Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Batman2 válasza Gordiann (#396) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Nézd meg, hogy milyen áramerővel tölt, attól függ, mit tud feltölteni !
Ha több, mint 180mA-rel tölt, mondjuk 250mA-rel, akkor a 2500-as akkukat is fel tudja tölteni.

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#402) Batman2 válasza doktor úr (#400) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Tényleg, valóban 9.6V-os ez a példány, még eddig nem találkoztam ilyennel.
Bár persze ez sem jó a tényleg 9V-oto igénylő készülékekben, mert ez meg már többet ad.
Köszi a felvilágosítást.

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#403) ttoth válasza Batman2 (#401) üzenetére


ttoth
tag

Tehát lényegében az van, hogy ha x mA-rel tölt, akkor 10*x mAh -as aksikat is fel tud tölteni?

Űűű, de szép eketárcsa!

(#404) Batman2 válasza ttoth (#403) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Igen, lényegében erről van szó, mivel a standard töltés a névleges kapacitás 1/10-e. :)
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#405) ttoth válasza Batman2 (#404) üzenetére


ttoth
tag

Köszi, most már értem.

Űűű, de szép eketárcsa!

(#406) RAM


RAM
őstag

Batman2: privi ment (akku kérdés)

Csak tisztán

(#407) Wini


Wini
aktív tag

Hy all!

A Real Power akksikról mik a vélemények??? Kodak készülékbe való lenne, Klic 7002-es.

Előre is THX a válaszokat!

Az ideális nő olyan mint a Hold. Este jön, reggel megy. :)))

(#408) Ádyka


Ádyka
őstag

A neve nagyon jól hangzik....és még occsó is. :)

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#409) biggamer


biggamer
veterán

:DD :DD :DD !!! Megnyitottam '' PH-s fotóstalálkozó Esztergomban '' topicját !!! :DD :DD :DD

Elérhető innen : [link]
:)

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#410) TeeJay válasza Wini (#407) üzenetére


TeeJay
félisten

inkább akkor már Sanyo Energizer Duracell Varta vagy Sony meg Gp meg Ansmann.
azokról tudni hogy nem lehetnek bénák :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#411) eReL1


eReL1
tag

Sziasztok!

Ilyet vettem akciósan 6 ezerért: [link]

Mit tudtok erről?

(Gondolkodtam, hogy megvegyem-e, végül csak megvettem. Remélem, nem fogtam mellé...)

Semmi sem biztos. Még az sem biztos, hogy semmi sem biztos.

(#412) TeeJay válasza eReL1 (#411) üzenetére


TeeJay
félisten

erősen kamusnak tűnik ez a 2950mAh-s akksi :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#413) Wini válasza TeeJay (#410) üzenetére


Wini
aktív tag

Ok Ok!

Csak az a gáz, hogy ebbe rendes akksi kell, nem elemformájú akksi.

Amieket te felsoroltál márkákat, azok nem gyártják ezeket.

Mondjuk szerintem nem lehet annyira szar akksi, mivel az Extremdigital is ezeket vásárolja!

Az ideális nő olyan mint a Hold. Este jön, reggel megy. :)))

(#414) eReL1 válasza eReL1 (#411) üzenetére


eReL1
tag

Ezek szerint nincs senkinek sem érdemi tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Semmi sem biztos. Még az sem biztos, hogy semmi sem biztos.

(#415) Ádyka


Ádyka
őstag

Szerintetek egy photocam III töltőbe ha mondjuk belekerül töltésre 2 db 1400 mAh és 2 db 2500 mAh-s akksi, akkor a kisebbik 2 akkuról előbb leveszi a töltést és megy át csepptöltésbe? Vagy addig tölti mind a 4-et amig a 2500-ast nem érzi telinek? :F

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#416) bandus válasza Ádyka (#415) üzenetére


bandus
veterán

Próbáld ki ;] :D P

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#417) Palkó


Palkó
tag

Javaslom mindenkinek az Ansmann nevű ceruzaakku töltőt, én a Canon gépemhez vettem, 4 db 2400-as akksival volt ötezer pénz, eddig nagyon elégedett vagyok vele.

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#418) TeeJay válasza Ádyka (#415) üzenetére


TeeJay
félisten

a photocam 3 töltő is mikroprocis vezérlésű szóval jóhogy a kisebb mAh-s akksinál hamarabb fog átállni csepptöltésre.

az én töltőm meg mind a 4 rekeszt külön vezérli szóval én betehetek 4 teljesen különböző méretű és fajtájú és tipusú akksit akkor is szépen feltölti mindet :R

(1darab 800as NiCd+ 1darab 750-es NiCd+ 2darab 700-as NiMH akksi egyidejű feltöltés meg se kottyant a töltőmnek) :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#419) fagyisanyi


fagyisanyi
csendes tag

Szaiasztok!!!

Lenne egy kérdésem. Megvetem[link] ezt a töltöt ezekkel az elemekkel. Tegnap este feltetem tölteni, mert tegnap jött meg a töltö. Tegnap csak egy led éget és alatta egy Back felírat. Reggel már semmi nem éget. Mondom biztos feltöltöte az elemeket. Beteszem az aksikat a digitálisba és kiirja a gép, hogy cseréljem ki az aksit mert lemerült, de elöte vetem ki a töltöből!!!! Most ujra belerektem a töltöbe az aksit és mos mind a két led és a Back is meg a Front is. Mi lehet a gond???? Vagy én vagyok h*lye????

(#420) Batman2 válasza fagyisanyi (#419) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Lehet, van némi érintkezési problémája időnként.
A LEDnek kellene világítani valszeg, ha benne van 2 darab akku a hozzá tartozó töltőkörben és a másiknak is, ha abban is van 2db akku.
Ha ezt még többszőr is eljátzsa, akkor azonnal érvényesíttesd a garanciális csere lehetőségét, lehetőleg 3 napon belül, mert akkor még azonnali csere van, utána már szervíz vizsgálat, stb. és talán utána cserélik, ha nem javítható, de az már macerás !!!

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#421) j.bravo válasza TeeJay (#418) üzenetére


j.bravo
addikt

PÜ megy rögvest :)

Whatever.

(#422) TeeJay válasza j.bravo (#421) üzenetére


TeeJay
félisten

ha töltőt akarsz akkor nagyon nézd meg az Ansmann termékeit mert tényleg nagyon jók.
1 a baja hogy nem valami olcsó sajnos :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#423) pinnacle válasza pinnacle (#181) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Visszacseréltettem a GP akkukat,de az újabb széria is csak 80-120 képet bírt.Megint visszavittem mondták,hogy voltak gondok a 2500mAh sorozattal,de adnak helyette 2600mAh-t.Nem akartam tovább kisérletezni, az árát kértem inkább.Vettem 2500mAh SANYO akkukat.Az első töltés nem akart elindulni,ugyanis 3 perc után lemerítette az akkut,majd 5 perc után feltöltöttnek jelezte,gondolom ''túlmerült'' volt,de aztán sikerült.Először 340 képnél :Y kezdett villogni az alacsony töltöttség jelző,kikapcsoltam.4 óra múlva kipróbáltam,hogy mennyit bír,sorozatfelvétellel 60 képet tudtam még készíteni.Valamit tud ez a SANYO :)) .

(#424) pitman válasza pinnacle (#423) üzenetére


pitman
őstag

Ugye, pedig mintha már akkor javasoltuk volna, hogy próbáld ki másik akkukkal is...

(#425) Dzsekó


Dzsekó
addikt

Hali!

Most akarok töltőt venni.

Az igényem az lenne (azontúl, hogy mindenféle védelem van benne), hogy külön cellavezérlésű legyen, egyszerre akár 1 elemet is tudjak tölteni, de ha 4-et teszek bele, akkor külön érzékelje az elemek töltöttségi szintjét, mert ugye az elemek általában nem ugyanannyira vannak lemerülve.
Illetve, ha mind a 4 cellát ki tudja sütni külön-külön, akkor nekem az is jó, mert akkor már egy töltöttségi szinten lesznek.

Tud valaki ilyen töltőt?
Én az Ansmann PowerLine4 Travellert néztem, de nem írják, hogy ezt tudja.

Másik dolog, hogy 2700-as akksiban melyik a jó?
Segítségeteket előre is köszi!

(#426) TeeJay válasza Dzsekó (#425) üzenetére


TeeJay
félisten

2700-ban nem sok választás van úgy tudom
Sanyo Varta meg talán Panasonic de nem biztos

2500-as miért nem jó? :)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#427) TeeJay válasza TeeJay (#426) üzenetére


TeeJay
félisten

most néztem van már Ansmann is meg Duracell meg GP azt hiszem.
bár ahogy láttam 4 darab 2700-as akksi árán kb 6 darab 2500-as akksit lehet venni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#428) Charlie Gordon válasza Dzsekó (#425) üzenetére


Charlie Gordon
aktív tag

Ezek pl. tudják :

[link]
[link]

(#429) montressor


montressor
aktív tag

hali,

azt szeretnem kerdeyni, h letezik-e pana fz-5oshoz combosabb akksi mint a 680mAh-as?
koszi

(#430) Batman2 válasza TeeJay (#426) üzenetére


Batman2
őstag

. . .van Ansmann is.

[Szerkesztve]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#431) Batman2


Batman2
őstag

Hi

Nah, itt egy újabb tapasztalat:

Vagy két hónapja vettem egy Varta gyorstöltőt. Elvileg mikroprocesszoros, -DV érzékelős. Ésa adtak vele négy darab 1700mAh-ás (meglepően szintén Varta ;] ) akkut is.
Nos, tesztelgettem többféle akkuval is, a töltőárama 1700mA (NiMh), 850mA (NiCd).

A sajátjait kevesebb, mint egy óra alatt (kb. 45perc) feltöltötte, de az akkuk a végére igen forróak voltak, ami részben a töltő hője, részben pedig az akkuké, ventilátora nincs.
Az első töltés után elég hamar merültek a digi gépben ezek az akkuk, aztán a második, harmadik után már sokkal tovább bírták, úgy tűnik, nem rosszak ezek az akkuk a viszonylag kicsi kapacitásuk ellenére sem.

A 2500mAh-ás akkujaimat is megtöltötte, 1 óra 10és 17 perc alatt ment végbe minden akkunál a töltés, ez számításom szerint 1 óra 45 perc körül kellett volna legyen.

A 2600mAh-ás akkukkal hasonló volt a helyzet.

Az 1100mAh-ás NiCd akkuimat viszont nem töltötte eléggé meg, kb. 1 óra alatt végzett is velük, pedig a 850mA-es töltő árammal számolva, még bőven kellett volna menjen és amikor hagyományos módszerrel 110mA-rel, 16 órán keresztül töltöttem azokat, mérföldekkel tovább bírták.
Ráadásul ezekre az akkukra gyakran jelez hibát és nem indul el a töltés, vagy leáll.

Az tény és való, ezek az akkuk nem túl jók, nem igazán úgy viselkedne, mint a régi, 500mAh-ás, NiCd akkuim, amik a fele kapacitásuk ellenére, kétszer akkora áramot képesek csúcsban leadni.

Egy tény, nem tölti fullra az akkukat, csak olyan 3/4 körülre, de legalább gyorsan végez velük és a NiMh akkukkal ritkán jelez hibát, rendben lemegy a töltés.

Amit hiányolok belőle, az akisütés funkció, de azt rendszerint a saját töltőmmel szoktam végezni.

További megfigyelés, hogy azokkal az akkukkal, amelyek nagyobb áramot vesznek fel, emiatt a feszültségesés is nagyobb szokott lenni ezeknél, jobban viselkedik és rendszerint jobban tölti. Ez már nem igazán mondható el a megygengült 2200mAh-ás csomagomról és az 1100mAh-ás, NiCd akkuimról alapban.

A töltő egyébként egész olcsó volt, legalábbis a kategóriájához képest lényegesen, 5 ezer-valahányszáz Ft-ba került mindenestől.
Azt nem akarom reklámozni, hogy hol volt ennyiért, csak annyit, hogy egy nagyáruházban vettem és a poén az, hogy ugyanez a töltő ki volt téve két áron, a másik 16 ezer X Ft volt. :F :D

Üdv.:

[Szerkesztve]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#432) Batman2


Batman2
őstag

Hi

Sajnos egy rosszabb hírrel kell folytatnom, a töltő bekrepált !

A hőérzékelése bolondult meg és akkor is túlmelegedettet jelez, amikor még épp, hogy pár perce indult el a töltés és messze az üzemi hőmérséklet max. alatti lakás hőmérsékleten (19 fok) üzemel.

Ha hajszárítóval hűtöm, akkor rendben végbemegy a töltés.
De remélem, ez csak épp egy gyári hibás cucc és nem konstrukciós hiba.

Mivel nincs meg a blokkja, így csrétetni már nem tudom, :O
De sikerült szerezni egy másikat, ugyanannyiért. :)

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#433) Batman2 válasza Batman2 (#432) üzenetére


Batman2
őstag

. . . Viszont tegnapsikerült megcsinálnom, valamelyik forrasztás válhatott el a hőérzkelő körben, mert arra, hogy mindet átforrasztottam és összeraktam a töltőt, megjavult ! :DD :DD :DD

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#435) Ádyka


Ádyka
őstag

[link]
Érdemes bekukkantani. Befutott néhány VARTA és DURACELL 2700 és 2650 mAh-s akksi is, elég korrekt áron. :Y :Y :Y :Y

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#436) Batman2


Batman2
őstag

Hi

Van több garnitura, 2200-as és 2700-as Ansmann és több garnitura Varta 1700-as akksim.
Mindegyiket nézve, az Ansmannoknak sokkal öszevisszább a feszültségük és ennek megfelelően a töltési idejük is különböző cellánként.
Ezek a Varták viszont nagyon egyformák, 1 garnitura (négy darab) akku szinte majdnem azonos időben ér a töltöttség maximumára és kisütéskor is századra megegyezik a feszültségük.

És a másik poén az, hogy a digigépemet ezek a Varta akkuk rendkívül jól, és hosszan viszik, pedig mindegyik Ansmannál gyengébbek és nem kifejezett Photo akkuk, csak egy ''Akku +, Ultra'' jelzés van rajtuk !!!

Majd kíváncsiságból az összes fajta akkuim cellatömegét lemérem, hogy tényleg nehezebb e a nagyobb kapacitású.
Körülbelüli mérés már van, a szerint ez nem látszik minden esetben igazolódni !

Üdv.:

[Szerkesztve]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#437) xcsab


xcsab
aktív tag

Udv
ehez hasonlo toltot tudtok mutatni?(az lenne a lenyeg h arban ne hasonlitson :) )[link]

Just do it!

(#438) x64 válasza Batman2 (#436) üzenetére


x64
aktív tag

Mostanában szeretnék töltőt és akkumulátorokat venni.
Milyen márkát, melyik típust (töltő) javasoljátok?

Végigböngézgettem az utóbbi ~300 bejegyzést, ez alapján talán az Ansmann-t dícsértétek leginkább (és ebből egy Ansmann Photocam III + 4db 2700mAh-s akksira gondoltam), de ez a Vartás összehasonlítás elbizonytalanított...

Korábban 2000-es Hamáim (ezek nagyon sz*rok voltak) ill, 2100-as Sanyo-im (ezek nem voltak rosszak, de a Hama töltő valszeg nem tett nekik jót) voltak, de ezeket a fényképezőmmel együtt eladtam.

Az Energizer se tűnik rossznak, más fórumon meg a Minwa-król olvastam jókat, de itt nem nagyon kerültek elő (csak néhány postban), róluk mi a vélemény?

Szóval a kérdésem az lenne, ár-érték arányban melyik típus éri meg a leginkább? (gépnek egyébként egy Canon PS A610-et veszek)

Btw kb 5-6k-t szánok rá, szóval inkább proci vezérelt kompaktok, mintsem 1h-s gyorstöltők érdekelnek...

Köszi!!! :R

[Szerkesztve]

(#439) copperhead


copperhead
aktív tag

MM-ben 2db Duracell 2500mAh akku, Made in Japan,remélhetőleg Sanyo gyármány,990 Ft-ba kerül.Érdekes módon 4db 3400 Ft.Az MW 9168 GS [link] töltőn a memóriafrissítő funkció [link] miben különbözik a dischargetól?Meddig kell tölteni az akkukat?Elég a hivatalosan megadott 4 óra,vagy az első 3 alkalommal 17 órát hagyjam tölteni?

[Szerkesztve]

(#440) Fryskitt válasza x64 (#438) üzenetére


Fryskitt
addikt

Az Ansmann jó, a GP is. Fenntartom, h Unirosst ne vegyél. Nekem bejött az Energizer is, időnként egész jó áron adják töltővel együtt.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#441) Batman2 válasza x64 (#438) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Egy biztos, a Hamánál mindegyik jobb !!! :D

Igen, az tény, amit leírtam, sajnos nem tünnek annyira jónak, de azért még nem feltétlenül vacakok és még próbálni kell egy párszor, hogy biztos legyen az, hogy gyengébbek, mint valamelyik másik.

Amiről eddig nekem jó tapasztalatom van, azok a következők: 2500mAh-ás, AA Koracell, 1700mAh-ás Varta akku Plusz-Ultra (töltővel)

Inkább azt tudnám mondani, amiket kizárnék: a teljesen ismeretlen márkák, pláne ha igen nagy kapacitás van ráírva, Hama és a GP sem számít nálam a csúcsnak, még középkategóriának sem, bár a nagyobb kapacitásuakról nincsen tapasztalatom (2000mAh fölött).

Töltőben az Ansmannal az a baj, hogy nem csak hogy kisütni nem tud, hanem amlékeim szerint még a Photocam III is kettessével tölti az akkukat, ez pedig nem szimpatikus, pláne gyorstöltésnél !!!

Csak azt tudom javasolni, hogy olyan töltőt keress, amelyik cellánként tölt és 1 óra, vagy a fölötti a töltési ideje.
Ilyenek vannak pl. a Duracellnek és az Energizernek (1h gyorstöltő), bár mindkettő kissé túl zárt számomra, tehát az elektronikája hamarabb szét mehet a töltéskor termelődő nagy mennyiségű hő miatt.

Egyébként szinte minden cégnek vannak jó és gytra termékei is, tehát nem lehet egyértelműen márka szerint rangsorolni, legfeljebb az ismertebb, ''nagyobb'' márkáknál kevesebb, a többinél pedig több.

Sajnos csak ennyi tanácsot tudok adni neked ! :F

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#442) domedee


domedee
senior tag

Én még ajánlanám a Varta 15 perces készletét. 4*2000mAh-s akksik, amiket a speckó töltő 15 perc alatt tölt fel. Dárga, az igaz de megéri. Hiszen bárhol merülsz is le, annyi időre tudsz kérni egy konnektort/szivargyújtót és folytathatod a fotózást.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#443) Tonyk


Tonyk
veterán

Az a baj a gyorstöltőkkel, hogy baromi gyorsan szétcseszik az elemeket... egy 1000x újratölthető elemet 50-80 töltés alatt ki lehet végezni egy gyorstöltő társaságában, ez meg így nem akkora biznic

[Szerkesztve]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#444) biggamer


biggamer
veterán

:Y November 18.-án szombaton 11.00 órakor 5.PHotótalálkozó !!! [link] :Y

Program :
Természetfotós képek kiállításának megtekintése, majd Tropicariumban garázdálkodás, állatkák riogatása szembevakuzással ( :( ).
Ja, és menet közben minden megörökítése, ami mozog vagy áll egy helyben. :D

Minden jelentkezőt szeretettel várunk.

[Szerkesztve]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#445) xcsab válasza Tonyk (#443) üzenetére


xcsab
aktív tag

jo de ez akoris ugy van hogyha 1oras toltot veszel aksikkal egyutt .. szal amit hozza adnak azt is elcseszi?(nem valami spci akksikat adnak hozza ami birja a gyorstoltest?) :F

Just do it!

(#446) domedee válasza xcsab (#445) üzenetére


domedee
senior tag

A Varta esetében így van, csak a spec. akksikat tölti így, a többit a szokásos tempóval.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#447) xcsab válasza domedee (#446) üzenetére


xcsab
aktív tag

adsz egy linket? :)

Just do it!

(#448) domedee válasza xcsab (#447) üzenetére


domedee
senior tag

[link], de ha az érdekel hol lehet venni, akkor passz, de rengeteg bolt árulja. A MediaMarkt pl.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#449) @kos


@kos
tag

Sziasztok! 2100-as akksit fogadó fényképezőbe vehetek nagyobb akksit vagy csak 2100-ast és ennél kisebbet?

(#450) domedee válasza @kos (#449) üzenetére


domedee
senior tag

nyugodtan vegyél

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.