Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18801) X2N válasza zalman90 (#18798) üzenetére


X2N
senior tag

motorhang ellen mit lehet tenni?

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#18802) Hurkaleves válasza X2N (#18801) üzenetére


Hurkaleves
őstag

hely szűke miatt semmit... csak a motormagassággal lehet játszani, de azt is csak fülre lehet hangolni addig amíg a hangja a legoptimálisabb (halkabb) nem lesz. P90, AUG, F2000 és hasonló fegyókban kicsit több a hely a box körül, oda lehet be lehet préselni némi szivacsot az viszont hőszigetelő hatással lesz a boxra, motorra ami megint csak nem jó...

(#18803) Sir81 válasza BaKeSZ87 (#18800) üzenetére


Sir81
aktív tag

A link alapján lett rendbe téve a cuccos.
Az új nózi egy hajszállal keskenyebb, de nincs vele probléma, hosszra pedig 1 mm-el rövidebb mint a "gyári".
Sajnos a cylinder head elég ócska minőség a piston head-el együtt, ócska műanyag, ezért is gondolkodom egy cserén, illetve a gyengébb rugón.
Lőtesztre a hétvégén viszem, csak ugye ott sem lesz kronó...

(#18804) szbalogh


szbalogh
őstag

Mi ez a halkítási mánia? Egy puska ropogjon wazze! Ha lesz majd MP5-öm vagy AKSU-m abban tuti, hogy fényesre esztergált dugattyú- és hengerfej lesz.
Jellemzően a ferromégneses motortok vinnyognak hangosan. Nem árt ha a box szépen ki van hézagolva, amúgy az adja a zaj nagy részét.
AK-ba nem teszünk 3 cellás lipot! Nem csak a nem autentikus rof miatt,de a megszakító nagy rof-nál hajlamos betegesen működni és egyes-lövésre állítva is sorozatot fog lőni. Illetve 100-110-es rugónál nem alapállapotban áll majd meg a dugattyú, hanem jól felhúzva. Ezért a következő lövés többet fogyaszt, jobban terheli a rendszert... És a rugó is hamar elgyengül.
Amúgy masz kompatibilus fegyverbe elég lehet a 15C-s is 1200mAh-ban is. Én 1600-as 7.4-est használok. Ez az előagyba is belemegy nem csak a tokfedél alá.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#18805) stefanitsr válasza Sir81 (#18803) üzenetére


stefanitsr
senior tag

1mm-el rövidebb ? :)

Max 280 fps, rugótól függetlenül. Az is elég mindenre, csak ugye...

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#18806) stefanitsr válasza szbalogh (#18804) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Én spec szeretem ha halk a cuccom. Ezek nem igazi puskák csak messziről hasonlítanak az igazira. Nem kell hangosan csattogniuk, nem kell blowback meg a többi marhaság, ezek a cuccok játékra alkalmas célszerszámok.

Arról nem is beszélve, hogy a fémen csattogó fém képes kicsinálni a v3-at is...

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#18807) szbalogh válasza stefanitsr (#18806) üzenetére


szbalogh
őstag

Ja gondoltam rá. Van olyan hengerfej amiben a tompító gumi nem a dugattyú felől hanem a gb orra felől van. Perxze V2-nél láttam ilyen megoldást. Azt kéne csinálni, hogy hasonló módon oda tenni gumit. A hengerfejpozícionáló pöcsköket ki kell esztergálni. És a megváltozott és a gumi méretváltozásából adódó fogaslécpozíció változást a dugattyúfej és dugattyú közé pakolt távtartókkal, illetve a 2. és 3. fogak leköszörülésével lehet kompenzálni.
Mindezt teli hengerrel és rövid csővel párosítva :DDD
Nyilván egy erősebb fajta dugattyúval és csapágyazatlan minél egyszerűbb alu dugattyúfejjel.

ihol e

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#18808) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

Ez már ki van találva nem kell meglehet venni rakás kinti boltból is a silent meg kímélő fejeket.

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#18809) szbalogh válasza Lacuss20 (#18808) üzenetére


szbalogh
őstag

Olyan van, de ilyen nincs :DDD

Nick: HE_Storm

(#18810) stefanitsr válasza Lacuss20 (#18808) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Szabi nem csendes fejeket akar, hanem kurta hangosakat. :) Beteg gondolat, nemde ?

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#18811) Lacuss20 válasza stefanitsr (#18810) üzenetére


Lacuss20
senior tag

De de bár érdekes én mikor vettem a supershooter fejet annyi volt rá írva, hogy ropogósabb lesz a hangja, de nem azért vettem, hogy fém a fémmel széjjel veressem a GB t xD :D

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#18812) BaKeSZ87 válasza Lacuss20 (#18811) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Nekem anno a Classic Army M4 Sportline csattogott nagyon mikor megvettem, mind kiderült a tömítettség 0 volt.

(#18813) macilaci78 válasza BaKeSZ87 (#18812) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És azért precízen összerakottnak sem mondanám.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18814) Lacuss20 válasza BaKeSZ87 (#18812) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Ez jól van tömítve, nem azért csattog :D

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#18815) BaKeSZ87 válasza macilaci78 (#18813) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Miután precízen összeraktam, csendes volt :D ;) Gyári összeszerelési minőség gatya ez tény.

(#18816) Sir81 válasza stefanitsr (#18805) üzenetére


Sir81
aktív tag

De én át akarom lőni a másik fejét! :DD
A lényeg, hogy kímélném a belsőségeket (100-as rugó) perpill azért mert a fejek ócska gyenge műanyagok, utána meg csere után a silent cuccot sem kívánom kinyírni. :N
Igen olyan egy hajszálnyi a különbség, de adagolási és egyéb problémák nem voltak.
A motormagasságon állítottam, hogy ne recsegjen-ropogjon, illetve a cilinderfejet tekertem körbe egyszer, hogy biztosan illeszkedjen.
Ezt néztem ki, nem is drága, meg talán ide is ér emberi időn belül:

http://www.airsoftpark.com/product_info.php?products_id=479

Egyébként meg az airsoftgun.hu-nak írt levelemre még 3 nap után sem kaptam választ...

(#18817) fagylalt válasza Lacuss20 (#18795) üzenetére


fagylalt
senior tag

Ti írtátok. :DD :K
Az volt az igazi...

Illetve elgondolkodtam/aludtam rá kettőt, hogy tényleg pisztoly lenne-e a számomra jó. Nem tudom, hogy de valahogy megtetszettek a gépfegyók is. :B
Gépfegyverekből melyik a jobb a gázos vagy az elektromos?
Erre is tudnátok nekem egy linket dobni?
Minél valósághűbb a fegyó annál jobban tetszik. :)

(#18818) Lacuss20 válasza fagylalt (#18817) üzenetére


Lacuss20
senior tag

AEG aUTOMATICE ELECTRIC GUN!!! Gázost felejtsd el sztem, szarabba szerelés, hőmérséklet függés stb. Sokkal több vele a kínlódás és drágább hozzá bármi, ha baja van!
Mint mindig most is AK! variánsok, ha teheted más választás esetén fém test fém belső és V3 box!

[ Szerkesztve ]

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#18819) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Ezt a begyepesedett Ver3 mániát nem értem. SP90-100-ra még az első generációs FAMAS GB-ok is alkalmasak, pedig azok aztán tényleg puhányok!
Egyszerűen tudni kell, mi mire való. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18820) fagylalt válasza Lacuss20 (#18818) üzenetére


fagylalt
senior tag

Akkor a gázos kilőve, maradt az elektricska (AEG). :)
A fém belső nálam alap lenne.

Dobj egy weboldalt és megtekintem a dolgokat.

(#18821) stefanitsr válasza macilaci78 (#18819) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Így van, játszani AK, falon nézegetve meg a többi. :D

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#18822) Hurkaleves válasza Sir81 (#18816) üzenetére


Hurkaleves
őstag

ha már azon a weblapon nézelődtem ráakadtam egy ilyenre...ezmiez?? meg minek? :N

[ Szerkesztve ]

(#18823) macilaci78 válasza Hurkaleves (#18822) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem csak szétveri, hanem szét is b@ssza a dugattyúfejet. :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18824) Lacuss20 válasza macilaci78 (#18819) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Szerintem fölösleges ezen vitatkozni, jó tuning alap strapabíróbb, elbír magasabb rugót is amíg 400FPS alatt van addig nem baj, legalább hamarabb megadja az is aki kicsit hunyóbb :D :DD

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#18825) macilaci78 válasza Lacuss20 (#18824) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szóval azért fikázzuk a Ver2-őt, mert a magyar Airsoft-társadalomban az aljadék van túlsúlyban? Csak én nem látom az ok-okozati összefüggést a két tény között? :U
Mellesleg aki aki le akarja tagadni a 300fps-es találatot, az legfeljebb csak felszisszen a 400fps-nek is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18826) stefanitsr válasza macilaci78 (#18825) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Nekem az AKsum 340 körül lőtt, a legtöbb siker élményem azzal asszociálható. Az első játékán ahová elvittem ~320 körül alkotott, egy percen belül küldtem vissza teljes rajt 3-5 lövéses sorozatokkal, mert azt sem nézték volna ki belőlem hogy ellátok odáig, nemhogy ellövök. :D

340 vagy 390 tök mindegy. Egy 350 közeli puska megbízhatóbb, kevesebbet fogyaszt, jóval tovább tart az akku, csendesebb (sokkal !! nem silent head meg egyéb marketing bullshit kell, mert kipróbáltam nem ér xart se, cserébe leválik róla a gumi "silent" réteg, keresztbeáll azt már meg is van a dugó dara). Aki meg látványosan nem adja meg a lövéseket ahhoz oda lehet vele menni és szájon lehet vágni a válltámasszal (fullsteel építés rulez) :DDD .

Jah és ahol nincs helyi restrikció, hogy épületben csak egyes, ott masz szerint 350 alatt épületben sorozhatsz, és nyugodtan elhiheted nekem hogy a terminátorok többsége is jobb belátásra tér ha kap egy 10 méteren belüli 20 rps sorozatot... :D (airsoft műanyag bogyó, torkolati energia igen gyors elkopása 20 méteren belül - emiatt sem érdemes nagyon tuningolgatni 350 fölé, ellenben 20 méter alatt kb mindegy mennyit lő a cuccod, az fáj. Nagyon.)

[ Szerkesztve ]

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#18827) Lacuss20 válasza macilaci78 (#18825) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Ahogy érzed :D én nem úgy vettem észre, hogy nem érzik a különbséget xD :D
Nem nézek én le senkit, de ha igazoltan strapabíróbb akkor miért ne azt vegye? :D nekem mindegy ez az én javaslatom volt neki :D megfogadj, ha megfogadja nem nem :D

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#18828) macilaci78 válasza Lacuss20 (#18827) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha elég neki a 320-340 fps, akkor én nem korlátoznám le AK, G36, Ver3GB vonalon. Mehet M14Socom-mal, Mp5-tel, M4/M16-tal, de akár UMP-vel is felőlem. Nagyon demagóg a csak az AK a fegyver szöveg.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18829) szbalogh válasza macilaci78 (#18828) üzenetére


szbalogh
őstag

Igen de neki valami minél jobban hasonlító kell. Azért az acél ak elég realisztikus :K

Nick: HE_Storm

(#18830) stefanitsr válasza macilaci78 (#18828) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Nem demagóg, sok sok apró tény együttállása szól mellette.

Pár ezek közül:

- Olcsó.
- Egyszerű.
- Van belőle acél és fullacél tokos, megfizethető áron.
- Az acél verziók egy része könnyen és gyorsan szerelhető, nagyon gyorsan megtanulható vele a szerelés, ami szerintem az AS folyamatának része.
- A full acél verziók megfizethető áron visznek közel az igazi puska tapintásához, érintéséhez, súlyához, arról nem is beszélve, hogy ütni vágni is lehet őket, amitől még realisztikusabban fognak kinézni.
- Azon kevés puskák egyike, amiknél a tokba van csavarozva a belső cső és a hopkamra, és annak állító szerkezete olyan egyszerű, hogy annál egyszerűbb nem is igen van. Nem tud elcsavarodni, lötyögni. -> lesz egy pontos fegyvered, míg M szériánál ha rosszabbat fogsz ki drágábban, bizony lesz pár napnyi fejvakarás mire pontos lesz.
- V3 box, 120-130-as rugót is röhögve viszi. Más kérdés ki mit szeretne vele tenni.
- Kb egy gyenge pontja van, a tűzváltó csavarjára oda kell figyelni.
- lletve a nem full acél verziókat illik nem odavágni mindenhez (Minden más puskánál oda kell figyelni erre kb).

M szériák G36 mellett általában az érv:
- Tetszik.

Király ! :D

(M14-et még szeretem, azt is szoktam még ajánlani, de kevesen cuppannak rá)

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#18831) macilaci78 válasza stefanitsr (#18830) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az árral kapcsolatban csak annyit, hogy másból is lehet olcsót venni. Például egy GP M4 45-50k-ért szvsz nem sok. Az éles AK-t is rendesen acélból csinálják az azzal autentikus. A G36-nál ellenkezőleg. na mindegy, ezen nem kapunk hajba, de biztosíthatlak, ha körültekintés nélkül ütnéd-vágnád az AK-dat, lekopna róla a sallang, mint a lángrejtő, első irányzék, a keretválltámasz deformálódna, a fa markolat autentikusan rongálódna, repedne, stb. Egyik AS fegyver sem arra való, hogy egy esést puskatussal tompítsak az előagyba és a markolatba kapaszkodva.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18832) Lacuss20 válasza macilaci78 (#18831) üzenetére


Lacuss20
senior tag

:D Az olcsóságról annyit, hogy pl: cm0.45a-t is veszel itthon 40-50 között kintről kicsit olcsóbban.

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#18833) stefanitsr válasza macilaci78 (#18831) üzenetére


stefanitsr
senior tag

A gépé m4-et 45-50k-ért linkeld be légy oly kedves, mert általában ennyiért boyit sem nagyon adnak. :)

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#18834) stefanitsr válasza stefanitsr (#18833) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Ha már AEG:

http://shop.ehobbyasia.com/star-fnc-airsoft-aeg.html

Ezen elgondolkoztam.

A másik két pillanatnyi kedvencem a Cyma M14 EBR és a VFC XCR

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#18835) csoola válasza stefanitsr (#18834) üzenetére


csoola
tag

Nekem eddig tetszett ez az M14 EBR, de a videóban levő nagyon mást váltott ki belőlem, kb. úgy néz ki ott, mint valami játékpuska (persze a narancs lángrejtő is rátesz erre, de tényleg nagyon nem jön be, pedig amiket eddig láttam, azok tetszettek).

Amint tudok, válaszolok az üzeneteimre, kérlek, hogy Te is válaszolj, ha én keresnélek meg!

(#18836) szbalogh válasza stefanitsr (#18834) üzenetére


szbalogh
őstag

Ebben az m14-ben hol a gb? Meg milyen?

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#18837) sowi válasza szbalogh (#18836) üzenetére


sowi
őstag

v7es gb van benne, ott ahol a tobbi m14ben

[ Szerkesztve ]

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#18838) sowi válasza stefanitsr (#18834) üzenetére


sowi
őstag

az fnc-ben ha jol emlekszem, muanyag GB van nem?
errol a cyma ebr-rol van valami konkret infod? ennyi penzert alu ris van rajta?

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#18839) csoola


csoola
tag

Na, írtak, hogy végre voltak olyan kedvesek és elküldték a rendelésem hobbykingtől, azt szeretném kérdezni, hogy nektek kb. mennyi idő alatt jött meg a cucc? Írták, hogy 45 nap is lehet a kiszállítás, addig meg leesik a hó is.

Amint tudok, válaszolok az üzeneteimre, kérlek, hogy Te is válaszolj, ha én keresnélek meg!

(#18840) stefanitsr válasza sowi (#18838) üzenetére


stefanitsr
senior tag

FNC valószínűleg polikarbonát gearboxos.

Cyma EBR lesz a gunfire-nek elvileg 1 hónapon belül. Ha lesz rá pénzem addigra megveszem.

105-ös jól szolgál ?

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#18841) stefanitsr válasza csoola (#18835) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Pedig a KART EBR-hez képest annak a parái erre már jó eséllyel nem lesznek jellemzőek...

De ha gondolod, tudok egy eladót, olcsón. :D

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#18842) fagylalt


fagylalt
senior tag

Légyszíves mondjátok már el, hogy ti hol nézitek a cuccokat illetve hol vásároljátok, mert így nem jutok az 1ről a 2re. :(

(#18843) csoola válasza stefanitsr (#18841) üzenetére


csoola
tag

Ja igen a KART EBR-re gondoltam, az "szebb".
Nem értek hozzá egyébként, lehet, hogy ultra ninja király az egész :) Nem használnék ilyen puskát, sosem jött be igazán ez a stílus, jó lesz nekem a G36 :)

Ja, meg aki rendel hobbykingről írhatna választ, hogy neki mennyi időbe telt a csomag érkezése kb.

[ Szerkesztve ]

Amint tudok, válaszolok az üzeneteimre, kérlek, hogy Te is válaszolj, ha én keresnélek meg!

(#18844) szbalogh válasza sowi (#18837) üzenetére


szbalogh
őstag

Akkor a motorbak más állású, mert ez így fura

Nick: HE_Storm

(#18845) szbalogh válasza fagylalt (#18842) üzenetére


szbalogh
őstag

Én az összes AEG-et használtan szakadtan vettem (softair.hu) olcsón, aztán megjavítottam :DDD
Pisztolyt rsov-ról vagy használtan.

Nick: HE_Storm

(#18846) sss válasza fagylalt (#18842) üzenetére


sss
senior tag

(#18847) szbalogh


szbalogh
őstag

Kéne a topic elejére egy ilyen nagy igazságokat összefoglaló újoncköszöntő, hogy ne kelljen minden héten elmondani ugyanazt.

Nick: HE_Storm

(#18848) Zotya984


Zotya984
senior tag

Üdv
Egész véletlenül valaki felismeri a képen látható fegyver gyártóját?

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#18849) stefanitsr válasza Zotya984 (#18848) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Nevegyélmeg kft, kína.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#18850) csoola válasza stefanitsr (#18849) üzenetére


csoola
tag

:DDD :DDD

Amint tudok, válaszolok az üzeneteimre, kérlek, hogy Te is válaszolj, ha én keresnélek meg!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.