Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) dabgergo


dabgergo
őstag

Ma délután szeretnék venni Sanyo Eneloop aksikat, de találtam több féle töltővel és nem tudom h melyiket vegyem:
10órás töltővel (?) Ez olcsóbb, nem tom a mehgjelölés pontosan mit takar.
Ez meg másfajta töltővel, bár a kép megegyezik.
Melyiket vegyem? Mi a különbség?

(#1952) Degeczi válasza dabgergo (#1951) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ha jót akarsz, "egyikkel" sem (egyforma a kettő...), mert ez a lassú, tizenórás töltő, ami ráadásul csak párban tudja kezelni az akkukat

de felhasználástól is függ: ha pl. csak 2 AA-t fogyasztó eszközhöz kell, akkor valszeg mindegy, mennyi idő alatt töltődik föl, ráér

(#1953) dabgergo válasza Degeczi (#1952) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi és ez?: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1954) Degeczi válasza dabgergo (#1953) üzenetére


Degeczi
nagyúr

azt ugyan nem ismerem, de jobbnak mondják
ha igaz, az már okosabb töltő, nem csak páronként kezeli az akkukat és a 4 órás idő is elfogadható

(#1955) ottkar válasza dabgergo (#1953) üzenetére


ottkar
addikt

Ez egy 2 csatornás gagyi töltő a 2/4 azt jelenti hogy csak 2 vagy 4 akkut tud tölteni. Ez 250mA-el tud csak tölteni.Aki az adatokat írta nem ért semmit a töltőkhöz.

(#1956) ottkar válasza dabgergo (#1953) üzenetére


ottkar
addikt

Ebben egy 14 órás timer van ami lekapcsolja a töltést 14 óra után teljesen.

(#1957) Degeczi válasza ottkar (#1955) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ha egyszer nem is ismered az adott típust, miért írsz hülyeséget?! :F
csak összezavarod vele, teljesen fölöslegesen...

a Sanyo gyorstöltője az [MQR02], ami 2 akkut 1275 mA-el tud tölteni 4-et pedig 565 mA-el (de tud 3-at is, mert nem párban kezeli az akkukat!), vagyis a "2/4" jelölés itt azt jelenti, h 2 db Eneloopot töltve kb. 2 óra, 4-et töltve kb. 4 óra alatt van készen...

[ Szerkesztve ]

(#1958) ottkar válasza Degeczi (#1957) üzenetére


ottkar
addikt

Akkor áruld el a linkben szereplő fehér töltőnek miért csak két diódája van. Láttál már olyan 4 csatornás töltőt aminek 2 diódája van? A 2/4 a világ minden töltőjénél azt jelenti hogy csak párban tölt. Az óra jele a kis h ezt illenék tudni.

(#1959) Degeczi válasza ottkar (#1958) üzenetére


Degeczi
nagyúr

azt pláne illenék tudni, h
- webáruházak oldalain nagyon gyakran rossz a termékfotó
- ha "2/4 töltésidő"-t ír egy magyar oldal, az nyilvánvalóan a töltésidő órában alakulására, és nem az akkuk párban kezelésére vonatkozik

Eneloophoz mellékelt Sanyo gyorstöltő csak az alább linkelt típus van (amihez stimmel az időérték, míg a fénykép valóban nem), így csak arra fontos ügyelni, h a bolt tényleg ezt a MQR02-t forgalmazza-e

(#1960) ottkar válasza ottkar (#1958) üzenetére


ottkar
addikt

Az 1953-as kérdésre válaszoltam!!!!!

(#1961) ottkar válasza Degeczi (#1959) üzenetére


ottkar
addikt

"ha "2/4 töltésidő"-t ír egy magyar oldal, az nyilvánvalóan a töltésidő órában alakulására, és nem az akkuk párban kezelésére vonatkozik"

Aki 2/4 töltésidőt ír az HÜLYE!! h AZ ÓRA NEMZETKÖZI JELÖLÉSE MÉG MA IS!!!

(#1962) Degeczi válasza ottkar (#1961) üzenetére


Degeczi
nagyúr

szerintem fölösleges egy webáruház szóhasználatán mérgelődni

(#1963) dabgergo


dabgergo
őstag

Köszönöm a segítségeteket! Végül megvettem az olcsóbb töltővel, sztem jó lezs az nekem, egyábként sb-800ashoz kellettek szal párosával lesz mindig a töltés.
Van itthon egyébként egy UniRoss X-Press 700 Battery Charger , szetetek ezzel is tölthetem? Vagy melyik jobb?

(#1964) ottkar válasza dabgergo (#1963) üzenetére


ottkar
addikt

Egyik se jobb mindkető csak párosával tölt ami azt jelenti hogy ha az egyik akku gyenge az csak rosszabb lesz.Az akkukat min 0,1C-vel ajánlatos tölteni meg kell nézni mennyi a töltőáram.

(#1965) dabgergo válasza ottkar (#1964) üzenetére


dabgergo
őstag

Rendben. Köszönöm!

(#1966) Kernel válasza Degeczi (#1962) üzenetére


Kernel
nagyúr

Annyiból felesleges, hogy ez nem egyszerűen szóhasználat kérdése és valóban kár a szóért, mert ez láthatóan primitív kereskedő félrevezető agyszüleménye, akinek fogalma sincs róla, hogy mit árul, fotókat is jól összekeveri, annyi intelligenciája meg nyilván nincs, hogy legalább minimálisan elfogadható műszaki információkat adjon a termékéről.

GYORSTÖLTŐ!!! 2/4 töltésidő, + 4XAA EN.AKKU

Először is, francért kell kiabálni? Még csodálkozom, hogy csak három felkiáltójelet rakott ki.

2/4 töltésidő: értelmezhetetlen fasság.

+ 4XAA EN.AKKU: Primitív. Primitív. Primitív. Primitív. Primitív. Primitív. Primitív.

Néhány betűből kiderül, hogy olyan emberrel állunk szemben, aki könyveket életében nem látott bunkó, jobb esetben csak diszlexiás vagy diszgráfiás. Ilyenektől én nem szívesen vásárolnék, már csak azért sem. Tanuljon meg normálisan magyarul, ha hozzám szól és szeretne eladni nekem valamit...

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1967) Degeczi válasza Kernel (#1966) üzenetére


Degeczi
nagyúr

maga az Artwork pedig korrekt kereskedő cég, pl. a közös beszerzésben a Nikon 35/1.8-akat is megkaptuk a pont az áremelések előtt adott ajánlat nagyon kedvező összegéért (persze nyilván azért, mert ők is még az eredeti áron kapták meg a Nikontól - de élhettek volna az alkalmon, emelhették volna az árat),
csak a weboldaluk karbantartója lehet felületes

(#1968) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

en tok birnam a voltakert,
1 ha volna is raktaron a webshop-os cucc,
2 az elado holgyemeny ne akarn ey fojjtaban meggyozni arrol hogy az ipari aksi az attol ipari hogy nincs kupakja es ugyanaz a konzuer meg az ipari kategoria minosege ehhhhhhhh:- (((

udv

neduddki

p.s. amikromeg mondom nekije, hogy erdeks modon a saft es sanyo is forgalamz itthob KUPA-kos /nem cicis konyorgom!!!:- (((/ akkukat akkor csak aszonyga nincs kedve errol beszelni...

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1969) Ati77 válasza Degeczi (#1967) üzenetére


Ati77
tag

Egyáltalán létezik még ez a cég?

Ősrégi árak vannak az oldalon.

Pl.:
Phast
2GB SD 66X memória
Kedvezõ ár-érték arány!
7 709 Ft
6 167 Ft +ÁFA

(#1970) bci


bci
tag

Sziasztok!

Nemrég 1 ilyen töltőbe ruháztam be, és nagyon elégedett vagyok vele.

Mit a véleményetek róla?

Yellowstone super quick charger :

http://www.mp4bolt.hu/akkumul%C3%A1tort%C3%B6lt%C3%B5-18914-p-324.html

-töltési állapotkijelző lcd-n (százalékosan mutatja 50,75,100) csatornánként ( 4 különálló csatorna)
-intelligens töltésvezérlés mind a 4 csatornán külön
-frissítő funkció
-hibás akkumulátor kijelzése az lcd kijelzőn ( villog az elem szimbólum pl. cellazárlatnál)
-gyorstöltés (1A)
-akkumulátor és készülék biztonsági hővédelem.
-használható 110-230v hálózatról vagy szivargyujtóról vagy usb-ről (kábelek mellékelve)
- 2 év gar.

Üdv:

bci

Intel inside - The POWER is on AMD side

(#1971) And válasza bci (#1970) üzenetére


And
veterán

Nem is lenne rossz vétel, vannak impresszív tulajdonságai, de ugyanaz a legfontosabb problémám vele (a gyors adatlap alapján, részletest meg nem találtam), mint a korábban említett Tronic KH-980-assal: túlságosan nagy a töltőárama, és nem is állítható. Namost ezt vagy elviselik a beletett cellák, vagy nem, gyártási kialakítástól, típustól függően. Vannak extrém nagy töltőáramra tervezett NiMH-cellák, de a többség valószínűleg nem olyan, azok nem fogják szeretni. Jó, tudjuk, hogy van beépített hővédelem, de ez nem az igazi: tölt, lekapcsolt, tölt, megint lekapcsolt, stb. Többen is írtuk már a tapasztalatainkat az 500 ill. 700mA-es töltéssel, nálam még 500mA-nél is túlmelegszik néha 1-1 ceruzaakku, pedig nem noname típusokról van szó. Ha pedig AAA-méretűt használunk, arra ez különösen igaz (arról sem láttam infót, hogy az AAA-akkukat kisebb árammal töltené, de lehetséges).
Az USB-s töltés meg biztos praktikus, csak egy normál portról nem nagyon lehet levenni 500mA-nél nagyobb áramot. Lehet, hogy így oldható meg vele a normál töltés :D?

(#1972) Kernel válasza bci (#1970) üzenetére


Kernel
nagyúr

Hasonló áramköre lehet, mint a BQC-4A18 töltőnek, amit régebben a Vaterán is árusított valaki. Kijelzője hasonló, USB üzem szintén, túl nagy árammal töltött az is.

Írtam neki, hogy érdekelne a leírása vagy valami, szkennerrel ezt bírta produkálni:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1973) Kernel válasza And (#1971) üzenetére


Kernel
nagyúr

A transzformációs elv alapján (kisebb feszültség / nagyobb áram) a SANYO USB töltőnél is megoldották impulzusüzem útján, de két akkunál máris kevesebbet bírtak kihozni:

http://sanyo.com/news/2007/04/18-1.html

Input DC: 5V 500mA
Output DC:1.2V
850mA for one battery (double speed),
450mA for two batteries

Ha ez így megy, 4 akkunál legalább negyedelődne.

A töltőről van PDF is valahol, de gondolom nem ismeretlen.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1974) bci válasza And (#1971) üzenetére


bci
tag

Teszteltem úgy is, hogy tettem bele egy 600mAh-s napelemes kertilámpába való NiMH akksit, amit kb 1 órán át töltött , viszont a 2000-es GP tán 2 óra uh szerintem automatán szabályozza a töltőáramát annak függvényében h az akku mit visel el. Az usb-s töltésnél nekem is egyből az ugrott be h. onnét max 500mA-vehető le 5 v-nál, de ez is azt jelenti, h a 1Ah az csak a max töltőáram, de ezt nem mindíg használja, ezt majd még kipróbálom..

üdv:

bci

Intel inside - The POWER is on AMD side

(#1975) And válasza bci (#1974) üzenetére


And
veterán

"[..] uh szerintem automatán szabályozza a töltőáramát annak függvényében h az akku mit visel el."
Ne haragudj, de ezt ebben a formában nem tudom elképzelni. Honnan a rákból tudná a töltő, hogy az adott akku 'mit tud elviselni'? Szinte minden NiMH-töltő egy 'ész nélküli' áramgenerátor, ami tojik arra, hogy az adott cellát ez felforralja-e, vagy sem. Az már csak finomítás, hogy esetleg figyeli a hőmérsékletét, és ha túlmelegszik, akkor leállítja a folyamatot. Ha visszahűlt 'normális' hőmérsékletre, folytatja, ahol abbahagyta, szinte biztosan ugyanazzal az árammal. Más beavatkozási lehetőség meg nincs. De ha már túlmelegíti, és le kell állnia, az eleve nem túl egészséges, az induló töltőáramot meg nem kéne jó magasról indítani (pláne nem fixen magasra tenni), hanem a felhasználóra kell bízni. Ha a felhasználó tudja, hogy pl. az ő kedvenc Energizer akkujait a 700mA-es töltés biztosan, minden alkalommal túlmelegíti, akkor nem fog örülni annak, hogy ez a töltő 1A-rel indít, amire semmilyen ráhatása nincs se neki, se a töltőnek (a 'vészleállítást' kivéve). Az nem üzemszerű működés, ha egy autó mindig felgyorsít százra, és nekem úgy kell a sebességet szabályoznom, hogy ötvennél hirtelen elveszem a gyújtást, majd megint újraindítom ;).
A 600mAh-s példányt nyilván azért töltötte kevesebb ideig, mint a 2000-est, mert az előbbi a kisebb kapacitása miatt hamarabb produkálta a negatív feszültségvisszahajlást (-dV), amit a töltő figyel, mint a teljes töltöttségre utaló jelet. Ebből viszont pont az következik, hogy mindkettő méretűt ugyanakkora, túlságosan nagy árammal tölti, ami az AAA-nak még rosszabb, hisz az AAA-példányok kapacitása érthető okokból kisebb, mint a ceruzaméretű akkuké. Azzal meg csak kicsit lennénk előbbre, ha bebizonyosodna, hogy USB-ről kevesebb árammal tölt (egyébként muszáj neki, mert az USB által biztosított teljesítmény kisebb, mint ami 2 vagy 4 cella 1A-es töltéséhez kell), hiszen az USB-s módszer szokásosan csak kényszermegoldás, a normál tápról vagy szivargyújtóról való töltés mellett.

[ Szerkesztve ]

(#1976) ottkar válasza And (#1975) üzenetére


ottkar
addikt

" (-dV), amit a töltő figyel, mint a teljes töltöttségre utaló jelet."

A mínusz delta U nem a teljes töltöttségre utaló jel hanem csak egy folyamatos feszültségemelkedés utáni gyors visszaesés ami akkor következik be mikor az akku nem vesz fel a töltőáramon tovább érdemleges mennyiségű töltést. De ez lehet egy 2000-es akkunál 300mAh-nál is.

(#1977) Kernel válasza ottkar (#1976) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem vesz fel, mert már nincs hová raktározni az energiát, ezért az jobb híján plusz hővé alakul (hiszen valamivé lennie kell, energiamegmaradás...), emiatt gyorsan fokozódik az elektrolit hőmérséklete, megváltoznak az ellenállási viszonyok, emiatt lejjebb esik a kapocsfeszültség.

Ami azt jelzi, hogy a töltöttségi helyzet előállt. Vagyis akkor ez egy töltöttségre utaló jel, nem értem, mi a gond...

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1978) Kernel válasza bci (#1974) üzenetére


Kernel
nagyúr

Akkuk kapacitására lehetne ugyan következtetni a belsőellenállásból (általában minél nagyobb kapacitású egy ilyen ceruzaakku, annál kisebb a belsőellenállása), de a töltők és processzoraik erre nincsenek felkészítve, pláne egy olcsó, kereskedelmi töltő.

Drágább laborberendezések, ipari töltők szokták mérni a belsőellenállást is, de nem azért, hogy ennek alapján töltőáramot szabályozgasson magának, hanem mert ezt nem árt tudni. A kezelőszemély az akku általános állapotára, minőségére következtethet belőle.

Kettő közötti határeset, amikor egy kereskedelmi töltő kijelzi a belsőellenállást is, külföldön előfordul ilyen töltő is.

Tehát az akkukapacitás detektálása és ettől függő áramszabályzás irreális elképzelés, pláne egy relatíve olcsó töltőnél, melyben csak a minimálisan szükséges alkatrészek találhatók.

Töltés végén kikapcsol, abban meg manapság nincs semmi különös, -dU érzékelés nem egy nagy kaland.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1979) ottkar válasza Kernel (#1977) üzenetére


ottkar
addikt

Az a gond hogy a töltöttséget arra értjük mikor a kapacitásának megfelelő mennyiség van egy akkuban és nem 300mA. És a -delta U nem azt jenti hogy a 2000-es akkuban annyi is van.

(#1980) BEE válasza ottkar (#1979) üzenetére


BEE
addikt

Ha egy 2000-es aksiba csak 300mAh töltés ment a feszültségesésig,
akkor nem aksiról van szó hanem veszélyes hulladékról,
amit a gyűjtőbe kell dobni. :K

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1981) bci válasza And (#1975) üzenetére


bci
tag

Tehát te azt mondod, hogy a 600-as AA méretű akksit azért töltötte majdnem annyi ideig mint a 2000-est, mert ha érzékeli h túlmelegedett akkor lekapcsol, majd ha visszahűlt, akkor ismét bekapcsol, és ezt a 600-as nál nyilván többször csinálta, ezért tartott annál arányaiban sokkal tovább a töltés.....
No, erre már én is kíváncsi vagyok, uh ha hazamegyek sztem ki is mérem multiméterrel h mennyi áramot hajt át rajtuk töltés közben!

Üdv:

bci

[ Szerkesztve ]

Intel inside - The POWER is on AMD side

(#1982) ottkar válasza bci (#1981) üzenetére


ottkar
addikt

Én egyszer siettem és 700mA-re állítottam a töltést IPC-1L-en. Töltés közben jópárszor kikapcsolt. A következő alkalommal 500mA-t állítottam be és símán végigment a töltés.

(#1983) ottkar válasza BEE (#1980) üzenetére


ottkar
addikt

Ki is kellett dobni nem is egy garnitúrát emiatt. És ráadásul Vartát Ansmannt.

(#1984) And válasza bci (#1981) üzenetére


And
veterán

Nem, én nem ezt mondtam. Te írtad a #1974-ben: "tettem bele egy 600mAh-s napelemes kertilámpába való NiMH akksit, amit kb 1 órán át töltött , viszont a 2000-es GP tán 2 óra [..]". Szerintem a 'kb 1 óra' és a 'tán 2 óra' az nem egészen 'majdnem annyi idő' ;). Az tény, hogy inkább >3-nak kellene lennie a töltési idők arányának, de egyrészt nem írtál pontos időtartamot, másrészt ez csak akkor lenne igaz, ha mindkét akkufajta töltését teljesen kisütött állapotból indítanád, harmadrészt az akkuk valós kapacitását a kiindulási állapotban nem nagyon tudhatjuk. Ezek nélkül csak feltételezéseink lehetnek, és nem is gondoltam arra, hogy nálad a 600mA-es AAA-k mindenképpen felmelegedtek, mire a töltés megszakadt. Csak arra céloztam, hogy egy rakás AA,- pláne AAA-cellát túl tud melegíteni az 1A-es töltés, és ha adott akkucsomagnál ezt korábban már kisebb töltőáramnál is észrevettük, akkor az eredmény 1A-es töltéssel is borítékolható.

[ Szerkesztve ]

(#1985) op9


op9
aktív tag

Hali!

Nem rég vettem egy IPC-1L-t én is, de nem tudom biztosra mondani, hogy megfelelően működik-e vagy sem, ezért kérném a segítségeteket!
Beletettem 4 új eneloop akkut, discharge funkció 250mA-es kisütéssel, 0.9V-ot sohasem láttam a készüléken, hogy annyira lemerítette volna, csak max. 1.1-et, majd elkezdte tölteni, és a 4-ből 3 akkut 1 óra alatt befejezte, majd 400mAh közeli értéket mutatott, viszont a negyediket kb. 4 óráig töltötte, és 2250mAh lett a vége. Ebben az esetben ugye a beletöltött mennyiséget szokta mutatni a végén?

Majd a charge test-tel próbáltam, mely először feltölti, majd kisüti, és ismét feltölti.
Erről készítettem egy kis videót. Itt a jobb oldalit már feltöltötte, és amint észrevettem, ekkor a töltési funkció idejét mutatja, majd amikor végzett, akkor egy teljes ciklusét (kisütés-töltés), és nem a töltés-kisütés-töltés idejét mutatja.

Közben már végzett az első, és a harmadik akku, melyeknél a mAh változatlan (2.07Ah, 2.08Ah), csak a feszültség csökkent 1.46V-ra.

Valamint volt már olyan is, hogy beállítottam a második rekeszbe egy 500mA-s töltést (elsőbe is), majd amikor betettem a harmadik rekeszbe egy újabb akkut, akkor a második átállt 200-ra.
Egyszer pedig elkezdett picit búgni a töltő, majd kivettem az akkukat, majd vissza, és akkor abbahagyta... azóta mondjuk még nem búgott.

Előre is köszi a segítségeket!

Üdv!

op9

How Bad Do You Want It?

(#1986) And válasza op9 (#1985) üzenetére


And
veterán

"Beletettem 4 új eneloop akkut, discharge funkció 250mA-es kisütéssel, 0.9V-ot sohasem láttam a készüléken, hogy annyira lemerítette volna, csak max. 1.1-et"
Szemmel végig követted az eseményeket? Mert 1,1V-os kapocsfeszültség alatt már elég kevés visszamaradt töltés van az akkuban (saját tapasztalatok alapján az Eneloop-ban főleg). Konkrétan 1V alatt a 0,9V-os határig eddig mindenféle akkuból csak pár mAh töltést sikerült kiszednem, az pedig legfeljebb 1-2 perc kisütési időtartamot jelent.
Az viszont semmiképp se tűnik normálisnak, hogy teljes kisütés után 4-ből 3-nál 400mAh bevitt töltés után befejezte a töltést. Egyébként igen: kisütés, majd az azt követő töltés végeztével a bevitt töltésmennyiséget mutatja a töltő, ha a discharge programot indítod. Discharge refresh-nél viszont mindig az utolsó kisütött töltésmennyiséget, ezért fogja a program legvégén (az utolsó feltöltés után) is azt kiírni. A feszültség pedig azért csökken Full-kijelzésnél, mert a töltőáramot elveszi, csak csepptöltést (jól láthatóan 30mA-t) visz be, olyankor pedig a kapocsfeszültség valamelyest csökken.
"Valamint volt már olyan is, hogy beállítottam a második rekeszbe egy 500mA-s töltést (elsőbe is), majd amikor betettem a harmadik rekeszbe egy újabb akkut, akkor a második átállt 200-ra."
Az IPC-1L-nek vannak ilyen bug-jai, ezt már én is észrevettem (lehet, hogy ez 'feature' ;), vagy épp a szofververziótól is függ). Ha az előző rekeszbe beteszed az akkut, és a Mode-gombbal programot váltasz, nem árt megvárni, míg a program neve nem villog tovább a kijelzőn, és csak utána beletenni a következő cellát. Úgy vettem észre, ezzel elkerülhető, hogy az előző rekesz programja akaratlanul is módosuljon.
Ha búg, az sem normális jelenség. Ha garanciális, próbáld meg visszavinni (bár természetesen pont akkor nem fog semmi hibát sem produkálni)..

(#1987) Jarod1


Jarod1
addikt

mennyire okozhatja akku merülése hogy a fényképkészítésnél csíkoz, videófelvétel tökéletes, Samsung s600 as fényképező

(#1988) BEE válasza Jarod1 (#1987) üzenetére


BEE
addikt

Semennyire.
Ha kevés van már az aksiban akkor a gép kikapcsol.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1989) BEE válasza op9 (#1985) üzenetére


BEE
addikt

Ha beraksz egy aksit és beállítod a kisütést meg az áramot,
akkor várj kicsit a következő berakásával.
Kis idő múlva kiírja azt az áramértéket amit beállítottál,
majd kis idő múlva a valódi értéket.
Ha kivárod ezt a pár másodpercet, akkor a következő aksi beállításakor
nem írja át az elsőt.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1990) ottkar válasza Jarod1 (#1987) üzenetére


ottkar
addikt

Nem olyankor lesznek csíkok a monitoron mikor a fényforrás belesüt az optikába?

(#1991) op9 válasza And (#1986) üzenetére


op9
aktív tag

Köszi szépen a választ!
Így már világosabb a működése... A búgást azóta nem produkálta, valamint az akkukat is normálisabban tölti (amúgy a linkelt videómon látni, h pl. a jobb oldali akkuba csak 1295mAh-t töltött, ami szintén nem kóser.. most egyébként pont arra engedtem rá egy discharge funkciót). De mindenképpen visszaviszem, már megbeszéltem a sráccal, mert a búgás akkor is egy olyan volt, amit nem lehet félrenézni.

BEE: köszi Neked is a választ, bár emlékeim szerint megvártam, míg nem az a rekesz villog, hanem a másik, de könnyen lehet, h mégsem hagytam elég időt...

How Bad Do You Want It?

(#1992) ottkar válasza op9 (#1991) üzenetére


ottkar
addikt

Bármely töltő egy akkuba csak annyit tud tölteni amit az akku felvesz.

(#1993) And válasza op9 (#1991) üzenetére


And
veterán

Ezt a "módosítom az előző programot, mer' új cellát tettél a következő rekeszbe" dolgot még egy év után is szoknom kell, de ennyi baj legyen ;).
#1992: Gondolj bele, ha ez szigorúan véve igaz lenne, akkor nem létezne a túltöltésnek még a fogalma sem. Azért gondolom azzal egyetértesz, hogy ha egy gyári eredeti csomagból kibontott 4 darab Eneloop-ot egy alig használt IPC-vel töltesz, és a teljes pakkból az egyik látszatra normális, a többibe meg mindössze 400mAh-t tudsz beletölteni (kisütési program után!), meg néha búg is a töltő, akkor ott valami nagyon nem stimmel.

(#1994) ottkar válasza And (#1993) üzenetére


ottkar
addikt

De az nem derül csak ki hogy melyik a rossz. Lehet az akku is. Semmi nem szavatolja hogy nem. Nekem 2600-as Ansmannt kellett eldobni mert kezdettől fogva rossz volt. Az hogy a búgást azóta nem produkálta az azt is jelentheti hogy az akku állapota módosult.

[ Szerkesztve ]

(#1995) BEE válasza ottkar (#1994) üzenetére


BEE
addikt

Hát búgó csigát már láttam, de aksit még nem. :F

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1996) ottkar válasza BEE (#1995) üzenetére


ottkar
addikt

Én nem mondtam hogy az akku búgott. A töltő reagált az akkura így..Szinte biztos hogy hibás akku van.

(#1997) op9


op9
aktív tag

Üdv!

Bocs, hogy sok kételyt hagytam...
Szóval Eneloop elemeket nem gyári csomagolásban kaptam, nem is voltak alapból feltöltve, de semmi karc nem volt rajtuk (és állítólag újak).
IPC-1L töltő a Chip Elektronikából van, melyben Conrad-tól "felvásárolt" garanciában visszavett műszaki cikkeket is árulnak, de állítólag jópár cucc van, ami csak annak lett titulálva, mert bevizsgálás után jók voltak, és ezért csak felébe kerül (IPC-1-es 8eFt).
Szóval ezért van/volt nagy esély arra, h hibás lehet.

Amúgy kicseréltettem egy másikra, de annak 2-es, 3-as gombja be volt esve (de működött), valamint az 1-es rekeszben 0.15V-tal kevesebb feszültséget mért, mint a 4-ben, és 2-es 3-as meg a kettő között volt szépen sorban. Így aztán maradtam az előzőnél, mert nem volt más lehetőség...

Előző postomban írtam hogy a Charge Testen a 4-es rekeszben levő akku alul teljesített (1295mAh), majd a descharge-charge-nál már az is 2Ah körül volt...
Majd nemrég volt, hogy egy GP 2700-as is 500 alatti volt egyszer, majd másodszorra már 24XX.
Búgást azóta nem produkálta, de amint újra előjön, felveszem videóra.

How Bad Do You Want It?

(#1998) ottkar válasza op9 (#1997) üzenetére


ottkar
addikt

Az akkuk is el lehettek baszva szerintem. Valaki össze vissza töltögette őket egy rossz töltővel és valószínű nem jól teljesítettek emiatt.

(#1999) BEE válasza op9 (#1997) üzenetére


BEE
addikt

Megérte ott venni ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2000) ludsimon


ludsimon
veterán

Ansmann MaxE vagy az Eneloop a jobb?

Tapasztalatokra lennék kíváncsi. Nem találgatásokra.

Az Eneloop-al már volt tapasztalatom, nagyon brutális.

Kíváncsi vagyok, hogy melyik a jobb?

undefined

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.