Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18751) sss válasza zalman90 (#18750) üzenetére


sss
senior tag

Látom nagyon ráérsz. :Y

(#18752) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

Nekem konkrétan lipom van már régóta, fontolgattam én is lifepot, de mivel a csapatunk egy két tagjának volt és egészen hamar kidöglöttek ezért nem hiszem, hogy váltok a jó öreg Turngy 2.2k-s 7.4-es Lipo ról :D

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#18753) szbalogh válasza alph4 (#18748) üzenetére


szbalogh
őstag

Nyilván nem tudhat többet, mint az eredeti A123

Zalman: Azok a cellák nem nagy áramok leadására vannak kitalálva. Viszont gyengébb elemlámpába jók.

Lacuss: mivel töltötték?

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#18754) stefanitsr válasza Lacuss20 (#18752) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Life pakkot készen vásárlás helyett inkább eredeti A123 cellákból érdemes összerakni, de a kisebb 1100 mAh pakkoktól nem kell nagy durranást várni, kb azt hozzák amit egy jobb 9,6v mini type nimh. A lipo egy sokkal szebb, szilajabb, keményebb, durvább, élményekkel telibb világ. Egy jó 7,4-es is tudja azt amit kb egy 9,9-es mini lifepo pack tud (3 lifepo pakkom van).

[ Szerkesztve ]

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#18755) Lacuss20 válasza stefanitsr (#18754) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Ezért tartok ki a Lipom mellett, viszont kíváncsi lennék az 1200Mah-s 1100Mah-s Rúd lipókról mi a vélemény?? Szeretnék egy 11.1-es lipot elvileg, ha alacsony a C értéke ( 20 körül) akkor nem ad le akkora áramot és nem kell fet ez igaz?

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#18756) szbalogh válasza Lacuss20 (#18755) üzenetére


szbalogh
őstag

Nem a C érték adja meg, hogy mekkora áramot ad le hanem a motor, rugó, áttétel....
Pl ha egy 10C-s akkut rövidre zársz ott azért elég nagy áramok mennek. A C csak arra vonatkozik, hogy mekkora áramleadásig nem károsodik jelentősen az aksi.
A másik szempont pedig, hogy mennyire esik vissza a feszültség munka közben. A nagyobb C-s akkunál kevésbé.
Nekem volt ilyen kis 1200-as 3 cellás MP5K-ban. Jó.
Viszont minden akkuhoz érdemes neodímium mágneses motort párosítani, mert az jóval kevesebbet fogyaszt.

Nick: HE_Storm

(#18757) zalman90 válasza szbalogh (#18756) üzenetére


zalman90
őstag

és amikor motort veszek honna tudodm hogy az neodímium .e ?

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#18758) szbalogh válasza zalman90 (#18757) üzenetére


szbalogh
őstag

Megkukkolod a mágnest a lyukon. Ha krómozott akkor jó, ha fekete akkor nem.

Nick: HE_Storm

(#18759) Hurkaleves válasza alph4 (#18748) üzenetére


Hurkaleves
őstag

1.8-as már nem rossz, de ettől függetlenül tuti nem cserélek.. (a C értékét nem is írták pedig jó lenne tudni. nyilván ha ráírsz megírja az eladó, de mondom annyira nem izgat ez a lifepo dolog..)

zalman: megelőztek, de én is azt írtam volna, hogy a nótbuk akksik nem nagy áram leadására vannak tervezve...

(#18760) zalman90 válasza Hurkaleves (#18759) üzenetére


zalman90
őstag

de meghajtaná a fegyvert?

chaoli motoros :D

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#18761) stefanitsr válasza zalman90 (#18757) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Brutálisan erős a mágnese. Vaselemez borítású m4 midcapet pl fel tudja emelni ha hozzátapad.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#18762) Hurkaleves válasza zalman90 (#18760) üzenetére


Hurkaleves
őstag

chaoli-t? hmm... talán egy 50-es rúgóval... ;] most komolyan. szerintem esélytelen. nótbukba nagy üzemidő kell kevés áramerősséggel. ha tudnánk a nótbuk akksi C értékét már meg is lenne az eredmény... de ezt az értéket sehol nem tüntetik fel, pedig sok helyen kíváncsi lennék rá.

stefanitsr: nekem nem tudom milyen mágnesű a motorom, de markolaton keresztül emel, fogót, csavarhúzót, sniccert... tárat még nem próbáltam.. :)

szbalogh: thx. :B

[ Szerkesztve ]

(#18763) szbalogh válasza Hurkaleves (#18762) üzenetére


szbalogh
őstag

Nem vinyó hanem akksi, 1-2 max.

Nick: HE_Storm

(#18764) szbalogh válasza szbalogh (#18763) üzenetére


szbalogh
őstag

De inkább 0,5-1

Nick: HE_Storm

(#18765) sss


sss
senior tag

Ha már felhozta vki ezt a C számot. Airsoftujoncon ezt írták:
"A LiPo-nál fontos, hogy mekkora áramot tud leadni. Ezt a 15C, 20C, 30C, stb. jelölés mutatja. 1000mAh körüli akksikból 20-25C-st legalább, erősebbekből 20C, nagyon erősekből (2000 fölött) 15C-s is elég."
Ez így szerintetek mennyire helytálló? :F

(#18766) szbalogh válasza sss (#18765) üzenetére


szbalogh
őstag

Teljesen
Bár annyit hozzáfűznék, hogy a hobbykinges akksik eredetileg modellezéshez készültek ahol az airsofthoz képest jóval nagyobb igénybevételnek vannak kitéve. Nem is tudom, hogy létezik-e 15C-nél kisebb akksi! Illetve vannak a B-grade akksik, airsofthoz elég lehet és jóval olcsóbbak az olcsónál is.
Egy ilyet lehet, hogy bevállalnék.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#18767) csoola válasza szbalogh (#18766) üzenetére


csoola
tag

Mit jelent ez a B-grade? Nekem most jön két 2.2-es Turnigy 20C-s, legközelebb viszont akkor ilyet veszek, ha ugyanolyan fasza.
Amúgy mennyire lehet gáz az említett 2.2-es Turnigyvel, hogy nincs a G36-ban FET?

*Szerk.: Közben olvastam amit írnak, hogy elvileg nagyobb a belső ellenállása (ezt magyarázzátok el légyszi, hogy miért fontos, hogy mekkora, nem értek az akkukhoz), plusz nem bír ki általában 60 töltés/kisütés ciklust és feldagad.

[ Szerkesztve ]

Amint tudok, válaszolok az üzeneteimre, kérlek, hogy Te is válaszolj, ha én keresnélek meg!

(#18768) szbalogh válasza csoola (#18767) üzenetére


szbalogh
őstag

A szokésos (modellezős) igénybevétel mellett hamar tönkremegy. De airsofthoz lehet, hogy jó lenne, ki kéne próbálni. Ahogy nézem nem nagyon van belőlük raktáron. És ha jól emlékszem fél éve is ez volt a helyzet. Annyira rossz nem lehet ha elvitték mind.

Nick: HE_Storm

(#18769) stefanitsr válasza szbalogh (#18768) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Nem olcsóbb annyival szerintem...

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#18770) zalman90 válasza csoola (#18767) üzenetére


zalman90
őstag

B osztályú , 1 el szarabb minőség :D

7.4 es akksihoz nem kell fet !

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#18771) csoola válasza zalman90 (#18770) üzenetére


csoola
tag

Zsír, jó lesz nekem ez a szép kék Turnigy is akkor, van kb. 3 dollár difi ahhoz képest...

Amint tudok, válaszolok az üzeneteimre, kérlek, hogy Te is válaszolj, ha én keresnélek meg!

(#18772) Lacuss20 válasza csoola (#18771) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Nekem is az általad említett 2.2 Turnigy 20C-s van több mint fél éve kiválóan üzemel!!!

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#18773) fagylalt válasza csoola (#18701) üzenetére


fagylalt
senior tag

Nem pont a 100 ezres (vagy 10 milliós? :F ) hiper-szuper ninja japó fegyverre gondoltam. :N

Konkrétan galambot lőni se lenne rossz vele, meg más egyebet...

Én nem gépágyút, meg ninjavetőt akarok venni csak egy komolyabb pisztolyt, ezért én gázosra gondoltam.
Dobnátok egy linket, hogy melyik áruház oldalán nézitek a dolgokat?

:R

(#18774) csoola válasza fagylalt (#18773) üzenetére


csoola
tag

Ha otthon, a kertben használod célba lőni, akkor szerintem pisztolyt venni nincs értelme. Ha játszani akarsz rendesen, akkor szintén felesleges pisztollyal kezdeni.

Otthon lövöldözni (ha tutira nem mész SOHA játszani), akkor egy "gagyibb" gyári springes sniper is jó lehet, bár én inkább egy légpuskát vennék otthonra, az a tuti.

Játszani kezdésnek egy 30-40 ezer körüli AEG lehetne jó választás, Cyma AK (028, 031 verzió), vagy JG G36 mondjuk.

Ha viszont mindenképpen csak airsoft gázos pisztolyt szeretnél, akkor csak azt tudom mondani, hogy én majd egy KJW Colt 1911-est szeretnék CO2 patronos tárral, nagyon király csúzli.

Amint tudok, válaszolok az üzeneteimre, kérlek, hogy Te is válaszolj, ha én keresnélek meg!

(#18775) fagylalt válasza csoola (#18774) üzenetére


fagylalt
senior tag

A pisztoly valamiért jobban bejön.
Tudnál dobni egy linket egy jó webshopról? :B

(#18776) zalman90 válasza fagylalt (#18775) üzenetére


zalman90
őstag

http://www.airsoftmagyarorszag.hu/

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#18777) csoola válasza fagylalt (#18775) üzenetére


csoola
tag

Persze, szép, hangulatos, meg minden, csak funkcióját tekintve rossz választás szerintem

Amint tudok, válaszolok az üzeneteimre, kérlek, hogy Te is válaszolj, ha én keresnélek meg!

(#18778) bocsika


bocsika
aktív tag

Cobra MT800C PMR-t akartunk venni. Mert olcsó, tud mindent. Adtak hozzá aksit+heasetet. Erre nem most vonták ki a piacról. A külkereskedő azt mondja a webshopoknak hogy nincs. Helyette vegyem az MT600 at (ugyanolyan áron) amihez nincs headset. (min + 3000Ft). Na mit csináljak. :S

Más. Cyma cm.047c be belemegy ez vagy ez. Gondolom ez belemegy. Illetve akkor mi a legnagyobb amit bele lehet tuszkolni? :D

(#18779) stefanitsr válasza zalman90 (#18776) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Az airsoftmagyarországos figura főleg JG puskákat árul, és pl az ak-iknál lényegesen jobbak az cyma AK-k. Konkrétan egyet szereltem és lebeszélnék róla mindenkit...

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#18780) csoola válasza stefanitsr (#18779) üzenetére


csoola
tag

Ő a pisztolyt kereső srácnak írta a linket, aki nem AEG-et szeretne venni.

Amint tudok, válaszolok az üzeneteimre, kérlek, hogy Te is válaszolj, ha én keresnélek meg!

(#18781) yako


yako
tag

Szevasztok!

Erről az aksiról mi a véleményetek?
Kellene FET hozzá? :R

By Demons Be Driven

(#18782) szbalogh válasza fagylalt (#18775) üzenetére


szbalogh
őstag

Nézz ki egy igazit! Melyik tetszik a legjobban? Aztán tudunk segíteni melyik airsoft másolatát szabad megvenni.

Nick: HE_Storm

(#18783) bocsika válasza yako (#18781) üzenetére


bocsika
aktív tag

Bocs hogy rontom a bolt renoméját.
[link] Innen + 7 $ a szállítás. Nagyon ajánlott ha nem akarsz 1000-1500 lövés még rezet akarsz látni az elsütőben nem szenet. A sima FET max 500Ft ból megvan. [link]

(#18784) bocsika válasza bocsika (#18778) üzenetére


bocsika
aktív tag

Ez kamu vagy Faék ? :D
Most komolyan befér?

(#18785) zalman90 válasza bocsika (#18784) üzenetére


zalman90
őstag

nekem és etioPAC nevű ismerősömnek sem fért be sőőőőőőőőőt szerintem stefanitsr is mindjárt irja hogy neki sem

[ Szerkesztve ]

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#18786) Sir81


Sir81
aktív tag

Hali!

Zaj és megbízhatóság csökkentésére az alábbi kombót gondoltam ki a P90-esemhez:

http://www.airsoftgun.hu/catalog/product_info.php?products_id=2444

http://www.airsoftgun.hu/catalog/product_info.php?products_id=1987

http://www.airsoftgun.hu/catalog/product_info.php?products_id=2446

Vélemények? :Y

(#18787) sss válasza szbalogh (#18766) üzenetére


sss
senior tag

Konkrétan arra lennék kíváncsi, hogy akkor egy 1200mAh/15C Constant lipo akku akkor túl gyenge lenne airsoft puskához? (Mert ugye asu min. 20-25C-t ír ilyen kapacitáshoz.)

szerk.: ja és hogy ezek az airsoftujoncon írt C értékek vajon a constatnt vagy a burst C-t jelentik?

[ Szerkesztve ]

(#18788) BaKeSZ87 válasza Sir81 (#18786) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

A megbízhatóságot ne csökkentsd.
Ezt a boltot felejtsd el.
Alternatívák boltra.

(#18789) Sir81 válasza BaKeSZ87 (#18788) üzenetére


Sir81
aktív tag

Tudom hogy ez az üzlet nem megbízható, de a felsorolt termékeket csak nem hamisítják meg nem?
Fegyvert nem vennék tőlük, de sajnos az alábbi cucc csak náluk kapható idehaza:

http://www.airsoftgun.hu/catalog/product_info.php?products_id=2444

Ritka bármit is gearbox v6-hoz kapni.

És növelésre gondolta, k*rva meleg... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18790) fagylalt válasza szbalogh (#18782) üzenetére


fagylalt
senior tag

Visszaolvasgattam a topicot és láttam, hogy írták, hogy most megérni az erős forint miatt külföldi oldalról rendelni. Melyiket tudnátok ajánlani?

Közben már ki is néztem párat:

- Army R28 Kimber Warrior ennek nagyon tetszik a designja megnézném a többi típusát is...
- WE Hi Capa 5.1K V.2
- WE Colt M1911 GBB

- KJW KP05 Hi Capa 2 tárral

Mi az a Blow-back illetve mit jelent a hop-up? :F
A szerelék sín?

Totál kezdő vagyok ebben. :B

:R

(#18791) Sir81 válasza fagylalt (#18790) üzenetére


Sir81
aktív tag

Első körben hop-up:

http://airsoft-miskolc.hu/cikkek/hopup/hopup.php

(#18792) csoola válasza fagylalt (#18790) üzenetére


csoola
tag

A blow-back a visszarúgást jelenti lövéskor, tehát pisztolynál, hogy hátracsapódik a szán.

Amint tudok, válaszolok az üzeneteimre, kérlek, hogy Te is válaszolj, ha én keresnélek meg!

(#18793) fagylalt válasza csoola (#18792) üzenetére


fagylalt
senior tag

Akkor ez nem a szánhátra siklás?

(#18794) csoola válasza fagylalt (#18793) üzenetére


csoola
tag

Pontosan ezt írtam le, csak nem szánhátrasiklást fogalmaztam.
Bocsi, nem vagyok a toppon, holnap vizsga, internet-matek megy felváltva.

Amint tudok, válaszolok az üzeneteimre, kérlek, hogy Te is válaszolj, ha én keresnélek meg!

(#18795) Lacuss20 válasza fagylalt (#18790) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Milyen erős forintot találtál te jó barátom :D?
Mikor 194 forintért váltotta a paypal a forintom 1 dollárra nah akkor volt erős :D... ez szégyen gyalázat

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#18796) fagylalt válasza csoola (#18794) üzenetére


fagylalt
senior tag

Semmi baj.
Akkor a holnapi napod durva lesz.

(#18797) BaKeSZ87 válasza Sir81 (#18789) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Mi baja a gyári hengerfejnek? Milyen márkájú fegyverről van szó? Hány FPS-t lő? Milyen a tömítettsége?
A dugattyúfej amit linkeltél 6.500-ért ( :Y ), az fele annyit sem ér, ráadásul szerintem felesleges. Ha nincs eltörve, elrepedve a gyári dugfej és hengerfej, felesleges cserélni, a tömítéseket helyre kell rakni, max a rugót érdemes cserélni, ha kímélni akarod a gearboxot, és együtt tudsz élni a kisebb torkolati sebességgel. Ha nem szórja nagyon az FPS-t, és nincs semmi konkrét baja a fegyvernek, hozzá sem szabad nyúlni a gearboxhoz. Ami működik, nem kell bántani.

(#18798) zalman90 válasza Sir81 (#18786) üzenetére


zalman90
őstag

zaj csökkentés : 2000 ft os kinai szivaccsal bélelt hangompitó

nálam bevált :D

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#18799) Sir81 válasza BaKeSZ87 (#18797) üzenetére


Sir81
aktív tag

Ez egy kínai P90-es.
A gearbox ki lett ganyézva, zöld takony és egyebek, kapott normális zsírozást, szilikont és hézagolást.
Csere történt, gyári nózi kiszedve, eléggé lazán csúszkált, kicsit "eresztett", kapott egy frankó Element "O" gyűrűset, illetve a hop-up lett még kicserélve egy guarder 70-esre.
Pontos mérést nem tudtam végezni "műszer" híján.
Tudomásom szerint ezek a fegyók átlag 380 FPS-el küldik a bennük levő 120-as rugóval.

(#18800) BaKeSZ87 válasza Sir81 (#18799) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

[link] Ez alapján rakd rendbe a tömítéseket, aztán pakold össze, következő kronózáskor kiderül az FPS szórás, illetve, remélhetőleg nem léped át még mindig a 400 FPS-t. Ha mégis átlépnéd, jöhet egy gyengébb rugó. Nózik hossza megegyezik? Teszteld le majd ha összeraktad, hogy normálisan lő-e, illetve normálisan adagol-e.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.