Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) DVD_2_U


DVD_2_U
senior tag

Van egy eladó NiMH/NiCd akkutöltöm. Egyszerre 2 v. 4 akku tölthetö. Természetesen AA és AAA méretüek is. Ja, töltőáram: 700mA (olasz gyártmány), keveset használt...

you can CANON

(#152) Petyka3


Petyka3
aktív tag

Ezt mindenkinek csak ajánlani tudom:
MW 9168GS - [link]
[kép]
[kép]
[kép]

(#153) Batman2 válasza Petyka3 (#152) üzenetére


Batman2
őstag

Hi
Nem tűnik rosszank, az már máskérdés, hogy az ilyen távolkeleti termékeknél az értékek mennyire vannak pontosan beállítva és mennyiszer ''nem veszi észre'' a -DV pontot és tölt túl.
De gondolom, Te próbáltad, és jó, azért ajánlod.
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#154) romet


romet
tag

1800-as energizerem van (töltővel 4,5k 2éve vettem) nagyon jól bírja. Többektől hallottam, hogy tényleg nagyon oda kell figyelni az első három töltésre: sokáig és utána teljes kisütés, mert ''így írja fel magát'' mondták a hozzáértők. Tudja valaki, hogy ez pontosan mit is jelenthet? (a hozzáértőkkel azóta nem találkoztam)

Lemaradtam. De sietek, hátha lesz belőlem valami

(#155) Viktor X


Viktor X
tag

Én 2600-as Ansmann aksikat használok egy Ansmann Photo Cam III töltővel és nekem nagyon bejön.

(#156) Kolbee válasza Viktor X (#155) üzenetére


Kolbee
tag

Én is csak 2400-as Ansmannokkal meg 2500-as Energizerekkel. És nekem is bejön. ;)

(#157) Sanglier


Sanglier
csendes tag

Üdv!

Csatlakozom az előttem szólókhoz: PS A610-es kamerával első akkufeltöltéssel 1053 képig bírták az ansmann 2600mAh akkuk. A képek legalább fele vakuval készült!

ps.: az akkukat szettben vettem a photocam III töltővel együtt.

(#158) Ádyka


Ádyka
őstag

Egy csomag (4db) ENERGIZER 2500mAH ceruza akksi 2600Ft!
Egy csomag (2db) SANYO 2300 mAH ceruza akksi 1300 Ft

Ha édekel valakit.
Á

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#159) Batman2 válasza Sanglier (#157) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Azt az 1053 képet hogy sikerült produkálnod és milyen felbontásban?
Hány akku való a masinába (gondolom 2)?
És gondolom egy alkalommal fotóztad azt az adag képet?
Egyáltalán milyen kártyára tetted azt, illetve feltételezem többszőr töltöttél le közben?
:F :F :F :F

Egyébként elég érdekes tulajdonságai vannak annak a masinának, különösen a 60 kocka/s mozizás !

Üdv.:

[Szerkesztve]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#160) csiga997


csiga997
őstag

Nem olvastam végig mindent, úgyhogy lehet, hogy már volt, elnézést előre is.

Olyan töltőt keresek, amivel legalább 8 db AA akkut lehet egyszerre tölteni (és csak azt, tehát C, D, 9V meg egyéb sallangok nem kellenek), nem kell, hogy 10 perc alatt feltöltse őket, 4-5-6h már OK; a lényeg, hogy egyetlen doboz legyen, amibe befér minél több akku egyszerre és csak 1 dugó legyen a végin. És persze lehetőleg ne kerüljön egy vagyonba se, mondjuk ~15k max. Csepptöltés plusz előny.
Ja, és lehetőleg üresen legyen kapható, még nyolc ''ajándék'' akkura nincs szükségem.
Ismer valaki ilyet? :F

(#161) Sanglier válasza Batman2 (#159) üzenetére


Sanglier
csendes tag

Üdv!

- együtt vásároltam a gépet-töltőt-akkut újonnan, igyekeztem kipróbálni mindenféle felbontásban és üzemmódban, de leginkább a maximális felbontáson lett használva, és kizárólag beltérben leginkább vakuval (elég borús volt az idő odakint).
- 4db akkuval megy a masina.
- egy hét alatt készült ennyi kép, persze többször is át kellett töltenem a képeket pc-re.
- 512Mb-os alap Kingstone kártyát használok hozzá.
- a 60fps-el történő mozizás 320X240-es felbontásban történik, egyszerre legfeljebb 1 perc időtartamig (cicámat videóztam így, télleg döbbenet :) ).


(#162) Batman2 válasza csiga997 (#160) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Ha szétnézel neten, biztos találsz ilyeneket, bár a többség D, C és 9V Blokk töltésére is alkalmas és általában csak 4 akku megy bele.
De itt van pl. két típus, egy drágább profi és egy olcsóbb egyszerűbb kivitelű töltő:

Advanced MH-C801D Deluxe Professional Charger

Akku töltő állomás V-6988

A másodikat talán linkelni is tudom [link]

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#163) Batman2 válasza Sanglier (#161) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Hát, akkor ami az áramtakarékosságát illeti, abban azt hiszem, igen az élen lehet !
Gondolom, a 60 kocka/s igen jól vissza adja a macsek gyors mozgását ?!
De ezk szerint csak 1 percet enged videózni, vagy csak az 512 mega kártya korlátozza ennyire?
Bár azért még így is több férne szerintem arra, ha nem is sokkal.
Mindenestere jó kis masina lehet !

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#164) Sanglier válasza Batman2 (#163) üzenetére


Sanglier
csendes tag

Üdv!

Igen meg vagyok lepődve rajta én is. Régebbi, más kompaktnál ami két elemmel/akkuval ment, jó ha 70-80 képet tudtam lőni és már cserélhettem is az elemeket, igaz az két elemmel működött!


A 60fps-es felvételnél van csak egyperces limit, a normál 30fps-es felvételnél 1gb-ban van megadva a max korlát és az 640X480-ban történik.

ps.:amin még nagyon ámulok/lámulok (lehet csak nekem új dolog), a vakut 1-1.5mp környéki idő alatt újratölti.

[Szerkesztve]

(#165) csiga997 válasza Batman2 (#162) üzenetére


csiga997
őstag

Hát, szétnéztem neten is, meg boltokban is néztem többen is, de mind csak max 4 ill legfeljebb 6 akkus volt. De ez amit linkeltél akár jó is lehet (a másikat magyar siteon nem találtam).

(#166) Batman2 válasza csiga997 (#165) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Az nem is magyar oldalról származik, ez igaz, lehet, nálunk nincs is, pedig jó kis, profi töltő lehet, igaz kicsit drága lenne nálunk.
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#167) Batman2 válasza Sanglier (#164) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

A vaku, ha nem sül ki teljesen, akkor hamar újratölt, ez a modernebb vakuknál általános, másrészt valszeg, mivel négyakkus a gép, tehát van szufla, így kicsit nagyobb energiával töltheti a vaku kondiját az áramköre, mint a két akkus változatokban, anélkül, hogy ez nagyon megterhelné az akkukat és idő előtti kikapcsoláshoz vezetne.

A 640x480-as felvétel 30 kocka/s mellett élvezetes lehet. igaz nagyon sok hely kell neki (négyszerese a 320x240-nek).
Jó lehet a masina rövid sportfelvételek, vagy gyorsan mozgó állatok (madarak, rágcsálók, ragadozók) filmezéséhez, aztán a mozgás kielemzéséhez lassítva, vagy kockénként nézve !

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#168) L3zl13 válasza Atesz2 (#99) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Benéztem... :U

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#169) efi99 válasza csiga997 (#165) üzenetére


efi99
senior tag

[link]
35 rugó, 12 ceruza

[link]
17 rugó, 8 ceruza

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#170) csiga997 válasza efi99 (#169) üzenetére


csiga997
őstag

Köszi, de amit Batman2 linkelt az szimpatikusabbnak látszik.

(#171) kboty


kboty
tag

Sziasztok..... Canon PowerShot S2-eshez milyen akksit és töltőt ajánlotok? előre is köszi :R

[Szerkesztve]

(#172) Batman2 válasza kboty (#171) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Gondolom ez valami kisebb megapixeles masina (nem találtam róla infót). A kisebb felbontású CCDs gépekhez elég a 2000, vagy 2200mAh-ás ceruzaakku (AA), De mindíg előnyös a több, legfeljebb tovább bírja (Szerintem Ansm@mm, Dur@cell, V@rta, bármeylik jó, töltőben hasonlóan, de mindenképpen legyen kisütő funkciója is).
Nézz szét itt a topicban !

Üdv.:

[Szerkesztve]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#173) ISZOLE válasza Batman2 (#172) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Gondolom ez valami kisebb megapixeles masina (nem találtam róla infót)
Ez tetszik. :DD
Sikerült jellemezni a Canon 5 megapixeles kompakt csúcsgépét....

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#174) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

MAmmut fukarban jarva akadtam egy ha jol te4vedek energizer toltore 4-es 6 2500-as akuval ~6500ft kornyekere van nekij evel vkinek tapasztlaata???
koszi

udv

neduddki

p.s. a 4 askius meg 7300 ft amugy tok egyforman neznek ki...

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#175) kboty


kboty
tag

A Canon S2-eshez 4 Panasonic elemet adtak 1,5 V-ok ....néztem a Varta Accu-kat amin 1,2 V áll....akkor most hogy a jó ?...ezt ajánlja a web a gépneve után[link] v-ki tud segíteni?

(#176) Ádyka


Ádyka
őstag

Én ezeket ajánlom. :D Nem is tudom miért....vagyis azért mert olcsó, jó, és én adom. :)
[kép]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#177) csiga997 válasza kboty (#175) üzenetére


csiga997
őstag

Az alkáli elemek 1.5V-osak, az akkumulátorok pedig 1.2V-osak. Használatot tekintve nincs gyakorlati különbség a kettő között.

(#178) Batman2 válasza ISZOLE (#173) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

A 2-es számból feltételeztem, hogy egy kisebb CCD felbontású példányról lehet esetleg szó, sokesetben, ha nem is fedi, de közelíti a valóságot a típusszám, mint pl. az 5 megapixeles A610-es akár. (igaz a 620-as meg már 7.1-es, de az is a közelében van!).

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#179) Batman2 válasza kboty (#175) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Igen, az akkuk valóban csak 1.2V-osak, szemben az alkáliak 1.5V-jával, de az elemeknek kisebb a kapacitásuk,gíy nagyobb a működés közbeni feszültségesésük, a miatt bőven az 1.5V alá van tervezve minimum feszültség szint, amibe az akkuk 1.2-je is belefér. De valójában ezek sem 1.20V-ot adnak töltötten, hanem 1.34-1.38V között és ebből jön le az elemkénél jóval kisebb feszültségesés üzem közben.
Olyan 1-1.1V körül lehet a minimum fesz. szint.

Thát nyugodtan használj akkut a gépedbe !

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#180) kboty válasza Batman2 (#179) üzenetére


kboty
tag

Köszönöm a jó tanácsot remélem sok hasznát veszem.... :R

(#181) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Vettem egy Canon A700-at,1 GB Kingston Elite Pro SD-vel,4db 2500mAh GP akkuval,MW 8168 GS töltővel.Az akkuk 2 nap alatt lemerülnek,70-80 kép után.Igaz ''egész'' nap az LCD-n a menüt állítgatom.Érdekes módon este fotózok,másnap már be sem tudom kapcsolni a gépet.Azt honnan lehet tudni,hogy az akku vagy a gép a rossz,mert szerintem mindenki a másikat fogja hibáztatni?Teljesen váratlanul merül le,még a töltőttség jelző sem tud villogni,ráadásul 10 óra múlva sem tér magához még a gépet sem tudom bekapcsolni.
Ha elemet használok,a töltőttség jelző villog,ha kikapcsolom később kicsit ''magához tér''.
A kézikönyv 400 képet vagy 10 óra lejátszást ígér.Képméretről nincs szó,én Superfine,Large 2-4MB-os képeket készítek.[link]



[Szerkesztve]

(#182) kboty válasza pinnacle (#181) üzenetére


kboty
tag

Hat az a helyzet hogy egybol nemfogja a standard teljesitmenyt produkalni....tobbszor feltolteni es lemeriteni kell.....ugymond formazni....amugy 24h nal tobbet neszokas tolteni....de ha megis fenn all a problema akkor, az akksi is lehet....a gep mikori gyartasu....mert a 2003 elottiek ahogy hallottam mastol biza eszik az akkukat.de a Canonok nemszoktak sokat igenybe venni.... Az hogy az ellemmek vissza szoktak magukba ideiglenesen telni....ugymond menedekesen ''hallnak'' meg, az akksikhoz kepest....

(#183) pitman válasza pinnacle (#181) üzenetére


pitman
őstag

Az alatt mit értesz, hogy 2 nap alatt lemerül, ha az LCD állandóan megy? Ez teljesen normális jelenség is lehet, hiszen a gyár is 10 órát ad meg. Ha ennyit volt bekapcsolva a gép és a kijelző, netán nem csak a menüt nézegeted, hanem élőképet jelenítesz meg, akkor a fogyasztás is nő. Ha vakut használsz, szintén.
A váratlan lemerülés, mint ahogy a másik topicban is szó volt róla már nem teljesen normális dolog, ez inkább valamelyik akku lehet.

Mit értesz azon, hogy 10 óra múlva sem tér magához. Ha egyszer lemerült, akkor miért is tudnád újra bekapcsolni? (Azzal tisztában vagyok, hogy pár perc elteltével még visszakapcsolható a gép, de érdemileg használni úgysem lehet.)

Az, hogy 60-70 kép után a fentiek értelmében lemerül, még nem jelent semmit. Ha feltöltést követően elkezdesz kattogtatni és rövid idő alatt készítesz 70 képet és úgy merül le, akkor már lehet gondolkozni, hogy valami nem stimmel.

Első körben gondold végig, hogy hogy használod a gépet, mennyit megy bekapcsolt kijelzővel, ezt viszonyítsd a gyári adatokhoz. Ha nagy az eltérés a várttól, akkor próbáld ki egy másik szett akkuval (akár kérj kölcsön garantáltan jó akkukat).


(#184) pinnacle válasza pitman (#183) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Első két alkalommal 16 órát töltöttem,ekkor bírt 1 napot (kb.7 óra használat,főleg ''menüzés''),harmadszorra a hivatalos 6 órát,ezután már csak fél napot bírt( 3 óra használat,vaku nélkül,kevés menü állítgatással).Most akkor mennyit kell tölteni?A GP boltban is azt mondták,hogy elég a 6 óra nem kell csepptölteni.Ilyen töltőm van.[link]
Ezzel az elemmel.[link]
4 db van,a gépbe csak 2 db kell,de nem érzek különbséget közöttük.





[Szerkesztve]

(#185) pitman válasza pinnacle (#184) üzenetére


pitman
őstag

Hát ha menüzéssel kibírt 7 órát, akkor nem tudom mi a probléma?
A második töltésre a 3 óra lehet, hogy kicsit karcsú, de gondolom az lcd-n komponálsz és az folyamatosan megy (ilyenkor általában többet fogyaszt, mintha csak menüzgetsz).

A gép doksijában nem adják meg a különböző üzemmódokhoz az elérhető max gépidőket?

A töltési időt nem tudom megmondani, sem a töltőt sem az akkukat nem ismerem, régen olvastam valahol róla, hogy a GP akkuk nem a legjobbak közül valók, hogy ez mennyire igaz, nem tudom.

(#186) pinnacle válasza pitman (#185) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Csak a fenti linkben lévő 400 kép,10 óra lejátszás.Az számít,hogy nagy vagy kis méretű képeket készítek?

(#187) Batman2 válasza pinnacle (#181) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Itt a töltőd adatlapja: [link]
Azt hidtem előszőr, hogy időzítőre kapcsol le, mert akkor érthető lenne, hogy nem tölt mindeféle akkut fel, de elvileg processzoros töltőről van szó.
tehát olyanról, ami megállapítja a max. töltött állapotot és akkor hagyja abba a töltést. Ezzel nyugodtan fel lehetne tölteni a 2500mAh-ás akkuidat is, nem tudom igazán, mi lehet a probléma.

Esetleg ha van multimétered, akkor közvetlen töltés után mérd meg az akkuk feszültségét, annak kb. 1.42-1.44 körül kellene lennie.

Én 2600mAh-ás akkukat is használok a gépembe és, bár hírtelen szoktak lemerülni, de a gép már bőven jelzi ilyenkor hogy az akkuk kimerült és mindíg van ideje ''elcsomagolni'' is magát, de ilyenkor visszakapcsolni már gyakorlatilag nem lehet.
Vizsont még az akku kimerült állapotában is lehet bőven fotózni és az elején még videózni is.
Ez a normális viselkedés.

Üdv.:

[Szerkesztve]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#188) Batman2 válasza pinnacle (#184) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Látom, már Te is megtaláltad.

Az is lehet a baj, hogy a töltő ''nem veszi észre'' a max. töltött állapotot, vagyis a kicsi feszültségesést a töltési folyamat végén és túltölti az akkukat, ekkor károsodnak és ilyenkor az a jelenség, hogy a kapacitásuknak csak töredékét képesek leadni és pont ezen jelenségeket produkálják, mint amit írtál.

A másik, hogy a GP márka számomra nem túl jót jelent!
Én már kétszer probálkoztam GP akkuval és mindkészer az volt a taosaztalatom, hogy már kezdetben nem nyújtják az elvileges kapacitást és később még rosszabb lesz a helyzet, úgy az első 5 töltés után.

A harmadik dolog, hogy a GP akkuknak igen kicsi a feszültség visszahajlásuk a töltés végén nagyobb töltőáramoknál, míg más kkuknak valszeg nagyobb, így a töltő, ha jó is, de nem érzékeli megfelelően és ismét csak túltölt.
A minwa meg nem egy olyan nagy márka, nem biztos, hogy igazán érzékeny áramkör figyeli a feszültség visszahajlást.

egy mérést mindenképpen javaslok, és ha lehet, egy másik, szintén kisütéssel is rendelkező töltőben való kipróbálásást is az akkuknak, de feltétlenül többször kisütve töltővel és feltöltve, mert a túltöltések utáni hibát tösszöri megfelelő töltés és kisütéssel lehet részben orvosolni.

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#189) pinnacle válasza Batman2 (#188) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!Megpróbálom visszavetetni az üzletben,csak nem tudom,hogy mit mondjak arra,ha szerintük a kamera a rossz.
Milyen akkut+töltőt ajánlasz?

(#190) pitman válasza pinnacle (#186) üzenetére


pitman
őstag

Ezt nem egészen értem.
Ha a kézikönyv 400 képet vagy 10 óra folyamatos üzemet ír, akkor a te 7 órád és az azalatt elkövetett 70 kép nem rossz. Ha nem fényképezel, csak folyamatosan megy az lcd akkor is lemerül 10 óra alatt.

Ezért írtam, hogy töltsd fel és próbálj meg rövid idő alatt elkattogtatni 70-80 képet, szerintem nem fog a gép lemerülni tőle.

A képméret szerintem nem befolyásolja érdemben a fogyasztást.

(#191) pinnacle válasza pitman (#190) üzenetére


pinnacle
nagyúr

A 7 órában nem vagyok biztos.Aznap vettem a gépet és 16°° órától 01°°-ig lemerült,de nem próbálgattam folyamatosan.Legutóbb viszont 12°°-15°° óra között használtam,nem folyamatosan,max 60 képet csináltam.

(#192) Batman2 válasza pinnacle (#191) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

A gépet még úgy is tesztelheted, hogy szerzel biztosan jól töltött akkukat és azokkal probálod gyors egymásutánban, hogy mennyi képet tudsz készíteni, vagy próbáld meg, hogy tartós, alkáli elemekkel meddig megy a gép hasonló feltételekkel.

Kicsit drága próba, de ez biztosan a megadott értékekeket kell teljesítse, ha jó a gép!

Én inkább a töltőre és az akkura gyanakodom

Nekem 2500mAh-ás Kor@cell és 2600mmAh-ás Ansm@nn akkuim vannak, amik nagyon megbízhatóan teljesítenek, ha jó töltőm azokat. Van még 2200-as akkum is de azok már nem annyira jók.

A töltő saját készítésű, bár még nincsen befejezve, azért sem stabilan tölti mindíg megfelelően az akkukat.

De szerintem az Ansm@nn, Dur@cell, vagy V@rta mindegyik jó, de nem a legolcsóbbat kjell megvenni, igaz itt eleve drágábbak, amelyek már -DV érzékeléssel is rendelkeznek, pláne ha még kisütő funkciójuk is van.

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#193) pinnacle válasza Batman2 (#192) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!

(#194) pitman válasza Batman2 (#192) üzenetére


pitman
őstag

Ezt magyarázom már egy ideje én is, hogy jó akkukkal ki kell próbálni.

(#195) kboty


kboty
tag

Na ma vettem 4 akksit töltővel + még 4 akkut, ami 90,75 Euróba került...szerintetek jó vásár volt? mellékelem a [link] köszi :U amugy mennyire jók? Canon S2-esbe

[Szerkesztve]

(#196) Batman2 válasza kboty (#195) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

A v@rtának a 15 perces töltője tudtommal kevesebbe kerül, még a négyes változata is.

A 15 perces töltést nem ajánlom, legfeljebb egyszer kétszer, kipróbálás képpen. Azt meg nem tudom, hogy az akkuk, amiket adnak vele, tényleg bírják e ezt az ultragyors töltést. Pl. van e bennük nyomásérzékelő. A V@rtában tudom, hogy van a Sonynál még nem olvastam, de lehet.

Az viszont egészen biztos, hogy más akkut véletlenül sem töltsél vele 15 perc alatt, mert FELROBBAN !!!. Az nem tudtam meg a leírásból, hogy van e lassabb töltési módja, de egyéb akkunál a leggyorsabb töltés is csak max. 1 óra legyen és ezt ajánlom, ha lehet, a saját akkuaira is.

Az ilyen készülékekben az a baj (legalábbis a V@rtában), hogy vagy 15 perc alatt tölt, vagy 16 óra alatt, köztes üzemmód nincsen bennük !

Egyébként állítólag a nagy fogyasztású készülékekben használt akkuknak előnyös, ha a töltésük is gyorsítottan (6-12 óra), vagy gyorstöltéssel (1-6 óra) megy, mert így a terhelést is jobban bírják (pillanatnyi nagy áramfelvételek). Ezt nekem még nem volt módom megtapasztalni, de lehet, hogy igaz. Tehát így nézve előnyös a gyors töltés, de az ultragyorsat (1 óra alatt), kifejezetten hátrányosnak tartom.

És a gyors töltéssel töltött akkuknak is jót tesz időnként (kb. 10 töltésenként) egy normál töltés (kapacitás 1/10-e, 14-16 óra).

Azt nem láttam a szövegben, hogy kisütés funkciója van e, pedig az nagyon fontos, pláne gyors töltések előtt.

Összegezve, egy kicsit drágállom a töltőt, még ha akkukkal is volt.

Különben kiváló a 2500mAh-ás akku digi gépbe, pláne, ha a piilanatnyi áramleadása is magas, ami valszeg a spec. FOTO akkuknál nagyobb, mint a mezeieknél.

Üdv.:

[Szerkesztve]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#197) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Lehet,hogy megoldódott az akku gondom.Tényleg ki kell sütni az akkut, mert a fényképezőgép nem tudja teljesen lemeríteni.Már 250 képnél tartok.Viszont továbbra is átmenet nélkül,hírtelen merül le,még a töltőttség jelző sem tud villogni.Ha ráteszem a töltőre, 30-40 percig ''discharge-ol''.

(#198) kboty válasza Batman2 (#196) üzenetére


kboty
tag

Szia, hogz Canon S2 mennyire esyi az akksikat még nemtudom pontosan, de csak hogy mindenkinek legyen egy kis infó: mint irtam volt fennebb 3 topikkal (195-ben)vettem, akkukat tölővel....................... Sony Ni-MH-elemtöltő részletek a könyvecskéje szerint..:

A Sony Ni-Mh-elemtöltője a következő jellemzőkkel rendelkezik:
* 15 perc alatt akár 4db. AA méretű 2500 mAh-s Ni-MH elemeket is fel tud tölteni.
* Atöltést automatikusan leállitja:
1. Feszültségfigyelő funkció
2. Időzitett kikapcsolás
3. Hőmérsékletfigyelő funkció
4. Alkálielem-felismerő funkció

Használat előtt figyelmesen olvassa el ezt a haszálati útmutatót

Ez a Sony Ni-MH-elemtöltő kizárolag olyan AA és AAA méretű Sony Ni-MH elemek feltöltéséhez használható, amelyeken megtalálható a ''rechargeable'' (újratölthető) jelzés.
Reszek
1. LED kijelző
2. Az elemek helye
3. Ventilátor
4. Hálozati adapter

Az újratölthető elemek behelyezése és töltése
Az elemek a a töltő behelyezése után felgyulad a narancssárga LED kijelző, mutatva, hogy a töltés megkezdődött. A LED kijelző 15 perc múlva kialszik.
A töltési idők itt vannak:
Elemtipus: Nikkel-metál hibrid elem
NH-AA(2500 mAh) kb 15 perc
NH-AA(2300 mAh), -(2100) kb 25 perc
NH-AAA (900 mAh), -(800 mAh) kb 25 perc
Ahhoz, hogy a 2300 mAh-s, a 2100 mAh-s, a 900 mAh-s és a 800 mAh-s Ni-MH elemek feltöltődjenek, a kijelző kialvása után is még mintegy 10 percig a töltőben kell maradniuk.

A töltő adatai:
Hálozati feszültség: 16V egyenáram
Kimenő feszültség/áram: 4x1,2V egyenáram
7,5 A (AA), 2,85A (AAA)

Hát ezeket az adatokat csak azért irtam, hogy legyen mindenkinek 1 kis fogalma, hogy milyen is ez a gyorstöltő, remélem nemharagszik :( meg senki....


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#199) forceberg


forceberg
veterán

Egy LM 317-sel pár száz Ft-ból megvan egy töltő! ;]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#200) Batman2 válasza forceberg (#199) üzenetére


Batman2
őstag

. . .Igen, egy egyszerű módszer, de az nem igazán alkalmas a NiMh akkuk töltésére, hanem az ólom akkuk töltéséhez jó az ilyen feszültségkorlátos töltési mód.

Az NiMh és NiCd akkuknak inkább folyamatos töltőáram az előnyös, a végén határozott lekapcsolással (időzítő, feszültség max., vagy -DV figyelés alapján).

De egy LM317-es fesz szab. ICvel, áramkorlátos kapcsolásban és egy LM339-es komparátorral, mint max. fesz figyelő eszközzel és nehány kiegészítő alkatrésszel ez már megoldható.

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.