Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) xcsab


xcsab
aktív tag

jeeeee`jjzusom :Y [link] ..ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? :))

Just do it!

(#452) Hydra SR válasza xcsab (#451) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ijesztő a külseje. Emellett még nem is látom, hogy nagyon megérné anyagilag. Bár, végülis nem drága csak nem is olcsó.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#453) Fryskitt


Fryskitt
addikt

hahó! Nem tudjátok, hol lehet 4db-os Eneloop töltőt venni? :F

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#454) Fryskitt válasza xcsab (#451) üzenetére


Fryskitt
addikt

Sztem 4db 2700-as akkuhoz és 2 órás(!) töltőhöz képest nem sok, sőt! Nekem pl. Schumi sem baj..... :))

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#455) Batman2 válasza xcsab (#437) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Pedig itten körül vannak az árak, legfeljebb helyenként (pl. Szolnok) egy két ezerrel olcsóbban. :(
Én Vartát vettem ennél sokkal olcsóbban, de az alkalmi vétel volt, mivel valszeg elárazták az adott áruházban. :D

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#456) Batman2 válasza Tonyk (#443) üzenetére


Batman2
őstag

... Ja, ez igaz ! :(

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#457) Batman2 válasza xcsab (#445) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Egyik többet, másik kevesebbet bír ilyen körülmények között, de az biztos, hogy egyik sem bírja 1000-ig, de még 100-ig sem valószínű.
A Varta 15 perces akkuk legfeljebb aban spécik, hogy el vannak látva a cellába épített nyomásmérővel és a hőmérsékletet is érzékeli a töltő, ezek csak azért kellenek, hogy nem robbanjanak fel az akkuk, de ettől függetlenül még egyáltalán nem tesz jót nekik a 60-70 celziuszra való felfőzés, amilyenek lesznek a töltés végére.
Ja és így semmiképpen sem lehet 100%-os töltöttséget elérni (legfeljebb olyan 85%-ot), mivel valamelyik figyelt paraméter általában hamarabb leállítja a töltést és eleve nem 100%-ra van tervezve a dolog, talán ha csepptöltésen még hagyjuk az akkukat, akkor van esélyük tovább töltődni.

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#458) Per Me válasza Batman2 (#455) üzenetére


Per Me
tag

No, ez érdekes, mert én is úgy jártam, hogy töltő+4 db 2500-as Varta volt vagy 3000, aztán következő héten ugyanez a csomag, de 1400-as akksival 4000, és a 2500-as eltűnt.
Szerencsére vettem a 2500-as csomagból, és remekül működik :)

(#459) xcsab


xcsab
aktív tag

a csepptoltes az micsoda? :F (tudom mire jo de mi az?:) )

Just do it!

(#460) Batman2 válasza Per Me (#458) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Akkor Te is szerencsés voltál ! :D :)

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#461) Batman2 válasza Batman2 (#460) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Olyankor az akku, vagy rövid impulzusokra kapja meg a teljes töltőáramot, vagy pedig a kapacitás tizede körüli értékű töltőáram ''csorog'' folyamatosan az akkuba, ameddgi ki nem vesszük azokat, vagy le nem kapcsoljuk a töltőt.
Azt pontosan nem tudom, hogy melyiket szokták végezni a töltők !

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#462) TeeJay


TeeJay
félisten

nem tudtok 2500mAh-s akksikat olcsón?
jófajta érdekel persze : Energizer, Sanyo, Duracell :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#463) xcsab válasza TeeJay (#462) üzenetére


xcsab
aktív tag

de :)
[link]

Just do it!

(#464) xcsab


xcsab
aktív tag

ehez mit szoltok?[link]

Just do it!

(#465) Per Me válasza xcsab (#464) üzenetére


Per Me
tag

Ha nem lenne már vagy 4 töltőm itthon, elgondolkodnék rajta.
Persze mindig olcsóbb az akksi töltővel, mint nélküle :DD

(#466) njanek


njanek
csendes tag

Minap vettem egy Energizer Compact Changer töltőt. Mivel eddig soha nem volt szükségem ilyesmire gondoltam végig olvasom az ide tartozó topicokat.

Amiben megerősítést kell hogy nyerjek az a következő:

A töltő 3-12 órát ír , így a töltő 12 óra elteltével automatikusan kikapcsol.De ekkor már bizos hogy az akku. teljesen tele van? Szeritem nem, mert még a csepegtető üzemmódot nem láttam soha kijeleznie. Tehát ha a benne lévő elemeket újból viszadugom ismét töltési üzemmódban van és tölt. Mindaddig töltöm még a csepegtető üzemmódra nem kapcsol?(leírás szerint sárga ledet kellene látnom) A digitális gép úgy érzékeli, hogy elem tele, időtartamban is szépen teljesít. De mégis úgygondolom ez még nem a teljes töltési állapot. Jól gondolom?

(#467) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Én ezt vettem: Voltcraft IPC-1 :R

[kép]

Ezeket is hozzá adják: :R

[kép]

4 cellát kezel egyszerre, mindegyiket külön felügyeli. Max. 1,8 A töltőáram, max. 1 A kisütési áram. :Y Mivel egyenként kezeli az akkukat, ezért nincs a több cella sorosan kötött töltéséből adódó elhúzás, ami jelentősen lerontja az akkuk teljesítőképességét. Többféle töltési program, nekem nagyon régi, lestrapált akkukba is életet lehelt. :C Nem olcsó, de hosszútávon megéri. :C Ja, 4 db. 2,5 Ah-s AA-s akkut adnak mellé a csomagban. :DD

[Szerkesztve]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#468) Batman2 válasza xcsab (#464) üzenetére


Batman2
őstag

Nem rossz!

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#469) Batman2 válasza *Ropi* (#467) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Elég profinak tűnik és látom, hogy 12V-os adapter is van hozzá, alkalomadtán nem jön rosszul az sem !

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#470) Batman2 válasza njanek (#466) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Ezekből feltételezem, hogy fix árammal tölt és a biztonsági időzítés legkésőbb 12 óra mulva lekapcsol.
A legtöbb töltő a csepptöltést külön nem szokta jelezni, csak azt, hogy a normál töltést mikor fejezte be, elvileg utána automatikusan a csepptöltés kellene menjen.
Nem találtam róla sok infót sem, egy helyen 8.5 órát írtak, de semmi több.

Üdv.:

[Szerkesztve]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#471) Batman2


Batman2
őstag

Hi

Múltévben végeztem egy kis méricskélést !
Érdekes eredményeket kaptam:

Ansmann 1100 NiCd akkuk 22.52 - 23.65g / cella, átlag: 22.98

Ansmann 2600 NiMh akkuk 29.48 - 29.60g / cella, átlag: 29.53

Ansmann 2700 NiMh akkuk 29.51 - 29.86g / cella, átlag: 29.64

Varta 1700 NiMh akkuk 27.00 - 27.19g / cella, átlag: 27.12

Koracell 2500 NiMh akkuk 29.95 - 30.37g / cella, átlag: 30.14

Eneloop 2000 NiMh akkuk 26.18 - 26.35g / cella, átlag: 26.25

Szövegesen az 1100-as, NiCd akkuk a többihez képest lényegesen gyengébben teljesítenek, de ez nem meglepő, az viszont már inkább, hogy nem hogy nagyobb, hanem valamivel kisebb a pillanatnyi áram leadásuk, mint az NiMh akkuké, pedig a NiCd akkuk ennek magas értékéről lennének híresek.

A fémhidrid akkuk közül a legerőteljesebbek az 1700-asok és a leghosszabb ideig is örzik a töltésüket (kb. 2 hónap), bár a többihez képest valami csekéllyel kisebb a tapasztalható kapacitásúk,
a 2600-asok kiegyenlítetten teljesítenek, viszonylag jól örzik a töltöttségüket és jó a teljesítményük, kapacitásuk,
a 2500-asokokról az előbbihez hasonlóak mondhatóak el,
a 2700-asok pedig elég jó töltöttséggel rendelkeznek még egy hónap után is, de nem kirobbanóan jobbak a többieknél,
a 2000-es Eneloop-okról még nincsen tapasztalatom, csak annyi, hogy rövid távon bírják a Z6-os masinámat és a Kodak DX4530-ast is.

Az is tény, hogy a Varta töltőm a sajtá 1700-as akkuival végez leghamarabb (1h14-1h17) és a 2700-asokkal 1h40-1h45 alatt, 1740mA -es, névleges töltőárammal.

Feltételezésem szerint a nagyobb kapacitású cellákban több lehet az anyag is, ez mérhető, de a nagyobb elektród felület is lehet az ok, ha pl. eltérő a gyártási technológia, ami viszont tömegben nem mérhető különbség. Ennek tükrében kell értelmezni ezeket a számadatokat.

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#472) mezis


mezis
nagyúr

Üdv. !

Egy Sony DSC-R1 fényképezőgép kezelési utasításában az ''InfoLITHIUM'' akkumulátor szakszerű tárolására a következőt írja: ''Ha az akkumulátor egységet hosszú ideig nem használja, akkor évente egyszer töltse fel teljesen és merítse le teljesen a fényképezőgépével,mielőtt száraz, hűvös helyre tenné. Évente ismételje meg ezt a feltöltést és lemerítést, hogy karbantartsa az akkumulátor funkcióját.''

Nem maradt ki egy ismételt feltöltésre buzdítás ? (Angolul is kb ugyanez a szöveg.)

István

mezis

(#473) neduddki válasza *Ropi* (#467) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Szemezgettem ezzel enm is:- )))

udv

neduddki

p.s. cska talan az ember mas forrast mint a conrad mingya csak fellebe kerulne:- (((

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#474) *Ropi* válasza Batman2 (#469) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen, jó kis szerkentyű, mutatja az éppen aktuális (visszamért!) kisütő/töltőáramot, a cellák feszültségeit, hogy hány mAh-t töltött beléjük és persze, hogy mennyi ideje tart a munkafolyamat. És igen, van hozzá autóba való adapter is. :) Viszont mint kiderült, a hozzá adott 2.500mAh-s akkuk xart sem érnek :( , kb. kondenzátorként viselkednek... :D :D :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#475) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Hellosztok!

Vettem egy Energizer töltőt 4 db 2500 mAh-s NiMh-s akkuval. A kérdésem a következő lenne:
- az NiMh-s akkukat teljesen le kell meríteni, hogy töltőre dughassam?
- bármikor rádughatom bármennyi időre a töltőre, mint a lítiumos akkukat?

Várom válaszotokat!

Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#476) *Ropi* válasza neduddki (#473) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szia!

Én sem a Conradnál vettem, tudtommal rajtuk kívül még egy helyen lehet kapni itthon, ha akarod, PÜ-ben elküldöm a címüket. Ott egy ezressel olcsóbb, mint a C.-nál. :) Szerintem vedd meg, nekem bejött... :C

Üdv.: Ropi

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#477) *Ropi* válasza Anubis_9 (#475) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szia!

Gondolom, van a töltőn valami visszajelzés, hogy mikor fejezi be a töltést, ha ezt látod, vedd ki az aksikat belőle. Ni-Cd és Ni-MH aksiknál létezik a memóriaeffektus :( , ezért érdemes őket kisütni töltés előtt. Ezt általában 75%-ra teszik, tehát az 1,2 V-os akkuk esetében ez 0,9 volt körüli érték. Ezt vagy műszerrel méred, vagy, ami mégjobb: a töltőd tudja alapból, és utána automatikusan átvált töltésre. A Ni-Cd és Ni-MH aksik NEM TÖLTHETŐEK BÁRMIKOR !!! :O És főleg nem bármennyi ideig. :W Töltőáramtól függ, hogy mennyi ideig töltheted, de az ilyen Energizer-féle kompakt gyorstöltők teli cellánál átállnak szintentartó csepptöltésre, az nem árt neki. A Li-Ion és Li-Polimer akkukban van egy külön elektronika, ami a túltöltést és a túlmerülést meggátolja, ezért nem kell ezekre náluk külön odafigyelni. :) Javítsatok ki, ha hülyesége(ke)t írtam volna... :U

Üdv.: Ropi

Ha a töltődön nincs kisütőfunkció, akkor tedd be az elemeket valami zsebrádióba és hallgasd addig, míg az is le nem konyul, akkor már eléggé le lesznek már merülve. :DDD

[Szerkesztve]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#478) Anubis_9 válasza *Ropi* (#477) üzenetére


Anubis_9
őstag

Köszi!

Sokat segítettél! ;) Igen, van rajta 2 piros LED, ami kialszik, ha kész a töltés. Amúgy a Energizer tölmtőm csepptöltő, úgyhogy szerencsére nem árt neki, hogy tovább rajta marad... :R

Üdv!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#479) mezis válasza *Ropi* (#477) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Én úgy tudom, hogy csak az Ni-Cd akkuknak van memóriaeffektusuk, az Ni-MH
fajták már mentesek ettől.

Ni-Cd és Ni-MH aksiknál létezik a memóriaeffektus

mezis

(#480) Fryskitt válasza mezis (#479) üzenetére


Fryskitt
addikt

Nekem most Varta Ready2Go elemeim vannak (2100 mAh) és több hete megy vele az S3, igaz nem nagyon vakuztam, Nem merül, nagyon meg vagyok elégedve vele. Extrém Digitalban 2500 Ft a négy darab!

Ja, és bocs, de úgy tudom, a litium-ion akkuknak nem tesz jót, ha tökig lemerítik őket.

[Szerkesztve]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#481) Batman2 válasza mezis (#479) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Az csak a reklám, hogy az NiMH-k mentesek a memória effektustól, van azoknak is, csak talán kevesebb, mint a NiCd-knek.
A Li-akkuknak viszont tényleg nem igazán van, bár én azt is igyekszem úgy használni, hogy lemerítem és újratöltőm, mármint a telegrácsomnál, a laptopnál már ez nem teljeseül, de az még fiatal, ott még nincs véleményem.

A telegrácsomban már 100-on felül van a töltés szűm és még kifogástalan, régebben a fémhidrid, már 20-30 töltés után vacak volt.

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#482) pruszke


pruszke
csendes tag

Üdv!

Valakinek van már tapasztalata 4000mAh SONY akksival. Nem mertem megvenni.

(#483) Fryskitt válasza pruszke (#482) üzenetére


Fryskitt
addikt

Lassú önkisülésűt vegyél. Sokkal többet ér, mint a nagyobb kapacitás. Többet nem mondom megígérem. Vaku nélkül lassan egy hónapja nyúzok 4db Varta Ready 2 Go-t egy S3-ban, ez jó 200-300 képet jelent. És még mindíg bírja.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#484) Batman2 válasza pruszke (#482) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Olyat ne is vegyél, kivéve, ha a Sony hivatalos honlapján is megtalálod, de azt kétlem, legalábbis AA méretben !
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#485) pruszke válasza Batman2 (#484) üzenetére


pruszke
csendes tag

Természetesen egy percig sem gondoltam, hogy a feliraton kívül bármi köze is lenne a Sonyhoz. Azt hiszem, már csak kiváncsiságból holnap veszek egy 2db-os csomagot (persze nem 1500 vagy 3000 forintért) és az IPC-1-el letesztelem, majd beszámolok az eredményről.

(#486) belluska válasza pruszke (#485) üzenetére


belluska
tag

Ne hagyd magad széditeni : a Sony max 2700-as elemeket GYÁRTAT, és nem gyárt ! A kinai piacon 500ft-ért adják párját, de jó, ha 700-800-ig felveszi a töltést. Én már tudom, mert mértem. AZ OKOS EMBER A MÁS KÁRÁN, A HÜLYE A SAJÁTJÁN TANUL !

(#487) belluska válasza *Ropi* (#467) üzenetére


belluska
tag

Hali. Ennél szebbek vannak, de jobbak nincsenek. Gratula a vételhez !!

(#488) pruszke válasza belluska (#486) üzenetére


pruszke
csendes tag

Jól van, ha már próbálta valaki akkor nincs értelme tovább foglalkozni vele, erre voltam csak kiváncsi, mindenesetre a 700-800 meglepő, ennél azért többet tippeltem volna.

(#489) popey37


popey37
addikt

Hali. nekem 9 voltos akksik kellenének összesen 2 db. találtam párat, de csak max 250mAh-t tud. van ennél nagyobb kapacitásu is? a gugli nem talált sehol.
olyan kellene ami nagy strapabirásu

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#490) belluska válasza popey37 (#489) üzenetére


belluska
tag

Csak javaslat : VARTA_GP bolt Bp.XIII. Váci ut 64. Ha ott nem kapsz, adj fel minden reménnyel.

(#491) mezis válasza Fryskitt (#483) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Azt honnan lehet tudni, hogy egy akkumulátor lassú önkisülésű ?

Lassú önkisülésűt vegyél.

mezis

(#492) Batman2 válasza popey37 (#489) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

9V-osban nem is fogsz talalni sokkal nagyobbat, talan meg 270mAh-asat !
Strapabirasrol nincs sok infom, csak annyi, hogy nekem egy Energizerem, az nagyon sz@r, viszont a varta az jo.
Udv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#493) Batman2 válasza mezis (#491) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Az Eneloop akkun kivul, ami kifejezetten arrol hires, a tobbinel nem lehet tudni, de tapasztalataim szerint a Varta 1800mAh-as Akku Plusz nevezetuk igen jol birjak.

Udv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#494) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Mennyivel mas a L-es ipc1 a fulloshoz kesepest?
a 1800 vs. 700mA a kulomseg???
na mongyuk meg ez is: ''Geringe Erwärmung der Akkus während des Ladevorgangs'' /na eszt lemegyek megkerseni a nemet totyikba:- )))/
[link] vs. [link]
koszi

udv

neduddki

mod: jeeeeeee ez van magyarul is: - )))
[link] vs. [link]

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#495) Hydra SR válasza neduddki (#494) üzenetére


Hydra SR
addikt

A német szöveg valami ilyesmit jelent: kerüld az akkuk melegedését eladás előtt.
Magyar sablonszöveg megfelelője: száraz, hűvös helyen tartandó (gyermekektől elzárva :DDD)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#496) hkari


hkari
őstag

Sziasztok.Egy olyan kérdésem lenne hogy milyen ceruza akksit+töltöt ajánlotok fényképezőhöz? 4 db-os töltő kéne az biztos,és ha lehet nem 10 órás töltési idővel:) olyan max 7 ezrem lenne rá. Köszi a segitséget:) Üdv::Kari

(#497) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Sziasztok!

Egy Fuji Finepix 6500fd-hez kelle töltő akksikkal.
Az alábbi 4 cuccos közül kellen választanom, de mindegyikkel kapcsolatban vannak dilemmáim...

[link]
[link]
[link]
[link]

Ha tundnátok segíteni, akkor azt nagyon szépen megköszönném!

Alléz Olympique de Marseille!

(#498) Zoli bácsi válasza yakuza.tora (#497) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Én mindenképp az Eneloop-ot venném. Én ilyen akkukat vettem: [link] Régi töltőmmel töltöm, tökéletes.

(#499) yakuza.tora válasza Zoli bácsi (#498) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Köszi a segítséget! Én is kerülgetem a cuccost, de a kisebb mAh miatt húzgálom a számat. Te milyen géppel használod és mennyi fotót tudsz vele készíteni?

Alléz Olympique de Marseille!

(#500) Zoli bácsi válasza yakuza.tora (#499) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Egy Canon A530-asban használom, tegnap vettem ki az aksikat, és tettem töltőre, mert nem hittem el, hogy még van benne szufla. Kb 350 képet lőttem 2 ilyen akkuval, rengetegszer ki-bekapcsolás, segédfény, vakuhasználat. Ezenkívül a pár napos kirándulás képeit TV-re kötve többször megnéztük (Kb 700 fotó, plusz videók). Vettem 4 db ilyen akkut 2490- forintért. A hagyományos, alig 1 éves akkukat kidobtam, párszor lemerültek a legváratlanabb pillanatokban, pár hét után maguktól kisültek. Hab a tortán, hogy feltöltött akkukat kapsz, tehát azonnal mehet a gépbe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.