Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19051) rainmen válasza macilaci78 (#19050) üzenetére


rainmen
aktív tag

És előtte laptopon nyomtad, mi? ;]

(#19052) rainmen válasza L_YKing (#19045) üzenetére


rainmen
aktív tag

Vedd úgy, hogy megjött a Mikulás: 1, 2, 3.

[ Szerkesztve ]

(#19053) macilaci78 válasza rainmen (#19051) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Céges gépen. Meg öcsémmel közös, meg ilyenek.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#19054) -PLevi- válasza zalman90 (#19030) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Miért ne? :)
Eddig is voltak ilyen kínai párszáz forintos springes pisztolyok bucsuból, amik eltörtek.
Most is valami olyan kellene csak fém.
Játékra meg egy darabig még úgysem megyek. :)

(#19055) macilaci78 válasza -PLevi- (#19054) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tokio Marui springes pisztolyai közt nézelődj!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#19056) szbalogh válasza Zotya984 (#19049) üzenetére


szbalogh
őstag

Nem a hossza határozza meg az erejét. Anno láttam valahol egy házi airsoftos rugóerő-mérő berendezést amivel relatíve meg lehetett nézni, hogy mekkora erőt fejt ki a rugesz teljesen felhúzva vagy épp alapállapotban.

Nick: HE_Storm

(#19057) Zotya984 válasza szbalogh (#19056) üzenetére


Zotya984
senior tag

Ez igaz.
Viszont megvan az első airsoft "fegyverem" (macskaköröm nem véletlen. :DDD ) Nem adagolt jól. Néztem a tárat okénak tűnt. Szét szedtem a "fegyvert". Kiderült hogy nem a tár a ludas. Elmozdultak a dolgok. Helyreraktam és működik rendesen. Mivel használt játékszer amit lehet rajta látni. Elég gyenge is. A gyári rugó ami benne van olyan mintha ott se lenne. Mivel springes de nem sniper ezért a sniper rugók kilőve. AEG rugó méretéhez nagyon közelít. Hossza azért fontos mert a 150mm -es rugesz a 145mm-es helyren van berakva.
Viszont sosem volt AEG rugó a kezemben így nem tudom milyen neki az átmérője. Ezért kértelek titeket hogy ha van akármilyen AEG rugó a közeletekben akkor nem-e lehetne hogy megméritek a belső és külső átmérőjét.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#19058) macilaci78 válasza Zotya984 (#19057) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Belső átmérő nem lehet szűkebb egy rugóvezetőnél, külső átmérő nem lehet több egy dugattyú belső átmérőjénél. Remélem, segítettem. :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#19059) Zotya984 válasza macilaci78 (#19058) üzenetére


Zotya984
senior tag

Nem. Nem igazán.
Én hogy használni tudjak valamit nyugodtan és rendeltetésszerűen ahhoz tudnom kell hogy működik. Mikor szétszedem akkor mikor még jó és összerakom újra és tartósan jó akkor az a dolog nekem való. Ha nem tudom szétszedni vagy összerakni akkor el kell kerüljem nagy ívben mert sok fejfájást okoz. (P.L.: nem tudom hogy hibásan működik és úgy használom ami javíthatatlanul tönkre teszi.)
Tehát immár lassan két napja keresek egy valós pozitív nem feltétlenül egész számot. :W

??mm

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#19060) stefanitsr válasza Zotya984 (#19059) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Nyugodtan elfelejtheted, nincs jelentősége. A hossz elég tág határok között mozog (Van amit elég durván össze kell nyomni már ahhoz is hogy beférjen a boxba, másik pl boyi gyáriak simán belerakhatóak, alaphangon nem is feszülnek meg), a két méretet megadja a dugattyú belső átmérő és a rugóvezető külső átmérője (hozzáteszem rugóvezetőből is vannak eltérő átmérőjűek :DDD ) . És itt még akkor nem is volt szó a rugó készítéséhez felhasznált drót anyagáról, átmérőjéről, hőkezeléséről...

Tök felesleges hosszból kiindulni ilyenhez. A rugóerő mérő szerkezet is egy zsákutca szerintem airsoftban, a tuti az az, hogy belerakod egy relatív gyorsan cserélhető rugós cuccba a rugódat, .20-ast bele és chrono. Pl a&k svd, ares svds megfelel erre a célra.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#19061) szbalogh válasza Zotya984 (#19057) üzenetére


szbalogh
őstag

este lemérem neked

Nick: HE_Storm

(#19062) zalman90 válasza Zotya984 (#19059) üzenetére


zalman90
őstag

szerintem az átmérő az szabvány.

az hogy milyen hosszú szerintem az erősséget nem befolyásolja.

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#19063) Zotya984


Zotya984
senior tag

stefanitsr : A hossz nem zavar. (ha rövid akkor alátét vagy előfeszítő, ha hosszú akkor csípőfogó :DDD )
De egy alapvetően springes full műanyag játékba akarok egy AEG-be szánt rugót belerakni mert méretileg az közelíti meg mert ami benne van sz@r. Cserélni kell benne.

szbalogh : Hálás köszönet. :R :R

zalman90 Valószínű hogy szabvány. AEG szabvány. És ez springesbe kell. Ezért a dilemma.

A dugatyú belső átmérő 21,4 mm külső 24,8mm a rugó ami benne van az 15mm külső átmérő. Úgy gondolom 18-20mm-ig tök OKÉ. Nem kell nekem m140 vagy ilyenek. Elég egy m80-m90 szerintem + egy jó hopup gumi frankón BB-hez állítva.

Apropó SHS fekete 50-es gumi jónak számít.??

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#19064) Hurkaleves válasza Zotya984 (#19063) üzenetére


Hurkaleves
őstag

azért a csípőfogó az kevés lenne... én flexel operálok és jelenleg egy elvágott 130-as SHS rugót használok. azért szeretem mert alap állapotban alig van összenyomva így lassabban "fárad el" viszont 385fps körül produkál a rendszerem meg úgy pergeti mintha egy 90-es rugó lenne benne... ;)

(#19065) Zotya984 válasza Hurkaleves (#19064) üzenetére


Zotya984
senior tag

Nos a csípőfogós dolog nem feltétlenül kell szó szerint érteni. A fogalmazás lerövidítése végett írtam.
Erről a vágott rugós dologról hol lehet valami írást, tapasztalati beszámolót olvasni? Érdekel a dolog. Hátha lesz egy aeg fegyóm egyszer.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#19066) -PLevi- válasza macilaci78 (#19055) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Köszi!
valami teljesen fém kéne
wgc.com-on néztem eddig őket

(#19067) Hurkaleves válasza Zotya984 (#19065) üzenetére


Hurkaleves
őstag

mondjuk ez a vágott rugó sem egy korrekt dolog mert így a rugó vágott vége csak egy kis befejezetlen valami... értem ez alatt, hogy nincs úgy eldolgozva síkra mint normál állapotában. általában a vágott végét húzom a rugóvezetőre.. eddig nem volt gond.

(#19068) szbalogh válasza Zotya984 (#19065) üzenetére


szbalogh
őstag

SHS 100-as 11,6mm és 14,4mm

Nick: HE_Storm

(#19069) Zotya984 válasza szbalogh (#19068) üzenetére


Zotya984
senior tag

szbalogh: Nagyon köszönöm. 1-el jövök neked.
THX

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#19070) ClayMore


ClayMore
aktív tag

sziasztok!

melyik prec csővel járok jobban?
src 6,03 bronz + króm
vagy
guarder 6,02 bronz

az ár majdnem ugyan annyi taiwangunról rendelve.

köszi!

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#19071) sowi válasza ClayMore (#19070) üzenetére


sowi
őstag

egyikkel se

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#19072) zalman90


zalman90
őstag

láttátok e már softeren optikai topicba a custom boyit ? :DDD

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#19073) ClayMore válasza sowi (#19071) üzenetére


ClayMore
aktív tag

milyen márkát ajánlasz aminek jó az ár/érték aránya 510mm kategóriában?

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#19074) sowi válasza ClayMore (#19073) üzenetére


sowi
őstag

vegyel egy barmilyen alap rezcsovet, olcsoert, a sporolt penzt koltsd ertelmes dologra

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#19075) ClayMore válasza sowi (#19074) üzenetére


ClayMore
aktív tag

értem.

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#19076) stefanitsr válasza ClayMore (#19075) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Jah. A prec cső tipikus példája a marketing győzelmének a józan ész felett...

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#19077) szbalogh válasza zalman90 (#19072) üzenetére


szbalogh
őstag

Ezt ugye nem gondoltad komolyan?

Nick: HE_Storm

(#19078) BaKeSZ87 válasza zalman90 (#19072) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Kár volt megnéznem. :U

(#19079) szbalogh válasza zalman90 (#19072) üzenetére


szbalogh
őstag

Meg nem is kötöttél össze elég tárat, én anno 4-et.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#19080) Kornel213 válasza zalman90 (#19072) üzenetére


Kornel213
tag

az igen :C de miért kék szigszalag??? :DDD meg a sörétek :D

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#19081) bocsika


bocsika
aktív tag

Rá kell hogy cáfoljak a Svájci Postára. A hobbykinges rendelés már a vámon van. Ők 6.28. án kapták meg és tegnap átadták a vámnak. Bezzeg a táp nem jön. Pedig előtte kis vackok 1 hét alatt is megjöttek Kínából.

(#19082) zalman90 válasza szbalogh (#19077) üzenetére


zalman90
őstag

fogadtunk hogy nem merem kitenni :D

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#19083) Hurkaleves válasza zalman90 (#19072) üzenetére


Hurkaleves
őstag

ez borzalom...csak remélni merem, hogy nem komoly volt a szándék..

(#19084) zalman90 válasza Hurkaleves (#19083) üzenetére


zalman90
őstag

haver megkért rakjam nekik ki legyen min csámcsogni :D

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#19085) Zotya984 válasza zalman90 (#19084) üzenetére


Zotya984
senior tag

Melyiket hirdeted? Nem tudok párhuzamot vonni a softair -ről.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#19086) Hurkaleves válasza Zotya984 (#19085) üzenetére


Hurkaleves
őstag

nem hirdet csak az optikai tuning topikba rakott egy pár képet..

(#19087) Zotya984 válasza Hurkaleves (#19086) üzenetére


Zotya984
senior tag

Hát akkor ezért nem találom. :DDD

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#19088) bocsika válasza zalman90 (#19084) üzenetére


bocsika
aktív tag

De miért kék szig. A zöld-sárga elfogyott?

Nesztek nyócszorosacog vagy a legutóbbi. Én csak fűnyírónak hívom. :D Mondjuk ha a hosszabbító tag is benne lenne a AUG-ban akkor még talán nézne is ki valahogy.

(#19089) csoola


csoola
tag

Srácok! Hobbykinges rendelést át szokta engedni a vám? Elvileg pénteken került hozzájuk, nem volt 7300 forint a csomag (2 akku meg egy lipoőr).

Amint tudok, válaszolok az üzeneteimre, kérlek, hogy Te is válaszolj, ha én keresnélek meg!

(#19090) csoola válasza csoola (#19089) üzenetére


csoola
tag

Most néztem, hogy 23,8 euró volt a cuccom, 22-ig lenne vám és áfamentes... Kíváncsi leszek, mit hoznak ki belőle. Ha esetleg fennakad, akkor hogy tudom kifizetni? Küldenek valami csekket, vagy ilyesmi, aztán elküldik nekem házhoz? Vagy hogy működik ez?

Amint tudok, válaszolok az üzeneteimre, kérlek, hogy Te is válaszolj, ha én keresnélek meg!

(#19091) stefanitsr válasza csoola (#19090) üzenetére


stefanitsr
senior tag

A vámáfa és a többi hókuszpókusz valós és papíron deklarált értéktől FÜGGETLENÜL fog kiszabódni vagy nem kiszabódni. Ez itt orbanisztán.

A hobbyking amúgy hihetetlen rafkós vámáfa kerülésben, nem fog rárakódni ilyesmi.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#19092) csoola válasza stefanitsr (#19091) üzenetére


csoola
tag

Akkor meg vagyok nyugodva, eddig szerencsére még nem vámoltak meg ezek a hurkapásztorok, de egyébként sejtettem, hogy nem úgy működik a dolog, ahogy le van írva.
Köszi!

Amint tudok, válaszolok az üzeneteimre, kérlek, hogy Te is válaszolj, ha én keresnélek meg!

(#19093) bocsika válasza stefanitsr (#19091) üzenetére


bocsika
aktív tag

Ez jó hír. Nekünk is péntektől a vámnál vendégeskedik a cuccunk, de az 55$ értékben. (szállítással)
Szerintem főleg azt nézik hogy továbbértékesítési céllal jön e be. Mondjuk kíváncsi lennék a pontos mi alapján kell dönteniük. Azt tudom mi van beleírva elrettentésnek a törvénybe, de mivel ez Magyarország még egyéb dolgok is hozzáadódnak.
Vacak ami jött hongkongból szabványos postai bubis borítékban volt. Nem is volt rajta olyan oprció hogy elvámolják. :D Csak ilyenek hogy ajándék, termékminta ... :D

Kb. meddig emészti a vám a cuccot?

(#19094) zalman90 válasza bocsika (#19088) üzenetére


zalman90
őstag

még most se esik le h. nem gondoltam komolyan ? :D

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#19095) bocsika válasza zalman90 (#19094) üzenetére


bocsika
aktív tag

De láttam hogy hülyülésből csináltad. Szerinted mi így rohangálunk a fegyverrel? Nem gondoltad komolyan? :D

(#19096) sss


sss
senior tag

Turnigy nano-tech akkuból (vagy bármilyen hobbykinges lipoból) van olyan ami befér ak tokfedél alá?

(#19097) halisa válasza sss (#19096) üzenetére


halisa
tag

Parancsolj és berakva.
Én tusba ezt rendeltem.

[ Szerkesztve ]

(#19098) stefanitsr válasza halisa (#19097) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Érdemes észben tartani hogy a 7,4v-osok elég jól elférnek a tokfedél alatt, de a 11,1v már a nagyobb akkurekeszes ak-k esetében is neccesek, pl a boyikba beszuszakolhatóak, de a műanyag, vagy marui rendszerű AK-kba a tokfedél alá már nem férnek bele, túl vastagok.

[ Szerkesztve ]

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#19099) csoola


csoola
tag

Megjöttek az akkujaim, igaz még a csatlakozásom nem megoldott, de gondoltam bepróbálom az előagyba, hogy férnek el, jelenleg leginkább sehogy. Arra gondoltam, hogy az előagyvezetékezést kiszedem, aztán belerakok a hopkamránál levő kis tamiya csatlakozóhoz egy kis tamiya-xt60 átalakítót, így lényegében az akksit és a fegyvert sem kell babrálni, annyi lenne a lényegi változás, hogy "kiesne" a rendszerből a biztosíték. Szerintetek jó ötlet így használni, vagy kell bele a biztosíték is? (Csak mert már néhányszor előjött, hogy az felesleges dolog)

Amint tudok, válaszolok az üzeneteimre, kérlek, hogy Te is válaszolj, ha én keresnélek meg!

(#19100) szbalogh válasza csoola (#19099) üzenetére


szbalogh
őstag

Még mindig felesleges

Nick: HE_Storm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.