Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) Kommy


Kommy
veterán

Sziasztok!

Jelneleg egy Tronic KH980-as töltőt használok, az lenne a kérdésem , hogy érdemes lenne egy másik töltöt venne ha vennék enelopp lemeket, mert elegem van, hogy berakom az egérbe az element és 1 nap után már azt írja hogy csak 15%-on vana az akksi ugyan ez van a billentyűzetnél is.

(#4002) TeeJay válasza kugyu21 (#3999) üzenetére


TeeJay
félisten

természetesen az utolsó kisütés értékét írtam
AAA méretű 800-as Eneloop-ra 790mAh körül sikerült mindkét akkunál
a bevitt mennyiség persze több de sima kisütés-töltés módnál sosem nézem mennyit töltött bele mert az úgysem lényeges.
amúgy valami 920-940mAh körül volt ez az érték ha jól emlékszem

AA Eneloop-nál meg 2,2Ah elég szokott lenni bevitt mennyiségre :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4003) peti_s


peti_s
addikt

Ez az 500 illetve 200 mAh-el való töltés egy újabb kérdést vetett fel bennem. :D Nem lesz rövidebb élettartamú az akku az 500-as töltéstől, mint a 200-tól?

(#4004) BullZeye


BullZeye
veterán

BC-900-ról olvastam, hogy sokaknak túlmelegedett, és leégett, emiatt kijött a BC-9009 javítás gyanánt, ez IPC-1 és IPC-1L-nél előfordult már valakinek? Nem szeretném a lakást fölösleges tűzveszélynek kitenni.

(#4005) TeeJay válasza BullZeye (#4004) üzenetére


TeeJay
félisten

én mindig olyan helyre teszem ahol nincs 25fok
sem az akkuk sem a töltő nem volt soha meleg, max egy picit langyos

peti_s : 200 vagy 500mA tökmindegy, egy normális akkunál amit több százszor töltesz újra nem hiszem hogy nagy különbséget fog kihozni később
az új Eneloop-okra már az van írva hogy akár 1500x újratölthetőek
ha minden nap 3x kisütöd és újratöltöd akkor is 500napig kell ezt tenned ami majdnem másfél év ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4006) kugyu21 válasza TeeJay (#4002) üzenetére


kugyu21
senior tag

"a bevitt mennyiség persze több de sima kisütés-töltés módnál sosem nézem mennyit töltött bele mert az úgysem lényeges"
De peti_s-nek pont erre az információra volt szüksége amikor azt kérdezte, hogy mennyi ideig kell tölteni a 140mA-s áramú töltőjével az adott akkumulátort, és említette a 40-50% veszteséget.
Azóta And tisztázta, hogy az énáltalam ismert 1,4*-es szorzó a C/10-s töltésre igaz és a töltőáramot növelve ez csökkenthető, és nálam az Eneloop-ok töltésénél mindig bele is ment a 2,4-2,6Ah, igaz én a C/10-es 200mA-rel töltöttem eddig. Ezért írtam, hogy nem is annyira elhanyagolható az a veszteség amivel többet kell bevinni a névleges kapacitáshoz képest, és hogy keveslem ésn azt a 15 órás töltési időt.

And
Tényleg az a veszteség amivel többet kell bevinni, mint ami kinyerhető, az miből jön össze?
Mert eddig én azt gondoltam, hogy azt elmelegítjük, viszont ha nagyobb töltőáramú töltéskor javul a hatásfok, akkor az pont ellent mond ennek, hiszen nagyobb árammal töltve jobban melegszik, tehát annak a hatásfokának kellene a roszabbnak lenni.

(#4007) And válasza kugyu21 (#4006) üzenetére


And
veterán

Ez kémia, amihez pedig - be kell vallanom :D - nem nagyon értek. Ha jól tudom, a töltési (coulometrikus) hatásfok 1-nél kisebb volta abból ered, hogy a bevitt töltésnek (adott ideig folyó töltőáramnak) nem a teljes hányada fordítódik arra a kémiai átalakulásra ([link]), amely "visszafelé" majd biztosítani tudja a kisütőáramot, vagyis a generátoros üzemet. Ezért is jellemző annyira az akku kémiai felépítésére. A melegedés más kérdés: egyrészt már többször említve volt, hogy a töltési- és az energetikai hatásfok nem teljesen ugyanaz, előbbi mindig magasabb értékű, mint az utóbbi, a töltésmennyiség feszültség nélkül még nem jelent teljesítményt (a Li-ionok 100% közeli coulometric efficiency értéke sem azt jelenti, hogy a töltéskor bevitt energiát majd' teljes egészében visszakapjuk kisütéskor, a töltésmennyiséget viszont közel igen, csak kisebb feszültségszinten). Másrészt a melegedés ugyan sok tényezőtől függ, mégis egy adott cellánál a töltési folyamat végén (mikor a cella már nem bír több energiát 'elraktározni') sokkal inkább jellemző, mint korábban, ekkor már szinte az összes bevitt energia hővé alakul. Végső soron ez a megnövekedő belső melegedés okozza a cellafeszültség állandósulását és esetleges visszahajlását (0 dV és -dV).
"Mert eddig én azt gondoltam, hogy azt elmelegítjük, viszont ha nagyobb töltőáramú töltéskor javul a hatásfok, akkor az pont ellent mond ennek [..]"
Na ez az a pont, ahol az elmélet és a gyakorlat eléggé ellentmond egymásnak. Az 'elmelegítés' itt azért nem jön szóba, mert még mindig a töltési hatásfokról beszélünk, nem az energetikairól. A neten elérhető források szinte egyöntetűen arról írnak, hogy a töltési hatásfok a töltőáram növelésével csökken, csak épp a tapasztalat ellentmond ennek: lásd a gyorsított töltéskor bevitt töltésmennyiségeket, a sokszor belinkelt eneloop adatlapot (2A-es árammal készített töltési karakterisztika, 1 órás időtartamnál hamarabb befejeződő töltéssel és 400mA-es kisütésnél mégis kb. 1900mAh visszanyerhető töltésmennyiséggel), ill. azt a tényt, hogy a C/10-nél jelentősen kisebb töltőáramot szinte 'örök időkig' rajta lehet hagyni a cellán, az nem hogy túltöltődni nem fog, de még rendesen feltöltődni sem (gyakorlatilag szinten tartásra, csepptöltésre elegendő).

[ Szerkesztve ]

(#4008) Nagya21 válasza And (#4007) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali Mindenki!!
A Lidl-ben lesz csütörtöktől lassu önkisülésü akku 2100mAh 1099huf/4db
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#4009) peti_s válasza Nagya21 (#4008) üzenetére


peti_s
addikt

Úgyám. :) elem
De lesz töltő is, mondjuk nem tom mennyire számít jónak. Töltő.

(#4010) And válasza peti_s (#4009) üzenetére


And
veterán

Típusszámot ugyan nem írtak, de kinézet alapján a kompernass oldaláról beazonosítható, hogy a TLG 500 A1 típusról lehet szó. (A szerver elég sokszor internal server error üzeneteket dobál, szóval türelem..). Hasonlít a KH-968-asra (és kissé a KH-980-ra), specifikációban is. A töltőáram nem állítható, darabszámtól függ: 1-2 db.-nál 1000mA, 3-4 db.-nál pedig 500mA, és ez sajnos mérettől független, ami AAA-hoz azért nem túl előnyös, de még gyengébb AA esetén sem. Amúgy cellánként kezel, -dV-t támogat, tud kisütni (kérdés, hogy mennyi ideig, mert ez pl. a 980-as típusnál erősen időlimitált funkció volt), és frissíteni, de ezek a módok kézzel nem választhatók ki.
Azokra a Tronic-márkájú (átcímkézett?) akkukra meg kíváncsi vagyok, mivel a normál kivitelű típusaik finoman szólva elég gagyik voltak. Igaz, elég olcsón mérték azokat.

(#4011) BullZeye válasza And (#4010) üzenetére


BullZeye
veterán

Szóval azt mondod, Azok a Tronic akkuk szarok, és semmit sem érnek? Gondoltam veszek 4db AAA-t, viszont 275Ft/db áron picit drága, főleg mert Eneloop meg 600~ körül mozog.

(#4012) And válasza BullZeye (#4011) üzenetére


And
veterán

Csak annyit írtam, hogy "azok" (a hagyományos kivitelűek) nem épp csúcsmodellek, de azért elég olcsók is. Konkrétan 275 forint nem pénz egy AAA-méretűért még akkor sem, ha csak egy évig tart, az eneloop meg ugye legfeljebb szürke importból és nagyobb darabszámban olyan olcsó. Az elvileg alacsony önkisülésű típusokra meg tényleg kíváncsi vagyok, főleg a nagyobb méretűekre.

(#4013) #59816064


#59816064
törölt tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Sanyo Eneloop akksit szeretnék venni, ehhez milyen töltőd ajánlotok a gyárin kívül? Teljesen egyszerű töltőre gondolok. A barátnőmnek van egy Trandy típusú töltúje 4db akksit 1400mA-el tölt, nem sok az egy kicsit, szemben a gyárival ami 250mA- tehát ezzel lehet tölteni?

Köszönöm szépen :)

Üdv.

(#4014) And válasza #59816064 (#4013) üzenetére


And
veterán

"nem sok az egy kicsit, szemben a gyárival ami 250mA"
Ez így nem igaz: van olyan, ami (ugyan egyetlen cellát) 1,68A-rel tölt, de még kettőt is 1,1A feletti árammal, és az is gyári, konkrétan az MQR06 gyorstöltő. Tehát AA-méretű eneloop-ot nyugodtan lehet gyorsítva tölteni, az IPC-1L által választható nagyobb áramértékek - 500 és 700 mA - meg sem kottyannak neki. A lényeg, hogy lehetőleg olyat válassz, amely külön kezeli a cellákat, és képes a töltés megkezdése előtti kisütésre. Ha ezekre ügyelsz, elég hosszú ideig lesznek normálisan működő akkujaid, az eneloop-ok is meghálálják (a kapacitásmérés, frissítési képesség, választható áramérték ugyan hasznos funkciók, de ebből a szempontból nem jelentenek túl sok többletet). Jó ár/érték arányúak például: BC-500, IPC-1L.

(#4015) Nagya21 válasza And (#4010) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
A tlg 500 A1, és a tlg968 használatija, és külseje szinte szórol szóra megegyezik. :DD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#4016) #59816064 válasza And (#4014) üzenetére


#59816064
törölt tag

És erről mi a véleményed? [ Voltcraft ufc-1s]

(#4017) And válasza #59816064 (#4016) üzenetére


And
veterán

A felsoroltakhoz képest a cellák kettesével történő kezelése a hátránya, amúgy elviselhető. Én rádobnék még kétezret, és minimum a BC-500-ast választanám.

(#4018) peti_s válasza And (#4014) üzenetére


peti_s
addikt

Akkor az Eneloop-okra nem igaz hogy kisütés nélkül is tölthetőek úgy hogy szinte teljes értékűként használható?

(#4019) And válasza peti_s (#4018) üzenetére


And
veterán

Miért, valahol ezt írták? Az eneloop egyetlen különlegessége, hogy az önkisülése lassú (na jó, a belső ellenállása is eléggé alacsony a mezőnyben), de más tekintetben magán viseli a NiMH-kémiájú akkuk jellegzetességeit, mivel mégis csak egy NiMH. Természetesen lehet tölteni teljes kisütés nélkül is, de ha mindig a lehető legnagyobb kapacitást szeretnénk a memóriaeffektus helyett, akkor nem érdemes.

(#4020) peti_s válasza And (#4019) üzenetére


peti_s
addikt

Itt a fórumban írták róla. :)

(#4021) Dluinet válasza peti_s (#4020) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Minden akksi tölthető kisütés nélkül, de érdemes?
Az igaz, hogy az Eneloop kevésbé érzékeny rá, mint a normál NiMH, de hatással van rá.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4022) 590227


590227
aktív tag

Bevásároltam a Lidl-ben.Ki tudja milyenek ezek az akkuk.Tegnapra merültek le teljesen az egyik gépemben az Eneloopok.Mindkettő töltését,kisűtés előzte meg,a Tronic töltőben.Az Eneloop márka bőven jól vizsgázott.Köszönöm a fórumnak. :R

(#4023) TA68


TA68
senior tag

Én vettem ezekből az alacsony önkisülésű TRONIC akkukból. Meglepően jók, mindegyiken 1,3V-ot mértem kicsomagolás után. (ceruza és micro) Ez nem rossz teljesítmény, tekintve, hogy 2010.06 a gyártási idejük!

(#4024) napoleon


napoleon
csendes tag

Én is 1280-1295mV feszültséget mértem az új Tronic akksiknál,de ami ennél sokkal fontosabb! IPC-1 ben most refreshelem őket és 1800-1950 mAh maradék kapacitást szedet ki belőle elsőre a töltő.250mA-es kisütő áramra .Igéretes! :K

(#4025) peti_s


peti_s
addikt

Üdv!
Van vmi vélemény a boltban kapható 2A-s Energizer akkukról? :) Köszi előre is. :)

(#4026) Dluinet válasza peti_s (#4025) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A Lidl Tronic akkuk jobbak.
Soha többé Energizer akku, a noname akkuim is jobbak nála.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4027) peti_s válasza Dluinet (#4026) üzenetére


peti_s
addikt

Köszi, lehet h kipróbálom akkor én is a Lidl-s akkukat. :) Most viszont előbb a régebbi Energizer-ekkel szórakozgatok. Kis motoros ventilátorral próbálom lemeríteni kb. 0.8 V-ig, utána teszem majd töltőre. :) Viszont azon meglepődtem h a ventilátorban órák után sem merül, a fényképező pedig kb. 30 kép után már cserére szólít fel... De várom már az IPC 1L-t... :)

(#4028) TA68 válasza napoleon (#4024) üzenetére


TA68
senior tag

Kíváncsi vagyok 2-3-szori töltés után milyen kapacitásuk lesz, de már az is nagyon jó, amit elsőre mértél.
Találtam egy kis tesztet az új Tronic akkukról: [link]

(#4029) 590227


590227
aktív tag

Nálam már javában működik egy pár a fényképezőben.Idáig jók.A végső vélemény,majd hónapok múlva lesz tudható.Nagyon senki se vásároljon be,amig nem tudjuk a tartósságot,használhatóságot.

(#4030) BullZeye


BullZeye
veterán

ICP-1L

Beleraktam 4 elemet, hogy refreshelje, az egyik elem ilyen 270mAh-s gondolom kuka lesz, viszont van olyan elem, ami 001mAh, ez micsoda?

Jah, és hogy írja ki, hogy 1900mAh? Hisz csak 3 számjegy van ..

(#4031) And válasza BullZeye (#4030) üzenetére


And
veterán

"viszont van olyan elem, ami 001mAh, ez micsoda?"
Hát, ha ezt is Full jelzés után írja, akkor szintén kukagyanús.
"Jah, és hogy írja ki, hogy 1900mAh? Hisz csak 3 számjegy van .."
Nem: három és fél digites, mint egy szokásos olcsó multiméter. 1999-ig mAh-ban indikál, felette Ah-ban.

(#4032) BullZeye válasza And (#4031) üzenetére


BullZeye
veterán

Köszi, még fut, csak fura, hogy másik 3 ilyen 4-500 meg 900 mAh-t ír, ez meg 001 :\ De ezek elég régóta használhatatlan "kukaelemek" csak gondoltam adok nekik egy esélyt, Hátha!

Hosszútávon egy elemnek lehet baja, ha 500mAh-val töltöm mindig? Vagy mint a CD/DVDdnél minél alacsonyabb, annál jobb?

(#4033) And válasza BullZeye (#4032) üzenetére


And
veterán

Ha a legelső kisütés után írt annyit, akkor akár érthető is lehet, hiszen előfordulhat, hogy a kisütéssel indító frissítés megkezdésekor az a cella teljesen le volt merülve. De ha már egy teljes töltés is megvolt, és úgy is csupán 1 mAh lett a rákövetkező kisütött kapacitás, akkor kidobhatod.
Ha 500mA-es töltésnél az akku nem melegszik, és sosem töltöd túl, akkor legfeljebb annyi hátrányt szenvedhet, hogy mondjuk (hasraütés!) 1000 ciklus helyett 800 lesz a várható élettartama, adott kapacitáscsökkenés mellett. Az esetek nagy többségében egy átlagos felhasználónál viszont amúgy sem a túl sok töltés-kisütés szokott végezni a NiMH-akkukkal. Ne felejtsük el, hogy 500mA a mai cellák esetén egyáltalán nem számít extrém töltőáramnak. A 15..20 évvel ezelőtti 500mAh-s NiCd cellák biztosan gyorsabban degradálódtak volna ettől, de a mostani NiMH-k esetén ez csak C/5..C/4 töltőáram-nagyságrendet jelent.

(#4034) BullZeye válasza And (#4033) üzenetére


BullZeye
veterán

Nah, hagytam jó 5-6 órát rajta, nem változott semmit, utána levettem, és refresh-t újraindítottam, és máris elkezdte tölteni. Ez most Töltő Hibája, vagy az akksijé?

Tegnap indítottam 2es és 4es cellán refresh-t reggel (1-3ason is ment, csak ott félidőben cseréltem), mikor megjött a töltő. Szépen sütögette ki és töltötte fel, viszont valamiért mióta felébredtem, 2000mAh-s akksi amit ezer éve nem használtam, mert pár nap alatt lemerült. Most 1635 és 1725mAh-n megrekedtek, és 4eset tölti 500mAh-val, mert írja, és a 2eset meg kisüti 250mAh-val. Viszont ami érdekes, hogy fikarcnyit sem változik a mAh érték. Se fel, Se le, és egyik sem írja, hogy FULL. Ez megintcsak töltő hibája? Vagy általános hülyesége IPC-1L-nek, és csak várnom kell pár órát, hogy magához térjen?

Mert voltak még érdekességek. Pl Discharge Refresh programot indítottam, és 1es és 3as cellán lévő akksikat nem töltötte fel rendesen, és pár óra alatt azt írta, hogy FULL. Azt hittem akkor ez kuka akksi, de most próba cseresznye beraktam simán CHARGE-ra és most ott járnak, hogy 1175 és 1138 mAh. Most ez vagy azt jelenti, hogy über jó minőségű maradt az ENERGIZER akksija 5 év után is (amit kétlek) vagy hogy valami nem okés töltővel, vagy szimplán túlreagálom, és még nem tapasztaltam ki eléggé. :D

[ Szerkesztve ]

(#4035) Dluinet válasza BullZeye (#4034) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Belegabalyodtál, mint kiscica a gombolyagba.

Olvasd el, hogy melyik üzemmódba mit mutat.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4036) BullZeye válasza Dluinet (#4035) üzenetére


BullZeye
veterán

Na jó, de ennek változnia kéne nem? Mármint lefut egy Charge, aztán Discharge, itt jön egy Érték, aztán megint Charge és Megint Discharge :D viszont az érték ugyanaz és nem változott, ez is akkor normális?

Jah és az mennyire normális, hogy zöld Varta Accu ami 2300mAh- és most jeleneg 3.13Ah-t ír a készülék? :D

És még 1 kérdés, ha van egy akksim, amit most vettem, és kíváncsi vagyok, hogy kibontás után, a 2010 júniusában gyártott "alacsony önkisülésű" Tronic akkuban mennyi craft maradt, azt hogy nézem meg? Mert ugye ha Discharge-ra nyomok, akkor automatikusan el fog indulni a töltés, ahogy végzett a kisütés.

(#4037) Dluinet válasza BullZeye (#4036) üzenetére


Dluinet
nagyúr

"Na jó, de ennek változnia kéne nem? Mármint lefut egy Charge, aztán Discharge, itt jön egy Érték, aztán megint Charge és Megint Discharge :D viszont az érték ugyanaz és nem változott, ez is akkor normális?"

Refresnél az utolsó kisütés értékét mutatja végig.

"Jah és az mennyire normális, hogy zöld Varta Accu ami 2300mAh- és most jeleneg 3.13Ah-t ír a készülék?"

Ha magas értéket ír töltésnél, akkor az nem betöltődött, hanem hőként távozott, mert magas a belső ellenállása az aksinak.

"És még 1 kérdés, ha van egy akksim, amit most vettem, és kíváncsi vagyok, hogy kibontás után, a 2010 júniusában gyártott "alacsony önkisülésű" Tronic akkuban mennyi craft maradt, azt hogy nézem meg? Mert ugye ha Discharge-ra nyomok, akkor automatikusan el fog indulni a töltés, ahogy végzett a kisütés."

Én például berakom este 10kor, majd másnap délután megnézem és látom, hogy már négy órája tölt, ebből kiszámolom, hogy 14 óra volt a kisütés 100mAh-val, így 1400mA töltés volt benne. De ha már csepptöltés megy, akkor már nem lehet kiszámítani.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4038) BullZeye válasza Dluinet (#4037) üzenetére


BullZeye
veterán

Értem, szóval akkor nem túl megbízható ez a készülék abból a szempontból, hogy hány mAh-t tud az akksi. Ezt sajnálattal hallom, meg azt is, milyen bonyolult megtudni, mennyire van feltöltve az akksi. :\

Köszi az infókat, picit csalódtam most benne, de majd kiheverem.

(#4039) And válasza Dluinet (#4037) üzenetére


And
veterán

(Emlékeim szerint mindegy, hogy a csepptöltés-e az aktív, mikor ránézünk, mert akkor is a töltés kezdete óta eltelt összes időt mutatja. Tehát ha tudjuk /feljegyezzük/, hogy mikor kezdtük el a kisütési programot, akkor az aktuális időpontból kivonva a töltési időt, megkapjuk, hogy mikor fejeződött be a kisütés. Vagyis kiszámítható a kisütési időtartam, azzal pedig a kisütött kapacitás is, feltéve, hogy tudjuk, mekkora kisütőáramot állítottunk be a program indításakor /utóbbi a csepptöltő áramból akár utólag is kikövetkeztethető, mert a csepptöltés értéke nem fix, hanem a fő töltőáram függvénye./)
#4038: a fentiek értelmében kiszámítható, de ehhez tényleg célszerű kerek időpontban indítani a kisütést. Ha kisütés helyett elsőre frissítést választasz, akkor még az a plusz előnyöd van, hogy az első és a második kisütés vége között az elsőre kiszedett töltésmennyiséget láthatod a kijelzőn. Vagyis 100mA-es terhelőáramnál (amihez 200mA-es töltőáram párosul) és 800mAh közeli kapacitásnál nagyjából fél napod van arra, hogy leolvasd az akkuban gyárilag meglévő, elsőre kisütött töltésmennyiséget.
Az pedig, hogy hány mAh-t tud az akksi, nem ugyanaz, mint hogy gyárilag mekkora töltésmennyiség van benne. Utóbbi például sokkal kevésbé lényeges, mint az előbbi, amely érték bármely frissítés végén leolvasható.

[ Szerkesztve ]

(#4040) Dluinet válasza BullZeye (#4038) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kisütéssel lehet megtudni, de ez nem a töltő hibája, hanem fizika.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4041) BullZeye válasza And (#4039) üzenetére


BullZeye
veterán

Tegnap felraktam discharge-ra 4 varta accu-t, és nagyon szépen kisütötte őket, 18:51től 0:30ig ment mind a 4. Aztán jött a meglepetés, elkezdett tölteni, és kb 9 és 17 perc után azt írta 2-3ra, hogy FULL. Ami azért érdekes, mert előzőleg 1500mAh-t~ kisütött belőle, aztán utána 74 és 145mAh-t képes beletölteni? O.o Ha most rányomnék, hogy Discharge, elkezdené tölteni rendesen ez 100%, mert ilyen volt már. Ez is normális, vagy valami tényleg nem jó ebben a töltőben?

1-4et persze feltöltötte rendesen 2 és 2.4mAh-ra.

Egyébként nem írja mikor kezdődött a csepptöltés, és nem is folytatódik az óra. Azaz töltés után nullázódott, aztán mikor charge is befejeződött az óra megállt, úgyhogy még töltenie kell, hogy ki lehessen számolni mennyi mAh volt benne.

(#4042) San398 válasza BullZeye (#4041) üzenetére


San398
őstag

szerintem cseréld fel az akkukat az 1-4-et a 2-3-ba és fordítva ami a 2-3-ba volt azt tedd az 1-4-be és ha igy is hamar feltölti a 2-3-at akkor a töltő a hibás ha most az 1-4-et tölti fel gyorsan akkor az akku a rossz.Szerintem.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#4043) BullZeye válasza San398 (#4042) üzenetére


BullZeye
veterán

Most 2-3ról átraktam 1-2-re őket, 3-4ben nincs semmi, és discharge-ot indítottam. Viszont ez megint picit aggasztó, hogy ezek szerint nem túl megbízható a töltő :\ Mert ha gondol egyet és 70mAh-nál is megakad meg 150nél is, akkor ennyi erővel 800nál is gondolhat egyet, és megáll :\ az meg nem megoldás, hogy minden elemet 3-4x töltök fel.

Accu annyira nem lehet hibás, hisz mezei Energizer töltő beletöltött 1500mAh-t ~

(#4044) Dluinet válasza BullZeye (#4043) üzenetére


Dluinet
nagyúr

De az akku lehet ennyire hibás, csak ez a töltő figyeli, a másik meg nem.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4045) BullZeye válasza Dluinet (#4044) üzenetére


BullZeye
veterán

Valszeg igazad van. Akkor most ez a 2 akksi kuka? Vagy napelemes lámpiba kertbe jó lesz? :)
Vagy Refresh az ilyet helyrehozza? Vagy ilyenkor mi a teendő? Most FULL és 49mAh ment bele.

(#4046) Dluinet válasza BullZeye (#4045) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Refresh 2×, és elérheti az 1400mA is, de ez kb. 8 nap.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4047) 590227


590227
aktív tag

A Tronic új szériája,már bevizsgáltatott.Az Eneloop akkuk 100 pontosak,az új Tronic kb 20 pontot ér az én listámon,nagyon nagy jóindulattal.Fényképezőkbe alkalmatlanok.

(#4048) TA68 válasza 590227 (#4047) üzenetére


TA68
senior tag

Mi a gond velük?

(#4049) Petzval válasza BullZeye (#4045) üzenetére


Petzval
senior tag

Egy totálkáros akkut nem lehet semmivel helyrehozni! Ha az akku -deltaU-t produkál akkor leáll a töltés.És ahogy már írtam -deltaU és a töltöttség között nincs kapcsolat.Amibe csak 50mA ment az már döglött, nem kell megengedni hogy az akku mélykisülésbe menjen.

[ Szerkesztve ]

(#4050) 590227 válasza TA68 (#4048) üzenetére


590227
aktív tag

Kikapcsolt a gép, többször.Aztán nehezen életrekeltek az akkuk.Az Eneloop akkuk hónapok után sem kapcsolják ki a gépet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.