem csinált. Mindegy, áttettem 3-ból 4-be, azt nyomtam rá egy újabb kört. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1471) tomcsi23 válasza tomcsi23 (#1468) üzenetére


tomcsi23
veterán

Baze, a másik töltött akksinál is ezt csinálta. Reseteltem a töltőt, meglátjuk. :K

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1472) ottkar válasza tomcsi23 (#1471) üzenetére


ottkar
addikt

Nem rossz gombot nyomtál meg?

(#1473) tomcsi23 válasza ottkar (#1472) üzenetére


tomcsi23
veterán

Dehogyis, a másik - nem fullos - akksinál rendben kiírta az aktuális értéket.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1474) Anubis_9 válasza ottkar (#1466) üzenetére


Anubis_9
őstag

Reggelre így áll a töltés: mostanra átváltott már CHARGE-ra mind a 4 akku felirata.

A négy töltőáram: 194 mA, 198 mA, 197 mA és 200 mA.
A feszültségek: 1.36 V, 1.37 V, 1.46 V és 1.40 V.
A töltött kapacitások pedig: 854 mAh, 854 mAh, 1788 mAh és 1518 mAh.
A töltési idők: 4:27 h, 4:23 h, 9:18 h és 7:54 h.

Vagyis a 4-ből kettőt sokkal hamarabb kisütötte az éjjel, mert azok jobban le voltak merülve. A 2500 mAh-s akkuk esetében a töltött kapacitás 2500-ig fog elmenni, ha nem tévedek... :B

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1475) Szoles válasza Anubis_9 (#1474) üzenetére


Szoles
senior tag

Persze, nem egyformán voltak lemerülve. Néhány használat után valószínüleg valamennyire közelíteni fognak egymáshoz.

A töltőárammal ne foglalkozz, az 200 mA körül van. (A 200 csak egy névleges adat.)

De, tévedsz. ;) Nem valószínű, hogy 2500-at mutason a végén, mivel amit akkor fogsz látni, az nem a valós kapacitás, hanem a beletöltött áram veszteséggel együtt. Mindenesetre arra jó, hogy a különbségeket mutassa.

(#1476) Anubis_9 válasza ottkar (#1460) üzenetére


Anubis_9
őstag

Tegnap e-mail-ben visszamondtam a Duracell 2650-es akkuk rendelését (amit el is fogadtak :) ). Most, hogy megvan az új töltőm, talán jobban fognak muzsikálni az Energizer 2500-asok. :DD

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1477) tomcsi23 válasza Anubis_9 (#1476) üzenetére


tomcsi23
veterán

Létezik abból "Made in Japan" verzió, abból van 5 pár otthon, mind frankó nagyon. (ottkar, mi a bibi a nagykapacitású akksikkal, vagy kimondottan ezzel van valami?)
Az igaz, hogy ezzel a töltővel egy gyengébb akksi is rendesen feltölthető, a fenti akksik is jóval többet tudnak, mint előtte egy gyengébb töltővel. :K

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1478) ottkar válasza tomcsi23 (#1477) üzenetére


ottkar
addikt

Amióta átlépték a 2500-as határt a legmárkásabb akkuk között is erősen megnőtt a hibások száma. Én már évekkel ezelött megmondtam hogy nem lehet a kapacitást egy ceruza méretnél egyre fokozni hátrány nélkül. Nem véletlen hogy az Eneloopot 2000-esre csinálták.

(#1479) Degeczi válasza ottkar (#1478) üzenetére


Degeczi
nagyúr

és a 2000-es Eneloop a gyakorlatban lazán maga mögé utasítja a "2500", "2600" és hasonló föliratokkal vakító, de hagyományos akkukat: azok uis az önkisülés miatt már 1-2 hét alatt érezhetően veszítenek a töltöttségükből, míg az újfajta akkuk hónapok alatt sem = otthoni használatra teljesen értelmetlen nagy kapacitású, de hagyományos akkut venni!

(egyedül olyan profinak célszerű, aki a nagy használat miatt pár naponta egyébként is töltögeti őket)

(#1480) tomcsi23 válasza ottkar (#1478) üzenetére


tomcsi23
veterán

Oké, ez érthető. Szerencsére az Öregtől is vettem egy szatyorral, így ha kell, van S(z)aft rendesen. ;]

Degeczi: melyek azok a nagy kapacitású, ámde hagyományos akksik? Mert most úgy néz ki, mintha ezek a Duracellok is közéjük tartoznának. ;) Ja, és az újfajták, azok melyek?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1481) Degeczi válasza tomcsi23 (#1480) üzenetére


Degeczi
nagyúr

egyszerűbb azt fölsorolni, amit érdemes megvenni...

Sanyo Eneloop, GP Recyko, Varta Ready2Use az ismert nagy nevek, amikkel garantáltan nincs gond (még a Panasonicnak és az Unirossnak is van hasonló, önkisülésmentes típusa)

ami előfordul még más név alatt, az is mind ettől a pár gyártótól veszi - a Duracell sem gyárt ilyet, csak fölcímkéztet másik gyártóval...

mindenesetre ha 2500 mAh vagy nagyobb kapacitású, az már hagyományos akkut jelent, amit házi használatra nem érdemes megvenni

az önkisülésmentesek mind 2000 mAh környékén vannak, és persze a csomagoláson is van olyan fölirat, ami erre a jellegükre utal

(#1482) TeeJay válasza Degeczi (#1481) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem 4darab 2700-as Sanyo akksim van és kutya baja, hetek múlva is van még benne bőven szufla, bár hozzá teszem mindig úgy töltöm hogy előtte benyomom a lemerítés gombot. szerintem nem sül ki olyan hamar mint egyesek azt bemesélik

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1483) Findzs


Findzs
addikt

[link]

ilyen voltcraft töltőt néztem ki
nekem kellene a 9v os töltés is és csak ezt találtam barátságos áron van esetleg tapasztalatotok rola ? használ valaki ilyet ?
és a conradrol utánvétel rendelnék mert 300 km kicsit sok mennyire megbizhatóak ?

köszi

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1484) Anubis_9 válasza TeeJay (#1482) üzenetére


Anubis_9
őstag

Milyen töltőd van? Nekem IPC-1L. A kisütés nekem is hosszú-hosszú órákig tart... :Y Azt hittem, sokkal hamarabb ki lehet sütni egy akkut, de tévedtem... :(

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1485) Degeczi válasza TeeJay (#1482) üzenetére


Degeczi
nagyúr

az önkisülés sok mindentől (pl hőmérséklet) is függ, de általában már az első napon elveszít a hagyományos akku 5-10%-ot (!), majd naponta 0.5-1%-ot

ezért nincs értelme ilyet otthon használni, ha a kamerát csak hétvégeken veszi elő az ember: egy önkisülésmentes akku sem drágább, azzal ugyanez gyakorlatilag elhanyagolható, és hiába alacsonyabb névleg a kapacitása, azt bőven behozza ezzel pár hét alatt

gyakorlati példa: amikor május elején vettem egy Nikon vakut, gyári csomagolásból épp kibontott Sanyo Eneloopokat tettem bele - és utána legközelebb októberben kellett azokat kivegyem töltés miatt!
(és persze akkor sem az önkisülés miatt, hanem mert addigra készült velük több száz villanás)
hagyományos NiMh akkukat eközben jópárszor tölteni kellett volna, egyetlen árva villanás nélkül is...

(#1486) ottkar válasza Findzs (#1483) üzenetére


ottkar
addikt

Az ár barátságos a tudás közelít a nullához. Két csatornás töltővel egy gyenge akku miatt az egész garnitúra nem fog működni.

(#1487) ottkar válasza Anubis_9 (#1484) üzenetére


ottkar
addikt

De tedd 700mA-re a töltést ha kibírja az akku máris 3 és félszer rövidebb ideig süt ki. De 500-at biztos kibír az akku.

(#1488) ottkar válasza TeeJay (#1482) üzenetére


ottkar
addikt

Az nem bemesélés hogy sok a rossz gyenge akku.Az hogy te kifogtál egy jó garnitúrát az miért volna érvényes minden akkura? Miért állítasz olyant amit nem tapasztaltál? Pláne több tíz garnitúra legkülönbözőbb márkájú akkunál.

(#1489) TeeJay válasza Anubis_9 (#1484) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem Ansmann Powerline 5 mobil van
2700-as Sanyoval ez is eltököl 4-5órát mire kimeríti
de mivel 700mA-el tölti az AA akksikat így 4,5óra alatt felnyomja kb.
én úgy tippelem 700mA-al meríti meg annyival is tölti
nekem még sosem volt meleg egyik akksi se töltés után és egyiken se érzem hogy kezdene gyengülni. feltöltöm a Sanyo-t berakom Canon A570IS-be és ha netán 2hét múlva kellene fotózni akkor is tudok többszáz képet csinálni még :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1490) Nagya21 válasza TeeJay (#1489) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Nekem poverline traveller is +ipc-1l is van :C
(meg a nyögdijas eccerü töltője a 9v-nak :) )
Én mind a kétfajtával eddig tökéletessen meg vok elégedve :DD (használom is mindkettőt)
Ha tesztelni akarok akkor egyértelmüen ipc, ha már bizonyitott akksit kell eccerüen tölteni akkor ansmann.
(Multkor irtam hogyan jártam a sanyo akksikkal, na akkor nagyon jól jött az ipc :K )
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1491) Szoles válasza Anubis_9 (#1484) üzenetére


Szoles
senior tag

Ha még sok van az aksikban, akkor persze, hogy sokáig fog kisütni. Addig érdemes használni egy aksit, amíg hajtja a cuccot, amiben van, így a töltő még 100mA-rel is max egy óra alatt kisüti a maradékot. Én addig szoktam fényképezni, amíg el nem kezd villogni, hogy merülnek az aksik, vagy akár kikapcsolásig.

De ha türelmetlen vagy, akkor kisütéskor tedd a legnagyobb áramra, és időnként nézz rá a töltőre. Így sokkal hamarabb megvan a kisütés. Amikor kisütött, és átvált(ana) töltésre, akkor állítsd át normál (szerintem 200mA) töltésre.

[ Szerkesztve ]

(#1492) Anubis_9 válasza Szoles (#1491) üzenetére


Anubis_9
őstag

Zsinórban 3x-4x jártam úgy az Energizer-es töltőm idejében, hogy elmentem a barátnőmmel kirándulgatni. Fényképezni szerettem volna, de az első kép után hirtelen piros jelzést mutatott az akkura és szinte rögtön kikapcsolt a gép. Sajnos nincs állandó akkuszint-visszajelzője a gépemnek. Csak akkor jelez, ha már másodpercekre van a kikapcsolás... :W Hazaértem, egyből rá töltőre, 1 hét múlva ismét mentünk valahova de újra így jártam... és így tovább 3-4x... :W

Ottkar: szóval 500 mAh-s töltőáramot ki kell, hogy bírjon az Energizer 2500-as?

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1493) Anubis_9 válasza TeeJay (#1489) üzenetére


Anubis_9
őstag

A kisütőáram a fele a töltőáramnak. Vagyis ha 700 mA-val töltesz, 350 mA a kisütő áram.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1494) ottkar válasza Anubis_9 (#1492) üzenetére


ottkar
addikt

Már írtam hogy 500-at ki kell bírni egy jó akkunak. Nekem pont Energizer van és 700-nál leállt többször a töltés és 500-nál végigmegy mindíg simán.

(#1495) Findzs válasza ottkar (#1486) üzenetére


Findzs
addikt

hát persze ár érték arány :)

de 9v os akksi miatt elég szűk a választási lehetőség

mondj jobbat

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1496) TeeJay válasza Anubis_9 (#1493) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem nem IPC van hanem Ansmann :B
ott is a töltőáram fele a kisütőáram?
azt tudom hogy a töltőáram 700mA (AA akku esetén) mert az rá van írva

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1497) Anubis_9 válasza TeeJay (#1496) üzenetére


Anubis_9
őstag

Nem vagyok biztos benne, de szerintem ott is a felel kell, hogy legyen a kisütőáram. A töltőáramod 700 mA? Szerintem nem csak ez az egy értéket lehet beállítani. Melyik a tied a sok közül?

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1498) ottkar válasza Anubis_9 (#1497) üzenetére


ottkar
addikt

Az nem törvényszerű hogy a kisütőáram fele a töltőnek. Az IPC-nél így van szoftverezve.

(#1499) TeeJay válasza Anubis_9 (#1497) üzenetére


TeeJay
félisten

Powerline 5 mobil : [link]

AA/C/D akku esetén 700mA
AAA akkunál 350mA
9voltosnál meg azt hiszem 15mA

meríteni a 9voltos kivételével mindet tudja, és 4 csatornás töltő mindegyiken led
elég drága volt, nekem megfelel, gyors megbízható és kisütő funkció is van rajta úgyhogy egyik akksim se igazán romlik
majd ha 1x lesz pénzem én is szeretnék IPC-1L-t venni de csak akkor ha DSLR-hez lesz mondjuk vakum és kell bele a sok akksi majd. :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1500) BEE válasza Anubis_9 (#1492) üzenetére


BEE
addikt

Tipikus esete annak, hogy az együtt töltött két aksiból az egyik
leállítja a másik töltését idő előtt.
És ez a hiba csak fokozódik a töltések során. :(

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.