Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9421) gatsby


gatsby
csendes tag

Sziasztok!

Egy 2010-es 1,5 TB-os 3,5"-os Samsung HD154UI/VPE vincseszter kapcsán írok. Karrierje elején külső vincseszeterként funkcionált, aztán bekerült egy Win7-es PC-be, mint "D" meghajtó. Nem nagyon volt használva, leginkább csak a gép indulásakor pörgött föl.

Pénteken kivettem (új került a helyére), és egy USB 2-es konverteren (+táp) keresztül egy másik gépen (Win10) akartam lementeni a tartalmát. Felpörgött, de utána ronda, sűrű kattogó hangot adott ki. :( Nem kínoztam tovább.

Ma megtaláltam egy USB 3-as külső tokomat, és azon keresztül próbáltam beüzemelni. Megörültem, hogy nem hallottam a kattogó hangot, de sajnos a gép csak az USB eszközt ismerte fel, mögötte a vincsesztert már nem.

Végső próbaként visszaraktam az eredeti helyére, közvetlenül a Win7-es gépbe, de semmi. Jobban megfigyelve, közel hajolva, finoman kézbe fogva nagyon úgy tűnik, hogy fel sem pörög. :(

Még egy-egy próba az USB 3-as, majd az USB 2-es konverterrel, de semmi életjel.

"Természetesen" fontos adatok vannak rajta, amik csak részben vannak meg másik gépeken.

Mit rontottam el? Mi tévő legyek, hogy visszaszerezhessem a rajta lévő adatokat, jobb esetben magát a vasat is?

Előre is köszönöm a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.